Ankara'da Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

5:15 dakika

12.11.2019

Ankara’da düğün fotoğrafı çektireceksin, ancak fotoğraf fiyatları konusunda bilgi edinmek istiyorsun. Bu yazıda Ankara’da düğün fotoğrafçısı fiyatları, fotoğraf paketlerinin neleri kapsadığı, tüm gün çekim ile iki saatlik çekim arasındaki fiyat farkları gibi birçok detay yer alıyor. Haydi gel, inceleyelim.

ankara'da düğün fotoğrafçısı fiyatları

Profesyonel çekim yapan Ankara fotoğrafçılarını senin için araştırdık. Fiyatlar fotoğrafçıdan fotoğrafçıya, seçilen paketten pakete değişebiliyor. Ancak sana ortalama rakamlar sunmaya çalışacağız.

Ankara Düğün Fotoğrafçıları Standart Paketleri

Ankara profesyonel fotoğrafçıları, çiftlere standart bir düğün paketi sunuyor. Bu paket, 2 saatlik dış mekan gelin-damat fotoğraf çekimini kapsıyor.

Peki bu pakette başka neler var? Şöyle:

 • Tüm fotoğrafların orijinali (Dijital olarak)

 • 1 adet panoramik albüm,

 • 2 adet aile albümü,

 • 1 adet cep albümü,

 • 1-2 adet poster.

Ankara'da dış mekan düğün fotoğrafları çektirebileceğin, yaklaşık 2 saat boyunca gelin-damat katalog çekimini kapsayan en temel paketi minimum 1.000-1.500 TL’ye bulabilirsin. Eğer fotoğrafçı Ankara dışında hizmet verecekse, bu fiyatın yükseleceğini göz önünde bulundurman gerek.

Ayrıca fiyatlar, senin kaç tane ve hangi ebatlarda albüm istediğine, baskı ve kağıt kalitesine göre, kaç fotoğrafı basılı olarak teslim alacağına göre değişkenlik gösteriyor.

ankara'da düğün fotoğrafçısı fiyatları

Bu firmalar da sana fikir verebilir: 10 Ankara Düğün Fotoğrafçısı Tavsiyesi

Ekstra Hizmetler ve Fiyatları

2 saatlik paketin dışında, daha kapsamlı bir düğün fotoğrafı çekimi isteyen çiftler için de şöyle seçenekler var:

 • Düğün Hikayesi: Ankara düğün hikayesi çekimlerinden ve fiyatlarından bahsederek başlayalım. Yaklaşık 9-12 saat süren tüm gün hikaye çekimi, hazırlıklardan başlayarak çoğu zaman ilk dansa kadar sürüyor.
  Düğün hikayesi Ankara’da, 1.500 TL ile 4.500 TL arasında değişiyor. Tüm gün hikaye çekimini uygun bir rakama bulabilir, müstakbel eşinle tarzınıza en uygun Ankara dış çekim fotoğrafçıları arasından birini seçebilirsiniz.

ankara'da düğün fotoğrafçısı fiyatları

 • Düğün Klibi: Şimdi de video çekimlerine değinelim. Düğün klibi, yaklaşık 4-7 dakika süren video çekimine verilen isim. Düğün günü sabahtan başlayarak hazırlığından eğlencene birçok keyifli anın kaydediliyor. Daha sonra özel programlarla montajlanıp, birtakım efektlerle ve seçilen müzikle birleştiriliyor. Sonunda ortaya gerçekten unutulmaz bir anı çıkıyor. Değer biçmenin çok zor olduğu bir anı.
  Düğününün bir klibi olsun istiyorsan 1.000 TL’yi gözden çıkarman gerekiyor. Değişen çekim koşullarına, ekip sayısına, ekipman özelliklerine göre 1.500- 2.500 TL de karşınıza çıkabilecek rakamlar arasında. Bunu tüm gün hikaye çekimi ile birleştirmek istersen bütçende ortalama 4.000 TL gibi bir paket fiyatı ayırmalısın.

 • Şehir Dışında Çekim: Düğün fotoğraflarını Kapadokya, Pamukkale gibi şehir dışındaki noktalarda çektirmek istiyor olabilirsin. Anlaşılması halinde fotoğrafçılar da çiftlerle şehir dışına çekime gidebiliyor. Fotoğrafçıların bazıları, paket ücretinin yanı sıra sadece yol ve konaklama masraflarının karşılanmasını istiyor. Bazı firmalar ise bu masrafları paket fiyatlarına dahil ediyor. O zaman da rakamlar 2.500 TL’den başlıyor.

ankara'da düğün fotoğrafçısı fiyatları

 • Save The Date: Düğün fotoğrafı çekimlerine geçmeden önce, çiftler save the date çekimi yaptırıyorlar. Bu çekim türü ile düğün günlerini keyifli bir fotoğraf ve video ile sevdiklerine duyurmuş oluyorlar. Save the date çekimlerinin fiyatları ise fotoğraf ve 1 dakikalık video çekimi dahil 1.500 – 2.500 TL arasında değişiyor.
  Save the date hakkında detaylı bilgi istersen: Merak Edenler İçin Save The Date Ne Demek | Ne Zaman Çekilir?

 • Trashday: Çimenlerde yatabildiğin, tarlalarda elbisen kirlenecek korkusu olmadan koşabildiğin, denize girebildiğin bir çekime ne dersin? Hoşuna gittiyse mutlaka trashday çekimlerine göz atmalısın. Böyle bir Ankara dış çekim fotoğraf fiyatları da 2.000 TL’den başlıyor.
  Detaylı bilgi için: Düğün Fotoğrafında Son Trend Trash The Dress

ankara'da düğün fotoğrafçısı fiyatları

Buralarda çekim yapmayan bin pişman: Ankara’da Düğün Fotoğrafı İçin İdeal Mekanlar

Düğün Fotoğrafçısı Ankara Fiyatları Neye Göre Değişiyor?

 • Albüm kalitesi, düğün fotoğrafı paketlerinin fiyatlarını büyük oranda etkiliyor. Ahşap, yaldızlı birçok albüm modeli var. Bunları tercih edersen fiyatlar daha yüksek oluyor. Ayrıca seçeceğin albümün ebadı da ödeyeceğin ücreti değiştirebiliyor.

 • Kaç saat çekim yapılmasını istiyorsun? 2 saatlik dış çekim yeter mi? Tüm gün kameramalar yanında mı olsun? Bu iki çekim süresi arasında neredeyse %50’lik bir fiyat farkı bulunuyor.

 • Fotoğrafçının kullandığı ekipman da fiyatların değişmesine neden oluyor. Son yılların trendlerinden olan drone ile yukarıdan çekim yaptırmak istersen fiyatlar artabiliyor.

 • Bir diğer etken de çalışacağın firmanın popülerliği. Bilindik ve ünlü isimlerle çalışmış olan fotoğrafçılar, ortalamanın üzerinde fiyatlar talep edebiliyorlar.

ankara'da düğün fotoğrafçısı fiyatları

Hala nerede düğün yapacağına karar veremediysen: Ankara'daki En Popüler Düğün Mekanları

Ankara Düğün Fotoğrafçısı Tavsiyeleri

Çektikleri fotoğraflar hakkında daha fazla bilgi edinebilmen ve ortalama fiyatlar hakkında fikir sahibi olabilmen için 10 düğün fotoğrafçısını listeledik. Ayrıca firma bilgilerinin altında da kendilerine ait düğün fotoğrafları yer alıyor. Dilersen firma sayfalarından fiyat teklifi alarak sana geri dönüş yapmalarını sağlayabilirsin.

1- Yedinci Sanat Prodüksiyon

Tercihine göre dilersen upuzun kırlarda dilersen tarihi bir mekanda fotoğraf çekimi yaptırabileceğin Yedinci Sanat Prodüksiyon, Çankaya’da yer alıyor. Fotoğraf paketi fiyatları ise 1.500-2.000 TL’den başlıyor.

Yedinci Sanat Prodüksiyon

Düğün fotoğraflarında büyüleyici görünmeni sağlayacak gelinliğini henüz almadıysan önce şu yazımıza göz atmanı öneriyoruz: Ankara'da Gelinlik Fiyatlarını Araştırdık!

2- Harun Arslan Photography

Birçok farklı mekanda düğün fotoğrafı çektirebilmenizi sağlayan Harun Arslan Photography, Düğün.com çiftlerine özel indirimli fiyatlar sunuyor. Minimum fotoğraf paketi fiyatı ise 1.000-1.500 TL arasında.

Harun Arslan Photography

Düğün bütçeni planlarken, davetiye harcamalarını unutma: Ankara Düğün Davetiyesi Fiyatları

3- Mi Lente Foto

Mutluluk anlarını yakaladıkları kareleri ve romantik fotoğraflarıyla ilgi gören Mi Lente Foto, Düğün.com çiftlerine %25’ten başlayan indirimler sunuyor. Minimum paket fiyatları ise 1.000-1.500 TL’den başlıyor.

Mi Lente Foto

Organizasyona bütçenin ne kadarını ayıracaksın? Araştırdık: Ankara Düğün Organizasyon Fiyatları

4- Bek Medya

Bek Medya, çiftlere arkadaşça ve samimi yaklaşımları sayesinde keyifli bir fotoğraf çekimi yapıyor. Fotoğraf paketi fiyatları da 1.000-1.500 TL’den başlıyor.

Bek Medya

5- Mes Visual

Uzak çekimlerin yanı sıra detay fotoğraflarıyla da gönüllerde taht kuran Mes Visual’ın sayfasındaki kampanyaları incelemeden düğün fotoğrafçına karar vermemeni öneririm. Minimum fotoğraf paketi fiyatları ise 1.000-1.500 TL.

Mes Visual

Gelin saç-makyaj fiyatlarını öğrenmek için kuaför kuaför gezmene gerek yok. Bu yazımızı okuman yeterli: Ankara Gelin Saçı ve Makyajı Fiyatları

6- All Is In - Exclusive Wedding

Çektiği doğal fotoğraflarla dikkat çeken All Is In - Exclusive Wedding, dilediğiniz tüm mekanlarda çekim yapabiliyor. Bu düğün fotoğrafçısı ile çalışmak istersen de fiyatlar 750-1.000 TL’den başlıyor.

All Is In Exclusive Wedding

Nişan organizasyonunu hala yapmadıysan: Ankara Nişan Organizasyonu Fiyatları ve Firma Önerileri

7- Vale Photography

Dilersen şehir dışı çekimlerine de seninle gelebilen Vale Photography; sadece dış mekan çekiminin dışında, tüm gün düğününün her aşamasını da ölümsüzleştirebiliyor. Fiyatları ise 1.000-1.500 TL’den başlıyor.

Vale Photography

Bütçeni sarsmayacak düğün salonları için: Ankara Düğün Salonları ve Fiyatları

8- Prime Mood Studio

Prime Mood Studio’nun çiftlere özel sunduğu; içerisinde düğün klibinden düğün hikayesine birçok alternatifi barındıran uygun fiyatlı paketleri mevcut. Standart fotoğraf çekimi paketleri ise 1.000-1.500 TL’den başlıyor.

Prime Mood Studio

9- Onur Bacacı Exclusive Wedding

Onur Bacacı Exclusive Wedding, çektiği fotoğraflar ile çiftleri adeta bir model havasına sokuyor ve ortaya müthiş kareler çıkarıyor. Minimum paket fiyatları ise 1.500-2.000 TL’den başlıyor.

Onur Bacacı Exclusive Wedding

10- Nevuna Film

Kaliteli fotoğraflar çeken, trendleri takip eden ve ekipmanlarını devamlı olarak yenileyen bir Ankara fotoğrafçısı arıyorsan, Nevuna Film tam senlik! Firmanın paket fiyatları 1.000-1.500 TL'den başlıyor.

Nevuna Film

Ankara’da düğün fotoğrafçılarının sunduğu paketler ve fiyatlar bu şekilde. Eğer sormak istediğin sorular varsa yorum yazarak bizimle paylaşabilirsin. Düğün fotoğrafı kampanyalarını kaçırmamak için de indirim sayfasını ziyaret etmeni öneriyoruz.

Düğün Fotoğrafçıları

Şehrindeki en iyi Düğün Fotoğrafçısı firmaları burada!

Her 2 çiftten biri aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Düğün Fotoğrafçıları

Sıradaki Makaleler

Düğün Fotoğrafçısı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Fotoğrafçısı Firmaları

Düğün Fotoğrafçısı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 yorum

SG

Semra Gençtürk

15/10/2014

Düğün fotoğrafçımı iyi seçim ve çok güzel fotoğraflar elde ettik hala kendisiyle dostlugumuz sürer sizde inş benm gibi şanslı olursunuz ))


TY

Türkan Yılmaz

15/10/2014

Ne güzel semra bizim fotoğrafçımız hiç pozitif hava vermedi bize..