50 - 75 Kişi
250 TL'den az
Muratpaşa
Ayar Meyhanesi
50 - 150 Kişi
250 TL'den az
50 - 150 Kişi
500 - 750 TL
Muratpaşa
Vanilla Lounge
50 - 75 Kişi
250 TL'den az
Muratpaşa
Dejavu Hotel
50 - 75 Kişi
250 - 500 TL
50 - 150 Kişi
250 TL'den az
Muratpaşa
Casa Sur
50 - 150 Kişi
750 - 1.000 TL
Muratpaşa
Casa Sur
50 - 150 Kişi
1.000 - 1.500 TL
Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Her yıl 400.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor. Siz de hemen firmanızı ekleyin, işinizi katlayın!

Firmanızı Ekleyin

Antalya Kaleiçi Düğün Mekanı Seçenekleri ve Hizmetleri

Eşsiz doğası ve tarihi dokusuyla, etkileyici ambiyansa sahip bir lokasyonda evlenmek isteyen çiftlerin tercihi Kaleiçi düğün mekanları oluyor. Antalya’nın ilk yerleşim yeri olan Kaleiçi, at nalı şeklindeki surlarla çevrili ve adını da buradan almış. Muratpaşa ilçesine bağlı ve şehrin turistik bölgelerinden olan Kaleiçi, evlenecek çiftlere de doğal ve tarihi güzelliği ile hitap ediyor. Buradaki düğün mekanlarında, keyifli bir düğün organizasyonu gerçekleştirebilir, ayrıca Kaleiçi’nin tarih kokan sokakları ve etkileyici deniz manzarasında birbirinden güzel fotoğraflara sahip olabilirsiniz.

Kaleiçi düğün mekanları açısından oldukça zengin bir bölge. Kır alanları, tarihi yapılar, düğün salonları, restoranlar, nikah sonrası yemek mekanları, oteller ve tekneler! Bunlardan dilediğinizi seçebiliyorsunuz.

Üstelik bu mekanlarda düğün yapacak çiftlere sadece alan değil, düğün organizasyonunda ihtiyaç duyabilecekleri her konuda da hizmet veriyorlar. İkramlıklar, fotoğraf ve video çekimleri, süslemeler, müzikler, ses ve ışık sistemleri gibi birçok alanda ilçedeki düğün mekanlarından hizmet alabilirsiniz.

Kaleiçi düğün mekanlarını tercih etmeyi düşünüyorsanız, düğün tarihinizden 1 sene öncesinden mekan arayışına başlamalısınız. Bölgenin tatil için de tercih edilmesinden dolayı, özellikle yaz düğünleri için erkenden harekete geçmelisiniz.

Kaleiçi Düğün Mekanları Arasından Nasıl Seçim Yapılır?

Kaleiçi düğün mekanlarını incelerken dikkat etmeniz gereken konular var. Öncelikle mekan seçiminizi mevsime göre yapmayı unutmayın. Sonbahar ve kış ayları için bölgedeki kapalı mekanları, tercih edebilirsiniz. Düğün salonları, tarihi mekanlar, oteller, restoranlar bu mevsimlerde yapılacak düğünler için idealdir.

İlkbahar ve yaz aylarında ise kapalı alanların yanı sıra, Akdeniz’in güzel havasının tadını çıkarabileceğiniz açık hava düğün mekanlarını da tercih edebilirsiniz. Kır bahçelerini ve mekanların teras gibi açık alanları bu mevsimlerde düğün yapmak için uygun seçenekler arasında.

Açık hava düğün mekanlarını düşünüyorsanız mekanın kötü hava koşullarına karşı nasıl önlemler aldığını da öğrenmenizde fayda var. Açılır kapanır tavan sistemi veya yedek bir kapalı alanı olması gibi özelliklerine dikkat edebilirsiniz.

Düğün mekanı araştırması yaparken sizin ve müstakbel eşinizi yansıtan tarzda bir seçim de yapabilirsiniz. Gösterişli bir düğün için otelleri, bohem tarzda samimi bir düğün için ise kır bahçelerini tercih edebilirsiniz.

Düğün mekanlarıyla görüşmeye başlamadan, bütçenizi de belirlemeniz şart. Düğününüz için ne kadar bütçe ayırabileceksiniz? Buna göre Kaleiçi düğün mekanlarını filtreleyebilir ve bütçenizi aşanları eleyebilirsiniz.

Mekan seçiminde dikkat etmeniz gereken konular arasında davetli sayınız da yer alıyor. Düğün mekanı araştırması yapmadan önce ortalama bir sayı çıkarıp, kapasitesi bu rakama uygun mekanlarla görülebilirsiniz.

Antalya Kaleiçi Düğün Mekanı Fiyatlarını Etkileyen Faktörler Neler?

Antalya Kaleiçi’ndeki düğün mekanlarının büyük bir kısmı çiftlere kişi başı fiyat veriyor. Bu mekanlarla anlaşırken davetli sayınızı kişi başı fiyatla çarparak ödemeniz gereken toplam ücrete ulaşıyorsunuz. Bazı mekanlarsa, alan kiralama, atıştırmalıklar, müzik, ses ve ışık sistemleri gibi hizmetleri kapsayan toplu bir fiyat sunuyor.

Düğününüz için seçtiğiniz dönem de Kaleiçi düğün mekanlarına ödeyeceğiniz ücrete etki ediyor. Hafta içi günlerde yapılan organizasyonlar, hafta sonu düğünlerine kıyasla daha uygun fiyatlı oluyor. Ayrıca ilkbahar ve yaz aylarına yoğun talepten dolayı sonbahar ve kış gibi aylarında kampanyalı fiyatlarla karşılaşabiliyorsunuz.

Kaleiçi düğün mekanlarının farklı içeriklere sahip paket seçenekleri ile paketlere ek olarak tüm taleplerinizin de fiyatlara etki edeceğini belirtmeden geçmeyelim. Seçtiğiniz menü, süslemeler, düğün pastanız, fotoğrafçınız, canlı müzik talebiniz ve diğer tüm talepleriniz de fiyatları etkiliyor.

Kaleiçi düğün mekanlarından net bir fiyat almak isterseniz firma sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. Beğendiğiniz tüm mekanlardan fiyat teklifi almayı ihmal etmeyin. Elinizde ne kadar çok veri olursa, o kadar iyi bir mekan seçimi yapabilirsiniz.