Düğün Davetiyesi

Yalova Düğün Davetiyesi ve Kaligrafi

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Her yıl 400.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor. Siz de hemen firmanızı ekleyin, işinizi katlayın!

Firmanızı Ekleyin

Yalova Düğün Davetiyesi Firmaları

Yalova’da düğün davetiyesi bastırabileceğiniz firmaların sayısı oldukça fazla. Bu firmaların hazır davetiye modellerinden birini seçebileceğiniz gibi size özel tasarım yapmalarını da isteyebilirsiniz.

Yalova’daki firmalar, sadece düğün davetiyesi üretmiyor. Kına, nişan ve bekarlığa veda gibi organizasyonlar için de davetiye tasarımı yapabiliyorlar.

Yalova davetiyecileri, istediğiniz modelleri üretip ortalama 1-4 hafta arasında size teslim edebiliyorlar. Bu süre, firmadan firmaya değişiklik gösteriyor.

Davetiyelerinizde kaligrafinin kullanılmasını istiyorsanız, bu konuda uzmanlaşmış firmalarla iletişime geçmenizde fayda var.

Davetiye süreci şu şekilde işliyor: Siz modelinizi belirliyorsunuz veya firmadan size önerilerde bulunmasını istiyorsunuz. Davetiyenin üzerine yazılacak olan bilgileri firmaya veriyorsunuz. Kaç adet basılacağını söylüyorsunuz ve size belirtilen süre içerisinde teslim ediliyor.

Düğün Davetiyesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle davetli sayınızı ve kaç aileye davetiye göndereceğinizi belirlemelisiniz. Belirlediğiniz bu aile sayısından %10 daha fazla adette davetiye bastırmak en mantıklısı olacaktır. Ekstra olarak davetiye vermeniz gereken kişiler olabilir.

Düğün konseptinize uygun bir davetiye modeli seçmeniz çok önemli. Kır alanında, bohem konseptte bir düğün yapacaksanız; düş kapanlarının, çiçeklerin süslediği bir davetiye seçebilirsiniz. Ancak otel gibi ihtişamlı bir mekan tercih edecekseniz, altın detaylara yer verdiğiniz bir düğün davetiyesi tercih edebilirsiniz.

Düğün davetiyenizde, el yazısı gibi okunaklı olmayan karakterlerin kullanılmamasına özen gösterin. Herkes tarafından okunamayacak bir davetiye yaptırmayı siz de istemezsiniz.

Yalovalı davetiyecilerin de size belirteceği gibi kart üzerindeki yazıların puntosunun çok küçük olmamasına dikkat etmelisiniz. Her şey kolay okunabilir olmalı.

Yemekli bir düğün yapacaksanız, davetiyenizde konukların katılıp katılmayacaklarını muhakkak bildirmeleri gerektiğini belirten bir not yer almalı.

Size özel tasarlanmış bir davetiye modeli istiyorsanız, elinizi çabuk tutmanızda fayda var. Özellikle de davetiyesinin üzerine kendi çizimlerini yaptıracak çiftler, bunu son ana bırakmamalı. Tasarım süresini her zaman göz önünde bulundurmalısınız.

Düğün davetiyenizin yanı sıra kına geceniz için de bir kart hazırlatabilirsiniz. Bu kartı da yalnızca çağırmak istediğiniz kişilere verirsiniz.

Anlaşacağınız firmanın, davetiyeleri en geç düğününüzden 1,5-2 ay öncesine kadar size ulaştırması çok önemli. Yalova davetiyecileriyle bu konuyu net bir şekilde konuşmalısınız.

Düğün Davetiyeleri Yalova’da Neye Göre Fiyatlandırılıyor?

Yalova düğün davetiyesi firmaları, çiftlere fiyat verirken birçok etkeni göz önünde bulunduruyor. Fiyatları etkileyen faktörlerin başında kullanılan malzemenin kalitesi geliyor. Davetiye kartının gramajı, zarfın kalınlığı gibi konular fiyatları etkiliyor.

Düğün davetiyenizde ne kadar çok aksesuar kullanılmasını istiyorsanız, fiyatın aynı oranda artacağını bilmelisiniz. İnce kurdele gibi aksesuarlar için ekstra ücret alınmazken; kozalak, kurumuş çiçek gibi aksesuarlar için ekstra ödeme yapmanız gerekebiliyor.

Yalova’da düğün davetiyesi yaptırırken baskı türüne de dikkat etmeniz gerekiyor. Klasik baskıların yapıldığı davetiyelerin fiyatları uygun oluyor. Ancak yaldızlı ve kabartmalı baskıların uygulandığı modellerde fiyatlar artıyor.

Yalova davetiyecileri, sipariş adedinize göre de bir fiyat çıkarıyorlar. Sipariş sayınız arttıkça, verilen birim fiyat düşüyor.

Hazır modeller ile özel tasarımlar arasında ciddi fiyat farkları oluyor. Yalova’daki firmalara özel tasarım yaptırmak isterseniz katalog modellerine göre daha yüksek fiyat ödemeniz gerekiyor.

Ebat ve kesim seçimi de bir diğer etken. Ebadın büyüklüğünün fiyatları değiştirebileceği gibi özel kesim davetiyelerde de fiyat artışı oluyor. Dikdörtgen kesim davetiye ile yonca şeklindeki davetiye arasında fiyat farklarının olduğunu görüyoruz.

Son dönemlerde kutu şeklinde sunulan davetiyeler de tercih edilebiliyor. En yüksek fiyat skalasında bu modeller var. Kutuların içerisine davetiyelerin yanı sıra küçük hediyelikler de koyuluyor.

Yalova’da bir davetiyeciyle anlaşmadan önce firmaların sayfalarından yaptıkları çalışmaları incelemeyi unutmayın. Beğendiğiniz davetiyecilerden fiyat teklifi de alabilirsiniz.

Tüm İlçeler Davetiye Firmaları

Tüm Şehirler Davetiye Firmaları