Ormanın İçinde İzole Bir Kır Düğünü Mekanı: İzoletta

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

5:53 dakika

28.07.2020

"Tam anlamıyla bir kır düğünü yapmak istiyoruz" diyorsanız, size İstanbul'da ormanın içinde yer alan bir mekan tavsiye edeceğiz! İzoletta; ahşap masaları, rustik konsepti, upuzun ağaçlarla çevrili ortamıyla ilgi gören bir mekan. Diğer detayları da yazıda!

İzoletta

Yeşilin ve Ahşabın Sıcaklığı Bir Arada

İzoletta, 2012 yılından beri Sarıyer Lifepark çatısı altında hizmet veriyor. Lifepark’ı her sene düzenlenen popüler organizasyonlardan ve konserlerden hatırlıyor olabilirsiniz. Buranın benzersiz bir doğası bulunuyor! Mekanın dört bir yanı ağaçlarla çevrili.

İzoletta’da ahşap masalar ve aksesuarlar ön plana çıkıyor. Kır konseptine en yakışan seçeneklerden biri olan ahşap ürünler, rustik detaylar ile daha da şık hale getiriliyor.

Güzel Bir Detay: Mekanda Rüzgar Erkoçlar, Yunus Günçe, Alev Karslı, Bergüzar Korel gibi birçok ünlü simanın organizasyonları yapılmış. Ayrıca Eşkıya Dünya Hükümdar Olmaz, Kiralık Aşk, Kara Para Aşk, Kuzgun, Ufak Tefek Cinayetler, Poyraz Karayel gibi 30’un üzerinde dizi ve film burada çekilmiş.

Mekanda sadece düğün organizasyonları değil; nişan, kına gecesi, doğum günü gibi birçok farklı etkinlik de düzenlenebiliyor.

İzoletta

İzoletta'da Her Mevsim Düğün İmkanı

İzoletta; yazın olduğu gibi kış mevsiminde de davetlere benzersiz ortamıyla ev sahipliği yapıyor. Her iki katında yer alan şömineleri, ahşap masa-sandalyeleri, vintage objeleri ve dekorları ile çiftlere butik ve samimi bir ortam sunuyorlar.

Mekanda 2 organizasyon alanı bulunuyor. Detaylar şöyle:

Teras: Bu açık alanda 300 kişiye kadar davetli ağırlanabiliyor. Bahçeyi de kullanıma dahil ederseniz, sayı 400’e çıkıyor.

Üst Salon: Butik organizasyonlar için ideal bir alan. 160 kişiye kadar davetli ağırlanabiliyor. Kapalı bir alan olmasına rağmen boydan boya camları sayesinde manzara net bir şekilde seyredilebiliyor. Bu alanın tavanı açılıp kapanabiliyor.

İzoletta’da aynı anda iki farklı organizasyon gerçekleştirilebiliyor. Her iki alanın da girişleri farklı noktalardan yapıldığından hiçbir şekilde karışıklık yaşanmıyor. Hatta alanların lavaboları bile farklı yerlerde bulunuyor.

Alanların 25 m² genişliğinde ve yeterli büyüklükte dans pistleri bulunuyor. Gerekirse pisti daha da genişletebiliyorlar.

İzoletta

Kış Bahçesinde After Party Keyfi

İzoletta’nın boydan boya camlarla çevrili kapalı alanını, after party için değerlendirebiliyorsunuz. Düğün organizasyonları 00:00’da sonlanırken, after party ile gecenin geç saatlerine kadar eğlenmeye devam edebiliyorsunuz.

Dilerseniz düğün yaptığınız yerde de partiye devam edebilmeniz mümkün. After party etkinliğinizde 250 kişiye kadar yakınınızı ağırlayabiliyorsunuz.

Mekanın anlaşmalı olduğu bir müzik firması bulunuyor. Bu firmadan DJ ve orkestra gibi taleplerinizi karşılayabiliyorsunuz. Ayrıca hem düğün hem de after party için alkollü içecek servisi de yapıyorlar.

İzoletta

Yağmura Karşı Önlem

İzoletta’nın açık alanında düğün yapacak çiftlerin, yağmurdan korkmasına gerek kalmıyor. Beklenmeyen hava koşulları için alternatif kapalı mekanları bulunuyor. Ekip olarak çok kısa bir sürede alanın hazırlığını tamamlayabiliyorlar. Ayrıca çadır şemsiye alternatifleri de mevcut.

Kapalı alanda da tavanı istediğiniz zaman açıp kapatabildiğiniz için herhangi bir problem yaşamıyorsunuz.

Bu arada İzoletta’ya ait birbirinden farklı düğün mekanı alternatifleri bulunduğunu da bilmenizde fayda var. Gerekirse çiftleri aynı işletme grubuna ait Qubbe Gayrettepe, Qubbe Bomonti, Hint Bahçesi, Nar & Cam Bahçe adlı mekanlara da yönlendirebiliyorlar.

İzoletta Düğün Fiyatları

İzoletta’da düğün menüsü fiyatları kişi başı 100-350 TL arasında değişiyor. Yemekli menülerin fiyatları ortalama 150 TL’den başlıyor. Gündüz saatlerindeki organizasyonlarda kokteyl tercih edildiği zaman kişi başı 100 TL’nin altında fiyatlar sunulabiliyor.

İzoletta’da alkollü içecek ve meşrubat servisi arasında kişi başı 60 TL gibi bir fark bulunuyor. Alkollü menü için anlaştıktan sonra dilerseniz özel içeceklerinizi de dışarıdan getirebiliyorsunuz. Ücretsiz bir şekilde servis ediyorlar.

Fiyatlar; kişi sayısına, düğünün yapılacağı ay ve güne, alan seçimine göre değişiklik gösteriyor. Zaman zaman çiftlere özel kampanyalar da sunabiliyorlar.

Fiyat dahilinde; düğün menüsü, ahşap masa ve sandalye temini, DJ, müzik sistemi ve pasta sunuyorlar. Seremoni esnasında maket pasta kesiliyor. Sonrasında ise tercihe göre sütlü veya beyaz çikolatalı pastalar davetlilere servis ediliyor.

Ödeme Seçenekleri: Tek ödeme ve vadeli olarak nakit ya da kredi kartı ile ödeme kabul ediyorlar. Vadeli olma durumunda sözleşme tarihinde tutarın %40'ı ödeniyor. Kalan bakiye ise organizasyon öncesinde talep ediliyor. Çiftin anlaşma tarihi ile düğün yapılacak tarih arasındaki zaman vadeli ödeme şeklini ve tutarını değiştirebiliyor.

İzoletta

İzoletta’da beyaz etli, kırmızı etli ve balık alternatifli menüleri bulunuyor. Bunların yanı sıra açık büfe, kokteyl, kokteyl prolange ve barbekü seçenekleri de mevcut. Tüm lezzetleri kendi mutfaklarında üretiyorlar. Steril bir ortamda ve usta aşçılar tarafından hazırlanıyor.

Çiftlerin talepleri doğrultusunda istedikleri özel bir menüyü de hazırlayabiliyorlar. Özel beslenme alışkanlığına sahip davetliler için de vejetaryen ve çocuk menüleri mevcut. Kosher menü talebinde bulunulursa bunun için de catering firmasıyla çalışabiliyorlar.

Çiftin düğün menüsünü önceden deneyebilmesi için menü tadımı da yaptırılıyor. Başka bir düğün organizasyonuna davet ediyorlar. Orada hem lezzetleri tadıyor hem de organizasyonu yakından görmüş oluyorsunuz.

Düğün günü, net davetli sayınızdan %5 daha fazla hazırlık yapıyorlar. Ekstra gelen davetlileriniz olursa onlara da yemek servisi yapılıyor.

İzoletta

Düğün Günü Asistanınız Yanınızda!

İzoletta’da düğün yaparsanız, tüm organizasyonun satış yetkilileri tarafında organize edileceğini bilmelisiniz. Bunun yanı sıra çiftin tüm gün taleplerini karşılayacak bir hostes de tahsis ediyorlar. Hostes, düğün başlamadan önce ve düğün süresi boyunca çifte eşlik ediyor.

Çifte tahsis edilen hostes, fotoğraf çekimi sırasında bile yardımcı oluyor. Tüm gün boyunca çifte sunulacak içecek ve yiyecek servisini yapıyor. Düğün akışı doğrultusunda tüm yönlendirmeler de hostes tarafından yapılıyor.

Ayrıca düğün günü çifte özel karavan da hazırlanıyor! Bu hizmet, bizim favorilerimizden biri! Düğün günü size özel renkli, sevimli bir karavan getiriyorlar. Bu karavanın içerisinde hazırlanmanız ve dinlenmeniz için ihtiyacınız olan her şey bulunuyor. Dilerseniz makyöz ve kuaförünüzü getirip karavanınızda hazırlanabiliyorsunuz.

İzoletta

İzoletta’nın Süslemeleri de Bir Başka

İzoletta’da ağırlıklı olarak rustik tarzda süslemeler yapıldığını görüyoruz. Mekanla görüşmeye gittiğinizde size üç farklı süsleme paketi sunuyorlar. Bu paketlerin fiyatları kişi başı 20-50 TL arasında değişiyor.

İlk süsleme paketinde runner, orta obje, sandalye ve gazebo süsleme, peçete, çiçek olarak kuru lavanta ya da başak kullanılıyor. Diğer paketin farkı ise ekstra olarak canlı çiçek ve bez peçete kullanılmaları. Masa ortası objelerde ve numaratörlerde de farklı alternatifler sunabiliyorlar.

Kokteyller için de kişi sayısına göre faklı süsleme paketleri hazırlanabiliyor.

İzoletta

Düğün Fotoğrafı Çekimleri İçin Müthiş Alanlar

İzoletta’da düğün yapan çiftlerin büyük bir kısmı dış çekim için farklı bir alan aramıyor. Doğayla iç içe ve müthiş manzaralar sunan mekanda dilediğiniz gibi dış çekim yapabiliyorsunuz. Ayrıca mekanda fotoğraf çekimine özel köşeler de bulunuyor ve bu çekimler için hiçbir şekilde ekstra ücret ödemiyorsunuz.

İzoletta’nın anlaşmalı fotoğrafçıları bulunuyor. Gayet başarılılar ve şimdiye kadar çiftlerden hep olumlu yorumlar almışlar. Ama siz dilerseniz cezai bedel karşılığında dışarıdan da fotoğrafçı getirebiliyorsunuz.

Çiftler İzoletta Hakkında Ne Diyor?

İzoletta’da düğün yapan çiftler, mekan sayfasında tecrübelerini paylaşmışlar. Bu yorumlardan birkaç tanesini fikir vermesi açısından buraya bırakıyoruz:

Işık & Yunus: "İzoletta‘yı anlatmak için kelimeler yetersiz. Tüm ekip, İzoletta çatısını iyilik ve güzellikleri ile yaratmışlar. Yaşattığınız mutluluğun hakkını nasıl öderiz bilmem ama kıymetini ve değerini biliriz. Aile olmak ne güzel."

Ekin & Emre: "25 Haziran'da İzoletta'da sizin organizasyonunuz ile gerçekleştirdiğimiz düğünümüz çok güzel geçti. Düğünden sonra herkesten çok güzel yorumlar aldık. Bunun için size teşekkür etmek istedik. Yemekler, müzikler, servis, süsleme ve programın akışı harikaydı. Çevremizdeki herkese sizi tavsiye ediyoruz. Düğün öncesi ve düğünde göstermiş olduğunuz ilgi için de ayrıca çok teşekkür ederiz. Başka bir organizasyonda görüşmek üzere."

İzoletta

İzoletta İletişim Bilgileri

İzoletta Telefon: 0212 963 04 91

İzoletta Adres: Life Park, Kazımkarabekir Paşa Mah. Bahçeköy Cd. No:114 Bahçeköy, Sarıyer

Nasıl Gidilir: İzoletta, Lifepark içerisinde yer alıyor. Tarabya / Hacıosman metro durağına 6 km. ve Maslak'a 15 dk. mesafede bulunuyor. Toplu taşıma araçları ile de kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz. Mekanın önünde otobüs durağı mevcut.

Otopark: Mekana ait ücretli otopark mevcut. 300 araç kapasiteli ve araç başına 20 TL ücreti var.

İzoletta

Siz de hayal ettiğiniz gibi bir düğünü İzoletta’da yapabileceğinizi düşünüyorsanız, mekanla hemen iletişime geçmenizi öneriyoruz. Düğününüzden en az 6 ay önce mekanla görüşüp, gün almalısınız. Şimdiden keyifli bir düğün diliyoruz!

Yorum yap