Sıcacık Bir Tanışma Hikayesi: Yağmur & Mert

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

1:45 dakika

21.03.2024

Yolları Yağmur’un çalıştığı bankada kesişti. Romantik komedi dizilerinde rastladığımız “anne ataklığı” Mert’in annesinden geldi ve ilk fitili o ateşledi. Bu keyifli anlardan evliliğe giden yolu Yağmur’dan dinleyelim:

sıcacık bir tanışma hikayesi: yağmur & mert

“Benim Oğlum da Bekar, Hem de Mühendis”

Ben bir bankada çalışıyordum. Eşim de başmühendis ve işi gereği sürekli yurt dışında. Fakat o gün annesiyle beraber annesinin kredisini yatırmak üzere bankaya gelmiş. Yanımda çalışan arkadaşımla işlem yapmışlar fakat benim enerjim eşimin dikkatini çekmiş.

Daha sonra tekrar bankaya geldiklerinde ve işlemleri bana denk geliyor. Mert’in annesi bir anda “Benim oğlum da bekar, hem de mühendis” diye bir laf atıyor. Mert renkten renge girerken ben oralı bile olmuyorum. Hatta sonrasında kızlarla kayınvalidemin taklidini falan yapıyorum.

“İlk Bir Araya Geldiğimizde Benimle Evleneceğini Söyledi”

Aradan zaman geçiyor bu defa da ATM’ye para yatırırken kaptırıyorlar. İşlemleri yine bana geliyor. Yine trajikomik şeyler yaşıyoruz. Eşim evimden tutun yediğim içtiğime, bindiğim dolmuşa kadar sürekli takip ediyor beni. Ve ilk bir araya geldiğimizde bana benimle evleneceğini söylüyor. Tersliyorum. Ama bunlar o kadar komik şekilde ilerliyor ki keşke uzun uzun bunları yazabilsem...

Bir Hafta Kala Yeni Düğün Organize Edildi

Düğüne hazırlık sürecim sancılıydı. Çoğu şeyi farklı istiyordum; masa düzenimde kırmızıbiber fideleri vardı, düşünün. Adalar’da yapılacak düğünüm, mekanın etik olmayan davranışlarıyla düğüne bir hafta kala iptal edildi ve hemen yeni bir düğün organizasyonu yapıldı.

Cezayir Garden’da düğün yaptık. İyi ki böyle oldu diyorum. Özellikle yemekli davetlere kesinlikle tavsiye ederim. Çoğu gelinin aksine en eğlendiğim düğün kendi düğünümdü.

”Yeni Fikirlere Çok Açıklar”

Düğün organizasyonumuz Talia Organizasyon tarafından yapıldı. Yeni fikirlere çok açıklar, kendimden biliyorum.

sıcacık bir tanışma hikayesi: yağmur & mert

Zamanı Olmadığı Halde Ekvator Gülü Buldu

Gelin buketim Karmen Flowers’tandı. Zamanı olmadığı halde Ekvator gülünü bulduk. Tatlı Telaş Creative’in mükemmel gelin buketi aksesuarıyla da çiçeğimi kişiselleştirdik.

sıcacık bir tanışma hikayesi: yağmur & mert

“Etrafımızda ‘Sarmaşıklar’ Olarak Biliniriz”

Etrafımızda “sarmaşıklar” olarak biliniriz. Düğün şarkımızdı da… Ayrıca düğünümüzde DJ bize 90’lar popu da sonuna kadar yaşattı.

sıcacık bir tanışma hikayesi: yağmur & mert

”Arabamızın Arkasına Tenekeler Bağladık”

Kendi Clio’muzu gelin arabası olarak kullandık. Arabamızın arkasına flama yaptık ve tenekeler bağladık. Gelinliğim için Berta’nın bir modelini diktirdim. Damatlık ise Sarar’dan. Özellikle zayıf damat adayları bir baksın derim.

sıcacık bir tanışma hikayesi: yağmur & mert

Kına gecesi deniz manzaralı terasımda gerçekleşti. Nişan mekanı da evimdi. Nikah şekeri ve hediyeliklerimiz ise el yapımıydı, eşim yapmıştı. Başta eşim olmak üzere o güne eli dokunan ve o günü bizimle paylaşan herkese çok teşekkürler!

sıcacık bir tanışma hikayesi: yağmur & mert

Özellikle modern bir düğün hayal eden çiftlere ilham vereceğini düşündüğümüz Yağmur ve Mert’in hikayesini dinledik. Evlilik hazırlığı yaparken, Yağmur ve Mert gibi yeni evlenmiş çiftlerin deneyimlerinden faydalanmak istersen tüm gerçek düğün hikayelerine göz atabilirsin!

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

2 Yorum

Irem Ay

Düğün Tarihi: 02.05.2020


Çok güzel bir hikaye, ben de düğünümü planlarken bu siteden çok yararlandım hikayemizi paylaşmak isterim ama nasıl yapabilirim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, iletisim@dugun.com adresine düğün hikayenizi paylaşmak istediğinize dair mail atabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Selma Öztürk

Düğün Tarihi: 15.02.2021


Çok etkilendim gerçekten çok yakışmışlar maşallah darısı başıma Allahım inşallah İnsan baktığında nede güzel sanki birbirleri için yaratılmışlar diyor