Armut Vücut Tipi Hakkında Bilmen Gereken Her Şey

Armut vücut tipi Türkiye’de ve Akdeniz kadınlarında görülen en yaygın vücut tipidir. Halk dilinde basenli olarak tabir edilse de elbiseler en çok bu vücuda sahip olanlara yakışır. Hatta iddia ediyorum ki armut modeline göre gelinlik seçimi yapmak diğer vücut tiplerine göre gelinlik seçimi yapmaktan daha kolaydır. Çünkü yakışan modeller daha nettir. Neler mi, işte onun için yazının devamını okuman gerekiyor.

Armut Tipi Nedir?

Kalçaya göre dar omuzlar, küçük ya da normal göğüsler, incecik bir bel ve bel kıvrımından sonra dolgun kalçalar armut vücut tipi nedir sorusunun cevabıdır.

Armut vücut tipini gözünde canlandırmak için –adından da anlaşılacağı gibi- tepesi dar alt kısmı ise oldukça geniş olan armut meyvesini veya geometrik şekillerden üçgeni düşünmeni istiyorum. Vücut tipinin de tıpkı bu iki örnek gibi üst tarafı yani omuz, göğüs ve bel bölümü dar, alt kısmı ise üst tarafa göre daha geniş olacaktır.

ipr3q0cfukneteif - armut vücut tipi hakkında bilmen gereken her Şey

Armut Vücut Tipi Olduğunu Nasıl Anlarsın?

Aldığın kot pantolon basenlerinden tam oturmasına rağmen her seferinde bel bölgesi bol geliyorsa, belden oturmalı etekler ya da her çeşit elbise seni daha kadınsı ve harika gösteriyorsa, kayık yaka vücudunu kum saati vücut tipi gibi orantılı gösteriyorsa sen tam bir armut vücut tipine sahipsin demektir.

Bu örnekler senin için bir şey ifade etmiyorsa hemen eline bir mezura alıp ayna karşısına geçmelisin. Göğüs ve kalça çevresini en geniş olan yerinden, bel çevresini ise en dar yerinden ölçmelisin. İdeal vücut ölçüsünün 90 60 90 olduğunu düşünürsek armut vücut tipinin ideal ölçüleri kalça en az 95 ve üzeriyken, bel en fazla 67-68, göğüsler ise maksimum 88 olmalı.

Daha net ifade etmek gerekirse kalçan omuzlarına göre daha genişse senin vücut tipin armuttur! Ya da normal ya da küçük denebilecek göğüslere sahipsen, incecik harika bir belin varsa ve bel kıvrımdan sonra kalçaların üst bedenine göre daha dolgunsa da armut vücut tipindesin.

Yine de hangi vücut tipine sahip olduğuna ilişkin kafanda soru işaretleri varsa, işinde uzman bir gelinlik firmasından yardım almalısın.

lgop7d8m6ck6oe2r - armut vücut tipi hakkında bilmen gereken her Şey

Armut Vücut Tipinin İdeal Ölçüleri

İdeal vücut ölçüsünün 90 60 90 olduğunu düşünerek armut vücut tipinin ideal ölçüler aşağıdaki gibidir.

Göğüs: 88 Bel: 67 Kalça: 114

Tabii bunlar ideali, sen 84-60-104 ya da 88-64-108 gibi ölçülerle de armut vücut tipi ölçülerine sahip olabilirsin. Sadece zayıf bir armut kadını olursun.

Armut vücut tipine sahip olup olmadığını hesaplamasını yaparken dikkat etmen gereken tek şey; her zaman kalça ölçüsünün göğüs ölçüsü ile arasındaki farkın en az 20 cm daha fazla olması...

Armut Vücut Tipine Uygun Gelinlikler

Alt bedeninin ne kadar dolgun ya da geniş olduğu önemli değil. İddia ediyorum doğru gelinlik modeli seçtiğinde seni Tanrıçaya dönüştürecek tek vücut yapısı armut vücut tipidir. Çünkü senin incecik bir belin var.

Eh, madem incecik bir belin var ve basenlerin onun yanında dolgun kalarak belinin harikalığına gölge düşürüyor o halde tek yapmamız gereken kalçalarını kamufle etmek.

oecz7lnffqw26hjl - armut vücut tipi hakkında bilmen gereken her Şey

Gizlenen Kalçalar

Kamufle etmemiz gereken tek yer kalçaların olduğuna göre seçime gelinlik eteklerinden başlayalım. Senin etek kesimin A kesim gelinlik modeli. Boşver şimdi hayalindeki balık gelinlik modelini. Amacımız senin muhteşem olan bölgelerini ortaya çıkarmak.

A kesim gelinlik bel bölgenden ayakucuna kadar A harfinin yazıldığı gibi hafifçe genişlediği için basen bölgen en zarif şekilde üst bedenine orantılanacak. Bu şekilde omuzların daha geniş ve kalçalarınla eşitmiş gibi görünecek.

slsvsuduim0ublft - armut vücut tipi hakkında bilmen gereken her Şey

Gelinlikte prenses kesim modeli armut vücut tipine sahip gelin adaylarına uygun olan ikinci seçenek olduğu için bu tarz etek kesimlerini de seçebilirsin. Düz ve balık formlu gelinlikleri önermiyorum. Jennifer Lopez de armut vücut tipine sahip ve sürekli balık kesim elbise giyiyor deme, onun her türlü kesimi deneyecek bir sürü kırmızı halı geçidi şansı var sen bir kez evleneceksin ve o fotoğraflar hiç değişmeyecek.

O nedenle görüneceğin en mükemmel tasarımı giymeni tercih ederim. Tabii bu senin günün aklın hala balık formlu gelinlikte kalacaksa ya da dikkatler kıvrımlı bölgelerim de olsun dersen doğru korse seçimi ile balık kesim gelinlik modeli de giyebilirsin.

s6awaskful4vhzlz - armut vücut tipi hakkında bilmen gereken her Şey

Öne Çıkan Yakalar

Peki, yakan nasıl olmalı? Armut vücut tipine en uygun gelinlik yakası kesinlikle kayık yaka. Çünkü kayık yaka bir omuzdan başlayarak diğer omuz ile arasındaki mesafede yandan görünen kayık gibi bir eğim çiziyor. En derin noktası ise gerdanın tam ortasına denk geliyor. Kayık yakanı istediğin derinlikte seçebilirsin. Gerdana sıfır da olur, hafif dekolteli de olur.

c6rkqhq82xtaqrr6 - armut vücut tipi hakkında bilmen gereken her Şey

Bu yaka tipi ile hem kalçan orantılanacak hem de üst bedenini daha uzun göstereceksin. Yok ben illa straplez yaka gelinlik isterim dersen de illüzyon yakalı straplez gelinlik modelini tercih etmeni öneririm.

jddsrw94gsfr59tv - armut vücut tipi hakkında bilmen gereken her Şey

Diğer yaka tipleri arasından boyundan bağlamalı ve V yaka da seçeneklerin arasında olabilir. Hatta boyundan bağlamalı gelinlik modeli omuzlarını daha geniş gösterecektir. Böylece yine kalçan ile omuzların arasında güzel bir orantı sağlayacağız.

i6nb7m5agyfslscv - armut vücut tipi hakkında bilmen gereken her Şey

V yaka tercih etmeni çok önermiyorum ama mutlaka istiyorsan dozunu çok iyi ayarlamalısın. Derine inerse öne çıkarmak istediğimiz bel bölgenden dikkat göğüs bölgene çekilecek. Karar senin!

3yzgq6eicl9zgvra - armut vücut tipi hakkında bilmen gereken her Şey

İncecik Beller

Ve bel bölgen! Buraya hiçbir şey yapmana gerek yok çünkü zaten harika. Seçtiğin gelinliğin kumaşına göre korsesiz bile muhteşem şekil alacak olan beline kemer takmanı ve bu bölgede saten ya da ipek gibi akışkan kumaşlı gelinlikleri tercih etmeni önermiyorum. Bunlar yerine dantel gibi daha tok kumaşlar kullanılan gelinlikleri tercih etmelisin.

İncecik belini daha ince gösterecek korsajlı modeller seni sıkmayacaksa harika bir seçenek olabilir.

Belinin harikalığını vurgularken göğüslerim küçük diye şikayetin varsa o bölgeyi de drapeli kumaşlarla bir beden büyütebiliriz.

th9kvswlm855pwsy - armut vücut tipi hakkında bilmen gereken her Şey

Armut Vücut Tipindeki Ünlüler

Ben söylemeden Jennifer Lopez dediğin için diğerlerini söylüyorum. Müziğin kraliçeleri Beyonce ve Rihanna, bir ara oryantal dansı ile fazlasıyla gündemde olan Shakira, hatırlar mısın bilmem ama Ghost Whisperer dizisinin hayaletlerle konuşan oyuncusu Jennifer Love Hewitt ve Sex and the City dizisinin hayalperesti Kristin Davis armut vücut tipine sahip ünlüler arasında.

bliijjvbnvqyneod - armut vücut tipi hakkında bilmen gereken her Şey

Şimdi Sıra Sende, Haydi, Sor!

Şunu çok iyi bilmeni istiyorum ki çirkin vücutlu kadın yoktur, vücut tipini bilmeyen kadın vardır. Şimdi eğer bu makaleyi hakkını vererek okuduysan vücut tipine uygun olan gelinlik modelin aşağı yukarı kafanda belirmiş olmalı. Tabii ki “Kayık yaka giymek istemiyorum etek kesimim A, kumaşım ise ipek tafta nasıl bir yaka tercih etmeliyim?” ya da “Ben zayıf bir armut vücut tipindeki gelin adayıyım balık formlu gelinlik giymek istiyorum hangisini seçmeliyim?” gibi soruların varsa hemen makalenin altına yorum bırakmalısın. Sana en kısa zamanda yardımcı olacağım.

Şehrindeki 442 Gelinlik Firması Düğün.com’da!

Ücretsiz Fiyat Teklifi Almak İçin Hemen Tıkla!
Bu makale Sinem Aydınoğlu tarafından yazılmıştır.

Yorumlar (48)

+ Yorum Yaz

Yorumunuz başarıyla alınmıştır, editörlerimizin onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.

NY Nazlı Yavuz

Merhabalar armut şeklinde vücut tipine sahibim kayık yaka ve dar kesimli bir elbise giymek istiyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

D Düğün.com

Merhaba Nazlı, Eğer armut vücut tipine sahipsen kalçalarının geniş üst bedeninin ise kalçalarına göre daha dar olduğunu tahmin ediyoruz. Bu durumda kayık yaka omuzları ve üst bedeni olduğundan daha geniş gösteren bir yaka tipi olduğu için uygun bir tercih olacaktır. Omuzlarının geniş görünmesi kalçanın genişliğini dengeleyecek ve daha estetik bir görüntü katacaktır. Fakat kalçalarını çok ortaya çıkartmak istemiyorsan dar kesim bir gelinlik giymemeni tavsiye ederiz. Dar kesim bir gelinlik istediğine göre armut vücut tipinin kurtarıcısı prenses kesimi direk eliyoruz. A kesim veya düz kesim bir gelinlik giyinmeni öneriyoruz. Fakat A kesim bir gelinlik kalçalarını daha iyi kamufle edecektir. Daha fazla bilgi için A Kesim Gelinlikler Hakkında Bilmen Gereken Her Şey yazısını ve Düz Kesim Gelinlikler Hakkında Bilmen Gereken Her Şey yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. O gün harika görünmeniz dileğiyle!

İY İrem Yaşaran

benim düğünüm kır düğünü olacak ve bende armut tipinde bir vücuda sahibim. biraz uçuş uçuş bir gelinlik giyinmek istiyorum, balık model istemiyorum. boyumda çok uzun olmadığı için alt tarafında çok kabarık olmaması gerekiyor. nasıl bir model önerirsiniz.bir de kumaş konusunda çok kararsızım.çok kalıp gibi duran bir model ve kumaşta istemiyorum .Çok kararsızım bu konuda, yardımcı olabilirseniz sevinirim.

D Düğün.com

Merhaba İrem, Uçuş uçuş bir gelinlik giymek istiyorsan sana önerimiz şifon kumaş olacak. Hem de şifon, yaz düğünleri ve kır düğünleri için son derece uygun bir kumaş türü. Balık modeli ve kabarık prenses modeli istemediğini, aynı zamanda da armut vücut tipine sahip olduğunu düşünürsek senin için en iyi tercih şifon kumaştan bir A kesim gelinlik olacak gibi duruyor.

Büşra Özdemir

Merhaba ben büşra . Armut tipi vucuda sahibim . Goguslerim 75 belim 64 kalcalarim 95 . Balik model genel olarak tercihim ve omuzlarimi gostermek istiyorum ama daha farkli kolsuz model gelinliklere de acigim . Bana yardimci olurmusnuz bu sefer cok guzel olmak istiyorum boyum 1.57 kendimi cok kisa gostermek istemiyorum . Yardiminizi bekliyorum . Vucudumu ve beni guzel gostercek gelinlik modeli sizce nedir ?

D Düğün.com

Merhaba Büşra, Armut tipli bir gelin adayı isen doğru silüeti yakalaman adına sana prenses veya A kesim bir gelinlik kesimi öneriyoruz. Fakat eğer balık model giymek istiyorsan boyun 1.57 olduğu için asla tam balık giymemelisin. daha yukarıdan takıla yarım balık model tercih etmelisin. Armut vücut tipinde olduğun için doğru bir korse kullanman gerekiyor. Yoksa balık model üzerinde hayal ettiğin gibi durmayacaktır. Kolsuz model için de önerimiz düşük omuzlu bir gelinlik tercih etmenden yana. Ayrıca isteklerin doğrultusunda aşağıda önerdiğimiz yazıları mutlaka okumanı tavsiye ediyoruz. Balık Kesim Gelinlikler Hakkında Bilmen Gereken Her Şey! Düşük Omuzlu Gelinlikler Hakkında Bilmen Gereken Her Şey

Tuba Özmen

Merhaba ben tuba sanırım bende armut tıpıne sahıbım ve kumas olarak ne tercıh edecegımı bılmıyorum.tafta dusunuyorum ama nasıl durur emın degılım.bırde gelınlık uzerıne nasıl bır güpür kullanmalıyım bılemıyorum uc boyutlu cıcek yada hafıf taslı bıseymı olmalı acaba.boyumda 1.55 :( a kesım dusunuyorum zaten gelınlıgımı sımdıden tesekkurler :)

D Düğün.com

Merhaba Tuba, Armut vücut tipine sahipsen A kesim gelinlik sana yakışacaktır. Daha az kırışacağı için ipek tafta tercih etmeni öneririz. Tavsiyemiz etek kesimini ipek taftadan yaptırman, gelinliğin tümündense sadece üst bedenine taşlı güpür kaplatman yönünde olacak.

Fatma Çimen

iyi günler ben de armut tip vücut yapısına sahip bi bireyim. boyum 1.55 ve toplu bi bayanım. oldukça kabarık gosterisli bi gelinlik düşünüyorum. prenses model kuyruklu şeklinde. kumaş türü , üzerinde kullanılan detaylar gupur, dantel , taş gibi fikirleriniz nelerdir. ? bi de açık olarak da kullanmayı düşünüyorum. Üzerine bolero düşünüyorum da sizin farklı fikirleriniz varsa çok memnun olurum ...... şimdiden coookk TSK ederimmmmmmm....

D Düğün.com

Merhaba Fatma, Boyun 1.55 olduğu için biz sana kabarık ve kuyruklu bir gelinliktense, kısa kuyruklu bir A kesim gelinlik modeli öneriyoruz. Gelinlik kumaşının detaylarını ise düğün mekanına göre seçmeni öneriyoruz. Tarihi mekan ya da otel düğünü yapacaksan üst bedenin taşlı, eteklerin ise güpür ya da dantel olabilir. Kır düğünü, sosyal tesis, kulüp davet gibi mekanlarda evleneceksen şifon ya da tül ve dantel tercih edebilirsin. Yazlık, açık alan ve soft mekanlarda taşlı ve güpürlü kumaşlar önermiyoruz. Gelinliğin yakasını ise senin tercihine bırakıyoruz.

HM Hilal Mısırcı

Merhaba Sinem Aydınoğlu, ben 1 68 boyunda armut tipindeyim ve balık model giymek istiyorum yardımcı olur musun

D Düğün.com

Merhaba Hilal, Eğer balık model deneyip kendine yakıştırdıysan giymende hiçbir sakınca yok. Fakat içinde biraz kalçalarımı öne çıkardı mı acaba diye bir düşünce varsa tavsiye etmiyorum. Boylarımız ve vücut tipimiz aynı olduğu için sana kendimden örnek vermek isterim. Hayalimde hep balık model ve sade bir gelin modeli vardı. Fakat ne zaman gelinlik denemeye gittim o zaman fikrimi değiştirdim. Balık model gelinlik de çok yakıştı bu arada bunu söyleyebilirim ama A kesim gelinlik modeli kadar değil. Üstelik onunla kendimi çok daha rahat hissettim ve düğün resimlerim elime geçtiğinde ne kadar doğru bir karar verdiğimi de anlamış oldum.

KY Kübra Yıldırım

Merhaba ben kübra. Bende armut vucuda sahip biri olarak gelinliğimi sade ve kabarık seçtim. Boyum 1.55 sizce gelinliğimin kuyruğu olmalı mı yoksa olmamalı mı? Kuyruklu olsa bile gelinliğime ayrıyetten çıtçıtlı kuyruk taktırabilir miyim? Ve gelinliğimin yaka kısmını V yaka olarak seçtim. Sizce doğru bir tercih yapmış mıyım. Şimdiden çok teşekkür ederim ☺

D Düğün.com

Merhaba Kübra, Her ne kadar armut vücut tipli gelin adaylarına 2. önerimiz prenses kesim (kabarık) etekler olsa da boyun 1.55 olduğu için A kesim giyinmeni tercih ederdik. Çünkü A kesim hem armut vücutlarda kalçayı kamufle eder hem de kısa boylu gelin adaylarında bacak boyunu daha uzun göstererek bir illüzyon yaratır. Ama üzülme yüksek topuklu ama aynı zamanda rahat bir gelin ayakkabısı ile bu sorunu çözebilirsin. Gelinliğinin genelinde kuyruk kullanmanı önermeyiz. Hem kabarık hem kuyruklu olması çok kalabalık bir görüntü yaratabilir. Fakat bu benim hayalimdi, kuyruksuz olmaz dersen dediğin gibi çıtçıtlı, çıkartılabilir bir ek kuyruk tercih edebilirsin. Nikahtan sonra çıkartıp gece boyunca daha rahat hareket edebilirsin. Kuyruk konusunda tercihinde düğün mekanın da önem kazanıyor. Eğer kır düğünü olacaksa çıtçıtlı bile olsa kuyruk önermiyoruz. Otel düğünü ya da tarihi mekan düğünü olacaksa neden olmasın? V yaka ise harika bir tercih. Üst bedenini olduğundan daha uzun ve ince gösterecektir. Şimdiden mutluluklar.

IA Irem Aggoz

Merhaba bende armut tipi bir kadinim cok genis kalcam ve basenlerim var belim ince ama o kadar ince degil prenses model gelinlik giymek istiyorum tesetturluyim dogru secim olur mu ve boyum 160 kisa gosterir mi ama ven illa prenses model olsun istiyorum

D Düğün.com

Merhaba İrem, İlla prenses kesim bir gelinlik giyinmek istiyorsan elbette hayallerini gerçekleştirebilirsin. Kalçanı ve basenlerini kapatmak için A kesimden sonra en iyi 2. tercih prenses kesim bir gelinlik olacaktır. Yüksek topuklu bir ayakkabı ile boy sorununu çözebilirsin.

SP Sweet/ Pyaara

mrb :) bn armut tipinide kumsaati tipinide inceledim ama hangisi olduğumu anlamadım :( bnm ölçülerim ; göğüs: 80, bel: 65 , kalça: 89 . ölçülerim böyle sizce bn hangi vücut tipi oluyorum.bu konuda yardımcı olur musunuz ?

D Düğün.com

Merhaba, Ölçülerine göre net bir şey söyleyemeyiz ama aşağı yukarı armut vücut tipi ile dikdörtgen vücut tipi arasındasın diyebiliriz. Eğer göğüs ölçün kalça ölçüne biraz daha yakın bir rakam olsaydı -88-86 gibi- kum saatine daha yakın olabilirdin. Bu arada gayet incesin ve vücut ölçülerin süper. O yüzden sana önerim armut, kum saati ve dikdörtgen vücut tipi için önerdiğimiz tüm modellerden en az bir tane deneyerek gelinliğine karar vermen. En çok yakışanı sana doğru yolu gösterecek inan bana.

BG Büşra Güzel

Merhabalar. Ben 175 boyunda 65 kilo armut vücut tipine sahibim ama nasıl bir nişanlık modeli giyeceğime hala karar veremiyorum sizce ne yapmalıyım.

D Düğün.com

Merhaba Büşra, Giyeceğin nişanlık modelin nişanı nerede yapacağına bağlı olduğu için sana özellikle bir model öneremeyeceğim. Eğer evde nişan yapmayı düşünüyorsan belden oturtmalı midi boyda 60'lı yılları andıran bir elbiseyi nişanlık olarak tercih edebilirsin. Üstelik bu model hem zamansız bir parça olduğu için modasının geçmesinden de endişe etmemiş olursun hem de belini ortaya çıkararak kalçalarını gizler. Eğer nişanını özel bir mekanda yaptırmayı planlıyorsan da tercihini A kesim nişanlık modellerinden yana kullanmanı öneriyorum. Amaç hep aynı beli ortaya çıkar, kalçayı gizle! Dilersen abiye ve nişanlık modelleri galerilerini inceleyebilirsin.

EA Esranur Akkaya

Merhaba :) benim olculerim gogus 90 bel 104 kalca 114 . Armut diye dusunuyorum ama bide sizden ogrenmek istedim

D Düğün.com

Merhaba Esranur, Armut beden ölçülerine sahip olmak için bel ve kalça ölçülerinin arasındaki farkın daha belirgin olması gerekiyor. Senin ölçülerine baktığımda net olarak şu vücut tipi olduğunu söyleyemem. Armut vücut tipi ile dikdörtgen vücut tipi arasında kalan bir vücut tipi diyebilirim. O nedenle gelinlik modeline karar verirken her iki vücut tipine de uyan modelleri deneyip, kendini daha rahat ve güzel hissettiğin modeli seçmelisin.

S Sev

Merhaba benim vücut ölçülerim gögüs 92 kalça 100 bel 70 olmakta.Armut oldugumu düşünüyorum,sizin yorumunuz nedir?

D Düğün.com

Merhaba Sev, Verdiğin ölçülere göre sen daha çok dikdörtgen vücut tipine benziyorsun. Ölçülerine baktığımda net olarak armut veya dikdörtgen vücut tipinde olduğunu söyleyemem. Fakat armut vücut tipi ile dikdörtgen vücut tipi arasında kalan bir vücut tipi diyebilirim.

FO Fatos Olgun

Merhaba 158 boyunda 48 kiloyum vücut ölçülerim göğüs 77 bel 62 basen 94 sizden hem vücut tipim ile ilgili bilgi almak hemde gelinlik önerisi almak istiyorum Temmuz ayı içerisinde kısmen açık kısmen kapalı bir mekanda düğünüm gerçekleşecek aslında balık model bir gelinlik istiyorum fakat sizce ölçülerime göre en doğru model ne olur ?

D Düğün.com

Merhaba Fatoş, Vücut ölçülerine göre sen armut vücut tipine daha yakınsın. Fakat basenlerin çok geniş olmadığı için balık model gelinlik kesimi de sana çok yakışır. Normalde armut vücut tipli gelin adaylarına A kesim gelinlik modelini öneriyorum. Çünkü A kesim belin inceliğini vurgularken kalçaları da gizliyor. Sana tavsiyem ise seçim yapmadan önce hem balık hem de A kesim gelinlik modelini denemen yönünde. Böylece hangisinin yakışacağını gözlerinle de görebilirsin. Ve kararını balık gelinlik modelinden yana yaparsan kayık yaka gelinlik seçmelisin. Çünkü kayık yaka göğüslerin ile basenlerin arasında denge oluşturacak ve eşitmiş gibi görünerek vücudunu kum saatiymiş gibi gösterecektir.

TN Tuğçe Nur

Merhabalar ben tam sizin verdiğiniz armut tipi ölçülerine sahip birisiyim boyum 162 kilo 56 göğüs 88 bel 67 kalça 97 . Beyaz tenli ve doğal sarışın karamel tonlarında saç rengine sahip birisiyim .. boyumub uzun gözükmesi için püf noktaları söyleyebilir misiniz.. gelinlik konusunda da A kesim pek kabarık olmayan bi model tercih etmeyi dusunuyorum sizin söylediğiniz gibi.. prenses modelde yakışır mı sizce ?

D Düğün.com

Merhaba Tuğçe, Boyunun daha uzun görünmesini istiyorsan prenses kesim gelinlik giymeni tavsiye etmiyorum. Çünkü prenses kesim belinden itibaren bir anda kabardığı ve dikkati eteklerine çekeceği için boyunu kısaltacaktır. Mutlaka prenses kesim giymek istersen platform topuklu ayakkabı ile duvağını saç modelinin üzerinden taktırmalısın. A kesim gelinlik ise yavaş yavaş kabarır ve hafif bir kuyruğu olursa boyunu daha uzun gösterir. Daha fazlası için saçlarını tepeden topuz yaptırmanı tavsiye ediyorum.

SM Semra Misir

Merhaba, 1 63 boyundayım ve armut vücut tipine sahibim. Gelinlik olarak A kesime karar verdim fakat yaka tipi olarak kararsızım. Kayık yakayı sevmiyorum. Uzun kollu bir gelinlikte omuz dekoltesi olsun istiyorum. yaka kayık şeklinde kıvrımlı değilde omuzlar açık kalacak şekilde dümdüz olmasını, alttaki tok kumaşın m şeklinde dantelin altından görünmesini istiyorum. Sizce böyle bir üst kısım A kesim gelinliğe ve benim vücut tipime uygun mudur? Teşekkürler..

D Düğün.com

Merhaba Semra, Vücut tipine göre uygun bir gelinlik modeli seçmişsin. A kesim bence de harika bir gelinlik olur. Uzun kollu ve omuzları açık bir model ise beni biraz düşündürdü.Çünkü uzun kollu ve düşük omuzlu gelinlikler fotoğrafta çok güzel görüntü vermesine rağmen eğer bir düğün planlıyorsan rahat hareket etmeni oldukça engelleyecektir. O nedenle yaka kesimini uzun kollu gelinliğe uygun olan modellerden seçmelisin. Kayık yaka sevmiyorsan V yaka deneyebilirsin.

AK Akile Kumcu

Merhaba, boyum 1,56 ölçülerim 86-70-95 armut bir bayanım. Balık modelleri topuklu ile kaldırabilir miyim? A kesim modellerde düşük omuz kullanmalı mıyım?

D Düğün.com

Merhaba Akile, Balık kesim gelinlik ile kesinlikle topuklu ayakkabı giymelisin. Kendine soracağın soru "Bütün gece topuklu ayakkabıya dayanabilecek miyim?" olmalı. Çünkü balık kesimli gelinliği düz bir ayakkabı ile giydiğinde bütün havası kaçacaktır. Üstelik etekleri de topuklu ayakkabına göre yapıldığı için etekleri de çirkin duracaktır. A kesim ile düşük omuz kullanabilir tabii fakat düşük omuzlu modeli seçerken omuzlarını çok sıkmamasına ve sana hareket kolaylığı sağlamasına dikkat etmelisin.

A A.a

Merhaba boyum 1.80 ölçülerim 85-60-103 sizce nasıl bir model tercih edebilirim göğüslerim ufak ama derin dekolte istiyorum ayrıca korseyle balık modeli kurtarabilir miyim acaba

D Düğün.com

Merhaba, Balık model gelinlikler için boyun, derin dekolte içinse göğüslerin büyük avantaj. Seçiminden dolayı seni tebrik ediyorum. Evet, korse ile muhteşem bir gelin olacaksın.

AK Ayşe Kılıç

Şuan biraz kilom fazla ama sanırım ya armutum yada kum saati şimdi; Göğüs:90 Bel:75 Kalça:100 Burda belim biraz fazla olsada çok ince aslında ama vücut tipimi anlamadım yardımcı olabilirmisiniz

D Düğün.com

Merhaba Ayşe, Vücut ölçülerine baktığımızda dikdörtgen vücut tipine benzediğini düşünüyoruz. Armut vücut tipine yakın olsan bile bel ölçün 70'in üzerinde olduğu için armut vücut tipindesin diyemiyoruz. Fakat sen kıyafetlerinin duruşuna bakarak daha iyi analiz edebilirsin. Göğüs ve kalça ölçülerin eşit olsaydı kum saati olabilirdin.

ÖG Öznur Gürler

Merhabalar 90 77 105 ölçülerine sahibim sizce nasıl gelinlikler tercih etmeliyim yardımcı olur musunuz lütfen

D Düğün.com

Merhaba Öznur, Senin vücut tipin hem dikdörtgen hem de armut vücut tipine benzediği için her iki vücut tipine de uyan gelinlik modellerini de deneyebilirsin. Örneğin A kesim her iki vücut tipini çok şık gösterir. O nedenle ilk seçeneğin A kesim gelinlikler olmalı. İyi bir korse ile düz kesim gelinlik modellerini de tercih edebilirisin. Daha iyi bir fikir vermesi için bu tip gelinliklerin her birinden en az bir tane deneyerek kararını o şekilde verebilirsin.

BO Buse O

Merhabalar. Boyum 1.65 kilom 47 Göğüs bölgem 85 belim 58 kalçam ise 89. Armut vücut tipine sahip olduğumu düşünüyorum. Çünkü kalçam üst bedenimden biraz daha geniş görünüyor. Bende kayık yaka ve ispanyol kol, dar bir A kesim, dantelli ve sırtı V şeklinde dekolteli bir gelinlik düşünüyorum. Fikriniz nedir acaba?

Berna Önal

Merhaba. Vücut tipim armut ve baktığım gelinlikler hep a kesim ve prenses . En çok prenses modelleri beğendim balon etek ipek tafta ve transparan denedim. Gelinlik ci sirtimin geniş olduğunu ve sırt dekolteli bir gelinlik tercih etmememi söyledi ne yapacağım bilmiyorum kızlar yardım edin lütfen. Prenses gibi olmak hem şık hem zarif hemde çekici görünmek istiyorum. . Nasıl bir gelinlik secmeliyim. Birde bu ara biraz göbeğim çıkmaya başladı kilo alınca direk basen ve göbekten alıyorum bu pr gelinlik secimimi nasıl etkiler ?

OC Ozlem Cevikdal

Merabalar bende armut tipinde biriyim gelinligimin ust kismini hakim yaka kisa kollu bisey dusunuyorum sizce boyle bi model olabilirmi bana

MG Meltem Güler

boyum 1.59 kilom 74 armut vücut tipine sahibim nasıl bir gelinlik almalıyım? dantelli ve sraplez yaka düşünüyordum ama sizi okuyunca kayık yaka da düşünmeye başladım. bi kaç gelinlikçi hep A kesim seçmelisin dedi ben prenses model istiyordum alında ama olduğumdan daha kilolu görüneceğimi söylüyorlar siz ne dersiniz?

B Büşra

Merhabalar ben 175 boyunda 62 kiloyum Armut vücut tipine sahibim ama gögüslerim çok küçük ve belimde oldukça ince, bu yaz nişanım var özel bir mekanda açık hava havuzlu bir mekanda. Gelinligimi prenses model olarak seçtim ama nişanlığıma karar veremiyorum sizce A kesim mı oda mı prenses olmalı ? Tecrübelerinize güveniyorum. Şimdiden teşekkürler.

DB Damla Bingol

mrblar temmuzda düğünüm var aklımda hep balık tarzı komple dantelli gelinlik vardı sizce nasıl gelinlik tercih etmeliyim ölçülerim 81 82 101 boyum 1. 68 63 kiloyum