Moda Tasarımcılarının 2016 Gelinlik Koleksiyonları

Sinem Aydınoğlu tarafından yazılmıştır.

4:43 dakika

03.08.2021

Ünlü tasarımcıların hazırladığı 2016 gelinlik modelleri gelin adaylarının huzurlarında. Bu sezonun öne çıkan trendlerini; kabarık kısmı çıkartılabilir etekler, askıları güpür kumaştan tasarlanan gelinlikler, ipek şifon ve ipek saten kumaşlar oluşturuyor. Cambridge Düşesi Kate’in favorisi Jenny Packham’dan romantik gelinlerin vazgeçilmezi Oscar De La Renta’ya, kadar yeni sezona ait gelinlikleri sizin için araştırdım. Hayalindeki gelinlik 2016 yılı koleksiyonlarında gizleniyor olabilir öğrenmek için hemen incele!

Monique Lhuiller 2016 Gelinlikleri

Prenses gibi hissetmek için prenses olmanıza gerek yok, bir Monique Lhuillier tasarımı size bu duyguyu verecektir! Evlenen gelinlerin bile her yıl bakmaya doyamadığı ünlü tasarımcı, 2016 yılında yırtmaçlarını daha da derinleştirdi, eteklerine volan ekleyerek daha da kabarttı ve güpür kollu askıları O'da diğer tasarımcılar gibi kullandı. İddia ediyorum Monique Lhuillier 2016 gelinlik modellerinden birini giydiğinizde sizi görenlerin prenses sanması için prense bile ihtiyacınız kalmayacak.

Derin yırtmaçlı, güpür kol detaylı prenses gelinlik modelleri ile Monique Lhuiller 2016 Kreasyonu.

Mira Zwillinger 2016 Gelinlikleri

Zarafet, ihtişam ve romantikliği bir arada kullanan, transparan gelinliklerin öne çıkan tasarımcısı Mira Zwillinger 2016 gelinlik koleksiyonunda, derin yırtmaçlar, kalın askılı ve kısa bolerolu gelinlik modellerine yer verdi. Tasarımcının vazgeçilmezi tül ve işlemeli kumaşlara ek olarak payetli kumaşlarda göze çarptı bu yıl. Hayal tülü sanat eseri gibi kullanan ünlü tasarımcı gelinlikleri havadaymış izlenimini yaratmanın hakkını 2016 yılında da verdi. Öyle ki gelinliklere bakarken "acaba vücuda yapıştırıldı mı?" demekten alamayacaksınız kendinizi. Yaka ve sırt dekoltelerinde de şaşırtmayan Mira Zwillinger tasarımlarını bu yıl hangi ünlü gelinler giyecek heyecanla bekliyorum.

Zarif ve romantik çizgileri ile tül ve payetli kumaşları harmanlayan Mira Zwillinger 2016 gelinlik kreasyonu.

Carolina Herrera 2016 Gelinlikleri

Carolina Herrera 2016 gelinlik koleksiyonunda yine tül ve dantel kumaşlar ipi en önde göğüslerken, güpürü özellikle gelinliklerin askılarında kullanması ile şaşırttı. Genellikle tasarımcıların kol ve askı kumaşı olarak danteli kullanmalarına alıştığımız için Carolina ezberleri bozdu da diyebiliriz. Etek kesimlerinde ise düz kesim, balık form ve kabarık etekler var. Fakat sezonun öne çıkan trendi çıkartılabilir etekleri koleksiyonda kullanmasıyla çift gelinlik giymeyi planlayan gelin adaylarının gönlünü çalacak gibi gözüküyor. Böylece nikahında kabarık gelinlik, nikahtan sonra ise düz kesim gelinlik giymeyi planlayan gelinlerine tek gelinlikle iki ayrı havayı yansıtmalarını sağlayacak.

Güpür askılar ve tül kumaşların birlikteliğiyle Carolina Herrera 2016 gelinlikleri.

Jenny Packham 2016 Gelinlikleri

İngiltere’nin gözbebeği Kate Middelton’ın en sevdiği tasarımcılardan biri olan Jenny Packham 2016 gelinlik tasarımları her yıl olduğu gibi bu yılda minimalizm ile harmanladığı ihtişamlı çizgisini bozmadı. Geçtiğimiz yıllara göre eteklerini hafifçe genişleterek A kesim gelinlere yer veren Jenny Packham 2016 koleksiyonunda armut vücut tipindeki gelin adaylarına da göz kırpıyor. Vazgeçilmez kumaşlarından ipek şifon ve tülün yanına eklediği payetli kumaştan tasarlanan gelinlikleri ile 2016 yılının gösterişli gelinlerinin de kalplerini fethedecek!

Şifon kumaşlarla minimal gelinlik modellerini yeniden tasarlayan Jenny Packham 2016 Kreasyonu.

Oscar De La Renta 2016 Gelinlikleri

Bazı tasarımcılar vefat etikten sonra koleksiyonları devam ettirilmemeli. Ünlü tasarımcının gelinlik koleksiyonu için bunu rahatlıkla söyleyebilirim. Oscar De La Renta 2016 gelinlik koleksiyonunda geçmiş yıllarda gözlerimi kamaştıran romantiklikten eser kalmamış. Zarif danteller, tül ve dantel kumaşlar, tül duvaklar transparan dantelli kollar yerine bu yıl straplez yakalar, korsajlı modeller ve çift parça gelinlikleri görüyoruz. Eğer Oscar zarafetinde bir gelinlik arayışındaysanız 2016 gelinlik modellerinde aradığınızı bulamayacaksınız.

Straplez yakalar, korsajlı modeller ve çift parça gelinlikler ile Oscar De La Renta 2016 gelinlik kreasyonu.

Pronovias 2016 Gelinlikleri

İpek saten kumaşa ağırlık veren tasarımcılar arasında, sadece saten, güpür ile saten ve dantel ile saten kumaşı bir arada kullanan Pronovias’ın açık ara önde olduğunu söyleyebilirim. Her yıl her tarz geline hem hitap eden hem de ürün ve model çeşitliği ile kalplerinde ve akıllarında yer eden Pronovias, bu yıl da şaşırtmadı. Fransız danteli, dantel ve tül kumaşlar, kabarık, balık ve A kesimli gelinler, ince ve kalın güpür askılı gelinlikler, V yaka, straplez, boyundan bağlamalı yakalar sezonun parçaları. 2016 Pronovias gelinlik modellerine daha yakından bakmak için hemen tıklayın!

Model çeşitliliği ve kumaş kombinasyonları ile şık ve etkileyici Pronovias 2016 Koleksiyonu.

Marchesa 2016 Gelinlikleri

Straplez model gelinlikleri Marchesa kadar zarif gösteren bir tasarımcı henüz yok! Bu yılda hem vintage hem de modern gelinlerin aradığı her gelinlik modelini yarattı ünlü tasarımcı. Düğün.com editörleri olarak bizi Marchesa 2016 Gelinlik tasarımlarından en çok gelinlik düşecekmiş gibi duran V yaka düşük omuzlu gelinlik tasarımı etkiledi. Gelin adaylarını ise şifon kumaşları, modern vintage görünümü veren işlemeli yaka detayları ve ipek saten gelinliklerinin etkileyeceğine eminim. Marchesa 2016 gelinlik modellerini incelemek için tıklayın!

V yaka, straplez ve dantel kollu gelinlik modelleri ile Marchesa 2016 Kreasyonu.

Vera Wang 2016 Gelinlikleri

Seksi gelin adayları bir adım öne çıksın! Gotiklik ile seksiliğin harmanlanmasının en güzel modelini Vera Wang 2016 gelinlik tasarımları veriyor. Geçmiş yıllarda rüya gibi gelinlikler yapan ünlü tasarımıcı her geçen yıl çizgisini orantılı bir şekilde değiştirerek farklılaştırıyor. Geçen yıl minimalist gelinlere tasarladığı modellerini, 2016 yılında seksi gelinlere ithaf ediyor. Transparan detaylar, yaka kenarlarına işlenmiş siyah dantel ve siyah kuşaklar, tül, ipek şifon ve ipek saten kumaştan tasarlanmış gelinlikler bu koleksiyonun öne çıkan parçaları. Bırakın giymeyi bakmaya bile cesaret edemeyeceğiniz transpanlıkta gelinlikleri üzerinde taşıyacak gelin adayı varsa gerçekten tanışmak isterim. Her yılın birbirini tekrar eden gelinlik modellerini mi, farklılığıyla gözlerinizi alamayacağınız Vera Wang gelinlik tasarımları mi? Seçim sizin!

Gotik ve seksi gelinlik modelleri ile Vera Wang 2016 Gelinlik Kreasyonu.

Gelinlik Firmaları

Tarzına ve bütçene uygun en iyi gelinlik firmaları Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Gelinlik firmalarını incele

Bunlar da ilgini çekebilir

Gelinlikçi kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelinlik Firmaları

Gelinlik kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

0 yorum