Ucuz Gelinlik Nereden Alınır?

Bürde Özkök tarafından yazılmıştır.

5:17 dakika

16.07.2019

Özellikle düğününde birden fazla gelinlik giymeyi planlayan ancak bunun maliyetli olacağını düşünen gelin adayları, uygun fiyatlı gelinlik modellerine yöneliyor. Bütçe dostu gelinlik seçeneklerini araştıran gelin adayları için en ucuz gelinlik fiyatları ve modellerini anlattık!

ucuz gelinlik

En Ucuz Gelinlik Modelleri

Gelinliğin kumaşı, işlemesi, özel dikim olup olmaması, gelinliğini aldığın yer gibi faktörler gelinlik fiyatlarını doğrudan etkiliyor. Fiyatları piyasa ortalamasına kıyasla daha uygun gelinlik modelleri ise genellikle sade ya da az kabarık, işlemesi ya da taşları da az olan, fazla maliyeti olmayan tasarımlar oluyor.

Özellikle gelinlik için fazla masraf yapmak istemeyenlerin ve düğününde birden fazla gelinlik giyecek gelin adaylarının ikinci ya da üçüncü gelinlik için tercihi olan bu modeller, Fransız dantel gibi pahalı kumaşlar yerine tül ya da şifon kumaşlardan yapılıyor. Bu tasarımlar en çok nikah için ya da evden çıkış elbisesi olarak tercih ediliyor.

en uygun gelinlik modelleri

İstanbul’da gelinlik fiyatlarını incelemek istersen seni şöyle alalım: İstanbul’da Gelinlik Fiyatlarını Araştırdık!

Gelinlik firmalarının, prova gerektirmeyen hazır modelleri de özel dikim gelinlik tasarımlarına kıyasla daha uygun oluyor. Eğer daha önce giyilmiş bir gelinliği giymeyi sorun etmeyeceksen, kiralık gelinlik seçeneklerini de düşünebilirsin.

Gelinlik kiralama seçeneği sunan firmaları, az bir tadilat gerektiren kiralık gelinlikleri de uygun fiyata satabiliyor. Hatta en uygun gelinlik fiyatlarının bu modellerde olduğunu söyleyebiliriz. Firmalarla iletişime geçerek ellerinde bu modellerden olup olmadığını öğrenebilir, böylece bütçe dostu seçimler yapabilirsin.

Gelinlik kiralama hizmeti veren İstanbul gelinlik firmalarını incelemek istersen şuraya bakabilirsin: İstanbul'da Kiralık Gelinlik Bulabileceğin Modaevleri

En Ucuz Gelinlik Fiyatları

İstanbul’da gelinlik fiyatları genel olarak 2.000 TL’den başlayıp 10.000 TL ve üzerine kadar çıkabiliyor. Kiralık gelinliklerde ise fiyatlar, satılık fiyatlar üzerinden 500-600 TL daha indirimli oluyor. Bu yüzden en ucuz gelinlik kiralama fiyatları 1000-1500 TL civarında oluyor diyebiliriz.

Az bir tadilatla satılığa çıkarılan gelinlikler ise firmaların en uygun fiyatlı modelleri oluyor. Bu modelleri 500-1000 TL fiyatla satın alabilirsin.

Uygun Fiyatlı Gelinlik Nereden Alınır?

Uygun fiyatlı gelinlik bulabilmek için birçok seçeneğin var. Neler mi? Hemen bakalım:

  • Mağazada, katalogda görüp beğendiğin gelinlikleri, tanıdığın, güvendiğin bir terziye neredeyse yarı fiyatına diktirebilirsin.

  • Bir diğer seçenek ikinci el alışveriş siteleri. Elden alışveriş yapabileceğin bu sitelerde aynı şehirden satıcı bulursan, 300-500 TL gibi bir fiyata çok güzel gelinlikler bulabilirsin. Sonuçta satıcı da sadece bir kere giydi. Kuru temizleme yaptırıp kullanabilirsin.

  • Online alışveriş siteleri de gelinlik modelleriyle, gelin adaylarına uygun fiyatlı tasarımlar sunuyor.

Özellikle evden çıkış ve nikah elbisesi bakan gelin adaylarının, sade tasarımlı modellere göz atmasını öneriyoruz. Sade, düz, dantelli tasarımları 40-250 TL arasında değişen fiyatlarla satın alabilirsin.

gelinlik fiyatları

  • Bazı günlük ve spor giyim markaları da gelinlik piyasasına girmiş durumda. Bu tarz markalarda saten, tül ve dantelli beyaz uzun elbiselerden gelinlik seçeneklerini bulabilirsin.

  • Alternatif olarak yurtdışı alışveriş sitelerini de düşünebilirsin. Eğer vaktin varsa 500-1000 TL’ye hazır gelinlik seçenekleri bulabileceğin bu siteler, senin için iyi bir seçenek olabilir. Tahmini 1-3 ay arasında gelinliğini teslim alabilirsin.

Bu seçenekler yerine gelinlik firmalarını da tercih edebilirsin. “İstanbul’da ucuz gelinlik nereden alınır?” diye merak ediyorsan senin için sıraladığımız firmalara göz atabilirsin:

1- Sude Yağmur Modaevi

Kadıköy gelinlik firmaları arasında yer alan Sude Yağmur Modaevi de uygun fiyatlarıyla dikkat çekiyor. Minimum gelinlik fiyatları 1000-3000 TL olan firmanın gelinlik kiralama imkanı da bulunuyor. Firmanın kiralık modellerin ufak tadilatlarla satışa sunulduğu gelinlik fiyatları ise 1000 TL civarında.

sude yağmur modaevi

2- Sara Modaevi

Kadıköy ortalamasına göre uygun fiyatlarıyla dikkat çeken Sara Modaevi, özellikle çok kabarık olmayan Vintage gelinlik modelleriyle öne çıkıyor. Özel dikim hizmeti veren firmanın hazır modellerini inceleyebilir, kiralık gelinliklerine de göz atabilirsin. Hafta sonları da ziyaret edebileceğin firmanın minimum gelinlik fiyatları 1000-3000 TL civarında.

sara modaevi

Sara Moda Evi

Sara Moda Evi

Firmayı İncele

3- Tunam Moda

İstanbul Fatih'te faaliyet gösteren Tunam Moda, nostaljik ve sade tasarımlarıyla öne çıkıyor. özel dikim ve kiralama hizmetleri de alabileceğin firmada minimum gelinlik fiyatları, İstanbul ortalamasına göre oldukça uygun; 1000 TL'nin altında.

tunam moda

4- Nehir Tayman Couture

Kabarık tasarımların ağırlıkta olduğu koleksiyonuyla dikkat çeken Nehir Tayman Couture, özel dikim hizmeti de veriyor. Fiyatları ise İstanbul ortalamasına göre uygun firmalar arasında. En düşük fiyatlar 1000-3000 TL civarında.

Nehir Tayman Couture

5- Samira Moda Haute Couture

Romantik tasarımlara imza aran Samira Moda Haute Couture, deneyimli İstanbul gelinlikçilerinden. Arnavutköy'de bulunan firmanın fiyatları, bulunduğu ilçedeki gelinlik fiyatlarının ortalamasına kıyasla oldukça uygun. Firmada minimum fiyatlar 1000 TL'den başlıyor.

Samira Moda Haute Couture

6- Dilber Yıldiz Fashion Home

Ağırlıklı olarak romantik ve sade gelinlikleri bulabileceğin Dilber Yıldiz Fashion Home'da kişiye özel tasarımlar öne çıkıyor. Kadıköy'de faaliyet gösteren firmada fiyatlar 1000-3000 TL'den başlıyor.

Dilber Yıldiz Fashion Home

7- Gülten Modaevi

İddialı hazır modelleri bulunan Gülten Modaevi, Bakırköy gelinlik firmaları arasında yer alıyor. 1 haftalık kısa teslim süresiyle dikkat çeken firmadan özel dikim ve kiralama hizmetleri de alabilirsin. Minimum fiyatlar ise 1000 TL.

gülten modaevi

8- Glamour Bridal

Romantik ve modern gelinlikleriyle dikkat çeken Glamour Bridal, Kadıköy Osmanağa Mahallesi üzerinde bulunuyor. Firma 1 haftalık kısa teslim süresiyle de dikkat çekiyor. Minimum fiyatları da 1000-3000 TL civarında.

glamour bridal

9- Büşra Tezel Modaevi

İhtişamlı tasarımlara koleksiyonunda sıklıkla yer veren Büşra Tezel Modaevi, tecrübeli Bayrampaşa gelinlikçilerinden. Firmada yalnızca gelinlik seçeneklerini değil aynı zamanda görünümünü tamamlayacak duvak, gelin buketi, gelin kesesi gibi aksesuarları da bulabilirsin. Büşra Tezel Modaevi fiyatları da 1000 TL'den başlıyor.

Büşra Tezel Modaevi

10- Asu Modaevi

Kartal'da bulunan Asu Modaevi'nde her tarz ve kesimde gelinlik seçeneklerini bulabilirsin. Özel dikim ve kiralama hizmetleri de sunan firmayı hafta sonları da ziyaret edebilirsin. Asu Modaevi de en düşük gelinlik fiyatları 1000 TL-3000 TL arasında olan İstanbul gelinlikçilerinden.

Asu Modaevi

Asu Moda Evi

Asu Moda Evi

Firmayı İncele

11- Esin Arıcan Haute Couture

Şişli gelinlik firmalarından Esin Arıcan Haute Couture, farklı ve vintage tarz tasarımlarıyla öne çıkıyor. Geniş model yelpazesinde kişiye özel dikim de yapan firmada minimum fiyatlar 1000-3000 TL arasında.

esin arıcan

12- Loresima Moda Evi By Şennur Kosif

Ümraniye'de yer alan Loresima Moda Evi By Şennur Kosif de uygun fiyatlı İstanbul gelinlikçilerinden. Yamanevler Mahallesi'nde faaliyet gösteren ve romantik tarzda gelinlik seçenekleri sunan firmada da fiyatlar 1000 TL'den başlayarak yükseliyor.

Loresima Moda Evi By Şennur Kosif

13- Nurşen Şeref Modaevi

Sarıyer’de hizmet veren tecrübeli gelinlik firmalarından Nurşen Şeref Modaevi, uygun fiyatlı gelinlikleriyle dikkat çekiyor. Özel dikim gelinlik hizmeti veren firmanın hazır modelleri, ucuz gelinlik almak isteyen gelin adayları için uygun seçenekler oluşturuyor. Firmayı ziyaret ettiğinde sınırlı sayıdaki, fiyatları 500-1000 TL arasında değişen modelleri inceleyebilirsin.

nurşen şeref modaevi

14- Elif Gelinlik&Kuaför

Zeytinburnu gelinlik firmaları arasında yer alan Elif Gelinlik&Kuaför’de hazır modellerin yanı sıra özel dikim hizmetinden yararlanabilir, kiralık gelinlik seçeneklerini de inceleyebilirsin. Her tarz ve kesimde gelinlik modellerini bulabileceğin firmanın 500-1000 TL arasında değişen hazır modelleri ile birkaç ufak tadilatla satışa çıkarılmış kiralık gelinliklerini deneyebilirsin.

elif gelinlik

15- Hanzade Moda

Aradığın ucuz gelinlik İstanbul-Ümraniye’de hizmet veren Hanzade Moda’da olabilir. Minimum gemilik fiyatları 500-1000 TL civarında olan Hanzade Moda, özellikle dantelli romantik tasarımlarıyla da dikkat çekiyor. Özel dikim ve kiralama gelinlik kiralama hizmeti veren firmada, hazır model gelinlikleri de inceleyebilirsin.

hanzade moda

Hanzade Moda

Hanzade Moda

Firmayı İncele

Uygun fiyatlı gelinlik bulmana yardımcı olacak tavsiyelerimizin yer aldığı yazımızın sonuna geldik. Sen de önerdiğimiz firmaları inceleyebilir, ilgini çeken firmalarla iletişime geçebilirsin. Ancak seçeneklerinin bunlarla sınırlı olduğunu düşünme! Şehrindeki gelinlik firmalarının profillerini inceleyebilir, bütçene uygun olduğunu düşündüğün firmalardan randevu alabilirsin. Firmaların sunduğu indirim fırsatlarına da göz atmayı unutma!

Gelinlik Firmaları

Tarzına ve bütçene uygun en iyi gelinlik firmaları Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Gelinlik firmalarını incele

Sıradaki Makaleler

Gelinlikçi kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelinlikçi Firmaları

Gelinlikçi kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

0 yorum