Ucuz Gelinlik Nereden Alınır?

Bürde Özkök tarafından yazılmıştır.

4:13 dakika

14.01.2022

Özellikle düğününde birden fazla gelinlik giymeyi planlayan ancak bunun maliyetli olacağını düşünen gelin adayları, uygun fiyatlı gelinlik modellerine yöneliyor. Bütçe dostu gelinlik seçeneklerini araştıran gelin adayları için en ucuz gelinlik fiyatları ve modellerini anlattık!

ucuz gelinlik

En Ucuz Gelinlik Modelleri

Gelinliğin kumaşı, işlemesi, özel dikim olup olmaması, gelinliğini aldığın yer gibi faktörler gelinlik fiyatlarını doğrudan etkiliyor. Fiyatları piyasa ortalamasına kıyasla daha uygun gelinlik modelleri ise genellikle sade ya da az kabarık, işlemesi ya da taşları da az olan, fazla maliyeti olmayan tasarımlar oluyor.

Özellikle gelinlik için fazla masraf yapmak istemeyenlerin ve düğününde birden fazla gelinlik giyecek gelin adaylarının ikinci ya da üçüncü gelinlik için tercihi olan bu modeller, Fransız dantel gibi pahalı kumaşlar yerine tül ya da şifon kumaşlardan yapılıyor. Bu tasarımlar en çok nikah için ya da evden çıkış elbisesi olarak tercih ediliyor.

en uygun gelinlik modelleri

İstanbul’da gelinlik fiyatlarını incelemek istersen seni şöyle alalım: İstanbul’da Gelinlik Fiyatlarını Araştırdık!

Gelinlik firmalarının, prova gerektirmeyen hazır modelleri de özel dikim gelinlik tasarımlarına kıyasla daha uygun oluyor. Eğer daha önce giyilmiş bir gelinliği giymeyi sorun etmeyeceksen, kiralık gelinlik seçeneklerini de düşünebilirsin.

Gelinlik kiralama seçeneği sunan firmaları, az bir tadilat gerektiren kiralık gelinlikleri de uygun fiyata satabiliyor. Hatta en uygun gelinlik fiyatlarının bu modellerde olduğunu söyleyebiliriz. Firmalarla iletişime geçerek ellerinde bu modellerden olup olmadığını öğrenebilir, böylece bütçe dostu seçimler yapabilirsin.

Gelinlik kiralama hizmeti veren İstanbul gelinlik firmalarını incelemek istersen şuraya bakabilirsin: İstanbul'da Kiralık Gelinlik Bulabileceğin Modaevleri

En Ucuz Gelinlik Fiyatları

İstanbul’da gelinlik fiyatları genel olarak 3.000-5.000 TL’den başlayıp 10.000 TL ve üzerine kadar çıkabiliyor. Kiralık gelinliklerde ise fiyatlar, satılık fiyatlar üzerinden 500-600 TL daha indirimli oluyor. Bu yüzden en ucuz gelinlik kiralama fiyatları 2.500-4.500 TL civarında oluyor diyebiliriz.

Az bir tadilatla satılığa çıkarılan gelinlikler ise firmaların en uygun fiyatlı modelleri oluyor. Bu modelleri 1.000-1.500 TL fiyatla satın alabilirsin.

Uygun Fiyatlı Gelinlik Nereden Alınır?

Uygun fiyatlı gelinlik bulabilmek için birçok seçeneğin var. Neler mi? Hemen bakalım:

  • Terziler: Mağazada, katalogda görüp beğendiğin gelinlikleri, tanıdığın, güvendiğin bir terziye neredeyse yarı fiyatına diktirebilirsin.

  • İkinci el alışveriş siteleri: Elden alışveriş yapabileceğin bu sitelerde aynı şehirden satıcı bulursan, 300-500 TL gibi bir fiyata çok güzel gelinlikler bulabilirsin. Sonuçta satıcı da sadece bir kere giydi. Kuru temizleme yaptırıp kullanabilirsin.

  • Online alışveriş siteleri: Gelinlik modelleriyle, gelin adaylarına uygun fiyatlı tasarımlar sunuyor.

  • Yurtdışı alışveriş siteleri: Eğer vaktin varsa 1.500-2.000 TL’ye hazır gelinlik seçenekleri bulabileceğin bu siteler, senin için iyi bir seçenek olabilir. Tahmini 1-3 ay arasında gelinliğini teslim alabilirsin.

Özellikle evden çıkış ve nikah elbisesi bakan gelin adaylarının, sade tasarımlı modellere göz atmasını öneriyoruz. Sade, düz, dantelli tasarımları 100-250 TL arasında değişen fiyatlarla satın alabilirsin.

gelinlik fiyatları

  • Günlük ve spor giyim markaları: Bazı markalar gelinlik piyasasına girmiş durumda. Bu tarz markalarda saten, tül ve dantelli beyaz uzun elbiselerden gelinlik seçeneklerini bulabilirsin.

Bu seçenekler yerine gelinlik firmalarını da tercih edebilirsin. “İstanbul’da ucuz gelinlik nereden alınır?” diye merak ediyorsan senin için sıraladığımız firmalara göz atabilirsin:

1- Sude Yağmur Modaevi

Kadıköy gelinlik firmaları arasında yer alan Sude Yağmur Modaevi de uygun fiyatlarıyla dikkat çekiyor. Minimum gelinlik fiyatları 1.000-3.000 TL olan firmanın gelinlik kiralama imkanı da bulunuyor. Firmanın kiralık modellerin ufak tadilatlarla satışa sunulduğu gelinlik fiyatları ise 1.000 TL civarında.

sude yağmur modaevi

2- Sara Modaevi

Kadıköy ortalamasına göre uygun fiyatlarıyla dikkat çeken Sara Modaevi, özellikle çok kabarık olmayan vintage gelinlik modelleriyle öne çıkıyor. Özel dikim hizmeti veren firmanın hazır modellerini inceleyebilir, kiralık gelinliklerine de göz atabilirsin. Hafta sonları da ziyaret edebileceğin firmanın minimum gelinlik fiyatları 1.000-3.000 TL civarında.

sara modaevi

Sara Moda Evi

Sara Moda Evi

Firmayı İncele

3- Elif Platin Haute Couture

İstanbul Fatih'te faaliyet gösteren Elif Platin Haute Couture, nostaljik ve sade tasarımlarıyla öne çıkıyor. Özel dikim ve kiralama hizmetleri de alabileceğin firmada minimum gelinlik fiyatları, İstanbul ortalamasına göre oldukça uygun; 3.000-5.000 TL'den başlıyor.

Elif Platin Haute Couture

4- Hazır Gelinlik

Kabarık tasarımların ağırlıkta olduğu koleksiyonuyla dikkat çeken Hazır Gelinlik, özel dikim hizmeti de veriyor. Fiyatları ise İstanbul ortalamasına göre uygun firmalar arasında. En düşük fiyatlar 3.000-5.000 TL civarında.

Hazır Gelinlik

5- Zümra Bridal

Romantik tasarımlara imza aran Zümra Bridal, deneyimli İstanbul gelinlikçilerinden. Ümraniye'de bulunan firmanın fiyatları, bulunduğu ilçedeki gelinlik fiyatlarının ortalamasına kıyasla oldukça uygun. Firmada minimum fiyatlar 3.000 TL'den başlıyor.

Zümra Bridal

Zümra Bridal

Zümra Bridal

Firmayı İncele

6- Gülten Modaevi

İddialı hazır modelleri bulunan Gülten Modaevi, Bakırköy gelinlik firmaları arasında yer alıyor. 1 haftalık kısa teslim süresiyle dikkat çeken firmadan özel dikim ve kiralama hizmetleri de alabilirsin. Minimum fiyatlar ise 3.000-5.000 TL arasında.

gülten modaevi

7- Oleg Cassini

Romantik ve modern gelinlikleriyle dikkat çeken Oleg Cassini, Sarıyer'de bulunuyor. Firma 3 haftalık kısa teslim süresiyle de öne çıkıyor. Minimum fiyatları da 1.000-3.000 TL civarında.

Oleg Cassini

Oleg Cassini

Oleg Cassini

Firmayı İncele

8- Büşra Tezel Modaevi

İhtişamlı tasarımlara koleksiyonunda sıklıkla yer veren Büşra Tezel Modaevi, tecrübeli Bayrampaşa gelinlikçilerinden. Firmada yalnızca gelinlik seçeneklerini değil aynı zamanda görünümünü tamamlayacak duvak, gelin buketi, gelin kesesi gibi aksesuarları da bulabilirsin. Büşra Tezel Modaevi fiyatları da 3.000-5.000 TL'den başlıyor.

Büşra Tezel Modaevi

9- Loresima Moda Evi By Şennur Kosif

Ümraniye'de yer alan Loresima Moda Evi By Şennur Kosif de uygun fiyatlı İstanbul gelinlikçilerinden. Yamanevler Mahallesi'nde faaliyet gösteren ve romantik tarzda gelinlik seçenekleri sunan firmada da fiyatlar 3.000-5.000 TL'den başlayarak yükseliyor.

Loresima Moda Evi By Şennur Kosif

10- Elif Gelinlik&Kuaför

Zeytinburnu gelinlik firmaları arasında yer alan Elif Gelinlik&Kuaför’de hazır modellerin yanı sıra özel dikim hizmetinden yararlanabilir, kiralık gelinlik seçeneklerini de inceleyebilirsin. Her tarz ve kesimde gelinlik modellerini bulabileceğin firmanın 1.000 TL'nin altında fiyatlara sahip hazır modelleri ile birkaç ufak tadilatla satışa çıkarılmış kiralık gelinliklerini deneyebilirsin.

elif gelinlik

Uygun fiyatlı gelinlik bulmana yardımcı olacak tavsiyelerimizin yer aldığı yazımızın sonuna geldik. Sen de önerdiğimiz firmaları inceleyebilir, ilgini çeken firmalarla iletişime geçebilirsin. Ancak seçeneklerinin bunlarla sınırlı olduğunu düşünme! Şehrindeki gelinlik firmalarının profillerini inceleyebilir, bütçene uygun olduğunu düşündüğün firmalardan randevu alabilirsin. Firmaların sunduğu indirim fırsatlarına da göz atmayı unutma!

Gelinlik Firmaları

Tarzına ve bütçene uygun en iyi gelinlik firmaları Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Gelinlik firmalarını incele

Sıradaki Makaleler

Gelinlikçi kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelinlik Firmaları

Gelinlik kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

0 yorum