Ankara'da Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

Bürde Özkök tarafından yazılmıştır.

5:21 dakika

05.10.2022

Ankara’da düğün fotoğrafı çektireceksin, ancak fotoğraf fiyatları konusunda bilgi edinmek istiyorsun. Bu yazıda Ankara’da düğün fotoğrafçısı fiyatları, fotoğraf paketlerinin neleri kapsadığı, fiyat farklarının nedenleri gibi birçok detay yer alıyor. Haydi gel, inceleyelim.

ankara'da düğün fotoğrafçısı fiyatları

Profesyonel çekim yapan Ankara fotoğrafçılarını senin için araştırdık. Fiyatlar fotoğrafçıdan fotoğrafçıya, seçilen paketten pakete değişebiliyor. Ancak sana ortalama rakamlar sunmaya çalışacağız.

Ankara Düğün Fotoğrafçıları Standart Paketleri

Ankara profesyonel fotoğrafçıları, çiftlere standart bir düğün paketi sunuyor. Bu paket, 2 saatlik dış mekan gelin-damat fotoğraf çekimini kapsıyor.

Peki bu pakette başka neler var? Şöyle:

  • Tüm fotoğrafların orijinali (Dijital olarak)

  • 1 adet panoramik albüm,

  • 2 adet aile albümü,

  • 1 adet cep albümü,

  • 1-2 adet poster.

Ankara'da dış mekan düğün fotoğrafları çektirebileceğin, yaklaşık 2 saat boyunca gelin-damat katalog çekimini kapsayan en temel paketi 1.500 TL’den az bir fiyata bulabilirsin.

Eğer fotoğrafçı Ankara dışında hizmet verecekse, bu fiyatın yükseleceğini göz önünde bulundurman gerek.

Ayrıca fiyatlar, senin kaç tane ve hangi ebatlarda albüm istediğine, baskı ve kağıt kalitesine göre, kaç fotoğrafı basılı olarak teslim alacağına göre değişkenlik gösteriyor.

ankara'da düğün fotoğrafçısı fiyatları

Bu firmalar da sana fikir verebilir: 10 Ankara Düğün Fotoğrafçısı Tavsiyesi

Ekstra Hizmetler ve Fiyatları

2 saatlik paketin dışında, daha kapsamlı bir düğün fotoğrafı çekimi isteyen çiftler için de şöyle seçenekler var:

Düğün Hikayesi: Ankara düğün hikayesi çekimlerinden ve fiyatlarından bahsederek başlayalım. Yaklaşık 9-12 saat süren tüm gün hikaye çekimi, hazırlıklardan başlayarak çoğu zaman ilk dansa kadar sürüyor.

Düğün hikayesi Ankara’da, 1.500 TL ile 5.000 TL arasında değişiyor. Tüm gün hikaye çekimini uygun bir rakama bulabilir, müstakbel eşinle tarzınıza en uygun Ankara dış çekim fotoğrafçıları arasından birini seçebilirsiniz.

ankara'da düğün fotoğrafçısı fiyatları

Düğün Klibi: Şimdi de video çekimlerine değinelim. Düğün klibi, yaklaşık 4-7 dakika süren video çekimine verilen isim. Düğün günü sabahtan başlayarak hazırlığından eğlencene birçok keyifli anın kaydediliyor.

Daha sonra özel programlarla montajlanıp, birtakım efektlerle ve seçilen müzikle birleştiriliyor. Sonunda ortaya gerçekten unutulmaz bir anı çıkıyor. Değer biçmenin çok zor olduğu bir anı.

Düğününün bir klibi olsun istiyorsan 1.500 TL’yi gözden çıkarman gerekiyor. Değişen çekim koşullarına, ekip sayısına, ekipman özelliklerine göre 1.500- 3.000 TL de karşınıza çıkabilecek rakamlar arasında.

Bunu tüm gün hikaye çekimi ile birleştirmek istersen bütçende ortalama 5.000 TL gibi bir paket fiyatı ayırmalısın.

Şehir Dışında Çekim: Düğün fotoğraflarını Kapadokya, Pamukkale gibi şehir dışındaki noktalarda çektirmek istiyor olabilirsin. Anlaşılması halinde fotoğrafçılar da çiftlerle şehir dışına çekime gidebiliyor.

Fotoğrafçıların bazıları, paket ücretinin yanı sıra sadece yol ve konaklama masraflarının karşılanmasını istiyor. Bazı firmalar ise bu masrafları paket fiyatlarına dahil ediyor. O zaman da rakamlar 7.500 TL’den başlıyor.

ankara'da düğün fotoğrafçısı fiyatları

Save The Date: Düğün fotoğrafı çekimlerine geçmeden önce, çiftler save the date çekimi yaptırıyorlar. Bu çekim türü ile düğün günlerini keyifli bir fotoğraf ve video ile sevdiklerine duyurmuş oluyorlar.

Save the date çekimlerinin fiyatları ise fotoğraf ve 1 dakikalık video çekimi dahil 1.500 – 3.000 TL arasında değişiyor.

Save the date hakkında detaylı bilgi istersen: Merak Edenler İçin Save The Date Ne Demek | Ne Zaman Çekilir?

Trashday: Çimenlerde yatabildiğin, tarlalarda elbisen kirlenecek korkusu olmadan koşabildiğin, denize girebildiğin bir çekime ne dersin?

Hoşuna gittiyse mutlaka trashday çekimlerine göz atmalısın. Böyle bir Ankara dış çekim fotoğraf fiyatları da 1.500 TL’den başlıyor.

Detaylı bilgi için: Düğün Fotoğrafında Son Trend Trash The Dress

ankara'da düğün fotoğrafçısı fiyatları

Buralarda çekim yapmayan bin pişman: Ankara’da Düğün Fotoğrafı İçin İdeal Mekanlar

Düğün Fotoğrafçısı Ankara Fiyatları Neye Göre Değişiyor?

  • Albüm kalitesi, düğün fotoğrafı paketlerinin fiyatlarını büyük oranda etkiliyor. Ahşap, yaldızlı birçok albüm modeli var. Bunları tercih edersen fiyatlar daha yüksek oluyor. Ayrıca seçeceğin albümün ebadı da ödeyeceğin ücreti değiştirebiliyor.

  • Kaç saat çekim yapılmasını istiyorsun? 2 saatlik dış çekim yeter mi? Tüm gün kameramalar yanında mı olsun? Bu iki çekim süresi arasında neredeyse %50’lik bir fiyat farkı bulunuyor.

  • Fotoğrafçının kullandığı ekipman da fiyatların değişmesine neden oluyor. Son yılların trendlerinden olan drone ile yukarıdan çekim yaptırmak istersen fiyatlar artabiliyor.

  • Bir diğer etken de çalışacağın firmanın popülerliği. Bilindik ve ünlü isimlerle çalışmış olan fotoğrafçılar, ortalamanın üzerinde fiyatlar talep edebiliyorlar.

ankara'da düğün fotoğrafçısı fiyatları

Hala nerede düğün yapacağına karar veremediysen: Ankara'daki En Popüler Düğün Mekanları

Ankara Düğün Fotoğrafçısı Tavsiyeleri

Çektikleri fotoğraflar hakkında daha fazla bilgi edinebilmen ve ortalama fiyatlar hakkında fikir sahibi olabilmen için 10 düğün fotoğrafçısını listeledik.

Ayrıca firma bilgilerinin altında da kendilerine ait düğün fotoğrafları yer alıyor. Dilersen firma sayfalarından fiyat teklifi alarak sana geri dönüş yapmalarını sağlayabilirsin.

1- Mimoza Fotoğrafçılık

Mimoza Fotoğrafçılık firması Çankaya ilçesinde faaliyet gösteriyor. Şehir ve yurt dışı çekimler için de hizmet veren firma geniş kadrajlı çekimlerde de detay çekimlerinde de çok başarılı. Minimum paket fiyatları 1.500 TL'nin altında.

Mimoza Fotoğrafçılık

2- Nevuna Film

Kaliteli fotoğraflar çeken, trendleri takip eden ve ekipmanlarını devamlı olarak yenileyen bir Ankara fotoğrafçısı arıyorsan, Nevuna Film tam senlik! Firmanın paket fiyatları 7.500-10.000 TL'den başlıyor.

Nevuna Film

Nevuna  Film

Nevuna Film

Firmayı İncele

3- Batuhan Ağça Photography

Batuhan Ağça Photography, Çankaya'da bulunuyor. Firmanın profesyonel ekibi, çekilen tüm fotoğraf ve videoların kurgusunu, baskısını, montajını ve retouch düzenlemelerini gerçekleştiriyor. Ayrıca firma hem dış mekan hem de stüdyo çekimi yapıyor.

Firmanın fiyatlarına da değinmeden geçmeyelim. Batuhan Ağça Photography'de minimum paket fiyatları 1.500-3.000 TL arasında.

on stüdyo ankara

4- Düğün Çatısı

Çektiği doğal fotoğraflarla dikkat çeken Düğün Çatısı, dilediğiniz tüm mekanlarda çekim yapabiliyor. Son teknoloji ekipmanları kullanarak çiftleri en güzel mekanlarda fotoğraflıyorlar. Bu düğün fotoğrafçısı ile çalışmak istersen de fiyatlar 1.500-2.000 TL’den başlıyor.

düğün çatısı

5- Edessa Fotoğraf

Edessa Fotoğraf, fotoğrafçılık alanında 1962'ye uzanan köklü bir geçmişe sahip. Firma, hem dış mekan hem de iç mekan çekimi seçeceği sunuyor. Ayrıca düğün belgeseli, trash day gibi popüler çekimleri de gerçekleştiriyorlar. Minimum paket fiyatları ise 1.500-3.000 TL’den başlıyor.

Edessa Fotoğraf

6- U.H. Photography

Birçok farklı mekanda düğün fotoğrafı çektirebilmenizi sağlayan U.H. Photography, Düğün.com çiftlerine özel indirimli fiyatlar sunuyor. Minimum fotoğraf paketi fiyatı ise 3.000-5.000 TL civarında.

U.H. Photography

7- Stüdyo Elvan

Stüdyo Elvan özellikle konsept yaratarak yaptıkları dış çekimlerde çok başarılı. Bu firma, oldukça gelişmiş ekipmanlara sahip. Fiyatlarına baktığımızda da minimum paketlerin 1.500-3.000 TL arasında değiştiğini görüyoruz.

Stüdyo Elvan

Stüdyo Elvan

Stüdyo Elvan

Firmayı İncele

8- İlker Ünver Photography

Dilersen şehir dışı çekimlerine de seninle gelebilen İlker Ünver Photography; sadece dış mekan çekiminin dışında, tüm gün düğününün her aşamasını da ölümsüzleştirebiliyor. Fiyatları ise 1.500-3.000 TL civarında.

İlker Ünver Photography

9- Rozza Wedding

Plato, park ve doğal alanlarda oldukça tecrübeli olan Rozza Wedding şehir dışında da çekim yapıyor. Ayrıca söz, nişan, kına çekimlerini de aynı firmayla yapmak mümkün. Minimum fotoğraf paketi fiyatları ise 1.500-3.000 TL.

Rozza Wedding

Rozza Wedding

Rozza Wedding

Firmayı İncele

10- İnci Wedding

Tercihine göre dilersen upuzun kırlarda dilersen tarihi bir mekanda fotoğraf çekimi yaptırabileceğin İnci Wedding, Keçiören'de yer alıyor. Fotoğraf paketi fiyatları ise 1.500 TL'den az.

İnci Wedding

İnci Wedding

İnci Wedding

Firmayı İncele

Ankara’da düğün fotoğrafçılarının sunduğu paketler ve fiyatlar bu şekilde. Eğer sormak istediğin sorular varsa yorum yazarak bizimle paylaşabilirsin. Düğün fotoğrafı kampanyalarını kaçırmamak için de Ankara düğün fotoğrafçıları indirimlerine de göz atmanı öneriyoruz.

Şunlar da ilgini çekebilir:

Ankara Düğün Davetiyesi Fiyatları

Ankara Düğün Organizasyon Fiyatları

Ankara Nişan Organizasyonu Fiyatları ve Firma Önerileri

Ankara'da Gelinlik Fiyatlarını Araştırdık!

Ankara Gelin Saçı ve Makyajı Fiyatları

Ankara Düğün Salonları ve Fiyatları

Düğün Fotoğrafçıları

Şehrindeki en iyi fotoğrafçılar Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Düğün fotoğrafçını bul

Sıradaki Makaleler

Düğün Fotoğrafçısı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Fotoğrafçıları Firmaları

Düğün Fotoğrafçıları kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

4 yorum

Rümeysa Altun

Düğün Tarihi: 02.03.2020


1.000 TL den düşük Ankara da dış çekim için fotoğrafçı arıyordum ama bulamadım yardımcı olur musunuz

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Ankara düğün fotoğrafçıları sayfasında; Minimum Paket Fiyatı alanından 1.000 TL'den az seçeneğini işaretleyerek filtreleme yapabilirsiniz. İyi günler dileriz.


Selin

Düğün Tarihi: 03.02.2020


Resimleri ist çektik ama albümü çıkarmadık daha fiyat ve kalite konusunda yardımcı olacağınız birileri var mı

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Ankara'da bir düğün fotoğrafçısı arayışındaysanız yazımızdaki firmalarla görüşmenizi tavsiye ediyoruz. Daha fazla firmayı keşfetmek için de Ankara'daki tüm fotoğrafçıları inceleyebilirsiniz. Şimdiden keyifli çekimler diliyoruz.


Türkan Yılmaz

Düğün Tarihi: 15.10.2014


Ne güzel semra bizim fotoğrafçımız hiç pozitif hava vermedi bize..


Semra gençtürk

Düğün Tarihi: 15.10.2014


Düğün fotoğrafçımı iyi seçim ve çok güzel fotoğraflar elde ettik hala kendisiyle dostlugumuz sürer sizde inş benm gibi şanslı olursunuz ))