Kayık Yaka Gelinlikler

Firmaları Göster
Prenses Gelinlik
Pınar Bent
Görkemli Kayık yaka
20.000 TL - 28.000 TL
YYT 1
Yeşim Yücetürün Sposa
Romantik Kayık yaka
8.000 TL - 11.000 TL
FMD 11
Filiz Sert Wedding Dress
Romantik Kayık yaka
5.500 TL - 9.000 TL
BRP 3
Bursa Pazarı Gelinlik
Vintage Romantik Kayık yaka
5.000 TL - 7.000 TL
16-012
Hayal Moda Evi
Romantik Kayık yaka
3.500 TL - 7.000 TL
Filiz
Büşra Tezel Modaevi
Görkemli Romantik Kayık yaka
7.000 TL - 10.000 TL
NHC 5
Nişantaşı Haute Couture
Romantik Kayık yaka
3.000 TL - 5.000 TL
16-011
Hayal Moda Evi
Romantik Kayık yaka
3.500 TL - 7.000 TL
EVS 6
Event Sposa Gelinlik Damatlık Abiye
Romantik Helen Kayık yaka
8.500 TL - 12.000 TL
MDM 2
Madame Amour
Romantik Modern Kayık yaka
5.000 TL - 7.000 TL
NES 3
Neslihan Moda
Romantik Bohem Kayık yaka
6.000 TL - 8.000 TL
Cayetana
Behiye Gelinlik ve Modaevi
Sade Kayık yaka
5.000 TL - 7.000 TL
79033
Maxxen Angel Wedding Dress
Helen Romantik Kayık yaka
25.000 TL - 30.000 TL
SDY 16
Sude Yağmur Moda Evi
Romantik Kayık yaka
3.000 TL - 5.000 TL
Casares
Behiye Gelinlik ve Modaevi
Sade Klasik Romantik Kayık yaka
3.000 TL - 10.000 TL
79031
Maxxen Angel Wedding Dress
Romantik Modern Kayık yaka
25.000 TL - 30.000 TL
ELP 22
Elif Platin Haute Couture
Vintage Kayık yaka
7.000 TL - 10.000 TL
Adel
Meryem Cicerali Haute Couture
Sade Vintage Bohem Modern Uzun gösteren Zayıf gösteren Cesur Görkemli Kayık yaka
27.000 TL - 34.000 TL
Madonna
Meryem Cicerali Haute Couture
Sade Bohem Romantik Modern Cesur Klasik Görkemli Kayık yaka
26.000 TL - 33.000 TL
Şebnem Sönmez 24
Şebnem Sönmez
Romantik Kayık yaka
5.000 TL - 7.000 TL
Lidia
Miry May Bridal
Sade Modern Spor Kayık yaka
6.000 TL - 8.500 TL
FMD 21
Filiz Sert Wedding Dress
Romantik Kayık yaka
5.500 TL - 9.000 TL
April
Meryem Cicerali Haute Couture
Sade Vintage Bohem Romantik Modern Helen Uzun gösteren Zayıf gösteren Cesur Gotik Klasik Görkemli Kayık yaka
29.000 TL - 37.000 TL
Chalicce
Behiye Gelinlik ve Modaevi
Sade Kayık yaka
5.000 TL - 7.000 TL
Benzer Modelleri Bul

Beğendiğin gelinliğin benzerini bul!

"Tam benlik" dediğin gelinlik fotoğraflarını yükle, benzer modelleri anında listele!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Her yıl 400.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor. Siz de hemen firmanızı ekleyin, işinizi katlayın!

Firmanızı Ekleyin

Kayık Yaka Gelinlik - Sıkça Sorulan Sorular

 • Kayık yaka gelinlik fiyatları ne kadar?
  Kayık yaka gelinlik fiyatları 1.500 TL'den başlamaktadır.
 • En popüler kayık yaka gelinlik modelleri nelerdir?
  Kayık yaka gelinlik modelleri özellikle omuzlarını geniş göstermek isteyen gelin adaylarının favori tasarımlarından. Bu modeller arasında A kesim kayık yaka gelinliklerin öne çıktığını söylemek mümkün. Son yılların en trend modelleri arasında düz, kayık yaka saten elbiselerin de öne çıktığını belirtelim.
 • Kayık yaka gelinlik denildiğinde hangi şehirler öne çıkmaktadır?
  Düğün.com verilerine göre kayık yaka gelinlik denildiğinde İstanbul 2.959, Ankara 908, İzmir 410, Bursa 299, ve Kayseri 145 ürün ile öne çıkmaktadır.
 • Kayık yaka gelinlik denildiğinde hangi renkler öne çıkmaktadır?
  Düğün.com verilerine göre kayık yaka gelinlik denildiğinde beyaz 348, kırık beyaz 61, krem 14 ve renkli 9 ürün olduğu görülmektedir.

Tüm Modeller

Kayık Yaka Gelinlik Nasıl Olur?

Kayık yaka, adını, kayık formundaki yapısından alıyor. Madonna yaka da denilen bu yaka tipi, bir omuzdan başlayarak diğer omuza doğru giderken kayık gibi bir eğim çiziyor ve boyun çevresinden geniş, omuzlara doğru daralan bir form oluşturuyor. Genişlik modele göre değişse de bu yakanın en geniş kısmı boynun hemen altına denk geliyor.

Yakanın bitiş noktası omuz başlarına uzak boyun bölgesine yakınsa geniş omuzları daraltıyor. Omuz çizgisine tam olarak paralel gitmeyen ve köprücük kemiklerini dışarıda bırakacak kadar oyuk bir modeller de geniş omuz efekti vermiyor. Bu modellerin, kayık yakanın bir çeşididir. Sabrina yaka da denilen bu yaka tipi adını Audrey Hepburn'ün Sabrina isimli filminde giydiği elbiseden alıyor.

Eğer yaka sonu omuz başlarından dışarı taşıyorsa omuzları daha geniş gösteriyor. Kayık formunda düşük omuz gelinlik prenses yaka gelinlik, havuz yaka gelinlik gibi farklı isimlerle adlandırılıyor. Carmen yaka da omuzları açıkta bırakan kayık yaka formuna verilen bir diğer isimdir. Farklı derinliklerde kayık yaka modelleriyle de karşılaşabilirsiniz.

Madonna Yaka Gelinlik Modelleri Kimler İçin Uygundur?

Kayık yaka gelinlik modellerini en çok boyun bölgesine ve omuzlarına güvenen gelin adaylarına yakıştırıyoruz. Çünkü bu yaka tipi ince uzun boynu ve biçimli omuzları vurgulayarak zarif bir görüntü yaratıyor. Geniş kayık yaka kesimi omuzlarını olduğundan geniş göstermek isteyen gelin adaylarının ihtiyacı olan illüzyonu yaratıyor. Kayık yaka gelinlikleri en çok armut vücut tipine yakıştırıyoruz.

Geniş omuzlu gelin adayları kayık yaka tercih etmek isterse seçimlerini Sabrina yaka gibi dar kayık yakalı tasarımlardan yana yapmalılar. Büyük göğüslü gelin adaylarına da ufak bir uyarı yapalım: Kayık yaka tipi, iri göğüslü gelin adaylarının üst bedenini olduğundan daha kalın gösterecektir. Bu nedenle kayık yaka tipi yerine V yakalı gelinlik modelleri bu göğüs yapısına sahip gelinler için daha doğru bir seçim olacaktır.

Etek kesimine göre kayık yaka gelinlik modelleri kendi içinde gruplara ayrılır. Kayık yaka tipi en çok yaygın yaka modelleri arasında yer alıyor. Özellikle son yıllarda da en trend modellerde de kendini gösteriyor. En çok tercih edilen yaka tipleri arasında yer aldığı için tüm etek kesimleriyle kullanıldığın da görebiliyoruz. İşte farklı etek kesimlerine sahip kayık yaka gelinliklerin özellikleri:

Kayık Yaka Prenses Gelinlik Modelleri

Kayık yakaların birlikte en çok kullanıldığı etek kesimi A ve prenses gibi kabarık etek modelleri diyebiliriz. Prenses model kayık yaka gelinlikler, omuzları geniş göstererek ve geniş kalçayı kamufle ederek dengeli bir görünüm yarattığı için en çok armut vücut tipine sahip gelin adayları için uygun olduğunu belirtebiliriz. Son dönemlerin en popüler tasarımları arasında bu etek kesimine sahip kayık yaka saten gelinlikleri de görebilirsiniz.

Kayık Yaka A Kesim Gelinlik Modelleri

Kayık yaka kabarık gelinlik modelleri arasında A kesim gelinlikler de yer alıyor. Armut ve kum saati vücut tipine sahip gelinlerin tercih edebileceği bu modeller birçok mekana da uyum sağlıyor. İşlemeli kayık yaka kabarık gelinlik modellerini görkemli düğün mekanlarında, işlemesiz ya da az işlemeli ve az kabarık modelleri ise kır düğünü gibi organizasyonlarda giyebilirsiniz.

Kayık Yaka Balık Gelinlik Modelleri

Orantılı vücut hatlarını vurgulamak isteyen kum saati vücut tipine sahip gelin adayları balık kesim kayık yaka gelinlik modellerini rahatlıkla tercih edebilir. Sahip olduğu iddialı tasarımla tarihi mekan ya da otel gibi ihtişamlı mekanlara uyum sağlayan bu tasarımlarla zarif bir görünüm yakalamak için toplu saç modellerini tercih etmenizi öneriyoruz.

Kayık Yaka Düz Kesim Gelinlik Modelleri

Dikdörtgen vücut tipine ve dar omuzlara sahip gelin adayları kayık yaka düz kesim gelinliklerle zarif bir görünüm yakalayabilir. Bu tasarımlar kıvrımsız bel bölgesini kamufle edip rahat ve şık bir görünüm yaratırken dar omuzların da olduğundan geniş görünmesini sağlayacak bir illüzyon yaratabiliyor. Belinize daha kıvrımlı bir görünüm vermek için iki parça düz kesim gelinlikleri de tercih edebilirsiniz.

Kayık Yaka Gelinlik Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Kayık yaka gelinlik modellerinin fiyat aralığı oldukça geniş. Bunun sebebi ise gelinliği alım şeklinizden malzemesine, işlemelerinden markasına kadar farklı etkenler olabiliyor. Fiyatlara etki eden kriterlerin başında dikim şekli geliyor. Hazır model kayık yaka gelinlikler gelinlikler, özel dikime göre daha uygun fiyatlı oluyor. Çünkü hazır gelinlikler, birkaç küçük tadilatla satın alınabilirken, özel kesim daha uzun zaman alıyor.

Farklı kumaşlardan kayık yaka gelinlikler arasında da fiyat farklılıkları olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü gelinlikte kullanılan kumaşın ipek oranı arttıkça, fiyatı da yükseliyor. Sentetik oranı yüksek olan kumaşların kullanıldığı kayık yaka gelinlikleri ise uygun fiyatlara alabilmek mümkün. Gelinliğin işlemeleri de fiyatlarda değişiklikler yaratan etkenlerden. Örneğin; dantelli kayık yaka gelinliklerde; Fransız danteli daha yüksek fiyatlı oluyor.

Kayık yaka gelinliğinizi satın almanız ile kiralamanız arasında da fiyat farklılıklarıyla karşılaşabilirsiniz. Bu noktada kiralık kayık yaka gelinlik modellerinin, satılık tasarımlara kıyasla yüzde 20-30 oranında daha düşük fiyatlı olduğunu bilmelisiniz. Bazı firmaların özel dikim modellerine de kiralama opsiyonu verdiğini unutmayın. Bu konuyla ilgili firmanızla iletişime geçebilirsiniz.

Kayık yaka gelinlik modellerine ilişkin tarz, etek kesimi, fiyat gibi detaylara yer verdik. Sıra size, tarzınıza ve organizasyonunuza en uygun gelinliği bulmakta! Size uygun tasarımı bulmak için bulunduğunuz sayfada yer alan birbirinden şık kayık yakalı gelinlikleri inceleyebilirsiniz. İlginizi çeken tasarımlar için firmalarla iletişime geçebileceğinizi de unutmayın.