Armut Vücut Tipi Hakkında Bilmen Gereken Her Şey

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

4:45 dakika

24.05.2022

Armut tipi vücut, Türkiye’de ve Akdeniz kadınlarında görülen en yaygın vücut tipidir. Halk dilinde basenli olarak tabir edilen bu vücut tipine en uygun gelinlikler hangileri? İşte onun için yazının devamını okuman gerekiyor!

armut vücut tipine göre gelinlik

Armut Tipi Vücut Nedir?

Armut vücut tipi genel olarak ince bel kalın bacak olarak tanımlanan vücut tipidir. Kalçaya göre dar omuzlar, küçük ya da normal göğüsler, incecik bir bel ve bel kıvrımından sonra dolgun kalçalar armut vücut tipi nedir sorusunun cevabıdır. "A tipi vücut", "kaşık vücut tipi" gibi farklı şekillerde de adlandırılır.

armut vücut tipi

Hangi vücut tipine hangi gelinlik diye merak ediyorsan hepsini şurada anlattık: Vücut Tipine Göre Gelinlik Nasıl Seçilir?

Armut Vücut Tipi Olduğunu Nasıl Anlarsın?

Bu vücut şeklini gözünde canlandırmak için –adından da anlaşılacağı gibi- armut veya üçgen şeklini düşünebilirsin. Vücut tipinin de tıpkı bu iki örnek gibi üst tarafı yani omuz, göğüs ve bel bölümü dar, alt kısmı ise üst bölgeye göre daha geniştir.

Normal ya da küçük denebilecek göğüslere sahip, incecik belin ve bel kıvrımdan sonra genişleyen kalçaların üst bedenine göre daha dolgunsa sen tam bir armut tipi kadınısın demektir.

Vücut tipinden emin olamadıysan, tüm vücut tiplerini ve uygun gelinlik modellerini anlattığımız videomuza bakmadan geçme:

Armut Vücut Tipinin İdeal Ölçüleri

Armut vücut tipine sahip olduğunu vücut ölçülerinden de anlayabilirsin. Göğüs ve kalça çevresini en geniş olan yerinden, bel çevresini ise en dar yerinden ölçerek vücut tipine karar verebilirsin. İdeal vücut şekli olan kum saati vücut tipinin ölçülerinin 90-60-90 olduğunu düşünürsek armut tipi vücut ölçüleri genel olarak şöyledir: Kalça en az 95 ve üzeri, bel en fazla 67-68, göğüsler ise maksimum 88 cm.

Tabii bunlar ideali, sen 84-60-104 ya da 88-64-108 gibi ölçülerle de armut vücut tipi ölçülerine sahip olabilirsin. Sadece zayıf bir armut kadını olursun.

Armut vücut tipine sahip olup olmadığını hesaplamasını yaparken dikkat etmen gereken tek şey; her zaman kalça ölçüsünün göğüs ölçüsü ile arasındaki farkın en az 20 cm daha fazla olması...

Armut Vücut Tipine Göre Gelinlikler Hangileridir?

Alt bedeninin ne kadar dolgun ya da geniş olduğu önemli değil. Doğru gelinlik modeli seçtiğinde vücut hatlarını kum saati formuna yaklaştırabilirsin. Yani armut tipi vücut nasıl düzelir sorusunun yanıtı doğru gelinliği seçmektir.

Peki hangi gelinlik tipleri senin için idealdir? Bunun cevabını bize vücut hatların veriyor: Madem incecik bir belin var ve basenlerin onun yanında dolgun kalarak belinin harikalığına gölge düşürüyor o halde tek yapmamız gereken kalçalarını kamufle etmek! İhtiyacın olan illüzyonu yaratacak gelinlere de yakından bakalım:

Kalçaları Gizleyen Armut Tipi Gelinlik Modelleri

Kamufle etmemiz gereken tek yer kalçaların olduğuna göre seçime gelinlik eteklerinden başlayalım. Senin için en ideal etek tipi A kesimdir! A kesim gelinlikler bel bölgenden ayakucuna kadar A harfi şeklinde hafifçe genişlediği için basen bölgen en zarif şekilde üst bedenine orantılayabilir. Bu şekilde omuzların daha geniş ve kalçalarınla eşitmiş gibi görünür.

armut vücut tipi hakkında bilmen gereken her şey

A açılımlı gelinliklere dair tüm detayları şu yazımızda bulabilirsin: A Kesim Gelinlikler Hakkında Bilmen Gereken Her Şey

Gelinlikte prenses kesim modeli armut vücut tipine sahip gelin adaylarına uygun olan bir diğer seçenek olduğu için bu tarz etek kesimlerini de seçebilirsin. Etek kısmı kabarık gelinlik modelleri basenlerini kamufle etmek için uygun.

armut vücut tipi hakkında bilmen gereken her şey

Prenses gelinliklere dair detaylar için de şu yazımıza bakabilirsin: Prenses Kesim Gelinlikler Hakkında Bilmen Gereken Her Şey

Armut Vücut Tipi Gelinliklerinde Öne Çıkan Yakalar

Gelelim armut tip vücut şekline sahip kadınlar için ideal gelinlik yaka tiplerine... Armut vücut tipine en uygun gelinlik yakasına karar verirken omuzların belirleyici olabilir. Eğer normal genişlikte omuzlara sahipsen V yaka gelinlikler senin için idealdir. Bu yaka tipi ile göğüslerini öne çıkararak dikkatleri vücudunun üst kısmına çekebilirsin.

armut vücut tipi hakkında bilmen gereken her şey

U ve kare yakalar da üst bedeni ince, narin yapılı gelin adaylarına zarif bir görüntü katar. Farklı derinlikte U ile kare gelinlikleri rahatlıkla tercih edebilirsin.

armut vücut tipi hakkında bilmen gereken her şey

Gelin adaylarının en çok tercih ettiği yaka tiplerinden olan straplez yakayı da tercih edebilirsin. Omuzlarını öne çıkarmak için tercih edebileceğin bu gelinlik, göğüslerin küçük olduğu için sen hareket ettikçe kayabilir. Böyle bir durumun önüne geçmek istersen illüzyon yakalı straplez gelinlik modellerine yönelebilirsin.

Straplez gelinlik modellerini beğeniyorsan, şu galerimizde birbirinden şık örneklerini bulabilirsin: Straplez Yaka Gelinlik Modelleri

Eğer omuzlarını olduğundan geniş göstermek istersen armut vücut tipi için en uyumlu yaka tipleri arasında kayık yakaları da sayabiliriz. Çünkü kayık yaka, iki omuz arasında kayık gibi bir eğim çizerek omuzları geniş gösteriyor ve özellikle kabarık eteklerle birlikte adeta kum saati şeklinde bir silüet yaratıyor.

armut vücut tipi hakkında bilmen gereken her şey

Birbirinden şık kayık yaka gelinlik modellerine göz atmak istersen şu galerimizi ziyaret edebilirsin: Kayık Yaka Gelinlik Modelleri

Vücudunun üst bölgesini olduğundan geniş göstermek istiyorsan halter yaka gelinlik modellerini de tercih edebilirsin. Böylece yine kalçan ile omuzların arasında güzel bir orantı yaratabilirsin.

armut vücut tipi hakkında bilmen gereken her şey

Armut Vücut Tipi İçin Beli Öne Çıkaran Gelinlikler

Ve bel bölgen! Buraya hiçbir şey yapmana gerek yok çünkü zaten harika. Seçtiğin gelinliğin kumaşına göre korsesiz bile muhteşem şekil alacak olan beline kemer takmanı ve bu bölgede saten ya da ipek gibi akışkan kumaşlı gelinlikleri tercih etmene gerek yok. Bunlar yerine dantel gibi daha tok kumaşlar kullanılan gelinlikleri tercih edebilirsin.

İncecik belini daha ince gösterecek korsajlı modeller seni sıkmayacaksa harika bir seçenek olabilir. Arkası ipli gelinlik modelleriyle belini istediğin oranda sıkarak bel bölgeni ortaya çıkarabilirsin.

armut vücut tipi hakkında bilmen gereken her şey

Belinin harikalığını vurgularken "göğüslerim küçük" diye şikayetin varsa o bölgeyi de drapeli kumaşlarla bir beden büyütebilirsin.

Fazlalıklarını kamufle etmene yardımcı olacak gelinlik modellerine göz atmak istersen şu galerimize bakabilirsin: Zayıf Gösteren Gelinlik Modelleri

Armut Vücut Tipindeki Ünlüler

İnce üst vücut ve geniş kalçalar denince armut tipli ünlüler arasında akla ilk gelen kuşkusuz Jennifer Lopez! Ünlü ismi, vücut hatlarını ortaya çıkan parçalarla daha sık görsek de basenlerini kamufle edip orantılı bir görünüm yaratmak istediğinde, etek kısmı geniş açılımlı tasarımları tercih ettiğini söyleyebiliriz.

armut vücut tipi hakkında bilmen gereken her şey

Müziğin kraliçelerinden Rihanna da armut vücut tipine sahip ünlüler arasında. Geniş basenlerini kabarık etekli tasarımları kullanarak, ustalıkla kamufle ediyor.

armut vücut tipi hakkında bilmen gereken her şey

Armut vücut tipi Türk ünlüler arasında da oldukça yaygın. Örneğin; ünlü oyuncu Ezgi Eyüboğlu armut tipli ünlülerden. Eyüboğlu, Kaan Yıldırım ile yaptığı evlilikte, tercihini kabarık bir gelinlikten yana yapmıştı.

armut vücut tipi hakkında bilmen gereken her şey

Armut vücut tipindeki gelin adaylarının, doğru gelinlik seçiminde yardımcı olacak ipuçlarına değindik. Sırada sana uygun gelinliği bulmak var! Bunun için şehrindeki gelinlik firmalarını, sana uygun özelliklere göre filtreleyebilir, senin için ideal tasarıma kolaylıkla ulaşabilirsin!

Gelinlik Firmaları

Tarzına ve bütçene uygun en iyi gelinlik firmaları Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Gelinlik firmalarını incele

Bunlar da ilgini çekebilir

Gelinlikçi kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelinlik Firmaları

Gelinlik kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

66 Yorum

Sevgi Ersöz

Düğün Tarihi: 30.03.2023


Merhaba, göğüs ölçüm 94, belim 70, kalçam 93. Hangi tür yakalar uygun durur. Yardımcı olabilir misiniz?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba. Belirttiğiniz ölçülere göre kum saati vücut tipine sahip olduğunuzu söyleyebiliriz. Bu vücut tipine uygun gelinlik yaka, etek kesimi gibi bilgilere Kum Saati Vücut Tipi Hakkında Bilmen Gereken Her Şey yazımızdan ulaşabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Nurfettah

Düğün Tarihi: 23.06.2022


Merhaba benim ölçülerim 75-57-88 Ne tür gelinlik tercih etmeliyim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, belirttiğiniz ölçülere göre armut vücut tipine sahip olduğunuzu söyleyebiliriz. Fit bir görünüm için prenses ve A kesim gibi basenleri orantılı gösterecek modellere yönelebilirsiniz. Detaylar yazımızda mevcut. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Aslı Burakçin

Düğün Tarihi: 31.01.2022


Merhabalar benim bel 69 göğüs 87 kalça 94 omuz 99 hangi vücut tipine sahibim acaba öğrenebilir miyim?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, belirttiğiniz ölçülere göre armut vücut tipine sahip olduğunuzu söyleyebiliriz. Bu vücut tipine uygun gelinlik modellerini yazımızda bulabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Deniz

Düğün Tarihi: 18.06.2021


merhaba benim boy 1.68 kilo 48 omuz 93 göğüs 82 bel 61 kalça 88 hangi vücut tipine sahibim acaba?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, belirttiğiniz ölçülere göre kum saati vücut tipine sahip olduğunuzu söyleyebiliriz. Bu vücut tipine ilişkin detaylı bilgi için şu yazımızı inceleyebilirsiniz: Kum Saati Vücut Tipi Hakkında Bilmen Gereken Her Şey. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Ayşegül Pekcan

Düğün Tarihi: 07.02.2021


Merhaba. Armut vücut tipine sahibim,A kesim,V yaka, uzun kollu bir gelinlik satın aldım. Yüz hatlarım çok küçük nasıl bir saç modeli yapacağımı bilmiyorum. Yardımcı olur musunuz?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, kolları uzun bir V yaka gelinlik tercihinde bulunan gelin adaylarına, gelinlikle birlikte karmaşık bir görüntü yaratmaması için açık modeller yerine toplu gelin saçı modellerini öneriyoruz. Alnı kapatan ve gözlere doğru düşen saç modelleri yüzünü olduğundan daha küçük gösterecektir. Bu yüzden olabildiğince yüzünüzü açan modellere yönelmelisiniz. Yanlara doğru açılan dalgalı yarım toplu saçlar, tepeden bombeli atkuyruğu ya da topuz modelleri gibi alternatifler sizin için uygun olacaktır. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Zeynep Salar

Düğün Tarihi: 17.11.2020


Merhaba omuzlarım kalcamdan 2 cm dar . Göğsüm 84 belim 69 kalça 98 bedenlerin var biraz. Sizce hangi vücut tipi.

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, belirttiğiniz ölçülere göre armut vücut tipine sahip olduğunuzu söyleyebiliriz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Zeliha Uzun

Düğün Tarihi: 17.11.2020


Merhaba. Benim boy 1.68 göğüs 88 bel 67 kalça 94 basenelrim biraz geniş armuta son sırada dahil miyim yoksa kim saati sayilir miyim :)

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, belirttiğiniz ölçülere göre armut vücut tipine sahip olduğunuzu söyleyebiliriz. İyi günler...

  Cevapla

Ala

Düğün Tarihi: 24.10.2020


Merhabalar, ölçülerim omuz: 90, göğüs: 82, bel: 60, kalça: 90. Göğüs ölçüsü kalçadan küçük olduğu için armut mu oluyorum yoksa omuz ve kalça eşit olduğu için kum saati mi, bunu tam anlayamadım. Yardımcı olabilir misiniz?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, verdiğiniz ölçülere göre kum saati vücut tipine sahip olduğunuzu söyleyebiliriz. Bu vücut tipine ilişkin ayrıntılı bilgi için Kum Saati Vücut Tipi Hakkında Bilmen Gereken Her Şey başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Esila Kıran

Düğün Tarihi: 22.06.2020


Merhaba benim ölçülerim 87 59 86 nasıl bir gelinlik modeli önerirsiniz

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, belirttiğiniz ölçülere göre kum saati vücut tipine sahip olduğunuzu söyleyebiliriz. Orantılı vücut hatlarınızdan dolayı her kesimde gelinlik modeli vücudunuz için uygundur. Her gelinin tercih edemeyeceği, sadece kum saati vücut tipine sahip gelin adaylarına önerdiğimiz balık kesim modeller sizin için ideal bir seçenek olabilir. Ancak yalnızca vücut tipiniz değil düğünün mekanınız, düğünün yapılacağı mevsim, tarzınız gibi kriterler de gelinlik seçiminize etki eder. Bu nedenle Kum Saati Vücut Tipi Hakkında Bilmen Gereken Her Şey yazımızı inceleyebilir, size uygun modeller konusunda fikir edinebilirsiniz. Ayrıca belirttiğimiz kriterlere göre düğününüze ilişkin daha fazla detay paylaşabilirseniz daha net önerilerde bulunabiliriz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Kubra Nur Goksu

Düğün Tarihi: 21.06.2020


Merhabalar gogus 90 bel 87 kalca 89 vucut tipim neolabilir boyum ise 167 bacaklarim isedolgun ve ben ise helen tarzi rahat ve sık model dusunuyordum sizce ne uygun olur bana

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, belirttiğiniz ölçülere göre dikdörtgen vücut tipine sahip olduğunuzu söyleyebiliriz. Bu vücut tipine uygun gelinlik modelleri arasında da düz kesim tasarımlar, belinizi kıvrımlı gösterebilecek iki parçalı gelinlikler ile boyunuzu olduğundan daha uzun gösterebilecek robalı gelinlikler yer alıyor. Helen model gelinliklerin de robadan ve düz kesimli seçenekleriyle, vücudunuz için uygun olduğunu söyleyebiliriz. Şu yazımızda daha fazla detay bulabilirsiniz: Dikdörtgen Vücut Tipi Hakkında Bilmen Gereken Her Şey. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Rabia Meftun

Düğün Tarihi: 25.03.2020


Merhaba benim omuzlarım 97, göğüs 84, bel 75, kalça 100. Boyum 168 kilom 63 Ayrıca tesettürlüyüm. Kapalı bitisi olarak sizce nasıl bir gelinlik tercih etmeliyim. Zarif ve hoş görünmek istiyorum hatta kuğu gibi diyebiliriz. Üst kısmı çok işlemeli yada karışık bir gelinliktepek düşünmüyorum ama ilk önceliğim güzellik ve zerafet yardımcı olursanız çok mutlu olurum şimdiden teşekkürler

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Belirttiğiniz ölçülere göre armut vücut tipine sahip olduğunuzu söyleyebiliriz. Bu ölçülere göre üst vücudunuzu öne çıkaran, basenlerinizi kamufle eden tasarımlar arasından seçim yapmanızı öneriyoruz. Zarif görünmek istediğinizi de göz önünde bulundurarak, üst kısmı dar, A kesim gelinlik modelleri sizin için uygun olabilir. Vücudunuza uygun gelinlik seçimiyle ilgili daha fazla öneri isterseniz şu yazımıza göz atabilirsiniz: Vücut Tipine Uygun Tesettür Gelinlik Nasıl Seçilir?. "Kuğu gibi" bir görünüm için de eteğinizin çok da uzun olmayan bir kuyruğa sahip olması yardımcı olacaktır. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Pelin Akbay

Düğün Tarihi: 13.03.2020


merabalar benim boyum 1.70 gogus 90 belim 72 kalca 98 hani model gelinlik olur acaba

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Belirttiğiniz vücut ölçülerine göre armut vücut tipine sahip olduğunuzu söyleyebiliriz. Yazımızda da belirttiğimiz üzere bu vücut tipine sahip gelin adaylarına genellikle geniş basenleri kamufle eden A ve prenses kesim gibi modelleri öneriyoruz. Yarım balık gelinlikler de basenleri olduğundan daha dar göstermek için idealdir. Bu etek kesime uyum sağlayacak yaka tiplerinin kayık ve V yakalar olduğunu da belirtelim. Askılı ve straplez modellere de tercih edebileceğiniz seçenekler arasında. Özellikle omuzlarınızı öne çıkarmak isterseniz kayık ve straplez yakalı gelinlikler sizin için uygundur.

  Cevapla

Sevcan Akkaş

Düğün Tarihi: 14.05.2019


Merhaba ıyi günler dilerim benim ölçülerim 89 87 106 160 boyunda bir bayanım ben kısa abiye giymek istiyorum ama nasıl bir model alicam bilemiyorum bana yardımcı olursanız çok memnun kalırım düğün havuz kenarı olacak kafam çok karışık şimdiden çok teşekkür ederım

Düğün.com

Düğün.com
Verdiğiniz ölçülere göre armut vücut tipine sahip olduğunuzu söyleyebiliriz. Armut vücut tipinin en belirgin özelliği küçük göğüsler ve geniş kalça olduğu için ilgiyi kalçalardan uzaklaştıracak abiye modellerini tercih etmenizde fayda var. Üst kısmı dar, etek kısmı volümlü olan kısa elbiseler kalçanızı kamufle etmek için ideal. Ayrıca; V yakalı veya göğüs dekolteli abiye modelleri de dikkatleri vücudunun üst kısmına çekeceği için tercih edebileceğiniz elbiseler arasında yer alıyor. Boyunuzu uzun göstermek için önü kısa arkası uzun tasarımlar da uygun seçim olabilir. Havuz başı düğünler için bu etek kesimine sahip uçuş uçuş kumaşlardan elbiseleri tercih edebilirsiniz. Vücut tipine göre abiye önerisinde bulunduğumuz şu yazımız da ilginizi çekebilir: Vücuduna En Uygun Nişanlık Hangisi?

  Cevapla

Betül Elçi

Düğün Tarihi: 03.03.2019


Merhaba nişanim var evde fakat iki bir balık model denedim beden ölçülerim 85.67.106 sizce belden oturtmali kloş bir model mi Yoksa balık tarzi bir model önerirsiniz çok kararsiz kaldim yardimci olursanız çok memnun olurum

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Armut vücut tipine sahip olduğunuz için balık model yerine belden oturtmalı modellere yönelmenizi tavsiye ediyoruz. Çünkü balık modeller vücudunuzu sarıp basenlerinizi ön plana çıkaracak ve olduğundan daha geniş gösterecektir. Ayrıca nişan töreniniz bir dış mekanda değil, evde yapılacağı için kısa modeller daha uygun olacaktır. Nişan elbisesi seçimine dair daha fazla ipucu isterseniz Söz ve Nişan Elbiseni Seçerken Dikkat Etmen Gereken 5 Şey başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz. Şimdiden mutluluklar dileriz.

  Cevapla

Sıla

Düğün Tarihi: 24.11.2018


Merhabalar. Ben 154 boyunda 83(AA Cup)-60-90 vücut ölçülerine sahip biriyim. Bacak boyum ise 80 cm. Kalçam boyuma göre geniş olmasına rağmen ince bacaklara sahibim diyebilirim. Göğüsüm neredeyse yok gibi, bu yüzden çoğu kıyafet yakışmıyor. Göğüs yerine dekolteyi bacaklarda kullanmak istiyorum, şekilli bacaklara sahibim fakat bacak boyum kısa olduğu için yine iyi bir görünüm elde edemiyorum. Omuzlarım ise fazlasıyla dar. Beni daha uzun ve göğüslerimi daha büyük gösterecek bir gelinlik modeli var mı?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, küçük göğüslerinizi daha büyük göstermek için V yakalı modeller uygun olacaktır. Omuzları geniş göstermek için ise kayık yakalı modelleri tercih edebilirsiniz. İkisini bir arada nasıl kullanırım derseniz V yaka görünümlü bir gelinliğe illüzyon yaka ekleterek kayık yaka haline getirebilirsiniz. Gelinliğinizin yaka tipini nasıl seçeceğinize dair daha fazla ipucunu şu yazımızda bulabilirsiniz: Gelinliğinin Yaka Tipini Nasıl Seçmelisin? Bacaklarınıza güvendiğinize göre mutlaka öne çıkarmanızı tavsiye ediyoruz. Belirttiğimiz yaka tipine sahip, yırtmaçlı A kesim gelinlikler sizin için uygun olacaktır. Ancak hem göğüs hem bacak dekoltesini birlikte kullanmak istemezseniz illüzyon yakalı, etek kısmı katlı tüllerden oluşan, yırtmaçsız, az kabarık A kesim bir gelinlik hem boyunuzu daha uzun gösterecek, hem de alt ve üst bölgenizi daha orantılı gösterecektir. Şimdiden mutluluklar dileriz.

  Cevapla

Selin Babacan

Düğün Tarihi: 18.11.2018


Ben de armut tipi bir bayanım. Basemim geniş ama belim üst bölgem ince ama kilolu duruyorum. Çünkü genelde elbise ve kıyafet seçimim hatalı oluyor ? düğünüme de 6 ay kaldı. A kesim istiyorum bu konuda hemfikiriz ancak üst bölgeme hiçbir şekilde karar vermiş değilim. Kayık yaka demişsiniz ama bu sefer üzerimde geniş olacak kalçam da baştan aşağı şişko olmayacak mıyım :/

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, kayık yaka tipine sahip A kesim gelinlikler, hem kalçanızla üst bölgeniz arasında orantılı bir görünüm yaratacak hem de üst bedeninizi daha uzun gösterecektir. Ancak kayık yaka tipine dair endişeleriniz varsa illüzyon yakalı straplez bir gelinlik de tercih edebilirsiniz. Ayrıca derin V yakalı, ince ya da kalın askılı modeller de ince üst bölgenizi öne çıkarmak için ideal bir seçim olabilir. Halter yaka tipine sahip gelinlikler ile de omuzlarınızı öne çıkarabilirsiniz. A kesim gelinlikler ile tercih edebileceğiniz yaka tiplerine dair daha fazla detaya şu yazımızdan da ulaşabilirsiniz: A Kesim Gelinlikler Hakkında Bilmen Gereken Her Şey

  Cevapla

Figen Savas

Düğün Tarihi: 26.10.2018


Merhaba, vucudum 75 - 65 - 95 olculerinde, boyum 170 ve 55 kiloyum. Daha sade ve zarif duruslu bir gelinlik giymek istiyorum kabarik tullu yerine. Mesela Omuzdan baglamali ya da V yaka ustu dantelli alt kismi daha sade inebilen modeller olabilir. Yardimci olur musunuz ve bedenime uygun olan modellerden ornek gosterebilir misiniz?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Figen hanım, Belirttiğiniz ölçülere göre armut vücut tipine sahipsiniz. Basenleriniz üst bedeninize oranla daha geniş olduğu için gelinlik tercihinizde balık ve düz kesim modellerden uzak durmalısınız. Belden aşağıya genişleyerek inen yani A kesim ve prenses gelinlikler vücut tipinize daha uygun. Ancak zarif ve sade bir gelinlik giymek istediğiniz için size en uygun seçeneğin A kesim gelinlikler olduğunu söyleyebiliriz. Göğüsleriniz büyük olmadığı için halter yaka, derin V yaka modeller uygun olacaktır. A kesim gelinlikler ile ilgili detaylı bilgi için şu yazımıza bakabilirsiniz: A Kesim Gelinlikler Hakkında Bilmen Gereken Her şey. Mutluluklar dileriz.

  Cevapla

Tuğse

Düğün Tarihi: 29.09.2018


Merhabalar Göğüs 90 bel 66 kalça 98 vücut yapısına sahibim vücut tipim nedir çünkü armuta da uymuyor :( ve ne tarz bir gelinlik tercih etmeliyim sizce

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Tuğse Hanım. Belirttiğiniz ölçülere göre vücut tipiniz armut. Basenleriniz bedeninize göre biraz daha geniş olduğu için gelinlik tercihinizi, belden aşağıya genişleyerek inen modellerden yana yapmalısınız. Kabarık modellerden hoşlanıyorsanız ve boyunuz ortalamanın üzerindeyse prenses kesim deneyebilirsiniz. A kesim gelinliklerin her zaman için kurtarıcınız olacağını da unutmayın. Şu yazıya da göz atmanızı öneririz: A Kesim Gelinlikler Hakkında Bilmen Gereken Her Şey. Balık ve düz kesim modellerden mümkün olduğunca uzak durmanız gerekecek. Mutluluklar dileriz.

  Cevapla

Esra Işık

Düğün Tarihi: 28.06.2018


Merhaba bende armut tipi bir vücut ölçüsüne sahibim a kesim ya prenses model arasında kararsızım ama galiba hafif prenses bir model tercih edicem ne çok sade ne de çok taşlı bişey istemiyorum boyum 1.64 hem çok zarif ve şık hemde aşırı abartı olmayacak salon düğünü için kumaş model tarzı önerebilir misiniz acaba ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Esra Hanım. Gelinliğinizin etek kısmını tül tercih edip, üst bedende işlemeli kumaşlara yönelebilirsiniz. Ya da gelinliğin tamamında saten, ziberlin ya da kumaş dantel tercih edebilirsiniz. Şimdiden mutluluklar dileriz.

  Cevapla

Esra Işık

Düğün Tarihi: 28.06.2018


Merhaba bende armut tipi bir vücut ölçüsüne sahibim a kesim ya prenses model arasında kararsızım ama galiba hafif prenses bir model tercih edicem ne çok sade ne de çok taşlı bişey istemiyorum boyum 1.64 hem çok zarif ve şık hemde aşırı abartı olmayacak salon düğünü için kumaş model tarzı önerebilir misiniz acaba ?


Ayşe

Düğün Tarihi: 17.06.2018


merhabalar, tam emin olamamakla birlikte armut vücut tipine uygun olduğumu düşünüyorum. 1.50 boyda ve 51 kilodayım. küçük göğüslüyüm biraz göbek bölgesinde fazlalığım var korseyle beraber A kesim V yaka gelinliğin uygun olacağını düşündüm sizce de uygun mudur? bir de evde nişan yapmayı düşünüyorum midi boy belden oturtmalı kloş etekli elbise uygun mudur acaba? şimdiden teşekkürler

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Ayşe Hanım. Armut vücut tipine sahip biri için çok doğru tercihlerde bulunmuşsunuz, tebrikler. A kesim ile vücut ölçüleriniz daha orantılı görünürken, V yaka daha uzun görünmenize imkan sağlayacak. Ev nişanı için midi boy elbise seçiminizi de beğendik. Size mutluluklar dileriz.

  Cevapla

Derya Çakar

Düğün Tarihi: 08.06.2018


Vücut tipime bir türlü karar veremiyorum. Ölçülerim şu şekilde; göğüs 88 cm, omuzlar ile birlikte 100 cm, bel 72, kalça 100. Sizce hangi beden tipiyim?

Düğün.com

Düğün.com
Sizin vücut tipiniz armut. Makalemizin size yardımcı olacağını umuyoruz. Sevgiler

  Cevapla

Nergis Yener

Düğün Tarihi: 24.05.2018


Merhaba. Ben armut tipi bedene sahibim Belin ve göğüsüm yok. Fakat kalçalarım var (dik) sade çok açık olmayan bir gelinlik bakıyorum ama hepsi ya açık ya süslü. Yardımcı olur musunuz?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba. Vücut ölçülerinizi verirseniz, belki size daha iyi yardımcı olabiliriz.

  Cevapla

Rabia Kesici

Düğün Tarihi: 18.05.2018


Ben de armut tipliyim, incecik askili ya da boyundan ince aski baglamali gelinlik giymek istiyorum


Selin Elbaş

Düğün Tarihi: 11.05.2018


merhabalar. armut şeklinde vücuda sahibim sanırım. göğüs 90 bel 67 kalça 100. Boyum 160 ve omuzlarım dar değil. Çok kabarık olmayan bir gelinlik giymek istiyorum bana öneride bulunur musunuz? Teşekkürler.

Düğün.com

Düğün.com
Selin Hanım Merhaba. Evet armut vücut tipine sahipsiniz. Bu nedenle belden aşağıya hafif genişleyerek inen A kesim gelinlik modellerine yönelmenizi öneriyoruz. Saten, ipek, tül ya da şifon kumaşları değerlendirebilirsiniz. Omuzlarınızı kapatmak isterseniz, düşük omuzlu modeller hoş bir seçenek olacaktır.

  Cevapla

Kübra Yılmaz

Düğün Tarihi: 01.05.2018


Merhabalar benim vücut ölçülerim göğüs 75 bel 68 ve kalça 95. Sizce benim vücut tipim nedir? Güzel ve sağlıklı bir fiziğe sahip miyim? Sorularımı cevaplarsaniz çok sevinecegim. Şimdiden teşekkürler.

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Kübra Hanım. Siz armut vücut tipine sahipsiniz. Vücut tipinize uygun giyindiğiniz sürece size yakışmayacak kıyafet olduğunu düşünmüyoruz. Fiziğinizin sağlıklı olup olmadığı konusunda bizim yorum yapmamız doğru olmaz. Sevgiler,

  Cevapla

Lale Pamuk

Düğün Tarihi: 01.05.2018


Merhabalar ben armut vücut tipine sahibim. Boyum 165, 53 kiloyum. Göğüslerim 80 belim 67 ve kalçalarım 102. Bana en çok yakışan elbise modelleri nelerdir acaba? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Lale Hanım. Siz armut vücut tipine sahipsiniz. Bu nedenle en çok belden aşağıya genişleyerek inen A kesim eteğe sahip elbiseler sizde çok hoş duracaktır.

  Cevapla

Esma Sorel

Düğün Tarihi: 25.01.2018


Selam, armut vucut tipinde 167cm uzun bacaklı ama baldırlı biriyim. Düğünümde kısa gelinlik diymek istiyorum.Sizce yakışır mı armut vucut tipinde kadınlara kısa gelinlik?


Mehtap

Düğün Tarihi: 08.01.2018


boyum 168 armut seklinde vücuda sahibim kuyruklu üst tarafi dantelli bir gelinlik giymek istiyorum sizce nasıl gelinlik tercih etmeliyim belimiön plana cıkarmak istiyorum


Meltem Tokay

Düğün Tarihi: 22.12.2017


Merhaba benim kir dugunu seklinde dugunum olucak A model gelinlik begendim ben armut tipli vucuda sahibim fakat etek kismi sade ist kismi islemeli yaka kismini omuzlardan dusuk sekilde istiyorum. Size fotografla gostermem mumkunmu ayri duak kismini uzun gosterisli istiorm etek kismi cok sade oldugu icin yarfimci olun lutfen.


Gamze Yildirim

Düğün Tarihi: 21.12.2017


Merhaba, armut vücut tipine sahibim ve prenses modeli gelinlik istiyorum fakat kayık yaka istemiyorum sizce benim için uygun mu??


Sevda Molla

Düğün Tarihi: 20.11.2017


Armut vücut tipine sahibim ve balık giymek istiyorum. belden çırt çırtlı kaftan gibi çıkarıp atabileceğim bir şey ile kamufle etmek istiyorum başarılı olur muyum? A kesim ve prenses model istemiyorum.


Zeynep Güllü

Düğün Tarihi: 18.11.2017


Merhaba. Vücut ölçülerim 87-69-103 hangi vücut tipine girdiğimi tespit edemiyorum yardımcı olur musunuz?


İdil

Düğün Tarihi: 03.11.2017


Merhaba benim vücut ölçülerim göğüs 88 bel 58 kalça 94 sizce dar ve mini bir elbise bana yakışırmı bu arada boyum 1.66 birde vücut tipim tam olarak ne olduğunu anlayamadım yardımcı olurmusunuz mezuniyet törenim yaklaşıyorda


Tansu Akdeniz

Düğün Tarihi: 26.10.2017


Merhabalar, benim vücut ölçülerim kalça 93 bel 65 göğüs 83 cm cıkıyor. Armut vücut oluyorum ama zayıfından sanırım ? Düğünüme sırtı açık ve belden oturtmalı etek kısmı uçus uçus veya dantel güpür düşünüyorum. Kararsız kaldığım güğüs kısmını hafif v mi yaptırsam yoksa yuvarlak yakamı olsun sizce nasıl uyar


Nazlı Cihanker

Düğün Tarihi: 19.09.2017


Merhabalr yazınız çok detaylı olmuş. Benim ölçülerim 93 67 üst bölgem 80 civarında kollarm birz zayıf bunu kapatmak için nasl bir gelnlk seçmelyim . Ben balık model deniyorm ama üst olarak gögüslerim küçük oldugu için sırt bölge dekoltesi uygunmudr sizce


Elif

Düğün Tarihi: 14.09.2017


Merhaba ben elif armut vücut tipliyim fakat omuzlarım da geniş ayrıca boyum da 160.boyumu uzun gösterecek ve vücut tipime uyğun hangi model gider teşekkürler


Meryem

Düğün Tarihi: 04.08.2017


Merhaba ben armut vucutluyum ve belim baya ince gelinlik olaram prenses ve kabarik bir model begendim yakasi v sizce ne dersiniz tesekkurler


Afra Duran

Düğün Tarihi: 10.07.2017


Merhabalar benim vücut ölçülerim göğüs85 bel 73kalça 102 armut tipi oldugumu düşünüyorum nasıl bir gelinlik tercih etmeliyim bilmiyorum hayalim balık formunda olması ama yazılarınızda A kesiminden bahsediyorsunuz ne yapmalıyım yardımcı olabilirseniz teşekkür ederim.


Cemre Çınar

Düğün Tarihi: 15.06.2017


Merhabalar ben Cemre, armut tipini de kumsaati tipini de inceledim fakat bir türlü hangisi olduğuma karar veremedim. Vücut ölçülerim ; 85 63 96 sizce ben hangi vücut tipi oluyorum? Yardımcı olursanız çok sevinirim, teşekkürler:)

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Cemre, Sen kesinlikle armut vücut tipine uygunsun. Fakat ince bir yapın olduğu için doğru seçimlerle kum saati gibi görünmen çok kolay.

  Cevapla

Ezgi Hazal

Düğün Tarihi: 26.05.2017


Merhabalar ölçülerim göğüs 113 bel 98 kalca 126 boyum 1.65 omuzlarım geniş çok açık ve straplez bi gelinlik istemiyorum kır düğünü yapacagım topuklu giyemeyecegim saçlarım açık olacak a kesim tercih etmem gerektiğini düşünüyorum ayrica tul istiyorum gupur cok kullanmak istemiyorum yardımcı olabilir misiniz ne tarz bi kumaş şekil üst kısım duvak boyu yaka tarzı hakkında öneride bulunabilir misiniz vücut tipim tam olarak bulamiyorum lütfen yardımcı olur musunuz şimdiden teşekkürler.

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Ezgi, Ölçülerini göz önünde bulundurduğumda vücut tipin armut vücut tipi yerine dikdörtgen vücut tipine daha yakın olduğunu düşünüyorum. A kesim gelinlik giymenin sakıncası yok fakat bel bölgesi için mutlaka korse kullanmanı tavsiye ediyorum. Güpür kumaş kır düğünü için ağır kalacağı için tül ve dantel kumaştan tasarlanan gelinlikleri tercih etmelisin. Dekolte bölgesi için hem saçını açık bırkacağı hem de topuklu giymeyeceğin için boyunu dhaa uzun gösterecek olan V yaka tercih etmeni öneriyorum. Fakat dik bir ve yaka yerine geniş V yaka sende daha hoş görünecektir.

  Cevapla

Damla Bingol

Düğün Tarihi: 19.04.2017


mrblar temmuzda düğünüm var aklımda hep balık tarzı komple dantelli gelinlik vardı sizce nasıl gelinlik tercih etmeliyim ölçülerim 81 82 101 boyum 1. 68 63 kiloyum


Büşra

Düğün Tarihi: 09.04.2017


Merhabalar ben 175 boyunda 62 kiloyum Armut vücut tipine sahibim ama gögüslerim çok küçük ve belimde oldukça ince, bu yaz nişanım var özel bir mekanda açık hava havuzlu bir mekanda. Gelinligimi prenses model olarak seçtim ama nişanlığıma karar veremiyorum sizce A kesim mı oda mı prenses olmalı ? Tecrübelerinize güveniyorum. Şimdiden teşekkürler.


Meltem Güler

Düğün Tarihi: 15.03.2017


boyum 1.59 kilom 74 armut vücut tipine sahibim nasıl bir gelinlik almalıyım? dantelli ve sraplez yaka düşünüyordum ama sizi okuyunca kayık yaka da düşünmeye başladım. bi kaç gelinlikçi hep A kesim seçmelisin dedi ben prenses model istiyordum alında ama olduğumdan daha kilolu görüneceğimi söylüyorlar siz ne dersiniz?


Ozlem Cevikdal

Düğün Tarihi: 06.03.2017


Merabalar bende armut tipinde biriyim gelinligimin ust kismini hakim yaka kisa kollu bisey dusunuyorum sizce boyle bi model olabilirmi bana


Berna Önal

Düğün Tarihi: 03.03.2017


Merhaba. Vücut tipim armut ve baktığım gelinlikler hep a kesim ve prenses . En çok prenses modelleri beğendim balon etek ipek tafta ve transparan denedim. Gelinlik ci sirtimin geniş olduğunu ve sırt dekolteli bir gelinlik tercih etmememi söyledi ne yapacağım bilmiyorum kızlar yardım edin lütfen. Prenses gibi olmak hem şık hem zarif hemde çekici görünmek istiyorum. . Nasıl bir gelinlik secmeliyim. Birde bu ara biraz göbeğim çıkmaya başladı kilo alınca direk basen ve göbekten alıyorum bu pr gelinlik secimimi nasıl etkiler ?


Buse O

Düğün Tarihi: 25.02.2017


Merhabalar. Boyum 1.65 kilom 47 Göğüs bölgem 85 belim 58 kalçam ise 89. Armut vücut tipine sahip olduğumu düşünüyorum. Çünkü kalçam üst bedenimden biraz daha geniş görünüyor. Bende kayık yaka ve ispanyol kol, dar bir A kesim, dantelli ve sırtı V şeklinde dekolteli bir gelinlik düşünüyorum. Fikriniz nedir acaba?


Öznur Gürler

Düğün Tarihi: 17.01.2017


Merhabalar 90 77 105 ölçülerine sahibim sizce nasıl gelinlikler tercih etmeliyim yardımcı olur musunuz lütfen

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Öznur, Senin vücut tipin hem dikdörtgen hem de armut vücut tipine benzediği için her iki vücut tipine de uyan gelinlik modellerini de deneyebilirsin. Örneğin A kesim her iki vücut tipini çok şık gösterir. O nedenle ilk seçeneğin A kesim gelinlikler olmalı. İyi bir korse ile düz kesim gelinlik modellerini de tercih edebilirisin. Daha iyi bir fikir vermesi için bu tip gelinliklerin her birinden en az bir tane deneyerek kararını o şekilde verebilirsin.

  Cevapla

Ayşe Kılıç

Düğün Tarihi: 15.01.2017


Şuan biraz kilom fazla ama sanırım ya armutum yada kum saati şimdi; Göğüs:90 Bel:75 Kalça:100 Burda belim biraz fazla olsada çok ince aslında ama vücut tipimi anlamadım yardımcı olabilirmisiniz

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Ayşe, Vücut ölçülerine baktığımızda dikdörtgen vücut tipine benzediğini düşünüyoruz. Armut vücut tipine yakın olsan bile bel ölçün 70'in üzerinde olduğu için armut vücut tipindesin diyemiyoruz. Fakat sen kıyafetlerinin duruşuna bakarak daha iyi analiz edebilirsin. Göğüs ve kalça ölçülerin eşit olsaydı kum saati olabilirdin.

  Cevapla

A.a

Düğün Tarihi: 20.12.2016


Merhaba boyum 1.80 ölçülerim 85-60-103 sizce nasıl bir model tercih edebilirim göğüslerim ufak ama derin dekolte istiyorum ayrıca korseyle balık modeli kurtarabilir miyim acaba

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Balık model gelinlikler için boyun, derin dekolte içinse göğüslerin büyük avantaj. Seçiminden dolayı seni tebrik ediyorum. Evet, korse ile muhteşem bir gelin olacaksın.

  Cevapla

Akile Kumcu

Düğün Tarihi: 13.12.2016


Merhaba, boyum 1,56 ölçülerim 86-70-95 armut bir bayanım. Balık modelleri topuklu ile kaldırabilir miyim? A kesim modellerde düşük omuz kullanmalı mıyım?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Akile, Balık kesim gelinlik ile kesinlikle topuklu ayakkabı giymelisin. Kendine soracağın soru "Bütün gece topuklu ayakkabıya dayanabilecek miyim?" olmalı. Çünkü balık kesimli gelinliği düz bir ayakkabı ile giydiğinde bütün havası kaçacaktır. Üstelik etekleri de topuklu ayakkabına göre yapıldığı için etekleri de çirkin duracaktır. A kesim ile düşük omuz kullanabilir tabii fakat düşük omuzlu modeli seçerken omuzlarını çok sıkmamasına ve sana hareket kolaylığı sağlamasına dikkat etmelisin.

  Cevapla

Semra Misir

Düğün Tarihi: 14.11.2016


Merhaba, 1 63 boyundayım ve armut vücut tipine sahibim. Gelinlik olarak A kesime karar verdim fakat yaka tipi olarak kararsızım. Kayık yakayı sevmiyorum. Uzun kollu bir gelinlikte omuz dekoltesi olsun istiyorum. yaka kayık şeklinde kıvrımlı değilde omuzlar açık kalacak şekilde dümdüz olmasını, alttaki tok kumaşın m şeklinde dantelin altından görünmesini istiyorum. Sizce böyle bir üst kısım A kesim gelinliğe ve benim vücut tipime uygun mudur? Teşekkürler..

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Semra, Vücut tipine göre uygun bir gelinlik modeli seçmişsin. A kesim bence de harika bir gelinlik olur. Uzun kollu ve omuzları açık bir model ise beni biraz düşündürdü.Çünkü uzun kollu ve düşük omuzlu gelinlikler fotoğrafta çok güzel görüntü vermesine rağmen eğer bir düğün planlıyorsan rahat hareket etmeni oldukça engelleyecektir. O nedenle yaka kesimini uzun kollu gelinliğe uygun olan modellerden seçmelisin. Kayık yaka sevmiyorsan V yaka deneyebilirsin.

  Cevapla

Tuğçe Nur

Düğün Tarihi: 10.11.2016


Merhabalar ben tam sizin verdiğiniz armut tipi ölçülerine sahip birisiyim boyum 162 kilo 56 göğüs 88 bel 67 kalça 97 . Beyaz tenli ve doğal sarışın karamel tonlarında saç rengine sahip birisiyim .. boyumub uzun gözükmesi için püf noktaları söyleyebilir misiniz.. gelinlik konusunda da A kesim pek kabarık olmayan bi model tercih etmeyi dusunuyorum sizin söylediğiniz gibi.. prenses modelde yakışır mı sizce ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Tuğçe, Boyunun daha uzun görünmesini istiyorsan prenses kesim gelinlik giymeni tavsiye etmiyorum. Çünkü prenses kesim belinden itibaren bir anda kabardığı ve dikkati eteklerine çekeceği için boyunu kısaltacaktır. Mutlaka prenses kesim giymek istersen platform topuklu ayakkabı ile duvağını saç modelinin üzerinden taktırmalısın. A kesim gelinlik ise yavaş yavaş kabarır ve hafif bir kuyruğu olursa boyunu daha uzun gösterir. Daha fazlası için saçlarını tepeden topuz yaptırmanı tavsiye ediyorum.

  Cevapla

Fatos Olgun

Düğün Tarihi: 05.11.2016


Merhaba 158 boyunda 48 kiloyum vücut ölçülerim göğüs 77 bel 62 basen 94 sizden hem vücut tipim ile ilgili bilgi almak hemde gelinlik önerisi almak istiyorum Temmuz ayı içerisinde kısmen açık kısmen kapalı bir mekanda düğünüm gerçekleşecek aslında balık model bir gelinlik istiyorum fakat sizce ölçülerime göre en doğru model ne olur ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Fatoş, Vücut ölçülerine göre sen armut vücut tipine daha yakınsın. Fakat basenlerin çok geniş olmadığı için balık model gelinlik kesimi de sana çok yakışır. Normalde armut vücut tipli gelin adaylarına A kesim gelinlik modelini öneriyorum. Çünkü A kesim belin inceliğini vurgularken kalçaları da gizliyor. Sana tavsiyem ise seçim yapmadan önce hem balık hem de A kesim gelinlik modelini denemen yönünde. Böylece hangisinin yakışacağını gözlerinle de görebilirsin. Ve kararını balık gelinlik modelinden yana yaparsan kayık yaka gelinlik seçmelisin. Çünkü kayık yaka göğüslerin ile basenlerin arasında denge oluşturacak ve eşitmiş gibi görünerek vücudunu kum saatiymiş gibi gösterecektir.

  Cevapla

Sev

Düğün Tarihi: 21.10.2016


Merhaba benim vücut ölçülerim gögüs 92 kalça 100 bel 70 olmakta.Armut oldugumu düşünüyorum,sizin yorumunuz nedir?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Sev, Verdiğin ölçülere göre sen daha çok dikdörtgen vücut tipine benziyorsun. Ölçülerine baktığımda net olarak armut veya dikdörtgen vücut tipinde olduğunu söyleyemem. Fakat armut vücut tipi ile dikdörtgen vücut tipi arasında kalan bir vücut tipi diyebilirim.

  Cevapla

Esranur Akkaya

Düğün Tarihi: 25.09.2016


Merhaba :) benim olculerim gogus 90 bel 104 kalca 114 . Armut diye dusunuyorum ama bide sizden ogrenmek istedim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Esranur, Armut beden ölçülerine sahip olmak için bel ve kalça ölçülerinin arasındaki farkın daha belirgin olması gerekiyor. Senin ölçülerine baktığımda net olarak şu vücut tipi olduğunu söyleyemem. Armut vücut tipi ile dikdörtgen vücut tipi arasında kalan bir vücut tipi diyebilirim. O nedenle gelinlik modeline karar verirken her iki vücut tipine de uyan modelleri deneyip, kendini daha rahat ve güzel hissettiğin modeli seçmelisin.

  Cevapla

Büşra Güzel

Düğün Tarihi: 22.09.2016


Merhabalar. Ben 175 boyunda 65 kilo armut vücut tipine sahibim ama nasıl bir nişanlık modeli giyeceğime hala karar veremiyorum sizce ne yapmalıyım.

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Büşra, Giyeceğin nişanlık modelin nişanı nerede yapacağına bağlı olduğu için sana özellikle bir model öneremeyeceğim. Eğer evde nişan yapmayı düşünüyorsan belden oturtmalı midi boyda 60'lı yılları andıran bir elbiseyi nişanlık olarak tercih edebilirsin. Üstelik bu model hem zamansız bir parça olduğu için modasının geçmesinden de endişe etmemiş olursun hem de belini ortaya çıkararak kalçalarını gizler. Eğer nişanını özel bir mekanda yaptırmayı planlıyorsan da tercihini A kesim nişanlık modellerinden yana kullanmanı öneriyorum. Amaç hep aynı beli ortaya çıkar, kalçayı gizle! Dilersen abiye ve nişanlık modelleri galerilerini inceleyebilirsin.

  Cevapla

Sweet/ Pyaara

Düğün Tarihi: 14.09.2016


mrb :) bn armut tipinide kumsaati tipinide inceledim ama hangisi olduğumu anlamadım :( bnm ölçülerim ; göğüs: 80, bel: 65 , kalça: 89 . ölçülerim böyle sizce bn hangi vücut tipi oluyorum.bu konuda yardımcı olur musunuz ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Ölçülerine göre net bir şey söyleyemeyiz ama aşağı yukarı armut vücut tipi ile dikdörtgen vücut tipi arasındasın diyebiliriz. Eğer göğüs ölçün kalça ölçüne biraz daha yakın bir rakam olsaydı -88-86 gibi- kum saatine daha yakın olabilirdin. Bu arada gayet incesin ve vücut ölçülerin süper. O yüzden sana önerim armut, kum saati ve dikdörtgen vücut tipi için önerdiğimiz tüm modellerden en az bir tane deneyerek gelinliğine karar vermen. En çok yakışanı sana doğru yolu gösterecek inan bana.

  Cevapla

Irem Aggoz

Düğün Tarihi: 12.08.2016


Merhaba bende armut tipi bir kadinim cok genis kalcam ve basenlerim var belim ince ama o kadar ince degil prenses model gelinlik giymek istiyorum tesetturluyim dogru secim olur mu ve boyum 160 kisa gosterir mi ama ven illa prenses model olsun istiyorum

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba İrem, İlla prenses kesim bir gelinlik giyinmek istiyorsan elbette hayallerini gerçekleştirebilirsin. Kalçanı ve basenlerini kapatmak için A kesimden sonra en iyi 2. tercih prenses kesim bir gelinlik olacaktır. Yüksek topuklu bir ayakkabı ile boy sorununu çözebilirsin.

  Cevapla

Kübra Yıldırım

Düğün Tarihi: 11.08.2016


Merhaba ben kübra. Bende armut vucuda sahip biri olarak gelinliğimi sade ve kabarık seçtim. Boyum 1.55 sizce gelinliğimin kuyruğu olmalı mı yoksa olmamalı mı? Kuyruklu olsa bile gelinliğime ayrıyetten çıtçıtlı kuyruk taktırabilir miyim? Ve gelinliğimin yaka kısmını V yaka olarak seçtim. Sizce doğru bir tercih yapmış mıyım. Şimdiden çok teşekkür ederim ☺

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Kübra, Her ne kadar armut vücut tipli gelin adaylarına 2. önerimiz prenses kesim (kabarık) etekler olsa da boyun 1.55 olduğu için A kesim giyinmeni tercih ederdik. Çünkü A kesim hem armut vücutlarda kalçayı kamufle eder hem de kısa boylu gelin adaylarında bacak boyunu daha uzun göstererek bir illüzyon yaratır. Ama üzülme yüksek topuklu ama aynı zamanda rahat bir gelin ayakkabısı ile bu sorunu çözebilirsin. Gelinliğinin genelinde kuyruk kullanmanı önermeyiz. Hem kabarık hem kuyruklu olması çok kalabalık bir görüntü yaratabilir. Fakat bu benim hayalimdi, kuyruksuz olmaz dersen dediğin gibi çıtçıtlı, çıkartılabilir bir ek kuyruk tercih edebilirsin. Nikahtan sonra çıkartıp gece boyunca daha rahat hareket edebilirsin. Kuyruk konusunda tercihinde düğün mekanın da önem kazanıyor. Eğer kır düğünü olacaksa çıtçıtlı bile olsa kuyruk önermiyoruz. Otel düğünü ya da tarihi mekan düğünü olacaksa neden olmasın? V yaka ise harika bir tercih. Üst bedenini olduğundan daha uzun ve ince gösterecektir. Şimdiden mutluluklar.

  Cevapla

Hilal Mısırcı

Düğün Tarihi: 06.08.2016


Merhaba Sinem Aydınoğlu, ben 1 68 boyunda armut tipindeyim ve balık model giymek istiyorum yardımcı olur musun

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Hilal, Eğer balık model deneyip kendine yakıştırdıysan giymende hiçbir sakınca yok. Fakat içinde biraz kalçalarımı öne çıkardı mı acaba diye bir düşünce varsa tavsiye etmiyorum. Boylarımız ve vücut tipimiz aynı olduğu için sana kendimden örnek vermek isterim. Hayalimde hep balık model ve sade bir gelin modeli vardı. Fakat ne zaman gelinlik denemeye gittim o zaman fikrimi değiştirdim. Balık model gelinlik de çok yakıştı bu arada bunu söyleyebilirim ama A kesim gelinlik modeli kadar değil. Üstelik onunla kendimi çok daha rahat hissettim ve düğün resimlerim elime geçtiğinde ne kadar doğru bir karar verdiğimi de anlamış oldum.

  Cevapla

Fatma Çimen

Düğün Tarihi: 01.08.2016


iyi günler ben de armut tip vücut yapısına sahip bi bireyim. boyum 1.55 ve toplu bi bayanım. oldukça kabarık gosterisli bi gelinlik düşünüyorum. prenses model kuyruklu şeklinde. kumaş türü , üzerinde kullanılan detaylar gupur, dantel , taş gibi fikirleriniz nelerdir. ? bi de açık olarak da kullanmayı düşünüyorum. Üzerine bolero düşünüyorum da sizin farklı fikirleriniz varsa çok memnun olurum ...... şimdiden coookk TSK ederimmmmmmm....

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Fatma, Boyun 1.55 olduğu için biz sana kabarık ve kuyruklu bir gelinliktense, kısa kuyruklu bir A kesim gelinlik modeli öneriyoruz. Gelinlik kumaşının detaylarını ise düğün mekanına göre seçmeni öneriyoruz. Tarihi mekan ya da otel düğünü yapacaksan üst bedenin taşlı, eteklerin ise güpür ya da dantel olabilir. Kır düğünü, sosyal tesis, kulüp davet gibi mekanlarda evleneceksen şifon ya da tül ve dantel tercih edebilirsin. Yazlık, açık alan ve soft mekanlarda taşlı ve güpürlü kumaşlar önermiyoruz. Gelinliğin yakasını ise senin tercihine bırakıyoruz.

  Cevapla

Tuba Özmen

Düğün Tarihi: 02.07.2016


Merhaba ben tuba sanırım bende armut tıpıne sahıbım ve kumas olarak ne tercıh edecegımı bılmıyorum.tafta dusunuyorum ama nasıl durur emın degılım.bırde gelınlık uzerıne nasıl bır güpür kullanmalıyım bılemıyorum uc boyutlu cıcek yada hafıf taslı bıseymı olmalı acaba.boyumda 1.55 :( a kesım dusunuyorum zaten gelınlıgımı sımdıden tesekkurler :)

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Tuba, Armut vücut tipine sahipsen A kesim gelinlik sana yakışacaktır. Daha az kırışacağı için ipek tafta tercih etmeni öneririz. Tavsiyemiz etek kesimini ipek taftadan yaptırman, gelinliğin tümündense sadece üst bedenine taşlı güpür kaplatman yönünde olacak.

  Cevapla

Büşra özdemir

Düğün Tarihi: 27.06.2016


Merhaba ben büşra . Armut tipi vucuda sahibim . Goguslerim 75 belim 64 kalcalarim 95 . Balik model genel olarak tercihim ve omuzlarimi gostermek istiyorum ama daha farkli kolsuz model gelinliklere de acigim . Bana yardimci olurmusnuz bu sefer cok guzel olmak istiyorum boyum 1.57 kendimi cok kisa gostermek istemiyorum . Yardiminizi bekliyorum . Vucudumu ve beni guzel gostercek gelinlik modeli sizce nedir ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Büşra, Armut tipli bir gelin adayı isen doğru silüeti yakalaman adına sana prenses veya A kesim bir gelinlik kesimi öneriyoruz. Fakat eğer balık model giymek istiyorsan boyun 1.57 olduğu için asla tam balık giymemelisin. daha yukarıdan takıla yarım balık model tercih etmelisin. Armut vücut tipinde olduğun için doğru bir korse kullanman gerekiyor. Yoksa balık model üzerinde hayal ettiğin gibi durmayacaktır. Kolsuz model için de önerimiz düşük omuzlu bir gelinlik tercih etmenden yana. Ayrıca isteklerin doğrultusunda aşağıda önerdiğimiz yazıları mutlaka okumanı tavsiye ediyoruz. Balık Kesim Gelinlikler Hakkında Bilmen Gereken Her Şey! Düşük Omuzlu Gelinlikler Hakkında Bilmen Gereken Her Şey

  Cevapla

İREM YAŞARAN

Düğün Tarihi: 13.06.2016


benim düğünüm kır düğünü olacak ve bende armut tipinde bir vücuda sahibim. biraz uçuş uçuş bir gelinlik giyinmek istiyorum, balık model istemiyorum. boyumda çok uzun olmadığı için alt tarafında çok kabarık olmaması gerekiyor. nasıl bir model önerirsiniz.bir de kumaş konusunda çok kararsızım.çok kalıp gibi duran bir model ve kumaşta istemiyorum .Çok kararsızım bu konuda, yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba İrem, Uçuş uçuş bir gelinlik giymek istiyorsan sana önerimiz şifon kumaş olacak. Hem de şifon, yaz düğünleri ve kır düğünleri için son derece uygun bir kumaş türü. Balık modeli ve kabarık prenses modeli istemediğini, aynı zamanda da armut vücut tipine sahip olduğunu düşünürsek senin için en iyi tercih şifon kumaştan bir A kesim gelinlik olacak gibi duruyor.

  Cevapla

Nazlı yavuz

Düğün Tarihi: 10.06.2016


Merhabalar armut şeklinde vücut tipine sahibim kayık yaka ve dar kesimli bir elbise giymek istiyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Nazlı, Eğer armut vücut tipine sahipsen kalçalarının geniş üst bedeninin ise kalçalarına göre daha dar olduğunu tahmin ediyoruz. Bu durumda kayık yaka omuzları ve üst bedeni olduğundan daha geniş gösteren bir yaka tipi olduğu için uygun bir tercih olacaktır. Omuzlarının geniş görünmesi kalçanın genişliğini dengeleyecek ve daha estetik bir görüntü katacaktır. Fakat kalçalarını çok ortaya çıkartmak istemiyorsan dar kesim bir gelinlik giymemeni tavsiye ederiz. Dar kesim bir gelinlik istediğine göre armut vücut tipinin kurtarıcısı prenses kesimi direk eliyoruz. A kesim veya düz kesim bir gelinlik giyinmeni öneriyoruz. Fakat A kesim bir gelinlik kalçalarını daha iyi kamufle edecektir. Daha fazla bilgi için A Kesim Gelinlikler Hakkında Bilmen Gereken Her Şey yazısını ve Düz Kesim Gelinlikler Hakkında Bilmen Gereken Her Şey yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. O gün harika görünmeniz dileğiyle!

  Cevapla