Dikdörtgen Vücut Tipi Hakkında Bilmen Gereken Her Şey

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

3:39 dakika

09.11.2023

Vücudunu dikdörtgen şekline benzetiyor ve genel anlamda sana ne tarz kıyafetlerin yakışacağını kestiremiyorsan ya da dikdörtgen vücut tipi hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsan; olman gereken en doğru yerdesin! Hazırsan vücut tipine uygun gelinlikten ideal ölçüye kadar tüm ayrıntıları anlatacağız!

dikdörtgen vücut tipi

Dikdörtgen Vücut Tipi Nedir?

Normal ya da küçük göğüsler, omuzlara simetrik kalçalar ve oyuntusuz bir bel görünümüne sahip vücuda dikdörtgen vücut tipi deniyor. Sütun gibi kol ve bacakları da unutmayalım! Bu vücut şekli ayrıca gazete, dörtgen ve kare vücut tipi olarak da adlandırılıyor. Peki dikdörtgen vücut tipi nasıl giyinmeli?

dikdörtgen vücut tipi

Dikdörtgen Vücut Tipine Sahip Olduğunu Nasıl Anlarsın?

En çok düşük bel olsa da her tip pantolon en çok sana yakışıyorsa, düz kesim elbiselerle belden oturtmalı elbiselere göre daha güzel görünüyorsan, iki parçalı elbiseler favorinse ve askılı atletler ile yüzücü tipi üstler en çok sana yakışıyorsa sen dikdörtgen vücut tipindesin demektir.

dikdörtgen vücut tipi hakkında bilmen gereken her şey

Daha net ifade etmemiz gerekirse aynaya baktığında omuz, göğüs, bel ve kalçaların eşit ölçüdeymiş gibi görünüyorsa ve varla yok arası bir bel kıvrımın olsa da görüntüyü değiştirmiyorsa kesinlikle dikdörtgen vücut tipine sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Vücut tipinden emin değilsen, tüm vücut tiplerini ve uygun gelinlik modellerini anlattığımız videomuza bakmadan geçme!

Dikdörtgen Vücut Tipinin İdeal Ölçüleri

İdeal vücut ölçüsünün 90-60-90 olduğunu düşünerek dikdörtgen vücut tipinin ideal ölçülerinin şöyle olduğunu söyleyebiliriz:

Göğüs: 88 - Bel: 70 - Kalça: 88

Tabii bunlar ideali, sen 84-67-89 ya da 82-72- 86 gibi ölçülerle de olabilirsin. Dikdörtgen vücut tipine sahip olup olmadığını hesaplamasını yaparken dikkat etmen gereken şey bel, kalça ve göğüs ölçülerinin birbirine yakın olup olmadığıdır.

Dikdörtgen Vücut Tipine Uygun Gelinlikler

İşte burada olmanın sebebi! Dikdörtgen vücut nasıl giyinmeli? Dikdörtgen vücut tipine uygun gelinlik nasıl seçilir? Hemen anlatalım!

Bel Kıvrımı Yaratan Gelinlikler

Dikdörtgen vücut tipinin en belirgin özelliği bel kıvrımının olmamasıdır. Bu nedenle gelinlik seçiminde ihtiyacın olan, bel kıvrımın varmış gibi bir illüzyon yaratacak tasarımlardır. Bunun için öncelikle üst ve altı geniş, belden oturan düz kesim gelinlik modelleridir .

dikdörtgen vücut tipi

Son yılların en trend tasarımları arasında yer alan iki parça gelinlik modelleri de tam senlik! Bel bölgeni açıkta bırakan, etek bölgesi A açılımlı tasarımlarla belinin olduğundan ince görünmesini sağlayabilirsin.

dikdörtgen vücut tipi

Dilersen bel bölgesi dekolteli gelinliklerle de ihtiyacın olan kıvrımlı görünüme kavuşabilirsin. Gelinliğin iki yanındaki pencerelerle ince belli bir görüntü yaratabilirsin!

dikdörtgen vücut tipi

Sana uygun gelinliği bulabileceğin modaevlerini merak ediyorsan, deneyimli gelinlerin yorumlarına kulak ver: İstanbul’da Gelinlerin Favorisi Gelinlikçiler

Omuz ve Kalçaları Dengeleyen Gelinlikler

Dikdörtgen vücut tipine göre elbise modelleri de gelinlikler de omuzları vurgulamalı! Çünkü omuzlarını ne kadar öne çıkarırsan belin o kadar ince görünür. Bu noktada bilmen gereken, vücudunun üst kısmında yarattığın görüntüyü, alt kısmıyla dengelemek olmalı. Yani geniş omuzlu bir silüet oluşturacaksan gelinliğinin etek kısmı da kabarık olmalı. Böylece kum saati görünümü elde edebilirsin.

Omuzları öne çıkarmak için ilk olarak gelinliğinin yakasını seçelim. İlk önerimiz straplez gelinlikler. Kalp ya da düz straplez, ikisini de seçmekte özgürsün. Daha spor bir görünüm için halter yaka gelinlik modellerini de tercih edebilirsin.

Düz bir gelinlik giymek istiyorsan da eteği ipek şifon kumaştan tasarlanmış V yaka robalı gelinlikler ile dengeli bir görünüm elde edebilirsin.

dikdörtgen vücut tipi

Dökümlü ve dramatik etekli gelinlik modelleri tercih ettiğinde çok fazla bel bölgesini vurgulayan bir biçimi olmadığı için bel şeklin daha güzel görünür. Ancak biraz daha ince belli görünmek istersen de kemerli gelinlik modellerini de tercih edebilirsin.

dikdörtgen vücut tipi

Şu yazımız da bütçe planlamana yardımcı olabilir: Şehir Şehir Gelinlik Fiyatlarını Öğrenin

Güvendiğin Bölgelerini Öne Çıkar!

Düzgün kol ve bacaklarını da unutmayalım. Onları gölgede bırakmak istemiyorsan kısa kollu ya da askılı, yırtmaçlı gelinlik modelleri arasından seçim yapabilirsin.

dikdörtgen vücut tipi

Dikdörtgen vücut tipi için en uygun dekolte bölgelerinden biri de sırttır. Çok derin olmayan sırt dekolteli gelinlik modelleriyle gizemli ve sekse bir görünüme de sahip olabilirsin.

dikdörtgen vücut tipi

Gelinliğini satın almak zorunda değilsin. Gelinlik kiralama hizmeti sunan firmalar için şu yazımızı inceleyebilirsin: İstanbul'da Kiralık Gelinlik Bulabileceğin Modaevleri

Dikdörtgen Vücut Tipideki Ünlüler

Gelinlik seçiminde ünlülerin gelinliklerinden de ilham alabilirsin!

Oyuntusuz zayıf bir vücut, düzgün bacaklar ile muhteşem omuzları düşününce aklına kim geliyor? Evet, tabii ki Cameron Diaz. Dikdörtgen vücut tipinin en ünlüsü hiç kuşkusuz Cameron Diaz’dır. Bu nedenle ünlü ismin, sıklıkla düz ve kalın kemerli elbiselerle kıvrımlı bir görüntü yarattığını söyleyebiliriz.

dikdörtgen vücut tipi

Cameron Diaz kadar belirgin olmasa da Natalie Portman da dikdörtgen vücut tipine sahip ünlüler arasında. Ünlü isim belini ince gösterecek tasarımlarla görünmeyi sıklıkla tercih ediyor.

dikdörtgen vücut tipi

Nicole Kidman ve hafif oyuntulu bir bele sahip olarak kaideyi bozmayan Gwyneth Paltrow da dikdörtgen vücut tipine sahip ünlülerden olduğunu söyleyebiliriz.

Dikdörtgen vücut tipindeki gelin adaylarının, doğru gelinlik seçiminde yardımcı olacak ipuçlarına değindik. Sırada sana uygun gelinliği bulmak var! Bunun için şehrindeki gelinlik firmalarını, sana uygun özelliklere göre filtreleyebilir, senin için ideal tasarıma kolaylıkla ulaşabilirsin!

Gelinlik Firmaları

Tarzına ve bütçene uygun en iyi gelinlik firmaları Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Gelinlik firmalarını incele

Bunlar da ilgini çekebilir

Gelinlikçi kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelinlik Firmaları

Gelinlik kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

34 Yorum

Canan Özbakan

Düğün Tarihi: 28.06.2024


Merhaba, benim boyum 1.64 cm ve kilom 48 Omuz genișliği=87 Göğüs=80 Bel=60 Kalça=86 Bu ölçülerine göre vücut tipim nedir acaba?Teșekkürler.

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, belirttiğiniz ölçülere göre kum saati vücut tipine sahip olduğunuzu söyleyebiliriz. Bu vücut tipine ilişkin detaylar ve uygun gelinlik modelleri hakkında detaylı bilgi için Kum Saati Vücut Tipi Hakkında Bilmen Gereken Her Şey yazımıza göz atabilirsiniz. Şimdiden mutluluklar dileriz!

  Cevapla

Lale Beyaz

Düğün Tarihi: 09.12.2023


Merhaba. Boy;168 kilo 73 gögüs 100 bel 85 kalça 105 nasıl vücut tipine sahibim aceba

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba! Belirttiğiniz ölçülere göre dikdörtgen vücut tipine sahip olduğunuzu söyleyebiliriz. Bu vücut tipine ve uygun gelinlik modellerine şu makalemizden ulaşabilirsiniz: Dikdörtgen Vücut Tipi Hakkında Bilmen Gereken Her Şey. İyi günler dileriz...

  Cevapla

M.m

Düğün Tarihi: 24.04.2023


Benım vucud olcum 90 -70 - 99 hangi vucud tipi acaba? Nasıl gelınlık secmelıyım

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba. Belirttiğiniz ölçülere göre armut vücut tipine sahip olduğunuzu söyleyebiliriz. Bu vücut tipinin genel özellikleri ve uygun gelinlik modelleri için Armut Vücut Tipi Hakkında Bilmen Gereken Her Şey yazımızı inceleyebilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Esra Akyol

Düğün Tarihi: 26.03.2022


Merhabalar benim omuzlarım geniş gelinlik için kolları nasıl bir model seçmeliyim a Kollarimi kapatmak istiyorum kol görünmesinden rahatsız oluyorum fikir verir misiniz

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, dikkatleri geniş omuzlarınıza çekmek istemiyorsanız göğüslerinizi vurgulayan yaka tiplerine yönelebilirsiniz. Derin U ve V yaka tipleri bunun için idealdir. Bu yaka tipleri göğüsleri öne çıkarırken, vücut hatlarının daha orantılı görünmesini sağlar. Kalın askılı modeller de geniş omuzları bölerek daha dar bir görünüm yaratır. Kollarınızın görünmesini istemiyorsanız U, V ya da kalın askılı yaka tipleri ile dar, balon, İspanyol ya da yarasa kol gibi uzun kol tiplerini de kullanabilirsiniz. Uzun kollarda kullanılan kumaş tipini mevsime göre ince ya da kalın kumaşlar arasından seçebilirsiniz. Kayık, halter ve straplez gibi yaka tipleri omuzları öne çıkarır ve daha geniş gösterir; bu nedenle bu yaka tiplerinden uzak durmanızda fayda var. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Tuğba Şentürk

Düğün Tarihi: 29.01.2022


Merhaba, benim ölçülerim göğüs 100 ama göğüsler değil sırt bölgesi kalınlaştırıyor, bel 105 omuzlar 110 kalça 130 bu ölçülerle nasıl gelinlik şeçmeliyim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, verdiğiniz ölçülere göre armut vücut tipine sahip olduğunuzu söyleyebiliriz. Vücudunuza uygun gelinlik modellerine ilişkin detayları şu yazımızda bulabilirsiniz: Armut Vücut Tipi Hakkında Bilmen Gereken Her Şey. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Starrynatt

Düğün Tarihi: 30.06.2021


merhaba benim omuzlarım 100 göğüsler 80 bel 75 kalça 95 hafif köpeğim han ki vücut tipine sahibim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, belirttiğiniz ölçülere göre armut vücut tipine sahip olduğunuzu söyleyebiliriz. Bu vücut tipine ilişkin detaylı bilgi için Armut Vücut Tipi Hakkında Bilmen Gereken Her Şey yazımızı inceleyebilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Hülya Kurt

Düğün Tarihi: 16.03.2020


156 boyundayım 58 kiloyum gelinlik bakmaya başladım 4 ayım var nasıl gelinlik modeline bakmalıyım .

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Vücut şekliniz hakkında detay verebilirseniz daha doğru şekilde yardımcı olabiliriz. Şu yazımızda da size fikir verecek ipuçlarını bulabilirsiniz: Vücut Tipine Göre Gelinlik Nasıl Seçilir? İyi günler dileriz...

  Cevapla

Tuğba Kırtıl

Düğün Tarihi: 28.12.2019


1.57 boyundayım 51 kiloyum atletik vücuda sahibim nasıl bir gelinlik bakmalıyım

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Atletik vücut tipine sahip gelin adayları için en uygun modeller düz kesim gelinliklerdir. Bu modellerin düşük omuzlu, straplez, iki parçalı ve yırtmaçlı alternatiflerini düşünebilirsiniz. Özellikle iki parça gelinliklerin son dönemlerin en popüler tasarımlarından olduğunu ve belinizi ince göstermeye yardımcı olacağını da söyleyelim. Şimdiden mutluluklar dileriz...

  Cevapla

Öykü

Düğün Tarihi: 25.11.2019


Merhaba boyum 1,64 kilom 56-57. Kalçam hiç yok neredeyse. Göğüslerim 75. Ama omuzlarım geniş duruyor bu yüzden açıkçası bu görüntüyü sevmiyorum çok iri duruyorum. Kollarım da normale göre kalın. Uzaktan bakınca zayıf görünüyorum ama omuzları kolları ön plana atınca iri gibi durduğumu düşünüyorum. Belimi ince gösterecek bir gelinlik arıyorum ve kollarımı kamufle edebilecek. Ne tarz bir gelinlik giymeliyim. Yaz ve kır düğünü olacak. Teşekkürler şimdiden.

D

Düğün.com
Merhaba, Geniş omuzlu olduğunuz için omuzlarınızı daraltan kısa kollu gelinlik modellerini tercih edebilirsiniz. Göğüslerinizi olduğundan büyük göstermek için de üst kısmı işlemeli tasarımlar uygun seçim olacaktır. Ayrıca A kesim gelinlikler her zaman kurtarıcıdır. Etek kesimi belden aşağı A şeklinde indiği için beli ince gösterir ve öne çıkartır. Bu tasarımlar yaz mevsiminde kır alanında yapılacak bir düğün için de uygundur. Şimdiden mutluluklar dileriz...

  Cevapla

Duygu Öztürk

Düğün Tarihi: 13.04.2019


164 boyunda 55 kiloyum ölçülerim 92 71 94 sizce ben dikdörtgen vucut tipinde miyim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Evet, verdiğiniz ölçülere göre dikdörtgen vücut tipine sahip olduğunuzu söyleyebiliriz. Gelinlik seçiminde size yardımcı olması için dikdörtgen vücut tipine sahip gelin adaylarına en çok yakıştırdığımız modellerin düz kesimli gelinlikler olduğunu da söylemeden geçmeyelim. Bu modellerin düşük omuzlu, straplez, iki parçalı ve yırtmaçlı alternatiflerini düşünebilirsiniz. Şu yazımızda, düz kesim gelinliklerle ilgili tüm detayları bulabilirsiniz: Düz Kesim Gelinlikler Hakkında Bilmen Gereken Her Şey

  Cevapla

Oya Bursa

Düğün Tarihi: 31.03.2019


Ben atletik vucut yapısına sahip biriyim uzun bacaklar geniş omuzlar oyuntulu olmayan bel .ben duz bir gelinlik istemiyorum prenses model benim hayalim giydim.denedim bir kaç model hoş da oldu ama burda yazılanları okuyunca ister istemez soru işaretleri havada uçuşuyor ne yapmalıyım

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, dikdörtgen vücut tipine sahip olduğunuz için bel bölgenizi kıvrımlı gösterebilecek bir model seçmelisiniz. Prenses kesimli bir model tercih edecekseniz, seçiminizi bel kesimi V şeklinde olan gelinliklerden yapabilirsiniz. Ayrıca dikdörtgen vücut tipine sahip gelin adaylarına iki parçalı gelinlikleri önerdiğimizi de söyleyelim. Üst kısmı dar, etek kısmı kabarık, iki parçalı bir gelinlik giyerek de belinizi ince gösterebilirsiniz.

  Cevapla

Tuğçe

Düğün Tarihi: 29.12.2018


88 66 88 hangi vucut tipi ben anlayamadım da şimdiden teşekkür ederim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, vücut ölçülerinize göre kum saati vücut tipine sahip olduğunuzu söyleyebiliriz. Vücudunuza uygun gelinlik seçimine dair ipuçları isterseniz, şu yazımıza göz atabilirsiniz: Kum Saati Vücut Tipi Hakkında Bilmen Gereken Her Şey İyi günler dileriz...

  Cevapla

Ayşe Döner

Düğün Tarihi: 27.11.2018


Vücut ölçüm 83 67 91 kum saati mi armut vücut tipi mi yoksa dikdörtgen mi :/

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, küçük ya da normal göğüsler, incecik bir bel ve bel kıvrımından sonra dolgun kalçalar armut vücut tipini tanımlar. Bu nedenle vücut tipinizin armut vücut tipi olduğunu söyleyebiliriz. Armut vücut tipine dair daha fazla detaya ulaşmak isterseniz şu yazımızı inceleyebilirsiniz: Armut Vücut Tipi Hakkında Bilmen Gereken Her Şey

  Cevapla

Nur

Düğün Tarihi: 28.08.2018


merhaba öncelikle bu kadar çook detay vermeniz makalenizde çok güzel Boyum 1.70 kilom 63 ve hiç balık modelleri yakıştarımıyorum kendime 94 73 99 ölçülerle hangi modelleri tercih etmeliyim

Düğün.com

Düğün.com
Nur Hanım Merhaba. Verdiğiniz ölçülere göre, hafif bir basen sorununuz var gibi duruyor. Armut vücut tipine sahip olduğunuz için balık modellerden bize göre de uzak durmalısınız. Sizin modeliniz A kesim gelinlikler olabilir. Uzun boylu bir gelin adayı olduğunuz için, kabarık A kesim modelleri de tercih edebilirsiniz. Eğer daha sade bir tarzınız varsa ve doğa ile iç içe bir düğün organize etmeyi planlıyorsanız, mesela eteği tül olan, uçuş uçuş modelleri de deneyebilirsiniz. Ayrıca armut vücut tipinin ne tarz gelinlik modelleri tercih etmesi gerektiğini detaylı şekilde anlattığımız yazımızı da okumanızı öneriyoruz: Armut Vücut Tipi Hakkında Bilmen Gereken Her Şey

  Cevapla

Hdhl

Düğün Tarihi: 06.06.2018


Merhaba Ben de dikdörtgen vücut tipine sahibim gelinliğimin balık sırt dekoltesi olan bir gelinlik düşünüyorum yaka kısmının düşük kol tarzında olması sizce nasıl olur boyum 1.70kilom50sizce nasıl bir gelinlik tercih etmeliyim dizinde fikirlerinizi almak istedim ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba. Düşük kol bir gelinlikle omuzlarınızın güzelliğini ortaya çıkarabilirsiniz. Atletik bir vücut yapısına sahipseniz, size ayrıca straplez, halter yaka da çok yakışacaktır. Mutluluklar dileriz

  Cevapla

Kader

Düğün Tarihi: 06.06.2018


İyi günler ben bu makaleye bayıldım bende dikdörtgen vücûd tipine sahibim 1.70boyum 50 kilom ben balık bir gelinlik istiyorum sırt dekoltesi olan ama straplez sen başka bir yaka kesimi olabilirmi acaba yani düşük bir kola sahip bir gelinlik olsa nasıl olur ve kabarık gitmeliymişim sizce kafam çok karışık ??

Düğün.com

Düğün.com
Kader Hanım Merhaba. Düşük kol bir gelinlik giyebileceğiniz gibi kayık ya da halter yaka modeller de sizde oldukça şık duracaktır.

  Cevapla

Şeyda Nur

Düğün Tarihi: 12.05.2018


Merhaba benim vücut ölçülerim 77 66 90 benim vücut tipim ne oluyor acaba?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba. Siz armut vücut tipine sahipsiniz. Vücut tipiniz ile ilgili daha detaylı bilgi almak isterseniz, aşağıya linkini bıraktığımız makalemizi de inceleyebilirsiniz: Armut Vücut Tipi Hakkında Bilmen Gereken Her Şey

  Cevapla

İpek Ummak

Düğün Tarihi: 04.05.2018


Benim vücut tipim en çok dikdörtgene benziyor.Geniş omuzlar, küçük göğüsler,uzun boy(1.70),uzun kollar ve bacaklara sahibim.Aynı zamanda yumurta model olarak bilinen bir yüz yapısına sahibim.Rica etsem vücut tipime uygun gelinlik ve makyaj hakkında bilgi verir misiniz? Teşekkürler

Düğün.com

Düğün.com
İpek Hanım Merhaba. Tam olarak dikdörtgen vücut tipini tarif ettiniz. Gelinlik seçerken, güzel omuzlarınıza ya da bacaklarınıza vurgu yapabileceğiniz modellere yönelmenizi öneriyoruz. Mesela straplez, halter, tek omuz gibi yakaları tercih edebilirsiniz. Ayrıca düz kesim modeller de size çok yakışacak. Şifon kumaştan, bacak dekolteli bir modelde büyüleyici görünebilirsiniz. Oval yüz şekline sahip olanlar için hazırladığımız makyaj yazımızı da aşağıya bırakıyoruz. Mutluluklar dileriz şimdiden :) Oval Yüz Şekline Uygun Makyaj Modelleri Hakkında Bilmen Gereken Her Şey

  Cevapla

Sera

Düğün Tarihi: 09.04.2018


Ben 94,78,104 vûcut tipim hangisi ogrene bilirmiyim?tsk

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Sera Hanım. Siz armut vücut tipine sahipsiniz.

  Cevapla

Binokarakaya

Düğün Tarihi: 11.01.2018


Benim göğüslerim 85 kalçam küçük bel kıvrımım var aslında belim ince ama göbeğim var kilom 55 boyum 1.65 yuvarlak yüzlüyüm ve suratım küçük gelinlik modeli olarak karar veremiyorum saçım makyajım nasıl olabilir bu konuları düşündükçe telaşlanıyorum zaten yardım lütfen ? yazdıklarınız için teşekkürler bu arada birazda olsa içim rahatladı ?


Büşra Filiz

Düğün Tarihi: 19.12.2017


Ben kapalıyım dikdörtgen vücut tipine sahibim bu vücut tipi tesetturde nasıl giyinmelidir?? Şimdiden teşekkür ederim☺


Fatma Bozkurt

Düğün Tarihi: 02.10.2017


Ben kapalıyım. Boyum 1.60 kilom 50. belim pek ince değil , yaklaşık 90 75 90 gibi ölçülerim vardı son ölçtüğümde ama düğüne kadar belimi inceltme çalışmalarına başladım. Boynumda kalın değil tabi ama maalesef çok uzun ve zarif de değil.Nasıl bir gelinlik tercih etmeliyim sizce?Şimdiden teşekkürler...


Busra

Düğün Tarihi: 30.08.2017


Merhaba benim boyum 1.73, kilom 43 aşırı zayıf olduğum için vücut tipime kimse pek karar veremiyor. Ölçülerim 74-60-83... Sizce kilo alsam vücut tipim ne olur ve şu an ne?


Betül Meran

Düğün Tarihi: 31.07.2017


Merhaba Ölçülerim 90 72 93 acaba ben dikdörtgen miyim ? Ama hatlarim oldukça ve belim kıvrımlı görünüyor anlayamadım fazla


Elif

Düğün Tarihi: 21.05.2017


Benim vücut Tipim dikdörtgene bennzıyor kalça ve göbegim yok falan üstü kıysmsm var nasıl gelinlik giderz ve kuçuk yüzlüğüm saç ve makyaj nasıl önerirsiniz

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Elif, Makalede yer alan tüm gelinlikler sana uygun olur. Fakat ben dikdörtgen vücut tipindeki gelin adaylarına en çok düz kesim şifon kumaştan tasarlanmış gelinlikleri yakıştıryorum. Özellikle 5. görsel soldaki gelinlik gibi gelinlikleri gözün kapalı tercih edebilirsin. Saç modelin için buradan makyaj modelin için ise buradan fikir alabilirsin.

  Cevapla

Ggk

Düğün Tarihi: 26.03.2017


Merhabalar ben 161 boyunda ve 63 kiloyum yüzücü olduğum için omuzlarım çok geniş ve kilom görüldüğü üzere baya fazla nasıl bir gelinlik tercih etmeliyim?


Kübra

Düğün Tarihi: 11.02.2017


Merhaba 170 boyum 63 kilom ve iri kemıklıyım tesetturluyum ve dikdörtgen vücudum var nasıl gelinlik tercih etmelıyım


Sevilay

Düğün Tarihi: 11.01.2017


Boyum 1.63 ve 46 kiloyum dikdörtgen dediğiniz vücut tipine sahibim sanırım nasıl bir gelinlik tercih etmem gerekir ?


Yeliz Karaman

Düğün Tarihi: 18.12.2016


Merhaba! Benim yüz tipim oval. Sizce hangi saç modellerini tercih etmeliyim ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Yeliz, Her modelin yakışacağı bir yüz tipin olduğu için çok şanslısın. O nedenle biz sana bir model önermiyoruz. Her modeli deneyebilirsin. Dilersen Oval Yüz Şekline Uygun Gelin Saçı Modelleri isimli makaleyi inceleyebilirsin.

  Cevapla

Yeliz Karaman

Düğün Tarihi: 18.12.2016


Merhaba! Boyum 1.70 kilom 45 belim oldukça ince sizce nasıl bir gelinlik secmeliyim ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Yeliz, Boyun ve kilon harika. Fakat gelinlik modeli önerebilmem için vücut tipin ile ilgili daha detaylı bilgiye sahip olmam gerekiyor.

  Cevapla

Merve Can

Düğün Tarihi: 17.11.2016


Boyum 1.77 kilom 65. Göbeğim var ve göbeğimin yan tarafları da kalın. Üst bacaklarım da kalın biraz ve yüzüm yuvarlak ve geniş hatlara sahibim. Ayrıca en çok da kafama takılan olay göğsüm 75 beden. Göbek bir şekilde saklanır demiştim ama göğüs olmadan hiç güzel görünmüyor o tip gelinlikler,dümdüz duruyor.Sizce nasıl bir gelinlik tercih edebilirim?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Merve, Öncelikle harika bir boya sahipsin. Göğüslerini hiç dert etmemelisin fiziğinle her gelinliğin sana yakışacağına eminim. Yine de önerimi istersen göbeğin ve yan taraflarını gizlemek için üst bedeni dökümlü gelinlikler veya korseli gelinlikleri tercih etmelisin. Eğer kış gelini olacaksan derin V yaka ile küçük göğüslerini avantaja çevirebilirsin. V yaka giymeyi tercih etmezsen gelinliğinin içine dolgun gösteren sütyenlerden diktirebilir veya yırtmaçlı bir gelinlik tercih ederek dikkati bacaklarına da çekebilirsin.

  Cevapla

Asya Karaman

Düğün Tarihi: 02.08.2016


Dikdortgen vucut tipine sahibim boyum 1.58 sizce vucut tipime gore gelinligin ust beden boyu nasil olmali?etek baslangici hangi hizada olmali? Kalca hizasinda kemerli modelleri onerir misiniz?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Asya, Bu vücut tipine sahip olduğun için sana en çok yakışacak kesim düz kesim gelinlik modelleri olacaktır. Gelinliğin üst beden boyu bacak boyun ve üst bedeninin orantısına bağlıdır. Bunu gelinlikçine danışabilirsin. Üst bedeni dökümlü modellere kalça hizasında kemeri biz çok yakıştırdığımız için öneriyoruz. Bu arada mutlaka Düz Kesim Gelinlikler Hakkında Bilmen Gereken Her Şey! yazımızı okumanı öneririz.

  Cevapla

Dilek Ünal

Düğün Tarihi: 12.07.2016


Benim vücut tipim en çok dikdörtgene benziyor ama daha zayıf ve minyonum 1.63 boy 50 kiloyum ve bacaklarımda uzun değil ve çok güzel değiller. Nasıl bir gelinlik giymeliyim sizce?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Dilek, 1.63 boy ve 50 kilo ile istediğin model gelinliği giymekte özgürsün:) Bizce herhangi bir kısıtın yok. Yüksek topuklu bir gelin ayakkabısı ile balık model bir gelinlik de giyebilirsin. Dikdörtgen vücut tipinde olduğundan düz kesim gelinliklerden de seçim yapabilirsin. A kesim ise her zaman garantici güzellik için tercih edebileceğin modeller arasında...

  Cevapla

Mine tan

Düğün Tarihi: 27.05.2016


Evet yuvarlak yüz hattim var nasıl bir saç makyaj yaptirmaliyim

Düğün.com

Düğün.com
Mine Merhaba, En ideal yüz tipi oval yüz tipi olarak kabul edildiği için genellikle diğer yüz tipleri saç ve makyajda yüz hatlarını ovale yaklaştıracak modellere yöneliyor. Senin yüz tipin yuvarlaksa mutlaka Yuvarlak Yüz Tipine Uygun Gelin Saçı Modelleri yazısına göz atmalısın. O gün harika görünmen dileğiyle!

  Cevapla