Merkez Şehr-i Sefa Retro Coffee

100 - 250 Kişi
250 TL'den az

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Her yıl 400.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor. Siz de hemen firmanızı ekleyin, işinizi katlayın!

Firmanızı Ekleyin

Malatya Söz ve Nişan Mekanları

Evlilik kararı alan Malatyalı çiftler söz ve nişan mekanı aramaya başladı bile! Önceden nişan organizasyonları daha çok evde yapılırdı. Ancak günümüzde salonlarla anlaşılıyor.

Evde organizasyon yapmak büyük emek gerektiriyor. Ayrıca tüm davetlileri eve sığdırmak gerçekten büyük zahmet. Çiftler de düğün sürecinde yeterince yoruldukları için tüm organizasyon imkanını mekan yetkililerine veriyor ve onlara sadece hazırlanıp kendi nikah törenlerine gitmek kalıyor.

Malatya’daki söz ve nişan mekanlarında ortalama 300-400 kişi ağırlanabiliyor. Dilerseniz daha küçük salonlar bulmanız da mümkün. Açık alanlarda kapasiteler daha fazlayken kapalı salonlarda daha az kişilik kapasite bulunuyor.

Malatya’daki mekanlarda yemekli veya yemeksiz organizasyonlar düzenleyebiliyorsunuz. Yemeksiz organizasyonlarda kuruyemiş, kuru pasta, meyve gibi ikramlar sunuluyor. Yemekli nişan törenlerinde ise ordövr tabağı, başlangıç, ara sıcaklar, ana yemek ve tatlı ikram ediliyor. Tabii menülerin yanında içecekler de dahil oluyor. Bazı Malatya nişan mekanlarında alkollü içecek servisi de yapılıyor.

Malatya söz ve nişan mekanlarında süslemesinden canlı müziğine kadar her detayla ilgileniliyor. Yani sadece mekan kiralama olarak düşünmeyin. Nişan mekanlarının yetkilileri size özel bir ekip oluşturuyor. Bu ekip, nişan töreninizi başından sonuna kadar planlıyor.

Malatya’da Mekanda Nişan Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Malatya’da nişan yapacak çiftlerin öncelikle bir konsept belirlemesini tavsiye ediyoruz. Mesela yazın nişan yapacaklarsa kır konseptini, ihtişamdan hoşlanıyorlarsa altın rengin hakim olduğu bir konsepti uygulayabilirler. Konseptinizi ve ana renginizi seçtikten sonra, anlaştığınız nişan mekanının süslemelerini bunlara uygun olacak şekilde yaptırmalısınız.

Bir organizasyonu ortaya çıkaran en önemli detaylardan biri kesinlikle nişan masası! Anlaşacağınız Malatya nişan mekanından, masa süslemesi ve ikramların hazırlanmasıyla ilgili taleplerde bulunabilirsiniz. Dışarıdan bir organizasyon firmasıyla çalışacaksanız veya kendiniz hazırlayacaksanız, bunun için de mekanla önceden görüşmeniz gerekiyor.

Nişan masasında sunacağınız ikramların hepsi birbiriyle uyum içerisinde olmalı. Diyelim ki nişan pastanızda geometrik detaylara yer verdiniz. Cupcake süslemelerinde de aynı detayları kullanabilirsiniz.

Açık bir nişan mekanıyla anlaşacaksanız ve organizasyon tarihiniz bahar aylarına geliyorsa, mekana mutlaka sormanız gereken bir soru var: Yağmur yağışına karşı önlem alıyorlar mı? Bazı Malatya nişan mekanları açılır kapanır tavan sistemi kullanırken bazıları yedek kapalı alan ile bu soruna çözüm bulabiliyor.

Malatya’daki nişan mekanlarıyla anlaşmadan önce standart bir paketleri olup olmadığını da öğrenmelisiniz. Hizmetleri ayrı ayrı almak yerine toplu bir şekilde almak sizin için çok daha iyi olacaktır.

Malatya Nişan Mekanlarının Fiyatlarını Belirleyen Faktörler

Malatya’daki söz ve nişan mekanları, çiftlere kişi başı fiyatlandırma yapıyor. Yani davetli sayınızla kişi başı fiyatı çarparak toplam rakama ulaşabiliyorsunuz. Bu kişi başı fiyat da seçeceğiniz menü doğrultusunda belirleniyor. Yemekli menüler, kokteyllilere göre daha yüksek fiyatlara sunuluyor. Ayrıca menü içeriğinde yer alan yemek çeşitleri de fiyatları etkiliyor.

Hafta içi mi nişan yapacaksınız yoksa hafta sonu mu? Bu konu da önemli. Çünkü hafta içi yapılan nişanlar, hafta sonundakilere göre çok daha indirimli oluyor. Ayrıca en yoğun dönem yaz olduğu için bunun dışındaki mevsimlerde yapılan organizasyonlarda da kampanyalı fiyatlardan faydalanabiliyorsunuz.

Mekanların birçoğu çiftler için nişan masası da hazırlıyor. Ancak nişan masası için ayrı bir ücret talep ediyorlar. Masada kullanılacak aksesuarlar, çiçekli fon, isimlikler, ikramlar ve nişan pastası gibi masanın üzerinde sergilenen her detay fiyatları etkiliyor.

Size en uygun Malatya nişan mekanını bulmak için firmaların sayfalarını detaylı bir şekilde incelemelisiniz. Beğendiğiniz mekanlardan fiyat teklifi alarak bütçenizi de sarsmayacak bir anlaşma yapabilirsiniz.

Tüm İlçeler Söz ve Nişan Mekanları

Tüm Şehirler Söz ve Nişan Mekanları

  • Malatya Söz, Nişan Mekanları Fiyatları

    İlçe Kapasite Kişi Başı Fiyat Düğün Fiyatı
    Merkez 200 150 TL 30.000 TL