İstanbul'da Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

Okuma Süresi: 5:40 DK

14.02.2019

Düğün masraflarını hesaplarken her detayı düşündüğünü tahmin edebiliyorum. Tabii fotoğraf çekimi de göz ardı edilemeyecek bir harcamaya neden oluyor. Planlamana yardımcı olabilmek adına senin için firmalarla konuştum ve fiyatlarla ilgili bir araştırma yaptım. Şunu söyleyebilirim ki standart bir fiyattan bahsetmek pek mümkün değil, düğün fotoğrafçısı fiyatları İstanbul’da değişkenlik gösteriyor. “Düğün dış çekim fiyatları 2018 yılında nasıl?” sorusunun cevabını ortalama rakamlarla bu yazıda bulabilirsin!

İstanbul’da düğün fotoğrafçılarının fiyatlar konusunda hemfikir oldukları konu şu ki: İstenilen tarihe, konsepte, düğün albümünün kalitesine göre fiyatlarda değişiklik olabiliyor. Yani fotoğrafçılarla konuştuğunda tam olarak bir fiyat alabilmen için kafanda neler olduğunu anlatman gerekiyor.

Tabii her firmaya gidip ofisinde tek tek görüş demeyeceğim. Biliyorsun ki bunun kolay yolu Düğün.com üzerinden firmalardan fiyat teklifi almaktan geçiyor!

zalwgr41ncbbxp7m - istanbul'da düğün fotoğrafçısı fiyatları

Öncelikle senin için seçtiğim bazı fotoğrafçıları ve fiyatlarını listeledim. Bunları inceledikten sonra düğün fotoğrafçıları ve fiyatları hakkında kafanda bir şeyler şekillenecek. Daha sonra ise İstanbul’da düğün fotoğrafçılarının fiyatlarının neye göre değişkenlik gösterdiğini, standart ve ekstra paketlerinde ne gibi hizmetler sunduklarını anlatmaya çalıştım:

İstanbul’daki Düğün Fotoğrafçıları ve Fiyatları

İstanbul, fotoğrafçı açısından oldukça zengin bir şehir. E malum birçok dış çekim mekanı da var.

Ancak bu kadar seçenek içerisinden aradığın gibi bir fotoğrafçıyı bulman zor olabilir. İşte o nedenle senin için İstanbul düğün fotoğrafçısı tavsiyelerinde bulundum.

1- Bolkan Gökçen

Bolkan Gökçen düğün fotoğrafçısı İstanbul firmaları arasında en beğendiklerimden biri. Paket fiyatı minimum 1.000-1.500 TL aralığında. Ayrıca bir süreliğine Düğün.com çiftlerine drone çekimi hizmetini ücretsiz olarak veriyor.

n85ekpyds5at5fsm - istanbul'da düğün fotoğrafçısı fiyatları

Hala nerede fotoğraf çektirmen gerektiğine karar veremediysen bu mekanlara göz at: İstanbul’da Düğün Fotoğrafı İçin En İdeal Mekanlar

2- Berkay Pınar

İstanbul dış çekim fotoğrafçılarından Berkay Pınar, Beyoğlu bölgesinde yer alıyor. Paket fiyatları 1.000 TL’den başlayan firmanın sunduğu birçok kampanya var. Kaçırmamak için acele etmeni öneririm.

3olw0ozcmdqehlsm - istanbul'da düğün fotoğrafçısı fiyatları

Bu yazıyı incelemeden düğün fotoğrafçını seçme: Düğün Fotoğrafçını Seçmene Yardım Ediyoruz!

3- Elif Çifçi Photography

Bu profesyonel İstanbul düğün fotoğrafçısı Kadıköy’de yer alıyor. Elif Çifci Photography’nin şöyle öne çıkan bir özelliği var ki: Yurt dışında çekim yapmak isteyen çiftlere de hizmet veriyor! Dış çekim fotoğraf fiyatları ise 1.000 – 1.500 TL aralığında.

q2abida93z5uhcf1 - istanbul'da düğün fotoğrafçısı fiyatları

Düğün fotoğraflarında büyüleyici görünmeni sağlayacak gelinliğini seçtin mi? Gelinlik arlışverişine çıkmadan şu yazımıza bakmanda fayda var: İstanbul’da Gelinlik Fiyatlarını Araştırdık!

4- Ufuk Tan Keleş

Bir diğer Kadıköy fotoğrafçısı olan Ufuk Tan Keleş; düğün belgeseli, konsept çekim, düğün hikayesi gibi birçok alanda hizmet veriyor. Düğün fotoğrafı çekim fiyatları 1.000 TL’den başlayan fotoğrafçı, bohem tarzdaki kareleriyle dikkat çekiyor.

afypy8jx8ibsyu9t - istanbul'da düğün fotoğrafçısı fiyatları

5- Alihan Kutlu

Alihan Kutlu’nun dış çekim fiyatları 1.250 TL’den başlıyor. Ayrıca Düğün.com çifti olarak şimdiden anlaşma yaparsan da %15’e varan indirimlerinden faydalanabilirsin.

Alihan Kutlu ile çalışan bir çiftin hikayesini okumak istersen buraya linkini eklediğim makaleye de göz atabilirsin: Kız Kulesi’nde Gelen Teklif: Simge ve Can!

7uhifwiv56lzkthz - istanbul'da düğün fotoğrafçısı fiyatları

6- Evet Dedim

İstanbul düğün fotoğrafçılarından Evet Dedim, Beşiktaş’ta yer alıyor. Paket fiyatları ise minimum 1.500-2.000 TL aralığında.

bul4z9ojgdounq5g - istanbul'da düğün fotoğrafçısı fiyatları

Peki bir düğün baştan sona her şeyiyle ne kadara mal olur, biliyor musun? İşte cevabı: A’dan Z’ye Düğün Masrafları

7- Ersin Çiçek Photography

Ersin Çiçek Düğün Fotoğrafçısı İstanbul Avrupa yakasında yer alıyor. Paket fiyatları 1.000 TL’den başlayan fotoğrafçı, kumsal çekimlerinde ise çiftlere özel %35 indirim sunuyor.

nbyas3bdamhnrjrx - istanbul'da düğün fotoğrafçısı fiyatları

Bembeyaz karların arasında romantik pozlar vermeye ne dersin? Bence bu yazıyı da incele: Kış Düğünleri İçin İçleri Isıtacak 10 Düğün Fotoğrafı Fikri

8- Yüşa İpek

Klasik düğün fotoğraflarının ötesinde yaratıcı kareler isteyen çiftler buraya! İstanbul fotoğrafçılarından Yüşa İpek’in paket fiyatları 1.000 – 1.500 TL aralığında.

y8ziiibeuqv8qibi - istanbul'da düğün fotoğrafçısı fiyatları

9- U&G Wedding

U&G Wedding düğün fotoğrafçısı İstanbul Anadolu yakasında yer alıyor. Ayrıca Düğün.com çiftlerine özel sunduğu %50’ye varan indirimler bulunuyor. Firma sayfasını incelemek için acele et!

b6lgnt8odxsywffa - istanbul'da düğün fotoğrafçısı fiyatları

10- Eray Hacıosmanoğlu

Bakırköy’de yer alan Eray Hacıosmanoğlu minimum 1.000 TL’den başlayan fiyatlar sunuyor. Ayrıca düğün fotoğrafları, düğün klibi ve video çekimleriyle ilgili kullandıkları alt yapının; moda çekimleri, klip ve film sektöründe kullanılanlarla aynı olduğunu belirtiyorlar. Bu da çok hoş bir detay!

a0fkhusvepqi3urd - istanbul'da düğün fotoğrafçısı fiyatları

Bu yaratıcı pozlara göz at, hoşuna gidenleri fotoğrafçınla paylaşmayı unutma: Düğün Fotoğrafı Fikirleri

Düğün Fotoğrafı Standart Paketleri

Paket detaylarına geçmeden önce düğün fotoğrafçılarının kullandığı terimleri buradan öğrenebilirsin: Düğün Fotoğrafçıları Jargonu

Öncelikle İstanbul dış çekim fiyatlarından başlayalım. En çok tercih edilen paketlerden bir tanesi 2 saatlik dış mekan gelin - damat fotoğraf çekimi.

9enfhwea7fighmvg - istanbul'da düğün fotoğrafçısı fiyatları

Gelin – damat katalog veya portre çekimi de denen bu çekimi, düğün günü veya belirlediğiniz başka bir günde de yapabilirsin. Fiyatlara dönersek böyle bir çekim için 1000-1500 TLaralığında bir rakamı gözden çıkartman gerektiğini belirtmeliyim.

Bu fiyatlar genellikle fotoğrafların ham hallerinin ve belli sayıda Photoshop’lu fotoğrafın DVD formatında teslim edilmesini kapsıyor. DVD’ye ek olarak, bir albüm setine de sahip olabiliyorsun.

Standart Pakette Neler Var?

 • Çekilen fotoğrafların hepsi (flash bellek veya CD ile)

 • 1 büyük albüm

 • 2 aile albümü

 • 1 / 2 adet poster

eduoswawxqljao2b - istanbul'da düğün fotoğrafçısı fiyatları

Albümlerle alakalı taleplerinin fiyat konusunda belirleyici olduğunu söyleyebilirim. Her fotoğrafçının albüm paketi olarak sunduğu içerik farklılık gösteriyor. Hatta bazı fotoğrafçılar birkaç farklı albüm ve baskı kalitesi sunup ona göre farklı fiyatlandırma yapıyor.

Bu tür detayları netleştirmek için fotoğrafçına gerekli soruları sorduğundan emin olmalısın. Hatta sana önerim görüşmeye fotoğrafçına sorman gereken bu 10 sorunun bir çıktısını alıp gitmen.

4pdc5tb1b3jt2jjp - istanbul'da düğün fotoğrafçısı fiyatları

Şunu da belirteyim ki; işin içine popüler bir isim, yıllar içinde kazanılan tecrübe vs. gibi faktörler girdikçe fiyatlar artıyor. Örneğin ünlü birkaç isimle çalışmış olan bir fotoğrafçının fiyatları, kimi zaman aynı ölçüde beğendiğin başka bir fotoğrafçıdan daha pahalı olabiliyor.

Ekstra Hizmetler ve Fiyatları

Standart paketlerin dışında firmaların verdikleri hizmetler ve fiyatlandırmalar şu şekilde:

 • Düğün Hikayesi: Gelelim yine en çok tercih edilenlerden biri olan düğün hikayesi fotoğraflarına. Hikaye çekimlerinde her şey kuafördeki hazırlık aşamasından itibaren fotoğraflanmaya başlıyor ve 2 saatlik dış çekimle birleştirilip, ilk dansın sonuna kadar sürüyor.
  Düğün hikayesi fiyatları 1500 TL’den başlıyor. Daha önce de söylediğim gibi popülerlik, tecrübe vs. gibi faktörleri göz önünde bulundurarak 6.000 TL'ye kadar çıkan rakamlara da hazırlıklı olmalısın.

rqpr4pnzqtnidfi3 - istanbul'da düğün fotoğrafçısı fiyatları
 • Save The Date: Düğün tarihini ilan etmek için çektireceğin fotoğraflara Save The Date deniyor. Düğün fotoğrafçıları İstanbul’da bu çekim için 750 TL ile 2.000 TL arasında fiyatlar talep ediyor.

Save The Date hakkında daha fazla bilgi istersen, o da burada: Merak Edenler İçin Save the Date Ne Demek | Ne Zaman Çekilir?

43pvajlxhelkbkaq - istanbul'da düğün fotoğrafçısı fiyatları
 • Trashday: Dilediğin gibi denize girebildiğin, kumlarda yatabildiğin bu fotoğraf çekimi için fiyatlar ortalama 2.000 – 3.000 TL aralığında değişiyor.

kdq7ayxep555gs6j - istanbul'da düğün fotoğrafçısı fiyatları
 • Düğün Klibi: Ortalama 4-5 dakika süren düğün klibi fiyatları da çekimin kaç dakika olacağına, ne için çekileceğine göre değişiyor. Ama ortalama bir fiyat istersen de 500 TL’den başlayıp 2.500 TL’ye kadar arttığını söyleyebilirim.

 • Şehir Dışında Çekim: Düğün fotoğraflarını İstanbul dışında başka bir şehirde çektirmek istiyorsun diyelim. Bunun için düğün fotoğrafçına paket fiyatı haricinde bir ödeme yapman gerekmiyor. Sadece yol ve konaklamasını karşılaman yeterli.

jp9bwy9wqanpo7pw - istanbul'da düğün fotoğrafçısı fiyatları
 • Ayrıca kimi fotoğrafçılar hazırladıkları belli konseptlerdeki çekimlere fiyat biçerken, kimileri çekim saatindeki artış başına farklı bir fiyatlandırmaya gidiyor. Örneğin bir kısmı 2 saatlik dış çekim 1500 TL, tüm gün hikaye çekimi 3000 TL diyor. Bir kısmı ise 2 saatlik çekimi 1500 TL’den başlatarak, çekim saati 4’e çıkınca 2500 TL, 6 saate çıkınca 3500 TL şeklinde fiyat veriyor.

nrbjiawf5poxzton - istanbul'da düğün fotoğrafçısı fiyatları

Sonuç olarak düğün fotoğrafçılığında fiyatı belirleyen çok belirgin faktörler olmadığını, fotoğrafın bir sanat olduğunu ve sanata fiyat biçmenin çok kolay olmadığını belirtmek isterim. Aklımızda kalan teknik bazı faktörleri yine de şöyle bir hatırlayalım: Fotoğrafçının popülerliği ve tecrübesi, çekime katılan ekip sayısı ve ekipmanın ne olduğu, çekimin süresi ve içeriği! Sen düğün fotoğrafçılarının sunduğu hizmet karşılığında talep ettikleri fiyatlar hakkında ne düşünüyorsun? Sence yüksek fiyatlar mı talep ediyorlar, yoksa hak ettikleri ücreti mi? Fikrini bizimle paylaşabilirsin.

Bak bu yazıda İstanbul'da çekim yapabileceğiniz mekanları listeledik: İstanbul’da Düğün Fotoğrafı İçin En İdeal Mekanlar

Şehrindeki En İyi Düğün Fotoğrafçısı Firmaları

Her yıl 300.000 çift, Düğün.com aracılığıyla firmalarla anlaşıyor. Sen de yüzlerce firma arasından sana uygun olanı bul.

DÜĞÜN FOTOĞRAFÇILARI

Sıradaki Makaleler

Düğün Fotoğrafçısı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Fotoğrafçısı Firmaları

Düğün Fotoğrafçısı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

Yorumlar (1)

AS

Aylin Suna

14/10/2014

Düğün fotoğrafı kadar düğün videosu da cok eglenceli bence ben kesinlikle düğün videosunu da isterim