Gelin Aksesuarlarında da Modayı Yakala!

Bürde Özkök tarafından yazılmıştır.

3:06 dakika

28.07.2020

Düğün günü büyüleyici görünümünü tamamlayacak gelin aksesuarlarının en yeni modellerini incelemeye ne dersin? Gelin takıları alışılmışın dışına çıkıyor, şapkalar geri dönüyor, kemerler “Biz de varız” diyor. Bu kadar mı? Tabii ki hayır! İşte en yeni gelin aksesuarı trendleri!

gelin aksesuarları

Gelinlik moda haftalarında dünyaca ünlü markalar tasarımlarını sergiliyor, öne çıkan tasarımlar düğünlerde boy gösteriyor. Şapkadan kemere, tokadan küpeye tüm gelin aksesuarları da özellikle son dönemlerde en az gelinlikler kadar iddialı. Peki en yeni trendler arasında neler var? İşte sana ilham verecek en yeni gelin aksesuarı trendleri:

Son Dönemlerin Star Parçaları: İşlemeli, Renkli ve İncili Gelin Duvak Modelleri

Saç aksesuarlarının gittikçe popüler hale gelmesi duvakları tahtından indiremiyor! Renkli ve taş işlemeli duvaklar, en dikkat çekici gelin aksesuarları olarak karşımıza çıkıyor.

Tamamı renkli ya da renkli işlemeleri olan duvaklar, özellikle sade gelinliklerle birlikte kullanıldığında romantik bir görünüm yaratıyor. Sen de romantik tasarımlardan hoşlanıyorsan bu tasarımları düşünebilirsin.

gelin aksesuarları

Taş ve boncuk işlemeli duvak modelleri özellikle üç boyutlu tasarımların şık ve modern alternatifleri olarak karşımıza çıkıyor. İnciler ya da metal boncuklarla tasarlanan duvaklarla tüm bakışları üzerinde toplayabilirsin.

gelin aksesuarları

Yalnızca işlemeli ya da renkli tasarımlarla değil, duvağını takma şeklinle de tarzını ortaya koyabilirsin. Başa sarılarak takılan uzun duvaklar ile istediğin retro görünümü yakalayabilirsin.

gelin aksesuarları

gelin aksesuarları

Duvak modeline karar vermeden önce şu yazımıza da göz atmanda fayda var: Duvak Seçiminin 9 Püf Noktası

Gelin Adayları Onları Çok Sevdi: Gelin Tokaları

Son yıllarda gelin tokası modelleri arasında taşlı tel tokalar da yer alıyor. Romantik ve modern görünüm yaratmak için kullanabileceğin bu gelin saç tokası modellerinin özellikle açık saçlarla çok yakıştığını söyleyelim.

gelin aksesuarları

Sana ilham verecek tokalı saç modellerine de göz atmak istersen şu galerimize bakabilirsin: Tokalı Gelin Saçı Modelleri

Yeni Nesil Gelin Kolyesi: Choker

İnciler, pırlanta kolyeler, altın takı setleri… Gelin takıları denince aklına bunlar geliyor olabilir. Ama en yeni trenler arasında yer alan chokerları da bir düşün deriz. Tasma kolye olarak da bilinen chokreları özellikle ince ve uzun boyunlu gelin adaylarına yakıştırdığımızı da söyleyelim. Bu modelleri straplez ve derin V yaka gibi açık yaka tiplerine sahip gelinliklerle kullanman boğucu bir görünüm yaratmamak için daha doğru olacaktır.

gelin aksesuarları

Choker gelin kolyelerinin dantel ya da güpürlü örneklerini de bulabilmen mümkün. Gelinliğinin desenlerini oluşturan güpür parçalarından kolye yaptırabilirsin.

gelin aksesuarları

Gelin Küpesi Modelleri Artık Daha Gösterişli

En yeni gelin küpe modellerini tanımlayacak üç kelime var: İri, geniş ve uzun… Alıştığımız modellerin daha gösterişli seçenekleri öne çıkıyor. Çiçekli küpeler büyüyor, taşlı küpeler genişliyor, küçük inci küpeler uzun zincirlerde sallanıyor. Bu modellerin saçlarının arasında kaybolmasını istemiyorsan topuz, yarım toplu ve atkuyruğu gibi gelin saçı modelleriyle birlikte kullanabilirsin.

gelin aksesuarları

gelin aksesuarları

Prenses Gelin Tacı Modelleri Şekil Değiştiriyor

Gösterişli gelin taçları arasında modern tasarımlar da boy gösteriyor. Özellikle sade gelinliklere hareket katmak için kullanılan bu tasarımların kumaş üzerine taş işlemeli, dev incili gibi seçeneklerinin popüler olduğunu da söyleyelim.

gelin aksesuarları

gelin aksesuarları

Gelin tacı seçiminde dikkat etmen gerekenlere de göz atmak istersen şu yazımızı inceleyebilirsin: Gelin Tacı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Gelin Kemeri Modelleri ‘Biz de Varız’ Diyor

En yeni gelinlik modellerinde ince beller vurgulanıyor, kıvrımlar daha belirgin hale geliyor. İllüzyonu yaratan bu kemerler ise kalın ve farklı tasarımlarıyla dikkat çekiyor. Kemer detayı öne çıkan gelinliklerle, bu detaydan rol çalacak başka bir aksesuar kullanmamanda da fayda var.

gelin aksesuarları

gelin aksesuarları

Gelin Şapkası Geri Dönüyor

Gelinlik şapka modelleri, geniş fötr ve kasketi andıran tasarımlarıyla iddialı aksesuarlar arasında yerini alıyor. Görünümüne bohem ya da vintage bir hava katmak isteyen gelin adayları için ideal olan bu tasarımları eldivenlerle birlikte kullanabilirsin.

gelin aksesuarları

gelin aksesuarları

Vintage görünümüne katkı sağlayacak aksesuarlarını da incelemek istersen şu galerimizi ziyaret edebilirsin: Vintage Gelin Aksesuarları

Yıldızlar Saçlarına İniyor

En yeni gelin aksesuarlarını incelediğimizde ay ve yıldız figürlü modeller de karşımıza çıkıyor. Duvaklar, taçlar, tokalar… Birbirinden şık aksesuarlarla yıldızları üzerinde taşıyabilir, görünümüne ışıltı katabilirsin.

gelin aksesuarları

gelin aksesuarları

Sana ilham verecek en trend gelin aksesuarı modellerini sıraladık. Peki bu aksesuarları nerede bulabilirim dersen şehrindeki gelin aksesuarı firmalarının modellerini inceleyebilirsin. İlgini çeken firmalarla iletişime geçip, fiyat teklifi alabileceğini de unutma!

Ayakkabı ve Aksesuar Firmaları

Gelinliğini tamamlayacak en güzel aksesuarlar Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Ayakkabı ve aksesuar firmalarını incele

Sıradaki Makaleler

Ayakkabı ve Aksesuar kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Ayakkabı ve Aksesuar Firmaları

Ayakkabı ve Aksesuar kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

0 yorum