Bursa’da Düğün Fotoğrafı İçin İdeal Mekanlar

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

5:02 dakika

05.08.2020

Dış mekan düğün fotoğraflarının popüler olduğu son dönemlerde, Bursa yeşiliyle en ideal şehirlerden biri durumunda. En basitinden çık Uludağ’a mis gibi düğün fotoğrafları çek. Ama tabii Bursa’da fotoğraf çekilecek yerler Uludağ ile sınırlı değil. Göllerinden parklarına birçok yer var. Bu listeye göz atmalısın, belki Bursa dış çekim mekanlarından bilmediğin yerler vardır.

bursa’da düğün fotoğrafı i̇çin i̇deal mekanlar

1- Bursa Botanik Parkı

Soğanlı ilçesinde yer alan Botanik Park, düğün albümün için en iyi Bursa fotoğraf çekimi mekanlarından biri. Japon Bahçesi, Fransız Bahçesi, İngiliz Bahçesi, gül bahçesi, kaya bahçesi, şekilli bitkiler bahçesi, kokulu bitkiler bahçesi, lale bahçesi… Bitki namına ne ararsan burada!

İster uzun yürüyüş yollarında poz ver, istersen göletlerin o yeşil manzarası sana eşlik etsin. Ayrıca dış mekan fotoğraflarının sadece yazın çekilebileceğini de çıkar aklından. Burada sonbaharda sapsarı yaprakların arasında verilen pozlar da çok iyi çıkıyor.

Botanik Park’ta düğün fotoğrafı çekme fikri hoşuna gittiyse Tayfun Öztürk Fotoğraf Tasarım’dan fiyat teklifi almanı öneririm.

bursa’da düğün fotoğrafı i̇çin i̇deal mekanlar

Bursa'daki gelin adayları bu yazıya: Bursa'da Gelinlik Fiyatlarını Araştırdık!

2- Cumalıkızık

Cumalıkızık, Bursa’ya 15 kilometre uzaklıkta, Uludağ’ın eteklerinde kurulmuş evleri ile meşhur şirin bir mahalle. Cumalıkızık; şehre biraz uzak olduğundan dolayı düğün günü olmasa bile, düğün fotoğrafı çekimleri için muhteşem bir yer.

Bana kalırsa ahşap evleri güzellik bakımından Safranbolu ile yarışır. Bursa dış çekim fotoğraflarında nasıl bir konsept hayal ediyorsun bilmiyorum ama tarih kokan sokakları ve evleri ile nostaljik karelerin adresi olduğunu söyleyebilirim.

Stüdyo S’in Cumalıkızık’ta çektiği hoşuna gideceğini düşündüğüm düğün fotoğrafları var. Ayrıca bu düğün fotoğrafçısı Bursa’nın popüler firmalarından da biri.

bursa’da düğün fotoğrafı i̇çin i̇deal mekanlar

3- Güzelyalı

Marmara Denizi kıyısında bir sahil kasabası olan Güzelyalı da düğün fotoğraflarını çektirebileceğin bir diğer mekan. Mudanya’ya bağlı bu kasabada birçok plaj mevcut. Bunlardan birini tercih ederek denize nazır düğün fotoğrafları çektirebilirsin.

Hatta düğün gününden önce bir tarih belirleyip o gün içerisinde çekim yaparsan “Trash The Dress” konseptinde doğal fotoğraflara sahip olabilirsin. Dilediğin gibi denize girersin, kumlarda uzanabilirsin... Hem de gelinliğin kirlenecek korkusu olmadan!

Mutlu Son firmasının sayfasından örnekleri inceleyebilirsin.

bursa’da düğün fotoğrafı i̇çin i̇deal mekanlar

Bursa'daki yeni evlenecek çiftler için şöyle bir yazımız da var: Bursa'da Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

4- Uludağ

Tamam tamam! Elbette “Düğün gününüzde çıkın düğün fotoğraflarınızı Uludağ’da çektirin.” demiyorum. Ama düğün sonrası organize edeceğiniz çekimler için müthiş bir deneyim olacağını iddia ediyorum.

Düğün sonrası fotoğraf çekimleri hem stressiz hem de yaratıcılığa çok açık olduğu için son yıllarda sıklıkla tercih ediliyor. Ayrıca kış fotoğrafları için de mükemmel bir seçim olacak!

Uludağ’da çekilmiş olan düğün fotoğrafı örnekleri için de Foto Luna firması sana fikir verebilir.

bursa’da düğün fotoğrafı i̇çin i̇deal mekanlar

Bu fikirler düğün albümünü renklendirecek: Düğün Fotoğrafı Fikirleri

5- İznik Gölü

Müthiş bir gün batımı manzarası arayan çiftler bu maddeyi dikkatlice okusun! İznik Gölü şehrin en güzel gün batımı manzarasını sunuyor. Tam güneşin battığı anda müstakbel eşinle ters ışıkta çekileceğin fotoğrafın güzelliğini tahmin edebiliyor musun?

Ayrıca İznik Gölü’nde kanoyla gezilebiliyor, bu kanolarda da çekim yaptırabilirsin. Gölün etrafındaki uzun yürüyüş parkurunda, yeşilliklerin arasında da dilediğin gibi poz verebilirsin. Yani düğün fotoğrafı için birçok alternatif var.

bursa’da düğün fotoğrafı i̇çin i̇deal mekanlar

Çalıştığın fotoğrafçıyla daha iyi iletişim kur: Düğün Fotoğrafçıları Jargonu

6- Mudanya

Bursa'nın deniz kıyısındaki ilçesi olan Mudanya'ya gidip; Yıldıztepe'de, Şükrü Bey Yalısı'nda ve tarihi dokusu bozulmamış Mütareke Evi Müzesi'nin yanındaki sokakta fotoğraf çektirmeden dönme deriz. Zaten Bursa'daki dış mekan düğün fotoğrafçıları da buna izin vermeyecektir!

Rengarenk evlerin önünde müstakbel eşinle vereceğiniz düğün fotoğrafı pozlarını çok seveceğini düşünüyoruz. Ayrıca Trilye, Cumalıkızık gibi bölgelere de çok yakın olduğundan Mudanya’ya da uğramayı ihmal etmemelisin.

Yener Art Of Wedding, Mudanya’nın çeşitli bölgelerinde düğün fotoğrafları çekmiş. Sayfasını incelersen, beğeneceğine eminiz.

bursa’da düğün fotoğrafı i̇çin i̇deal mekanlar

Düğün bütçeni planlarken, davetiye harcamalarını unutma: Bursa'da Düğün Davetiyesi Fiyatları

7- Trilye

Kiliseleri, manastırları, tarihi çeşmeleri, taş mektebi ile 14. yüzyıldan kalma bir beldeye konuk olmaya hazır mısın? Cana yakın bir halkı olan Trilyeliler sokaklarına çok iyi bakmışlar. Evlerin önü çiçeklerle dolup taşıyor.

Sokakları aceleye getirmeden tek tek gez ve her birinde güzel kareler yakalamaya çalış. Bursa'daysan ve evleniyorsan düğün fotoğraflarınıza Trilye'nin büyüsünün bulaşmasına izin ver.

Düğün albümünde Trilye’ye yer vermek istersen MİA Fotoğraf Evi’nden fiyat teklifi almanı öneririm.

bursa’da düğün fotoğrafı i̇çin i̇deal mekanlar

Düğün mekanını hala seçmediysen bu yazı işine yarayabilir: Bursa Düğün Mekanı Fiyatları

8- Suuçtu Şelalesi

Suuçtu Şelalesi, Mustafa Kemal Paşa ilçesinin yakınlarında yer alıyor. Tam anlamıyla doğayla iç içe düğün fotoğrafları çektirmek istiyorsan burayı görmelisin. Şelalenin yakınlarındayken üzerine su sıçrayabiliyor, zaten adını da buradan alıyor.

Bu doğa harikasının etrafında piknik alanları da mevcut. Yani fotoğraf çekimi esnasında yorulursan dinlenebilme imkanın da olacak.

Bursa düğün fotoğrafçısı tavsiyesinde bulunmamı istersen de Mutlu Bir Kare firmasının Suuçtu Şelalesi’nde çekilmiş çok sayıda fotoğrafı mevcut.

bursa’da düğün fotoğrafı i̇çin i̇deal mekanlar

Düğün tarihini fotoğraflarla duyurmaya ne dersin: Merak Edenler İçin Save the Date Ne Demek | Ne Zaman Çekilir?

9- Dudaklı Köyü Yolu

Kestel ilçesi Dudaklı Köyü sınırlarında yer alan çınarlı yoldan bahsedeceğim şimdi. İki tarafı da upuzun çınar ağaçlarıyla çevrelenmiş bu yol Bursa düğün fotoğrafçılarının uğrak noktalarından biri. Özellikle sonbahar mevsiminde yolu kaplayan sarı ve kahverengi yapraklarla ortaya çok güzel düğün fotoğrafları çıkıyor.

Hem düğün günü çekim için gidersen de bol temiz hava alacağın ve kuş seslerinin eşlik edeceği bu yol, senin için büyük motivasyon kaynağı olacak.

Hem Dudaklı Köy’e giden bu güzel yolda çekilen fotoğraf karelerine bakmak hem de Bursa düğün fotoğrafçısı fiyatları hakkında bilgi almak için de Miran Tanyer Photography ile iletişime geçebilirsin.

bursa’da düğün fotoğrafı i̇çin i̇deal mekanlar

Bu yazıyı okumadan düğün fotoğrafçını seçme: Düğün Fotoğrafçını Seçmene Yardım Ediyoruz!

10- Baraklı Göleti

Yeşilin binbir tonu gölet manzarasıyla birleşince düğün fotoğrafların için muhteşem bir fon oluşturacak. Baraklı Göleti’ne gittiğinde daha çok kamp yapan, balık tutan ve yürüyüş yapan insanlarla karşılaşacaksın. Yani burası insanların huzur bulmak için gittiği bir bölge.

Baraklı Göleti Bursa’ya yaklaşık 50 km uzaklıkta yer alıyor. Ama bu uzaklık gözünü korkutmasın, düğün fotoğraflarını eline alınca kesinlikle gittiğine değdiğini göreceksin.

Ayrıca Bursa dış mekan fotoğraf çekimi fiyatları hakkında bilgi edinmek istersen: Bursa Düğün Fotoğrafçısı Firmaları

bursa’da düğün fotoğrafı i̇çin i̇deal mekanlar

BONUS: Aizonai Antik Kenti

Bursa'nın çevre illerinden biri olan Kütahya'da yer alıyor Aizonai Antik Kenti! Burası Efes'ten sonra en çok ilgi gören ve merak uyandıran antik kentler arasında. Kentte dünyanın en iyi korunmuş Zeus Tapınağı bulunuyor. Onun dışında binlerce yıllık sütunların ve antik tiyatronun önünde romantik pozlar vermek isteyen çiftler yılın her dönemi kente uğruyor.

Özellikle son dönemlerde çiftlerin daha yoğun ilgisini görmeye başlayan antik kent, "doğal fotoğraf stüdyosu" olarak adlandırılıyor. Burada dış çekim yaptırmak isterseniz düğün tarihinizden başka bir günü seçmenizi öneriyoruz. Bu sayede vakit sınırlamanız olmadan rahatça hareket edebilirsiniz.

bursa’da düğün fotoğrafı i̇çin i̇deal mekanlar

Düğün fotoğrafı çektirebileceğin Bursa dış çekim mekanları bu şekilde. Tabii bu mekanlar çoğaltılabilir ama ben senin için en popüler olanlarını listeledim. Eğer senin de eklemek istediğin, henüz pek de keşfedilmemiş yerler varsa diğer gelin adaylarıyla paylaşabilirsin.

Düğün Fotoğrafçıları

Şehrindeki en iyi fotoğrafçılar Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Düğün fotoğrafçını bul

Sıradaki Makaleler

Düğün Fotoğrafçısı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Fotoğrafçıları Firmaları

Düğün Fotoğrafçıları kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 yorum

AD

Açelya Dilan

Düğün Tarihi: 14.10.2014


Bence fotoğraflarda yaratıcı olmak mekandan çok daha öenmli


GY

Gizem Yılmaz

Düğün Tarihi: 14.10.2014


uludağda düğün fotoğraflarımın olmasını çok isterim :))