Bircan’ca Düğün Detayları

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

1:42 dakika

29.06.2020

Yazıma Dugun.com Çiftlerine sıcacık bir gülüş ve içten bir merhaba ile başlamak istiyorum.

İçim kıpır kıpır, sizinle paylaşmak istediğim o kadar çok şey var ki!

Öncelikle evlenmeden önceki ruh halimden bahsetmek istiyorum sizlere. Başlarda zaman hiç geçmeyecekmiş gibi gelir, sabırsızlanırsın. Aklına geldikçe için içine sığmaz. Ve acabalarla bekler durursun...

Sonra bir bakmışsın sabaha, mutlu bir son ve yepyeni bir başlangıçla uyanmışsın!

O sabaha uyanmadan önce ilk yapman gereken, nasıl bir gelin olmak istediğine karar vermek. Yıllar sonra düğün fotoğraflarına baktığında seçiminden dolayı mutluluk duymalısın, pişmanlık değil.

En önemli seçim elbette gelinliğin ve yakışıklı damadının kıyafeti olacak.

Sonrasını sıralamak gerekirse; makyaj, duvak, el çiçeğin, gelin ayakkabıların, aksesuarların ve gelin saçın gelecek...

bircan’ca düğün detayları

Gelinlik:

Nasıl bir gelin olmak istiyorsun, nasıl bir gelinlik hayal ediyorsun? Romantik, vintage, modern, prenses, çan etekli, sade, dantelli, taşlı... Bunlardan biri zaten çocukluk hayalindir bence. Kafanda mutlaka bir hayal vardır ama yeniliklere de açık ol derim ben.

Benim gelinlik seçimim dantelli ve romantik bir modeldi. Gelinlik modellerini inceleyip beğendiklerini kaydederek işe başlayabilirsin.

Makyaj:

Biz hem ağlarız hem gideriz, bilirsiniz... O büyük günde tabaka gibi bir makyajdansa yalın bir makyajla taçlandırın güzelliğinizi.

Aksesuar:

Genelde bir geline en çok yakışan takı incidir. Ama siz yine de gelinliğinize ve makyajınıza uygun bir takı seçin. Belki sizin gelinliğinize sallantılı ve pırıltılı bir kolye inciden çok daha fazla yakışacaktır. Taçlar da gelinlerin en gözde aksesuarlarından... Gülümsemeniz zatan en güzel aksesuarınız olacak!

bircan’ca düğün detayları

Saç:

Elbette gelin saçı modelinizde de yüzünüze ve gelinliğinize uygun bir model seçmelisiniz ama benim gönlüm hep klasik topuzdan yana. Gelinliğinize uygun saç ve makyaj tüyolarına bu yazıdan bakabilirsiniz.

Duvak:

Ben duvaksız olmaz diyenlerdenim. Uzun kısa hiç farketmez, saflığın ve masumiyetin simgesi olan, gelinliğin tamamlayıcısıdır bence duvak.

bircan’ca düğün detayları

Gelin el çiçeği:

İster düğün temanıza uygun rengarenk çiçekler, ister sade beyaz bir buket... O gün bekar kızlara ümit verecek bir gelin buketiniz mutlaka olmalı. Ben kendi gelin çiçeğimde rengarenk bir seçim yapmıştım.

Gelin Ayakkabısı:

Düğün günü bütün iş gelin ayakkabınıza düşüyor. Çok doğru ve rahat bir seçim yapmalısınız yoksa en güzel gününüz biraz ağrılı geçebilir.

Biz burda sadece fikirlerimizi ve deneyimlerimizi paylaşıyoruz. Siz hayalinizde olanı hiç kimse ve hiçbir şey için ertelemeyin! Unutmayın bu sizin hikayeniz.

Sevgi ile kalın, görüşmek üzere...

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

3 yorum

Arzu Nadir

Düğün Tarihi: 21.10.2014


Merhabalar bircan hanım çok güzel yazmışsınız ellerinize sağlık..


Dilan Fidan

Düğün Tarihi: 21.10.2014


blog'unuzun da takipçisiyim size burda raslamam hoş oldu :)


ecem yavuz

Düğün Tarihi: 02.01.2015


maşşallah allah nazarlardan saklasın ablacım ne guzel bir gelin olmuşssun öle sen :)