Sade Gelinlik Modelleri ile Öne Çıkan İstanbul Gelinlik Firmaları

Gösterişli ve kabarık gelinlik modelleri arasında umutsuzluğa kapılmış ve tarzına uygun bir gelinlik bulamayacağından korkan, sadeliği hayat tarzı olarak benimsemiş gelin adayı, bu yazı senin için. Sen düğününde nasıl abartıdan uzak ve şık görüneceğini hayal etmeye başla şimdiden. Ben de boş durmadım; İstanbul’da senin sade tarzınıza uygun en zarif modelleri hazırlayan gelinlik firmalarını bir araya getirdim. Hadi zarif gelinlikler arasında birlikte kaybolalım:

Sade gelinlik deyince benim ilk aklıma düz gelinlik modelleri geliyor, daha sonra da A kesim gelinlikler. Zaten adı üstünde; düz kesim gelinlikler belden aşağıya düz şekilde, A kesim gelinlikler ise belden sonra hafif şekilde genişleyerek inen ve A şeklinde görünen gelinlik modelleridir. En çok tül, şifon gibi kumaşlar kullanılarak hazırlanan bu tarz gelinlikler, daha çok düz kesim oldukları için en çok atletik ve kum saati vücut tipine yakışıyor diyebiliriz. Ama sen, kusurlarını kapatacak sade modellere yönelerek, vücut tipine uygun bir gelinlik de tercih edebilirsin.

Son zamanlarda sen de fark etmişsindir, gelin adayları 70’lerin tarzını hatırlatan sade gelinlikleri daha fazla tercih etmeye başladı. Ünlülerin seçimlerine de bakarsan, gelinlikteki bu sadeleşme akımını daha rahat görebilirsin. Geçtiğimiz yıl evliler kervanına katılan Kate Upton, Azra Akın, Canan Ergüder sade gelinlik tercihleri ile dikkat çeken ünlüler arasında yer alıyor. 2016 yılında Kenan İmirzalıoğlu ile yollarını birleştiren Sinem Kobal da ünlü tasarımcı Tuvana Büyükçınar imzalı, derin V yaka, düz kesim, zarif dantel işlemeleri ile ön plana çıkan sade bir gelinlik giymişti.

buv25zdzzzdzgpwg - sade gelinlik modelleri ile öne çıkan istanbul gelinlik firmaları

Sade gelinlik modellerini beğeniyor ama en çok hangi düğün mekanlarında tercih edeceğini kestiremiyorsan hemen söyleyeyim: Bu tarz gelinlikler en çok natürelliğin ön planda olduğu, doğanın içerisinde yapılan düğünlere yakışıyor. Mesela bir kır düğününde üzerinde fazla işlemesi olmayan askılı, uçuş uçuş sade tül gelinlik giyebilirsin. Gelinliğin kabarık olmadığı için, çimlerin üzerinde hareket kabiliyetin daha da artacak. Bu tarz modellerde, gelinliğini farklı aksesuarlarla hareketlendirebileceğini aklından çıkarma. Çiçekli, taşlı, boncuklu gelin taçları, tarak tokalar, alınlıklar hem gelinliğini tamamlayacak hem sana çok yakışacak. Eğer bir kumsal düğünü yapacaksan, güzel omuzlarını ve kollarını açıkta bırakacak saten kumaştan, sade, A kesim, straplez gelinlik tercih edebilirsin. Tekneler de sade modelleri tercih etmek için doğru bir düğün mekanıdır. Denizin üzerinde, rüzgar ılık ılık eserken, sevdiklerinle birlikte olacağın düğün gününde bu derin sırt dekolteli, düz kesim, truvakar kollu gelinliği giysen fena mı olurdu?

tqlkz9kk0koxksic - sade gelinlik modelleri ile öne çıkan istanbul gelinlik firmaları

Bu kısa bilgilendirmeden sonra şimdi sana İstanbul’da en güzel sade gelinlik modellerini hazırlayan gelinlik firmalarını önereceğim. Hazırsan başlıyoruz:

Emine Meral Modaevi

Emine Meral, İstanbul’un Kadıköy ilçesinde faaliyet gösteren modaevlerinden biri. Söğütlüçeşme’de metrobüsten indikten sonra kısa bir yürüyüşün ardından firmaya ulaşabiliyorsun. Teslim süresini 1 haftaya kadar düşürebilen modaevinde hazır modelleri deneyebileceğin gibi, özel dikim de yaptırabilirsin. Ayrıca beğendiğin modelleri kiralayabileceğini de aklının bir kenarına yaz lütfen. Modaevi sade stili ile dikkat çekiyor, tıpkı seninki gibi. Senin için modaevinin bu zarif tasarımını seçtim. Şifon kumaştan, zarif sırt dekolteli, bu sade uzun kollu gelinlik modelinin, senin de minimalist tarzını yansıttığına eminim.

bcxhaqhuzvqgvmmi - sade gelinlik modelleri ile öne çıkan istanbul gelinlik firmaları

Egenur Modaevi

İstanbul Kadıköy’de ziyaret edebileceğin bir diğer firma da Egenur Modaevi. Firmanın her tarza hitap eden modelleri arasında mutlaka sen de sade stiline uygun bir gelinlik bulacaksın. Duvak, bolero, eldiven, gelin buketi, gelin kesesi gibi aksesuarları temin edebileceğin firmadan, gelinliğini 1-3 prova arasında teslim alabilirsin. Eğer nikah töreninde ya da düğününde midi ya da mini gelinlik tercih ediyorsan, senin için aşağıdaki düşük omuzlu modeli seçtim. Şık ama sade bir gelinlik giymek istersen yakası dantelle süslü, kollarında hayal tülü tercih edilmiş bu zarif elbise tam sana göre.

9jylov57s1fw2qkk - sade gelinlik modelleri ile öne çıkan istanbul gelinlik firmaları

Beyaz Dünya

Ayrıntılar ile fark yaratabildiklerine inanan Beyaz Dünya firması, küçük bir atölye olarak girdikleri gelinlik sektöründe yıllardır faaliyette bulunan bir modaevine dönüşmüş. İstanbul’un Bayrampaşa semtinde hizmet veren modaevinden, V yaka kalın askılı bu şık elbiseyi seçtim. Göğsündeki minik dantel detayı ile hareketlilik kazanan bu zarif gelinliği, bel kısmında yaratılan drapeler nedeniyle özellikle dikdörtgen vücut tipine sahip minimalist gelin adaylarına tavsiye ediyorum. V yakası sayesinde boy sorunu yaşayan gelin adayları, daha uzun görünebilecek.

vkwzw15cin9yzudf - sade gelinlik modelleri ile öne çıkan istanbul gelinlik firmaları

Züleyha Kuru Fashion House

İstanbul’un Nişantaşı semtinde hizmet veren Züleyha Kuru, kendine güvenen, karizmatik gelinler yaratıyor. Modaevi, Barok ve Rönesans döneminden esintiler taşıyan danteller ve swarovski taşlarla süslenmiş vintage gelinliklerin yanı sıra, gösterişten uzak, sakin modeller de tasarlıyor. Gelinlikleri yaklaşık 1,5 ay gibi bir sürede teslim eden modaevi ayrıca modellerinde mikado tüller, Fransız güpürler, ipek şantuklar, dupont satenler kullanıyor. Modaevinden senin için düz kesim, tamamı dantel kaplı, V yaka bu modeli seçtim. Özellikle kum saati ve dikdörtgen vücut tipine sahip gelin adaylarında çok şık duracağına inandığım bu modeli tercih edebilirsin. Dilersen saçlarını yarım toplayıp, ışıltılı bir saç aksesuarı kullanarak, gelinliğinin sadeliğini dengeleyebilirsin.

gslwhyaulx8tz20n - sade gelinlik modelleri ile öne çıkan istanbul gelinlik firmaları

Gelinnist Arzu Ayar

İstanbul’un Nişantaşı ve Bakırköy ilçelerinde mağazaları olan Gelinnist Arzu Ayar firması, özel dikim ve hazır modelleri ile stilini zarifçe yansıtabileceğin sana özel gelinlikler sunuyor. Gelinliğin yanı sıra duvak ve gelin kesesi gibi gelin aksesuarlarını da temin edebileceğin firmadan senin için aşağıdaki bu askılı gelinlik modelini seçtim. Spagetti askılardan hoşlanıyorsan, derin V yaka bu modeli de çok seveceğine eminim. İnce belini vurgulayabileceğin üst gövdeye sıkıca oturan, belden sonra genişleyerek inen eteğe sahip bu gelinlik, armut vücut tipine sahip gelin adaylarına çok yakışacak.

ki3zt7dvrpfy3cpe - sade gelinlik modelleri ile öne çıkan istanbul gelinlik firmaları

Madame Amour

Kadıköy Söğütlüçeşme’de hizmet veren bir diğer modaevi de Madame Amour. Firma ile konuşarak, gelinliğini özel olarak diktirebileceğin gibi, dilersen kiralayabilirsin de. Gelinlikler için yaklaşık 1,5 aylık bir teslim süresi koyan firmanın koleksiyonunda bulunan şifon, tül ve dantel işlemeli modeller özellikle benim dikkatimi çekenler. Sade ve zarif bir stili olan modaevi sırt dekolteli gelinlikleri ile de ön plana çıkıyor. Senin için altta yer alan tamamı dantel kaplı, sırt dekolteli, kısa kollu bu gelinliği beğendim. Saçların uzunsa, A kesim modelin şık sırt dekoltesini kapamamak için, gevşek topuz saç modeli yaptırmanı öneriyorum. Kır düğünleri için eşsiz bir seçim olacağına inandığım bu gelinliği, sen de çiçekli bir gelin tacı ile tamamlayabilirsin.

p8zuxrdgkblrsgdt - sade gelinlik modelleri ile öne çıkan istanbul gelinlik firmaları

Ju İstanbul

2013 yılında kurulan modaevini, İstanbul’un Şişli ilçesinde ziyaret edebilir, birbirinden güzel gelinliklerini deneyebilirsin. Ju İstanbul her ne kadar düz ve A kesim sade tasarımları ile benim dikkatimi çekse de aslında her zevke hitap eden modellere de sahip. Ancak şu bir gerçek ki, hangi gelinliğe ellerini değdirseler, onu güzelleştirmeyi çok iyi biliyorlar. Aşağıdaki düz kesim, V yaka, kolları püsküllü bu hoş gelinliği özellikle kum saati vücut tipine sahip, uzun boylu gelin adaylarına öneriyorum. Şık bir kır ya da kumsal düğünü yapacaksan, böyle bir gelinlik giyebilir, ne kadar sade ama zarif bir gelin olduğunu tüm sevdiklerine gösterebilirsin.

odwbroxmkzjdq8ph - sade gelinlik modelleri ile öne çıkan istanbul gelinlik firmaları

Begüm Salihoğlu

Begüm Salihoğlu, Nişantaşı’nda hizmet veriyor ve yaklaşık 3 haftada gelinlikleri teslim ediyor. Romantik ve modern gelinlere vurgu yapan modaevi, gelinliğin yanı sıra duvak, eldiven, şapka, şemsiye, yelpaze gibi bir gelinin ihtiyaç duyabileceği aksesuarları da hazırlıyor. Koleksiyonunda sadece couture gelinliklere yer veren firma, minimal görünümlü modellerle nasıl tarz sahibi olunabileceğini gösteriyor. Senin sade tarzın için seçtiğim bu A kesim, bisiklet yaka, cepli gelinlik modelini özellikle dikdörtgen vücut tipine sahipsen şiddetle tavsiye ediyorum. Yakasındaki boncuklar ve belin iki yanındaki pencere şeklindeki detaylarla hareket kazanan, ipek saten kumaştan hazırlanan modeli, şık bir kulüp ya da davet alanında evleneceksen tercih edebilirsin.

hv8nmvylkvqxfyo2 - sade gelinlik modelleri ile öne çıkan istanbul gelinlik firmaları

Vakko Wedding

Üsküdar’da ziyaret edebileceğin Vakko Wedding mağazası, kendi koleksiyonlarının yanı sıra, Monique Lhuiller, Berta, Marchesa, Temperley London, Zuhair Murad, Elie Saab, Reem Acra, Jenny Pechkam, Naeem Khan, Roland Mouret, Oscar De La Renta gibi dünyaca ünlü tasarımcıların gelinlik modellerine de yer veriyor. Satenler, tüller, çiçek desenleri, danteller. Farklı kumaş türlerinin ve sezon trendlerinin kullanıldığı gelinliklerde her tarza uygun geniş bir fiyat aralığında gelinlik bulman mümkün. Dilersen V yaka, kalın askıları olan, A kesim bu tül gelinliği Vakko Wedding’ten alabilir, düğününde adeta bir kuğu gibi görünebilirsin.

hfq9jhn9fcarxxmb - sade gelinlik modelleri ile öne çıkan istanbul gelinlik firmaları

Banu Güven

İstanbul’un Nişantaşı semtinde çalışmalarını sürdüren Banu Güven Modaevi, geniş bir ürün yelpazesinde, her bütçeye hitap eden gelinlikleri ile gelin adaylarının kalbini fethediyor. İster uçuş uçuş tüllerden hazırlanan içerisinde kuğu gibi hissedeceğin bir model beğen, ister danteller ve işlemelerle süslenmiş bir gelinlik hayal et, firmanın koleksiyonunda mutlaka aradığın gelinliği bulacaksın. Uzun ya da kısa, sen gelinliğini seç, Banu Güven ve ekibi senin için diksin. Firmadan senin gibi minimalist gelinler için aşağıdaki tamamı şifon kumaştan hazırlanan, düz kesim modeli seçtim. Sırtının ve omuzlarının güzelliğine güveniyorsan, bu derin sırt dekolteli model içerisinde büyüleyici görüneceğine eminim.

7xl6lt4vw26smjeo - sade gelinlik modelleri ile öne çıkan istanbul gelinlik firmaları

Abartıdan uzak, az gösterişli ama sadenin şıklığını yansıtabileceğin birbirinden güzel gelinlik modelleri ile karşındaydım. Duru güzelliğini ve minimal tarzını bu sade gelinlik modelleri ile taçlandırmaya ne dersin? Zaman kaybetmeden firmalarla iletişime geçerek, gelinliğine kavuşabilirsin!

Şehrindeki 437 Gelinlik Firması Düğün.com’da!

Ücretsiz Fiyat Teklifi Almak İçin Hemen Tıkla!
Bu makale Belgin Yetiş tarafından yazılmıştır.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz

Yorumunuz başarıyla alınmıştır, editörlerimizin onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.