Bursa’da Düğün Fotoğrafı için İdeal Mekanlar

Düğüne az kaldı ve Bursa’da dış mekan fotoğraf çekimi nerede yapılır diye başladınız araştırmaya. Belki de “Acaba İstanbul’a mı gitsek çekimler için?” diyorsunuz. İnanın hiç gerek yok! Bırakın İstanbullular gelsin Bursa’ya! Çünkü Bursa fotoğrafçıları bir harika! Bakın nerelerde çekiyorlar düğün fotoğraflarını.

Bursa’nın ufak tefek taşları


Keman olmuş o yârimin kaşları


Bir omuzdan bir omuza saçları…


Bursa’da profesyonel fotoğraf çekimi nerelerde yapılır diye araştırırken bu türkü dolandı dilime… Merak ettim nedir hikayesi diye, tesadüfe bakın bir düğün hikayesi türküsüymüş.

Düğün Fotoğrafçıları İndirimleri

Bursa Botanik Parkı

Adı üstünde: Botanik Parkı! İddialı! Japon Bahçesi, Fransız Bahçesi, İngiliz Bahçesi, gül bahçesi, kaya bahçesi, şekilli bitkiler bahçesi, kokulu bitkiler bahçesi, lale bahçesi… Var da var! Benden söylemesi Bursa'da dış mekan fotoğraf çekimi için buradan ekmek çıkar. Üstelik girişler ve çekim yapmak ücretsiz. Düğün fotoğrafçınıza ödeyeceğiniz ücrete ek bir harcama çıkmayacak. Sırası gelmişken eğer Bursa'da düğün fotoğrafçısı fiyatlarını merak ediyorsanız, o da başka bir yazının konusu.

bursa_botanik parki_erselbarut - Bursa Botanik Parkı©Erssell Photograph & Videograph

Cumalıkızık

Bursa’ya 15 kilometre uzaklıkta, Uludağ’ın eteklerinde kurulmuş, incir ve kestane ağaçlarıyla dolu, Osmanlı mimarisinden kalma evlerin ayrı bir şirinlik kattığı Cumalıkızık, düğün günü olmasa bile düğün sonrası çekimleri için muhteşem bir yer. Bana kalırsa ahşap evleri güzellik bakımından Safranbolu ile yarışır. Bursa dış çekim fotoğraflarınızda nasıl bir konsept hayal ediyorsunuz bilmiyorum ama tarih kokan sokakları ve evleri ile nostaljik karelerin adresi gibime geliyor.

fotografcekmecesi.de_cumalikizik - Cumalıkızık©Fotoğraf Çekmecesi

Güzelyalı

Marmara Denizi kıyısında bir sahil kasabası olan Güzelyalı’da iki noktada çekim yapmanızı önermek istiyorum. Bir tanesi yat limanı, diğeri ise Otantik Gemi Otel… Bu Otantik Gemi Otel bildiğiniz vapur. Gençliğinde 45 yıl Kadıköy- Eminönü seferi yapmış. Emekliye ayrıldıktan sonra da Güzelyalı Belediyesi tarafından satın alınmış. Gemi orijinaline sadık kalınarak konforlu ve şık bir otele dönüştürülmüş. Görülmeye değer! Fakat iç mekan çekimler için saat başına 200 TL talep ediyorlar.

otantikgemi_mutlusonphoto - Otantik Gemi©Mutlu Son Photography

Uludağ

Tamam tamam! Elbette düğün gününüzde çıkın düğün fotoğraflarınızı Uludağ’da çektirin demiyorum ama düğün sonrası organize edeceğiniz çekimler için müthiş bir deneyim olacağını iddia ediyorum. Düğün sonrası düğün fotoğrafı çekimleri hem stressiz hem de “Trash the Dress” gibi hadiseler ile yaratıcılığa çok açık olduğu için son yıllarda çokça tercih ediliyor. Bakın bu gelin Uludağ’ın zirvesinde, 2543 metrede!

bugra sagiroglu photography uludag - Uludağ©Buğra Sağıroğlu

Kitap Evi Otel

Antika eşyalar, gömme kütüphaneler, büyük ahşap kapılar ile sizi büyüleyen bir yere geldiğinizi anlamakta zorluk çekmiyorsunuz Kitap Evi Otel'e girince... Bahçeye çıktığınızda etrafı taş duvarlarla kaplı, ortasında mermer havuzu olan, iğde ve meyve ağaçları ile süslenmiş bir avluda buluyorsunuz kendinizi. Hayalinde vintage düğün fotoğrafları olan çiftler için biçilmiş kaftan! Çekimler için yaklaşık 100 TL ücret talep ediyorlar.

kitapeviotel_mutluson - Kitap Evi Otel©Mutlu Son Photography

Mudanya

Bursa'nın deniz kıyısındaki ilçesi olan Mudanya'ya gidip Yıldıztepe'de, Şükrü Bey Yalısı'nda ve tarihi dokusu bozulmamış Mütareke Evi Müzesi'nin yanındaki sokakta fotoğraf çektirmeden dönmeyin derim. Zaten Bursa'daki dış mekan düğün fotoğrafçıları buna izin vermeyecektir!

ersel_barut_mudanya - Mudanya©Erssell Photograph & Videograph

Montania Otel

1849 yılında Fransızlar tarafından inşa edilen Mudanya tren garı olan bu otelin mimarisi tam da bu sebepten dillere destandır. Bursa dış çekim fotoğrafçılarının çekim yapmaya sıkça gittiği yerlerden bir tanesi olan bu mekan aynı zamanda denize sıfır olduğu için hem tarihi yapı hem de deniz manzaralı kareler isteyen çiftlere tavsiyemdir.

montania otel 1_ekin - Montania Otel©Ekin Photography Studio

Trilye

Kiliseleri, manastırları, tarihi çeşmeleri, taş mektebi ile 14. Yüzyıldan kalma bir kente konuk olmaya hazır mısınız? Cana yakın bir halkı olan Trilye sokaklarına çok iyi bakmışlar. Evlerin önü çiçeklerle dolup taşıyor. Sokakları aceleye getirmeden tek tek gezin, her birinde güzel kareler yakalamaya çalışın. Bursa'daysanız ve evleniyorsanız düğün fotoğraflarınıza Trilye'nin büyüsünün bulaşmasına izin verin.

ozel dugun fotografciligi trilye - Trilye©Özel Düğün Fotoğrafçılığı

Bursa'da düğün fotoğrafçısı arıyorsanız hiç durmayın, doğru yerdesiniz. Sizin için aldığımız indirimleri değerlendirin, beğendiğiniz fotoğrafçıdan fiyat teklifi isteyin. Göreceksiniz çok kolay olacak!

Şehrindeki 223 Düğün Fotoğrafçısı Düğün.com’da!

Ücretsiz Fiyat Teklifi Almak İçin Hemen Tıkla!
Bu makale Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

Yorumlar (2)

+ Yorum Yaz

Yorumunuz başarıyla alınmıştır, editörlerimizin onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.

GY Gizem Yılmaz

uludağda düğün fotoğraflarımın olmasını çok isterim :))

AD Açelya Dilan

Bence fotoğraflarda yaratıcı olmak mekandan çok daha öenmli