Antalya’da Düğün Mekanı Fiyatları

Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

Okuma Süresi: 2:32 DK

08.02.2019

Antalya düğün mekanları hakkında araştırmaya girişmiş çiftlerin en çok merak ettiği şeyin Antalya düğün mekanları fiyatları olduğunu düşünüyorum. Sizin için bir araştırma yaptım. Beğendiğiniz mekanlarla iletişime geçip fiyatları netleştirmek size kalıyor!

Düğün mekanı fiyatlarını belirleyen faktörler

 • Düğün yapacağınız mevsim: Düğün sezonu diye anılan bahar ve yaz aylarında mı evleneceksiniz, yoksa kışın düğün yoğunluğunun azaldığı bir dönemde mi? Kış düğünleri her zaman daha ekonomik olur.

 • Düğün yapacağınız gün: En çok tercih edilen cumartesi akşamı mı düğün yapmak istiyorsunuz, yoksa daha az tercih edilen günlerde mi? Cuma ve pazar akşamları daha az tercih edildiği için bütçenizde rahatlama sağlayacaktır.

 • Düğün yapacağınız saat aralığı: Unutmayın gündüz düğünleri her zaman akşam düğünlerine göre çok daha ekonomik olur, çünkü çok fazla talep yoktur. İlkbaharda bir kır düğünü yapacaksanız öğleden sonrayı tercih edebilirsiniz. Kır düğünlerine gündüz saatleri çok yakışır.

 • Davetli sayınız: Kişi başı fiyat uygulayan mekanları düşünecek olursa elbette davetli sayınız fiyatı belirleyecek en önemli faktörlerden biridir. Ama şunu da unutmayın mekanlar, davetli sayısı arttıkça kişi başına düşen fiyatta indirime gidebiliyor.

 • Düğün menüsü: Menünün içeriği, beyaz et mi kırmızı et mi ikram edeceğiniz, deniz ürünleri kullanıp kullanmayacağınız, mevsiminin dışında yiyecekler tercih edip etmeyeceğiniz fiyatı belirler.

 • İçecek ikramı: Limitli - limitsiz, alkollü - alkolsüz içecek tercihiniz fiyatta oynama yapacaktır.

 • Dışarıdan alınan hizmetler: Düğün mekanının anlaşmalı olduğu organizasyon, fotoğraf, video gibi hizmetler veren firmaların bütçeleri.

Antalya otel düğünü fiyatları

 • Davetli kapasitesi: Antalya otelleri de diğer şehirlerde olduğu gibi kapasite açısından açık ve kapalı alanlarına göre, yemekli ve kokteyl düğünlere göre farklı performanslar sunuyor. En fazla kapasiteyi mekanların açık alanlarında kokteyl organizasyonu yaparsınız bulabiliyorsunuz. Kapalı alanda yemekli düğünler için ise ortalamaya bakıldığında daha az kapasite sağlayabiliyorlar. Yemekli düğünlerde 1000 kişiye kadar kokteyllerde ise 2000 kişiye kadar davetli ağırlayabileceğiniz mekanlar mevcut.

 • Kişi başı ortalama fiyat: Antalya otel düğün fiyatları, standart yemekli düğün paketlerinde 40 TL ile 120 TL, standart kokteyl paketlerde ise 10 TL ile 60 TL arasında değişmekte. Bunların KDV dahil ortalama fiyatlar olduğunu ve bu fiyatların dışında seçenekler de olabileceğini unutmayın.

 • Fiyata dahil olan hizmetler: Antalya otel düğünleri fiyatlarına dahil olan hizmetler, standart paketlerde genellikle menü, alkolsüz limitli içecekler, standart süsleme, balayı odası, düğün pastası, orkestra ya da DJ oluyor.

otel_dugunu_antalya - Antalya otel düğünü

Antalya kır düğünü fiyatları

 • Davetli kapasitesi: Antalya kır düğünü mekanları kapasitesi yemekli düğünlerde 2000, kokteyl düğünlerde ise 5000 kişiye kadar çıkabiliyor. Zaten kır düğünü mekanları genellikle geniş kapasiteleriyle tanınır. Kalabalık düğünlerin adresidir.

 • Kişi başı ortalama fiyat: Antalya kır düğünü fiyatları, standart yemekli paketlerde 25 TL ile 80 TL, standart kokteyl paketlerde ise 17 TL ile 45 TL aralığında değişmekte.

 • Fiyata dahil olan hizmetler: Düğün menüsü, içecekler, standart süsleme, düğün pastası, müzik, fotoğraf, video.

kir_dugunu_antalya - Antalya kır düğünü

Antalya düğün salonu fiyatları

 • Davetli kapasitesi: Antalya düğün salonları kapasite olarak farklı kategorilere ayrılsa da 1000 kişiye kadar misafir ağırlayabileceğiniz düğün salonları var. Düğün salonları sistemi gereği, kişi sınırlandırması yapılmayan mekanlar, kapasite neyse o kadar davetli çağırabilirsiniz. Çünkü toplam bir salon fiyatı ödüyorsunuz.

 • Toplam fiyat: Antalya düğün salonları fiyatları diğer düğün mekanlarının aksine kişi başı fiyat değil, genellikle toplam düğün fiyatı vererek ilerliyor. Ortalama fiyatlar ise 1.500 TL ile 7000 TL aralığında değişiyor.

 • Fiyata dahil olan hizmetler: Düğün pastası, limitli meşrubat ikramı, standart süsleme, video çekimi, limitli fotoğraf, orkestra-müzik, gelin yolu, nikah masası.

dugun__salonlari_antalya - Antalya düğün salonu

Düğün mekanına karar verdikten sonra sırada sana uygun gelinliği bulmak var. Antalya'da gelinlik fiyatları hakkında fikir edinmek istiyorsan şu yazımız sana yardımcı olabilir: Antalya'da Gelinlik Fiyatlarını Araştırdık!

Şehrindeki En İyi Düğün Mekanı Firmaları

Her yıl 300.000 çift, Düğün.com aracılığıyla firmalarla anlaşıyor. Sen de yüzlerce firma arasından sana uygun olanı bul.

DÜĞÜN MEKANLARI

Sıradaki Makaleler

Düğün Mekanı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Mekanı Firmaları

Düğün Mekanı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

Yorumlar (4)

NY

Nilüfer Yıldız

15/10/2014

Bilgiler içiçn teşekkürler :D


SU

Seda Unutmaz

15/10/2014

Kır düğünü düşünüyorum yardımınız için teşekürler..


E

Ebru

07/03/2016

Arkadaşlar bana yardım edin evleniyorum ama hala biyere yok aklımda kır düğünü tavsiye ederim bileceğiz biyer varmı? Yardım edin lütfen

UG

Ugur Gazi
Kocana bırak o işi , o sana en iyisini ayarlayıp sunacaktır sana ;)


O

Ozan

04/11/2018

neden hiçbir yerde tarih yazmıyor? 10tl ye koktely mi olur, 10 yıl önceki fiyatları mı yazıyorsunuz, adam mı kandırıyorsunuz?

Düğün.com
Ozan Bey Selamlar. Yazılarımızın içerisindeki bilgiler editörlerimiz tarafından periyodik olarak güncelleniyor. Sözü edilen fiyatlar, Düğün.com üyesi firmaların profil sayfalarında belirttiği minimum kokteyl veya yemekli menü fiyatlarından derlenerek hazırlanıyor. Elbetteki hizmet alacağınız mekana ve menü seçeneğine göre fiyatlar farklılaşacaktır. Bu nedenle yazılarımızda da belirttiğimiz üzere, en doğru bilgiyi almak için, size verdiğimiz linkler üzerinden beğendiğiniz firmalar ile iletişime geçebilir, fiyat teklifleri alabilirsiniz. Kolaylıklar dileriz.