Bursa'da Düğün Organizasyon Fiyatları

Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

Okuma Süresi: 2:18 DK

31.01.2019

Bursa düğün organizasyon fiyatları hakkında araştırma yapıyorsanız doğru yerdesiniz! Bursa düğün organizasyon firmaları, organizasyonda fiyatı belirleyen faktörler, hizmetler ve fiyat aralıkları burada!

Bursa organizasyon firmaları, hizmetler ve kullanılan malzemeler çeşitlendikçe fiyatları belirleyen faktörlerin de çeşitlendiği konusunda hemfikir. Organizasyon işinde sabit, net bir rakam yok. Fiyatlar tamamen sizin taleplerinize, beğenilerinize, beklentilerinize göre şekilleniyor.

Düğün mekanınıza, düğününüzün temasına, konseptine, davetli sayısına, kullanmak istediğiniz sandalye ve masaya, çiçeğe, şamdana ve daha birçok şeye göre değişkenlik gösteriyor. Dolayısıyla çok öznel bir fiyatlandırma söz konusu.

bursa_dugun_orgg - daha basit tasarım

Paketlerle başlayalım

Organizasyon işinde bazı kalemlerde kişi başı fiyatlandırmaya gidiliyor, bazı kalemler için ise kişi sayısından bağımsız rakamlar veriliyor. Paketler ve içine dahil olan hizmetler genellikle kişi başı fiyatlandırılıyor. Bu tür durumlarda davetli sayısı arttıkça kişi başı fiyatta da indirime gidiliyor.

Düğün Organizasyon İndirimleri

Desing by Sezer Pamuk
%40 İNDİRİM
21 1
Desing by Sezer Pamuk

Mart Ayı Sonuna Kadar Erken Rezervasyonlarda %40 İndirim!...

Da Vilda
%30 İNDİRİM
30 3 6
Da Vilda

Mart Sonuna Kadar Yapılacak Rezervasyonlarda %30 İndirim!...

Bursa düğün organizasyonu fiyatlarına baktığımızda örneğin içerisinde supla, peçete - peçetelik, çiçeklerle süslenmiş şamdan, sandalye, mekan süslemesi olan bir paket 25 - 100 TL arasında değişiyor.

Aynı hizmetleri içerikleri biraz hafifletilmiş şekilde de alabilirsiniz. Örneğin 6 kollu şamdan yerine daha basit tasarım, daha az çiçek kullanımı, dantel peçetelik yerine normal peçetelik, saten masa örtüsü yerine normal bir masa örtüsü gibi malzemelerde farklılık yaratıldığında 15 TL'den başlayan fiyatlarla da karşılaşabilirsiniz.

bursa_dugun_orgg2 - ekstralar

Bursa'daki yeni evlenecek çiftler için şöyle bir yazımız da var: Bursa'da Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

En çok tercih edilen ekstralar

Dediğim gibi fiyatlar çok göreceli, son derece değişken. Gelin tagınızı ne kadar çok çiçekle süslemek istediğiniz, gelin yolunuza ne kadar çok sütun, aydınlatma istediğiniz ve çok daha fazla etken fiyatları belirliyor. Şaşaalı, gösterişli bir düğün yapmak da, minimal, sade ve şık bir düğün yapmak da sizin elinizde. Bursa düğün organizasyon piyasasında en çok tercih edilen organizasyon hizmetlerinin bazıları ve fiyat aralıkları şöyle:

 • Napolyon / Tiffany sandalye: 6 - 12TL

 • Lake, cam ya da aynalı şölen masalar: 100 - 300 TL

 • Standart masa: 20 - 50 TL

 • Supla: 1.50 - 10 TL

 • Şamdan: 20 - 150 TL

 • Gelin yolu süslemesi: 200 - 500 TL

 • Gelin takı: 200 - 1000 TL

 • Nikah kürsüsü: 200 - 350 TL

 • Nikah masası: 350 - 750 TL

 • Müzik, ışık ve ses sistemi: 1.500 - 15.000 TL

 • Gazebo: 500 - 3000 TL

 • Mekan duvar ve yer kaplama: 2000 - 30.000 TL

 • İki kişilik hostes ekibi: 200 - 300 TL

 • Beyaz Halı: 100 - 250 TL

 • Peçete ve peçetelik: 1.50 - 10 TL

Fiyatları bunlar etkiliyor!

 • Fiyatı en çok belirleyen şey anlaştığınız organizasyon firmasının depolu mu yoksa kiralama usulü mü çalıştığı. Depolarında ne kadar çok ürün varsa dışa bağımlı olmadıkları için size o kadar hesaplı bir fatura çıkartabilirler. Bursa düğün organizasyon şirketleri için de aynı şey geçerli.

 • Düğün mekanınıza ne kadar eşyayı dışarıdan getireceğiniz de fiyatı belirleyecektir. Burada devreye nakliye bedelleri de gireceğinden düğün mekanının masa ve sandalyelerini kullanmak yerine dışarıdan özel masa ve sandalye getirirseniz fiyat ürünlerin kira bedelleriyle birlikte artacaktır.

 • Mekana duvar ve zemin kaplatma işi de yine fiyatı belirleyen büyük kalemler arasında. Tercih ettiğiniz kaplatma malzemesinin türüne ve düğün mekanının büyüklüğüne göre 2.000 TL ile 30.000 TL arasında değişiyor.

 • Düğünlerde, mekan süslemesinde, masa üzerinde ve daha birçok yerde kullanılan çiçekler de bütçeyi etkiliyor. Canlı çiçek kullanımı yapay çiçeklerden, ithal çiçekler de yerli çiçeklerde daha pahalı. Orkide, ortanca gibi çiçekler maliyeti arttıran çiçekler arasında anılıyor.

Şehrindeki En İyi Organizasyon Firmaları

Her yıl 300.000 çift, Düğün.com aracılığıyla firmalarla anlaşıyor. Sen de yüzlerce firma arasından sana uygun olanı bul.

ORGANİZASYON FİRMALARI

Sıradaki Makaleler

Organizasyon kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Organizasyon Firmaları

Organizasyon kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

Yorumlar (2)

Kemal Öz

14/10/2014

Organizasyon firmalarından fikir almanızı da şiddetle tavsiye ederim, onlar bu işin içinde olduğu için tecrübelerini daha iyi yansıtabiliyorlar.


SB

Selen Beyaz

14/10/2014

iyi düşünülmesi gereken detaylar bunlar da tabi