Kayık Yaka Gelinlikler

Elegant bir görünüme sahip olmak istiyorsan kayık yaka gelinlik modellerine göz at!

Romantik Modern Vintage Kayık yaka
SET 3
Seda Ersan Tasarım

Model: SET 3

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik Kayık yaka
ZGM 3
Zümrüt Gelinlik Moda Evi

Model: ZGM 3

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik Kayık yaka
ZGM 13
Zümrüt Gelinlik Moda Evi

Model: ZGM 13

3.000 TL - 5.000 TL

Vintage Romantik Kayık yaka
SRM 5
Sara Moda Evi

Model: SRM 5

3.000 TL - 5.000 TL

Görkemli Romantik Kayık yaka
Filiz
Büşra Tezel Modaevi

Model: Filiz

7.000 TL - 10.000 TL

Romantik Bohem Kayık yaka
NES 3
Neslihan Moda

Model: NES 3

3.000 TL - 5.000 TL

Sade Klasik Romantik Kayık yaka
Casares
Behiye Gelinlik ve Modaevi

Model: Casares

3.000 TL - 10.000 TL

Bohem Romantik Modern Cesur Kayık yaka
2021
White or White

Model: 2021

1.000 TL - 3.000 TL

Romantik Kayık yaka
NSG 11
Neşe Gelinlik

Model: NSG 11

3.000 TL - 5.000 TL

Vintage Romantik Kayık yaka
ELZ 21
Elza Moda Evi Gülten Türk

Model: ELZ 21

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Kayık yaka
MDC 13
Mediha Cambaz Gelinlik Bursa

Model: MDC 13

3.000 TL - 5.000 TL

Klasik Romantik Kayık yaka
111
Çağteks Gelinlik

Model: 111

3.000 TL - 10.000 TL

Romantik Kayık yaka
NEG 20
Nesife Erdem Gelinlik Bursa

Model: NEG 20

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik Modern Cesur Kayık yaka
BTM 8
Büşra Tezel Modaevi

Model: BTM 8

5.000 TL - 7.000 TL

Sade Kayık yaka
Chalicce
Behiye Gelinlik ve Modaevi

Model: Chalicce

5.000 TL - 7.000 TL

Sade Kayık yaka
Ceila
Behiye Gelinlik ve Modaevi

Model: Ceila

3.000 TL - 5.000 TL

Sade Kayık yaka
Cayetana
Behiye Gelinlik ve Modaevi

Model: Cayetana

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Görkemli Kayık yaka
NSG 6
Neşe Gelinlik

Model: NSG 6

5.000 TL - 7.000 TL

Görkemli Cesur Modern Kayık yaka
CGB 14
Çağteks Gelinlik

Model: CGB 14

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Cesur Modern Kayık yaka
CGB 9
Çağteks Gelinlik

Model: CGB 9

7.000 TL - 10.000 TL

Görkemli Romantik Kayık yaka
Feather
Mediha Cambaz Gelinlik Bursa

Model: Feather

10.000 TL - 20.000 TL

Sade Kayık yaka
ELW 28
Ella Wedding

Model: ELW 28

5.000 TL - 7.000 TL

Tesettür Kayık yaka
ELZ 27
Elza Moda Evi Gülten Türk

Model: ELZ 27

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Kayık yaka
HKW 7
Hülya Kılıçoğlu Wedding

Model: HKW 7

3.000 TL - 5.000 TL

Firmanız Burada Yer Alsın.

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Firmanı Ekle
Tüm modeller

Kayık Yaka Gelinlik Nasıl Olur?

Kayık yaka, adını, kayık formundaki yapısından alıyor. Madonna yaka da denilen bu yaka tipi, bir omuzdan başlayarak diğer omuza doğru giderken kayık gibi bir eğim çiziyor ve boyun çevresinden geniş, omuzlara doğru daralan bir form oluşturuyor. Genişlik modele göre değişse de bu yakanın en geniş kısmı boynun hemen altına denk geliyor.

Yakanın bitiş noktası omuz başlarına uzak boyun bölgesine yakınsa geniş omuzları daraltıyor. Omuz çizgisine tam olarak paralel gitmeyen ve köprücük kemiklerini dışarıda bırakacak kadar oyuk bir modeller de geniş omuz efekti vermiyor. Bu modellerin, kayık yakanın bir çeşidi olduğunu da söyleyebiliriz. Sabrina yaka da denilen bu yaka tipi adını Audrey Hepburn'ün Sabrina isimli filminde giydiği elbiseden alıyor.

Eğer yaka sonu omuz başlarından dışarı taşıyorsa omuzları daha geniş gösteriyor. Kayık formunda düşük omuz gelinlik prenses yaka gelinlik, havuz yaka gelinlik gibi farklı isimlerle adlandırılıyor. Carmen yaka da omuzları açıkta bırakan kayık yaka formuna verilen bir diğer isimdir.

Farklı derinliklerde kayık yaka modelleriyle de karşılaşabilirsiniz. Üst bedeninizin yapısına göre boyna sıfır, hafif oyuk ya da dekolteli kayık yaka modelleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Madonna Yaka Gelinlik Modelleri Kimler İçin Uygundur?

Kayık yaka gelinlik modellerini en çok boyun bölgesine ve omuzlarına güvenen gelin adaylarına yakıştırıyoruz. Çünkü bu yaka tipi ince uzun boynu ve biçimli omuzları vurgulayarak zarif bir görüntü yaratıyor.

Geniş kayık yaka kesimi omuzlarını olduğundan geniş göstermek isteyen gelin adaylarının ihtiyacı olan illüzyonu yaratıyor. Geniş omuzlu gelin adayları kayık yaka tercih etmek isterse seçimlerini Sabrina yaka gibi dar kayık yakalı tasarımlardan yana yapmalılar.

Büyük göğüslü gelin adaylarına da ufak bir uyarı yapalım: Kayık yaka tipi, iri göğüslü gelin adaylarının üst bedenini olduğundan daha kalın gösterecektir. Bu nedenle kayık yaka tipi yerine V yakalı gelinlik modelleri bu göğüs yapısına sahip gelinler için daha doğru bir seçim olacaktır.

Vücut tipi olarak ise kayık yaka gelinlikleri en çok armut vücut tipine yakıştırdığımızı söyleyebiliriz. Ancak bu yaka tipi farklı etek kesimleriyle birlikte kullanıldığında diğer vücut tipleri için de hoş bir görünüm yaratıyor.

Etek Kesimine Göre Kayık Yaka Gelinlik Modelleri

Kayık yaka tipi en çok yaygın yaka modelleri arasında yer alıyor. Özellikle son yıllarda da en trend modellerde de kendini gösteriyor. En çok tercih edilen yaka tipleri arasında yer aldığı için tüm etek kesimleriyle kullanıldığın da görebiliyoruz. İşte farklı etek kesimlerine sahip kayık yaka gelinliklerin özellikleri:

Kayık Yaka Prenses Gelinlik Modelleri

Kayık yakaların birlikte en çok kullanıldığı etek kesimi A ve prenses gibi kabarık etek modelleri diyebiliriz. Prenses model kayık yaka gelinlikler, omuzları geniş göstererek ve geniş kalçayı kamufle ederek dengeli bir görünüm yarattığı için en çok armut vücut tipine sahip gelin adayları için uygun olduğunu belirtebiliriz. Gösterişli tasarıma sahip bu modelleri tarihi mekan ve otel gibi ihtişamlı düğün mekanlarında yapılacak düğünler için öneriyoruz.

Kayık Yaka A Kesim Gelinlik Modelleri

Kayık yaka kabarık gelinlik modelleri arasında A kesim tasarımlar da yer alıyor. Armut ve kum saati vücut tipine sahip gelinlerin tercih edebileceği bu modeller birçok mekana da uyum sağlıyor. İşlemeli kayık yaka kabarık gelinlik modellerini görkemli düğün mekanlarında, işlemesiz ya da az işlemeli ve az kabarık modelleri ise kır, havuz başı düğünü gibi daha sade organizasyonlarda giyebilirsiniz.

Kayık Yaka Balık Gelinlik Modelleri

Orantılı vücut hatlarını vurgulamak isteyen kum saati vücut tipine sahip gelin adayları balık kesim kayık yaka gelinlik modellerini rahatlıkla tercih edebilir. Sahip olduğu iddialı tasarımla tarihi mekan ya da otel gibi ihtişamlı mekanlara uyum sağlayan bu tasarımlarla zarif bir görünüm yakalamak için toplu saç modellerini tercih etmenizi öneriyoruz. Ayrıca balık kesim, kayık yaka uzun kollu gelinliklerin son yılların en trend modelleri arasında olduğunu da eklemeden geçmeyelim.

Kayık Yaka Düz Kesim Gelinlik Modelleri

Dikdörtgen vücut tipine ve dar omuzlara sahip gelin adayları kayık yaka düz kesim gelinliklerle zarif bir görünüm yakalayabilir. Bu tasarımlar kıvrımsız bel bölgesini kamufle edip rahat ve şık bir görünüm yaratırken dar omuzların da olduğundan geniş görünmesini sağlayacak bir illüzyon yaratabiliyor. Bel bölgenize daha kıvrımı bir görünüm vermek için iki parça düz kesim gelinlikleri de tercih edebilirsiniz. Hangi düğün mekanları için uygun olduğunu merak edenlere de restoran, kulüp ve davet alanları, tekne, kumsal ve kır gibi alternatifler sunabiliriz.

Kayık Yaka Gelinlik Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Kayık yaka gelinlik modellerinin fiyat aralığı oldukça geniş. Bunun sebebi ise gelinliği alım şeklinizden malzemesine, işlemelerinden markasına kadar farklı etkenler olabiliyor. Fiyatlara etki eden kriterlerin başında dikim şekli geliyor. Hazır model kayık yaka gelinlikler gelinlikler, özel dikime göre daha uygun fiyatlı oluyor. Çünkü hazır gelinlikler, birkaç küçük tadilatla satın alınabilirken, özel dikim için ekstra zaman ve iş gücü gerekiyor bu da fiyatların artmasına neden oluyor.

Farklı kumaşlardan kayık yaka gelinlikler arasında da fiyat farklılıkları olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü gelinlikte kullanılan kumaşın ipek oranı arttıkça, fiyatı da yükseliyor. Sentetik oranı yüksek olan kumaşların kullanıldığı kayık yaka gelinlikleri ise uygun fiyatlara alabilmek mümkün. Gelinliğin işlemeleri de fiyatlarda değişiklikler yaratan etkenlerden. Örneğin; dantelli kayık yaka gelinliklerde; Fransız danteli kullanılan tasarımlar klasik dantelli modellere kıyasla daha yüksek fiyatlı oluyor.

Kayık yaka gelinliğinizi satın almanız ile kiralamanız arasında da fiyat farklılıklarıyla karşılaşabilirsiniz. Bu noktada kiralık kayık yaka gelinlik modellerinin, satılık tasarımlara kıyasla yüzde 20-30 oranında daha düşük fiyatlı olduğunu bilmelisiniz.

Kayık yaka gelinlik modellerine ilişkin detaylara yer verdik. Size uygun tasarımı bulmak için bulunduğunuz sayfada yer alan birbirinden şık kayık yakalı gelinlikleri inceleyebilirsiniz. İlginizi çeken tasarımlar için firmalarla iletişime geçebileceğinizi de unutmayın.