Bursa’da Düğün Fotoğrafı İçin İdeal Mekanlar

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

4:19 dakika

28.05.2024

Dış mekan düğün fotoğraflarının popüler olduğu son dönemlerde, Bursa yeşiliyle en ideal şehirlerden biri durumunda. En basitinden çık Uludağ’a mis gibi düğün fotoğrafları çek. Ama tabii Bursa’da fotoğraf çekilecek yerler Uludağ ile sınırlı değil. Göllerinden parklarına birçok yer var. Bu listeye göz atmalısın, belki Bursa dış çekim mekanlarından bilmediğin yerler vardır.

bursa’da düğün fotoğrafı i̇çin i̇deal mekanlar

Bursa'da bulabileceğin düğün çekim yerleri listesi şu şekilde:

  • Bursa Botanik Parkı
  • Cumalıkızık
  • Uludağ
  • Nilüfer Çayı
  • Bursa Ayçiçek Tarlaları
  • Dudaklı Köyü Yolu
  • Baraklı Göleti
  • Güzelyalı
  • Mudanya
  • Trilye

Şehirde İnegöl dış çekim mekanlarının da sık sık tercih edildiğini belirtelim. Şimdi dilersen bu mekanları birlikte inceleyelim.

1- Bursa Botanik Parkı

Soğanlı ilçesinde yer alan Botanik Park, düğün albümün için en iyi Bursa fotoğraf çekimi mekanlarından biri. Japon Bahçesi, Fransız Bahçesi, İngiliz Bahçesi, gül bahçesi, kaya bahçesi, şekilli bitkiler bahçesi, kokulu bitkiler bahçesi, lale bahçesi… Bitki namına ne ararsan burada!

İster uzun yürüyüş yollarında poz ver, istersen göletlerin o yeşil manzarası sana eşlik etsin. Ayrıca dış mekan fotoğraflarının sadece yazın çekilebileceğini de çıkar aklından. Burada sonbaharda sapsarı yaprakların arasında verilen pozlar da çok iyi çıkıyor.

Botanik Park’ta düğün fotoğrafı çekme fikri hoşuna gittiyse İlkadım Event's Photography’den fiyat teklifi almanı öneririz.

bursa’da düğün fotoğrafı i̇çin i̇deal mekanlar

2- Cumalıkızık

Cumalıkızık, Bursa’ya 15 kilometre uzaklıkta, Uludağ’ın eteklerinde kurulmuş evleri ile meşhur şirin bir mahalle. Cumalıkızık; şehre biraz uzak olduğundan dolayı düğün günü olmasa bile, düğün fotoğrafı çekimleri için muhteşem bir yer.

Bana kalırsa ahşap evleri güzellik bakımından Safranbolu ile yarışır. Bursa dış çekim fotoğraflarında nasıl bir konsept hayal ediyorsun bilmiyorum ama tarih kokan sokakları ve evleri ile nostaljik karelerin adresi olduğunu söyleyebiliriz.

En Mutlu Günüm Photography’nin Cumalıkızık’ta çektiği hoşuna gideceğini düşündüğümüz düğün fotoğrafları var. Ayrıca bu düğün fotoğrafçısının Bursa’nın popüler olan başka yerlerinde çekilmiş eğlenceli ve romantik kareleri de bulunuyor.

bursa’da düğün fotoğrafı i̇çin i̇deal mekanlar

3- Uludağ

Düğün sonrası fotoğraf çekimleri hem stressiz hem de yaratıcılığa çok açık olduğu için son yıllarda sıklıkla tercih ediliyor. Uludağ denince aklına kış fotoğrafları geliyor olabilir, tabii kış fotoğrafları için de mükemmel bir seçim! Ancak bu lokasyon çiftler tarafından dört mevsim tercih edilerek, etkileyici karelere ev sahipliği yapıyor. Uludağ’da çekilmiş düğün fotoğrafı örnekleri için de Duygu Taşdemir Photography firması sana fikir verebilir.

bursa’da düğün fotoğrafı i̇çin i̇deal mekanlar

4- Bursa Ayçiçek Tarlaları

Sapsarı ayçiçeklerinin arasında düğün fotoğrafların olsun ister misin? Bursa ayçiçek tarlaları, Nilüfer ilçesinde Bursa-İzmir karayolu üzerinde yer alıyor. Tam anlamıyla doğayla iç içe düğün fotoğrafları çektirmek istiyorsan burayı görmelisin.

Bu doğa harikasının en güzel zamanı yaz ayları, yani ayçiçeklerinin yüzlerini güneşe döndüğü zaman. Fotoğrafların arkaplanının dolu dolu gözükmesi açısından fotoğraf firmanla anlaşıp çekimi bu aylarda yapmanda fayda var.

Bursa düğün fotoğrafçısı tavsiyesinde bulunmamızı istersen de Stüdyo V By İlker Bülbül firmasının burada ve Bursa'da birçok farklı doğal alanda çektiği fotoğrafları var. Beğendiysen firmayla mutlaka iletişime geç!

bursa’da düğün fotoğrafı i̇çin i̇deal mekanlar

5- Dudaklı Köyü Yolu

Kestel ilçesi Dudaklı Köyü sınırlarında yer alan çınarlı yoldan bahsedeceğim şimdi. İki tarafı da upuzun çınar ağaçlarıyla çevrelenmiş bu yol Bursa düğün fotoğrafçılarının uğrak noktalarından biri. Özellikle sonbahar mevsiminde yolu kaplayan sarı ve kahverengi yapraklarla ortaya çok güzel düğün fotoğrafları çıkıyor.

Hem düğün günü çekim için gidersen de bol temiz hava alacağın ve kuş seslerinin eşlik edeceği bu yol, senin için büyük motivasyon kaynağı olacak.

Bu aşk dolu fotoğraf karesi hoşuna gitti mi? Bunun gibi doğal mekanlarda çekilen fotoğraf karelerini incelemek istersen Foto Ünal'ın sayfasını inceleyebilirsin. Firmayla bir Dudaklı Köyü yolu çekimi için de konuşabileceğini hatırlatalım. Kareleri beğenirsen firma ile mutlaka iletişime geç ve fiyat teklifi al!

bursa’da düğün fotoğrafı i̇çin i̇deal mekanlar

Foto Ünal

Foto Ünal

Firmayı İncele

6- Baraklı Göleti

Yeşilin binbir tonu gölet manzarasıyla birleşince düğün fotoğrafların için muhteşem bir fon oluşturacak. Baraklı Göleti’ne gittiğinde daha çok kamp yapan, balık tutan ve yürüyüş yapan insanlarla karşılaşacaksın. Yani burası insanların huzur bulmak için gittiği bir bölge.

Baraklı Göleti Bursa’ya yaklaşık 50 km uzaklıkta yer alıyor. Ama bu uzaklık gözünü korkutmasın, düğün fotoğraflarını eline alınca kesinlikle gittiğine değdiğini göreceksin.

Bu mekanda çekilmiş bu harika fotoğraf karesi Bebusa Photography'ye ait. Sen de Baraklı Göleti'nin eşsiz manzarasını düğün fotoğraflarında görmek istersen firmayla mutlaka iletişime geç!

bursa’da düğün fotoğrafı i̇çin i̇deal mekanlar

BG Stüdyo

BG Stüdyo

Firmayı İncele

7- Aizonai Antik Kenti

Bursa'nın çevre illerinden biri olan Kütahya'da yer alıyor Aizonai Antik Kenti! Burası Efes'ten sonra en çok ilgi gören ve merak uyandıran antik kentler arasında. Kentte dünyanın en iyi korunmuş Zeus Tapınağı bulunuyor. Onun dışında binlerce yıllık sütunların ve antik tiyatronun önünde romantik pozlar vermek isteyen çiftler yılın her dönemi kente uğruyor.

Özellikle son dönemlerde çiftlerin daha yoğun ilgisini görmeye başlayan antik kent, "doğal fotoğraf stüdyosu" olarak adlandırılıyor. Burada dış çekim yaptırmak isterseniz düğün tarihinizden başka bir günü seçmenizi öneriyoruz. Bu sayede vakit sınırlamanız olmadan rahatça hareket edebilirsiniz.

bursa’da düğün fotoğrafı i̇çin i̇deal mekanlar

8- Güzelyalı

Marmara Denizi kıyısında bir sahil kasabası olan Güzelyalı da düğün fotoğraflarını çektirebileceğin bir diğer mekan. Mudanya’ya bağlı bu kasabada romantik düğün kareleri çektirebileceğin birçok plaj var. Bunlardan birini tercih ederek fotoğrafları çektirebilirsin.

Hatta düğün gününden önce bir tarih belirleyip o gün içerisinde çekim yaparsan “Trash The Dress” konseptinde doğal fotoğraflara sahip olabilirsin. Dilediğin gibi denize girersin, kumlarda uzanabilirsin... Hem de gelinliğin kirlenecek korkusu olmadan!

9- Mudanya

Bursa'nın deniz kıyısındaki ilçesi olan Mudanya'ya gidip; Yıldıztepe'de, Şükrü Bey Yalısı'nda ve tarihi dokusu bozulmamış Mütareke Evi Müzesi'nin yanındaki sokakta fotoğraf çektirmeden dönme deriz. Zaten Bursa'daki dış mekan düğün fotoğrafçıları da buna izin vermeyecektir!

Rengarenk evlerin önünde müstakbel eşinle vereceğiniz düğün fotoğrafı pozlarını çok seveceğini düşünüyoruz. Ayrıca Trilye, Cumalıkızık gibi bölgelere de çok yakın olduğundan Mudanya’ya da uğramayı ihmal etmemelisin.

10- Trilye

Kiliseleri, manastırları, tarihi çeşmeleri, taş mektebi ile 14. yüzyıldan kalma bir beldeye konuk olmaya hazır mısın? Cana yakın bir halkı olan Trilyeliler sokaklarına çok iyi bakmışlar. Evlerin önü çiçeklerle dolup taşıyor.

Sokakları aceleye getirmeden tek tek gez ve her birinde güzel kareler yakalamaya çalış. Bursa'daysan ve evleniyorsan düğün fotoğraflarınıza Trilye'nin büyüsünün bulaşmasına izin ver.

Düğün fotoğrafı çektirebileceğin Bursa dış çekim mekanları bu şekilde. Tabii bu mekanlar çoğaltılabilir ama ben senin için en popüler olanlarını listeledik. Eğer senin de eklemek istediğin, henüz pek de keşfedilmemiş yerler varsa diğer gelin adaylarıyla paylaşabilirsin.

Şunlar da ilgini çekebilir:

Düğün Fotoğrafı Fikirleri

Merak Edenler İçin Save the Date Ne Demek | Ne Zaman Çekilir?

Bursa'da Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

Düğün Fotoğrafçıları Jargonu

Bursa'da Düğün Davetiyesi Fiyatları

Düğün Fotoğrafçını Seçmene Yardım Ediyoruz!

Bursa Düğün Mekanı Fiyatları

Düğün Fotoğrafçıları

Şehrindeki en iyi fotoğrafçılar Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Düğün fotoğrafçını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Düğün Fotoğrafçısı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Fotoğrafçıları Firmaları

Düğün Fotoğrafçıları kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 Yorum

Açelya Dilan

Düğün Tarihi: 14.10.2014


Bence fotoğraflarda yaratıcı olmak mekandan çok daha öenmli


Gizem Yılmaz

Düğün Tarihi: 14.10.2014


uludağda düğün fotoğraflarımın olmasını çok isterim :))