Sade Gelinlik Modelleri ile Öne Çıkan İstanbul Gelinlik Firmaları

Belgin Yetiş tarafından yazılmıştır.

5:50 dakika

19.11.2019

Gösterişli ve kabarık gelinlik modelleri arasında umutsuzluğa kapılmış ve tarzına uygun bir gelinlik bulamayacağından korkan, sadeliği hayat tarzı olarak benimsemiş gelin adayı, bu yazı senin için! Sen düğününde nasıl abartıdan uzak ve şık görüneceğini hayal etmeye başla şimdiden. Ben de boş durmadım; İstanbul’da senin sade tarzınıza uygun en zarif modelleri hazırlayan İstanbul gelinlik firmalarını bir araya getirdim. Hadi zarif gelinlikler arasında birlikte kaybolalım:

sade gelinlik fiyatları

Sade gelinlik deyince benim ilk aklıma düz gelinlik modelleri geliyor, daha sonra da A kesim gelinlikler. Zaten adı üstünde; düz kesim gelinlikler belden aşağıya düz şekilde, A kesim gelinlikler ise belden sonra hafif şekilde genişleyerek inen ve A şeklinde görünen gelinlik modelleridir.

En çok tül, şifon gibi kumaşlar kullanılarak hazırlanan bu tarz gelinlikler, daha çok düz kesim oldukları için en çok atletik ve kum saati vücut tipine yakışıyor diyebiliriz. Ama sen, kusurlarını kapatacak sade modellere yönelerek, vücut tipine uygun bir gelinlik de tercih edebilirsin.

Son zamanlarda sen de fark etmişsindir, gelin adayları 70’lerin tarzını hatırlatan sade gelinlik modellerini daha fazla tercih etmeye başladı. Ünlülerin seçimlerine de bakarsan, gelinlikteki bu sadeleşme akımını daha rahat görebilirsin.

Geçtiğimiz yıl evliler kervanına katılan Kate Upton, Azra Akın, Canan Ergüder sade gelinlik tercihleri ile dikkat çeken ünlüler arasında yer alıyor. 2016 yılında Kenan İmirzalıoğlu ile yollarını birleştiren Sinem Kobal da ünlü tasarımcı Tuvana Büyükçınar imzalı, derin V yaka, düz kesim, zarif dantel işlemeleri ile ön plana çıkan sade bir gelinlik giymişti.

sinem kobal gelinlik

Sade gelinlik modellerini beğeniyor ama en çok hangi düğün mekanlarında tercih edeceğini kestiremiyorsan hemen söyleyeyim: Bu tarz gelinlikler en çok natürelliğin ön planda olduğu, doğanın içerisinde yapılan düğünlere yakışıyor. Mesela bir kır düğününde üzerinde fazla işlemesi olmayan askılı, uçuş uçuş sade tül gelinlik giyebilirsin. Gelinliğin kabarık olmadığı için, çimlerin üzerinde hareket kabiliyetin daha da artacak.

Bu tarz modellerde, gelinliğini farklı aksesuarlarla hareketlendirebileceğini aklından çıkarma. Çiçekli, taşlı, boncuklu gelin taçları, tarak tokalar, alınlıklar hem gelinliğini tamamlayacak hem sana çok yakışacak. Eğer bir kumsal düğünü yapacaksan, güzel omuzlarını ve kollarını açıkta bırakacak saten kumaştan, sade, A kesim, straplez gelinlik tercih edebilirsin.

Tekneler de sade modelleri tercih etmek için doğru bir düğün mekanıdır. Denizin üzerinde, rüzgar ılık ılık eserken, sevdiklerinle birlikte olacağın düğün gününde bu derin sırt dekolteli, düz kesim, truvakar kollu gelinliği giysen fena mı olurdu?

sade gelinlik modelleri ile öne çıkan istanbul gelinlik firmaları

Kısaca anlattım ama en sade gelinliklerle ilgili daha fazla detaya ulaşmak istersen şu yazımıza göz atabilirsin: Tüm Detaylarıyla Sade Gelinlikler

Bu kısa bilgilendirmeden sonra şimdi sana en güzel sade gelinlik modellerini hazırlayan İstanbul modaevlerini önereceğim. Hazırsan başlıyoruz:

Emine Meral Modaevi

Emine Meral, İstanbul’un Kadıköy ilçesinde faaliyet gösteren modaevlerinden biri. Söğütlüçeşme’de metrobüsten indikten sonra kısa bir yürüyüşün ardından firmaya ulaşabiliyorsun. Teslim süresini 1 haftaya kadar düşürebilen modaevinde hazır modelleri deneyebileceğin gibi, özel dikim de yaptırabilirsin.

Ayrıca beğendiğin modelleri kiralayabileceğini de aklının bir kenarına yaz lütfen. Firmada gelinlik fiyatlarının minimum 3000 TL'den başladığını da söyleyelim.

emine meral modaevi

İstanbul'daki ortalama gelinlik fiyatlarıyla ilgili daha fazla detay istersen şu yazımıza bakabilirsin: İstanbul’da Gelinlik Fiyatlarını Araştırdık!

Egenur Modaevi

İstanbul Kadıköy’de ziyaret edebileceğin bir diğer firma da Egenur Modaevi. İster işlemesi az kabarık A kesim ve prenses modeller, ister iki parça düz kesim gelinlikler... Firmanın her tarza hitap eden modelleri arasında mutlaka sen de sade stiline uygun bir gelinlik bulacaksın.

Duvak, bolero, eldiven, gelin buketi, gelin kesesi gibi aksesuarları temin edebileceğin firmadan, gelinliğini 1-3 prova arasında teslim alabilirsin. Egenur Modaevi’nde gelinlik fiyatlarının minimum 3000 TL’den başladığını da söyleyelim.

egenur modaevi

Egenur Modaevi ile ilgili daha fazla detaya ulaşmak istersen şu yazımıza bakabilirsin: Tecrübeli Ellerden Çıkan Modern Gelinlikler İçin: Egenur Modaevi!

Madame Amour

Düz sade gelinlikleriyle öne çıkan İstanbul gelinlik mağazalarından biri de Kadıköy Söğütlüçeşme’de hizmet veren Madame Amour. Firmada yer alan hazır modelleri inceleyebileceğin gibi dilersen özel dikim imkanından da yararlanabilirsin. 1-3 provada gelinliği teslim alabildiğin firmanın koleksiyonunda bulunan şifon, tül ve dantel işlemeli modeller özellikle benim dikkatimi çekenler. Sade ve zarif bir stili olan modaevi sırt dekolteli gelinlikleri ile de ön plana çıkıyor. Firmada minimum fiyatların 3000-4000 TL arasında olduğunu da söyleyelim.

madame amour

Özellikle özel dikim seçeneği düşünüyorsan şu galerimizdeki modellerden ilham alabilirsin: Sade ve Şık Gelinlik Modelleri

Tuay Karaca

Tuay Karaca, İstanbul Fatih gelinlik modaevleri arasında yer alıyor ve sade gelinlik modelleriyle dikkat çekiyor. Üç boyutlu tasarımları, dantel detayları ve ipek tülleri ile sade uçuş uçuş gelinlik modellerini bulabileceğin firmada minimum gelinlik fiyatları 2000-3000 TL arasında.

Firmadan, kuşak, bolero, gelin buketi, şapka, duvak, gelin kesesi ve eldiven gibi gelin aksesuarlarını da temin edebilirsin.

tuay karaca

Gelinliğini tamamlayacak gelin saçı ve makyajı için yapacağın araştırmada şu yazımız sana yardımcı olabilir: İstanbul Gelin Saçı ve Makyajı Fiyatları

İpekyolu Gelinlik

İstanbul gelinlik mağazaları arasında modern ve şık gelinlikleriyle öne çıkan İpekyolu Gelinlik'te her kesimde sade tasarımları bulman mümkün. Kadıköy'de faaliyet gösteren firmada gelinlik fiyatları 2000-3000 TL arasında. Özel dikim hizmeti de sunan firmaya haftanın 7 günü ulaşman mümkün.

Firmanın gelinlik modellerine gelecek olursak sade tasarımlar arasında dantelli ve üç boyutlu aplikeli, tül kumaştan gelinliklerin ağırlıkta olduğunu söyleyebiliriz.

ipekyolu gelinlik

Sade görünümünü tamamlayacak en doğal makyaj modellerine göz atmak istersen şu galerimize bakabilirsin: Sade Makyaj Modelleri

Beyaz Dünya

Ayrıntılar ile fark yaratabildiklerine inanan Beyaz Dünya firması, küçük bir atölye olarak girdikleri gelinlik sektöründe yıllardır faaliyette bulunan bir modaevine dönüşmüş. İstanbul’un Bayrampaşa semtinde hizmet veren modaevinde dantellerin ağırlıklı olarak kullanılıyor. Firmanın gelinlik fiyatları ise 2000 TL'den başlıyor.

beyaz dünya

Züleyha Kuru Fashion House

İstanbul’un Nişantaşı semtinde hizmet veren Züleyha Kuru, kendine güvenen, karizmatik gelinler yaratıyor. Modaevi, Barok ve Rönesans döneminden esintiler taşıyan danteller ve swarovski taşlarla süslenmiş vintage gelinliklerin yanı sıra, gösterişten uzak, sakin modeller de tasarlıyor.

Genellikle mikado tüller, Fransız güpürler, ipek şantuklar, dupont satenler kullanılan gelinlik modelleri sade tasarımlarıyla dikkat çekiyor. Firmanın gelinlik modellerinin minimum 4000-5000 TL arasında olduğunu da söyleyelim.

sade gelinlik modelleri ile öne çıkan istanbul gelinlik firmaları

Gelinnist (Pastoral Gelinlik)

İstanbul’un Nişantaşı ve Bakırköy ilçelerinde mağazaları olan Gelinnist firması, özel dikim ve hazır modelleri ile stilini zarifçe yansıtabileceğin sana özel sade düz gelinlikler sunuyor. Minimum gelinlik fiyatlarının 3000-4000 TL olduğu firmada duvak ve gelin kesesi seçeneklerine de ulaşabilirsin.

sade gelinlik modelleri ile öne çıkan istanbul gelinlik firmaları

Ju İstanbul

2013 yılında kurulan modaevini, İstanbul’un Şişli ilçesinde ziyaret edebilir, en sade gelinlik modellerini deneyebilirsin. Ju İstanbul her ne kadar düz ve A kesim sade tasarımları ile benim dikkatimi çekse de aslında her zevke hitap eden modellere de sahip. Ancak şu bir gerçek ki, hangi gelinliğe ellerini değdirseler, onu güzelleştirmeyi çok iyi biliyorlar. Firmada fiyatlar istanbul gelinlik fiyatları ortalamasına yakın. Minimum fiyatlar 4000-5000 TL civarında.

sade gelinlik modelleri ile öne çıkan istanbul gelinlik firmaları

Begüm Salihoğlu

Begüm Salihoğlu, Nişantaşı’nda hizmet veriyor ve yaklaşık 3 haftada gelinlikleri teslim ediyor. Firmada bulabileceğin pek çok gelinlik sade tasarımlarıyla göz dolduruyor. Romantik ve modern gelinlere vurgu yapan modaevi, gelinliğin yanı sıra duvak, eldiven, şapka, şemsiye, yelpaze gibi bir gelinin ihtiyaç duyabileceği aksesuarları da hazırlıyor. Koleksiyonunda sadece couture gelinliklere yer veren firma, minimal görünümlü modellerle nasıl tarz sahibi olunabileceğini gösteriyor. Firmanın minimum gelinlik fiyatları da 4000-5000 TL

sade gelinlik modelleri ile öne çıkan istanbul gelinlik firmaları

Vakko Wedding

İstanbul gelinlik mağazaları arasından Üsküdar’da ziyaret edebileceğin Vakko Wedding mağazası, kendi koleksiyonlarının yanı sıra, Monique Lhuiller, Berta, Marchesa, Temperley London, Zuhair Murad, Elie Saab, Reem Acra, Jenny Pechkam, Naeem Khan, Roland Mouret, Oscar De La Renta gibi dünyaca ünlü tasarımcıların gelinlik modellerine de yer veriyor. Satenler, tüller, çiçek desenleri, danteller. Farklı kumaş türlerinin ve sezon trendlerinin kullanıldığı gelinliklerde her tarza uygun geniş bir fiyat aralığında gelinlik bulman mümkün. Dünyaca ünlü gelinlik firmalarının gelinliklerinin bulunduğu Vakko Wedding'te minimum fiyatlar 5000 TL'nin üzerinde.

sade gelinlik modelleri ile öne çıkan istanbul gelinlik firmaları

Abartıdan uzak, az gösterişli ama sadenin şıklığını yansıtabileceğin birbirinden güzel sade gelinlik fiyatları ve modellerini senin için anlattık. Duru güzelliğini ve minimal tarzını bu sade gelinlik modelleri ile taçlandırmaya ne dersin? Zaman kaybetmeden şehrindeki gelinlik firmalarının modellerini inceleyerek beğendiğin modeller için firmalarla iletişime geçebilirsin.

Gelinlik Firmaları

Her yıl 300.000 çift, Düğün.com aracılığıyla firmalarla anlaşıyor. Sen de yüzlerce firma arasından sana uygun olanı bul.

Sıradaki Makaleler

Gelinlik kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelinlik Firmaları

Gelinlik kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

0 yorum