Bu Modeller Sana İlham Verecek: Ünlülerin Gelinlikleri

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

Okuma Süresi: 4:15 DK

17.12.2018

Kim bilir gelinlik seçerken kaç modele baktın? Hatta hala gelinlik modelleri arasında kayboluyor olabilirsin. Telefon galerin gelinliklerin ekran görüntüleriyle dolu, kabul et. Öyleyse galeriyi biraz daha dolduralım. Belki ünlülerin giydiği o muhteşem gelinlikler sana fikir verebilir. İşte 15 ünlü isim ve ünlülerin k gelinlik modelleri!

1- Sinem Kobal

Sinem Kobal gelinlik olarak V yaka, düz kesim, dantel detaylı, sade bir model tercih eden gelinlerden olmuştu. Koltuk altı dekoltesi ile de dikkat çeken, Tuvana Büyükçınar imzası taşıyan gelinlik, Cunda Adası’ndaki kır düğününe de çok yakışmıştı. Doğal dalgalı saçlarını açık bırakıp, tepeden ördüren Kobal, zarif gelinler arasında yerini aldı.

xu8g1jmm4f6czebq - bu modeller sana ilham verecek: ünlülerin gelinlikleri

2- Demet Akalın

Çırağan Sarayı’nda düğün yapan Demet Akalın, saraylara layık bir gelinlik tercih etmişti. Gelinliğini Pierre Cardin’den satın alan Akalın’ın A kesim straplez yaka gelinliğinin eteğindeki taş detayları oldukça dikkat çekiciydi. Ayrıca kenarları dantelli, uzun rahibe tipi duvağı da tarihi mekan konseptine gayet uygundu.

ec7y9oc9znx69fqp - bu modeller sana ilham verecek: ünlülerin gelinlikleri

3- Neslihan Atagül

Neslihan Atagül, düğününde iki adet gelinlik giymeyi tercih eden ünlülerden. Vakko Wedding'ten aldığı ilk gelinliği, Berta tasarımı olan yarım balık kesim, işlemeli, göğüs dekolteli bir modeldi. İkinci gelinliği ise Zeynep Tosun tarafından tasarlanan ve Fransız danteli kullanılan, daha çok after party elbisesine benzeyen bir gelinlikti.

2zj3blyktyknyjlt - bu modeller sana ilham verecek: ünlülerin gelinlikleri

4- Fahriye Evcen

İşte olay yaratan gelinlik! Neslihan Atagül’ün gelinliğine benzerliği ile günlerce konuşulmuştu. Atagül ve Doğulu çiftinden bir yıl sonra 2017 senesinde evlenen Fahriye Evcen’in Raşit Bağzıbağlı tasarımı gelinliği de yarım balık kesimdi. Uzun bir kuyruğu olan modeli Evcen, gelin tacı ve duvağı ile tamamlamayı tercih etmişti.

2017’nin diğer ünlü gelinleri için de seni böyle alalım: 2017 Yılında Evlenen Ünlüler ve Düğünleri

scf5qdn95ljkag1q - bu modeller sana ilham verecek: ünlülerin gelinlikleri

5- Hande Soral

Bir diğer Tuvana Büyükçınar imzası taşıyan gelinlik de burada! Soral’ın giydiği sırt dekolteli düz kesim gelinlik, ünlü gelinlikleri arasında en beğenilen modellerden biri olmuştu. Kol detayı ve dantellerin üzerinde kullanılan üç boyutlu kristal taş ve inci işlemeleri gelinliğin en dikkat çekici detayları arasındaydı.

rkz5ra7eabrviwh9 - bu modeller sana ilham verecek: ünlülerin gelinlikleri

Sen de üç boyutlu işlemeli gelinlik modellerini incelemek istersen şu galerimize bakabilirsin: Gelinlikte Farklı Bir Boyut: 3 Boyutlu Gelinlik Modelleri

6- Beren Saat

Kumsal düğününe uygun daha güzel bir gelinlik seçimi olamazdı herhalde! Beren Saat, tasarımcı Mira Zwillinger imzalı düz kesim gelinliği ve şapkasıyla duru güzelliği yakalamıştı. Ayrıca straplez kalp yakaya sahip gelinliğin üst gövdesi tamamen transparan dantel detayları bezeliydi.

Beren Saat ve Kenan Doğulu’nun düğün ayrıntıları için de buraya bakabilirsin: Beren Saat Evlendi!

ism9dsdhqco0emlx - bu modeller sana ilham verecek: ünlülerin gelinlikleri

Beren Saat'in tam bir Kenan Doğulu hayranı olduğunu biliyor muydun? Dahası var: Aşk Şöhret Tanımaz: Hayranlarıyla Evlenen Ünlüler

7- Almeda Abazi

Tolgahan Sayışman’la dünyaevine giren Almeda Abazi’nin gelinliği tasarımcı Feryal Usta’ya ait. Yarım balık kesim gelinlik; Fransız dantel ve kristal boncuk süslemeleriyle çok hoş görünüyordu. Gelinliğinin alt kısmı kat kat tüllerden oluşan Abazi yine tülden uzun bir duvak tercih etmişti.

Ayrıca Almeda Abazi gibi yurt dışında evlenen diğer ünlülerin kimler olduğunu öğrenmek için böyle buyur: Yurt Dışında Evlenen Ünlüler

w3rwesj5dfsfvw0c - bu modeller sana ilham verecek: ünlülerin gelinlikleri

8- Gülşen

Gülşen, modacı Hakan Yıldırım imzasını taşıyan düz kesim bir gelinlik giydi. Kendisinden daha çılgın bir model beklenirken Gülşen ters köşe yapıp sade bir gelinlik tercih etmişti. Üzerindeki pul detayları ve sırt dekoltesi ile zarif bir görünüme kavuşan Gülşen, yine sade bir saç aksesuarı ve uzun, tül bir duvak tercih etmişti.

ozuyoteyevzdqb9e - bu modeller sana ilham verecek: ünlülerin gelinlikleri

9- Selma Ergeç

Selma Ergeç, diğer ünlülere göre daha farklı bir tercihte bulunarak midi boy gelinlik giymişti. Üzerindeki tül bolero ve şapka saç aksesuarıyla da vintage bir görünüm kazanan oyuncunun gelinliği de Tuvana Büyükçınar imzası taşıyor.

rlbkoa10lcbrnkkm - bu modeller sana ilham verecek: ünlülerin gelinlikleri

Sen de uzun tasarımlar yerine mini veya midi gelinlik modellerinden tercih edeceksen şu galerimizi inceleyebilirsin: Kısa Gelinlik Modelleri

10- Ezgi Eyüboğlu

Ezgi Eyüboğlu’nun prenses kesim, uzun kollu, bisiklet yaka gelinliği Elie Saab imzası taşıyordu. Eyüboğlu, kollarındaki ve yakasındaki dantel detaylar ve gelinliğin gövdesindeki çiçek aplikelerle de gayet asil duruyordu.

Eyüboğlu’nun düğünü tarihi bir mekanda olmuştu. Peki ya diğer ünlüler nerede düğün yaptı? Cevabı bu yazıda: Hangi Ünlü Nerede Evlendi?

uxnc9xkswncnwqnu - bu modeller sana ilham verecek: ünlülerin gelinlikleri

11- Doğa Rutkay

Kerimcan Kamal ile dünyaevine giren oyuncu Doğa Rutkay upuzun duvağı olan düz kesim bir gelinlik giymişti. Saçlarını yandan toplayan Rutkay, U yaka ve kolları püskül detaylı gelinliğini büyük çiçekli bir saç aksesuarıyla tamamlamayı tercih etti. Gelinliğin damatlıkla ve tercih ettikleri kır düğünü mekanıyla uyumu çok hoştu.

qszszblao3anhtfo - bu modeller sana ilham verecek: ünlülerin gelinlikleri

12- Burcu Kara

Burcu Kara’nın hakim yaka, yarım balık dönem gelinliğini ilk gördüğüm anda da çok beğenmiştim. Eteğinde kullanılan saten kumaş, ipli bishop kol detayı ve göğüs bölgesindeki işlemelerle bu gelinlik de Tuvana Büyükçınar tasarımı! Kara, gelinliğini mükemmel bir şekilde tamamlayan, boncuklarla süslü bir alınlık tercih etmişti.

fd9gch31uapaaxt4 - bu modeller sana ilham verecek: ünlülerin gelinlikleri

13- Pınar Altuğ

V yaka düz kesim gelinliğiyle Pınar Altuğ da sadeliği tercih eden gelinlerden olmuştu. Perihan Akı tarafından tasarlanan robadan model gelinliğin belinde fiyonk detaylı bir de kemer kullanılmıştı. Yarım topladığı saçlarını düz şekilde kullanan Altuğ, uzun saç aksesuarı yerine uzun bir duvak takmayı tercih eden ünlülerden.

nicgfkukgzlvwlfw - bu modeller sana ilham verecek: ünlülerin gelinlikleri

14- Burcu Biricik

Dantel omuz detayları, derin sırt dekoltesi ve uçuş uçuş eteğiyle Burcu Biricik tam bir kır düğünü gelini olmuştu. Biricik, Banu Güven tasarımı düz kesim gelinliğini çiçekli saç aksesuarıyla tamamlamıştı.

rbmpx4uag4lzddgq - bu modeller sana ilham verecek: ünlülerin gelinlikleri

15- Ceyda Düvenci

Son evliliğini oyuncu Bülent Şakrak’la yapan Ceyda Düvenci, düz kesim, uzun kuyruklu düşük omuz bir gelinlik modeli tercih etmişti. Etek bölümü saten kumaştan yapılan gelinliğin üst bölgesinde ve kollarında dantel kullanılmıştı. Gelinliğinin sırt bölgesinde V şeklinde dekolte tercih eden Düvenci, yandan topladığı saçlarını renkli bir saç aksesuarı ile tamamlamıştı.

Ünlülerin tercih ettikleri gelinlikler bu şekilde. Peki ünlülerin dizilerde ve filmlerde giydiği gelinlikleri incelemek ister misin? O zaman şu yazımıza göz atabilirsin: Film ve Dizilerin En Güzel Gelinleri

lh7buqqqydg5x28j - bu modeller sana ilham verecek: ünlülerin gelinlikleri

Bu arada hala aradığın modeli bulamadıysan şehrindeki gelinlik firmalarını incelemeyi ihmal etme.

Peki sen hangi ünlü gelinsin? Testi çöz, öğren:

Şehrindeki En İyi Gelinlik Firmaları

Her yıl 300.000 çift, Düğün.com aracılığıyla firmalarla anlaşıyor. Sen de yüzlerce firma arasından sana uygun olanı bul.

GELİNLİK FİRMALARI

Yorumlar (0)