A Kesim Gelinlikler Hakkında Bilmen Gereken Her Şey!

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

7:12 dakika

05.02.2024

Her tarza, vücut tipine ve düğün mekanına uyum sağlayan, A kesim gelinlikler gelin adayları tarafından en çok tercih edilen tasarımlardan. Peki A kesim gelinlikleri kimler giymeli? Hangi düğün mekanlarında giyilir? Nereden alınır? Hepsini anlattık!

a kesim gelinlik

A Kesim Gelinlik Nedir, Nasıl Olur?

A model gelinliğin tanımını yaparak başlayalım. A kesim, vücudun üst bedenini sararak göğüsleri topladıktan sonra belden aşağıya doğru A harfi şeklinde inen gelinlik kesimdir. Yani bel bölgesinden evaze gelen etek modeline sahip tasarımlara A kesim gelinlik denir.

a kesim gelinlikler hakkında bilmen gereken her şey!

"A model gelinlik rahat mı?" diye merak ediyorsan hemen söyleyeyim. Kullanımı rahattır, her ortama ve her bedene uyum sağlayabilen özelliği ile en çok tercih edilen gelinlik kesimidir. Ayrıca kısa boyluları uzun gösteren gelinlik modellerinden olduğunu da söyleyelim.

A kesim gelinliklerin özelliklerini anlattığımız ve senin için birbirinden şık örneklerini denediğimiz şu videomuzu da mutlaka izlemelisin:

A Kesim Gelinlikler Hangi Vücut Tiplerine Uygundur?

A kesim gelinlikler tüm vücut tiplerine uyum sağlar. En ideal vücut tipi olan kum saatinden armut vücut formuna, elma vücut tipinden dikdörtgene, hatta ters üçgene kadar bütün vücut tipleri istiyorlarsa bu kesimi tercih edebilirler.

Özellikle minyon orta boylu gelin adayları için idealdir. Basen ve kalçaların biraz geniş, belin de orta kalınlıktaysa A kesim gelinlikler senin için kurtarıcıdır diyebiliriz.

Genellikle elma ve armut vücut tipleri için önerilen bu kesimde amaç kalça ve basenler ile göğüslerin dengeli görünmesini sağlamaktır. Bu kesim belden itibaren A şeklinde inerek bir illüzyon yaratır ve göğüs ve kalça ölçülerini orantılar. Elma vücut tipleri bel bölgelerinin daha ince görünmesi için bu kesimi tok kumaşlarla tercih etmeli ve korse kullanmalı.

Vücut tipinden emin olamıyorsan ya da sana uyabilecek diğer gelinlik kesimi önerilerini öğrenmek istiyorsan Vücut Tipine Göre Gelinlik Nasıl Seçilir? başlıklı yazımızı okumanda fayda var.

A Kesim Gelinlik Çeşitleri Nelerdir?

Çok uyumlu bir etek kesimi olan A model gelinlikler, prenses kesim gelinliklere alternatif olan kabarık gelinlikler arasında yer alıyor. "A kesim gelinlik istiyorum ama ne tip bir model tercih edeceğimi bilmiyorum" diyorsan işte birkaç örnek!

A Kesim Askılı Gelinlik

a kesim askılı gelinlik

A Kesim Kuyruklu Gelinlik

a kesim gelinlikler hakkında bilmen gereken her şey!

A Kesim Sırt Dekolteli Gelinlik

a kesim gelinlikler hakkında bilmen gereken her şey!

A Kesim Truvakar Kollu Gelinlik

a kesim gelinlikler hakkında bilmen gereken her şey!

Uzun Kollu A Kesim Gelinlik

a kesim gelinlikler hakkında bilmen gereken her şey!

A Kesim Gelinlikler Hangi Kumaşlarla Uyumludur?

A kesim gelinlikler her vücut tipine uyum sağladığı gibi kumaş seçiminde de bizi özgür bırakıyor. Tül, saten, ziberlin, mikado, organze, dantel… A kesim modellerde gelinlik kumaşlarının hepsini kullanabilirsin.

A Kesim için Önerilen Duvak Modelleri Nasıldır?

A form gelinlik modelleri uyumlu yapılarını duvak konusunda da sürdürüyor. Eğer uzun bir duvak hayali kuruyorsan katedral ya da şapel tipi bir duvak tercih edebilirsin.

Fakat bizim önerimiz, klasik bir tercih olan A kesim bir gelinlikle çok iddialı bir duvak kullanmaman yönünde olacak. Duvak modeli olarak dirsek hizasında ya da parmak ucunda biten bir tasarımın, A kesim sade gelinliklerle klasik görüntüye daha çok uyum sağlayacaktır. Bunun en güzel örneği olarak A kesim bir gelinlik giyen Kate Middleton'ın duvak seçimini gösterebiliriz.

kate middleton gelinlik

Dilersen dirsek hizasında bir duvak ile daha rahat hareket etme imkanı yakalayabilirsin.

Şu yazımızda en çok tercih edilen gelin duvağı modellerini inceleyebilirsin: Duvak Şekilleri

A Kesim Gelinliklerle Uyumlu Yaka Tipleri Nelerdir?

Yaka seçimi biraz da bedenin üst bölümüyle ilgili olduğu için kendi vücut tipine uygun bir yaka modeli seçmende fayda var.

A kesim gelinliklerle genellikle straplez, kayık ve V yaka tipleri kullanılır. Hatta ünlü tasarımcıların en yeni koleksiyonlarını incelediğimizde A kesim gelinliklere uyum sağlayan yaka modelleri arasından straplez yakaların öne çıktığını görüyoruz. Bu yaka tiplerine de kısaca bakalım:

Kayık Yaka A Kesim Gelinlik

Omuzların geniş, göğüslerin küçükse kayık yaka gelinlik modelleri arasından seçim yapabilirsin.

a kesim gelinlikler hakkında bilmen gereken her şey!

A Kesim Straplez Gelinlik

Göğüslerin küçükse tercih edebileceğin yaka tiplerinden biri de straplez olanlardır. Eğer göğüslerini olduğundan büyük göstermek istiyorsan son yıllarda sıkça karşımıza çıkan drapeli straplez yaka gelinlikleri tercih edebilirsin.

a kesim gelinlikler hakkında bilmen gereken her şey!

V Yaka A Kesim Gelinlik

Göğüslerinin küçük oluşundan rahatsız oluyorsan drapeli modellerle daha dolgun ve büyük görünmelerini sağlayabilirsin. Göğüslerin büyükse V yakaya yönelebilirsin. V yaka boynunu da olduğundan uzun gösterecektir.

a kesim gelinlikler hakkında bilmen gereken her şey!

V yaka gelinliklerle ilili tüm detayları şu yazımızda bulabilirsin: V Yaka Gelinlikler Hakkında Bilmen Gereken Her Şey

A Kesim Gelinlikler Hangi Düğün Mekanlarında Giyilir?

Kır düğünleri, sosyal tesisler, kulüp ve davet alanları, otel düğünleri… A kesim gelinlik modellerini kumaşta, yakada, kuyrukta, duvakta yaptığın seçimlerle her düğün mekanının atmosferine uyumlu hale getirebilirsin.

Kır düğünü mekanında evleneceksen az kabarık A kesim gelinliğin kumaşında uçuş uçuş havası verecek ince hareketli kumaşlar, tüller seçebilirsin.

kır düğünü gelinlik

Otelde ya da tarihi bir mekanda evleneceksen kumaşı ağırlaştırıp, taş işlemeler, organzeler, parıltılı detaylar katabilir, V yakalı ya da kayık yakalı A kesim kabarık gelinlik modellerini seçebilirsin.

tarihi mekan düğünü gelinlik

Kulüp ve davet alanlarında A kesimli, modern tasarımları kullanabilirsin. Yırtmaçlı, asimetrik kesimli, tek omuzlu A kesim gelinlikler bu mekanlar için uygun olacaktır.

kulüp ve davet alanları gelinlik

A Gelinlik Giyen Ünlüler Kimler?

Amal Alamuddin, Angelina Jolie, Buse Terim gibi isimler A kesim gelinlik giyen ünlüler arasında yer alıyor.

Amal Alamuddin’in Oscar De La Renta imzalı uzun kuyruklu tasarımlı oldukça beğenilen bir modeldi.

amal clooney gelinlik

Kuyruklu tasarımlar ilgini çekiyorsa şu yazımıza da göz atmanı öneriyoruz: Gelinlik Kuyruk Tipleri Nelerdir? Sana Uygun Olanı Hangisi?

Angelina Jolie ise renkli duvak ile kombinlediği A kesim gelinliğiyle çok konuşulmuştu.

angelina jolie gelinlik

Buse Terim ise romantik tarzını ortaya koyup az kabarık bir A kesim gelinlik tercih etmişti.

buse terim gelinlik

Şu yazımız da ilgini çekebilir: Bu Modeller Sana İlham Verecek: Ünlülerin Gelinlikleri

A Kesim Gelinliklerle Nasıl İç Çamaşırı Giymeliyim?

Üst çamaşırın elbette nasıl bir yaka ve sırt dekoltesi tercih ettiğine göre değişecektir. Bel bölgen ise vücut tipine göre değişecektir. Eğer armut ve kum saati vücut tipindeysen ve tercih ettiğin kumaş tok bir kumaşsa korse giymeyebilirsin. Bu vücut tipindeysen korseyi sadece dik bir görüntü yakalamak için kullanabilirsin.

Elma vücut tipine sahipsen bel bölgeni kamufle etmek için göğüs altından başlayan korselerden kullanmanı öneriyoruz. Dilersen göğüs altında kendinden korseli gelinlik modellerini de tercih edebilirsin. A kesim aşağıya doğru genişlediği için kalça sonrası devam eden korselerde tercih senin.

Gelinlik altına giyilebilecek iç çamaşırı modellerini şu yazımızda ayrıntılarıyla anlattık: Gelinlikle Kullanılacak İç Çamaşırları Nasıl Olmalı?

Daha Fazla A Kesim Gelinlik Modelini Nereden Görebilirim?

Kayık yaka, straplez, V yaka, kalp yaka, illüzyon yaka, minimal, ihtişamlı, tül, dantel, birbirinden farklı A kesim gelinlik modellerini inceleyip, en beğendiklerini “İlham Panona” ekleyebilirsin.

A Kesim Gelinlik Nereden Alınır?

Gelin adaylarının en çok tercih ettiği gelinlik modelleri A kesimli tasarımlar diyebiliriz. Durum böyle olunca birçok gelinlik firmasında A kesim gelinlikleri bulabilmen mümkün. Biz senin için bazı firmaları sıraladık. İlgini çeken firmalarla iletişime geçip randevu alabileceğini, A kesim gelinlik fiyatları ile ilgili bilgi alabileceğini de hatırlatalım.

1- Sara Modaevi

İstanbul Kadıköy gelinlik firmalarından olan Sara Modaevi romantik tasarımlı A kesim gelinlik modelleriyle dikkat çekiyor. Çzel dikim ve kiralama hizmeti de veren firmayı hafta sonları da ziyaret edebilirsin.

a kesim gelinlikler hakkında bilmen gereken her şey!

Sara Moda Evi

Sara Moda Evi

Firmayı İncele

2- Gülay Şengün Modaevi

Zarif ve modern tasarımlarıyla dikkat çeken Gülay Şengün Modaevi’nde de birbirinden şık A kesim gelinlik modellerini bulabilirsin. Üstelik firma kısa teslim süresiyle de dikkat çekiyor. Gelinliğini firmadan 4 haftadan az sürede teslim alabilirsin.

a kesim gelinlikler hakkında bilmen gereken her şey!

3- Büşra Tezel Modaevi

Modern ve iddialı gelin adaylarına uygun tasarımlara imza atan Büşra Tezel Modaevi, İstanbul Bayrampaşa'da faaliyet gösteriyor. Tarzına uygun bir A kesim gelinliği, hazır modellerinin arasında bulabileceğin firmanın özel dikim hizmeti de bulunuyor.

Büşra Tezel Modaevi

4- Sude Yağmur Modaevi

A kesim gelinlik bulabileceğin gelinlik firmalarından biri de Kadıköy'de hizmet veren Sude Yağmur Modaevi. İhtişamlı gelinliklerle ilgilenen gelin adayları için uygun tasarımlara imza atan modaevinde, gelinliğini tamamlayacak aksesuarları da bulabilirsin.

a kesim gelinlikler hakkında bilmen gereken her şey!

5- Emine Meral Modaevi

Vintage tasarımlarıyla öne çıkan gelinlik firmalarından olan Emine Meral Modaevi’nde romantik ve nostaljik A kesim gelinlik seçeneklerini bulabilirsin. Bohem gelinlik modellerinin de firmanın en yeni gelinlik modelleri arasında yer aldığını da ekleyelim.

a kesim gelinlikler hakkında bilmen gereken her şey!

6- Mediha Cambaz

İstanbul Şişli'de faaliyet gösteren Mediha Cambaz’da modern ve şık A kesim gelinlik modellerini bulabilirsin. İster firmanın hazır modelleri arasından seçimini yapabilir ister hayalindeki modeli firmada diktirebilirsin.

Mediha Cambaz

Mediha Cambaz

Mediha Cambaz

Firmayı İncele

7- Nurcan Ege Wedding Dress

Kadıköy gelinlik firmaları arasında yer alan Nurcan Ege Wedding Dress’te de her tarza uygun A kesim gelinliklerin bulunduğunu söyleyelim. Firmayı ziyaret edip ister hazır modellerden satın alabilir istersen de kiralayabilirsin.

a kesim gelinlikler hakkında bilmen gereken her şey!

8- Miry May Bridal

Modern ve romantik başta olmak olmak üzere; her tarzda gelin adayına uygun tasarımlarıyla öne çıkan Miry May Bridal’da birbirinden şık A kesim gelinlik modellerini de bulabilirsin. Firmayı ziyaret etmek istersen Kadıköy'de hizmet verdiğini de söyleyelim.

Miry May Bridal

9- Bridelymade

Bohem ve romantik tasarımların ağırlıkta olduğu Bridelymade’de birbirinden şık A kesim gelinlikleri bulabilirsin. Firma ile anlaşman halinde 2 hafta gibi kısa bir sürece gelinliğini teslim alabilirsin.

bridelymade

Bridelymade

Bridelymade

Firmayı İncele

10- Pınar Bent

İhtişamlı tasarımların yaratıcısı Pınar Bent’te de birbirinden iddialı A kesim gelinlik modellerini bulabilmen mümkün. Özellikle gösterişli bir düğün planlıyorsan firmanın tasarımlarına göz atmayı ihmal etme!

a kesim gelinlikler hakkında bilmen gereken her şey!

Pınar Bent

Pınar Bent

Firmayı İncele

Firma ile ilgili tüm detayları şu yazımızda bulabilirsin: İddialı Gelinlerin Adresi: Pınar Bent Gelinlik

Gelin adaylarının en çok tercih ettiği tasarımlardan olan A kesim gelinlik modelleriyle ilgili anlatacaklarımız bu şekilde. Şimdi sırada sana uygun gelinliği bulmak var! Bunun için şehrindeki gelinlik firmalarının modellerini inceleyebilirsin.

Gelinlik Firmaları

Tarzına ve bütçene uygun en iyi gelinlik firmaları Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Gelinlik firmalarını incele

Bunlar da ilgini çekebilir

Gelinlikçi kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelinlik Firmaları

Gelinlik kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

41 Yorum

Düğün.com

Düğün Tarihi: 15.08.2019


Merhaba, Dantel işlemeler, gelinliklere romantik bir hava katar ve gelinlikte dantelin modası geçmez. Ancak tarzınıza uymadığını düşünüyorsanız içinize sinmeyecek bir seçim yapmamalısınız. Dantele alternatif olarak tül üzerine işlenmiş inciler ya da kristal taşlar kullanabilirsiniz. Üç boyutlu aplikeler de kullanılabilir. Etek uçlarına serpiştirilmiş izlenimi verecek şekilde kullanılan taş işlemeler ya da aplikeler bacak boyunuzu kesmeden hoş bir görünüm yaratabilir. Şimdiden mutluluklar dileriz...


Sıla

Düğün Tarihi: 10.08.2019


merhaba ben A kesim gelinlik tercih ettim .kısa boylu olduğu için etek kısmına dantel eklettim fakat şuan dantalli modeller biraz demode geliyor bana A kesim altına yol yakinken düzeltmeli miyim sizce


Eylul

Düğün Tarihi: 03.05.2019


Merhaba kısa boy minyon yapım var 1.60 boy 54 kilo A model giydim fakat balık model daha hoşuma gitti sizce?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Seçiminizi yaparken vücut hatlarınızla uyumlu modelleri tercih etmelisiniz. Eğer geniş basenli, armut vücut tipine sahip bir gelin adayıysanız A kesim gelinlikler, kum saati vücut tipine sahipseniz balık kesim tasarımlar sizin için uygun olacaktır. Şu yazımız, vücudunuza uygun gelinlik seçiminde size yardımcı olacaktır: Vücut Tipine Göre Gelinlik Nasıl Seçilir?

Şimdiden mutluluklar dileriz...

  Cevapla

Rumoibo

Düğün Tarihi: 22.03.2019


merhaba boyum 1.63 kilom ise 43. A kesim bana yakışır mı çok zayıfım

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, A kesim gelinlikler, her vücut tipi için kurtarıcı modellerdir. Bu gelinliklerin, zayıf gelin adaylarının da tercih edebileceği tasarımlardan olduğunu, bu yüzden sizin için de uygun olduğunu söyleyebiliriz. Vücut tipinize dair detaylı bilgi verebilirseniz daha sağlıklı önerilerde bulunabiliriz. Ayrıca şu yazımız da gelinlik seçiminizde size yardımcı olabilir: Vücut Tipine Göre Gelinlik Nasıl Seçilir?

  Cevapla

Kamuran Bilbay

Düğün Tarihi: 03.11.2018


Yeğenimin gelinliğini dikicem.A kesim gelinlik istiyor,kumaşı verevden tam kloş olarak mı yoksa düz kumaşta çan eteği genişleterek mi kesmeliyim.Yardımcı olursanız sevinirim.Saygılar

Düğün.com

Düğün.com
Kamuran Hanım Selamlar. Gelinlik dikimi ile ilgili teknik bir detay sormuşsunuz. Gelinlik konusunda uzman bir terziden destek almanızı önereceğiz size. Kolaylıklar dileriz.

  Cevapla

Zeynep Yalman

Düğün Tarihi: 12.09.2018


Merhaba, Kasım ayında evleneceğim inşallah. Gelinliğimi hiçbir zaman tarlatanlı düşünmedim, bu da beni A Kesime yönlendirdi. Ancak yaptırmayı düşündüğüm gelinlik A kesimden daha büyük bir eteğe sahip. Size nasıl ulaşabilirim? Fikrinize ihtiyacım var.

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Zeynep Hanım. icerik@dugun.com adresinden bize ulaşabilirsiniz.

  Cevapla

Fatma Çölgeçen

Düğün Tarihi: 15.08.2018


Merhabalar gelinliğin A kesim fakat aklıma takılan birşey oldu boyum 1 60 öyle fazlaca uzun buri değilim fakat gelinliğimi 10 cm topuklu ile giyip yurudugum de sanki ön etek kısmı kısa geliyor gibi oluyor hele dik durduğumda... A kesim ama kuyruğu bayağı uzun.aklima takıldı sorduğum da kuyruğu çok uzun olduğu için tarlatanin kaldırıyor dediler arkaya doğru çok kötü görünmese de üzüldüm içine sinmedi uzatturma olur mu onu da bilmiyorum bel kısmını bozarlar diye korkuyorum. Bana yardımcı olur musunuz ne yapmalıyım nasıl uzattirmaliyim

Düğün.com

Düğün.com
Fatma Hanım Merhaba. Eğer gelinliğinizin altında payı varsa açılarak, gelinliğinizin önünü biraz uzatma imkanı bulabilirsiniz. Tabii gelinlikçiniz bu konuda size daha doğru bir yönlendirmede bulunacaktır. Tarlatanınızın numarasını küçültmek de belki bir seçenek olabilir. Daha az kabarık bir tarlatan kullanabilir ya da ayakkabınızın topuk boyunu azaltabilirsiniz. Tam da istediğiniz gibi bir gelinliğe kavuşmanızı diliyoruz.

  Cevapla

Arife Gönenci

Düğün Tarihi: 23.07.2018


Merhabalar gelinliği mi kiraladım düğünüm 17 Ağustos'ta olacak. Fotoğrafını atsam eksikleri varsa ve saç modeli ve aksesuar konusunda fikirlerinizi alabilir miyim?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Arife Hanım. destek@dugun.com mail adresimize fotoğraflarınızı atabilirsiniz.

  Cevapla

Aslı Aydnl

Düğün Tarihi: 13.07.2018


Merhaba ben bir a kesim gelinlik diktirdim fakat gelinliğim10 cm topuklu giymeme rağmen uzun geliyor. Etek uçlarındaki detaylar gözükmüyor daha uzun topuklu giymeyede korkuyorum çünkü topukluya alışkın değilim düğün günü bir rezillik olmaz inş :)


Hanife Coşkun

Düğün Tarihi: 16.06.2018


Gelinligim göğüs kısmından derin v kesim şeklinde dekolteli ve ince askıları omuzdan düşük şeklinde A kesim etekli. Hafif kuyruğu var eteğinde. Eteği tamamen tül uçlarında su yolu yok yani. Beni kararsız kılan etegimin boyu. Yerlere taşıyor bı karış. Tamamen ayak Hizam da mı olmalı yoksa yerlere taşsa bile rahat edebilir miyim dans sırasında bilemiyorum. Bir fikriniz var mı acaba

Düğün.com

Düğün.com
Hanife Hanım Selam. Anlattığınız kadarıyla çok hoş bir seçimde bulunmuşsunuz. Özellikle boy sorunu yaşıyorsanız, etek boyunuzun bir miktar uzun olması bir avantaj olabilir. Yüksek topuklu bir ayakkabı gelinliğinizi kaldıracaktır. Düğününüzde gün boyu yüksek topuklu ayakkabılarla durmak istemezseniz, gecenin ilerleyen saatleri için yanınıza babet ya da daha alçak topuklu ayakkabılar alabilirsiniz. Tam istediğiniz gibi bir düğün gerçekleştirmenizi diliyoruz.

  Cevapla

Sacide

Düğün Tarihi: 09.06.2018


A tipi gelinlik v yaka model ve sırttı dantelli bi gelinlik modeli beğendim Minyon tipliyim boyumun daha uzun olması için duvak ve saç şekli olarak nasıl bi tercih yapmayalım (dağınık topuz düşünüyorum ) uygun olur mu dönerseniz sevinirim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Sacide Hanım. V yaka ve A kesim gelinlik ile çok yerinde bir tercih yaptığınızı hemen belirtelim. Saçlarınızı dağınık topuz yerine balerin topuzu yaptırıp, topuzun altından uzun az desenli bir duvak kullanırsanız, daha uzun görünebilirsiniz. Dağınık topuzdan vazgeçmem diyorsanız da, topuzun krepelerle yükseltilmesini öneriyoruz. Sevgiler,

  Cevapla

Çiğdem Çelik

Düğün Tarihi: 18.04.2018


Merhabalar, A kesim bir gelinlik diktiriyorum son provası olacak bu hafta. Kalp yaka idi seçimim göğüs ortasını ortadan açıp dekolte verdirmek ve hayalet tül ile tutturmak istiyorum. Ama sırt dekoltesi olduğu için balenleri tutacak bir pay yok yapamayız diyorlar. Ben de kesip bırakın demiyorum ki hayalet tül de tutmaz mı gelinliğin yakasını?


Meryem Akgul

Düğün Tarihi: 16.04.2018


Merhaba yakın zaman sonra düğünüm var ama gelinlik konusunda henüz karar vermedim.boyum 160,kilom 46,zayıfım kalça basen falan yok.göguslerim de normal 75.nasil bir gelinlik tercih etmeliyim.lutfen yardımcı olur musunuz?:)

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Meryem Hanım. Vücut ölçülerinizi yazarsanız, size daha iyi yardımcı olabiliriz.

  Cevapla

Özge Bilgin

Düğün Tarihi: 28.03.2018


Merhaba... A kesim gelinlik aldım fakat tarlatanı pek hoşuma gitmedi.. biraz daha kabarık tarlatan alsam altına cok mu abartılı olur ?


Meral Salan

Düğün Tarihi: 23.03.2018


merhaba tarlatan bulamıyorum elbisem a kesım model abıye


Sevim Çam

Düğün Tarihi: 10.03.2018


İyi günler kardeşim a kesim gelinlik diktirdi orjinali açık biz tesettür halinde istedik ama kol rahat hareketi çok kısıtlıyor saten çok set esnek değil defalarca söyledik satıçıya bu kol bmyle olmak zorunda diyor hep kim doğru bilemedim 18 martta düğünü olacak acil yardım bekliyorum lütfen.


Ezgi Doğan Odabaş

Düğün Tarihi: 04.03.2018


Mrblar a kesim gelinlik aldım ama içine nasıl bir tarlatan giymeliyim biraz kabarık seviyorum yardımcı olursanız sevinirim tartalan larin numaraları varmıdır


Meral Salan

Düğün Tarihi: 01.03.2018


merh a kesım nişan elbisem ama tarlatan nasıl alacagım bilmiyorumm


Gülşen Geneş

Düğün Tarihi: 27.10.2017


Merhabalar ben pasta kesiminden sonra duvağımı çıkarmayı düşünüyorum nasıl saç aksesuarı kullanabilirim ?


Mine Arslan

Düğün Tarihi: 06.09.2017


merhaba balık etli biri olarak a kesim tercih etmeliyim demi birde kollarım kalın tesettürlüyüm kolları zayıf göstermek için ne yapmalıym


Canan Teker

Düğün Tarihi: 07.08.2017


Gelinliğim A kesim dikiliyor fakat etek boyu çok kısa geldi lütfen yardım edin :-(


Sema

Düğün Tarihi: 03.08.2017


Gelinligime ek tarlatan attirsam gelinlik bozulur mu gelinligim Akesim bu arada


Leylim

Düğün Tarihi: 22.07.2017


Merhaba.Eger bayan esmer ise A kesim gelinliği tam beyaz mı yoksa kırık beyaz,krem tonlarında mı diktirse yakışır?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Leydim, Kırık beyaz daha hoş duracaktır.

  Cevapla

Burcu Özcan

Düğün Tarihi: 04.07.2017


Merhaba , 3 farkli yerde düğün olcak iki gelinlik giyeceğim biri A kesim diğeri özel yaptırdıgım Balık, Nikahta gelinlik giyeceğim , hangisini giyeceğime kara vermeriyorum , balık olanı asıl düğünde giymeyi plandlıyordum fakat ilk görüş olacak sizce ne yapmalıyım.

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Burcu, Bu tamamen nasıl hissettiğin ile alakalı bir soru. Ben olsaydım hangisini kendime daha çok yakıştırıyorsam onu düğünde giyerdim. Çünkü düğün daha uzun sürüyor ve gelinliğimin keyfini çıkarmak isterdim. Evet, nikah ilk izlenim ama nikaha gelecekler düğüne de gelir zaten, gelemeyenler ise fotoğraflardan görür diye düşünürdüm. O nedenle sana tavsiyem dilediğin gelinliğini istediğin törende giymen olacak.

  Cevapla

Sibel Altinbaş

Düğün Tarihi: 17.06.2017


Merhabalar ben de A kesim aldim ama kuyruklu. Topuklu ile boyum 170 oluyor. Duvagi da cift tarakli hem uzun hem kisa sizce kaldirabilir miyim?


Medine Kılıç

Düğün Tarihi: 23.05.2017


Bende gelinlik seçimi yaptım doğru karar verebildim. Mi .acaba. banada yardimci olabilir misiniz

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Medine, Sana yardımcı olabilmem için gelinliğin hakkında daha ayrıntılı bilgi vermeni rica ediyorum.

  Cevapla

Kardelen

Düğün Tarihi: 04.04.2017


Merhabalar, A kesim bir gelinlik isteyen biri olarak yazıyı oldukça faydalı buldum.Ama kumaş isimleri detayları konusunda çok yabancıyım. Mesela A kesim gelinlik istiyorum etek kısmı rahat olmalı ,tarlatansız A kesim etek mümkünmüdür.Eteğimin yürürken çan gibi ilei geri hareket etmesini istemiyorum.Benimle hareket etmeli bu sebeple de hafif ve rahat bir kumaştan olmalı ,sırf tül mü olmalı nasıl rahat edebilirim.Bir de Tarlantansız olması başıma bela olur mu :)) . Şimdiden teşekkürler

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Kardelen, Rahat bir etek için tül ve dantelden tasarlanmış özellikle etek kısmı ağırlıklı olarak tül olan bir gelinlik tercih edebilirsin. Aralarda dantel olması gelinliği ağırlaştırmaz ve şıklık katar. Sana önerim, tarlatana bu kadar şartlı bakmaman. Tarlatansız bir gelinlik tok duruşunu kaybeder, bu aklından çıkarmamalısın. Üstelik gelinliğinin bacaklarına yapışmasını da önler ve adımlarını daha rahat atmanı sağlar. Çok kabarık olmasını istemiyor ve dediğin gibi çan gibi hareket etmesini istemiyorsan telleri dizin altından başlayan tarlatanı deneyebilirisn. Bu tip tarlatanlar genellikle balık kesim gelinliklerde kullanılsa da kumaş cinsi elveriyorsa A kesim gelinlikler ile de kullanılabilir.

  Cevapla

Mesude

Düğün Tarihi: 25.03.2017


Merhaba bende minyon olup a kesim isteyenlerdenim benim sorum daha cok saçla ilgili sacım şu an siyah tenimde hafif sarı gibi ombre yaptrıp dugundede dağınık topuz yaptırmak istiyorum hic ombreli gelin sacı bulamadm nolur fikir verin :/


Tugce Sahin

Düğün Tarihi: 15.02.2017


Merhaba ben minyon bir fiziğe sahipim a kesim gelinlik diktiryorum fakat benim haberim olmadan kuyruğunu uzun tutmuşlar ben hafif kabarık ve az kuyruklu istiyorum rahat etmek açısından sizce nasıl olmalı


Tuba Aydin

Düğün Tarihi: 26.01.2017


Merhabalar, ben kısa boylu bir gelin adayıyım ayrıca bacak boyum bel boyundan biraz daha uzun, dolayısıyla belimin daha uzun ve ince görünmesi için ne tür bir modelde gelinlik tavsiye edersiniz , ayrıca daha dik durmam için ne tür bir korse önerirsiniz, daha önce hiç korse kullanmadim, inceliği kalınlığı nasıl olmalı, bir de son olarak , nasıl bir saç şekli yaptirmami onerirsiniz, açıkçası boynumun daha uzun görünmesi için yukarıdan topuzun daha uygun olacağını düşünüyorum ama sizin fikrinizi almak istiyorum, çok teşekkür ederim :)


Elif Özkaya

Düğün Tarihi: 10.01.2017


Merhaba temmuzda düğünüm olacak baya kiloluyum 99 kiloyum tesettürlüyum omuzlarim ve basenlerim geniş belim ona nazaran biraz daha ince nasıl bir gelinlik tercih etmeliyim ?


Esra Öksüz

Düğün Tarihi: 15.12.2016


Merhaba Mayıs da dugunum olacak kilolu bir bayanim 85 kiloyum fakat ust kismim ince basen ve gobek var gelinligimi ustu kayik yaka altını ise A kesim saten ustune tul bir gelinlik düşünüyorum saçlarım acik olacak ve duvakda alttann olacak sizce yakışır mı yardimci olur musun ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Esra, Üst bedenin ince olduğu için dikkati bel bölgene çekmeli ve basen bölgeni gizlemelisin. Kayık yaka kalça bölgeni omuzlarınla dengeler. Bu detaylara göre seni en güzel gösterecek gelinlik kesimi A kesim gelinlikler. Kısacası çok doğru bir seçim yapmışsın. Çok rahatsız olursan göbek bölgeni korse ile kapatabilirsin.

  Cevapla

Hülya

Düğün Tarihi: 15.12.2016


Merhaba ben de 2017 temmuz gelini olacağım inşallah ve gelinlik hakkında çok ama çok kararsızdm ancak bu makaleden sonra kesinlikle A kesim giymeye karar verdim


Seray Şahin

Düğün Tarihi: 30.10.2016


Merhabalar ben 2017 Mayıs ayında evlenicem gelinliğim a model falan ben patlat durak tarzında düşünmüştüm duvagimi olur mu ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Seray, Müstakbel eşinin boyunu geçmiyorsan veya geçsen bile bu aranızda bir sorun değilse, gelinlik kumaşın ile aynı kumaştan tasarlanmışsa sorun olmaz tabi ki. Fakat gelinliğinin yakasının çok işlemeli olmamasına dikkat etmelisin. Çünkü duvağın tüm ilgiyi yüzünde ve yaka kısmında odaklayacak. Kalabalık bir görüntü vermemeye dikkat et yeter.

  Cevapla

Gülnur Çelik

Düğün Tarihi: 03.10.2016


Tesettürlüyüm. uzun boylu ince belli geniş basenli vücud yapım var. A kesim gelinlik aldım çünkü tesettür de olunca prenses gelinlik alıp çok kalabalık görüntü oluşturmayayım dedim. Fakat şimdi emin olamıyorum gelinlik dediğin kabarık prenses olur diyorlar içim sızlıyor doğru mu sizce

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Gülnur, Gelinlik belirli kalıplara göre seçmen gereken bir tasarım değil, vücut tipine uygun seçmen gereken bir kıyafettir. İçin çok rahat olsun, sen ince belin ve geniş kalçalarına göre en uygun modeli seçmişsin. Sen gelinliğin ile mutluysan kimsenin söylediklerine itibar etme.

  Cevapla

Öznur Demir

Düğün Tarihi: 22.08.2016


Merhaba, Beğendiğim bir gelinlik var vücut tipime uygun mu bilemedim.. Fotoğraf göndersem yardımcı olma ihtimaliniz var mıdır?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Öznur, Vücut tipinin ne olduğunu ve beğendiğin gelinliğin fotoğrafını "deniz@dugun.com" adresine gönderirsen sana yardımcı olabiliriz.

  Cevapla

Fatime Karataş

Düğün Tarihi: 09.08.2016


Selam..İkinci evliligimi yapacağım, Gelinlik giymek istiyorum ve A kesim gelinlikler hoşuma gidiyor. Turbanliyim ama yarım turban kullanmak istiyorum (ön kısmı açık yani) duvak kullanmasam.....yada ense kısmında süs olarak kullansam nasıl olur acaba ? Teşekkür ediyorum şimdiden :)

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Fatima, A kesim gelinlikler hem kullanışlı ve rahattır hem de her koşulda garanti bir şıklık getirir. Doğru karar vermişsin. Yarım türban kullanacaksan duvak kullanmamanda bir sakınca yok. Tepeden abartılı duvaklar türbanla birlikte kalabalık bir görüntü yaratacaktır. Dediğin gibi ensede kullanacağın kısa bir duvak hem daha sade hem de daha şık olacaktır.

  Cevapla

Sezen Şener

Düğün Tarihi: 07.08.2016


Merhaba. gelinlik modellerini araştırıyorum çok kararsızım. Kısa boyluyum ve A kesim ayrıca sırt dekoltesi derin modellerden hoşlanıyorum. Sizce Nasıl olur, yardımcı olur Musunuz?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Sezen, Kısa boylu isen A kesim bir gelinlik istiyor olman büyük avantaj çünkü A kesim bacak boyunu olduğundan uzun göstererek bir illüzyon yaratır. Sırt dekoltesi derin modellerden hoşlanıyorsan yazıda yer alan A Kesim Sırt Dekolteli Gelinlikler başlığının altındaki modeller gibi gelinliklere yönelebilirsin. Bizim sana önerimiz A kesim, V yaka ve sırt dekolteli bir gelinlik modeli. Çünkü sırt dekoltesini en iyi taşıyan ve gösteren yaka tipi V'dir. Kafan karışıksa bunu en iyi bol bol gelinlik modeli deneyerek çözebilirsin. Nelerin vücut tipine uyduğunu, nelerin üzerinde kötü göründüğüne karar vermen için olabildiğince çok model denemelisin. V Yaka Gelinlikler Hakkında Bilmen Gereken Her Şey! yazımıza da göz atmanı öneririz.

  Cevapla

Melis G

Düğün Tarihi: 21.06.2016


Meraba ben a kesim gupurlu gelinlik kiraladim önüne serpme yaptırmayı düşünüyorum boş olduğu için sizce nasıl olur ve alt astarida simli olsa nasıl durur yardımcı olursanız sevinirim ve kapalı bir bayanım nasil duvak olur anllattim gelinlige

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Melis, Eğer gelinliğinin etekleri tülse serpme yaptırmanda sakınca yok ama başka bir kumaşsa riske girmemeni tavsiye ederiz. Astarına sim ekletmemeni tavsiye ederiz. Çünkü hem tahmin ettiğin kadar görünmeyecek hem de kiraladığın gelinliğe çok fazla tadilat çıkartacak. Gelinliğinin güpürünü duvağında da kullanabilirsin. Uzun ve tepeden bir duvak takıp kenarlarına bu güpürü işletebilirsin.

  Cevapla

Dilan alacali

Düğün Tarihi: 26.04.2016


Iyi gunler bi gelinlik yaptiriyorum a kesim fakat gelinlikte bi gariplik var prenses gibi ce birlesim yeri yamali gibi lutfen yarsim edin.size resim gondereyim garipligin ne oldugunu bana soylermiainiz

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Dilan, Gelinliğinin görselini bize deniz@dugun.com adresinden gönderebilirsin. Sana yardımcı olacağız.

  Cevapla

Emel Şen
aynı sıkıntı bendede var gelimliğim bitti ama o arkasında birleşim yeri beni çok rahatsız ediyor nasıl bir çözüm buldunuz. tam ortadan çizgi halinde geçiyo söylediğimde başka şekilde dikilemeyeceğini söylediler.

  Cevapla

Eda tokgoz

Düğün Tarihi: 20.04.2016


A kesim gelinlik aldm fakat duvak konusunda cok kararsizim hayalim patlayan yani tepeden duvakti fakat ikisi uyumlu olur mu bilemedim alttan duvagi da hic sevmiyorum :(

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Eda, Duvak seçiminde gelinliğin kadar saç modelin de önemli. Tepeden topuz yaptırmayı düşünüyorsan istediğin modelde duvak eski bir görüntü yaratabilir. Önerimiz alttan duvak takman ama bu modeli sevmediğin için ne alttan ne de tam tepeden patlayan model yerine ortadan takılan duvağı tercih edebilirsin. En yakın örneklerinden biri Buse Terim'in taktığı duvak tarzı. Seçimini merak ediyoruz.

  Cevapla