Ankara'da Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

Ankara’da düğün fotoğrafı çektireceğiz ama dış çekim fotoğraf fiyatları ne kadardır, diyorsanız; gelin ben size söyleyeyim! Ankara düğün fotoğrafçılarına bizzat sordum!

Ankara'da profesyonel fotoğraf çekimi yapan fotoğrafçılarla konuştum. Bu işin piyasası nedir ne değildir, diye sordum, soruşturdum. Önce 2 saatlik dış mekan gelin-damat fotoğraf çekiminden başlayalım. Ankara'da dış mekan düğün fotoğrafları çektirebileceğiniz yerlerde yaklaşık 2 saat gelin-damat katalog çekimi yapacağınız en temel paketi minimum 800 TL’ye bulabilirsiniz. Fakat fotoğrafçının popülerliğine, çekim ekipmanlarının ve ortaya çıkacak sonucun kalitesine göre düğün fotoğrafçısı Ankara fiyatları piyasasında 1000- 1500 TL aralığında rakamlar da karşınıza çıkacaktır.

Çoğu zaman bu fiyatların içerisine albüm paketleri de dahil oluyor. Genel eğilim 1 adet panoramik albüm, 2 adet aile albümü, 1 adet cep albüm ve birkaç fotoğrafın poster baskısını kapsayan bir albüm paketi oluşturma yönünde. Elbette fiyatlar sizin kaç tane ve hangi ebatlarda albüm istediğinize göre, baskı ve kağıt kalitesine göre, kaç fotoğrafı albümlü teslim almak istediğinize göre değişkenlik gösteriyor.

wedday_coskun_turgut_ankara - Kırmızı gelin arabası ve balonlarla gelin damat pozları©Wedday

Ya tüm gün çekim istersek?

Gelelim tüm gün hikaye çekimine. Yaklaşık 9-12 saat süren tüm gün hikaye çekimi, hazırlıklardan başlayarak çoğu zaman ilk dansa kadar sürer. İlk dansın sorasının da fotoğraflanması, mekanın izin verip vermemesine göre değişir. Mekanlar genellikle çiftlerin anlaştıkları fotoğrafçıların mekanda çekim yapmasına izin vermiyor. Çünkü kendi kadrolu fotoğrafçıları var. Sırası gelmişken mekanınızla anlaşırken bu konuyu tam olarak açıklığa kavuşturmanızı öneririm.

Düğün Fotoğrafçıları İndirimleri

Düğün belgeseli ya da tüm gün hikaye çekimi denen bu paketin fiyatları, 1000 TL ile yaklaşık 4000 TL arasında değişmektedir. Rakamlar kaç fotoğrafçının çalıştığına, ne kadar çekim yapılacağına, ekipmanların ne kadar profesyonel ve çeşitli olduğuna, baskı kalitelerine ve de en önemlisi marka bilinirliğine yani fotoğrafçının isim değerine göre değişir. Tüm gün hikaye çekimini 1250 TL- 2500 TL arasında bir rakama bulabilir, bütçeniz için uygun olanların içinden tarzınıza en uygun Ankara dış mekan fotoğrafçısını seçebilirsiniz.

Düğün klibimiz de olsun derseniz!

Son olarak bir de video çekimlerine değinip bitirelim isterseniz. Düğün klibi denilen yaklaşık 4-7 dakika arası bir düğün videosu için öncelikle tüm gün fotoğraf çekimi gibi bir video çekimi yapılıyor. Daha sonra özel programlarla montajlanıp, birtakım efektlerle ve seçilen müzikle birleştiriliyor. Sonunda ortaya gerçekten unutulmaz bir anı çıkıyor. Değer biçmenin çok zor olduğu bir anı.

Düğününüzün bir klibi olsun istiyorsanız 1000 TL’yi gözden çıkarmanız gerektiğini belirteyim. Değişen çekim koşullarına, ekip sayısına, ekipman özelliklerine göre 1500- 2000 TL de karşınıza çıkabilecek rakamlar arasında. Biz bunu tüm gün hikaye çekimi ile birleştirelim, derseniz ortalama 3500 TL gibi bir paket fiyatıyla da içinden çıkabilirsiniz. Sonuç olarak tüm gün hikaye çekimi, Ankara dış mekan fotoğraf çekimi ve video çekimini bir arada almak isteyen çiftler, 2000-6000 TL aralığında bütçeler ayırmalılar derim.

Şehrindeki 267 Düğün Fotoğrafçısı Düğün.com’da!

Ücretsiz Fiyat Teklifi Almak İçin Hemen Tıkla!
Bu makale Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

Yorumlar (2)

+ Yorum Yaz

Yorumunuz başarıyla alınmıştır, editörlerimizin onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.

SG Semra Gençtürk

Düğün fotoğrafçımı iyi seçim ve çok güzel fotoğraflar elde ettik hala kendisiyle dostlugumuz sürer sizde inş benm gibi şanslı olursunuz ))

TY Türkan Yılmaz

Ne güzel semra bizim fotoğrafçımız hiç pozitif hava vermedi bize..