Kayık Yaka Gelinlikler

Elegant bir görünüme sahip olmak istiyorsan kayık yaka gelinlik modellerine göz at!

ELF 11

Model

: ELF 11

Özellikler

: Romantik, Kayık yaka

5.000 TL - 8.000 TL

BRP 3

Model

: BRP 3

Özellikler

: Vintage, Romantik, Kayık yaka

5.000 TL - 7.000 TL

Ensta

Model

: Ensta

Özellikler

: Tarlatansız, Vintage, Kayık yaka

12.000 TL - 24.000 TL

NHC 5

Model

: NHC 5

Özellikler

: Romantik, Kayık yaka

3.000 TL - 5.000 TL

SRM 5

Model

: SRM 5

Özellikler

: Vintage, Romantik, Kayık yaka

3.000 TL - 5.000 TL

NES 3

Model

: NES 3

Özellikler

: Romantik, Bohem, Kayık yaka

6.000 TL - 8.000 TL

Beatris

Model

: Beatris

Özellikler

: Görkemli, Klasik, Kayık yaka

12.500 TL - 25.000 TL

16-012

Model

: 16-012

Özellikler

: Romantik, Kayık yaka

3.500 TL - 7.000 TL

ESO 27

Model

: ESO 27

Özellikler

: Bohem, Romantik, Kayık yaka

5.500 TL - 12.000 TL

ESO 22

Model

: ESO 22

Özellikler

: Romantik, Kayık yaka

5.500 TL - 12.000 TL

YYT 1

Model

: YYT 1

Özellikler

: Romantik, Kayık yaka

8.000 TL - 11.000 TL

EVS 6

Model

: EVS 6

Özellikler

: Romantik, Helen, Kayık yaka

8.500 TL - 12.000 TL

Eslem Moda 6

Model

: Eslem Moda 6

Özellikler

: Romantik, Klasik, Kayık yaka

5.000 TL - 7.000 TL

Eslem Moda 12

Model

: Eslem Moda 12

Özellikler

: Romantik, Kayık yaka

5.000 TL - 7.000 TL

Eslem Moda 14

Model

: Eslem Moda 14

Özellikler

: Romantik, Klasik, Kayık yaka

5.000 TL - 7.000 TL

Filiz

Model

: Filiz

Özellikler

: Görkemli, Romantik, Kayık yaka

7.000 TL - 10.000 TL

SET 3

Model

: SET 3

Özellikler

: Modern, Vintage, Romantik, Kayık yaka

3.000 TL - 5.000 TL

MDM 2

Model

: MDM 2

Özellikler

: Romantik, Modern, Kayık yaka

5.000 TL - 7.000 TL

ESO 35

Model

: ESO 35

Özellikler

: Romantik, Modern, Kayık yaka

5.500 TL - 12.000 TL

WHM 49

Model

: WHM 49

Özellikler

: Romantik, Kayık yaka

5.000 TL - 7.000 TL

BTM 8

Model

: BTM 8

Özellikler

: Romantik, Modern, Cesur, Kayık yaka

5.000 TL - 7.000 TL

Prenses Gelinlik

Model

: Prenses Gelinlik

Özellikler

: Görkemli, Kayık yaka

20.000 TL - 28.000 TL

Chalicce

Model

: Chalicce

Özellikler

: Sade, Kayık yaka

5.000 TL - 7.000 TL

RGM 24

Model

: RGM 24

Özellikler

: Sade, Vintage, Kayık yaka

5.500 TL - 9.000 TL

Sayfa 1 / 15
Firmanız Burada Yer Alsın.

Firmanız Burada Yer Alsın.

Binlerce Yeni Çifte Ulaşın!

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Kayık Yaka Gelinlik - Sıkça Sorulan Sorular

Tüm modeller

Kayık Yaka Gelinlik Nasıl Olur?

Kayık yaka, adını, kayık formundaki yapısından alıyor. Madonna yaka da denilen bu yaka tipi, bir omuzdan başlayarak diğer omuza doğru giderken kayık gibi bir eğim çiziyor ve boyun çevresinden geniş, omuzlara doğru daralan bir form oluşturuyor. Genişlik modele göre değişse de bu yakanın en geniş kısmı boynun hemen altına denk geliyor.

Yakanın bitiş noktası omuz başlarına uzak boyun bölgesine yakınsa geniş omuzları daraltıyor. Omuz çizgisine tam olarak paralel gitmeyen ve köprücük kemiklerini dışarıda bırakacak kadar oyuk bir modeller de geniş omuz efekti vermiyor. Bu modellerin, kayık yakanın bir çeşididir. Sabrina yaka da denilen bu yaka tipi adını Audrey Hepburn'ün Sabrina isimli filminde giydiği elbiseden alıyor.

Eğer yaka sonu omuz başlarından dışarı taşıyorsa omuzları daha geniş gösteriyor. Kayık formunda düşük omuz gelinlik prenses yaka gelinlik, havuz yaka gelinlik gibi farklı isimlerle adlandırılıyor. Carmen yaka da omuzları açıkta bırakan kayık yaka formuna verilen bir diğer isimdir. Farklı derinliklerde kayık yaka modelleriyle de karşılaşabilirsiniz.

Madonna Yaka Gelinlik Modelleri Kimler İçin Uygundur?

Kayık yaka gelinlik modellerini en çok boyun bölgesine ve omuzlarına güvenen gelin adaylarına yakıştırıyoruz. Çünkü bu yaka tipi ince uzun boynu ve biçimli omuzları vurgulayarak zarif bir görüntü yaratıyor. Geniş kayık yaka kesimi omuzlarını olduğundan geniş göstermek isteyen gelin adaylarının ihtiyacı olan illüzyonu yaratıyor. Kayık yaka gelinlikleri en çok armut vücut tipine yakıştırıyoruz.

Geniş omuzlu gelin adayları kayık yaka tercih etmek isterse seçimlerini Sabrina yaka gibi dar kayık yakalı tasarımlardan yana yapmalılar. Büyük göğüslü gelin adaylarına da ufak bir uyarı yapalım: Kayık yaka tipi, iri göğüslü gelin adaylarının üst bedenini olduğundan daha kalın gösterecektir. Bu nedenle kayık yaka tipi yerine V yakalı gelinlik modelleri bu göğüs yapısına sahip gelinler için daha doğru bir seçim olacaktır.

Etek kesimine göre kayık yaka gelinlik modelleri kendi içinde gruplara ayrılır. Kayık yaka tipi en çok yaygın yaka modelleri arasında yer alıyor. Özellikle son yıllarda da en trend modellerde de kendini gösteriyor. En çok tercih edilen yaka tipleri arasında yer aldığı için tüm etek kesimleriyle kullanıldığın da görebiliyoruz. İşte farklı etek kesimlerine sahip kayık yaka gelinliklerin özellikleri:

Kayık Yaka Prenses Gelinlik Modelleri

Kayık yakaların birlikte en çok kullanıldığı etek kesimi A ve prenses gibi kabarık etek modelleri diyebiliriz. Prenses model kayık yaka gelinlikler, omuzları geniş göstererek ve geniş kalçayı kamufle ederek dengeli bir görünüm yarattığı için en çok armut vücut tipine sahip gelin adayları için uygun olduğunu belirtebiliriz. Son dönemlerin en popüler tasarımları arasında bu etek kesimine sahip kayık yaka saten gelinlikleri de görebilirsiniz.

Kayık Yaka A Kesim Gelinlik Modelleri

Kayık yaka kabarık gelinlik modelleri arasında A kesim gelinlikler de yer alıyor. Armut ve kum saati vücut tipine sahip gelinlerin tercih edebileceği bu modeller birçok mekana da uyum sağlıyor. İşlemeli kayık yaka kabarık gelinlik modellerini görkemli düğün mekanlarında, işlemesiz ya da az işlemeli ve az kabarık modelleri ise kır düğünü gibi organizasyonlarda giyebilirsiniz.

Kayık Yaka Balık Gelinlik Modelleri

Orantılı vücut hatlarını vurgulamak isteyen kum saati vücut tipine sahip gelin adayları balık kesim kayık yaka gelinlik modellerini rahatlıkla tercih edebilir. Sahip olduğu iddialı tasarımla tarihi mekan ya da otel gibi ihtişamlı mekanlara uyum sağlayan bu tasarımlarla zarif bir görünüm yakalamak için toplu saç modellerini tercih etmenizi öneriyoruz.

Kayık Yaka Düz Kesim Gelinlik Modelleri

Dikdörtgen vücut tipine ve dar omuzlara sahip gelin adayları kayık yaka düz kesim gelinliklerle zarif bir görünüm yakalayabilir. Bu tasarımlar kıvrımsız bel bölgesini kamufle edip rahat ve şık bir görünüm yaratırken dar omuzların da olduğundan geniş görünmesini sağlayacak bir illüzyon yaratabiliyor. Belinize daha kıvrımlı bir görünüm vermek için iki parça düz kesim gelinlikleri de tercih edebilirsiniz.

Kayık Yaka Gelinlik Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Kayık yaka gelinlik modellerinin fiyat aralığı oldukça geniş. Bunun sebebi ise gelinliği alım şeklinizden malzemesine, işlemelerinden markasına kadar farklı etkenler olabiliyor. Fiyatlara etki eden kriterlerin başında dikim şekli geliyor. Hazır model kayık yaka gelinlikler gelinlikler, özel dikime göre daha uygun fiyatlı oluyor. Çünkü hazır gelinlikler, birkaç küçük tadilatla satın alınabilirken, özel kesim daha uzun zaman alıyor.

Farklı kumaşlardan kayık yaka gelinlikler arasında da fiyat farklılıkları olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü gelinlikte kullanılan kumaşın ipek oranı arttıkça, fiyatı da yükseliyor. Sentetik oranı yüksek olan kumaşların kullanıldığı kayık yaka gelinlikleri ise uygun fiyatlara alabilmek mümkün. Gelinliğin işlemeleri de fiyatlarda değişiklikler yaratan etkenlerden. Örneğin; dantelli kayık yaka gelinliklerde; Fransız danteli daha yüksek fiyatlı oluyor.

Kayık yaka gelinliğinizi satın almanız ile kiralamanız arasında da fiyat farklılıklarıyla karşılaşabilirsiniz. Bu noktada kiralık kayık yaka gelinlik modellerinin, satılık tasarımlara kıyasla yüzde 20-30 oranında daha düşük fiyatlı olduğunu bilmelisiniz. Bazı firmaların özel dikim modellerine de kiralama opsiyonu verdiğini unutmayın. Bu konuyla ilgili firmanızla iletişime geçebilirsiniz.

Kayık yaka gelinlik modellerine ilişkin tarz, etek kesimi, fiyat gibi detaylara yer verdik. Sıra size, tarzınıza ve organizasyonunuza en uygun gelinliği bulmakta! Size uygun tasarımı bulmak için bulunduğunuz sayfada yer alan birbirinden şık kayık yakalı gelinlikleri inceleyebilirsiniz. İlginizi çeken tasarımlar için firmalarla iletişime geçebileceğinizi de unutmayın.