Antalya’da Düğün Mekanı Fiyatları

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

4:59 dakika

01.04.2020

Antalya düğün mekanları hakkında araştırmaya girişmiş çiftlerin en çok merak ettiği konulardan biri fiyatlar oluyor. Antalya düğün mekanı fiyatlarına bir açıklık getirelim ve kafanızdaki soru işaretlerini giderelim dedik. Mekanları etkileyen faktörler, ortalama rakamlar ve mekan önerileri yazıda!

antalya’da düğün mekanı fiyatları

Antalya Düğün Mekanı Fiyatlarını Belirleyen Faktörler

  • Mevsim: Düğün sezonu diye anılan bahar ve yaz aylarında mı evleneceksiniz yoksa kışın düğün yoğunluğunun azaldığı bir dönemde mi? Kış düğünleri her zaman daha ekonomik olur.

  • Tarih / Gün: Hafta sonu mu düğün yapacaksınız yoksa hafta içi mi? Unutmayın hafta içi düğünler, hafta sonu düğünlerine nazaren daha uygun fiyatlıdır.

  • Saat Aralığı: Gündüz düğünleri her zaman akşam düğünlerine göre çok daha ekonomik olur. Çünkü çok fazla talep yoktur. İlkbaharda bir kır düğünü yapacaksanız öğleden sonrayı tercih edebilirsiniz. Kır düğünlerine gündüz saatleri çok yakışır.

  • Davetli Sayısı: Kişi başı fiyat uygulayan mekanları düşünecek olursa elbette davetli sayınız fiyatı belirleyecek en önemli faktörlerden biridir. Ama şunu da unutmayın mekanlar, davetli sayısı arttıkça kişi başına düşen fiyatta indirime gidebiliyor.

  • Menü Seçimi: Menünün içeriği, beyaz et mi kırmızı et mi ikram edeceğiniz, deniz ürünleri kullanıp kullanmayacağınız, mevsiminin dışında yiyecekler tercih edip etmeyeceğiniz fiyatı belirler.

  • İçecek İkramı: Limitli - limitsiz, alkollü - alkolsüz içecek tercihiniz fiyatta oynama yapacaktır.

  • Ekstra Hizmetler: Mekanlar, genelde çiftlere standart bir düğün paketi sunarlar. Bu paketin dışında talep ettiğiniz her hizmet ekstra ücrete tabiidir.

antalya’da düğün mekanı fiyatları

Bu soruları bir yere kaydedin, mekan yetkilinize sorarsınız: Düğün Mekanınıza Sormanız Gereken Sorular

Antalya Otel Düğünü Fiyatları

Antalya otelleri de diğer şehirlerde olduğu gibi kapasite açısından açık ve kapalı alanlarına göre, yemekli ve kokteyl düğünlere göre farklı performanslar sunuyor. En fazla kapasiteyi mekanların açık alanlarında kokteyl organizasyonu yaparsınız bulabiliyorsunuz. Kapalı alanda yemekli düğünler için ise ortalamaya bakıldığında daha az kapasite sağlayabiliyorlar.

Yemekli düğünlerde 1.000 kişiye, kokteyllerde ise 2.000 kişiye kadar davetli ağırlayabileceğiniz mekanlar mevcut.

Antalya otel düğün fiyatları, standart yemekli düğün paketlerinde 50 - 150 TL, standart kokteyl paketlerde ise 30 - 80 TL arasında değişmekte. Bunların KDV dahil ortalama fiyatlar olduğunu ve bu fiyatların dışında seçenekler de olabileceğini unutmayın.

Antalya otel düğünü

Deniz manzarası düğününüze eşlik etsin: Antalya’nın En Şık Deniz Kenarı Düğün Mekanları

Antalya Kır Düğünü Fiyatları

Antalya kır düğünü mekanları kapasitesi yemekli düğünlerde 2.000, kokteyl düğünlerde ise 5.000 kişiye kadar çıkabiliyor. Zaten kır düğünü mekanları genellikle geniş kapasiteye sahiptir. Yani kalabalık düğünlerin adresidir.

Antalya kır düğünü fiyatları, standart yemekli paketlerde 30 - 100 TL, standart kokteyl paketlerde ise 20 - 60 TL aralığında değişiyor.

Antalya kır düğünü

Bu mekanlarda fotoğraf çektirmeyi unutma: Antalya’da Düğün Fotoğrafı İçin İdeal Mekanlar

Antalya Düğün Salonu Fiyatları

Antalya düğün salonları kapasite olarak farklı kategorilere ayrılsa da 1.000 kişiye kadar misafir ağırlayabileceğiniz yerler mevcut. Düğün salonları sistemi gereği kişi sınırlandırması yapılmayan mekanlar. Yani kapasite neyse o kadar davetli çağırabilirsiniz. Çünkü toplam bir salon fiyatı ödüyorsunuz.

Antalya düğün salonları fiyatları diğer düğün mekanlarının aksine kişi başı fiyat değil, genellikle toplam düğün fiyatı vererek ilerliyor. Ortalama fiyatlar ise 2.500 - 9.000 TL aralığında değişiyor.

Antalya düğün salonu

Peki gelinliğinizi düğün mekanına göre seçmeniz gerektiğini biliyor muydunuz? Yazdık: Düğün Mekanına Uygun Gelinlik Nasıl Seçilir?

Antalya Düğün Mekanları Önerileri

Antalya düğün mekanlarına baktığımızda otelinden kulübüne, kır düğününden restorana birçok seçenek karşımıza çıkıyor. Bunlardan bir kısmını fikir vermesi açısından burada paylaşalım dedik. Dilerseniz Antalya’daki tüm düğün mekanlarını inceleyerek size en uygun olanlarıyla iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca hoşunuza giden mekan olursa fiyat teklifi almayı da unutmayın.

1- Oset's Garden Dereboyu

Konyaaltı kır düğünü mekanlarından Oset’s Garden, davetlilere müthiş bir doğa manzarası sunuyor. Her tarafı ağaçlarla çevrili ve nehrin hemen yanında konumlanış. Mekanın yemekli düzende 800 kişilik davetli kapasitesi var. Menü fiyatları ise kişi başı 30-50 TL’den başlıyor.

Oset's Garden Dereboyu

2- Orfe Atlı Spor Kulübü

Bir diğer Antalya kır düğünü mekanıyla devam edelim. Orfe Atlı Spor Kulübü, Döşemealtı ilçesinde yer alıyor. Bu mekanda hem kır alanında hem de havuz başında düğün yapma imkanı bulabiliyorsunuz. Yemekli menü fiyatları da kişi başı 50-80 TL arasında değişiyor.

Orfe Atlı Spor Kulübü

Antalya'daki fotoğrafçıların ortalama fiyatlarını araştırdık: Antalya'da Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

3- IC Hotels Airport

Antalya düğün otellerinden IC Hotels Airport, Aksu'da yer alıyor ve yemyeşil alanında senelerdir çiftlerin mutluluklarına tanık oluyor. Otelin yemekli düğün menüleri oldukça zengin. Ayrıca dekorasyon açısından da çok iddialılar. Ben içecek masalarını ve gelin yolu süslemelerini çok beğendim. Fiyatlarına bakacak olursak yemekli menülerin 80-100 TL’den başladığını görüyoruz.

IC Hotels Airport

4- Konyaaltı Wedding & Convention

Konyaaltı’ndaki düğün mekanının yaklaşık 600 kişilik kapasitesi var. Beyaz ve altın sarısı renklerinin hakim olduğu mekan süslemelerinde kristal şamdanlar ortama çok şık bir hava katıyor. Burada düğün yapmak isteyen çiftler içinse yemekli menü fiyatları 30-50 TL’den başlıyor, gayet uygun.

Konyaaltı Wedding

Mekanı detaylı incelediğimiz yazı da burada: Konyaaltı Wedding’de Hafızalara Kazınacak Bir Düğün Yapın

5- Şakayık Kır Düğünü

Muratpaşa ilçesinde yer alan Şakayık Kır Düğünü ulaşım açısından çok kolay bir noktada konumlanmış. 4500 metrekarelik bahçelerinde; kokteyl, kilise düğünü veya yemekli bir davet düzenlenebiliyor. Yemekli menüleri de kişi başı 50-80 TL’den başlıyor.

Şakayık Kır Düğünü

6- Lara Hotel

Konumu ve eşsiz manzarasıyla çiftlerin hayran kaldığı bir düğün mekanı Lara Hotel! 500 kişilik davet organizasyon kapasitesi bulunan otelde havuz başında düğün yapma imkanı bulabiliyorsunuz. Mekanda yemekli bir düğün yapmak istersen fiyatların 80-100 TL'den başladığını bilmende fayda var.

Lara Hotel

7- Anadolu Park Restaurant

Aksu'da yer alan Anadolu Park Restaurant'ın yeşilin her tonuna ev sahipliği yapan bahçesinde davetlileriniz ile doyasıya eğlenebilirsiniz. 2000 ila 3000 davetliyi ağırlama kapasitesine sahip olduklarını da belirtmeden geçmeyelim. Fiyatlar ise kişi başı 50-80 TL'den başlıyor.

Anadolu Park Restaurant

8- Selectum Luxury Resort

Otel konforunda düğün yapmaya hazır mısın? Aksu'da yer alan Selectum Luxury Resort'ta ihtişam ve konfor bir arada sunuluyor. Otelin 500-750 davetli kapasitesi olan ve ağırlıklı olarak mor renkte süslemelerin yapıldı bir salonu bulunuyor. Ayrıca dileyen çiftler otelin kumsalında nikah seremonisi de düzenleyebiliyor. Fiyatlar ise kişi başı 200-300 TL civarında.

Selectum Luxury Resort

9- Ünet Hall Wedding & Convention

Kepez düğün mekanlarından birine bakalım şimdi. Ünet Hall Wedding'in paketlerinde davet pastası, full HD video ve fotoğraf çekimi, canlı müzik orkestra ekibi, gelin saçı ve porselen makyajı, gelin arabası süslemesi, gelin yolu süslemeleri gibi birçok hizmet bulunuyor. Minimum fiyatları ise 80-100 TL civarında.

Ünet Hall Wedding

10- Moda Düğün Salonu

Kepez'de hizmet veren bir diğer mekan da Moda Düğün Salonu. Her çiftin zevkine, bütçesine ve davetli sayısına uyum sağlayabilecek farklı salonları bulunuyor. Bu salonların kapasiteleri 300 kişiden başlıyor ve rakam 850'ye kadar çıkabiliyor. Mekanın fiyatları da gayet uygun: Kişi başı 30-50 TL arasında.

Moda Düğün Salonu

Düğün mekanına karar verdikten sonra sırada sana uygun gelinliği bulmak var. Antalya'da gelinlik fiyatları hakkında fikir edinmek istiyorsan şu yazımız sana yardımcı olabilir: Antalya'da Gelinlik Fiyatlarını Araştırdık!

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Sıradaki Makaleler

Düğün Mekanı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Mekanı Firmaları

Düğün Mekanı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

4 yorum

O

Ozan

04/11/2018

neden hiçbir yerde tarih yazmıyor? 10tl ye koktely mi olur, 10 yıl önceki fiyatları mı yazıyorsunuz, adam mı kandırıyorsunuz?

Düğün.com

Düğün.com
Ozan Bey Selamlar. Yazılarımızın içerisindeki bilgiler editörlerimiz tarafından periyodik olarak güncelleniyor. Sözü edilen fiyatlar, Düğün.com üyesi firmaların profil sayfalarında belirttiği minimum kokteyl veya yemekli menü fiyatlarından derlenerek hazırlanıyor. Elbetteki hizmet alacağınız mekana ve menü seçeneğine göre fiyatlar farklılaşacaktır. Bu nedenle yazılarımızda da belirttiğimiz üzere, en doğru bilgiyi almak için, size verdiğimiz linkler üzerinden beğendiğiniz firmalar ile iletişime geçebilir, fiyat teklifleri alabilirsiniz. Kolaylıklar dileriz.


E

Ebru

07/03/2016

Arkadaşlar bana yardım edin evleniyorum ama hala biyere yok aklımda kır düğünü tavsiye ederim bileceğiz biyer varmı? Yardım edin lütfen

UG

Ugur Gazi
Kocana bırak o işi , o sana en iyisini ayarlayıp sunacaktır sana ;)


SU

Seda Unutmaz

15/10/2014

Kır düğünü düşünüyorum yardımınız için teşekürler..


NY

Nilüfer Yıldız

15/10/2014

Bilgiler içiçn teşekkürler :D