Malatya Otel Düğünleri

Malatya'da ihtişamından ödün vermek istemeyen çiftler otel düğünü yapmayı tercih ediyor! Sen de şimdi otelleri incelemeye başla!

Firmanız Burada Yer Alsın.

Firmanız Burada Yer Alsın.

Binlerce Yeni Çifte Ulaşın!

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Malatya Düğün Otelleri

İhtişamına düşkün Malatyalı çiftler, düğün mekanı konusundaki tercihlerini otellerden yana kullanıyorlar. Malatya’da düğün organizasyonlarına ev sahipliği yapan 5 yıldızlısından butiğine kadar birçok otel bulunuyor. Bu otellerin açık ve kapalı alanlarında organizasyonlarınızı gerçekleştirebiliyorsunuz.

Malatya otellerinin birçoğu balo salonlarını organizasyonlar için hazırlıyor. Bir kısmı ise teras, bahçe ve havuz başı alanlarını bu yönde değerlendiriyor. Siz, düğün yapacağınız mevsime ve bütçenize göre düğün alanınızı belirleyebilirsiniz.

Malatya’daki otellerde 100 kişiden 750 kişiye kadar davetli ağırlayabiliyorsunuz. Otellerin düğün alanlarında bu kapasitelere uygun birer dans pisti de bulunuyor.

Otellerde kokteyl ve yemekli organizasyonlar düzenleniyor. Kokteyl menüde kuruyemiş, cips, kanepe gibi atıştırmalıklar yer alıyor. Yemekli menü ise ordövr tabağı, başlangıç, ara sıcaklar, ana yemek ve tatlıdan oluşuyor. Ana yemek olarak kırmızı et, beyaz et veya balık seçebiliyorsunuz. Dilerseniz vegan, vejetaryen, diyabet ve çocuk menüleri de yapan oteller bulunuyor.

Malatya otelleri, çiftler için düğün paketleri hazırlayabiliyor. Bazıları ise hizmetleri ayrı ayrı size sunuyor ve dilediklerinizi seçiyorsunuz. Fotoğraf/video, organizasyon, catering gibi hizmetleri de otellerden ve anlaşmalı firmalarından alabiliyorsunuz. Böylece dışarıdan bir firmayla anlaşmak durumunda kalmıyorsunuz.

Otellerde genelde salona uygun büyüklükte bir sahne de bulunuyor. Bu sahnede dans gösterileri yapılıp, DJ performansları sergilenebiliyor.

Malatya’da Otel Düğünü Yapmanın İncelikleri

Malatya’da bir otelle anlaşmadan önce mutlaka davetli sayınızı belirlemelisiniz. Davetli sayınıza uygun kapasitesi olan otellerle görüşmeniz en mantıklısı olacak. Davetlilerinizin sıkışık bir ortamda, rahatça dans edememesini istemezsiniz.

Otel düğünü yapacaksanız, tüm konseptiniz ortama uyumlu olmalı. Gelinliğinizden nikah şekerinize kadar her detayı önemsemelisiniz. Otel düğünleri için balık kesim gelinlikler tercih edebilirsiniz. Mekan süslemesinde kullanacağınız renkleri, davetiyenizde de kullanabilirsiniz. Otelde düğün yapıyorsanız, pastanıza kadar her düğün detayınız ihtişamlı olmalı.

Malatya’da otellerle görüşürken, size süsleme konusunda alternatif sunup sunmadıklarını öğrenmelisiniz. Mevcuttaki süslemeleri hoşunuza gitmediyse veya masalarda kullanılan şamdanların farklı modelini istiyorsanız, size yardımcı olabilecekler mi?

Otellerde yapılan düğünlerde, paket dahilinde genelde balayı odasında konaklama hizmeti de veriliyor. Siz de görüştüğünüz otellerde bu hizmetin olup olmadığını öğrenmelisiniz. Düğün yorgunluğuyla yola çıkmak yerine balayı odasında konaklamak size de müstakbel eşinize de çok iyi gelecektir. Ayrıca bazı otellerin kahvaltı, spa, masaj gibi hediyeleri de olabiliyor. İyice araştırmanızda fayda var.

Malatya’da Otel Düğünü Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Malatya’daki oteller, düğün yapmak isteyen çiftlere kişi başı fiyat veriyor. Bu kişi başı fiyat ile toplam davetli sayınızı çarparak, ödemeniz gereken tutara ulaşabiliyorsunuz.

Malatya otel fiyatları belirlenirken, öncelikle düğün tarihiniz göz önünde bulunduruluyor. Hafta içi yapılan düğünler, hafta sonundakilere göre daha uygun fiyatlı oluyor. Ayrıca kış düğünlerinin de yazın yapılanlara göre daha indirimli fiyatlarla sunulduğunu bilmenizde fayda var.

Fiyatları etkileyen bir diğer kriter ise menü seçiminiz! Kokteyl menü seçerseniz, yemekliye göre daha az ödeme yapıyorsunuz. Yemekli menülerde ise ana yemek seçiminiz fiyatı belirliyor. Menülerin yanında alkollü mü yoksa alkolsüz içecek mi seçeceğiniz de önemli. Alkollü içecek servisi isterseniz, menü fiyatının üzerine ekstra bir rakam ekleniyor.

Otel düğünü yapıyorsanız, bütçenizin bir kısmının süslemelere gidebileceğini bilmelisiniz. Mesela masa üzerinde mumluklar yerine kristal şamdan kullanılmasını isterseniz fiyat yükselecektir. Düğün mekanınızda kullanılan çiçeğin cinsine ve yerli/ithal olmasına kadar birçok detay fiyatları etkiliyor.

Tarzınıza ve bütçenize uygun bir Malatya oteli bulmanızın kolay yolu mekan sayfalarını incelemenizden geçiyor. Fotoğraflarını, hizmetlerini beğendiğiniz otellerden fiyat teklifi alın. Sonrasında ise verilen teklifler doğrultusunda size en uygun mekanı seçin!

Tüm İlçeler Otel Düğünleri

Tüm Şehirler Otel Düğünleri

Malatya Oteller - Sıkça Sorulan Sorular