Tarzınıza Uygun Gelin Makyajı Trendleri

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

2:23 dakika

15.06.2021

Düğüne çok az kaldı, her şey tamam. Peki ya gelin makyajınız? Düğün mekanınıza, gelinliğinize, saç modelinize daha da önemlisi ruh halinize göre yapacağınız makyaj uygulamaları için birkaç tüyoya ne dersiniz?

Doğal Gelin Makyajı

Düğün gününüzde kusursuz doğallıkta bir makyaj için yüz hatlarınızı abartıya kaçmadan, yumuşak ve narin bir şekilde vurgulamalısınız. Doğal bir görünüm elde etmenin ipuçlarından bir tanesi de ten ve göz renginize göre gelin makyajı yaptırmak.

Klasik Gelin Makyajı

Dünyaca ünlü makyözlerin verdiği makyaj sırlarını da göz önünde tutarak bu üç adımı takip edip kolaylıkla mükemmel bir klasik gelin makyajına sahip olacaksınız.

klasik

 • Pembe tonlarında bir allıkla “utangaç gelin” yanaklarınızı yaratın. Allığı sürerken yine kulak ortası ve burun ucunu hiza alın ve yine allığınızı biraz pudrayla karıştırıp burun kemiğinize sürün. Bu hem parlamayı alacak hem de daha doğal bir görünüm katacaktır.

  Gelin Saçı ve Makyajı İndirimleri

  Aybüke Yılmaz
  %25 Indirim
  60 2 2
  Aybüke Yılmaz

  Düğün.com Çiftlerine Özel Gelin Saçı ve Makyajı %25 İndirimle 2000₺ Yerine Sadece 1500₺ !

  Salon Sacha
  %25 Indirim
  47 2
  Salon Sacha

  Düğün.com'a Özel Nişan Paketi Her Şey dahil 1200₺

 • Gözlerinize kontür yapmak için bakır tonlarında bir farı, göz kapak çukurunuzdan dışarıdan içeri doğru uygulayın. Üst ve alt kirpik diplerinizi kahverengi bir göz kalemiyle derinleştirin. Kirpiklerinize uyguladığınız siyah maskarayla göz makyajınızı tamamlayın.

 • Dudaklarınıza rujunuzdan bir renk koyu bir dudak kalemiyle kontür çizin ve bronz tonlarında bir rujla makyajınızı sonlandırın. Rujunuzun daha kalıcı olması için bir kat ruj sürdükten sonra bir peçete yardımıyla fazlalıkları alın ve sonra ruju tekrar uygulayın.

Dramatik Gelin Makyajı

Düğününüzde dramatik ve sofistike bir görünüm yakalamak için bu adımları takip edin. Tüm gözler sizin üzerinizde olacak.

dramatik

 • Fondoteniniz hala ıslakken bir fondoten fırçasının yardımıyla elmacık kemiklerinizin altına açık vişne tonlarında krem bir allık uygulayın. Daha sonra yine kulak ortası ve burun ucunu baz alarak şeftali tonlarında toz bir allığı yanaklarınıza uygulayın ve yumuşakça iki allığı birbirine yedirin. Son olarak kırmızıya çalan tonda bir allıkla elmacık kemiklerinizin tam üstüne ışıltı katın.

 • Gül kurusu tonlarında bir farı göz çizginizden başlayıp kaşa kadar tüm göz kapağınıza uygulayın. Mürdüm tonlarında bir göz kalemiyle alt ve üst kirpik diplerinizi çizerek gözlerinize derinlik katın. Mürdüm tonlarında bir farla göz kaleminin üstünden geçerseniz hem rengi sabitlersiniz hem de gözlerinize daha yumuşak bir görüntü kazandırmış olursunuz. Volüm veren bir rimelle göz makyajınızı tamamlayın.

 • Dolgun ve baştan çıkarıcı dudaklar için incir tonlarında bir dudak kalemiyle dudaklarınıza kontür çizin ve mor erik tonlarında bir rujla dudaklarınızı renklendirin. En son inci tonlarında bir parlatıcıyla makyajınızı tamamlayın.

Romantik Gelin

Aşağıdaki adımları takip ederek her zaman hayal ettiğiniz, yumuşak hatlı ve romantik gelin makyajına kavuşacaksınız.

roomantik

 • Fondoteniniz hala ıslakken bir fondoten fırçasının yardımıyla elmacık kemiklerinizin altına açık yavru ağzı tonlarında krem bir allık uygulayın. Daha sonra yine kulak ortası ve burun ucunu baz alarak taze erik tonlarında toz bir allığı yanaklarınıza uygulayın ve yumuşakça iki allığı birbirine yedirin. Son olarak pembe tonlarda bir allıkla elmacık kemiklerinizin tam üstüne ışıltı katın.

 • Renk paletinizden beyaza yakın bir tonu tam kaş bitiminizin altına uygulayarak gözlerinize ışıltı katın. Tüm göz kapağınıza ten renginize uygun tonlarda bir renk uygulayın. Alt ve üst kirpik diplerinize kahverengi bir göz kalemi çekin ve siyah rimelle göz makyajınızı sonlandırın.

 • Doğal ama çekici dudaklar için simli bronz bir ruj tercih edin ama öncesinde ruj renginizden bir ton koyu bir dudak kalemiyle dudaklarınıza kontür çizin. Böylece dudaklarınız daha dolgun gözükecektir. Son olarak bal renginde bir parlatıcıyla makyajınızı sonlandırın.

Kuaför ve Güzellik Salonları

Şehrindeki en iyi gelin saçı ve makyaj uzmanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Saç ve makyaj uzmanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Gelin Saçı ve Makyajı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelin Saçı ve Makyajı Firmaları

Gelin Saçı ve Makyajı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

3 yorum

rumeysa yıldız

Düğün Tarihi: 02.02.2015


güzelmis


Umut Yetkin

Düğün Tarihi: 17.10.2014


En önemlisi gözler. gözlerinizi çekici hale getirdikten sonra kimse baska bir noktaya odayklanamaz


efsa onur

Düğün Tarihi: 17.10.2014


Dramatik tarzdaki göz makyajı büyüleyici...