İstanbul'da Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

İstanbul düğün fotoğrafçısı fiyatları hakkında ne biliyorsunuz? İstanbul düğün fotoğrafçıları ile sizin için konuştum. İşte düğün bütçenizi yaparken ihtiyacınız olacak o fiyatlar!

Öncelikle dış çekim düğün fotoğrafları fiyatlarından başlayalım. En çok tercih edilenlerden bir tanesi 2 saatlik dış mekan gelin- damat fotoğraf çekimidir. Gelin – damat katalog (veya portre) çekimi de denen bu çekimi, düğün günü veya belirlediğiniz başka bir günde de yapabilirsiniz. Yeri gelmişken nerede çekim yapacağınıza karar veremediyseniz önerilere bir göz atın derim. Fiyatlara dönersek böyle bir çekim için 1000-1500 TL aralığında bir rakamı gözden çıkartmanız gerektiğini belirtmek isterim.

tekin ajans galerisi 1376647298 - Tekin Ajans©Tekin Ajans

Bu fiyatlar genellikle fotoğrafların ham hallerinin (tamamının ya da bir kısmının) ve belli sayıda photoshoplu fotoğrafın DVD formatında teslim edilmesini kapsıyor. DVD’ye ek olarak, bir albüm setine de (çoğunlukla 1 adet büyük, 1 adet cep, 2 adet aile albümü) sahip olabiliyorsunuz.

Albümlerle alakalı taleplerinizin fiyat konusunda belirleyici olduğunu söyleyebilirim. Her fotoğrafçının albüm paketi olarak sunduğu içerik farklılık gösteriyor gözlemlerime göre. Hatta bazı fotoğrafçılar size birkaç farklı albüm ve baskı kalitesi sunup ona göre farklı fiyatlandırma yapıyor. Bu tür detayları netleştirmek için fotoğrafçınıza gerekli soruları sorduğunuzdan emin olmalısınız. Hatta size önerim görüşmeye fotoğrafçınıza sormanız gereken bu 10 sorunun bir çıktısını alıp gitmek.

Düğün Fotoğrafçıları İndirimleri

Fiyatlar değişiyor!

Fotoğraf sanatı, görsellik, estetik, güzellik algısı göreceli şeyler. Dolayısıyla işin içine popüler bir isim, yıllar içinde kazanılan tecrübe vs. gibi faktörler girdikçe fiyatlar artıyor. Örneğin ünlü birkaç isimle çalışmış olan bir fotoğrafçının fiyatları, kimi zaman aynı ölçüde beğendiğiniz başka bir fotoğrafçıdan daha pahalı olabiliyor. Hal böyle olunca 2 saatlik dış mekan düğün fotoğrafları fiyatları 2000 TL’ye de, 1000 EURO’ya da karşınıza çıkabiliyor. O yüzden popüler olup olmamasına göre değil tarzının size ne kadar yakın olduğuna ve fotoğraflarına bakarak karar verin derim. İşte bu yüzden işlerini iyi inceleyin ve beğendiğiniz fotoğrafçılardan fiyat teklifi isteyerek ilerleyin. Mutlaka kendi beğenilerinize ve bütçenize uygun bir isim bulacaksınız!

big times photography galerisi 1380874042 - Big Times©Big Time's Photography

Ya hikaye çekimi?

Gelelim yine en çok tercih edilenlerden biri olan düğün hikayesi fotoğraflarına. Hikaye çekimlerinde her şey kuafördeki hazırlık aşamasından itibaren fotoğraflanmaya başlıyor ve 2 saatlik dış çekimle birleştirilip, ilk dansın sonuna kadar sürüyor. Düğün hikayesi fiyatları için karşınıza çıkacak rakamlar 1500 TL’den başlıyor. Daha önce de söylediğim gibi popülerlik, tecrübe vs. gibi faktörleri göz önünde bulundurarak 3000 TL ile 6000 TL aralığında rakamlara da hazırlıklı olun.

Kimi fotoğrafçılar hazırladıkları belli konseptlerdeki çekimlere fiyat biçerken, kimileri çekim saatindeki artış başına farklı bir fiyatlandırmaya gidiyor. Örneğin bir kısmı 2 saatlik dış çekim 1500 TL, tüm gün hikaye çekimi 3000 TL diyor. Bir kısmı ise 2 saatlik çekimi 1500 TL’den başlatarak, çekim saati 4 olunca 2500, 6 saat olunca 3500 TL şeklinde artışa gidiyor.

Video da alırsak?

Son olarak bir de düğün video çekimi fiyatları meselesine değinelim ve bitirelim isterseniz. Çoğu zaman, tüm gün yapılan bir video çekiminin ardından görüntüler (ki bu tüm gün hikaye çekiminin video versiyonudur) özel programlarla montajlanır. Efektlerle ve seçilen müziklerle birleştirilir. Burada belirleyici olan ortaya çıkacak videonun kaç dakika olacağıdır. 2-4 dakikalık bir düğün klibi de olabilir. 7-10 dakikalık kısa düğün filmi de… Karşınıza çıkacak rakam, en kısa versiyonu için genellikle 1000 TL'dir. Çekimin ve videonun süresine göre fiyatlar 1500-3000 TL aralığına da yükselmekte. Yine fotoğrafçının ne kadar popüler bir isim olduğuna bağlı olarak 10 saatlik bir düğün belgeseli çekimini 2500 EURO’ya da satın alabilirsiniz.

Sonuç olarak düğün fotoğrafçılığında fiyatı belirleyen çok belirgin faktörler olmadığını, fotoğrafın bir sanat olduğunu ve sanata fiyat biçmenin çok kolay olmadığını belirtmek isterim. Aklımızda kalan teknik bazı faktörleri yine de şöyle bir hatırlayalım: Fotoğrafçının popülerliği ve tecrübesi, çekime katılan ekip ve ekipman sayısı, çekimin süresi ve içeriği!

Şehrindeki 219 Düğün Fotoğrafçısı Düğün.com’da!

Ücretsiz Fiyat Teklifi Almak İçin Hemen Tıkla!
Bu makale Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

Yorumlar (1)

+ Yorum Yaz

Yorumunuz başarıyla alınmıştır, editörlerimizin onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.

AS Aylin Suna

Düğün fotoğrafı kadar düğün videosu da cok eglenceli bence ben kesinlikle düğün videosunu da isterim