İstanbul'da Düğün Davetiye Fiyatları

Bürde Özkök tarafından yazılmıştır.

4:00 dakika

05.10.2022

Düğün tarihin belli olduysa, sıra geldi davetiye bastırmaya! İstanbul’daki düğün davetiyesi firmalarını araştırdık, fiyatlarını öğrendik. Davetiye siparişi vermeden önce bu bilgileri okumanda fayda var. Ayrıca yazıdaki firma önerileri de sana fikir verecek!

i̇stanbul'da düğün davetiye fiyatları

Düğün Davetiyesi Fiyatları İstanbul’da Nasıl?

Davetiye fiyatları İstanbul’da ortalama 1 TL’den başlıyor ve çiftlerin taleplerine bağlı olarak 50 TL’ye kadar çıkabiliyor. Fiyat aralığının bu kadar geniş olması ise tamamen tasarımda sınır olmamasıyla alakalı.

İnce kağıt üzerine baskılı, mektup zarfına konulmuş sade bir davetiye modeli istersen 1-2 TL’ye satın alabilmen mümkün. Ancak üzerine eklettiğin her aksesuar bu rakamı yükseltecektir.

Fiyatlar, istenilen davetiye sayısına göre de değişiyor. Mesela 100 adet sipariş için fiyat 3 TL ise 300 davetiye siparişinde 2.5 TL’ye düşebiliyor.

Son yılların trendlerinden olan şeffaf davetiyelerin fiyatları 4 TL’den başlıyor. Aksesuarlara ve baskı kalitesine göre bu rakam artabiliyor.

Ahşap kutularda sunulan ve içerisinde sabun gibi hediyeler de olan düğün davetiyelerinin fiyatları ise 50 TL gibi bir rakamı bulabiliyor.

i̇stanbul'da düğün davetiye fiyatları

İstanbul Davetiye Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

  • Düğün davetiyesi İstanbul’da farklı fiyat aralıklarında bulunabiliyor. Bu fiyat farklarının en önemli nedeni kullanılan malzeme! Davetiye kartının gramajından, zarfın kalınlığına kadar birçok detay fiyatların değişmesinde etkili oluyor.

  • Fiyatları etkileyen bir diğer faktör ise baskı türü. Klasik bir davetiye baskısının fiyatı yaldızlı varak baskıya göre daha uygun olabiliyor. Kabartmalı baskılarda da rakamlar yükseliyor.

  • Gelelim şimdi aksesuarlara. Düğün davetiyesi modellerine baktığımızda birçok aksesuar kullanıldığını görüyoruz. Kozalaklar, tarçınlar, kuru çiçekler, kurdeleler… İşte bu aksesuarların cinsine göre fiyatlarda değişiklikler oluyor. Hatta kurdelenin ipek olup olmaması bile fiyat farkını ortaya çıkarıyor.

  • Davetiyenin katalogdan mı seçildiği yoksa özel olarak mı tasarlandığı fiyatı etkileyen en önemli faktörlerden. Eğer katalogdaki modellerden çok farklı bir tasarım istiyorsanız, firmaya bunu belirtiyorsunuz ve sizin için özel bir çalışma yapıp istediğiniz modeli hazırlıyorlar. Tabii bunun için ekstra bir ödeme de yapmak gerekiyor.

  • Hemen hemen bütün firmalar, adet sayısına göre rakam veriyor. Sipariş edeceğiniz davetiye sayısı arttıkça, adet başı fiyat düşüyor.

i̇stanbul'da düğün davetiye fiyatları

Hem uygun fiyatlı hem de hayalindeki gibi bir davetiye için bu faktörlere dikkat et: Davetiye Fiyatını Belirleyen 6 Faktör

İstanbul Düğün Davetiyesi Firmaları

İstanbul’un birçok farklı ilçesinde davetiye firması bulunuyor. Bu firmalarla iletişime geçebilir, istediğin modeller için fiyat teklifi alabilirsin. İşte İstanbul’daki en iyi davetiye firmalarından bazıları:

1- Davetiye Rüzgarı

Davetiye Rüzgarı’nda düğün davetiyesi tasarımlarında sınır yok. Bir bakıyorsunuz davetiyeler hasır iplerle süslenmiş, başka bir modelde ise rengarenk zarflarla donatılmış! İstediğiniz tasarımı seçebileceğiniz bu firmada minimum fiyatlar 1 TL'nin altında.

Davetiye Rüzgarı

2- Minimo Design Events

Kadıköy'de yer alan Minimo Design Events, uzun yıllara dayanan tecrübesiyle çiftlere hizmet veriyor. Firma, daha çok sade ve şık davetiyeleriyle ön plana çıkıyor. Ayrıca masa kartı ve menü tasarımı yapmaları da artı puan kazandırıyor. Minimum fiyatları ise 3-5 TL.

Minimo Design Events

3- Boutique.D'lara

İstanbul davetiyecilerinden Boutique.D'lara, Beşiktaş'ta yer alıyor. Düğün davetiyesinin yanı sıra masa kartı ve menü kartları da üretiyorlar. Firmanın davetiye fiyatları ise minimum 3-5 TL aralığında.

Boutique Dlara

4- Mert Davetiye

Modern tasarımlarıyla dikkat çeken bir firmayla tanıştıralım seni! Mert Davetiye'deki birbirinden şık modelleri mutlaka incelemelisin. Senin de aşağıdaki gibi bir davetiyen olsun istersen minimum adet fiyatları 1 TL'nin altında.

Mert Davetiye

Mert Davetiye

Mert Davetiye

Firmayı İncele

5- Davetiye Rengim

Davetiye Rengim, tasarım açısından tüm çiftlere hitap ediyor. Sade model isteyenler de düğününün ihtişamını davetiyesine yansıtmak isteyenler de bu firmayla iletişime geçebilir. Davetiye fiyatlarını merak edersen, 3-5 TL’den başlıyor.

Davetiye Rengim

6- Sim Davetiye

Sim Davetiye, İstanbul’un Beşiktaş ilçesinde yer alıyor. Firma sayfasındaki tasarımlara baktığında; floral, monogramlı, geometrik, vintage, özel tasarım birçok davetiye modeli yaptıklarını görebilirsin. Düğün davetiye fiyatları İstanbul’daki rakamlara göre gayet uygun. 1-2 TL’den başlıyor.

Sim Davetiye

7- Kanserli Çocuklara Umut Vakfı

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV) Umut Dükkanı’nda kanserli çocuklar ve ailelerine destek olmak için pek çok ürün yanında çeşitli davetiyeler tasarlanıyor. Bu davetiyelerle özel anlara farkındalık katarken geliriyle çocukların hayatına katkı sağlanıyor. Davetiye fiyatları da minimum 2-3 TL.

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı

8- Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı

Cerebral Palsy’li çocuk ve erişkinlere teşhis, tedavi, rehabilitasyon ve eğitim hizmeti sağlayarak onların hayata kazandırılmaları için faaliyette bulunan Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı davetiyeleri var sırada.

Özel gününde konuklarına sıradan bir davetiyeden daha değerli bir hediye vermek istiyorsan, vakfın taş, ahşap, açacak işlevi bulunan magnetleri, davetiye, kitap ayracı, masa kartı ve zarf seçenekleri arasından seçim yapabilirsin.

Fiyatlar ise minimum 5-8 TL arasında.

Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı

9- Bridesis

Fatih davetiye firmalarından Bridesis ile devam edelim! Firmanın yüzlerce davetiye modelinden birini seçebileceğin gibi, sana özel tasarım da yaptırabiliyorsun. Fiyatları ise çok uygun. 1 TL’nin altında.

Bridesis

10- Tohumlu Kalem

İstanbul davetiye firmalarından Tohumlu Kalem de Üsküdar’da bulunuyor. Kurşun kalemin bir yüzünde isimler, tarih, merasim ve tohum çeşidi yer alırken diğer yüzünde ise seçmiş olduğun özlü sözlere yer veriliyor.

Şehir dışına gönderim de yapan firmada minimum fiyatlar 2-3 TL.

Tohumlu Kalem


Düğün davetiyenle ilgili bu firmalarla görüşebilirsin. Dilersen İstanbul’daki tüm davetiyecileri de inceleyebilirsin. Ne kadar çok firmadan fiyat teklifi alırsan, o kadar iyi!


Şunlar da ilgini çekebilir:

Önce Bu Püf Noktalarını Oku, Sonra Düğün Davetiyeni Seç!

İstanbul Davetiye Firmalarından Düğün Davetiyesi Örnekleri

Bu Yıl En Sık Karşılaşacağımız Düğün Davetiye Modelleri

İstanbul'daki Uygun Düğün Davetiyeleri

Nikah Davetiyesi Yaptırabileceğin 15 Davetiye Firması

Davetiye Firmaları

Aşkınızı ilan edecek davetiyeler burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Davetiye firmanı seç

Bunlar da ilgini çekebilir

Düğün Davetiyesi kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Davetiyesi Firmaları

Düğün Davetiyesi kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

1 yorum

oya sevim

Düğün Tarihi: 14.10.2014


Çiftlerin fotoğrafının üzerinde olduğu davetiye çok güzelmiş