Alanya Düğün Mekanları ve Fiyatları

Alanya düğün mekanları Düğün.com'da! Birbirinden şık davet alanlarını incele, hayalindeki düğünü gerçekleştirebileceğin mekanı bul!

Divalanya Recreation Center
7
1

Divalanya Reaction Center, yemyeşil ağaçlarla çevrili ve havuzlu bahçesinde sizleri bir kır düğünü rüyasına davet ediyor. 2019 yılından beri sektörde deneyimi olan işletmemizde, yüksek hizmet...

Maks. Kapasite
1.000-2.000 kişi
Min. Yemekli
500 - 750 TL
Sea Star Boutique Hotel
Üyelere
Özel Fiyat
20

Sea Star Boutique Hotel Alanya’nın önde gelen firmalarından, Göçmentürk’ün bünyesinde bir kurumdur. Sadece turizm değil, pek çok farklı alanda da hizmet veriyoruz. Sea Star Boutique Hotel gerek...

Üyelere Özel

Hafta Sonu, Yemekli, Kişi Başı

400 TL Fiyat Al

Maks. Kapasite
500-750 kişi
Oba Olive Garden
25

Antalya’nın bilinen ilçelerinden Alanya’da konumlanan Oba Olive Garden kır düğün bahçesi Ocak 2013 tarihinden beri kır düğünleri dahil farklı kategorilerdeki sayısız organizasyona ev sahipliği...

Maks. Kapasite
2.000-3.000 kişi
Min. Yemekli
350 - 500 TL

Diğer Firmalar

Sayfa 1 / 3
Firmanız Burada Yer Alsın.

Firmanız Burada Yer Alsın.

Binlerce Yeni Çifte Ulaşın!

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Alanya Düğün Mekanları

Türkiye’nin en turistik noktalarından biri olan Alanya’da düğün yapmak büyük keyif! Bölgede birçok mekan alternatifi bulunuyor. Öncelikle bu açıdan çok şanslısınız. Düğün salonları, kır düğünü mekanları, oteller, restoranlar, kulüpler, sosyal tesisler ve çok daha fazlası! Bu mekan alternatiflerinden size en uygun olanını tercih edebiliyorsunuz.

Alanya’daki düğün mekanlarının birçoğu deniz manzarası sunuyor. Kapalı alanda düğün yapsanız bile boydan boya camlar sayesinde bu manzaraya tanık olabiliyorsunuz.

Alanya’da organizasyonlar için açık ve kapalı alanlar bulunuyor. Hatta bazı mekanlar açık alanlarının yanı sıra kapalı salonlarında da düğünlere ev sahipliği yapıyorlar. Ayrıca birçoğunda after party alanı bulabilmek de mümkün. Düğünler genelde 00:00’da sonlanırken, after party ile gecenin geç saatlerine kadar eğlenmeye devam edebiliyorsunuz.

Alanya’da kumsal düğünü yapmak da mümkün. Kendisine ait plajı olan oteller, bu imkanı çiftlere sunuyor. Dilerseniz kumsalda nikah yapıp düğün organizasyonu için başka bir alana geçebiliyorsunuz.

Alanya düğün mekanlarının kapasiteleri 50 kişiden başlıyor ve bu rakam 1.000 kişiye kadar çıkabiliyor. Yani butik düğünler için de kalabalık organizasyonlar için de rahatlıkla düğün mekanı bulunabiliyor.

Alanya düğün mekanlarında yemekli ve yemeksiz düğün organizasyonları düzenleniyor. Dileyen çiftler sadece kokteyl de yapabiliyor. Yemek çeşitliliği konusunda da oldukça iddialılar. Zaten düğününüzden önce mekanda menü tadımı yaparak seçtiğiniz lezzetlerin kontrolünü sağlayabiliyorsunuz.

Alanya’daki bu mekanlarda düğünlerin dışında nişan, kına gibi organizasyonlar da düzenleniyor. Alanya nişan mekanları da çiftler tarafından oldukça ilgi görüyor.

Alanya Düğün Mekanı Alternatifleri

Alanya Düğün Salonları: Çiftler tarafından en çok tercih edilen alternatiflerden biri düğün salonları oluyor. Alanya’daki düğün salonlarının kapasiteleri ortalama 500 kişi civarında. Salonların birçoğunda kolon bulunmuyor ve yüksek tavana sahip.

Alanya Kır Düğünü Mekanları: Alanya’da kır düğünü yapmak isterseniz, karşınıza çeşitli seçenekler çıkıyor. Bazı kır mekanlarında havuz başı bazılarında ise kumsal düğünü yapma imkanı bulabiliyorsunuz. Mekanların kapasiteleri de 1.000 kişiye kadar çıkabiliyor.

Alanya Oteller: Alanya otelleri, açık ve kapalı alanlarıyla düğünlere ev sahipliği yapıyor. Otellerin salonlarındaki süslemeler büyük bir özenle yapılıyor. Ayrıca mutfak konusunda da çok başarılılar. Otellerin kişi kapasiteleri ise değişken: 100 kişiden başlıyor ve 750 kişilik salonlar dahi bulunabiliyor.

Alanya Sosyal Tesisler: Sosyal tesisler, özellikle avantajlı fiyatlar talep etmeleri nedeniyle çiftler tarafından sıkça tercih ediliyor. Bu mekanlarda yemekli ve yemeksiz organizasyonlar düzenleyebiliyorsunuz. Kapasiteleri ise ortalama 300 kişi civarında oluyor.

Alanya Restoranlar: İhtişamlı bir düğün yerine daha butik bir organizasyon yapmak isteyen çiftler Alanya’daki restoranların kapısını çalıyor. Restoranlarda ortalama 200 kişi ağırlanabiliyor. Burada yemek servisinin yanı sıra canlı müzik gibi hizmetler de veriliyor.

Alanya Kulüpler ve Davet Alanları: Parti havasında geçen düğünler için kulüpler ve davet alanları imdadınıza yetişiyor! Açık ve kapalı farklı alan alternatifleri sayesinde davet alanları çiftlere her mevsim düğün yapabilme imkanı sunuyor. Kişi kapasiteleri ise 200-300 kişi civarında oluyor.

Alanya Nikah Sonrası Yemek Mekanları: Evliliğini keyifli bir yemekle kutlamak isteyenler için Alanya’da çok sayıda mekan alternatifi bulunuyor. Bu mekanların çoğu deniz manzarası sunuyor. Nikah sonrası yemek mekanlarında 100-200 kişiye kadar davetli ağırlayabiliyorsunuz.

Alanya Düğün Yerlerinin Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Alanya’daki düğün fiyatlandırmaları mekanlara göre değişiklik gösteriyor. Öncelikle Alanya düğün paketleri tüm mekanlar tarafından sunuluyor. Çiftlere özel, ihtiyaçları olan temel hizmetlerin yer aldığı paketler hazırlıyorlar. Alanya düğün salonları fiyatları, toplam bir rakam üzerinden veriliyor. Mesela Alanya Cikcilli Düğün Salonu’nda 300 kişilik bir düğün yapacağınızı söylüyorsunuz ve standart paketler arasından seçim yapıyorsunuz. Bunun karşılığında size ödemeniz gereken toplam fiyatı söylüyorlar.

Yemekli organizasyonlar yapabileceğiniz kır mekanı, otel gibi yerlerde ise kişi başı fiyatlandırma yapılıyor. Davetli sayınızı önceden netleştiriyorsunuz. Sonra seçeceğiniz menünün içeriğine göre her davetliniz için ödemeniz gereken tutarı belirliyorlar. Menüdeki ana yemek seçimi fiyatları çok etkiliyor. Kırmızı et yerine beyaz et seçerseniz, çok daha uygun fiyatlara anlaşabiliyorsunuz.

Düğün yapacağınız tarih de fiyatları etkileyen bir diğer faktör. Hafta içi yapılan düğünler hafta sonuna göre daha uygun fiyatlı oluyor. Aynı şekilde kış ve sonbahar düğünleriyle yaz düğünleri arasında da neredeyse yarı yarıya bir fiyat farkı bulunuyor. Bundan dolayı son dönemlerde çiftlerin daha serin havalarda düğün yaptıklarına tanık olabiliyoruz.

Düğününüzde alkollü içecek sunacak mısınız? Alanya düğün mekanlarının bir kısmı bu hizmeti veriyor. Alkol talebinde bulunursanız menü fiyatına ekstra olarak kişi başı bir ödeme yapmanız gerekiyor. Alkol servisinde de limitli ve limitsiz alternatifleri bulunuyor.

Alanya düğün mekanlarının sunduğu manzara da fiyatları etkileyebiliyor. Kapalı alanı olan mekanların fiyatları daha uygun olabilirken açık ve deniz kenarı mekanların fiyatları bir tık yükseliyor.

Düğün mekanlarının sunduğu standart paketlerin dışında ekstra talepleriniz olursa bunların ücretlendirmesi ayrıca yapılıyor. Mesela düğününüzde orkestra çalmasını istediniz. O zaman seçeceğiniz orkestra için ayrı bir ücret ödüyorsunuz.

Alanya’da size uygun bir düğün yeri bulmak için düğün tarihinizi göz önünde bulundurmalısınız. Dikkat etmeniz gereken bir diğer konu da bütçe. Listelediğimiz firmaların sayfalarına girerek beğendiklerinizden fiyat teklifi almayı unutmayın.

Alanya Düğün Mekanları - Sıkça Sorulan Sorular

Tüm İlçeler Düğün Mekanları

Tüm Şehirler Düğün Mekanları

Diğer Düğün Mekanları