Dantelli Nikah Elbisesi Modelleri ve Fiyatları

Nikah için elbise modelleri arasından en şık dantelli tasarımları senin için bir araya getirdik! İşte en şık dantelli nikah elbisesi modelleri!

Romantik Helen Cesur İllüzyon yaka
Hellene
Mediha Cambaz Gelinlik Bursa

Model: Hellene

7.000 TL - 10.000 TL

Romantik Vintage Düşük omuz
AVR 36
Avrupa Modaevi

Model: AVR 36

5.000 TL - 7.000 TL

Modern Romantik Straplez
ELZ 1
Elza Moda Evi Gülten Türk

Model: ELZ 1

5.000 TL - 7.000 TL

Modern Sade Straplez
Vega
İsmira Gelinlik

Model: Vega

4.000 TL - 6.000 TL

Tesettür Bisiklet yaka
ZGM 13
Zümrüt Gelinlik Moda Evi

Model: ZGM 13

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik V yaka
NSG 1
Neşe Gelinlik

Model: NSG 1

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik Modern V yaka
MEC 1
Mediha Cambaz

Model: MEC 1

7.000 TL - 10.000 TL

Romantik V yaka
SRM 1
Sara Moda Evi

Model: SRM 1

3.000 TL - 5.000 TL

Görkemli Romantik İllüzyon yaka
MLB 13
Melis Bartu

Model: MLB 13

5.000 TL - 7.000 TL

Görkemli Tarlatansız Zayıf gösteren U yaka
UGB187S21
İğne İplik Moda Nişantaşı

Model: UGB187S21

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Düşük omuz
ZMB 7
Zümra Bridal

Model: ZMB 7

5.000 TL - 7.000 TL

Vintage Tarlatansız Kayık yaka
BK13
Burak Kaynar

Model: BK13

5.000 TL - 8.000 TL

Romantik Klasik V yaka
ZMG  1
Ze Moda Gelinlik

Model: ZMG 1

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik V yaka
Violet
Madame Amour

Model: Violet

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Helen V yaka
NSC 1
Nergis Şahan Couture

Model: NSC 1

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik Düşük omuz
Aybük
Nurcan Ege Wedding Dress

Model: Aybük

7.000 TL - 10.000 TL

Tesettür Hakim yaka
NEG 1
Nesife Erdem Gelinlik Bursa

Model: NEG 1

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik V yaka
ZMG  2
Ze Moda Gelinlik

Model: ZMG 2

5.000 TL - 7.000 TL

Bohem Romantik Helen V yaka
BRM 1
Bridelymade

Model: BRM 1

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Straplez
MEH 2
Mehtap Moda Evi

Model: MEH 2

3.000 TL - 5.000 TL

Firmanız Burada Yer Alsın.

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Firmanı Ekle
Tüm modeller

İşlemenin Kullanıldığı Bölgeye Göre Dantelli Nikah Elbiseleri

Dantel işlemeler, gelinliğin tamamında kullanılabildiği gibi yalnızca kol, gövde, etek ya da yaka gibi bölgelerde de bu detaylara yer verilebiliyor. Dantelin kullanıldığı bölgeye nikah elbiselerine de değinelim.

Tamamı Dantel Nikah Elbisesi Modelleri

Romantik gelin adaylarının vazgeçilmezi dantelli nikah elbiseleri, gelinliğin tamamında kullanılabiliyor. Gelinlik dantelleriyle ilgili öncelikli olarak bilmeniz gereken, bu işlemelerin kullanıldığı bölgeyi olduğundan daha hacimli gösterdiğidir. Bu nedenle tamamı dantel ya da güpür nikah elbiselerini, olduğundan daha kilolu görünmek isteyen zayıf gelin adaylarına öneriyoruz.

Kolları Dantelli Nikah Elbisesi Modelleri

Kolları dantelli nikah elbiseleri en sevilen gelinlik modelleri arasında. Özellikle sonbahar ve kış aylarında evlenecek gelinlerin en çok tercih ettiği nikah elbisesi uzun dantelli kollara sahip modeller oluyor. Kolları ince gelin adaylarının rahatlıkla giyebileceği bu tasarımlar, kalın kolları olduğundan daha iri göstereceği için kollarında fazlalıkları olan gelin adaylarına pek önermediğimizi de ekleyelim.

Üstü Dantel Nikah Elbisesi Modelleri

Yakasında ya da gövdenin tamamında dantel kullanılan nikah elbiselerine de birçok markanın ürün seçenekleri arasında denk gelebilirsiniz. Bu tasarımların genellikle üstü dantel ya da güpür işlemeli, etek kısmı ise sade görünümlüdür. Dantelin kullanıldığı bölgeye hacim kattığı bilgisini hatırlarsak, üstü dantelli nikah elbiselerini, armut vücut tipine sahip gelin adayları gibi üst bedeni ince gelinlere önerdiğimizi söyleyebiliriz.

Eteği Dantelli Nikah Kıyafetleri

Üst kısmı sade, etek kısmı dantelli nikah elbiselerinden de bahsedelim. Bu tasarımlar arasından seçim yaparken dikkat etmeniz, vücut tipiniz ve buna uygun bir etek kesimi seçmektir. Örneğin; elma vücut tipine sahipseniz üst kısmı sade, etek kısmı dantelli, düz kesim bir nikah elbisesi giyerek dengeli bir görünüm yaratmanız mümkün.

Vücut Tipine Göre Dantelli Nikah Elbisesi Modelleri

Dantelli nikah elbisenizi seçerken konforlu modeller arasından tercih yapmaya gayret etmelisiniz. Bunu yaparken vücut tipinizi de dikkate almanızda fayda var. Farklı etek kesimlerine sahip elbiselerle vücudunuzu istediğiniz formda gösterebilirsiniz.

A Kesim Dantelli Nikah Elbiseleri

Dantelli nikah elbisesi modelleri arasında en çok tercih edilenler A etek kesimine sahip tasarımlar oluyor. Rahat hareket imkanı sunmasının yanı sıra her vücut tipine uyum sağlayan seçeneklerinin bulunduğu bu tasarımları en çok geniş basenli ince gövdeli armut vücut tipindeki gelin adaylarına öneriyoruz.

Düz Kesim Dantelli Nikah Elbiseleri

En popüler nikah elbiseleri arasında sade tasarımlarıyla düz kesim modeller de yer alıyor. Bu modelleri özellikle bel bölgesi kıvrımsız dikdörtgen vücut tipine sahip gelinlere tavsiye ediyoruz. Çünkü bu modellerin bol tasarımı, kıvrımsız bel bölgenizi kamufle etmek için ideal.

Yarım Balık Dantelli Nikah Elbisesi Modelleri

Kıvrımlı vücuda sahip gelin adayları, hem iddialı hatlarını ortaya koymak hem de rahat hareket edebilmek için balık modeller yerine yarım balık kesimli elbiseleri nikah merasimlerinde tercih ediyor. Yani şıklık ve konfor bir arada.

Çıkarılabilir Etekli Dantelli Nikah Elbisesi Modelleri

Eteği çıkabilen gelinlik modelleri düğün dışı merasimlerle düğünlerde pratik çözümler sunması amacıyla iki şekilde kullanılacak şekilde tasarlanıyor. Bu elbiselerin katlı etekleri çıkarıldığında nikah merasimleri, uzun kullanıldığında ise düğünler için ideal iki farklı görünüm sunuyor.

Etek Boyuna Göre Dantelli Nikah Elbiseleri

Nikah merasiminde her boyda dantelli elbiseleri giyebilirsiniz. Uzun, kısa ya da midi tasarımlar arasından vücudunuza ve tarzınıza göre seçim yapabilirsiniz.

Uzun Dantelli Nikah Elbisesi Modelleri

Çok kabarık olmayan dantelli nikah elbisesi uzun etekli seçenekleriyle nikah merasimleri için uygun tasarımlar arasında yer alıyor. Tarzınıza göre fırfırlı, volanlı ya da tamamı dantelli uzun elbise modellerini değerlendirebilirsiniz.

Mini Dantelli Nikah Elbisesi Modelleri

En yeni gelinlik trendleri arasında mini tasarımların da yer alması, nikah elbiseleri arasında bu boyda tasarımların da karşımıza çıkmasını sağlıyor. Rahat ve şık bu modeller ile hem romantik hem de feminen bir gelin görünümüne sahip olabilirsiniz.

Midi Boy Dantelli Nikah Elbisesi Modelleri

Midi boy nikah elbisesi modelleri, minimalist tarzdaki gelin adaylarına önerdiğimiz tasarımlar arasında. İp askılı, düşük kollu seçenekleri bu modellerin en popüler alternatifleri diyebiliriz.

Hangi Tarzda Nikah Elbiseleri Dantelli Kumaşla Uyum Sağlar?

Dantelli nikah elbiseleri yalnızca romantik tarzdaki gelinlere hitap etmekle kalmıyor, vintage bohem, klasik tarzdaki gelin adaylarının ilgisini çekecek tasarımlarla da boy gösteriyor.

Üç Boyutlu Güpür Dantelli Nikah Elbisesi Modelleri

Hareketli tasarıma sahip nikah elbisesi arayan gelin adaylarının tercihi dantelli, güpürlü tasarımlar oluyor. Üç boyutlu güpür detaylarıyla hareketlendirilen dantelli nikah elbiseleri ise hem modern hem de romantik bir elbise arayan gelin adayları için ideal seçenekler arasında yer alıyor.

İspanyol Kollu Dantelli Nikah Elbisesi Modelleri

Bohem tarzdaki gelinler için en uygun nikah elbisesi modelleri kolları dantelli İspanyol kol tasarımlardır diyebiliriz. Bu tasarımlar ile hem tarzınızı ortaya koyabilir hem de zarif bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Dantelli Renkli Nikah Elbisesi Modelleri

Farklı tarzınızı yansıtacak bir nikah elbisesi istiyorsanız renkli modellere yönelebilirsiniz. Bej, krem, pudra, pembe, gibi seçenekleri arasından nikah temanıza göre seçim yapabilirsiniz. Örneğin; vintage konseptli bir nikah merasimi için krem renkte dantelli nikah elbiseleri uygun olacaktır.

Parlak Dantelli Nikah Elbisesi Modelleri

En trend gelinlikler arasında karşımıza çıkan ışıltılı detaylı tasarımlar nikah elbiseleri arasında da yer alıyor. Tamamı ışıltılı modellerdense daha sade olan ince işlemeli pırıltılı modeller arasından seçim yapmanız, nikah merasiminin sadeliği ile daha çok uyum sağlayacaktır.

Beyaz Dantelli Nikah Elbiseleri

Sade tasarımlı beyaz elbiseler de nikah merasiminde en çok kullanılan tasarımlardan. Özellikle minimal tarzda tasarımlardan hoşlanan gelinler, dantelli beyaz nikah elbiselerini tercih edebilir.

Dantelli nikah elbiselerine dair detaylardan bahsettik. Verdiğimiz bilgiler ışığında size uygun olan model aklınızda canlandıysa bulunduğunuz sayfada yer alan modelleri, size uyan özelliklere göre filtreleyerek listeleyebilirsiniz. İlginizi çeken modeller için firmalarla iletişime geçebileceğinizi de unutmayın!