Bu Modeller Sana İlham Verecek: Ünlülerin Gelinlikleri

Bürde Özkök tarafından yazılmıştır.

7:49 dakika

08.10.2021

Kim bilir gelinlik seçerken kaç modele baktın? Hatta hala gelinlik modelleri arasında kayboluyor olabilirsin. Telefon galerin gelinliklerin ekran görüntüleriyle dolu, kabul et. Öyleyse galeriyi biraz daha dolduralım. Belki ünlülerin giydiği o muhteşem gelinlikler sana fikir verebilir. İşte ünlülerin gelinlik modelleri!

ünlülerin gelinlikleri

Yasemin Şefkatli Gelinlik Modeli

Şarkıcı İbrahim Tatlıses'in kendisi gibi müzisyen olan oğlu İdo Tatlıses, nişanlısı Yasemin Şefkatli ile nikah masasına oturdu. Yasemin Şefkatli, gelinlik tercihini Özgür Masur imzalı göğüs kısmı dantelli, düşük omuzlu A kesim gelinlikten yana kullandı. İdo Tatlıses'in damatlığını ise Faruk Saraç hazırladı.

Yasemin Şefkatli Gelinlik Modeli

Melodi Elbirliler Gelinlik Modelleri

Sosyal medya fenomeni Melodi Elbirliler, ünlü şef Arda Türkmen'le evlendiği düğününde 3 farklı gelinlik tercih etti. Galia Lahav imzası taşıyan çiçekli gelinliğinin yanı sıra Begüm Salihoğlu tasarımı bir sade gelinlik bir de after parti elbisesi giyen Elbirliler'in tercih ettiği 3 tasarımın da ortak özelliği yırtmaçlı olmasıydı.

melodi elbirliler gelinlik

Ece Seçkin Gelinlik Modelleri

Pilot Çağrı Terlemez ile dünyaevine giren ünlü şarkıcı Ece Seçkin, düğününde 2 gelinlik giydi. İlki straplez, yan dekolteli; ikinci gelinliği ise boyundan bağlı iddialı bir modeldi. Düğünden önce yaptığı duyuruda Ece Seçkin gelinliklerini vücut tipi benzeyen yeni evlenecek gelinlere hediye edeceğini açıklamıştı.

ece seçkin gelinlik

ece seçkin gelinlik

Zeynep Bastık Gelinlik Modeli

Reklamcı Tolga Akış ile evlenen ünlü şarkıcı Zeynep Bastık, düğününde yırtmaç detaylı, kabarık kollu, A kesim bir gelinlik giydi. En beğenilen ünlü gelinliklerinden olan bu tasarım Begüm Salihoğlu'nun Bégum markasına ait.

zeynep bastık gelinlik

Merve Özbey Gelinlik Modeli

İki yıldır birlikte olduğu sevgilisi Kenan Koçak ile İstanbul'da Raffles Otel'de dünyaevine giren ünlü şarkıcı Merve Özbey, kuyruklu, A kesim, kabarık bir gelinlik giydi.

merve özbey gelinlik

Elvin Levinler Gelinlik Modeli

Ünlü oyuncu Elvin Levinler, geçtiğimiz aylarda Bodrum'da yapılan organizasyonla, uzun zamandır aşk yaşadığı sevgilisi Bülent Kocamanoğlu ile evlendi. Levinler'in gelinlik seçimi işlemeli tülden yarım balık bir tasarımdan yana oldu.

elvin levinler gelinlik

Bensu Soral Gelinlik Modeli

Günlük giyiminde de şık seçimleriyle dikkat çeken ünlülerin giydiği gelinlikler, yeni evlenecek gelin adaylarının ilham kaynağı oluyor. Bu ünlülerden biri de Bensu Soral. Geçtiğimiz aylarda İş adamı Hakan Baş ile Beşiktaş'taki Four Seasons Hotel'de evlenen Bensu Soral gelinliği ile çok konuşuldu. Düğününde Tuvana Büyükçınar imzalı bir gelinlik giydi. Derin V yakalı, omuz detaylı bir gelinlik giyen Soral, saç aksesuarı kullanmayı tercih etti.

bu modeller sana i̇lham verecek: ünlülerin gelinlikleri

Bensu Soral'ın evden çıkış elbisesi de çok beğenilmişti. Sen de birbirinden şık evden çıkış elbiselerini incelemek istersen şu galerimize bakabilirsin: Evden Çıkış Elbise Modelleri

Hazal Kaya Gelinlik Modeli

2019'un ilk ünlü gelinlerinden biri olan Hazal Kaya, kendisi gibi oyuncu sevgilisi Ali Atay ile geçtiğimiz Şubat ayında dünyaevine girdi. Hazal Kaya düğününde Özgür Masur imzalı bir gelinlik giydi. Feminen detayların öne çıktığı gelinlik, tasarımcının ikonik drapelerine sahip. Uzun tül kolları ve saten gövdesiyle zarif bir tasarıma sahip olan gelinliği genel olarak beğenilse de Kaya'nın vücuduna uygun olmadığı gerekçesiyle çok da eleştirilmişti.

bu modeller sana i̇lham verecek: ünlülerin gelinlikleri

Vücut tipine göre gelinlik nasıl seçilir dersen şu yazımız sana fikir verebilir: Vücut Tipine Göre Gelinlik Nasıl Seçilir?

Sinem Kobal Gelinlik Modeli

Sinem Kobal gelinlik olarak V yaka, düz kesim, dantel detaylı, sade bir model tercih eden gelinlerden olmuştu. Koltuk altı dekoltesi ile de dikkat çeken, Tuvana Büyükçınar imzası taşıyan gelinlik, Cunda Adası’ndaki kır düğününe de çok yakışmıştı. Doğal dalgalı saçlarını açık bırakıp, tepeden ördüren Kobal, zarif gelinler arasında yerini aldı.

Sinem Kobal gelinlik

Kobal'ın seçimi göğüs dekolteli bir gelinlik olmuştu. Sen de dekolteli gelinlik giymek istiyorsan şu yazımıza göz atabilirsin: Dekolteli Gelinlik Giymenin Püf Noktaları

Demet Akalın Gelinlik Modeli

Çırağan Sarayı’nda düğün yapan Demet Akalın gelinlik seçimini saraylara layık bir modelden yapmıştı. Gelinliğini Pierre Cardin’den satın alan Akalın’ın A kesim straplez yaka gelinliğinin eteğindeki taş detayları oldukça dikkat çekiciydi. Ayrıca kenarları dantelli, uzun rahibe tipi duvağı da tarihi mekan konseptine gayet uygundu.

bu modeller sana i̇lham verecek: ünlülerin gelinlikleri

Bu ünlü düğünleri dillere destan: En Çok Konuşulan Ünlülerin Düğünleri

Neslihan Atagül Gelinlik Modeli

Ünlüler ve gelinlikleri denilince ilk akla gelen isimlerden biri oyuncu Neslihan Atagül. Atagül, düğününde iki adet gelinlik giymeyi tercih eden ünlülerden. Vakko Wedding'ten aldığı ilk gelinliği, Berta tasarımı olan yarım balık kesim, işlemeli, göğüs dekolteli bir modeldi. İkinci gelinliği ise Zeynep Tosun tarafından tasarlanan ve Fransız danteli kullanılan, daha çok after party elbisesine benzeyen bir gelinlikti.

bu modeller sana i̇lham verecek: ünlülerin gelinlikleri

Neslihan Atagül'ün gelinliği kadar nişan elbisesi de çok beğenilmişti. İlham alabileceğin ünlülerin nişan elbiseleri için şu yazımıza bakabilirsin: Ünlülerin Nişan Elbiselerini Görmeden Nişanlığını Alma!

Fahriye Evcen Gelinlik Modeli

İşte olay yaratan gelinlik! Fahriye Evcen gelinlik seçimini Neslihan Atagül’ün gelinliğine benzer bir modelden yapınca günlerce konuşulmuştu. Atagül ve Doğulu çiftinden bir yıl sonra 2017 senesinde evlenen Fahriye Evcen’in Raşit Bağzıbağlı tasarımı gelinliği de yarım balık kesimdi. Uzun bir kuyruğu olan modeli Evcen, gelin tacı ve duvağı ile tamamlamayı tercih etmişti.

Fahriye evcen gelinlik

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit çiftinin gelin-damat sabahlığı da çok konuşulmuştu. Bride sabahlıklarla ilgili tüm detayları şu yazımızda bulabilirsin: Gelin Sabahlığı Çeşitleri Nelerdir? Ne Zaman Giyilir?

Hande Soral Gelinlik Modeli

Bir diğer Tuvana Büyükçınar imzası taşıyan gelinlik de burada! Soral’ın giydiği sırt dekolteli düz kesim gelinlik, ünlü gelinlikleri arasında en beğenilen modellerden biri olmuştu. Kol detayı ve dantellerin üzerinde kullanılan üç boyutlu kristal taş ve inci işlemeleri gelinliğin en dikkat çekici detayları arasındaydı.

hande soral gelinlik

Sen de üç boyutlu işlemeli gelinlik modellerini incelemek istersen şuraya bakabilirsin: 3 Boyutlu Gelinlik Modelleri

Beren Saat Gelinlik Modeli

Kumsal düğününe uygun daha güzel bir gelinlik seçimi olamazdı herhalde! Beren Saat, tasarımcı Mira Zwillinger imzalı düz kesim gelinliği ve şapkasıyla duru güzelliği yakalamıştı. Ayrıca straplez kalp yakaya sahip gelinliğin üst gövdesi tamamen transparan dantel detayları bezeliydi.

Beren Saat ve Kenan Doğulu’nun düğün ayrıntıları için de buraya bakabilirsin: Beren Saat Evlendi!

beren saat gelinlik

Sana ilham verecek ikonik gelinliklere de göz atmak istersen şu yazımıza bakabilirsin: Akıllardan Silinmeyen Dünyanın En Güzel Gelinlikleri

Almeda Abazi Gelinlik Modeli

Tolgahan Sayışman’la dünyaevine giren Almeda Abazi’nin gelinliği tasarımcı Feryal Usta’ya ait. Yarım balık kesim gelinlik; Fransız dantel ve kristal boncuk süslemeleriyle çok hoş görünüyordu. Gelinliğinin alt kısmı kat kat tüllerden oluşan Abazi yine tülden uzun bir duvak tercih etmişti.

almeda abazi gelinlik

Ayrıca Almeda Abazi gibi yurt dışında evlenen diğer ünlülerin kimler olduğunu öğrenmek için böyle buyur: Yurt Dışında Evlenen Ünlüler

Burcu Kıratlı Gelinlik Modeli

Şarkıcı Sinan Akçıl ile 1 Ocak 2019'da Amsterdam’da nikah masasına oturan oyuncu Burcu Kıratlı gelinlik seçimiyle çok konuşuldu. Yakın dostlarının katıldığı ve Türkiye’nin Amsterdam Başkonsolosluğu'nda yapılan nikah töreninde mini ve dekolteli bir gelinlik giyen Kıratlı'nın seçimi, özellikle sosyal medyada "Gelinlik mi, elbise mi?" tartışması başlatmıştı.

bu modeller sana i̇lham verecek: ünlülerin gelinlikleri

Ünlülerin nikah elbiselerinin yanı sıra sana ilham verecek birbirinden şık nikah gelinliklerine göz atmak istersen şu galerimizi ziyaret edebilirsin: Beyaz Nikah Elbisesi Modelleri

Gülşen Gelinlik Modeli

Gülşen, modacı Hakan Yıldırım imzasını taşıyan düz kesim bir gelinlik giydi. Kendisinden daha çılgın bir model beklenirken Gülşen ters köşe yapıp sade bir gelinlik tercih etmişti. Üzerindeki pul detayları ve sırt dekoltesi ile zarif bir görünüme kavuşan Gülşen, yine sade bir saç aksesuarı ve uzun, tül bir duvak tercih etmişti.

gülşen gelinlik

Ünlüler arasında hayranlarıyla evlenenler de var. Kimler mi? Cevabı şurada: Aşk Şöhret Tanımaz: Hayranlarıyla Evlenen Ünlüler

Selma Ergeç Gelinlik Modeli

Selma Ergeç, diğer ünlülere göre daha farklı bir tercihte bulunarak midi boy gelinlik giymişti. Üzerindeki tül bolero ve şapka saç aksesuarıyla da vintage bir görünüm kazanan oyuncunun gelinliği de Tuvana Büyükçınar imzası taşıyor.

Selma Ergeç gelinlik

Sen de uzun tasarımlar yerine mini veya midi gelinlik modellerinden tercih edeceksen şu galerimizi inceleyebilirsin: Kısa Gelinlik Modelleri

Ezgi Eyüboğlu Gelinlik Modeli

Ezgi Eyüboğlu gelinlik seçimini prenses kesim, uzun kollu, bisiklet yaka Elie Saab imzalı bir tasarımdan yana kullandı. Eyüboğlu, kollarındaki ve yakasındaki dantel detaylar ve gelinliğin gövdesindeki çiçek aplikelerle de gayet asil duruyordu.

Eyüboğlu’nun düğünü tarihi bir mekanda olmuştu. Peki ya diğer ünlüler nerede düğün yaptı? Cevabı bu yazıda: Hangi Ünlü Nerede Evlendi?

Ezgi Eyüboğlu gelinlik

Doğa Rutkay Gelinlik Modeli

Kerimcan Kamal ile dünyaevine giren oyuncu Doğa Rutkay upuzun duvağı olan düz kesim bir gelinlik giymişti. Saçlarını yandan toplayan Rutkay, U yaka ve kolları püskül detaylı gelinliğini büyük çiçekli bir saç aksesuarıyla tamamlamayı tercih etti. Gelinliğin damatlıkla ve tercih ettikleri kır düğünü mekanıyla uyumu çok hoştu.

Doğa Rutkay gelinlik

Ünlülerin gelin saçı modellerine de göz atmak istersen şu yazımıza bakabilirsin: Her Biri Göz Alıyor: Ünlülerin Gelin Saçı Modelleri

Burcu Kara Gelinlik Modeli

Burcu Kara’nın hakim yaka, yarım balık dönem gelinliğini ilk gördüğüm anda da çok beğenmiştim. Eteğinde kullanılan saten kumaş, ipli bishop kol detayı ve göğüs bölgesindeki işlemelerle bu gelinlik de Tuvana Büyükçınar tasarımı! Kara, gelinliğini mükemmel bir şekilde tamamlayan, boncuklarla süslü bir alınlık tercih etmişti.

burcu kara gelinlik

Bu davetiyeler sana fikir verecek: Ünlülerin Düğün Davetiyelerini Görmeden Davetiyeni Seçme!

Pınar Altuğ Gelinlik Modeli

V yaka düz kesim gelinliğiyle Pınar Altuğ da sadeliği tercih eden gelinlerden olmuştu. Perihan Akı tarafından tasarlanan robadan model gelinliğin belinde fiyonk detaylı bir de kemer kullanılmıştı. Yarım topladığı saçlarını düz şekilde kullanan Altuğ, uzun saç aksesuarı yerine uzun bir duvak takmayı tercih eden ünlülerden.

Pınar Altuğ gelinlik

Sen de Pınar Altuğ gibi uçuş uçuş bir gelinlik giymek istiyorsan buradaki modeller sana ilham verebilir: Şifon Gelinlik Modelleri

Ceyda Düvenci Gelinlik Modeli

Son evliliğini oyuncu Bülent Şakrak’la yapan Ceyda Düvenci, düz kesim, uzun kuyruklu düşük omuz bir gelinlik modeli tercih etmişti. Etek bölümü saten kumaştan yapılan gelinliğin üst bölgesinde ve kollarında dantel kullanılmıştı. Gelinliğinin sırt bölgesinde V şeklinde dekolte tercih eden Düvenci, yandan topladığı saçlarını renkli bir saç aksesuarı ile tamamlamıştı.

Ceyda Düvenci gelinlik

Ünlülerin tercih ettikleri gelinlikler bu şekilde. Peki ünlülerin dizilerde ve filmlerde giydiği gelinlikleri incelemek ister misin? O zaman şu yazımıza göz atabilirsin: Film ve Dizilerin En Güzel Gelinleri

Burcu Biricik Gelinlik Modeli

Dantel omuz detayları, derin sırt dekoltesi ve uçuş uçuş eteğiyle Burcu Biricik tam bir kır düğünü gelini olmuştu. Biricik, Banu Güven tasarımı düz kesim gelinliğini çiçekli saç aksesuarıyla tamamlamıştı.

burcu biricik gelinlik

Bu arada hala aradığın modeli bulamadıysan şehrindeki gelinlik firmalarını incelemeyi ihmal etme.

Gelinlik Firmaları

Tarzına ve bütçene uygun en iyi gelinlik firmaları Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Gelinlik firmalarını incele

Sıradaki Makaleler

Gelinlikçi kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelinlikçi Firmaları

Gelinlikçi kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

0 yorum