Hangi Mevsime Hangi Gelinlik Uyar?

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

1:08 dakika

29.05.2024

Her mevsimin havası, ışığı ve modası farklıysa; gelinlik modelleri de farklı olmalı. Parlak bir yaz geliniyle masum bir sonbahar gelininin giyeceği gelinlik, modelinden rengine kumaşından aksesuarına kadar bambaşka çizgilerdedir. Böyle diyor gelinlik uzmanları, ve aşağıdaki detaylarla devam ediyorlar...

Bahar Gelinleri

Yeni yaşamınıza ilk adımınızı bir bahar düğünüyle atıyorsanız, gelinliğinizi saten, şifon ya da tül gibi kumaşlarla tasarlanmış sade gelinlik modelleri arasından seçebilirsiniz. Düğününüzde bahar yağmuruna yakalanma olasılığınız yaklaşık yüzde otuz olduğuna göre; gelinliğiniz hem açık hem kapalı mekanda kullanabileceğiniz bir tarzda olmalı. Uçuk pembe, pudra rengi, ten rengi ve taş rengi gibi pastel renkler ister gelinliğin kendisinde isterseniz de aksesuarlarınızda kullanılabilir.

ilkbahar

Yaz Gelinleri

Sırt dekolteli, askısız ya da mini gelinlikler açık havada evlenecek yaz gelinleri için ideal. Kır düğünleri ya da havuz başındaki düğünler için renkli taşlarla süslenmiş askısızlar; tekne ve plaj düğünlerinde hareket rahatlığı açısından uygun olan coşkulu miniler; restoran ve kulüplerdeki düğünlerde ise sırt dekolteli gelinlikler kullanılabilir. Aksesuarlarda ise yazın canlı renkleri, her türlü taş, pul ve payet süslemesi kullanılabilir.

yaz

Sen de yaz aylarında kır düğünü yapacaksan şu yazımızda senin ve müstakbel eşin için stil önerilerimizi bulabilirsin: Kır Düğünleri İçin 7 Stil Önerisi

Sonbahar Gelinleri

Sonbahar gelinlerine saten, tafta, ipek ve dantel gelinlik modellerini öneriyoruz. Restoran, klüp ya da balo salonu gibi kapalı alanlarda yapılacak düğünlerde somon, cappuchino ya da kırık beyaz gibi yumuşak sonbahar renklerinde gelinlikler kullanabilirsiniz. Gelinliğiniz bu renklerde olacaksa aksesuarlarda abartıdan kaçınmalı, mücevher tercihinizi minimal modellerden yana kullanmalısınız.

sonbahar

Kış Gelinleri

Kollu modeller, dantelli katmanlar ya da askısız gelinliklerle kullanılan bolerolar, kış gelinleri için en uygun olan modellerin başında geliyor. Kapalı mekanda gerçekleşecek olan düğününüzde gelinliğinizde değilse bile aksesuarlarınızda kış renkleri kullanmaktan çekinmeyin. Bordo bir kuşak, tok kırmızı güllerle yapılmış bir gelin buketi, siyah eldivenler gibi iddialı detayları son yılların gelinlik trendleri arasında görüyoruz.

Kış

Gelinlik Firmaları

Tarzına ve bütçene uygun en iyi gelinlik firmaları Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Gelinlik firmalarını incele

Bunlar da ilgini çekebilir

Gelinlikçi kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelinlik Firmaları

Gelinlik kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

1 Yorum

ilkay

Düğün Tarihi: 17.10.2014


iyi olmuş böyle kategorileştirmeniz çok yardımcı oluyorsunuz. başarılar