İstanbul'da Düğün Davetiyesi Fiyatları

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

Okuma Süresi: 3:52 DK

11.09.2019

Düğün tarihin belli olduysa, sıra geldi davetiye bastırmaya! İstanbul’daki düğün davetiyesi firmalarını araştırdık, fiyatlarını öğrendik. Davetiye siparişi vermeden önce bu bilgileri okumanda fayda var. Ayrıca yazıdaki firma önerileri de sana fikir verecek!

istanbul'da düğün davetiyesi fiyatları

Düğün Davetiyesi Fiyatları İstanbul’da Nasıl?

Davetiye fiyatları İstanbul’da 1 TL’den başlıyor ve çiftlerin taleplerine bağlı olarak 50 TL’ye kadar çıkabiliyor. Fiyat aralığının bu kadar geniş olması ise tamamen tasarımda sınır olmamasıyla alakalı.

İnce kağıt üzerine baskılı, mektup zarfına konulmuş sade bir davetiye modeli istersen 1-2 TL’ye satın alabilmen mümkün. Ancak üzerine eklettiğin her aksesuar bu rakamı yükseltecektir.

Fiyatlar, istenilen davetiye sayısına göre de değişiyor. Mesela 100 adet sipariş için fiyat 3 TL ise 300 davetiye siparişinde 2.5 TL’ye düşebiliyor.

Son yılların trendlerinden olan şeffaf davetiyelerin fiyatları 4 TL’den başlıyor. Aksesuarlara ve baskı kalitesine göre bu rakam artabiliyor.

Ahşap kutularda sunulan ve içerisinde sabun gibi hediyeler de olan düğün davetiyelerinin fiyatları ise 50 TL gibi bir rakamı bulabiliyor.

istanbul'da düğün davetiyesi fiyatları

İstanbul Davetiye Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

  • Düğün davetiyesi İstanbul’da farklı fiyat aralıklarında bulunabiliyor. Bu fiyat farklarının en önemli nedeni kullanılan malzeme! Davetiye kartının gramajından, zarfın kalınlığına kadar birçok detay fiyatların değişmesinde etkili oluyor.

  • Fiyatları etkileyen bir diğer faktör ise baskı türü. Klasik bir davetiye baskısının fiyatı yaldızlı varak baskıya göre daha uygun olabiliyor. Kabartmalı baskılarda da rakamlar yükseliyor.

  • Gelelim şimdi aksesuarlara. Düğün davetiyesi modellerine baktığımızda birçok aksesuar kullanıldığını görüyoruz. Kozalaklar, tarçınlar, kuru çiçekler, kurdeleler… İşte bu aksesuarların cinsine göre fiyatlarda değişiklikler oluyor. Hatta kurdelenin ipek olup olmaması bile fiyat farkını ortaya çıkarıyor.

  • Davetiyenin katalogdan mı seçildiği yoksa özel olarak mı tasarlandığı fiyatı etkileyen en önemli faktörlerden. Eğer katalogdaki modellerden çok farklı bir tasarım istiyorsanız, firmaya bunu belirtiyorsunuz ve sizin için özel bir çalışma yapıp istediğiniz modeli hazırlıyorlar. Tabii bunun için ekstra bir ödeme de yapmak gerekiyor.

  • Hemen hemen bütün firmalar, adet sayısına göre rakam veriyor. Sipariş edeceğiniz davetiye sayısı arttıkça, adet başı fiyat düşüyor.

istanbul'da düğün davetiyesi fiyatları

Hem uygun fiyatlı hem de hayalindeki gibi bir davetiye için bu faktörlere dikkat et: Davetiye Fiyatını Belirleyen 6 Faktör

İstanbul Düğün Davetiyesi Firmaları

İstanbul’un birçok farklı ilçesinde davetiye firması bulunuyor. Bu firmalarla iletişime geçebilir, istediğin modeller için fiyat teklifi alabilirsin. İşte İstanbul’daki en iyi davetiye firmalarından bazıları:

1- Sa'de Invitation

İstanbul davetiyecilerinden Sa'de Invitation, Kağıthane'de yer alıyor. Düğün davetiyesinin yanı sıra masa kartı ve menü kartları da üretiyorlar. Firmanın davetiye fiyatları ise minimum 3-5 TL aralığında.

Byfeyzagoncal

Bazı tüyolar verdik: Önce Bu Püf Noktalarını Oku, Sonra Düğün Davetiyeni Seç!

2- Davetiye Kadıköy

Kadıköy’de yer alan ve şehir dışına da gönderim yapan firmanın, özellikle mühürlü davetiyeleri çiftler tarafından çok beğeniliyor. Aynı zamanda tasarımlarında geometrik desenlere de yer veriyorlar. Fiyatları da 2-3 TL’den başlıyor.

Davetiye Kadıköy

Buradaki modellere de bak: İstanbul Davetiye Firmalarından Düğün Davetiyesi Örnekleri

3- Prestij Davetiye

Bir diğer Kadıköy davetiye firması da Prestij! Firma; davetiye modelleri, magnet ve sukulent çeşitleriyle çiftlere hizmet veriyor. Prestij İstanbul düğün davetiyesi fiyatlarına bakacak olursak; çeşidine göre adet başı 1-2 TL’den başlıyor.

Prestij Davetiye

Davetiyene ne yazdıracağına karar verdin mi: En Güzel Davetiye Sözleri

4- Paprika Design

İstanbul davetiye firmalarından Paprika Design, sadeliği ve şıklığı aynı anda yakalamak isteyen çiftlere hitap ediyor. Firmanın 30 yıllık bir tecrübesi var. Her sene trendleri takip ederek, ona uygun tasarımlar ortaya çıkarıyorlar. Davetiye fiyatları da minimum 3-5 TL.

Paprika Design

Trendlerden uzak kalma: En Trend Düğün Davetiye Modelleri 2019

5- Vintage Atölye

Vintage Atölye’de düğün davetiyesi tasarımlarında sınır yok. Bir bakıyorsunuz davetiyeler mühürlerle ve kurumuş bitkilerle süslenmiş, başka bir modelde ise kurdelelerle donatılmış! İstediğiniz tasarımı seçebileceğiniz bu firmada fiyatlar 2-3 TL’den başlıyor.

Vintage Atölye

Vintage tasarımlara göz at: Vintage Davetiye Modelleri

6- Kişiye Özel Davetiye

Kişiye Özel Davetiye İstanbul’un Fatih ilçesinde yer alıyor. Firma sayfasındaki tasarımlara baktığında; fotoğraflı, renkli, vintage, özel tasarım birçok davetiye modeli yaptıklarını görebilirsin. Düğün davetiye fiyatları İstanbul’daki rakamlara göre gayet uygun. 1-2 TL’den başlıyor.

Kişiye Özel Davetiye

Şairane tarafını davetiyene yansıt: Ünlü Şairlerden Davetiye İçin Şiirler

7- Davetiye Rengim

Güngören’de yer alan Davetiye Rengim, 14 yıllık tecrübesiyle çiftlere hizmet veriyor. Firma, daha çok şeffaf davetiyeleriyle ön plana çıkıyor. Ayrıca kaligrafik davetiye tasarımı ve ücretsiz teslimat yapmaları da artı puan kazandırıyor. Minimum fiyatları ise 2-3 TL.

Davetiye Rengim

Davetiyede çiçeklerin modası geçmiyor: Floral Davetiye Seçenekleri

8- Beşiktaş Davetiye

Beşiktaş Davetiye, tasarım açısından tüm çiftlere hitap ediyor. Sade model isteyenler de düğününün ihtişamını davetiyesine yansıtmak isteyenler de bu firmayla iletişime geçebilir. Davetiye fiyatlarını merak edersen, 1-2 TL’den başlıyor.

Beşiktaş Davetiye

Kendine tema seç: Temalı Düğün Davetiyeleri

9- Beyaz Eskiz Tasarım Atölyesi

Vintage dokunuşları modern tasarımlarla birleştiren bir firmayla tanıştıralım seni! Beyaz Eskiz Tasarım Atölyesi'ndeki birbirinden şık modelleri mutlaka incelemelisin. Senin de aşağıdaki gibi bir davetiyen olsun istersen adet fiyatları 3-5 TL’den başlıyor.

Beyaz Eskiz Tasarım Atölyesi

Bu modellere bakmayan bin pişman: Modern Davetiye Modelleri

10- Radika Davetiye

Bayrampaşa davetiye firmalarından Radika ile sonlandıralım listeyi! Firmanın yüzlerce davetiye modelinden birini seçebileceğin gibi, sana özel tasarım da yaptırabiliyorsun. Fiyatları ise çok uygun. 1-2 TL’den başlıyor.

Radika Davetiye

Düğün davetiyenle ilgili bu firmalarla görüşebilirsin. Dilersen İstanbul’daki tüm davetiyecileri de inceleyebilirsin. Ne kadar çok firmadan fiyat teklifi alırsan, o kadar iyi!

Şehrindeki En İyi Düğün Davetiyesi Firmaları

Her yıl 300.000 çift, Düğün.com aracılığıyla firmalarla anlaşıyor. Sen de yüzlerce firma arasından sana uygun olanı bul.

DAVETİYE FİRMALARI

Sıradaki Makaleler

Düğün Davetiyesi kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Davetiyesi Firmaları

Düğün Davetiyesi kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

1 yorum

OS

Oya Sevim

14/10/2014

Çiftlerin fotoğrafının üzerinde olduğu davetiye çok güzelmiş