İstanbul'da Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

5:31 dakika

10.10.2019

Düğün masraflarını hesaplarken sana yardımcı olması için İstanbul’daki düğün fotoğrafçılarıyla konuştuk ve fiyatlarla ilgili bir araştırma yaptık. “Düğün dış çekim fiyatları nasıl?” sorusunun cevabını ortalama rakamlarla bu yazıda bulabilirsin!

istanbul'da düğün fotoğrafçısı fiyatları

İstanbul’da düğün fotoğrafçılarının fiyatlar konusunda hemfikir oldukları bir konu var. O da şu: İstenilen tarihe, konsepte, düğün albümünün kalitesine göre fiyatlarda değişiklik olabiliyor. Yani fotoğrafçılarla konuştuğunda tam olarak bir fiyat alabilmen için kafanda neler olduğunu anlatman gerekiyor.

Tabii her firmaya gidip ofisinde tek tek görüş demeyeceğiz. Biliyorsun ki bunun kolay yolu Düğün.com üzerinden firmalardan fiyat teklifi almaktan geçiyor!

istanbul'da düğün fotoğrafçısı fiyatları

Düğün Fotoğrafı Standart Paketleri ve Fiyatları

Paket detaylarına geçmeden önce düğün fotoğrafçılarının kullandığı terimleri buradan öğrenebilirsin: Düğün Fotoğrafçıları Jargonu

Öncelikle İstanbul dış çekim fiyatlarından başlayalım. En çok tercih edilen paketlerden bir tanesi 2 saatlik dış mekan gelin - damat fotoğraf çekimi.

Gelin – damat katalog veya portre çekimi de denen bu çekimi, düğün günü veya belirlediğiniz başka bir günde de yapabilirsin.

Şimdi gelelim standart paketin içeriğine:

 • Çekilen fotoğrafların hepsi (flash bellek veya CD ile)

 • 1 büyük albüm

 • 2 aile albümü

 • 1 / 2 adet poster

Fiyatlara dönersek böyle bir çekim için 1.000-1.500 TL aralığında bir rakamı gözden çıkartman gerekiyor.

Bu fiyatlar genellikle fotoğrafların ham hallerinin ve belli sayıda Photoshop’lu fotoğrafın DVD formatında teslim edilmesini kapsıyor. DVD’ye ek olarak, bir albüm setine de sahip olabiliyorsun.

istanbul'da düğün fotoğrafçısı fiyatları

Albümlerle alakalı taleplerin, fiyat konusunda belirleyici oluyor. Her fotoğrafçının albüm paketi olarak sunduğu içerik farklılık gösteriyor. Hatta bazı fotoğrafçılar birkaç farklı albüm ve baskı kalitesi sunup ona göre fiyatlandırma yapıyor.

Bu tür detayları netleştirmek için fotoğrafçına gerekli soruları sorduğundan emin olmalısın. Hatta sana önerimiz görüşmeye fotoğrafçına sorman gereken bu 10 sorunun bir çıktısını alıp gitmen.

istanbul'da düğün fotoğrafçısı fiyatları

Ekstra Hizmetler ve Fiyatları

2 saatlik standart çekimlerin dışında firmaların çiftlere sunduğu alternatif hizmetler hizmetler ve fiyatlandırmalar şu şekilde:

 • Düğün Hikayesi: Gelelim yine en çok tercih edilenlerden biri olan düğün hikayesi fotoğraflarına. Hikaye çekimlerinde her şey kuafördeki hazırlık aşamasından itibaren fotoğraflanmaya başlıyor ve 2 saatlik dış çekimle birleştirilip, ilk dansın sonuna kadar sürüyor.
  Düğün hikayesi fiyatları 1.500 TL’den başlıyor. Daha önce de söylediğimiz gibi popülerlik, tecrübe vs. gibi faktörleri göz önünde bulundurarak 6.000 TL'ye kadar çıkan rakamlara da hazırlıklı olmalısın.

istanbul'da düğün fotoğrafçısı fiyatları

 • Düğün Klibi: Ortalama 4-5 dakika süren düğün klibi fiyatları da çekimin kaç dakika olacağına, ne için çekileceğine göre değişiyor. Ama ortalama bir rakam istersen de düğün klibi fiyatlarının 500 TL’den başlayıp 2.500 TL’ye kadar arttığını söyleyebiliriz.

 • Şehir Dışında Çekim: Düğün fotoğraflarını İstanbul dışında başka bir şehirde çektirmek istiyorsun diyelim. Bunun için düğün fotoğrafçına paket fiyatı haricinde bir ödeme yapman gerekmiyor. Sadece yol ve konaklamasını karşılaman yeterli.

istanbul'da düğün fotoğrafçısı fiyatları

 • Save The Date: Düğün tarihini ilan etmek için çektireceğin fotoğraflara Save The Date deniyor. Düğün fotoğrafçıları İstanbul’da bu çekim için 750 TL ile 2.000 TL arasında fiyatlar talep ediyor.

Save The Date hakkında daha fazla bilgi istersen, o da burada: Merak Edenler İçin Save the Date Ne Demek | Ne Zaman Çekilir?

istanbul'da düğün fotoğrafçısı fiyatları

İstanbul Düğün Fotoğrafı Fiyatlarını Neler Etkiliyor?

 • Çekim süresi, fiyatı etkileyen faktörlerin başında geliyor. Kimi fotoğrafçılar hazırladıkları belli konseptlerdeki çekimlere fiyat biçerken, kimileri çekim saatindeki artış başına farklı bir fiyatlandırmaya gidiyor. Örneğin bir kısmı 2 saatlik dış çekim 1.500 TL, tüm gün hikaye çekimi 3.000 TL diyor. Bir kısmı ise 2 saatlik çekimi 1.500 TL’den başlatarak, çekim saati 4’e çıkınca 2.500 TL, 6 saate çıkınca 3.500 TL şeklinde fiyat veriyor.

 • İstanbul düğün fotoğrafçılarının kullandığı ekipmanlar arttıkça, fiyatlar da artabiliyor. Bazı firmalar drone ile çekimi standart paketleri içerisinde tutarken, bazı fotoğrafçılar ekstra ücret talep ediyor.

 • Çekimin türü de önemli bir etken. Konsept düğün fotoğrafları için birçok aksesuar kullanılıyor ve önceden bir hikaye oluşturuluyor. Tabii bunlardan dolayı da konsept çekimlerinin fiyatları standardın biraz üzerinde oluyor.

 • İşin içine popüler bir isim, yıllar içinde kazanılan tecrübe vs. gibi faktörler girdikçe fiyatlar artıyor. Örneğin ünlü birkaç isimle çalışmış olan bir fotoğrafçının fiyatları, kimi zaman aynı ölçüde beğendiğin başka bir fotoğrafçıdan daha pahalı olabiliyor.

Sonuç olarak düğün fotoğrafçılığında fiyatı belirleyen çok belirgin faktörler olmadığını, fotoğrafın bir sanat olduğunu ve sanata fiyat biçmenin çok kolay olmadığını belirtmek isteriz.

İstanbul’daki Düğün Fotoğrafçıları ve Fiyatları

İstanbul, fotoğrafçı açısından oldukça zengin bir şehir. E malum birçok dış çekim mekanı da var.

Ancak bu kadar seçenek içerisinden aradığın gibi bir fotoğrafçıyı bulman zor olabilir. İşte o nedenle senin için İstanbul düğün fotoğrafçısı tavsiyelerinde bulunduk.

1- Selçuk İnci Photography

Selçuk İnci Photography düğün fotoğrafçısı İstanbul firmaları arasında en beğendiklerimden biri. Paket fiyatı minimum 1.000-1.500 TL aralığında. Selçuk İnci, 12 yıllık fotoğraf tecrübesiyle çiftlerin mutlu anlarını ölümsüzleştiriyor!

Selçuk İnci Photography

2- Lusnika Wedding

İstanbul dış çekim fotoğrafçılarından Lusnika Wedding, Beşiktaş bölgesinde yer alıyor. Paket fiyatları 1.000 – 1.500 TL’den başlayan firmanın sunduğu birçok kampanya var. Kaçırmamak için acele etmeni öneririm.

Lusnika Wedding

Bu yazıyı incelemeden düğün fotoğrafçını seçme: Düğün Fotoğrafçını Seçmene Yardım Ediyoruz!

3- Endless Wedding

Bu profesyonel İstanbul düğün fotoğrafçısı Kadıköy'de yer alıyor. Endless Wedding’in şöyle öne çıkan bir özelliği var ki: Yurt dışında çekim yapmak isteyen çiftlere de hizmet veriyor! Dış çekim fotoğraf fiyatları ise 1.000 – 1.500 TL aralığında.

Endless Wedding

Düğün fotoğraflarında büyüleyici görünmeni sağlayacak gelinliğini seçtin mi? Gelinlik alışverişine çıkmadan şu yazımıza bakmanda fayda var: İstanbul’da Gelinlik Fiyatlarını Araştırdık!

4- Ufuk Tan Keleş

Bir diğer Kadıköy fotoğrafçısı olan Ufuk Tan Keleş; düğün belgeseli, konsept çekim, düğün hikayesi gibi birçok alanda hizmet veriyor. Düğün fotoğrafı çekim fiyatları 1.000 TL’den başlayan fotoğrafçı, bohem tarzdaki kareleriyle dikkat çekiyor.

istanbul'da düğün fotoğrafçısı fiyatları

5- Halil Sarı Fotoğrafçılık

Halil Sarı Fotoğrafçılık; çiftlerin doğal olduğu anları çekerek, müthiş kareler yakalıyor. Firmanın dış çekim fiyatları ise 1.000-1.500 TL'den başlıyor.

istanbul'da düğün fotoğrafçısı fiyatları

6- Evet Dedim

İstanbul düğün fotoğrafçılarından Evet Dedim, Beşiktaş’ta yer alıyor. Paket fiyatları ise minimum 1.500-2.000 TL aralığında.

istanbul'da düğün fotoğrafçısı fiyatları

Peki bir düğün baştan sona her şeyiyle ne kadara mal olur, biliyor musun? İşte cevabı: A’dan Z’ye Düğün Masrafları

7- Ersin Çiçek Photography

Ersin Çiçek Düğün Fotoğrafçısı İstanbul Avrupa yakasında yer alıyor. Paket fiyatları 1.500 – 2.000 TL’den başlayan fotoğrafçı, kumsal çekimlerinde ise çiftlere özel %35 indirim sunuyor.

istanbul'da düğün fotoğrafçısı fiyatları

Bembeyaz karların arasında romantik pozlar vermeye ne dersin? Bence bu yazıyı da incele: Kış Düğünleri İçin İçleri Isıtacak 10 Düğün Fotoğrafı Fikri

8- Yüşa İpek

Klasik düğün fotoğraflarının ötesinde yaratıcı kareler isteyen çiftler buraya! İstanbul fotoğrafçılarından Yüşa İpek’in paket fiyatları 1.000 – 1.500 TL aralığında.

istanbul'da düğün fotoğrafçısı fiyatları

Bak bu yazıda İstanbul'da çekim yapabileceğiniz mekanları listeledik: İstanbul’da Düğün Fotoğrafı İçin En İdeal Mekanlar

9- U&G Wedding

U&G Wedding düğün fotoğrafçısı İstanbul Anadolu yakasında yer alıyor. Ayrıca Düğün.com çiftlerine özel sunduğu %50’ye varan indirimler bulunuyor. Firma sayfasını incelemek için acele et!

istanbul'da düğün fotoğrafçısı fiyatları

Bu yaratıcı pozlara göz at, hoşuna gidenleri fotoğrafçınla paylaşmayı unutma: Düğün Fotoğrafı Fikirleri

10- Eray Hacıosmanoğlu

Bakırköy’de yer alan Eray Hacıosmanoğlu minimum 1.000 TL’den başlayan fiyatlar sunuyor. Ayrıca düğün fotoğrafları, düğün klibi ve video çekimleriyle ilgili kullandıkları alt yapının; moda çekimleri, klip ve film sektöründe kullanılanlarla aynı olduğunu belirtiyorlar. Bu da çok hoş bir detay!

istanbul'da düğün fotoğrafçısı fiyatları

Sen düğün fotoğrafçılarının sunduğu hizmet karşılığında talep ettikleri fiyatlar hakkında ne düşünüyorsun? Sence yüksek fiyatlar mı talep ediyorlar, yoksa hak ettikleri ücreti mi? Fikrini bizimle paylaşabilirsin. Bu arada şimdiden İstanbul düğün fotoğrafçılarıyla iletişime geçersen, erken rezervasyon indirimlerini yakalayabilirsin!

Düğün Fotoğrafçıları

Her yıl 300.000 çift, Düğün.com aracılığıyla firmalarla anlaşıyor. Sen de yüzlerce firma arasından sana uygun olanı bul.

Sıradaki Makaleler

Düğün Fotoğrafçısı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Fotoğrafçısı Firmaları

Düğün Fotoğrafçısı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

1 yorum

AS

Aylin Suna

14/10/2014

Düğün fotoğrafı kadar düğün videosu da cok eglenceli bence ben kesinlikle düğün videosunu da isterim