NSM 1
Nisse Moda
Romantik Tek omuz
5.000 TL - 7.000 TL
BRP 6
Bursa Pazarı Gelinlik
Tesettür Hakim yaka
15.000 TL - 20.000 TL
ELP 41
Elif Platin Haute Couture
Romantik V yaka
5.000 TL - 7.000 TL
A Kesim
Pınar Bent
Klasik Romantik Uzun gösteren V yaka
18.000 TL - 25.000 TL
Pileli Prenses
Pınar Bent
Görkemli V yaka
25.000 TL - 30.000 TL
NSM 3
Nisse Moda
Romantik Bisiklet yaka
5.000 TL - 7.000 TL
79052
Maxxen Angel Wedding Dress
Romantik Straplez
10.000 TL - 15.000 TL
79051
Maxxen Angel Wedding Dress
Romantik V yaka
10.000 TL - 15.000 TL
NSM 2
Nisse Moda
Romantik Gotik Straplez
3.000 TL - 5.000 TL
Spica
Merve Alkan Bridal
Sade Tarlatansız Zayıf gösteren Modern Boyundan bağlamalı
5.000 TL - 7.000 TL
Transparan Helen
İstanbul Gelinlik ve Moda Evi
Romantik Straplez
14.000 TL - 15.000 TL
BRP 4
Bursa Pazarı Gelinlik
Vintage Kare yaka
7.000 TL - 10.000 TL
Alice Şifon Balon Kollu Düz Kesim Gelinlik
Mediha Cambaz
Vintage Romantik Uzun gösteren V yaka
27.176 TL
OZL 5
Özlemce Gelinlik
Romantik Düşük omuz
5.000 TL - 7.000 TL
Prenses Gelinlik
Pınar Bent
Görkemli Kayık yaka
20.000 TL - 28.000 TL
Bellatrix
Merve Alkan Bridal
Sade Straplez
3.000 TL - 5.000 TL
Saten Sade
İstanbul Gelinlik ve Moda Evi
Sade Spor Uzun gösteren V yaka
14.000 TL - 15.000 TL
Black
İstanbul Gelinlik ve Moda Evi
Görkemli Vintage Gotik Kare yaka
20.000 TL - 25.000 TL
KRG 6
Kırçiçeği Gelinlik
Vintage Romantik Modern Sade V yaka
5.000 TL - 7.000 TL
EVS 9
Event Sposa Gelinlik Damatlık Abiye
Romantik İllüzyon yaka
8.500 TL - 12.000 TL
NSM 7
Nisse Moda
Romantik Görkemli V yaka
5.000 TL - 7.000 TL
Şebnem Sönmez 36
Şebnem Sönmez
Görkemli Romantik Klasik Halter yaka
7.000 TL - 10.000 TL
BRP 2
Bursa Pazarı Gelinlik
Tesettür Hakim yaka
5.000 TL - 7.000 TL
NES 16
Neslihan Moda
Romantik Straplez
5.000 TL - 7.000 TL
Benzer Modelleri Bul

Beğendiğin gelinliğin benzerini bul!

"Tam benlik" dediğin gelinlik fotoğraflarını yükle, benzer modelleri anında listele!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Her yıl 400.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor. Siz de hemen firmanızı ekleyin, işinizi katlayın!

Firmanızı Ekleyin

Sade Gelinlik - Sıkça Sorulan Sorular

 • Sade gelinlik fiyatları ne kadar?
  Sade gelinlik fiyatları 1.000 TL'den başlamaktadır.
 • En popüler saten gelinlik modelleri nelerdir?
  Saten gelinlik modelleri son yılların en trend tasarımlarından. Hem kabarık hem düz saten gelinlikleri yılın en moda tasarımları arasında görebilmek mümkün. Özellikle işlemesiz sade saten gelinliklerin gelinlerin favori modellerinden olduğunu da söyleyebiliriz. Saten balık gelinlikler de gelin adaylarının en sevdiği modeller arasında.
 • Sade gelinlik denildiğinde hangi şehirler öne çıkmaktadır?
  Düğün.com verilerine göre sade gelinlik denildiğinde İstanbul 8.142, İzmir 1.651, Ankara 1.555, Bursa 1.322, ve Kocaeli 735 ürün ile öne çıkmaktadır.
 • Sade gelinlik denildiğinde hangi renkler öne çıkmaktadır?
  Düğün.com verilerine göre sade gelinlik denildiğinde beyaz 843, kırık beyaz 280, krem 45 ve renkli 11 ürün olduğu görülmektedir.

Tüm Modeller

Gelinlik Saten Kumaş Çeşitleri Nelerdir?

Saten kumaş, en çok kullanılan gelinlik kumaşlarında biridir. Saten, orijinal Amerikan saten ve düşes saten şeklinde çeşitlendirilir. Düşes saten kumaş en çok tercih edilen saten türüdür. Çok ince ve hassas dokuması olduğu için düşes saten kumaş gelinlikte sıkça tercih ediliyor. Bu özelliği ile gelinliğin duruşunu mükemmel gösteriyor.

Saten Gelinlik Modelleri Hangi Düğün Mekanlarına Yakışır?

Saten gelinlik birçok tarza uyum sağlıyor. Sahip olduğu parlaklık nedeniyle özellikle gösterişli tasarımlara uyum sağlayan bu kumaş, ihtişamlı mekanlarda yapılacak düğünlere de çok yakışıyor. Otel, tarihi mekan gibi göz alıcı mekanlarda yapılacak düğünlerde A ve prenses kesim gibi kabarık tasarımlar ile balık kesim gibi dikkat çekici saten gelinliklerin sıkça tercih edildiğini belirtelim.

Son yıllarda saten kumaşın minimalist gelinlere hitap eden seçenekleriyle de sıklıkla karşılaşıyoruz. Yarım balık, az kabarık A kesim ve düz kesim saten gelinliklerin, restoran ile kulüp ve davet alanlarında yapılacak düğünlere de uyum sağladığını ekleyelim. Özellikle işlemesiz, saten kumaştan sade gelinlikler, gelinlere zarif ve dikkat çekici bir görünüm katıyor.

Etek Kesimine Göre Saten Gelinlik Modelleri

Saten gelinlik modelleri etek kesimine göre gruplandırılmaktadır. Saten kumaş farklı etek kesimlerinde çok farklı tarzlara dönüşebilir. Ayrıca saten kumaş taşıması zor bir kumaştır. Bu nedenle vücut tipine uygun kesimli saten gelinlik modelleri seçilmelidir. Saten kumaşın kullanıldığı tasarımlara ve hangi vücut tipindeki gelinlere uygun olduğuna da değinelim.

Saten Balık Gelinlik Modelleri

İddialı vücut hatlarına sahip gelinlerin tercihi balık gelinlik modelleri, saten kumaşın en sık kullanıldığı tasarımlardan. Vücudu saran saten kumaş ve dar kalıbı nedeniyle kum saati vücut tipine sahip gelin adayları saten balık gelinlik modellerini rahatlıkla tercih edebilir. Saten balık gelinlik modellerini sade, şık ve gösterişli tasarımlarıyla havuz başındaki kokteyl düğünlerine yakıştırdığımızı söylemeden geçmeyelim!

A Kesim Saten Gelinlik Modelleri

Saten A kesim gelinlikler son yılların en trend modelleri arasında yer alıyor. Armut vücut tipine sahip gelin adayları A kesim saten gelinlikleri tercih edebilir. Son yıllarda popüler seçenekleri arasında kayık yakalı modeller yer alsa da ince üst bedeni öne çıkarmak için V yakalı seçenekleri de bu vücut tipine uygun gelinlikler arasında.

Saten Kabarık Gelinlik Modelleri

Hacimli etek kesimi ve göz alıcı saten kumaşıyla en ihtişamlı gelinlikler arasında saten prenses gelinlik modelleri yer alıyor. İhtiyaç duydukları fit görünümü yaratacağı için saten kabarık gelinlik modellerini en çok armut vücut tipinde gelin adaylarına, öneriyoruz. Ancak prenses gelinlik modelleri, boyu olduğundan kısa gösterdiği için bu tasarımları uzun boylu gelin adaylarına öneriyoruz.

Düz Saten Gelinlik Modelleri

Saten düz gelinlikler, sade ve elegant tarzda gelinlik arayan gelinlerin tercihi oluyor. Bu tasarımlar, bel bölgesi kıvrımsız, dikdörtgen vücut tipine sahip gelin adaylarının, bu bölgelerini kamufle etmeleri için elverişli modellerdir. Düz saten gelinlik modellerine degaje yakayı çok yakıştırdığımızı da söyleyelim. Düğün gününde sade ve zamansız bir tasarım tercih etmek isteyenler için düz saten gelinlikler çok uygun.

Saten kumaş gelinliğin bütününde de kullanılır, yaka ve gelinlik tasarımının üst bedeninde de ya da sadece etek kesiminde... Bu kullanım şekillerini bildiğine eminim. Fakat bazen saten kumaşlar dantel kumaşın veya işlemeli kumaşın arasına drape şeklinde kumaşı ve bedeni bölme amacıyla da kullanılabilir. Hadi kullanıldığı bölgeye göre saten gelinlikleri inceleyelim:

Tamamı Saten Gelinlik Modelleri

Saten kumaşın en yaygın kullanım şekillerinden biri gelinliğin bütününde yer verilmesidir. Yakadan etek ucuna kadar tamamında saten kumaşın kullanıldığı gelinlikler özellikle son yıllarda A kesim ya da prenses formlarda kabarık gelinlik modellerinde karşımıza çıkıyor. İhtişamlı bir görünüm ve fazlalıkları kamufle etmek için kabarık saten gelinlik modellerinden tercih edebilirsiniz.

Üstü Saten Gelinlik Modelleri

Yalnızca üstü saten kumaştan gelinlik modelleri birçok markanın tasarımları arasında karşımıza çıkıyor. V yakalı saten gövde, göğüsleri olduğundan daha küçük gösterme özelliğine sahip olduğundan elma vücut tipine sahip gelinler bu yaka tasarımına sahip gelinlikleri tercih edebilir. Küçük göğüslü gelin adayları ise derin V yakalı ve dar straplez gövdeli tasarımlarla ince üst bedenlerini öne çıkarabilir.

Eteği Saten Gelinlik Modelleri

Saten kumaşın yalnız etek kesiminde kullanıldığı gelinlik modellerinde gövde genel olarak dantel veya işlemeli kumaştan tasarlanır. En fazla tercih edilen ise uyumu daha kolay olduğu için dantel kumaştır. Özellikle zayıf ya da küçük göğüslü gelin adayları, daha kalın bir gövde görünümü için üstü işlemeli, eteği saten gelinliklere yönelebilir.

Ayrıca üst bedeni işlemeli, etekleri saten kumaştan tasarlanmış gelinlikleri, belini ince göstermek isteyen gelin adaylarına önerdiğimizi de ekleyelim. İşlemeli gövde ve sade eteğin belden birleştiği tasarımlar bu geçişin yarattığı efektle olduğundan daha kıvrımlı bir görüntü yaratacaktır. Dikdörtgen vücut tipine sahip gelin adayları bu tip tasarımlar arasından seçim yapabilir.

Saten Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Gelinlik modelleri arasından seçim yaparken, düğün mekanı, mevsim, vücut tipi, gibi kriterlere dikkat etmeniz gerekir. Saten gelinlik seçimi yaparken göz önünde bulundurmanız gereken koşullara yakından bakalım: Saten gelinlik modelleri arasından seçim yaparken düğün mekanınız ilk dikkat etmeniz gerekenlerden biridir. Eğer ihtişamlı bir mekanda düğün yapacaksanız seçeceğiniz gelinlik saten kabarık tasarımlar olabilir.

Daha samimi mekanlar için uygun gelinlik modelleri ise saten kumaştan, akışkan elbise tarzı daha zarif tasarımlardır. Bu tasarımların en modern gelinlikler arasında olduğunu da ekleyelim. Ayrıca saten gelinlik kumaşının kat kat etek görünümü vermeye müsait bir kumaş olmadığını, bu tarz gelinlikler için tafta ya da organze kumaş kullanmasının daha doğru olacağını da söyleyelim.

Vücut tipiniz de gelinlik seçiminizi etkileyecek faktörler arasında. Armut vücut tipine sahip gelinlere, kabarık etekli gelinlikler uygun olurken, kum saati vücut tipindeki gelin adayları balık kesim saten gelinliklere yönelmeli. Büyük beden gelinler ise işlemesiz, saten sade gelinlik modelleri arasından seçim yapabilir. Fazlalıklarınız, bel, basen, kol gibi bölgelerdeyse bu alanlarda işlemelerden uzak durmayı tercih edebilirsiniz.

Düğün mevsiminize göre kalın ya da ince saten gelinlikler arasından seçim yapabilirsiniz. İnce düşes, ipek satenden gelinlikler ilkbahar ve yaz düğünleri için uygundur. Askılı, kolsuz ve tek kollu saten gelinlikler de yine bu mevsimlerde giyebileceğiniz tasarımlardan. Ancak kış mevsimlerinde daha kalın saten kumaşın kullanıldığı gelinliklere yönelebilirsiniz. Uzun kollu saten gelinliklerle de mevsime uygun bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Düğün konseptiniz ve tarzınıza göre de gelinliğin rengini belirleyebilirsiniz. Örneğin; vintage konseptli bir düğünde bej saten gelinlikler uygun seçim olabilir. Ancak daha modern ve minimalist bir seçim için beyaz saten gelinlik modellerini tercih edebilirsiniz. Saten gelinliğinizi rengi düğün konseptinizi belirleyen öge de olabilir. Gelinliğinize uygun renklerde düğün mekanınızı, gelin buketinizi belirleyebilirsiniz.

Saten Gelinlik Fiyatlarını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Saten gelinlik modelleri arasından bütçenize göre seçim yaparken dikkat etmeniz gerekenlere de göz atalım. Gelinlik modellerinde kullanılan kumaş ve işlemeler, fiyatlara etki eden en önemli kriterlerden. İpek oranı yüksek saten kumaşların kullanıldığı gelinlik modelleri, ağırlıklı sentetik saten kumaştan gelinliklere kıyasla daha yüksek fiyatlıdır. Ayrıca Fransız dantelle hareketlendirilmiş saten gelinlikler de daha pahalıdır.

Gelinliğinizin markası da fiyatları etkileyen etkenler arasında. Dünyaca ünlü gelinlik markalarının saten gelinlikleri, yerel markaların saten gelinliklerine göre daha yüksek fiyatlıdır. Bunun nedeni, marka değeri ile kullanılan kumaş ve işlemeler gibi malzemelerin kalitesidir. Özel dikim saten gelinlikler ile hazır model saten gelinlikler arasında da fiyat farkı vardır.

Çünkü özel dikim işlemi, daha çok işçilik ve vakit gerektirmesinden dolayı maliyetlidir. Bu nedenle markaların hazır saten gelinliklerinin özel diktireceğiniz tasarımlara kıyasla daha uygun fiyatlı olacağını da ekleyelim. Saten gelinlikleri satın almanız da kiralamanıza göre daha maliyetlidir. Kiralık saten gelinlik fiyatları satılık modellere kıyasla yüzde 20-30 oranında daha uygun fiyatlıdır.

Saten gelinlik modellerine tarz, etek kesimi ve fiyat gibi detaylara yer verdik. Sırada size en uygun gelinliği bulmak var. Siz de bize en uygun saten gelinlik modelini seçebilir, en özel gününüzde hem rahat hem şık olabilirsiniz! Bunun için bulunduğunuz sayfada yer alan birbirinden şık saten gelinlikleri inceleyebilir, ilginizi çeken tasarımlar için firmalarla iletişime geçebilirsiniz.