Bursa'da Düğün Organizasyon Fiyatları

Bürde Özkök tarafından yazılmıştır.

Okuma Süresi: 4:16 DK

22.03.2019

Bursa düğün organizasyon fiyatları hakkında araştırma yapıyorsanız doğru yerdesiniz! Bursa düğün organizasyon firmaları, organizasyonda fiyatı belirleyen faktörler, hizmetler ve fiyat aralıkları burada!

bursa düğün organizasyon

Bursa Düğün Organizasyon Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Bursa organizasyon firmaları, hizmetler ve kullanılan malzemeler çeşitlendikçe fiyatları belirleyen faktörlerin de çeşitlendiği konusunda hemfikir. Organizasyon işinde sabit, net bir rakam yok. Fiyatlar senin seçimlerine göre belirleniyor.

Ancak firmaların sunduğu fiyat seçeneklerini etkileyen bazı faktörler bulunuyor.Düğün mekanına, düğününün temasına, konseptine, davetli sayısına, kullanmak istediğin sandalye ve masaya, çiçeğe, şamdana ve daha birçok şeye göre değişkenlik gösteriyor. Dolayısıyla çok öznel bir fiyatlandırma söz konusu.

Bursa Düğün Organizasyon Paketleri

Organizasyon işinde bazı kalemlerde kişi başı fiyatlandırmaya gidiliyor, bazı kalemler için ise kişi sayısından bağımsız rakamlar veriliyor. Bursa düğün paketleri ve içine dahil olan hizmetler genellikle kişi başı fiyatlandırılıyor. Bu tür durumlarda davetli sayısı arttıkça kişi başı fiyatta da indirime gidiliyor.

Bursa düğün organizasyonu fiyatlarına bakmadan önce standart paketlerin içinde nelerin yer aldığına bir bakalım:

  • Mekana ait sandalye süsleme

  • Masa üstü yapay çiçekli süs

  • Çerçeveli ayna supla

  • Kadeh

  • Tek kollu şamdan, mumlar

  • Masa ortası ayna

  • Yürüme yolu halısı ve süslemesi

  • Yapay çiçekli gelin takı

  • Hoşgeldiniz tabelası

  • Numaratör

Böyle bir standart paket için fiyatların Bursa'da kişi başı 5-30 TL arasında değiştiğini söyleyebiliriz.

Ekipmanın Kiralık Olup Olmaması

Fiyatı belirleyen en önemli kriterlerden biri de anlaştığın organizasyon firmasının depolu mu yoksa kiralama usulü mü çalıştığı. Depolarında ne kadar çok ürün varsa dışa bağımlı olmadıkları için sana o kadar hesaplı bir fatura çıkarabilirler. Bursa düğün organizasyon şirketleri için de aynı şey geçerli.

Düğün Mekanının Malzemeleri

Düğün mekanına ne kadar eşyayı dışarıdan getireceğin de düğün organizasyon fiyatını belirleyecektir. Burada devreye nakliye bedelleri de gireceğinden, düğün mekanının masa ve sandalyelerini kullanmak yerine dışarıdan özel masa ve sandalye getirirsen fiyat, ürünlerin kira bedelleriyle birlikte artacaktır.

düğün organizasyon bursa

Bursa'daki yeni evlenecek çiftler için şöyle bir yazımız da var: Bursa'da Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

Ekstralar

Bursa düğün organizasyonu fiyatları çok göreceli, son derece değişken. Standart paketlerde sunulan hizmetler için de alternatiflerin var. Örneğin; tek kollu şamdan yerine 6 kollu bir şamdan, normal bir peçete yerine dantel peçetelik, normal bir masa örtüsü yerine saten masa örtüsü gibi farklı seçenekleri de düşünebilirsin. Şaşaalı, gösterişli bir düğün yapmak da, minimal, sade ve şık bir düğün yapmak da senin elinde. Bursa düğün organizasyon piyasasında en çok tercih edilen organizasyon hizmetlerinin bazıları ve fiyat aralıkları şöyle:

Hizmet Ortalama Fiyat (TL)
Napolyon / Tiffany sandalye 6 – 12 TL
Lake, cam ya da aynalı şölen masalar 100 - 300 TL
Standart masa 20 - 50 TL
Gelin Takı 200-1000 TL
Gelin yolu süslemesi 200 - 500 TL
Nikah kürsüsü 200 - 350 TL
Müzik, ışık ve ses sistemi 1.500 - 15.000 TL
Gazebo 500 - 3000 TL
Mekan duvar ve yer kaplama 2000 - 30.000 TL
İki kişilik hostes ekibi 200 - 300 TL
Nikah masası 350 - 750 TL
Kırmızı ya da beyaz halı 100 - 250 TL
Peçete ve peçetelik 1.50 - 10 TL

Bursa Düğün Organizasyon Firmaları

Gelelim Bursa'daki düğün organizasyon paketleri ve fiyatlarına. Az önce bahsettiğimiz standart ürünlerden oluşan paketleri birçok firmada bulman mümkün. Ancak paketlerin içeriğinin de firmadan firmaya değiştiğini de söyleyelim. İstediğin ekstralar da varsa, sunulan hizmet seçenekleri arasında bulunup bulunmadığını da yine organizasyon firmalarından öğrenebilirsin.

Sana fikir vermesi için Bursa organizasyon firmaları arasından öne çıkan bazı firmaları sıraladık:

1-Da Vilda

Bursa Mudanya düğün organizasyon firmaları arasında yer alan Da Vilda’da minimum paket fiyatı kişi başı 5-10 TL’den başlıyor. Düğün teması olarak aklında fikir varsa ve bunun bir profesyonel tarafından uygulanmasını istiyorsan Da Vilda ile görüşebilir, firmanın sağladığı konsept geliştirme hizmetiyle hayalindeki düğün temasını gerçekleştirebilirsin.

Üstelik firmanın sunduğu imkanları anlatırken ortaya çıkacak hayalinde canlandırmana gerek kalmayacak. Çünkü Da Vilda hazırladığı demo masa ile seçenekleri canlı canlı görmeni sağlıyor.

bursa da vilda organizasyon

Düğün bütçeni planlarken, davetiye harcamalarını unutma: Bursa'da Düğün Davetiyesi Fiyatları

2-Desing By Sezer Pamuk

Nikah şekeri, mekan giydirme ve süsleme, havai fişek, düğün pastası, ışık ve ses gibi hizmet seçenekleri bulunan Design By Sezer Pamuk, Nilüfer düğün organizasyon firmaları arasında yer alıyor. Özellikle sade ve şık bir düğün teması için firmayı tercih edebilirsin.

Düğün organizasyon hazırlıkları için firmayla düğün tarihinden en geç 3 hafta önce organizasyon firması ile iletişime geçmen yeterli. Firmada minimum paket fiyatları ise 10-20 TL. Design by Sezer Pamuk’un kına organizasyon hizmeti verdiğini de söylemeden geçmeyelim.

design by sezer pamuk

3-Gülce Ajans Organizasyon

Araç kiralama, catering, dekor, DJ, fotoğraf ve video, havai fişek, ışık ve ses ekipmanları, mekan giydirme gibi hizmet seçenekleri sunan Gülce Ajans Organizasyon’da paket fiyatlar 5-10 TL’den başlıyor. Bursa Yıldırım düğün organizasyon firmalarından olan Gülce Ajans, şehir dışına da hizmet veriyor. Ayrıca firma ile düğünden 1 hafta öncesine kadar iletişime geçebilirsiniz.

gülce ajans organizasyon

4-Ayşegül Tasarım Organizasyon

Osmangazi düğün organizasyon firmaları arasında yer alan Ayşegül Tasarım Organizasyon, konsept geliştirme ve hayalindeki konsepti gerçeğe dönüştürme konusunda iddialı bir marka. Catering, çiçek, davetiye, dekor, DJ, fotoğraf ve video gibi hizmetler veren firmada minimum paket fiyatları 20-30 TL arasında değişiyor. Kına gecesi organizasyonun için de Ayşegül Tasarım Organizasyon’la iletişime geçebileceğini de unutma!

Ayşegül Tasarım Organizasyon

5-By Altınel Wedding & Event

Osmangazi’de hizmet veren düğün organizasyon firmalarından biri de By Altınel Wedding & Event. Firmanın sayfasında yer alan, gerçekleştirdiği organizasyonlardan örnekleri incelediğinde, şık ve elegant tarzıyla öne çıktığını göreceksin.

Üstelik paket fiyatlarının Bursa düğün organizasyon fiyatları ortalamasına bakıldığında uygun olduğunu da söyleyebiliriz. Paket fiyatları minimum 5-10 TL civarında. Firma ile düğün tarihinden en az 4 hafta önce iletişime geçmen gerektiğini de söyleyelim.

by Altınel wedding

Sana fikir vermesi için Bursa’da düğün organizasyon fiyatları ve bunları etkileyen faktörleri anlatmaya çalıştık. Tabii seçeneklerinin bunlarla sınırlı olmadığını da unutma! Şehrindeki düğün organizasyon firmalarının profillerini inceleyebilir, ilgini çeken firmalarla iletişime geçebilirsin.

Şehrindeki En İyi Organizasyon Firmaları

Her yıl 300.000 çift, Düğün.com aracılığıyla firmalarla anlaşıyor. Sen de yüzlerce firma arasından sana uygun olanı bul.

ORGANİZASYON FİRMALARI

Sıradaki Makaleler

Organizasyon kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Organizasyon Firmaları

Organizasyon kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 yorum

Kemal Öz

14/10/2014

Organizasyon firmalarından fikir almanızı da şiddetle tavsiye ederim, onlar bu işin içinde olduğu için tecrübelerini daha iyi yansıtabiliyorlar.


SB

Selen Beyaz

14/10/2014

iyi düşünülmesi gereken detaylar bunlar da tabi