Bursa Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları ve 11 Düğün Fotoğrafçısı Önerisi

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

5:44 dakika

05.10.2022

"Düğün fotoğrafçısı fiyatları Bursa'da nasıl?" sorusunun cevabını arıyorsanız doğru yerdesiniz! Bursa düğün fotoğrafçılarını ve fiyatlarını araştırdık, derledik. Ayrıca çiftler için fotoğrafçı önerilerinde de bulunduk. Hepsi bu yazıda!

Düğün Fotoğrafçısı

Bursa Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

Düğün fotoğrafları Bursa’nın doğasıyla birleşince ortaya çok güzel kareler çıkabiliyor. Bunun farkında olan çiftler de Bursa’daki firmaların kapısını çalıyor! Gerçi firmaların birçoğu Bursa düğün fotoğraf mekanlarının dışında farklı şehirlerde de çekimler yapıyor. Tercih senin!

Şimdi senin için yaptığım fiyat araştırmalarını burada paylaşıp, sonrasında Bursa dış mekan düğün fotoğrafçısı tavsiyelerinde bulunacağım. İstersen başlayalım!

Bursa Düğün Albümü Çekimleri: Seçtiğin Bursa dış mekan düğün fotoğrafçısı ile belirleyeceğin bir mekana gidip yaklaşık 2-3 saat albüm çekimi yapacaksanız; bu çekim türünün ortalama fiyatları 1.500-3.000 TL civarında. Bu fiyatların içerisine 1 adet büyük, 1 adet cep, 2 adet aile albümü de dahil.

Bursa Düğün Klibi Çekimleri: Düğün fotoğraflarının yanında bir de son yılların trendi düğün klibi olsun istersen bütçeni 1.000-1.500 TL aralığında arttırman gerekecek.

Bursa Düğün Hikayesi Çekimleri: Şimdi de tüm gün hikaye çekiminin dahil olduğu bir paketin fiyat aralığına bakalım. Hem fotoğraf hem de video ile tüm yapılan çekimlerin ardından zengin bir fotoğraf albümü ve düğün klibine sahip olursunuz. Evdeki hazırlıklardan kuaföre, dış mekan çekimlerinden ilk dansa kadar düğün gününü her anıyla kayda alan bu çekimlerin fiyatları 3.000 TL'den başlıyor ve taleplere göre çok daha artabiliyor.

Bunların dışındaki Save the Date, Trash the Dress gibi çekimler için de firmayla görüşmen gerekiyor. Çekimin yapılacağı alandan konsepte kadar fiyatı her şey etkileyebiliyor.

Küçük bir not: Yukarıda belirttiğim rakamları ortalama fiyatları göz önünde bulundurarak derledim. Fotoğrafçılarla görüştüğünde farklı fiyatlar sunabilirler.

Düğün Fotoğrafçısı

Bursa Düğün Fotoğrafçısı Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

  • En büyük faktör kesinlikle çekim türü. Yukarıda da belirttiğim gibi çekimler çeşitlendikçe fiyatlar yükseliyor.

  • Çekim mekanına göre de fiyatlar değişebiliyor. Şehir içindeki fotoğraf çekimleri şehir dışındakine göre daha uygun oluyor.

  • Kaç saat düğün fotoğrafı çekimi yapılacağı da fiyatı etkileyen bir diğer faktör. 2 saatlik çekimler ile tüm gün yapılan çekimler arasında bariz bir fiyat farkı oluyor.

  • Bursa fotoğrafçılarından talep edilen düğün albümlerinin boyutları ve sayısı da fiyatlarda değişiklik yaratabiliyor.

  • Eğer standartların dışında bir konsept oluşturup o şekilde düğün fotoğrafı çektirmek isterseniz fiyat farklarıyla karşılaşabilirsiniz. Çünkü firmanın konsepte uygun aksesuarları temin etmesi ve bunun için önceden ekstra bir çalışma yapması gerekir.

  • Fotoğrafçıların tecrübeleri ve popülerliği de fiyatlarda farklılıklar meydana getirebiliyor.

Düğün Fotoğrafçısı

Bursa Düğün Fotoğrafçıları

Bursa’da düğün fotoğrafçılarının çoğu Nilüfer ve Osmangazi ilçelerinde yer alıyor. Hemen hemen tüm ekiplerin kendilerine ait stüdyoları var. Buraları ziyaret edip hazırladıkları düğün albümlerini yakından inceleme imkanı bulabilirsin.

Şimdi derlediğim 10 Bursa fotoğrafçısına göz atalım:

1- Bilser Şen - Fotoğraf Fabrikası

Bursa’da düğün fotoğrafçısı önerilerine Bilser Şen ile başlayalım. Osmangazi’de yer alan Bilser Şen Fotoğraf Fabrikası, çoğunlukla Bursa dış çekim mekanlarından Trilye, Botanik Park, Cumalıkızık ve Gölyazı'da çalışmalar yapıyor. Tabii Bursa dışında dilediğiniz şehre de çekim için gelebiliyorlar.

Bilser Şen ile çalışırsan fotoğraflarını 5 hafta içerisinde alabilirsin. Fiyatlarını merak edersen, o da minimum 3.000-5.000 TL civarında.

Bilser Şen

Bilser Şen ile ilgili detaylı yazımıza da göz atabilirsin: Mutluluğun Fotoğrafını Çekiyorlar: Bilser Şen - Fotoğraf Fabrikası

2- Kaptan Ajans

Bursa fotoğrafçılarından Kaptan Ajans’ın, Osmangazi ilçesinde yer alıyor. Düğün konsepti ile uyumlu olabilecek doğa, deniz, göl gibi mekanlarda fotoğraf çekimlerini yapıyorlar.

Çekim yaptırdıktan 4 hafta sonra fotoğrafları teslim alabileceğin Kaptan Ajans Düğün Fotoğrafçısı Bursa fiyatları ise 5.000-7.500 TL’den başlıyor.

Kaptan Ajans

Buradaki fikirler çok hoşuna gidecek: Düğün Fotoğrafı Fikirleri

3- Stüdyo S

Nilüfer’deki bir diğer stüdyoda şimdi sıra! Stüdyo S, 20 yılı aşkın tecrübesiyle çiftlerin mutluluklarını ölümsüzleştiriyor. Düğün albümü fotoğraflarının yanı sıra düğün belgeseli, nişan, düğün hikayesi, Save the Date çekimleri de yapıyorlar.

Çekim yaptıktan sonra ortalama 1 hafta içerisinde Stüdyo S’den fotoğraflarını alabilirsin. Ayrıca firmanın Bursa dış çekim fiyatları da gayet uygun: 3.000-5.000 TL’den başlıyor.

Stüdyo S

Düğün fotoğrafçını seçerken dikkat etmen gerekenleri bu yazıda derledik: Düğün Fotoğrafçını Seçmene Yardım Ediyoruz!

4- Mutluluk Bekçisi

Bursa dış çekim fotoğrafçısı Cem Art Studio, özellikle romantik tarzda fotoğraflar konusunda çok başarılı. Öncelikle çiftlere düğün albümlerinde nasıl fotoğraflar görmek istediklerini soruyorlar. Sonrasında ise ona uygun olarak kumsallarda, denizde, yeşil alanlarda ve diğer aklınıza gelebilecek her yerde ortaya çok güzel kareler çıkarıyorlar.

Düğün fotoğrafı çekimi yaptırdıktan sonra 6 hafta içinde albümü çiftlere ulaştırıyorlar. Talep ettikleri rakamlar da Bursa dış çekim fotoğraf fiyatları. ortalamasına yakın. Minimum paketleri 5.000-7.500 TL arasında değişiyor.

Mutluluk Bekçisi

Düğün hikayesi, Trash the Dress ve çok daha fazlası... Düğün fotoğrafçılarının dilinden anlamanın vakti geldi: Düğün Fotoğrafçıları Jargonu

5- MiA Fotoğraf Evi

MiA Fotoğraf Evi, açık alan çekimlerin yanı sıra Bursa kapalı mekan çekimleri de yapıyor. Çektiği düğün fotoğraflara baktığımızda karelerde bohem bir esinti olduğunu görüyoruz. Bu tarz bohem ve vintage fotoğrafların son zamanların trendleri arasında yer aldığını da buraya not olarak düşeyim.

Bursa düğün fotoğraf çekimi fiyatları 3.000-5.000 TL’den başlayan firma, düğün albümünü 2 hafta içerisinde sana teslim edebiliyor.

MiA Fotoğraf Evi

Düğün bütçeni planlarken, davetiye harcamalarını unutma: Bursa'da Düğün Davetiyesi Fiyatları

6- Turgay Güven Photography

Osmangazi’deki düğün fotoğrafçılarından Turgay Güven; upuzun çayırlarda, deniz kenarında, ihtişamlı binaların önünde ve daha birçok mekanda çekim yapıyor. Üstelik sadece Bursa’yla da kısıtlı kalmıyor. Fotoğraflarını incelersen Maldivler’de çektiği güzel karelerle bile karşılaşabilirsin.

Turgay Güven Photography, düğün fotoğrafı çekimlerinden sonra 4 hafta içinde çiftlere albümü ulaştırıyor. Fiyatlarına bakarsak, 10.000 TL’den başladığını görüyoruz.

Turgay Güven Photography

Firmalara bunları sorun: Düğün Fotoğrafçınıza Sormanız Gereken 10 Soru

7- Tayfun Öztürk Fotoğraf Tasarım

Bursa’da fotoğrafçılar arasında adını duyurmuş olan Tayfun Öztürk Fotoğraf Tasarım'ın stüdyosu şehrin merkezinde yer alıyor. Firma çok başarılı düğün fotoğraflarına imza atıyor. Ama benim en sevdiklerim kesinlikle katalog çekimlerini andıran kareler oldu.

İşinde profesyonel kişilerden oluşan ekibiyle çektikleri düğün fotoğraflarını 1 hafta içerisinde çiftlere teslim edebiliyorlar. Minimum fotoğraf paketlerinin fiyatı ise 5.000-7.500 TL arasında değişiyor.

Tayfun Öztürk Fotoğraf Tasarım

8- Stüdyo Karlıtepe

Nilüfer düğün fotoğrafçılarından Stüdyo Karlıtepe, Bursa düğün çekim mekanlarının hepsini çok iyi bir şekilde değerlendiriyor. Ayazma, Atatürk Kent Ormanı, Trilye, Mudanya, Botanik Park, Uludağ gibi birçok alanda düğün fotoğrafı çekiyorlar. Çiftlerin taleplerine göre çekim mekanları belirleniyor.

Stüdyo Karlıtepe ile çalıştığında 2 hafta içerisinde fotoğrafları alabiliyorsun. Firmanın fiyatları da 1.500-3.000 TL’den başlıyor.

Stüdyo Karlıtepe

Nedir bu Trash the Dress? Yazdık: Düğün Fotoğrafında Son Trend: Trash The Dress

9- Mutlu Bir Kare

Mutlu Bir Kare, 2012 yılından beri fotoğraf sektöründe hizmet veriyor. Düğün fotoğrafı çekimlerinde şöyle bir farkları var: Her çifte özel bir konsept oluşturuyorlar. Böylece düğün albümündeki fotoğraflar birbirleriyle bağlantılı oluyor ve bir hikaye anlatıyor.

6 hafta içerisinde çiftlere fotoğraflarını teslim eden firmanın fiyatları da 3.000-5.000 TL’den başlıyor.

Mutlu Bir Kare

Hayvan dostlarınla düğün fotoğrafı çektirmeye ne dersin: Düğün Fotoğraflarında Sevimli Dostlarınıza da Yer Verin

10- Yener Art Of Wedding

Yener Art Of Wedding, Bursa Nilüfer düğün fotoğrafçıları arasında yer alıyor. Uzun yıllardır sektörde faaliyet gösteren tecrübeli ekiplerden oluşan firma, şehir ve yurt dışında da çekim hizmeti veriyor.

Firmanın fiyatlarına da değinmeden geçmeyelim. Minimum paket fiyatları 1.500-3.000 TL arasında.

Yener Art Of Wedding

11- Miran Tanyer Photography

Bursa düğün fotoğrafçıları önerilerini Miran Tanyer ile sonlandıralım. Fotoğrafçılık sektöründe birçok başarıya imza atmış olan Miran Tanyer ve ekibi, senelerdir çiftlerin düğün albümünü renklendirmek için çalışıyor. Ekibin yakaladığı doğal kareleri de çok sevdiğimi belirtmeden geçmeyeyim.

Miran Tanyer Photography’nin fiyatları 3.000-5.000 TL’den başlıyor. Çekimden sonra 6 hafta içerisinde de orijinal kopyalarıyla beraber tüm fotoğrafları çiftlere veriyorlar.

Miran Tanyer Photography

Bursa düğün fotoğrafçılarından ilgini çeken olursa mutlaka iletişime geçmeni öneriyorum. Eğer düğün fotoğraflarını şehir içinde çektirmeyi planlıyorsan ideal mekanları listelediğimiz bu yazı çok işine yarayacak: Bursa’da Düğün Fotoğrafı için İdeal Mekanlar

Düğün Fotoğrafçıları

Şehrindeki en iyi fotoğrafçılar Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Düğün fotoğrafçını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Düğün Fotoğrafçısı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Fotoğrafçıları Firmaları

Düğün Fotoğrafçıları kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

3 yorum

İlham Özkaya

Düğün Tarihi: 26.05.2017


Ne yapsam hala karar veremedim cekim konusunda


Sinem Bilgi

Düğün Tarihi: 14.10.2014


Fiyat bilgilerinin de olması fikir edinmemiz açısından iyi oldu teşekkürler


Pınar Tunç

Düğün Tarihi: 14.10.2014


fotoğraflar için profesyonel birinden fikir almak şart kesinlikle!