A Kesim Gelinlikler Hakkında Bilmen Gereken Her Şey!

Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

Okuma Süresi: 5:03 DK

15.05.2019

Gelinlik modeli seçerken ilk vermen gereken kararlardan biri siluetini belirleyecek olan etek kesimini seçmek olmalı. Gelinlik etek kesimleri arasında en sık tercih edilenlerden bir tanesi olan A kesim gelinlikmodellerini anlatacağım bu yazıda, bu kesime dair aklındaki tüm soru işaretlerini gidereceğim. Ama yine de yazının sonuna geldiğinde hala cevaplanmamış bir sorun varsa yorum olarak ekleyebilirsin. En kısa sürede cevaplayacağım!

A Kesim Gelinlik Nedir, Nasıl Olur?

A model gelinliğin özelliklerinden başlamak istiyorum o yüzden öncelikle bu kesimin bir tanımını yapalım. A kesim, vücudun üst bedenini sararak göğüsleri topladıktan sonra belden aşağıya doğru A harfi şeklinde inen gelinlik kesimdir. Yani bel bölgesinden evaze gelen etek modeline A kesim denir.

a kesim gelinlikler hakkında bilmen gereken her şey!

A model gelinlik rahat mı diye merak ediyorsanız hemen söyleyeyim. Kullanımı rahattır, her ortama ve her bedene uyum sağlayabilen özelliği ile en çok tercih edilen gelinlik kesimidir. Adeta kullanıcı dostudur. Kamuflajın ustasıdır. Kısa boylulara müjde vereyim, bu kesimde bacak boyu uzun görünür.

“A kesim”, prenses kesim, düz kesim ve balık kesim gibi, gelinliğin etek ve bel bölgesine yani alt bedenine bağlı olarak tanımlanan gelinlik etek kesimidir.

A kesim gelinlik modelleri ile öne çıkan İstanbul gelinlik firmalarını buradan inceleyebilirsin.

a kesim gelinlikler hakkında bilmen gereken her şey!

A Kesim Gelinlikler Hangi Vücut Tiplerine Uygundur?

A kesim gelinlikler adeta cankurtarandır. Mucizevi bir şekilde tüm vücut tiplerine uyum sağlarlar. Kimsenin kalbini kırıp, gönlünü yerde bırakmazlar. En ideal vücut tipi olan kum saatinden armut vücut formuna, elma vücut tipinden dikdörtgene, hatta ters üçgene kadar bütün vücut tipleri istiyorlarsa bu kesimi tercih edebilirler.

Özellikle minyon orta boylu gelin adayları için idealdir. Eh biraz da basen ve kalçalarınız geniş, beliniz de orta kalınlıktaysa A kesimle yaşadınız demektir.

a kesim gelinlikler hakkında bilmen gereken her şey!

Genellikle elma ve armut vücut tipleri için önerilen bu kesimde amaç kalça ve basen bölgesini kamufle etmek oluyor. Elma tipli vücut formlarında göğüs, kalça ve bel hemen hemen birbirine yakın ölçülerdedir.

Bu kesim belden itibaren A şeklinde inerek bir illüzyon yaratır ve göğüs ve kalça ölçülerini orantılar. Elma vücut tipleri bel bölgelerinin daha ince görünmesi için bu kesimi tok kumaşlarla tercih etmeli ve korse kullanmalı.

Vücut tipinden emin olamıyorsan ya da sana uyabilecek diğer gelinlik kesimi önerilerini öğrenmek istiyorsan mutlaka vücut tipine uygun gelinlik modelleri yazısını okumalısın!

A Kesim Gelinlik Çeşitleri Neler?

Çok uyumlu bir etek kesimi olan A model gelinlikler, ülkemizde de prenses kesim gelinliklerin tahtını elinden aldı. A kesim gelinlik giyeceğim kesin ama ne tip bir model tercih edeceğimi bilmiyorum diyorsan işte birkaç örnek!

A Kesim Askılı Gelinlikler


a kesim gelinlikler hakkında bilmen gereken her şey!

A Kesim Kuyruklu Gelinlikler


a kesim gelinlikler hakkında bilmen gereken her şey!

A Kesim Sırt Dekolteli Gelinlikler


a kesim gelinlikler hakkında bilmen gereken her şey!

A Kesim Truvakar ve Uzun Kollu Gelinlikler


a kesim gelinlikler hakkında bilmen gereken her şey!

A Kesim Gelinlikler Hangi Kumaşlarla Uyumlu?

Her vücut tipine uyum sağladığı gibi kumaş seçiminde de bizi özgür bırakıyor A kesim gelinlikler. Tül, saten, ziberlin, mikado, organze, dantel… A kesim modellerde gelinlik kumaşlarının hepsini kullanabilirsin. Elbette gelinlik tasarımcın ya da terzinin öneri ve tavsiyelerini göz önünde bulundurmanı hatırlatırım.

Testi çöz, sana en uygun gelinliği söyleyelim:

A Kesim için Önerilen Duvak Modelleri Nasıl?

A form gelinlik modelleri uyumlu yapılarını duvak konusunda da sürdürüyor. Eğer uzun bir duvak hayali kuruyorsan katedral ya da şapel tipi bir duvak tercih edebilirsin. Böyle çok daha görkemli bir görüntü yakalayabilir, prenses kesim gelinlik giymesen de kendini prensesler gibi hissedebilirsin.

Fakat benim önerim klasik bir tercih olan A kesim bir gelinlikle çok iddialı bir duvak kullanmaman yönünde olacak. A kesim duvak modeli olarak dirsek hizasında ya da parmak ucunda biten bir duvak sade ve klasik görüntüye daha çok uyum sağlayacaktır. Bunun en güzel örneğini A kesim bir gelinlik giyen son dönemin en ünlü prenseslerinden Kate Middleton uyguladı.

Ya da son yıllarda birçok gelinin tercih ettiği gibi dirsek hizasında bir duvak ve şapel tipi gelinliğin eteklerini geçecek kadar uzun bir duvağı aynı anda kullanabilir, nikah sonrasında uzun olanını çıkartabilirsin.

a kesim gelinlikler hakkında bilmen gereken her şey!

A Kesim Gelinliklerle Uyumlu Yaka Tipleri Hangileri?

Yaka seçimi biraz da bedenin üst bölümüyle ilgili olduğu için kendi vücut tipine uygun bir yaka modeli seçmende fayda var. Fakat tasarımcıların kombinlemeyi en çok sevdiği, A kesim gelinliklere uyum sağlayan yaka modelleri özellikle, kalp yakayı da içine katarak söylüyorum, straplez ve kayık yaka. Alt bedende A harfi şeklinde aşağıya doğru inen bu kesimin üzerinde görmeye en çok alışık olduğumuz yaka tipleri bunlar. Tabi bir V yaka aşığı olarak onu da es geçmek istemem.

Omuzların geniş, göğüslerin küçükse straplez ve kayık yaka gelinlik modelleri arasından seçim yapabilirsin. Göğüslerinin küçük oluşundan rahatsız oluyorsan drapeli modellerle daha dolgun ve büyük görünmelerini sağlayabilirsin. Göğüslerin büyükse V yakaya yönelebilirsin. V yaka boynunu da olduğundan uzun gösterecektir.

A Kesim Kayık Yaka Gelinlikler


a kesim gelinlikler hakkında bilmen gereken her şey!

A Kesim Straplez Gelinlikler


a kesim gelinlikler hakkında bilmen gereken her şey!

A Kesim V Yaka Gelinlikler


a kesim gelinlikler hakkında bilmen gereken her şey!

A Gelinlik Giyen Ünlüler Kimler?

Kate Middleton, Angelina Jolie, Amal Alamuddin, Buse Terim gibi isimler A gelinlik giyen ünlüler arasından bazılar. Kate Middleton’ın kuyruğu zaten prenses olduğu için oldukça uzundu ama Amal Alamuddin’in Oscar De La Renta tasarımlı gelinliğinin kuyruğu da neredeyse onunla yarışır uzunluktaydı.


a kesim gelinlikler hakkında bilmen gereken her şey!

A Kesim Gelinlikler Hangi Düğün Mekanlarında Giyilir?

Gerek uygun olduğu vücut tipleri, gerek kaldırdığı kumaş çeşitleri ile bir uyumluluk abidesi olan A kesim hangi mekanlarda tercih edilir? Soft düğünlerde tercih edilir diye özetleyebilirim aslında. Kır düğünleri, sosyal tesisler, klüp ve davet alanları, butik otel düğünleri… A kesim gelinlik modellerini kumaşta, yakada, kuyrukta, duvakta yaptığın seçimlerle düğün mekanının atmosferine uyumlu hale getirebilirsin.

Kır düğünü mekanında evleneceksen az kabarık A kesim gelinliğin kumaşında uçuş uçuş havası verecek ince hareketli kumaşlar, tüller seçebilirsin. Straplez ya da spagetti askılı bir A kesim tercih edebilirsin.

Bir butik otelde az sayıda davetli eşliğinde evleneceksen kumaşı ağırlaştırıp, taş işlemeler, organzeler, parıltılı detaylar katabilir, V yakalı A kesim ya da kayık yaka seçebilirsin. Tarihi mekan düğünleri için ise A kesim kabarık gelinlik modellerini tercih edebilirsin.

Kulüp ve davet alanlarında sırtı açık bir A kesimi dantelle kullanabilirsin.

a kesim gelinlikler hakkında bilmen gereken her şey!

A Kesim Gelinliklerle Nasıl İç Çamaşırı Giymeliyim?

Üst çamaşırın elbette nasıl bir yaka ve sırt dekoltesi tercih ettiğine göre değişecektir. Bel bölgen ise vücut tipine göre değişecektir. Eğer armut ve kum saati vücut tipindeysen ve tercih ettiğin kumaş tok bir kumaşsa korse giymeyebilirsin. Bu vücut tipindeysen korseyi sadece dik bir görüntü yakalamak için kullanabilirsin.

Elma vücut tipine sahipsen bel bölgeni kamufle etmek için mutlaka göğüs altından başlayan korselerden kullanmalısın. A kesim aşağıya doğru genişlediği için kalça sonrası devam eden korseleri tercihe bırakıyorum.

Daha Fazla A Kesim Gelinlik Modelini Nereden Görebilirim?

Kayık yaka, straplez, V yaka, kalp yaka, illüzyon yaka, minimal, ihtişamlı, tül, dantel, birbirinden farklı A kesim gelinlik modellerini inceleyip, en beğendiklerini “İlham Panona” eklemeyi unutma!

a kesim gelinlikler hakkında bilmen gereken her şey!

Şimdi Sıra Sende, Haydi Sor!

Yazının sonuna geldiğinde hala aklında cevaplanmamış sorular varsa hemen sorunu makalenin altına yorum olarak ekle. Sana en kısa zamanda yardımcı olacağıma söz veriyorum.

Şehrindeki En İyi Gelinlik Firmaları

Her yıl 300.000 çift, Düğün.com aracılığıyla firmalarla anlaşıyor. Sen de yüzlerce firma arasından sana uygun olanı bul.

GELİNLİK FİRMALARI

Sıradaki Makaleler

Gelinlik kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelinlik Firmaları

Gelinlik kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

41 yorum

ET

Eda Tokgoz

19/04/2016

A kesim gelinlik aldm fakat duvak konusunda cok kararsizim hayalim patlayan yani tepeden duvakti fakat ikisi uyumlu olur mu bilemedim alttan duvagi da hic sevmiyorum :(

D

Düğün.com
Merhaba Eda, Duvak seçiminde gelinliğin kadar saç modelin de önemli. Tepeden topuz yaptırmayı düşünüyorsan istediğin modelde duvak eski bir görüntü yaratabilir. Önerimiz alttan duvak takman ama bu modeli sevmediğin için ne alttan ne de tam tepeden patlayan model yerine ortadan takılan duvağı tercih edebilirsin. En yakın örneklerinden biri Buse Terim'in taktığı duvak tarzı. Seçimini merak ediyoruz.


DA

Dilan Alacali

26/04/2016

Iyi gunler bi gelinlik yaptiriyorum a kesim fakat gelinlikte bi gariplik var prenses gibi ce birlesim yeri yamali gibi lutfen yarsim edin.size resim gondereyim garipligin ne oldugunu bana soylermiainiz

D

Düğün.com
Merhaba Dilan, Gelinliğinin görselini bize deniz@dugun.com adresinden gönderebilirsin. Sana yardımcı olacağız.

Emel Şen
aynı sıkıntı bendede var gelimliğim bitti ama o arkasında birleşim yeri beni çok rahatsız ediyor nasıl bir çözüm buldunuz. tam ortadan çizgi halinde geçiyo söylediğimde başka şekilde dikilemeyeceğini söylediler.


MG

Melis G

21/06/2016

Meraba ben a kesim gupurlu gelinlik kiraladim önüne serpme yaptırmayı düşünüyorum boş olduğu için sizce nasıl olur ve alt astarida simli olsa nasıl durur yardımcı olursanız sevinirim ve kapalı bir bayanım nasil duvak olur anllattim gelinlige

D

Düğün.com
Merhaba Melis, Eğer gelinliğinin etekleri tülse serpme yaptırmanda sakınca yok ama başka bir kumaşsa riske girmemeni tavsiye ederiz. Astarına sim ekletmemeni tavsiye ederiz. Çünkü hem tahmin ettiğin kadar görünmeyecek hem de kiraladığın gelinliğe çok fazla tadilat çıkartacak. Gelinliğinin güpürünü duvağında da kullanabilirsin. Uzun ve tepeden bir duvak takıp kenarlarına bu güpürü işletebilirsin.


Sezen Şener

07/08/2016

Merhaba. gelinlik modellerini araştırıyorum çok kararsızım. Kısa boyluyum ve A kesim ayrıca sırt dekoltesi derin modellerden hoşlanıyorum. Sizce Nasıl olur, yardımcı olur Musunuz?

D

Düğün.com
Merhaba Sezen, Kısa boylu isen A kesim bir gelinlik istiyor olman büyük avantaj çünkü A kesim bacak boyunu olduğundan uzun göstererek bir illüzyon yaratır. Sırt dekoltesi derin modellerden hoşlanıyorsan yazıda yer alan A Kesim Sırt Dekolteli Gelinlikler başlığının altındaki modeller gibi gelinliklere yönelebilirsin. Bizim sana önerimiz A kesim, V yaka ve sırt dekolteli bir gelinlik modeli. Çünkü sırt dekoltesini en iyi taşıyan ve gösteren yaka tipi V'dir. Kafan karışıksa bunu en iyi bol bol gelinlik modeli deneyerek çözebilirsin. Nelerin vücut tipine uyduğunu, nelerin üzerinde kötü göründüğüne karar vermen için olabildiğince çok model denemelisin. V Yaka Gelinlikler Hakkında Bilmen Gereken Her Şey! yazımıza da göz atmanı öneririz.


FK

Fatime Karataş

09/08/2016

Selam..İkinci evliligimi yapacağım, Gelinlik giymek istiyorum ve A kesim gelinlikler hoşuma gidiyor. Turbanliyim ama yarım turban kullanmak istiyorum (ön kısmı açık yani) duvak kullanmasam.....yada ense kısmında süs olarak kullansam nasıl olur acaba ? Teşekkür ediyorum şimdiden :)

D

Düğün.com
Merhaba Fatima, A kesim gelinlikler hem kullanışlı ve rahattır hem de her koşulda garanti bir şıklık getirir. Doğru karar vermişsin. Yarım türban kullanacaksan duvak kullanmamanda bir sakınca yok. Tepeden abartılı duvaklar türbanla birlikte kalabalık bir görüntü yaratacaktır. Dediğin gibi ensede kullanacağın kısa bir duvak hem daha sade hem de daha şık olacaktır.


ÖD

Öznur Demir

22/08/2016

Merhaba, Beğendiğim bir gelinlik var vücut tipime uygun mu bilemedim.. Fotoğraf göndersem yardımcı olma ihtimaliniz var mıdır?

D

Düğün.com
Merhaba Öznur, Vücut tipinin ne olduğunu ve beğendiğin gelinliğin fotoğrafını "deniz@dugun.com" adresine gönderirsen sana yardımcı olabiliriz.


Gülnur Çelik

03/10/2016

Tesettürlüyüm. uzun boylu ince belli geniş basenli vücud yapım var. A kesim gelinlik aldım çünkü tesettür de olunca prenses gelinlik alıp çok kalabalık görüntü oluşturmayayım dedim. Fakat şimdi emin olamıyorum gelinlik dediğin kabarık prenses olur diyorlar içim sızlıyor doğru mu sizce

D

Düğün.com
Merhaba Gülnur, Gelinlik belirli kalıplara göre seçmen gereken bir tasarım değil, vücut tipine uygun seçmen gereken bir kıyafettir. İçin çok rahat olsun, sen ince belin ve geniş kalçalarına göre en uygun modeli seçmişsin. Sen gelinliğin ile mutluysan kimsenin söylediklerine itibar etme.


Seray Şahin

30/10/2016

Merhabalar ben 2017 Mayıs ayında evlenicem gelinliğim a model falan ben patlat durak tarzında düşünmüştüm duvagimi olur mu ?

D

Düğün.com
Merhaba Seray, Müstakbel eşinin boyunu geçmiyorsan veya geçsen bile bu aranızda bir sorun değilse, gelinlik kumaşın ile aynı kumaştan tasarlanmışsa sorun olmaz tabi ki. Fakat gelinliğinin yakasının çok işlemeli olmamasına dikkat etmelisin. Çünkü duvağın tüm ilgiyi yüzünde ve yaka kısmında odaklayacak. Kalabalık bir görüntü vermemeye dikkat et yeter.


H

Hülya

14/12/2016

Merhaba ben de 2017 temmuz gelini olacağım inşallah ve gelinlik hakkında çok ama çok kararsızdm ancak bu makaleden sonra kesinlikle A kesim giymeye karar verdim


Esra Öksüz

15/12/2016

Merhaba Mayıs da dugunum olacak kilolu bir bayanim 85 kiloyum fakat ust kismim ince basen ve gobek var gelinligimi ustu kayik yaka altını ise A kesim saten ustune tul bir gelinlik düşünüyorum saçlarım acik olacak ve duvakda alttann olacak sizce yakışır mı yardimci olur musun ?

D

Düğün.com
Merhaba Esra, Üst bedenin ince olduğu için dikkati bel bölgene çekmeli ve basen bölgeni gizlemelisin. Kayık yaka kalça bölgeni omuzlarınla dengeler. Bu detaylara göre seni en güzel gösterecek gelinlik kesimi A kesim gelinlikler. Kısacası çok doğru bir seçim yapmışsın. Çok rahatsız olursan göbek bölgeni korse ile kapatabilirsin.


Elif Özkaya

10/01/2017

Merhaba temmuzda düğünüm olacak baya kiloluyum 99 kiloyum tesettürlüyum omuzlarim ve basenlerim geniş belim ona nazaran biraz daha ince nasıl bir gelinlik tercih etmeliyim ?


TA

Tuba Aydin

25/01/2017

Merhabalar, ben kısa boylu bir gelin adayıyım ayrıca bacak boyum bel boyundan biraz daha uzun, dolayısıyla belimin daha uzun ve ince görünmesi için ne tür bir modelde gelinlik tavsiye edersiniz , ayrıca daha dik durmam için ne tür bir korse önerirsiniz, daha önce hiç korse kullanmadim, inceliği kalınlığı nasıl olmalı, bir de son olarak , nasıl bir saç şekli yaptirmami onerirsiniz, açıkçası boynumun daha uzun görünmesi için yukarıdan topuzun daha uygun olacağını düşünüyorum ama sizin fikrinizi almak istiyorum, çok teşekkür ederim :)


TS

Tugce Sahin

15/02/2017

Merhaba ben minyon bir fiziğe sahipim a kesim gelinlik diktiryorum fakat benim haberim olmadan kuyruğunu uzun tutmuşlar ben hafif kabarık ve az kuyruklu istiyorum rahat etmek açısından sizce nasıl olmalı


M

Mesude

25/03/2017

Merhaba bende minyon olup a kesim isteyenlerdenim benim sorum daha cok saçla ilgili sacım şu an siyah tenimde hafif sarı gibi ombre yaptrıp dugundede dağınık topuz yaptırmak istiyorum hic ombreli gelin sacı bulamadm nolur fikir verin :/


K

Kardelen

04/04/2017

Merhabalar, A kesim bir gelinlik isteyen biri olarak yazıyı oldukça faydalı buldum.Ama kumaş isimleri detayları konusunda çok yabancıyım. Mesela A kesim gelinlik istiyorum etek kısmı rahat olmalı ,tarlatansız A kesim etek mümkünmüdür.Eteğimin yürürken çan gibi ilei geri hareket etmesini istemiyorum.Benimle hareket etmeli bu sebeple de hafif ve rahat bir kumaştan olmalı ,sırf tül mü olmalı nasıl rahat edebilirim.Bir de Tarlantansız olması başıma bela olur mu :)) . Şimdiden teşekkürler

D

Düğün.com
Merhaba Kardelen, Rahat bir etek için tül ve dantelden tasarlanmış özellikle etek kısmı ağırlıklı olarak tül olan bir gelinlik tercih edebilirsin. Aralarda dantel olması gelinliği ağırlaştırmaz ve şıklık katar. Sana önerim, tarlatana bu kadar şartlı bakmaman. Tarlatansız bir gelinlik tok duruşunu kaybeder, bu aklından çıkarmamalısın. Üstelik gelinliğinin bacaklarına yapışmasını da önler ve adımlarını daha rahat atmanı sağlar. Çok kabarık olmasını istemiyor ve dediğin gibi çan gibi hareket etmesini istemiyorsan telleri dizin altından başlayan tarlatanı deneyebilirisn. Bu tip tarlatanlar genellikle balık kesim gelinliklerde kullanılsa da kumaş cinsi elveriyorsa A kesim gelinlikler ile de kullanılabilir.


MK

Medine Kılıç

23/05/2017

Bende gelinlik seçimi yaptım doğru karar verebildim. Mi .acaba. banada yardimci olabilir misiniz

D

Düğün.com
Merhaba Medine, Sana yardımcı olabilmem için gelinliğin hakkında daha ayrıntılı bilgi vermeni rica ediyorum.


SA

Sibel Altinbaş

16/06/2017

Merhabalar ben de A kesim aldim ama kuyruklu. Topuklu ile boyum 170 oluyor. Duvagi da cift tarakli hem uzun hem kisa sizce kaldirabilir miyim?


Burcu Özcan

04/07/2017

Merhaba , 3 farkli yerde düğün olcak iki gelinlik giyeceğim biri A kesim diğeri özel yaptırdıgım Balık, Nikahta gelinlik giyeceğim , hangisini giyeceğime kara vermeriyorum , balık olanı asıl düğünde giymeyi plandlıyordum fakat ilk görüş olacak sizce ne yapmalıyım.

D

Düğün.com
Merhaba Burcu, Bu tamamen nasıl hissettiğin ile alakalı bir soru. Ben olsaydım hangisini kendime daha çok yakıştırıyorsam onu düğünde giyerdim. Çünkü düğün daha uzun sürüyor ve gelinliğimin keyfini çıkarmak isterdim. Evet, nikah ilk izlenim ama nikaha gelecekler düğüne de gelir zaten, gelemeyenler ise fotoğraflardan görür diye düşünürdüm. O nedenle sana tavsiyem dilediğin gelinliğini istediğin törende giymen olacak.


L

Leylim

22/07/2017

Merhaba.Eger bayan esmer ise A kesim gelinliği tam beyaz mı yoksa kırık beyaz,krem tonlarında mı diktirse yakışır?

D

Düğün.com
Merhaba Leydim, Kırık beyaz daha hoş duracaktır.


S

Sema

03/08/2017

Gelinligime ek tarlatan attirsam gelinlik bozulur mu gelinligim Akesim bu arada


CT

Canan Teker

07/08/2017

Gelinliğim A kesim dikiliyor fakat etek boyu çok kısa geldi lütfen yardım edin :-(


MA

Mine Arslan

06/09/2017

merhaba balık etli biri olarak a kesim tercih etmeliyim demi birde kollarım kalın tesettürlüyüm kolları zayıf göstermek için ne yapmalıym


GG

Gülşen Geneş

27/10/2017

Merhabalar ben pasta kesiminden sonra duvağımı çıkarmayı düşünüyorum nasıl saç aksesuarı kullanabilirim ?


MS

Meral Salan

01/03/2018

merh a kesım nişan elbisem ama tarlatan nasıl alacagım bilmiyorumm


EDO

Ezgi Doğan Odabaş

04/03/2018

Mrblar a kesim gelinlik aldım ama içine nasıl bir tarlatan giymeliyim biraz kabarık seviyorum yardımcı olursanız sevinirim tartalan larin numaraları varmıdır


Sevim Çam

09/03/2018

İyi günler kardeşim a kesim gelinlik diktirdi orjinali açık biz tesettür halinde istedik ama kol rahat hareketi çok kısıtlıyor saten çok set esnek değil defalarca söyledik satıçıya bu kol bmyle olmak zorunda diyor hep kim doğru bilemedim 18 martta düğünü olacak acil yardım bekliyorum lütfen.


MS

Meral Salan

23/03/2018

merhaba tarlatan bulamıyorum elbisem a kesım model abıye


ÖB

Özge Bilgin

28/03/2018

Merhaba... A kesim gelinlik aldım fakat tarlatanı pek hoşuma gitmedi.. biraz daha kabarık tarlatan alsam altına cok mu abartılı olur ?


MA

Meryem Akgul

15/04/2018

Merhaba yakın zaman sonra düğünüm var ama gelinlik konusunda henüz karar vermedim.boyum 160,kilom 46,zayıfım kalça basen falan yok.göguslerim de normal 75.nasil bir gelinlik tercih etmeliyim.lutfen yardımcı olur musunuz?:)

D

Düğün.com
Merhaba Meryem Hanım. Vücut ölçülerinizi yazarsanız, size daha iyi yardımcı olabiliriz.


ÇÇ

Çiğdem Çelik

18/04/2018

Merhabalar, A kesim bir gelinlik diktiriyorum son provası olacak bu hafta. Kalp yaka idi seçimim göğüs ortasını ortadan açıp dekolte verdirmek ve hayalet tül ile tutturmak istiyorum. Ama sırt dekoltesi olduğu için balenleri tutacak bir pay yok yapamayız diyorlar. Ben de kesip bırakın demiyorum ki hayalet tül de tutmaz mı gelinliğin yakasını?


S

Sacide

09/06/2018

A tipi gelinlik v yaka model ve sırttı dantelli bi gelinlik modeli beğendim Minyon tipliyim boyumun daha uzun olması için duvak ve saç şekli olarak nasıl bi tercih yapmayalım (dağınık topuz düşünüyorum ) uygun olur mu dönerseniz sevinirim

D

Düğün.com
Merhaba Sacide Hanım. V yaka ve A kesim gelinlik ile çok yerinde bir tercih yaptığınızı hemen belirtelim. Saçlarınızı dağınık topuz yerine balerin topuzu yaptırıp, topuzun altından uzun az desenli bir duvak kullanırsanız, daha uzun görünebilirsiniz. Dağınık topuzdan vazgeçmem diyorsanız da, topuzun krepelerle yükseltilmesini öneriyoruz. Sevgiler,


HC

Hanife Coşkun

16/06/2018

Gelinligim göğüs kısmından derin v kesim şeklinde dekolteli ve ince askıları omuzdan düşük şeklinde A kesim etekli. Hafif kuyruğu var eteğinde. Eteği tamamen tül uçlarında su yolu yok yani. Beni kararsız kılan etegimin boyu. Yerlere taşıyor bı karış. Tamamen ayak Hizam da mı olmalı yoksa yerlere taşsa bile rahat edebilir miyim dans sırasında bilemiyorum. Bir fikriniz var mı acaba

D

Düğün.com
Hanife Hanım Selam. Anlattığınız kadarıyla çok hoş bir seçimde bulunmuşsunuz. Özellikle boy sorunu yaşıyorsanız, etek boyunuzun bir miktar uzun olması bir avantaj olabilir. Yüksek topuklu bir ayakkabı gelinliğinizi kaldıracaktır. Düğününüzde gün boyu yüksek topuklu ayakkabılarla durmak istemezseniz, gecenin ilerleyen saatleri için yanınıza babet ya da daha alçak topuklu ayakkabılar alabilirsiniz. Tam istediğiniz gibi bir düğün gerçekleştirmenizi diliyoruz.


AA

Aslı Aydnl

13/07/2018

Merhaba ben bir a kesim gelinlik diktirdim fakat gelinliğim10 cm topuklu giymeme rağmen uzun geliyor. Etek uçlarındaki detaylar gözükmüyor daha uzun topuklu giymeyede korkuyorum çünkü topukluya alışkın değilim düğün günü bir rezillik olmaz inş :)


AG

Arife Gönenci

22/07/2018

Merhabalar gelinliği mi kiraladım düğünüm 17 Ağustos'ta olacak. Fotoğrafını atsam eksikleri varsa ve saç modeli ve aksesuar konusunda fikirlerinizi alabilir miyim?

D

Düğün.com
Merhaba Arife Hanım. destek@dugun.com mail adresimize fotoğraflarınızı atabilirsiniz.


Fatma Çölgeçen

15/08/2018

Merhabalar gelinliğin A kesim fakat aklıma takılan birşey oldu boyum 1 60 öyle fazlaca uzun buri değilim fakat gelinliğimi 10 cm topuklu ile giyip yurudugum de sanki ön etek kısmı kısa geliyor gibi oluyor hele dik durduğumda... A kesim ama kuyruğu bayağı uzun.aklima takıldı sorduğum da kuyruğu çok uzun olduğu için tarlatanin kaldırıyor dediler arkaya doğru çok kötü görünmese de üzüldüm içine sinmedi uzatturma olur mu onu da bilmiyorum bel kısmını bozarlar diye korkuyorum. Bana yardımcı olur musunuz ne yapmalıyım nasıl uzattirmaliyim

D

Düğün.com
Fatma Hanım Merhaba. Eğer gelinliğinizin altında payı varsa açılarak, gelinliğinizin önünü biraz uzatma imkanı bulabilirsiniz. Tabii gelinlikçiniz bu konuda size daha doğru bir yönlendirmede bulunacaktır. Tarlatanınızın numarasını küçültmek de belki bir seçenek olabilir. Daha az kabarık bir tarlatan kullanabilir ya da ayakkabınızın topuk boyunu azaltabilirsiniz. Tam da istediğiniz gibi bir gelinliğe kavuşmanızı diliyoruz.


ZY

Zeynep Yalman

12/09/2018

Merhaba, Kasım ayında evleneceğim inşallah. Gelinliğimi hiçbir zaman tarlatanlı düşünmedim, bu da beni A Kesime yönlendirdi. Ancak yaptırmayı düşündüğüm gelinlik A kesimden daha büyük bir eteğe sahip. Size nasıl ulaşabilirim? Fikrinize ihtiyacım var.

D

Düğün.com
Merhaba Zeynep Hanım. icerik@dugun.com adresinden bize ulaşabilirsiniz.


KB

Kamuran Bilbay

03/11/2018

Yeğenimin gelinliğini dikicem.A kesim gelinlik istiyor,kumaşı verevden tam kloş olarak mı yoksa düz kumaşta çan eteği genişleterek mi kesmeliyim.Yardımcı olursanız sevinirim.Saygılar

D

Düğün.com
Kamuran Hanım Selamlar. Gelinlik dikimi ile ilgili teknik bir detay sormuşsunuz. Gelinlik konusunda uzman bir terziden destek almanızı önereceğiz size. Kolaylıklar dileriz.


R

R

22/03/2019

merhaba boyum 1.63 kilom ise 43. A kesim bana yakışır mı çok zayıfım

D

Düğün.com
Merhaba, A kesim gelinlikler, her vücut tipi için kurtarıcı modellerdir. Bu gelinliklerin, zayıf gelin adaylarının da tercih edebileceği tasarımlardan olduğunu, bu yüzden sizin için de uygun olduğunu söyleyebiliriz. Vücut tipinize dair detaylı bilgi verebilirseniz daha sağlıklı önerilerde bulunabiliriz. Ayrıca şu yazımız da gelinlik seçiminizde size yardımcı olabilir: Vücut Tipine Göre Gelinlik Nasıl Seçilir?


E

Eylul

03/05/2019

Merhaba kısa boy minyon yapım var 1.60 boy 54 kilo A model giydim fakat balık model daha hoşuma gitti sizce?

D

Düğün.com
Merhaba, Seçiminizi yaparken vücut hatlarınızla uyumlu modelleri tercih etmelisiniz. Eğer geniş basenli, armut vücut tipine sahip bir gelin adayıysanız A kesim gelinlikler, kum saati vücut tipine sahipseniz balık kesim tasarımlar sizin için uygun olacaktır. Şu yazımız, vücudunuza uygun gelinlik seçiminde size yardımcı olacaktır: Vücut Tipine Göre Gelinlik Nasıl Seçilir?

Şimdiden mutluluklar dileriz...


S

Sıla

10/08/2019

merhaba ben A kesim gelinlik tercih ettim .kısa boylu olduğu için etek kısmına dantel eklettim fakat şuan dantalli modeller biraz demode geliyor bana A kesim altına yol yakinken düzeltmeli miyim sizce


D

Düğün.com

15/08/2019

Merhaba, Dantel işlemeler, gelinliklere romantik bir hava katar ve gelinlikte dantelin modası geçmez. Ancak tarzınıza uymadığını düşünüyorsanız içinize sinmeyecek bir seçim yapmamalısınız. Dantele alternatif olarak tül üzerine işlenmiş inciler ya da kristal taşlar kullanabilirsiniz. Üç boyutlu aplikeler de kullanılabilir. Etek uçlarına serpiştirilmiş izlenimi verecek şekilde kullanılan taş işlemeler ya da aplikeler bacak boyunuzu kesmeden hoş bir görünüm yaratabilir. Şimdiden mutluluklar dileriz...