Muratpaşa Kırkgöz Han

10 - 1000 Kişi
Yemek Servisi Bulunmuyor

Muratpaşa Seraser Fine Dining Restaurant

50 - 150 Kişi
1.500 - 2.000 TL

Muratpaşa Casa Sur

50 - 150 Kişi
750 - 1.000 TL

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Her yıl 400.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor. Siz de hemen firmanızı ekleyin, işinizi katlayın!

Firmanızı Ekleyin

Antalya’da Tarihi Düğün Mekanları

Tarihi dokusu olan binalar ve yapılar dikkatinizi çekiyor, geçmişin izleri sizi büyülüyorsa ve de tarihi bir mekanda dünyaevine girmek istiyorsanız, Antalya’daki eski konaklara, tarihi köşklere, dönüştürülmüş butik otellere ve tarihi restoranlara mutlaka göz atın. Mevsimine göre açık ya da kapalı alan tercih edebilirsiniz. Hava durumunu göz önünde bulundurarak kapalı alanlar için konakları ve köşkleri, açık alanlar içinse butik otellerin ve restoranların bahçelerini düşünebilirsin. Tabii konakların ve köşklerin de uygun bahçeleri mevcutsa onları da değerlendirebilirsiniz. Tarihi mekanlarda yapacağınız her düğün biraz görkemli olacaktır. Bu nedenle tıpkı mekanınız gibi ağırlığı olan bir düğün konsepti belirleyebilirsiniz. Masalarda servis altlığı olarak danteller tercih edilebilir ve masa süslemelerinde şamdanlar kullanılabilir. Ayrıca gelinliğinizi de tül dantel aplikeli tercih edebilirsiniz. Saç aksesuarı olarak taç takabilir ve şapel tarzı bir duvak seçebilirsiniz. Damatlık olarak da smokin ya da siyah bir takım elbise tercih etmenizi öneririz.

Manzaranın göz doldurduğu bir tarihi mekanda evlenmek istiyorsanız mevsimi ve hava durumu göz önünde bulundurarak açık alan tarihi mekan seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Böylece hem tarihe hem de manzara doyarsınız.

Eğer çok kabalık bir davetli sayısına sahip değilseniz ve tarihi dokusu olan farklı bir düğün yapmak istiyorsanız tarihi butik oteller düğününüz için otantik bir konsepti yaratmanıza da imkan sağlayabilir. Özellikle tamamen taştan inşa edilmiş tarihi binaya sahip bir butik otelle güzel bir Osmanlı konsepti düğün hazırlayabilirsiniz. Kaftan desenli masa örtüleri ve masalarda çeşit çeşit meyve sunumlarının olduğu bir düğün organize edebilir, içecek ikramını şerbetten yana kullanabilirsiniz. Böyle bir düğün konseptinde pelerinli bir gelinlik modeli tercih edebilirsiniz. Ben az düğün kadar iddialı bir nişan istiyorsanız butik otelleri, nişan yapılacak tarihi yerler arasında da ilk sıraya koyabiliriz. Az davetli sayısıyla oldukça güzel bir nişan kutlaması yapabilirsiniz.

Antalya’nın turistik bir şehir olması tarihi mekanları açısından da bize oldukça fazla seçenek sunuyor. Bu seçenekleri değerlendirerek istediğiniz düğün mekanına karar verebilir, bir tıkla ücretsiz fiyat teklifleri alabilirsiniz.

Tüm İlçeler Tarihi Düğün Mekanları

Tüm Şehirler Tarihi Düğün Mekanları

  • Antalya Tarihi Mekanlar Fiyatları

    İlçe Kapasite Kişi Başı Fiyat Düğün Fiyatı
    Muratpaşa 100 1300 TL 130.000 TL