Romantik Gelinlikler

Firmaları Göster
NSC 1
Nergis Şahan Couture
Romantik Helen V yaka
3.000 TL - 5.000 TL
YYT 6
Yeşim Yücetürün Sposa
Romantik İllüzyon yaka
8.000 TL - 11.000 TL
KRG 52
Kırçiçeği Gelinlik
Romantik Boyundan bağlamalı
5.000 TL - 7.000 TL
Callido
Behiye Gelinlik ve Modaevi
Romantik Straplez
5.000 TL - 7.000 TL
Model 8
Blanc Bridal
Romantik Kare yaka
7.999 TL - 8.999 TL
NSM 1
Nisse Moda
Romantik Tek omuz
5.000 TL - 7.000 TL
Jasmine
Mediha Cambaz Gelinlik Bursa
Helen Spor Tarlatansız Zayıf gösteren Uzun gösteren Romantik V yaka
39.083,76 TL
ELP 41
Elif Platin Haute Couture
Romantik V yaka
5.000 TL - 7.000 TL
BRM 1
Bridelymade
Bohem Romantik Helen V yaka
5.000 TL - 7.000 TL
Violet
Madame Amour
Romantik V yaka
5.000 TL - 7.000 TL
79053
Maxxen Angel Wedding Dress
Romantik Straplez
10.000 TL - 15.000 TL
NSM 2
Nisse Moda
Romantik Gotik Straplez
3.000 TL - 5.000 TL
79052
Maxxen Angel Wedding Dress
Romantik Straplez
10.000 TL - 15.000 TL
BGH 111
Burcu Güner Haute Couture
Romantik Modern Straplez
5.500 TL - 12.500 TL
NHC 1
Nişantaşı Haute Couture
Romantik Straplez
5.000 TL - 7.000 TL
YSE 1
Yasemin Gündüz
Bohem Romantik Vintage Hakim yaka
10.000 TL - 15.000 TL
ELP 40
Elif Platin Haute Couture
Romantik V yaka
5.000 TL - 7.000 TL
16-005
Hayal Moda Evi
Romantik Klasik V yaka
3.500 TL - 7.000 TL
KRG 51
Kırçiçeği Gelinlik
Romantik Kare yaka
5.000 TL - 7.000 TL
Camai
Behiye Gelinlik ve Modaevi
Romantik İllüzyon yaka
5.000 TL - 7.000 TL
NHC 2
Nişantaşı Haute Couture
Romantik Straplez
3.000 TL - 5.000 TL
NSM 4
Nisse Moda
Romantik Düşük omuz
5.000 TL - 7.000 TL
NHC 3
Nişantaşı Haute Couture
Romantik Straplez
3.000 TL - 5.000 TL
NSC 4
Nergis Şahan Couture
Romantik Klasik Straplez
3.000 TL - 7.000 TL
Benzer Modelleri Bul

Beğendiğin gelinliğin benzerini bul!

"Tam benlik" dediğin gelinlik fotoğraflarını yükle, benzer modelleri anında listele!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Her yıl 400.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor. Siz de hemen firmanızı ekleyin, işinizi katlayın!

Firmanızı Ekleyin

Romantik Gelinlik - Sıkça Sorulan Sorular

 • Romantik gelinlik fiyatları ne kadar?
  Romantik gelinlik fiyatları 1.000 TL'den başlamaktadır.
 • En popüler romantik gelinlik modelleri nelerdir?
  Romantik gelinlik modellerini beğenen gelin adaylarının en çok ilgi gösterdiği tasarımlar arasında dantelli gelinlikler öne çıkıyor. Bu tasarımlardan kolları dantelli gelinlik modellerine ilginin yoğun olduğunu söylemek mümkün. Sadece dantelli modeller değil, güpürlü, fırfırlı, tüylü gelinlikler de romantik tarzdaki gelinlerin favori tasarımları arasında kendine yer buluyor.
 • Romantik gelinlik denildiğinde hangi şehirler öne çıkmaktadır?
  Düğün.com verilerine göre romantik gelinlik denildiğinde İstanbul 58.478, İzmir 13.494, Ankara 13.357, Bursa 9.845, ve Adana 5.086 ürün ile öne çıkmaktadır.
 • Romantik gelinlik denildiğinde hangi renkler öne çıkmaktadır?
  Düğün.com verilerine göre romantik gelinlik denildiğinde beyaz 7.711, kırık beyaz 1.194, krem 445 ve renkli 161 ürün olduğu görülmektedir.

Tüm Modeller

Romantik Gelinlik Nasıl Olur?

Dantelleri, işlemeler, uçuşan kumaşlar, göz alıcı ışıltıların yer aldığı tasarımlar, romantik tarzını ortaya koyabileceğiniz gelinlik modelleri arasında yer alıyor. Bu modellerin ihtişam ve sadeliği bir arada bulunduran tasarımlar olduğunu söyleyebiliriz. Farklı mekan ve vücut tipine uygun birçok romantik gelinlik çeşidinin bulunduğunu da belirtmeden geçmeyelim.

Romantik Gelinlik Modelleri Hangi Düğün Mekanları İçin Uygundur?

Romantik gelinlikler birçok düğün mekanıyla uyum sağlıyor. Kır, kumsal, çiftlik gibi mekanlarda yapılan düğünlere uçuş uçuş romantik gelinlikleri, tarihi mekan ve otel gibi ihtişamlı alanlarda ise kabarık dantelli tasarımlar gibi romantik modelleri yakıştırıyoruz. Tekne düğünleri ile restoranlar ve kulüp-davet alanlarında da giyebileceğiniz zarif romantik gelinlik modellerini bulabilirsiniz.

Romantik Nikah Elbisesi Modelleri

Romantik tarzda tasarımlardan hoşlanan gelinler nikah merasimlerinde de rahatlığından ve tarzından ödün vermeden hoş bir görünüm yakalayabilir. Çiçekli ve geometrik motiflere sahip dantellerle hareketlendirilen hafif kumaşlardan tasarlanan sade ve romantik gelinlikler nikah elbisesi olarak tercih edebileceğiniz tasarımlar arasında yer alıyor.

Abartıdan uzak, düz ya da kabarık olmayan A kesim etek tasarımı ve ince ya da düşük askılara sahip gelinlikler de nikah için uygun, romantik tarzda alternatifler arasında yer alıyor. Volanlarla hareketlendirilen tek ya da iki parça sade tasarımlar da romantik nikah elbisesi modelleri arasında oldukça popüler. Beyaz romantik nikah elbisesi modelleri oldukça popüler. Ancak siz tarzınıza göre farklı pudra, bej renkte tasarımlar da tercih edilebilirsiniz.

Vücut Tiplerine Göre Romantik Gelinlik Modelleri

Romantik gelinlik modellerinin her vücut tipine uygun seçeneklerini bulabilmek mümkün. Armut vücut tipine sahip gelin adaylarının geniş basenlerini kamufle edecek modellere yönelmesi fit bir görünüm yaratır. Bunun için fazla kabarık olmayan A kesim romantik gelinlikler bu vücut tipi için ideal.

Elma vücut tipindeki gelinler ise dikkatleri ince alt bedene çekecek modellere yönelmeli. Bunun için uçuş uçuş etekli, yırtmaçlı ya da asimetrik etekli romantik gelinlikler uygun seçim olacaktır. Göğüslerin olduğundan büyük görünmemesi için de fresh görünüm yaratan V yakalı modeller arasından seçim yapılabilir. Ayrıca üstü işlemeli modellerden de uzak durmanızda fayda var.

Dikdörtgen vücut tipinde gelin adaylarına ise düz bel bölgelerini kamufle edecek ya da kıvrımlı gösterecek modelleri öneriyoruz. Düz kesim romantik gelinlikler dikkatleri bel bölgesinden alıp orantılı bir görünüm yaratırken iki parça romantik gelinlikler kıvrımlı bir bel görünümü yaratır. Kemerli gelinlikler de bel oyuntusu görünümü vereceği için tercih edebileceğiniz modeller arasında.

Ters üçgen vücut tipine uygun romantik gelinliklerin de robalı tasarımlar olduğunu belirtelim. Çünkü bu modeller vücudun alt ve üst bölgesi arasında orantılı bir görünüm yaratırken dikkatleri geniş üst vücuttan alıp, alt kısma çeker. Kum saati vücut tipindeki gelin adayları ise orantılı vücut hatlarıyla model seçiminde özgür! Balık ya da yarım balık kesim tamamı dantelli ya da güpür gelinlikleri bu vücut tipine çok yakıştırdığımızı da söylemeden geçmeyelim.

Romantik Gelinlik Fiyatları Neye Göre Değişiyor?

Romantik gelinlik satın almadan önce fiyatları etkileyen faktörleri bilmenizde fayda var. Böylece seçim yaparken size uygun modeli kolayca bulabilirsiniz. Peki fiyatlara etki eden konular nelerdir? Romantik gelinlik modelleri arasındaki fiyat farklarına neler neden olur? Bu soruların yanıtını merak edenler için hızlıca yanıt verelim:

Romantik gelinliklerin dikim şekline göre iki seçeneği bulunuyor: Markaların hazır romantik gelinlikleri ile özel olarak dikilen tasarımları. Bu noktada bilmeniz gereken gelinlik diktirme fiyatlarının hazır modellere kıyasla daha yüksek olduğudur. Çünkü bu modeller kişinin zevkine göre sıfırdan yapılıyor. Bu da hem işçilik hem süre açısından hazır modellere kıyasla daha zahmetli oluyor ve bu durum fiyatlara da yansıyor.

Gelinlikte kullanılan kumaş ve işlemeler de fiyatlara etki eden faktörlerden. Romantik gelinlikte kullanılan sentetik karışımlı kumaşlar ipek oranı yüksek kumaşlara kıyasla daha uygun fiyatlıdır. Bu nedenle, bu kumaşların kullanıldığı gelinliklerin daha düşük maliyetli olduğunu söylemek mümkün. Ayrıca gelinlikte kullanılan dantel, taş gibi işlemelerin türü de fiyatlara etki ediyor.

Satılık ve kiralık romantik gelinlik modelleri arasında da fiyat farkları mevcut. Markaların satılık romantik gelinlikleri arasından seçim yapmanız halinde, kiralama seçeneğine kıyasla daha yüksek ücretlerle karşılaşabilirsiniz. Gelinliğin tasarımcısı da fiyat farkına neden oluyor. Dünyaca ünlü markaların gelinlik modellerinin yerel markalara göre daha yüksek fiyatlı olduğunu söylemek mümkün.

Romantik gelinlik modellerine dair detaylardan bahsettik. Sırada size uygun tasarımı bulmak var. Bunun için bulunduğunuz sayfada yer alan birbirinden şık modelleri inceleyebilirsiniz. İlginizi çeken romantik gelinlikler için ilgili firmalarla iletişime geçerek bilgi ve randevu alabilirsiniz.