İstanbul'da Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

Bürde Özkök tarafından yazılmıştır.

5:53 dakika

03.10.2022

Düğün masraflarını hesaplarken sana yardımcı olması için İstanbul’daki düğün fotoğrafçılarıyla konuştuk ve fiyatlarla ilgili bir araştırma yaptık. “Düğün dış çekim fiyatları nasıl?” sorusunun cevabını ortalama rakamlarla bu yazıda bulabilirsin!

i̇stanbul'da düğün fotoğrafçısı fiyatları

İstanbul’da düğün fotoğrafçılarının fiyatlar konusunda hemfikir oldukları bir konu var. O da şu: İstenilen tarihe, konsepte, düğün albümünün kalitesine göre fiyatlarda değişiklik olabiliyor. Yani fotoğrafçılarla konuştuğunda tam olarak bir fiyat alabilmen için kafanda neler olduğunu anlatman gerekiyor.

Tabii her firmaya gidip ofisinde tek tek görüş demeyeceğiz. Biliyorsun ki bunun kolay yolu Düğün.com üzerinden firmalardan fiyat teklifi almaktan geçiyor!

i̇stanbul'da düğün fotoğrafçısı fiyatları

Düğün Fotoğrafı Standart Paketleri ve Fiyatları

Paket detaylarına geçmeden önce düğün fotoğrafçılarının kullandığı terimleri buradan öğrenebilirsin: Düğün Fotoğrafçıları Jargonu

Öncelikle İstanbul dış çekim fiyatlarından başlayalım. En çok tercih edilen paketlerden bir tanesi 2 saatlik dış mekan gelin - damat fotoğraf çekimi.

Gelin – damat katalog veya portre çekimi de denen bu çekimi, düğün günü veya belirlediğiniz başka bir günde de yapabilirsin.

Şimdi gelelim standart paketin içeriğine:

  • Çekilen fotoğrafların hepsi (flash bellek veya CD ile)

  • 1 büyük albüm

  • 2 aile albümü

  • 1 / 2 adet poster

Fiyatlara dönersek böyle bir çekim için minimum 1.500 -3.000 TL arasında bir rakamı gözden çıkartman gerekiyor.

Bu fiyatlar genellikle fotoğrafların ham hallerinin ve belli sayıda Photoshop’lu fotoğrafın DVD formatında teslim edilmesini kapsıyor. DVD’ye ek olarak, bir albüm setine de sahip olabiliyorsun.

i̇stanbul'da düğün fotoğrafçısı fiyatları

Albümlerle alakalı taleplerin, fiyat konusunda belirleyici oluyor. Her fotoğrafçının albüm paketi olarak sunduğu içerik farklılık gösteriyor. Hatta bazı fotoğrafçılar birkaç farklı albüm ve baskı kalitesi sunup ona göre fiyatlandırma yapıyor.

Bu tür detayları netleştirmek için fotoğrafçına gerekli soruları sorduğundan emin olmalısın. Hatta sana önerimiz görüşmeye fotoğrafçına sorman gereken bu 10 sorunun bir çıktısını alıp gitmen.

i̇stanbul'da düğün fotoğrafçısı fiyatları

Ekstra Hizmetler ve Fiyatları

2 saatlik standart çekimlerin dışında firmaların çiftlere sunduğu alternatif hizmetler hizmetler ve fiyatlandırmalar şu şekilde:

  • Düğün Hikayesi: Gelelim yine en çok tercih edilenlerden biri olan düğün hikayesi fotoğraflarına. Hikaye çekimlerinde her şey kuafördeki hazırlık aşamasından itibaren fotoğraflanmaya başlıyor ve 2 saatlik dış çekimle birleştirilip, ilk dansın sonuna kadar sürüyor.
    Düğün hikayesi fiyatları minimum 1.500 TL’den başlıyor. Daha önce de söylediğimiz gibi popülerlik, tecrübe vs. gibi faktörleri göz önünde bulundurarak 10.000 TL'nin üstüne kadar çıkan rakamlara da hazırlıklı olmalısın.

i̇stanbul'da düğün fotoğrafçısı fiyatları

  • Düğün Klibi: Ortalama 4-5 dakika süren düğün klibi fiyatları da çekimin kaç dakika olacağına, ne için çekileceğine göre değişiyor. Ama ortalama bir rakam istersen de düğün klibi fiyatlarının minimum 1.500 TL’den başlayıp 3.000 TL’ye kadar arttığını söyleyebiliriz.

  • Şehir Dışında Çekim: Düğün fotoğraflarını İstanbul dışında başka bir şehirde çektirmek istiyorsun diyelim. Bunun için düğün fotoğrafçına paket fiyatı haricinde bir ödeme yapman gerekmiyor. Sadece yol ve konaklamasını karşılaman yeterli.

i̇stanbul'da düğün fotoğrafçısı fiyatları

  • Save The Date: Düğün tarihini ilan etmek için çektireceğin fotoğraflara Save The Date deniyor. Düğün fotoğrafçıları İstanbul’da bu çekim için 1.500 TL ile 2.000 TL arasında fiyatlar talep ediyor.

Save The Date hakkında daha fazla bilgi istersen, o da burada: Merak Edenler İçin Save the Date Ne Demek | Ne Zaman Çekilir?

i̇stanbul'da düğün fotoğrafçısı fiyatları

İstanbul Düğün Fotoğrafı Fiyatlarını Neler Etkiliyor?

İstanbul'daki fotoğrafçıların düğün için yaptıkları çekimlerin fiyatları için geniş bir aralığın söz konusu olduğunu söyleyebiliriz. Bu noktada fiyatları etkileyen kriterleri de kısaca anlatalım:

Çekim Süresi

Çekimin ne kadar süreceği fiyatları etkileyen faktörlerin başında geliyor. Kimi fotoğrafçılar hazırladıkları belli konseptlerdeki çekimlere fiyat biçerken, kimileri çekim saatindeki artış başına farklı bir fiyatlandırmaya gidiyor. Örneğin; bir kısmı 2 saatlik dış çekim 1.500 TL, tüm gün hikaye çekimi 3.000 TL diyor. Bir kısmı ise 2 saatlik çekimi 1.500 TL’den başlatarak, çekim saati 4’e çıkınca 2.500 TL, 6 saate çıkınca 3.500 TL şeklinde fiyat veriyor.

Drone Düğün Çekim Fiyatları

İstanbul düğün fotoğrafçılarının kullandığı ekipmanlar arttıkça, fiyatlar da artabiliyor. Klasik kamera ile yapılan çekimlere kıyasla drone ile düğün çekim fiyatları daha yüksek olabiliyor. Bazı firmalar drone ile çekimi standart paketleri içerisinde tutarken, bazı fotoğrafçılar ekstra ücret talep ediyor.

Çekim Türüne Göre Fiyatlar

Çekimin türü de önemli bir etken. Konsept düğün fotoğrafları için birçok aksesuar kullanılıyor ve önceden bir hikaye oluşturuluyor. Tabii bunlardan dolayı da konsept çekimlerinin fiyatları standardın biraz üzerinde oluyor.

Marka Değeri

İşin içine popüler bir isim, yıllar içinde kazanılan tecrübe vs. gibi faktörler girdikçe fiyatlar artıyor. Örneğin ünlü birkaç isimle çalışmış olan bir fotoğrafçının fiyatları, kimi zaman aynı ölçüde beğendiğin başka bir fotoğrafçıdan daha pahalı olabiliyor.

Sonuç olarak düğün fotoğrafçılığında fiyatı belirleyen çok belirgin faktörler olmadığını, fotoğrafın bir sanat olduğunu ve sanata fiyat biçmenin çok kolay olmadığını belirtmek isteriz.

İstanbul’daki Düğün Fotoğrafçıları ve Fiyatları

İstanbul, fotoğrafçı açısından oldukça zengin bir şehir. E malum birçok dış çekim mekanı da var.

Ancak bu kadar seçenek içerisinden aradığın gibi bir fotoğrafçıyı bulman zor olabilir. İşte o nedenle senin için İstanbul düğün fotoğrafçısı tavsiyelerinde bulunduk.

1- Evet Dedim

İstanbul düğün fotoğrafçılarından Evet Dedim, Beşiktaş’ta yer alıyor. Paket fiyatları ise minimum 3.000-5.000 TL aralığında.

i̇stanbul'da düğün fotoğrafçısı fiyatları

Evet Dedim

Evet Dedim

Firmayı İncele

2- Stüdyo Tek

Stüdyo Tek düğün fotoğrafçısı İstanbul Anadolu yakasında yer alıyor. Minimum paket fiyatlarının 1.500-3.000 TL aralığında olduğu firmanın Düğün.com çiftlerine özel sunduğu indirimler bulunuyor. Firma sayfasını incelemek için acele et!

Stüdyo Tek

Stüdyo Tek

Stüdyo Tek

Firmayı İncele

3- Zümrüt Fotoğrafçılık

Klasik düğün fotoğraflarının ötesinde yaratıcı kareler isteyen çiftler buraya! İstanbul fotoğrafçılarından Zümrüt Fotoğrafçılık’in paket fiyatları 5.000-7.500 TL aralığında.

Zümrüt Fotoğrafçılık

4- Ekare Fotoğrafçılık

Romantik fotoğraf çalışmalarıyla dikkat çeken Ekare Fotoğrafçılık, şehir içi ve şehir dışında yapılacak çekimler için hizmet sağlıyor. Firmada minimum fiyatlar 1.500-3.000 TL arasında.

Ekare Fotoğrafçılık

5- Vast Wedding

Eğlenceli bir düğün çekimi planlıyorsan Vast Wedding ekibinin bu alanda deneyimli olduğunu belirtelim. Firma profilinde yer alan karelere göz atarsan, firma ekibinin imza attığı birbirinden keyifli ve romantik fotoğrafları görebilirsin.

Vast Wedding’in en düşük paket fiyatlarının 3.000-5.000 TL civarında olduğunu da belirtelim.

i̇stanbul'da düğün fotoğrafçısı fiyatları

Vast Wedding

Vast Wedding

Firmayı İncele

6- Mehmet Budak Wedding Photography

İstanbul’da düğün çekimi alanında hizmet veren deneyimli firmalardan olan Mehmet Budak Wedding Photography’den düğün belgeseli, düğün hikayesi, düğün klibi, konsept çekim, nişan çekimi, save the date, trashday gibi çekim türleri için hizmet alabilirsin.

Fiyatlar ise 1.500-3.000 TL’den başlıyor.

i̇stanbul'da düğün fotoğrafçısı fiyatları

7- Olivo Wedding

Olivo Wedding, her tür düğün çekimi için hizmet alabileceğin İstanbul düğün fotoğrafçıları arasında yer alıyor. Ekibin, çekimlerde jimmy-jib, go-pro ve sualtı gibi son derece profesyonel ekipmanlar kullandığını da ekleyelim.

Firmanın fiyatlarını merak edenler için de 1.500-3.000 TL’den başladığını belirtelim.

i̇stanbul'da düğün fotoğrafçısı fiyatları

Olivo Wedding

Olivo Wedding

Firmayı İncele

8- Bekir Işık Düğün Fotoğrafçısı

Aklına gelen tüm düğün fotoğraf ve video çekimlerinde hizmet veren Bekir Işık Düğün Fotoğrafçısı, çift memnuniyetini ön planda tutuyor. Çekim öncesi çiftlerle bir araya gelip onları tanıyor ve beklentilerini öğrenerek, çekim programını buna göre oluşturuyor.

Minimum paket fiyatları da 5.000-7.500 TL arasında.

i̇stanbul'da düğün fotoğrafçısı fiyatları

9- GNC Fotoğrafçılık

Etkileyici bir düğün albümü için tercih edebileceğin firmalardan biri de GNC Fotoğrafçılık. Düğün belgeseli, düğün hikayesi, düğün klibi, katalog çekimi, konsept çekim, nişan çekimi, save the date, trashday çekimleri için firmayla çalışabilirsin.

Uygun fiyatlarıyla dikkat çeken firmanın paket fiyatları en düşük 1.500-2.000 TL arasında.

GNC Fotoğrafçılık

10- Royal Fotoğrafçılık

Eğlenceli bir çekim süreci yaşamak, hayal ettiğiniz gibi düğün fotoğraflarına sahip olmak istiyorsan Royal Fotoğrafçılık ile çalışabilirsin. Profesyonel ekipmanlar kullanan ekip, çekim sırasında çiftlere poz, duruş, bakış ve gülüş gibi konularda da yönlendirmelerde bulunuyor.

Royal Fotoğrafçılık minimum paket fiyatları ise 1.000-1.500 TL arasında.

i̇stanbul'da düğün fotoğrafçısı fiyatları

Sen düğün fotoğrafçılarının sunduğu hizmet karşılığında talep ettikleri fiyatlar hakkında ne düşünüyorsun? Sence yüksek fiyatlar mı talep ediyorlar, yoksa hak ettikleri ücreti mi? Fikrini bizimle paylaşabilirsin. Bu arada şimdiden İstanbul düğün fotoğrafçılarıyla iletişime geçersen, erken rezervasyon indirimlerini yakalayabilirsin!

Şunlar da ilgini çekebilir:

Kış Düğünleri İçin İçleri Isıtacak 10 Düğün Fotoğrafı Fikri

İstanbul’da Düğün Fotoğrafı İçin En İdeal Mekanlar

Düğün Fotoğrafı Fikirleri

En Popüler Dış Çekim Konseptleri

A’dan Z’ye Düğün Masrafları

Düğün Fotoğrafçıları

Şehrindeki en iyi fotoğrafçılar Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Düğün fotoğrafçını bul

Sıradaki Makaleler

Düğün Fotoğrafçısı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Fotoğrafçıları Firmaları

Düğün Fotoğrafçıları kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 yorum

Chein

Düğün Tarihi: 26.11.2019


Hi, IM CHIEN from TAIWAN, i would like to have pre wedding photo shooting on Mar. 15 2020 at KAPADOCIA, i need dresses , suit, and makeup. please recommend photographers for me thank you

Düğün.com

Düğün.com
Hi, You can find the list of the photographers in Nevsehir here. You can look at their photos and contact with the ones you like. Best wishes...


aylin suna

Düğün Tarihi: 14.10.2014


Düğün fotoğrafı kadar düğün videosu da cok eglenceli bence ben kesinlikle düğün videosunu da isterim