Dikdörtgen Vücut Tipi Hakkında Bilmen Gereken Her Şey

Sinem Aydınoğlu tarafından yazılmıştır.

3:40 dakika

02.07.2019

Vücudunu dikdörtgen şekline benzetiyor ve genel anlamda sana ne tarz kıyafetlerin yakışacağını kestiremiyorsan ya da dikdörtgen vücut tipi hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsan; olman gereken en doğru sayfadasın! Hazırsan vücut tipine uygun gelinlikten ideal ölçüye kadar tüm ayrıntıları anlatacağım.

Dikdörtgen Tipi Nedir?

Normal ya da küçük göğüsler, geniş omuzlar, omuzlara simetrik kalçalar ve oyuntusuz bir bel görünümüne sahip vücuda dikdörtgen vücut tipi denir. Öne çıkarılması gereken yeri omuzlardır.

Bu vücut şekline ayrıca atletik, sportif ya da gazete vücut şekli de denir. Sütun gibi kol ve bacakları da unutmamak gerekir. Hepsini düşündüğünde kafanda tek tip proporsiyona ait kadın vücudu beliriyorsa ya da kadın yüzücüler aklına geliyorsa artık dikdörtgen vücut tipi nedir sorusunun cevabını biliyorsun demektir.

dikdörtgen vücut tipi hakkında bilmen gereken her şey

Dikdörtgen Vücut Tipi Olduğunu Nasıl Anlarsın?

En çok düşük bel olsa da her tip pantolon en çok sana yakışıyorsa, -ki buna erkek pantolonları da dahil- elbiselerde düz kesim elbiselerle belden oturtmalı elbiselere göre daha güzel görünüyorsan, iki parçalı elbiseler favorinse ve askılı atletler ile yüzücü tipi elbiseler en çok sana yakışıyorsa sen dikdörtgen vücut tipindesindir.

dikdörtgen vücut tipi hakkında bilmen gereken her şey

Daha net ifade etmem gerekirse aynaya baktığında omuz, göğüs, bel ve kalçaların eşit ölçüdeymiş gibi görünüyorsa ve varla yok arası bir bel kıvrımın olsa da görüntüyü değiştirmiyorsa kesinlikle dikdörtgen vücut tipine sahip olduğunu anlayabilirsin. Bu görünüme en çok sırt dekoltelerin yakıştığının özellikle altını çizmek istiyorum.

Dikdörtgen Vücut Tipinin İdeal Ölçüleri

İdeal vücut ölçüsünün 90 60 90 olduğunu düşünerek dikdörtgen vücut tipinin ideal ölçüleri aşağıdaki gibidir.

Göğüs: 88 Bel: 70 Kalça: 88

Tabii bunlar ideali, sen 84-67-89 ya da 82-72- 86 gibi ölçülerle de olabilirsin. Dikdörtgen vücut tipine sahip olup olmadığını hesaplamasını yaparken dikkat etmen gereken şey bel, kalça ve göğüs ölçülerinin birbirine yakın olup olmadığı.

Dikdörtgen Vücut Tipine Uygun Gelinlikler

İşte bu sitede olmanın sebebi! Dikdörtgen vücut tipine uygun gelinlik nasıl seçilir? Sorunun cevabına hazırsan başlıyorum.

dikdörtgen vücut tipi hakkında bilmen gereken her şey

Omuzlar Fora!

Gelinlik seçiminde de normal hayatta da en çok vurgulaman gereken bölgen omuzların! Çünkü omuzlarını ne kadar öne çıkarırsan belin o kadar ince görünür. Ayrıca biçimli kollarını öne çıkarmayı senden daha fazla hak eden yok inan bana.

Eh, madem omuzları öne çıkartacağız o halde ilk olarak gelinliğinin yakasını seçelim. Senin de tahmin ettiğin gibi ilk önerim straplez gelinlik yakası. Kalp ya da düz yaka straplez, ikisini de seçmekte özgürsün. Romantik bir hava istersen üst bedeni dantelli düz kesim straplez, seksi ve gizemli bir yaka istersen kalp ya da M yaka da denilen straplez yaka tercih etmelisin.

dikdörtgen vücut tipi hakkında bilmen gereken her şey

Bacaklar Dışarı!

Senin en dikkat çekici yerlerinden biride kusursuz bacakların! Düşün mesela Adriana Lima’yı hiç uzun etekli gördün mü? Görmedin, çünkü saklamaya gerek duymayacağı şekilde atletik bacakları var. O halde bacakları dışarı çıkartalım ve yırtmaçlı gelinlik modellerinden seçim yapalım.

Peki, yırtmaçlı gelinlik seçerken nelere dikkat edilmeli biliyor musun? Öncelikle yırtmacının derinliği ne kadar fazlaysa diğer dekoltelerin o kadar kapalı olmasına dikkat ederek seçimimizi yapıyoruz. Mesela derin bir yırtmaç verip, omuzlarını da ortaya çıkartmak istiyorsak straplez yerine halter yaka gelinlik seçmeliyiz ki görüntü dengelensin.

Bir diğer gelinlik seçeneğin ise sana en çok yakışan iki parça gelinlik modelleri olabilir. Üst bedenin dantelli eteğin ise ipek kumaştan tasarlanan modeller harika olur. Hatta üst bedenini transparan dantelli ve kısa olmalı.

dikdörtgen vücut tipi hakkında bilmen gereken her şey

Etek Kesimi

Senin vücudunun kumaş seçenekleri ipek saten ve şifon! Etek kesimin ise kesinlikle düz kesim gelinlikler. Dökümlü ve dramatik etekli gelinlik modelleri tercih ettiğinde çok fazla bel bölgesini vurgulayan bir biçimi olmadığı için bel şeklin daha güzel görünecek. Biraz daha ince belli görünmek istersen de kemerli modelleri de tercih edebilirsin.

Gelinliğin sade olmasını istemiyorsan yakası işlemeli düz kesim, eteği ipek şifon kumaştan tasarlanmış gelinliğe biraz da seksilik katmak istersen V yaka askılı düz kesim gelinlik modeli seçmelisin.

dikdörtgen vücut tipi hakkında bilmen gereken her şey

Dekolteler Sırtta

Tamamen gizemli bir gelin olmanın yolu dekolteyi sırtta vermekten geçiyor. Sırt dekoltesi verirken düşünmen gereken ilk şey ne kadarlık bir dekolte istediğin olacak. Fakat istediğin dekolteyi verebilmek için kumaşının da o tarza uygun olması gerekir.

Akışkan bir kumaş kullandığın zaman kumaşın dekolteni tutamayacağı için bel gölgesinde kemer ya da kumaş üzerine işleme ekleterek daha tok durmasını sağlamalısın.

dikdörtgen vücut tipi hakkında bilmen gereken her şey

Dikdörtgen Vücut Tipideki Ünlüler

Sportif ve zayıf bir vücut, düzgün bacaklar ile muhteşem omuzları düşününce aklına kim geldi? Evet, tabii ki Cameron Diaz. Dikdörtgen vücut tipinin en ünlüsü hiç kuşkusuz Cameron Diaz’dır. Cameron kadar belirgin olmasa da Natalie Portman, Nicole Kidman ve hafif oyuntulu bir bele sahip olarak kaideyi bozmayan Gwyneth Paltrow da dikdörtgen vücut tipine sahip ünlülerdendir.

dikdörtgen vücut tipi hakkında bilmen gereken her şey

Şimdi Sıra Sende, Haydi, Sor!

Sıra geldi sorularına. Aklında ne varsa sormanı istiyorum. Burada yazılandan anlamadıkların da olur kafanı karıştıranlarda… Şunu çok iyi bilmeni istiyorum ki o gün muhteşem olmanı istiyoruz.

O nedenle ne olursa olsun kafana takılan bir şey varsa makalenin altına yorum bırakmalısın. Bu sorular “Gelinliğimi aldım ama yakası kare yaka nasıl bir kolye takmalıyım?” ya da “Omuzlarıma dikkat çekerken nasıl saç modeli yaptırmalıyım?” bile olur. Haydi, daha fazla oyalanma da sor…

Gelinlik Firmaları

Şehrindeki en iyi Gelinlik firmaları burada!

Her 2 çiftten biri aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Gelinlik Firmaları

Sıradaki Makaleler

Gelinlik kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelinlik Firmaları

Gelinlik kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

27 yorum

MT

Mine Tan

27/05/2016

Evet yuvarlak yüz hattim var nasıl bir saç makyaj yaptirmaliyim

Düğün.com

Düğün.com
Mine Merhaba, En ideal yüz tipi oval yüz tipi olarak kabul edildiği için genellikle diğer yüz tipleri saç ve makyajda yüz hatlarını ovale yaklaştıracak modellere yöneliyor. Senin yüz tipin yuvarlaksa mutlaka Yuvarlak Yüz Tipine Uygun Gelin Saçı Modelleri yazısına göz atmalısın. O gün harika görünmen dileğiyle!


Dilek Ünal

12/07/2016

Benim vücut tipim en çok dikdörtgene benziyor ama daha zayıf ve minyonum 1.63 boy 50 kiloyum ve bacaklarımda uzun değil ve çok güzel değiller. Nasıl bir gelinlik giymeliyim sizce?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Dilek, 1.63 boy ve 50 kilo ile istediğin model gelinliği giymekte özgürsün:) Bizce herhangi bir kısıtın yok. Yüksek topuklu bir gelin ayakkabısı ile balık model bir gelinlik de giyebilirsin. Dikdörtgen vücut tipinde olduğundan düz kesim gelinliklerden de seçim yapabilirsin. A kesim ise her zaman garantici güzellik için tercih edebileceğin modeller arasında...


AK

Asya Karaman

02/08/2016

Dikdortgen vucut tipine sahibim boyum 1.58 sizce vucut tipime gore gelinligin ust beden boyu nasil olmali?etek baslangici hangi hizada olmali? Kalca hizasinda kemerli modelleri onerir misiniz?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Asya, Bu vücut tipine sahip olduğun için sana en çok yakışacak kesim düz kesim gelinlik modelleri olacaktır. Gelinliğin üst beden boyu bacak boyun ve üst bedeninin orantısına bağlıdır. Bunu gelinlikçine danışabilirsin. Üst bedeni dökümlü modellere kalça hizasında kemeri biz çok yakıştırdığımız için öneriyoruz. Bu arada mutlaka Düz Kesim Gelinlikler Hakkında Bilmen Gereken Her Şey! yazımızı okumanı öneririz.


MC

Merve Can

17/11/2016

Boyum 1.77 kilom 65. Göbeğim var ve göbeğimin yan tarafları da kalın. Üst bacaklarım da kalın biraz ve yüzüm yuvarlak ve geniş hatlara sahibim. Ayrıca en çok da kafama takılan olay göğsüm 75 beden. Göbek bir şekilde saklanır demiştim ama göğüs olmadan hiç güzel görünmüyor o tip gelinlikler,dümdüz duruyor.Sizce nasıl bir gelinlik tercih edebilirim?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Merve, Öncelikle harika bir boya sahipsin. Göğüslerini hiç dert etmemelisin fiziğinle her gelinliğin sana yakışacağına eminim. Yine de önerimi istersen göbeğin ve yan taraflarını gizlemek için üst bedeni dökümlü gelinlikler veya korseli gelinlikleri tercih etmelisin. Eğer kış gelini olacaksan derin V yaka ile küçük göğüslerini avantaja çevirebilirsin. V yaka giymeyi tercih etmezsen gelinliğinin içine dolgun gösteren sütyenlerden diktirebilir veya yırtmaçlı bir gelinlik tercih ederek dikkati bacaklarına da çekebilirsin.


YK

Yeliz Karaman

18/12/2016

Merhaba! Boyum 1.70 kilom 45 belim oldukça ince sizce nasıl bir gelinlik secmeliyim ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Yeliz, Boyun ve kilon harika. Fakat gelinlik modeli önerebilmem için vücut tipin ile ilgili daha detaylı bilgiye sahip olmam gerekiyor.


YK

Yeliz Karaman

18/12/2016

Merhaba! Benim yüz tipim oval. Sizce hangi saç modellerini tercih etmeliyim ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Yeliz, Her modelin yakışacağı bir yüz tipin olduğu için çok şanslısın. O nedenle biz sana bir model önermiyoruz. Her modeli deneyebilirsin. Dilersen Oval Yüz Şekline Uygun Gelin Saçı Modelleri isimli makaleyi inceleyebilirsin.


S

Sevilay

11/01/2017

Boyum 1.63 ve 46 kiloyum dikdörtgen dediğiniz vücut tipine sahibim sanırım nasıl bir gelinlik tercih etmem gerekir ?


K

Kübra

11/02/2017

Merhaba 170 boyum 63 kilom ve iri kemıklıyım tesetturluyum ve dikdörtgen vücudum var nasıl gelinlik tercih etmelıyım


G

Ggk

26/03/2017

Merhabalar ben 161 boyunda ve 63 kiloyum yüzücü olduğum için omuzlarım çok geniş ve kilom görüldüğü üzere baya fazla nasıl bir gelinlik tercih etmeliyim?


E

Elif

21/05/2017

Benim vücut Tipim dikdörtgene bennzıyor kalça ve göbegim yok falan üstü kıysmsm var nasıl gelinlik giderz ve kuçuk yüzlüğüm saç ve makyaj nasıl önerirsiniz

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Elif, Makalede yer alan tüm gelinlikler sana uygun olur. Fakat ben dikdörtgen vücut tipindeki gelin adaylarına en çok düz kesim şifon kumaştan tasarlanmış gelinlikleri yakıştıryorum. Özellikle 5. görsel soldaki gelinlik gibi gelinlikleri gözün kapalı tercih edebilirsin. Saç modelin için buradan makyaj modelin için ise buradan fikir alabilirsin.


BM

Betül Meran

31/07/2017

Merhaba Ölçülerim 90 72 93 acaba ben dikdörtgen miyim ? Ama hatlarim oldukça ve belim kıvrımlı görünüyor anlayamadım fazla


B

Busra

30/08/2017

Merhaba benim boyum 1.73, kilom 43 aşırı zayıf olduğum için vücut tipime kimse pek karar veremiyor. Ölçülerim 74-60-83... Sizce kilo alsam vücut tipim ne olur ve şu an ne?


FB

Fatma Bozkurt

02/10/2017

Ben kapalıyım. Boyum 1.60 kilom 50. belim pek ince değil , yaklaşık 90 75 90 gibi ölçülerim vardı son ölçtüğümde ama düğüne kadar belimi inceltme çalışmalarına başladım. Boynumda kalın değil tabi ama maalesef çok uzun ve zarif de değil.Nasıl bir gelinlik tercih etmeliyim sizce?Şimdiden teşekkürler...


BF

Büşra Filiz

19/12/2017

Ben kapalıyım dikdörtgen vücut tipine sahibim bu vücut tipi tesetturde nasıl giyinmelidir?? Şimdiden teşekkür ederim☺


B

Binokarakaya

11/01/2018

Benim göğüslerim 85 kalçam küçük bel kıvrımım var aslında belim ince ama göbeğim var kilom 55 boyum 1.65 yuvarlak yüzlüyüm ve suratım küçük gelinlik modeli olarak karar veremiyorum saçım makyajım nasıl olabilir bu konuları düşündükçe telaşlanıyorum zaten yardım lütfen ? yazdıklarınız için teşekkürler bu arada birazda olsa içim rahatladı ?


S

Sera

09/04/2018

Ben 94,78,104 vûcut tipim hangisi ogrene bilirmiyim?tsk

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Sera Hanım. Siz armut vücut tipine sahipsiniz.


İU

İpek Ummak

04/05/2018

Benim vücut tipim en çok dikdörtgene benziyor.Geniş omuzlar, küçük göğüsler,uzun boy(1.70),uzun kollar ve bacaklara sahibim.Aynı zamanda yumurta model olarak bilinen bir yüz yapısına sahibim.Rica etsem vücut tipime uygun gelinlik ve makyaj hakkında bilgi verir misiniz? Teşekkürler

Düğün.com

Düğün.com
İpek Hanım Merhaba. Tam olarak dikdörtgen vücut tipini tarif ettiniz. Gelinlik seçerken, güzel omuzlarınıza ya da bacaklarınıza vurgu yapabileceğiniz modellere yönelmenizi öneriyoruz. Mesela straplez, halter, tek omuz gibi yakaları tercih edebilirsiniz. Ayrıca düz kesim modeller de size çok yakışacak. Şifon kumaştan, bacak dekolteli bir modelde büyüleyici görünebilirsiniz. Oval yüz şekline sahip olanlar için hazırladığımız makyaj yazımızı da aşağıya bırakıyoruz. Mutluluklar dileriz şimdiden :) Oval Yüz Şekline Uygun Makyaj Modelleri Hakkında Bilmen Gereken Her Şey


ŞN

Şeyda Nur

12/05/2018

Merhaba benim vücut ölçülerim 77 66 90 benim vücut tipim ne oluyor acaba?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba. Siz armut vücut tipine sahipsiniz. Vücut tipiniz ile ilgili daha detaylı bilgi almak isterseniz, aşağıya linkini bıraktığımız makalemizi de inceleyebilirsiniz: Armut Vücut Tipi Hakkında Bilmen Gereken Her Şey


K

Kader

06/06/2018

İyi günler ben bu makaleye bayıldım bende dikdörtgen vücûd tipine sahibim 1.70boyum 50 kilom ben balık bir gelinlik istiyorum sırt dekoltesi olan ama straplez sen başka bir yaka kesimi olabilirmi acaba yani düşük bir kola sahip bir gelinlik olsa nasıl olur ve kabarık gitmeliymişim sizce kafam çok karışık ??

Düğün.com

Düğün.com
Kader Hanım Merhaba. Düşük kol bir gelinlik giyebileceğiniz gibi kayık ya da halter yaka modeller de sizde oldukça şık duracaktır.


H

Hdhl

06/06/2018

Merhaba Ben de dikdörtgen vücut tipine sahibim gelinliğimin balık sırt dekoltesi olan bir gelinlik düşünüyorum yaka kısmının düşük kol tarzında olması sizce nasıl olur boyum 1.70kilom50sizce nasıl bir gelinlik tercih etmeliyim dizinde fikirlerinizi almak istedim ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba. Düşük kol bir gelinlikle omuzlarınızın güzelliğini ortaya çıkarabilirsiniz. Atletik bir vücut yapısına sahipseniz, size ayrıca straplez, halter yaka da çok yakışacaktır. Mutluluklar dileriz


N

Nur

28/08/2018

merhaba öncelikle bu kadar çook detay vermeniz makalenizde çok güzel Boyum 1.70 kilom 63 ve hiç balık modelleri yakıştarımıyorum kendime 94 73 99 ölçülerle hangi modelleri tercih etmeliyim

Düğün.com

Düğün.com
Nur Hanım Merhaba. Verdiğiniz ölçülere göre, hafif bir basen sorununuz var gibi duruyor. Armut vücut tipine sahip olduğunuz için balık modellerden bize göre de uzak durmalısınız. Sizin modeliniz A kesim gelinlikler olabilir. Uzun boylu bir gelin adayı olduğunuz için, kabarık A kesim modelleri de tercih edebilirsiniz. Eğer daha sade bir tarzınız varsa ve doğa ile iç içe bir düğün organize etmeyi planlıyorsanız, mesela eteği tül olan, uçuş uçuş modelleri de deneyebilirsiniz. Ayrıca armut vücut tipinin ne tarz gelinlik modelleri tercih etmesi gerektiğini detaylı şekilde anlattığımız yazımızı da okumanızı öneriyoruz: Armut Vücut Tipi Hakkında Bilmen Gereken Her Şey


AD

Ayşe Döner

27/11/2018

Vücut ölçüm 83 67 91 kum saati mi armut vücut tipi mi yoksa dikdörtgen mi :/

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, küçük ya da normal göğüsler, incecik bir bel ve bel kıvrımından sonra dolgun kalçalar armut vücut tipini tanımlar. Bu nedenle vücut tipinizin armut vücut tipi olduğunu söyleyebiliriz. Armut vücut tipine dair daha fazla detaya ulaşmak isterseniz şu yazımızı inceleyebilirsiniz: Armut Vücut Tipi Hakkında Bilmen Gereken Her Şey


T

Tuğçe

29/12/2018

88 66 88 hangi vucut tipi ben anlayamadım da şimdiden teşekkür ederim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, vücut ölçülerinize göre kum saati vücut tipine sahip olduğunuzu söyleyebiliriz. Vücudunuza uygun gelinlik seçimine dair ipuçları isterseniz, şu yazımıza göz atabilirsiniz: Kum Saati Vücut Tipi Hakkında Bilmen Gereken Her Şey İyi günler dileriz...


OB

Oya Bursa

31/03/2019

Ben atletik vucut yapısına sahip biriyim uzun bacaklar geniş omuzlar oyuntulu olmayan bel .ben duz bir gelinlik istemiyorum prenses model benim hayalim giydim.denedim bir kaç model hoş da oldu ama burda yazılanları okuyunca ister istemez soru işaretleri havada uçuşuyor ne yapmalıyım

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, dikdörtgen vücut tipine sahip olduğunuz için bel bölgenizi kıvrımlı gösterebilecek bir model seçmelisiniz. Prenses kesimli bir model tercih edecekseniz, seçiminizi bel kesimi V şeklinde olan gelinliklerden yapabilirsiniz. Ayrıca dikdörtgen vücut tipine sahip gelin adaylarına iki parçalı gelinlikleri önerdiğimizi de söyleyelim. Üst kısmı dar, etek kısmı kabarık, iki parçalı bir gelinlik giyerek de belinizi ince gösterebilirsiniz.


Duygu Öztürk

13/04/2019

164 boyunda 55 kiloyum ölçülerim 92 71 94 sizce ben dikdörtgen vucut tipinde miyim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Evet, verdiğiniz ölçülere göre dikdörtgen vücut tipine sahip olduğunuzu söyleyebiliriz. Gelinlik seçiminde size yardımcı olması için dikdörtgen vücut tipine sahip gelin adaylarına en çok yakıştırdığımız modellerin düz kesimli gelinlikler olduğunu da söylemeden geçmeyelim. Bu modellerin düşük omuzlu, straplez, iki parçalı ve yırtmaçlı alternatiflerini düşünebilirsiniz. Şu yazımızda, düz kesim gelinliklerle ilgili tüm detayları bulabilirsiniz: Düz Kesim Gelinlikler Hakkında Bilmen Gereken Her Şey


Ö

Öykü

25/11/2019

Merhaba boyum 1,64 kilom 56-57. Kalçam hiç yok neredeyse. Göğüslerim 75. Ama omuzlarım geniş duruyor bu yüzden açıkçası bu görüntüyü sevmiyorum çok iri duruyorum. Kollarım da normale göre kalın. Uzaktan bakınca zayıf görünüyorum ama omuzları kolları ön plana atınca iri gibi durduğumu düşünüyorum. Belimi ince gösterecek bir gelinlik arıyorum ve kollarımı kamufle edebilecek. Ne tarz bir gelinlik giymeliyim. Yaz ve kır düğünü olacak. Teşekkürler şimdiden.

D

Düğün.com
Merhaba, Geniş omuzlu olduğunuz için omuzlarınızı daraltan kısa kollu gelinlik modellerini tercih edebilirsiniz. Göğüslerinizi olduğundan büyük göstermek için de üst kısmı işlemeli tasarımlar uygun seçim olacaktır. Ayrıca A kesim gelinlikler her zaman kurtarıcıdır. Etek kesimi belden aşağı A şeklinde indiği için beli ince gösterir ve öne çıkartır. Bu tasarımlar yaz mevsiminde kır alanında yapılacak bir düğün için de uygundur. Şimdiden mutluluklar dileriz...


TK

Tuğba Kırtıl

27/12/2019

1.57 boyundayım 51 kiloyum atletik vücuda sahibim nasıl bir gelinlik bakmalıyım

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Atletik vücut tipine sahip gelin adayları için en uygun modeller düz kesim gelinliklerdir. Bu modellerin düşük omuzlu, straplez, iki parçalı ve yırtmaçlı alternatiflerini düşünebilirsiniz. Özellikle iki parça gelinliklerin son dönemlerin en popüler tasarımlarından olduğunu ve belinizi ince göstermeye yardımcı olacağını da söyleyelim. Şimdiden mutluluklar dileriz...