Vücut Tipinize Uygun Gelinlik Nasıl Seçilir?

Düğün gününde muhteşem görünmenin sırrını hiçbir yerde aramana gerek yok. Bütün iş vücut tipine uygun gelinlik seçimi ile başlıyor. Eğer vücut tipini bilir ve öne çıkarman gereken bölgelere uygun seçim yaparsan kusursuz bir gelin olabilirsin. Peki, vücut tipi nasıl anlaşılır?

ilk_gorsel - Vücut Tipleri

“Vücut tipi nedir?” sorusunun cevabı vücudunun şekli ve yapısıdır. Burada sana her vücut tipini kısaca anlatacağım ve sen hangisine ait olduğunu aşağı yukarı anlamış olacaksın. Mesela “Armut vücut tipi nedir?”, “Dikdörtgen vücut tipi nasıl gelinlik giyinmeli?”, “Kum saati vücut tipine sahip ünlüler kimlerdir?”, "Elma vücut tipinin ideal ölçüleri nelerdir?" gibi aklına gelecek her sorunun cevabını detaylı anlatımlarda bulacaksın.

İşte en temel 4 vücut tipi armut, dikdörtgen, elma ve kum saatinin ön gösterimi!

te2e4fly2msqyfyh - vücut tipinize uygun gelinlik nasıl seçilir?

Armut Vücut Tipi

Normal ya da küçük göğüsler, ince bel ve geniş kalçalar armut vücut tipinin özellikleridir. Daha iyi anlatmak gerekirse gitara benzer. Eğer sen de armut vücut tipine sahipsen vurgulaman gereken yer kesinlikle incecik belindir.

Etek kesimin ise tartışmasız A kesim gelinlik modelidir. Eğer prensesler gibi salınmak istersen prenses kesim gelinlik de tercih edebilirsin. Kalçalarınla omuzlarını orantılamak için kayık yaka kullanmalısın.

Bu küçük tüyolar ışığında armut vücut tipi olduğunu düşünüyorsan senin için hazırladığım "Armut vücut tipi hakkında bilmen gereken her şey!" makalesini okumalısın.

1yzjftz2bfacebae - vücut tipinize uygun gelinlik nasıl seçilir?

Kum Saati Vücut Tipi

Ölçüleri 90-60-90 olan kum saati vücut tipi model gibi deyiminin vücut bulmuş halidir. Kum saati vücut ölçüleri her zaman bu kadar kusursuz olmazsa da orantılı olması şarttır. Bu vücut yapısının en harika özelliği her gelinlik modelini rahatça taşıyabilmesidir.

Mesela balık gelinlik modelleri adeta kum saati vücut tipi için tasarlandı. O nedenle sana önerim düğününde askılı, v yaka ya da uzun kollu fark etmez sen kesinlikle balık formunda gelinlikle arz-ı endam etmelisin. Daha fazlasını "Kum saati vücut tipi hakkında bilmen gereken her şey!" makalesinde bulacaksın.

kq4kgsaflqbjm1jx - vücut tipinize uygun gelinlik nasıl seçilir?

Elma Vücut Tipi

Kalın bel, düz bir kalçaya ve muhteşem bacaklara sahipsen senin vücut şeklin elma vücut tipidir. Elma tipi vücut özelliklerinden diğeri ise dolgun göğüsleridir. Vurgulaman gereken bölgen hem göğüslerin hem de bacaklarındır. Durum böyleyken sana en çok V yaka gelinlikler ve yırtmaçlı modeller yakışacaktır.

Bu vücut tipinin kurtarıcı gelinliği ise düz kesim gelinlikler ile A kesim gelinlik modelleridir. Elma vücut tipi hakkında daha fazla bilgi istersen "Elma vücut tipi hakkında bilmen gereken her şey!" makalesini okumaya başla!

wxgxqcru243xvbwd - vücut tipinize uygun gelinlik nasıl seçilir?

Dikdörtgen Vücut Tipi

Dikdörtgen vücut tipinin en belirgin özellikleri dar kalça, geniş omuz ve normal ya da küçük göğüslerdir. En çok düz kesim gelinlik modelinin yakıştığı bu vücut da omuz ve sırt dekolteni ya da bacaklarını öne çıkarmalısın. Cameron Diaz ile özdeşleşmiş olan vücut yapısı “Dikdörtgen vücut tipi hakkında bilmen gereken her şey!” makalesini okumaya başla!

fd3lprmyeg0kuv6w - vücut tipinize uygun gelinlik nasıl seçilir?

Birkaç Tüyo

Bu 4 temel vücut tipi dışında başka isimlerle adlandırılan vücut tipleri de vardır. Çilek, muz, üçgen, atletik ve ters üçgen bunların başında gelir. Fakat bu isimler de aslında yukarıda anlattığım modellerin ya eş anlamlısıdır ya da çok benzeri.

Mesela muz vücut tipinin eş değeri dikdörtgen vücut tipidir. Çilek vücut yapısı ise elmaya yakın bir tiptir. Bel bölgesi kalın olan her iki vücut tipine uygun olan gelinlik modelleri A kesim ve düz kesim gelinliklerdir.

jzgefaljbytak3mt - vücut tipinize uygun gelinlik nasıl seçilir?

Üçgen şekli armut vücut tipinden ayıran tek fark üçgenin belinin armut vücut tipine göre daha kalın bir beli olmasıdır. Fakat üçgen vücut tipine de en çok yakışan gelinlik kesimi hiç tartışmasız A kesim gelinliklerdir. Atletik vücut tipi ise dikdörtgen vücut tipinin diğer adıdır.

Kısaca anlatmak gerekirse diğer vücut tipleri 4 temel tipe benzediği için onların detaylı bilgilerini okuyarak bu vücut yapılarını da tanıyabilirsin. Eğer daha fazla açıklamaya ihtiyacın varsa bu makalenin altına yorum bırakmalısın. Sorunun cevabını en hızlı şekilde cevaplayacağım.

c3ynizs6mpie3twf - vücut tipinize uygun gelinlik nasıl seçilir?

Vücut tipine göre uygun gelinliği ararken sana ilham vermesi için şu yazımıza göz atabilirsin: Bu Modeller Sana İlham Verecek: Ünlülerin Gelinlikleri

Şimdi İzle

Onlarca gelinlik modeli arasından vücuduna uygun olanı seçmek; seni en iyi gösterecek kup ve kesimler hakkında bilgi almak için videoyu izle ve Özlem Süer'e kulak ver!

Şehrindeki 438 Gelinlik Firması Düğün.com’da!

Ücretsiz Fiyat Teklifi Almak İçin Hemen Tıkla!
Bu makale Sinem Aydınoğlu tarafından yazılmıştır.

Yorumlar (43)

+ Yorum Yaz

Yorumunuz başarıyla alınmıştır, editörlerimizin onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.

GK Gözde Kaymak

Video çok yararlı ben balık gelinlik almayı düşünen bir kişi olarak benim için uygun olduğunu anladım çünkü bacak boyum uzun ayrıca etek boyunuda yukardan alcam bunu videodan öğrendim yararlı bilgiler için teşekkür ediyorum.

OT Olca Tekin

Evet kesinlikle modeli begendik diye vücut şeklimize uymadığı halde o modeli almamamız gerekiyormuş... Yaralı video, yararlı makale... Teşekkürler :)

ÖS Öykü Savaş

video yararlı fakat bu gelinlikte bu kızcağıza uymamış.

MG Mirymay Gelinlik

gelinlik vücutta uygun olsun çok önemli. kime balık kime prenses... ve eğer siz topuklar giyemezseniz - prenses model tam en doğrusu.

HI Hasan Ipek
CY Canan Yok

benim.gogsum.cok kucuk 75bile degil benim tercihim ne olmali bel74 basen 95

D Düğün.com

Merhaba Canan, Göğüslerinin küçük olması bikini giymediğin sürece hiç önemli değil inan bana. Göğüslerinin daha dolgun görünmesini istersen günümüzde gelinliklerin içine harika kuplar eklenerek bunun sağlanacağından emin olabilirsin. Yakalı veya straplez model gelinlik giyeceksen kuplardan sonsuza kadar yararlanabilirsin. Fakat fikrimi istersen ve dekolteli bir gelinlik giyebilirsen kesinlikle derin V yakalı bir gelinlik modeli giymeni tavsiye ediyorum. Genellikle elma vücut tipindeki gelin adaylarının vücudunun kurtarıcısı gibi görünse de küçük göğüslerde derin V yaka abartısız ve daha şık duruyor buna emin olabilirsin. Hatta birçok gelinlik tasarımcısı derin dekolteli modellerinde küçük göğüslü modelleri kullanıyor. Daha detaylı bilgi almak istersen V yaka Gelinlikler Hakkında Bilmen Gereken Her Şey makalemizi inceleyebilirsin.

SG Sude Güven

Merhaba benim goguslerim buyuk belim ince kalçalarim var buyuk yani nasil bi kesim gelinlik giyebilirim A kesim olur dediler ama. Ben prenses istedim çirkin durur dediler sizce nasil olur

D Düğün.com

Merhaba Sude, öne çıkartır. A kesim gelinlikler her zaman kurtarıcıdır. Etek kesimi belden aşağı A şeklinde indiği için vücudun kalça kısmını gizleyerek belin inceliğini öne çıkartır. Prenses kesim gelinliklerde de bel öne çıkar fakat prenses kesim gelinlik etek kısmından birden kabardığı için senin için uygun olmayabilir. hem göğüslerin büyük hem de kalça fazlasıyla kabarık olacağı için bende hoş durmayacağını düşünüyorum. Fakat denemeden de bilemezsin. Mutlaka her iki kesimi de deneyerek hangisinin içinde daha mutlu görünüyorsan onu seçmelisin.

KD Kübra Doganay

BEN GÖĞÜSLERİ KÜÇÜK İNCE BELLİ BİR GELİNİM NE TARZ BİR GELİNLİK ÖNERİRSİNİZ?? AKLIMDAKİ GELİNLİK KARE YAKA VE DANTELLİ NE DERECE DOĞRU? LÜFTEN YARIMCI OLURMUSUNUZ ???

D Düğün.com

Merhaba Kübra, Dantel kumaş seçmende hiçbir sakınca yok fakat göğüslerini daha dolgun ve kalçan ile orantılı göstermek istersen A kesim kayık yaka gelinlik sana daha fazla yakışacaktır. A kesim gelinlik ile belinin inceliğini vurgularken kayık yaka ile de göğüslerini daha büyük gösterebilirsin. Gelinlik denemeye başladığında bu seçenekleri mutlaka değerlendirmeni tavsiye ediyorum. Tabii aklında kalmaması için de kare yaka gelinliği de denemelisin.

Ayşe Özdemir

Merhaba, Kum saati vücut tipinde kullandığınız gelinlik modelini çok beğendim. Hangi markanın gelinliği söyleyebilir misiniz rica etsem?

D Düğün.com

Merhaba Ayşe, Gelinliğin markası Pallas Couture.

Ayşe Özdemir

Pallas Couture markasını Türkiye'ye getiren marka var mı? Vakko Wedding mesela bir çok markayı yurt dışından getiriyor, bu marka da var mıdır?

D Düğün.com

Bildiğimiz kadarıyla Vakko Wedding ya da başka bir marka henüz Palas Couture'u Türkiye'ye getirmiyor. Fakat benzer gelinlikleri tasarlayan çok marka var.

Akgül İnci

merhaba benim göğüslerim küçük ve zayıf biiryim hep hayalimde kabarık ve dantel gelinlik var düğünüme de 8 ay kadar zaman var bana nasıl bı gelınlık olur

D Düğün.com

Merhaba Akgün, Göğüslerinin küçüklüğünü hiç dert etmemelisin. Çünkü gelinliğin içine giyeceğin sütyen veya yaptırabileceğin korse ile görünümünü değiştirebilirsin. Zayıf olman ise gelinlik seçimin için kesinlikle bir avantaj. Sana tavsiyen gittiğin gelinlikçide önce hayalindeki gelinlikleri dene sonra onların senin vücut tipin için tavsiye ettiklerini... Aynaya baktığında kendin için doğru olanı seçeceğine emin olabilirsin.

NN Nuray Nuray

Benin boy kisa Cook giloluda diyilim zayifda diyilim yani normal kalca goyus falan he psi yerine nasi bisey ola bilir Luton cvplyin. Simdiden tesekurler

D Düğün.com

Merhaba Nuray, Sorunu cevaplayabilmemiz için bize daha fazla ayrıntı vermelisin ya da farklı gelinlik modellerini deneyerek en yakışanı kendi seçimini yapabilirsin.

H Havva

Merhaba, ben ince yapılı ve kısa boyluyum(150 boy ,gogus ve kalcalarim ona gore ) kapalı model istiyorum fakat hangi model kararsızım sizce hangi modeli secmeliyim? Şimdiden teşekkürler

D Düğün.com

Merhaba Havva, Vücut tipini tam bilmediğim için sana net olarak şu modeli seç diyemeyeceğim. Fakat kapalı model istiyorsan uzun kollu hakim yaka dantelli modellere bakabilirsin. Eğer vücut hatlarını da belli etsin istemiyorsan A kesim gelinlikleri deneyebilirsin. Boyunun uzun görünmesi için de topuklu ayakkabıdan vazgeçmemelisin.

H Hülya

merhaba, düğünüme 7 ay var ben gelinlik hakkında hala çok kararsızım..büyük göğüslere sahibim belim vücuduma oranla daha ince açıkçası belimi ön plana çıkarmayı tercih ediyorum..yaka olarak da kayık yaka ya da ön arka v yaka düşünüyorum tabi bir de dantel..sizce uygun olur mu ?? bir de kaç ay önce gelinlik denemeye başlamalıyım? şimdiden teşekkür ederim :)

D Düğün.com

Merhaba Hülya, Kayık yaka, belinde ince olduğu için göğüslerini daha büyük gösterir. O nedenle ön ve arka V yaka daha hoş bir görünüm verecektir. Kumaş olarak dantel üst bedende oldukça hoş durduğu için rahatlıkla kullanabilirsin ama sana önerim dantel, tül, saten, işlemeli ve taşlı olan modellerin hepsini dene ve kararını ona göre ver. Gelinlik seçimine ise şimdiden başlayabilirsin. Eğer hazır bir model alacaksan bazı modeller yurt dışından geldiği için vakte ihtiyacın olabilir. O yüzden erken araştırma yaptırmanı öneriyorum.

H Hülya

Çok teşekkür ederim bunları mutlaka göz önünde bulunduracağim

NI Nurcan Isik

merhaba. benim boyum 1.64 kilom 45 ust cok zayifim. yani vucudum düZ ben yarim model gelinlik düşünüyorum ama kararsizim cunku kalcam hic yok bana nasil gelinlik yakisir :(

D Düğün.com

Merhaba Nurcan, Vücut tipin dikdörtgen vücut yapısındaysa ve balık model gelinlik tercih etmeyi planlıyorsan bel bölgene kıvrım katmak için sadece belini daraltacak bir korse giymeni tavsiye ediyorum. Aksi halde dümdüz bir gelinlik tercih etmiş gibi görünebilirisin. Fakat bel kıvrımın varsa seçtiğin gelinliğin sana çok yakışacağına emin olabilirsin.

Y Yeşim

Merhaba dugun.com benim vucut tipim belim ince fakat göğüslerim büyük ve kollarım kalın 55 kiloyum fakat denediğim gelinliklerin içinde kendimi iyi hissetmiyorum sizde nasıl bir gelinlik seçmeliyim cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

D Düğün.com

Merhaba Yeşim, Belinin ince olması büyük bir avantaj bunu biliyorsun. Üstelik büyük göğüslü olmak sana gelinliğinin içine südyen giymemen için fırsat yaratır. O nedenle kendini harika hissetmelisin. Kollarına gelince kamufle etmesi en kolay yer orası. Yaz ya da kış fark etmez dantelli veya transparan detaylı truvakar kol seni sorununa çare olacaktır. Truvakar kollu, fazla göğüs dekoltesi vermeyen A kesim bir gelinlik modeli tercih edebilirsin. Dikkati ince beline çektiğinde göğüslerin daha dolgun görünüyorsa üst bedeni dökümlü, etekleri düz inen gelinlik modelini de deneyebilirsin.

N Nur

Belim ince ,gögüslerim büyük ve omuzlarım küçük 1.69 boyundayım 53 kiloyum . Prenses model tercih etmek istiyorum fakat yaka kısmında tereddütlerim var omuzlarımın küçük olmasından kaynaklı :( bana önerebileceginiz yaka porsiyonu nedir ? Teşekkürler

AA Arzu Arzu

Merhaba 153 boyunda 55 kiloyum. Bel oyuntum hiç yok dümdüz durumda :) omuzlarim ve basenlerim orantili 5 ay sonra dugunum var sizde ne tür bir gelinlik secmeliyim ?

D Düğün.com

Merhaba Arzu, Sana dikdörtgen vücut tipine uygun gelinlik modelleri hakkında her şeyi öğrenebileceğin makalemizi incelemeni öneriyorum. Bel oyuntun olmadığını düşündüğün için orada tavsiye ettiğimiz gelinlik modellerini deneyebilir ve seçimini o şekilde yapabilirsin.

M Merve

Merhaba benim 1.64 boyum göğsum baya büyük ve belim kalın nasıl bir gelinlik gitmem gerek yardımcı olur musunuz, ?

D Düğün.com

Merhaba Merve, Beden ölçülerini tam olarak bilmediğim için sana kesinlikle şu modeli giy diyemem. Fakat sana tavsiyem vücudunda en beğendiğin bölgeni öne çıkartacak olan gelinlik modelini tercih etmen olacak. Eğer üst bölgenden rahatsızsan ve bacaklarına dikkat çekmek istersen yırtmaçlı bir model, sırtını beğeniyorsan da sırt dekolteli bir model deneyebilirsin.

S Sima

Merhaba:) bende gelinlik seçerken istediğim gelinliği bulamıyorum :( benimde goguslerim var belim ince ve biraz basenlerim var boyum 1.60 ve kilom 55 nasıl bı gelinlik tercih etmem gerekir.yardimci olur musunuz?

İ İlknurk

Merhaba boyum 1,58 göğüs 80 kalçam normal bi görüntüde nasıl bi gelinlik seçmeliyim yardımcı olursanız sevinirim.

KA Kübra Aldemir

merhaba benim boyum 1.68 göğüslerim küçük belim kalın ve basen kısmım geniş nasıl bir gelinlik giymem gerek tercihim nasıl olmalı yardımcı olursanız sevinirim. şimdiden teşekkür ederim

M Meryem

Merhabalar. Ben 1.79 boyundayım ve 59 kiloyum. Göğüslerim biraz küçük, belim kalın ve kalçalarım enine biraz geniş. İçinde kendimi iyi hissettiğim giysiler çok az. Düğün günümde Bana kötü hissettirecek bir gelinlik giymeyi istemiyorum. Yardımcı olmanızı rica ediyorumç

SK Seda Kaya

Ust kismim ideall hafif gobegim var hafif kalcalarimm var 162 boyum kilom ise 62 tesettur istiyorumm gelinligi abartiyi seviyorum ama nisanlim minyon tipli onun ynnda cok kaba durmk istmiyorum dugunde sizce nasil tercih etmliyim

NS Neslişah Selçuk

Merhaba vücut tipime göre sizce nasıl bir gelinlik seçmeliyim boyum 1.65 46kiloyum göğüsüm 82 cm Kalçam 87 cm Belim ise 67 cm Malesef kararsızım yardımlarınızı ve yorumlarınızı bekliyorum doğru karar vermek istiyorum çünkü herkes bilgi vermiyor ve doğru gelinlik çok önemli şimdiden teşkkürler :))

Ç Çism

ben 165 boyundayım 60 kiloyu , 85 gögüs 75 bel , 94 kalça .. ama kollarımdan sikayetçiyim .. nasıl bi gelinlik tercih etmeliyım .. çok kararsızım yardım edin lütfen. son4 ayım var

EY Esra Yesilyirt

Benim kalça geniş bel ince omuzlar genis nasil br gelinlim secmen lazm normalde prenses gelinlik hosuma gidiyor bu gelinlik bana uygn olurmu?

DG Dilek Gürpinar

Ben 100 kiloyum vucut tipim orantili boy 160 nasil bi gelinlik seceyim 127 göğüsüm 123 kalçam belim 113

K Kadriye

Merhaba vücut tipime göre sizce nasıl bir gelinlik seçmeliyim boyum 1.65 46kiloyum göğüsüm 82 cm Kalçam 87 cm Belim ise 67 cm Malesef kararsızım yardımlarınızı ve yorumlarınızı bekleyiyorum ben yarim balik istiyorum

ŞÖ Şukran Öngün

Mrb bn 1.50 boyunda zayif biriyim goguslerim kucuk kalcam fazla yok ve minyon tipliyim 1 ay sonra nisanim var ne tur bi gelinlik ve nisanlik giyeyim yardim edin bu arada esmerim

FY Filiz Yilmaz

Merhaba ben 1.50boyundayim 44 bedenim ve 3 ay sonra düğünüm var sizce ne tarz gelinlik giyinmem gerekiyor karın bölge için basenim yok teskkurler Yardımınız için :(

KK Kararsız Kız

Merhaba vücut ölçülerim göğüs 89, bel 78, kalca 99.biraz gobegim var.sizce hangi vücut tipiyim? Ne tür gelinlik onerirsiniz?

İÖ İrem Öztürk

Merhabalar bnm boyum 1.57 göğüs 90 bel 72 kalça 92. Düğünüme 3 ay kaldı.bana hangi tip gelinlikleri tavsiye edersiniz.bnm hayalimde kabarık dantelli yada taşlı prenses model gelinlikler var boyum kısa olduğu için yakışırmı bana 10 cm de topuklu giysem.lütfen enyakın zamnda buraya yada emaileme cvp verirmisinz?

D Düğün.com

Merhaba İrem, Orantılı bir vücut tipin olduğu için birçok gelinlik sana yakışacaktır. Fakat boyun belirttiğin gibi biraz kısa. 10 cm topuklu ayakkabı kabarık ve prenses kesim gelinlikler için senin boyundaki bir gelin adayı için yeterli değil. Mümkünse 11,5 ya da 13 cm topuk giymeni tavsiye ediyorum. Değilse boyunu daha uzun göstermek için gelinliğinin dekolte gölgesini geniş V yaka yaptırabilirsin ama boynuna takı takmamalısın ki görüntünü hiçbir detay kesmesin. Saç modelini ise boyunu biraz daha uzun göstermek için tepeden topuz modeli yaptırmalısın. Tepeden topuz saç modelleri için burayı tıklayabilirsin. Eğer 10cm topuktan daha fazlası ile rahat edemem diyorsan A kesin gelinlik tercih etmeyi düşünebilirsin. Ve şunu sakin unutma gelin ayakkabılarında topuk yüksekliğin fazlalaştıkça ayakkabı modelini bilekten bağlı olan modellerden seçmelisin ki yürürken ayağından çıkmasın.

DC Deniz Celim

Doksan yetmis doksan vucut olcum var nasil bir gelinlik giymeliyim

S Sevde

56 kilo 175 boyundayım sanırım armut tipindeyim ama öyle koca popolu bir armut değil 75 61 94 ölçülerim olduğumdan daha uzun gözükmek istemiyorum hatta oldugumdan azcık kısa gözüksem bile olur :) çok kabarık modellerde sevmiyorum çıkmazdayım yardımcı olurmusunuz.

D Duman

Merhaba, gelin olma telaşına bende düştüm :) Boyum 1.62 kilom 47. Göğüs 82 cm bel 70 cm kalça 95 cm. Sanırım balık modellerini daha çok beğeniyorum. ama boyum kısa olduğu için tereddüt ediyorum. Sizce vücut ölçülerime göre en uygun model hangisi?

BD Betül Derviş

Merhaba ben tesettürlü biriyim goguslerim kucuk belimde ince kalcalarimda küçük hayalim kabarik bi gelinlik modeli ama yakisirmi bilmiyrm sizce nasil bi model bakmaliyim

M Mehtap

Merhabalar benim boyum 165 ve göğüs ölçüm 75 bel 58 kalça da 87 benim tercih edeceğim gelinlik nasıl olmali

SM Sevda Molla

Merhabalar, Vücut ölçülerim Göğüs:85 Bel:88 Kalça:100 ne tür gelinlik giymeliyim ve düğünüme 4 ay kaldı. Balık gelinlik düşünüyorum kumaşı nasıl olmalı yardım eder misiniz?

TS Tugan Saadet

Merhaba, uzun boyluyum. Çok geniş omuzlarım var çok hafif göbeğim var, ve vücudumun geri kalan kısmı orantılı. Eteğimi A kesim seçeceğim o net. Ama üst bölgem için ne seçmeliyim, çok geniş atletik omuzlarım ve büyük denebilecek göğüslerimle hangi model bana daha uygun olur?

BU Büşra Uysal

Merhaba 3 ay sonra düğünüm var gelinlik için çok karasısız. Boyum 1.54 kilom, 64 göğüslerimde 95 göbeğim var ve kollarım kalın nasıl bir gelinlik tercih etmeliyim fikrinize çok ihtiyacım var

D Düğün.com

Büşra Hanım öncelikle mutluluklar dileriz. Anlattıklarınıza göre elma vücut tipine sahip olduğunuzu düşünüyoruz. Yapmanız gereken, belinizi gizleyip, vücudunuzda güzel bulduğunuz yerleri öne çıkarmak. V yaka ya da düşük omuz modelleri tercih edebilirsiniz. Dilerseniz daha detaylı bilgi için "Elma Vücut Tipi Hakkında Bilmen Gereken Her Şey" başlıklı makalemizi inceleyerek, fikir sahibi olabilirsiniz. Sevgiler.

ŞŞ Şebnem Şüğün

Ya ben çok zayıf bi gelinim nasıl bir gelinlik seçiceğimi bilmiyorum

D Düğün.com

Merhaba Şebnem Hanım. Vücut ölçülerinizi yazarsanız, daha iyi yardımcı olabiliriz. Ama sizi daha kilolu gösterecek, 3d çiçek aplikeli, tüylü, üzeri işlemeli kumaşlara yönelebilirsiniz. Sevgiler,

H Hooshang

selam ben iran turklerinenem fotografçiliki yuksek lisansda bitirmişim şimdi istanbulda oluyorum siz fotoğrafçi istermisiniz?

D Düğün.com

Merhaba, fotoğrafçı iş ortaklarımız arasına katılmak isterseniz, destek@dugun.com adresine mail atabilirsiniz.

NNÇ Nisa Nur Çelik

Merhabalar benim omuzlarım geniş boyum uzun hafif basenim var nasıl bir gelinlik seçmeliyim a yaka istiyorum ama emin değilim ?

NNÇ Nisa Nur Çelik

Merhabalar benim omuzlarım geniş boyum uzun hafif basenim var nasıl bir gelinlik seçmeliyim a yaka istiyorum ama emin değilim ?

D Düğün.com

Merhaba Nisa Nur Hanım. Omuzlarınızın güzelliğini ön plana çıkaracak, straplez yaka, halter yaka ve ince askılı modellere yönelebilirsiniz. A kesim gelinlikler de basenlerinizi kusursuzca örtecektir. Mutluluklar dileriz.