Gelinlik

Çorlu Gelinlik Firmaları

Çorlu Belgin Modaevi

50.000 TL'den fazla

Çorlu Vuslat Gelinlik

10.000-20.000 TL

Çorlu Aysun Gelinlik

20.000-30.000 TL

Çorlu Naz Gelinlik & Moda Tasarım

10.000-20.000 TL

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Her yıl 400.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor. Siz de hemen firmanızı ekleyin, işinizi katlayın!

Firmanızı Ekleyin

Çorlu Gelinlik Mağazaları ve Modaevlerinin Hizmetleri

Gelinlik alışverişinden önce Tekirdağ Çorlu’da gelinlik mağazalarının yoğunlukla bir arada bulunduğu bölgelere göre rotanızı oluşturabilirsiniz. Çorlu’daki gelinlikçilerde istediğiniz tarz ve kesimde tasarımlar bulabilirsiniz.

Yalnızca zevkinize ve bedeninize göre değil bütçenize de uygun gelinlik seçeneklere ulaşmanız mümkün. Beğendiğiniz gelinliği ister satın alabilir isterseniz de kiralayabilirsiniz.

Üstelik, Çorlu gelinlik firmalarında seçenekleriniz yalnızca hazır modellerle sınırlı değil. İnternette ya da dergilerde beğendiğiniz ya da hayalinizdeki tasarımı da özel dikim hizmeti veren firmalarda diktirebilirsiniz.

Gelinliğinizi tamamlayabileceğiniz aksesuarları da Çorlu gelinlik firmalarında bulabilirsiniz. Duvaklar, gelin taçları gibi saç aksesuarları, gelin buketi, ayakkabılar, çantalar gibi birçok aksesuara Çorlu gelinlik mağazalarından ulaşabilirsiniz.

Bu özellikleriyle Çorlu’daki gelinlik mağazalarının tüm ihtiyaçlarınızı bir arada sunduğunu, birçok mağazayı gezmeden de istediğiniz görünüme sahip olmanızı sağlayacak tasarımlara ulaşabileceğinizi söyleyelim.

Çorlu’da bir firmasıyla anlaştığınızda süreç genellikle 3-4 provada tamamlanıyor ve gelinliğiniz teslim ediliyor. Prova tarihlerinizi, gelinliğinizi teslim alma tarihinize göre ayarlamanızda fayda var. Eğer gelinliğini teslim aldığınızda, düğün tarihine kadar muhafaza edebileceğiniz bir yeriniz yoksa, deposu olan gelinlik firmalarının sizin için istediğiniz tarihe kadar sakladığını da söyleyelim.

Çorlu’da gelinlik alışverişine çıktığınızda ziyaret etmeniz gereken adreslere de değinelim. İlçedeki Kemalettin ve Muhittin mahalleleri, birçok Çorlu gelinlik firmasının bir arada bulunduğu bölgelerden. Ayrıca Kumyol Caddesi’nin de Çorlu gelinlik modaevlerinin yoğunlukta olduğu lokasyonlardan olduğunu da belirtelim.

Çorlu’da Gelinlik Nasıl Seçilir?

Size uygun gelinliği seçerken öncelikle modaevinizin de yönlendirmeleriyle vücut tipinize uygun gelinlikleri denemelisiniz. Eğer ince bir beliniz, küçük göğüsleriniz, geniş basenleriniz varsa armut vücut tipine sahipsiniz demektir. Bu durumda A kesim ve yarım balık gelinlikler sizin için uygun diyebiliriz. Büyük göğüslü ve ince bacaklı yani elma vücut tipine sahip bir gelin adayıysanız, V yakalı yırtmaçlı tasarımlar sizin için ideal. Kum saati vücut tipi için balık kesimler, dikdörtgen vücutlar için ise iki parça gelinliklerin uygun seçenekler olduğunu da ekleyelim.

Gelinlik seçiminizi yaparken, seçtiğiniz düğün mekanının özelliklerini de dikkate almalısınız. Mekanın sahip olduğu özelliklere göre, gelinliğinizin kumaşını, modelini, tarzını belirlemelisiniz. Örneğin; bir kumsal düğünü yapacaksanız, tafta ya da saten gibi ağır kumaşlar yerine, tül, şifon benzeri hafif ve uçuş uçuş kumaşlar tercih etmelisiniz. Böylece hem sahil ortamında çok daha rahat edersiniz hem de mekanla daha uyumlu görünebilirsiniz.

Nasıl bir mekanda düğün yapacağınız, gelinlik seçiminizi etkileyen kriterler arasında. Örneğin; tarihi mekan ya da otel gibi gösterişli alanlara hacimli, prenses kesim gelinlik modelleri; kumsal düğünlerine ise uçuşan kumaşlardan düz ya da A kesim gelinlikler giymek daha doğrudur.

Gelinlik alırken, düğün yapacağınız mevsimi de göz önünde bulundurmalısınız. Havaların serin olacağı bir dönemde düğün yapacaksanız, kapalı yaka ya da uzun kollu tasarımları tercih edebilirsiniz. Bolero, şal gibi aksesuarlar da kullanabilirsiniz.

Gelinliğinizi seçerken düğün konseptinizi de düşünmelisiniz. Örneğin; parti temalı bir düğün yapacaksanız, mini, midi ya da asimetrik etekli gelinlikleri tercih ederek düğün temanızla uyumlu bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Çorlu Gelinlik Fiyatları Neye Göre Değişiyor?

Gelinlik mağazalarının hazır modellerinden birini birkaç küçük tadilatla alabilir istersen de hayalindeki gelinliği tarif ederek özel dikim yaptırabilirsin. Özel dikim gelinlik fiyatlarının hazır modellere kıyasla hem işçilik hem de süre gibi koşullar nedeniyle daha pahalı olduğunu söyleyebiliriz.

Gelinliğin fiyatını etkileyen en önemli kriterlerden biri de tasarımda kullanılan kumaş, taş, boncuk gibi malzemeler ve işçiliktir. Örneğin; Fransız dantel, yerli dantele göre daha pahalıdır. Gelinlikte kullanımı çok yaygın olan tüllerde ise ithal tüller yerli tüllere göre daha maliyetlidir.

Çorlu gelinlik kiralama fiyatları, satın almaya kıyasla daha uygundur. Ancak yarı yarıya daha uygun olur gibi bir düşünceniz varsa baştan uyaralım, Çorlu kiralık gelinlik fiyatları, satılık gelinlik fiyatlarına kıyasla ortalama %30 oranında bir fiyat avantajı sağlar.

Gelinliğin marka olup olmaması da fiyatları etkileyen faktörlerden. Ünlü tasarımcıların gelinlik koleksiyonları arasından seçim yapmanız halinde, yerel markalara kıyasla daha yüksek bütçe ayırmanız gerektiğini de bilmenizde fayda var.

Çorlu’da gelinlik nereden alınır ya da kiralanır diye düşünüyorsanız, bulunduğunuz sayfadaki birçok gelinlik firmasını kriterlerinize göre filtreleyerek listeleyebileceğinizi belirtelim. Firma profillerini inceleyerek, ilginizi çeken firmalarla iletişime geçip fiyat teklifi ve randevu alabileceğinizi de unutmayın!

Tüm İlçeler Gelinlik Firmaları

Tüm Şehirler Gelinlik Firmaları