Ankara'nın En Lüks Düğün Salonları

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

3:39 dakika

02.01.2020

Ankaralı çiftleri böyle alalım! Şıklığıyla uzun süre konuşulacak bir düğün salonunda mı evlenmek istiyorsunuz? Şehrinizdeki en lüks düğün salonlarını araştırdık, derledik.

ankara'nın en lüks düğün salonları

1- İnci Royal

İnci Royal, Etimesgut’ta yer alıyor ve 600 kişiye kadar davetli kapasitesi bulunuyor. Yüksek tavanlı, gün ışığı alan ve oldukça geniş bir salonları var.

Mekanda; siyah & beyaz ve krem tonlarında iki ayrı renkte konsept uyguluyorlar. Çiftlerin beğenisine sunduklarında hangisini tercih ederlerse, düğün günü o tema üzerinden hazırlıklarını yapıyorlar. Masa örtüsü krem rengi ise beyaz bağlamalar, siyah ise siyah renkte bağlamalar kullanıyorlar. Masa ortasına zarif şamdanlar yerleştiriyorlar.

İnci Royal

Bu mekanlardaki göl manzarasına bayılacaksınız: Ankara’nın Göl Manzaralı Popüler Düğün Mekanları

2- Tektaş Düğün Salonu

Yenimahalle düğün salonlarından Tektaş Düğün Salonu, oturmalı düzende 1.000-2.000 kişilik davetli kapasitesine sahip. Yuvarlak masalara yer verdikleri salonlarında; vazolardan servis takımlarına, suplalardan peçetelere kadar birçok detayda beyazı ve altın rengini ağırlıklı olarak kullanıyorlar.

Mekanın düğün paketinde; salon süslemeleri, meşrubat ve kuru pasa ikramları, yemekli düğünleriniz için misafirlerinize sunacakları menü alternatifleri, fotoğraf ve video çekimleri gibi birçok hizmet bulunuyor.

Tektaş Düğün Salonu

3- Grand Palas

Grand Palas, şıklığıyla Mamak düğün salonları arasında ön plana çıkıyor. Mekanda 750-1.000 kişiye kadar davetli ağırlanabiliyor. Salonları oldukça geniş ve yüksek tavanlı. Ayrıca dan pistlerinin geniş olması da davetlilerin dilediğince eğlenebilmeleri açısından avantaj sunuyor.

Düğün salonunda; masa örtüsü ve sandalye süslemelerinde renk alternatifi sunuyorlar. Tarzınıza en yakın rengi seçebiliyorsunuz. Canlı çiçekler, gösterişli şamdanlar ve diğer aksesuarlarla da masalara hoş bir görünüm kazandırıyorlar.

Grand Palas

Kokteyl düğünleri için bu mekanları inceleyin: Ankara'da Kokteyl Tarzı Düğün Yapılabilen En Şık Mekanlar

4- Saltanat Düğün Nikah Balo Salonu

Etimesgut’ta yer alan Saltanat Düğün Salonu, yemekli düzende 500-750 kişiye kadar davetli ağırlayabilen bir genişliğe sahip. Kokteyl düzeninde bu sayı daha da yükseliyor. Ayrıca mekanın gelin odası, otoparkı ve çocuk oyun alanı bulunuyor.

Mekanın salonu, yüksek tavanı ve özel olarak tasarlanmış iç dizaynı ile çok şık ve görkemli bir yapıya sahip. Salondaki tüm detaylar birbiriyle renk ve konsept açısından uyum içerisinde.

Saltanat Düğün Nikah Balo Salonu

Şehirdeki düğün dansı kurslarını da araştırıyorsan şu yazımız ilgini çekebilir: Ankara'nın En Popüler Düğün Dans Kursları

5- Aydınca Düğün Sarayı

Bir Mamak düğün salonuna bakalım şimdi! Aydınca Düğün Sarayı, her dönem yenilikleri salonunda uygulayan bir ekibe sahip. Oldukça yüksek tavanlı; havalandırma, iklimlendirme, ses ve ışık sistemlerine sahip bir salonları var. Selçuklu mimarisinden esinlenerek tasarladıkları salonda 750-1.000 kişiye kadar davetli ağırlayabiliyorlar. Bakalım firma sayfasına yapılan yorumda neler denmiş:

Berkem: "Salonun dekorasyonu, aydınlatmaları ve diğer her şeyi dört dörtlük diyebilirim. Sahipleri çok ilgili. Düğün öncesi ve sonrası her şekilde ilgi alaka mükemmel. Gönül rahatlığı ile tavsiye edebilirim."

Aydınca Düğün Sarayı

6- Tuğra Tepe Restaurant Düğün Nikah Kokteyl

Keçiören düğün salonlarından Tuğra Tepe Restaurant, 500-750 kişilik davetli kapasitesine sahip.

Çoğunlukla altın rengi kullandıkları süslemeleriyle zengin ve şık bir atmosfer elde ediyorlar. Masaların tam ortasını beyaz çiçeklerle ya da şamdan dekoruyla süslüyorlar. Salon kolonlarında ayna kullanarak estetik bir algı oluşmasını sağlıyorlar. Son teknoloji ışık sistemleri ile hem alanın tamamı hem de dans pisti özel olarak aydınlatılıyor.

Tuğra Tepe Restaurant Düğün Nikah Kokteyl

7- Wahal Wedding

20 yılı aşkın tecrübesiyle çiftlere hizmet veren Wahal Wedding, Gölbaşı’nda yer alıyor. Wahal’ın göl manzaralı teras katını çok seveceğinizi düşünüyoruz. Bu alanda 800 kişiye kadar davetli ağırlanabiliyor. Özenle tasarlanan salonlarında altın sarısı ve beyaz renklerini ağırlıklı olarak kullanmışlar.

Mekanın hazır süslemeleri var. Ancak dilerseniz sizin taleplerinizi de gerçekleştirebiliyor ve hayal ettiğiniz gibi bir ortam oluşturmak için çalışıyorlar.

Wahal Wedding

8- Aşk-ı Zade

Aşk-ı Zade, merkezi bir nokta olan Etimesgut’ta yer alıyor. Şık bir salon düğünü isteyen çiftler için ideal bir adres olan mekanda genellikle beyaz renk kullanılıyor. Sandalye ve masa süslemelerinde ise zaman zaman farklı renkleri kullanarak görsel olarak hoş bir ambiyans yaratıyorlar. Aşk-ı Zade’de 750 kişiye kadar davetli ağırlanabiliyor.

aşkızade

9- Muhteşem Weddings & Events

Muhteşem Weddings & Events, Etimesgut’ta yer alıyor. Mekanın bünyesinde 3 farklı salon bulunuyor. 200, 500 ve 650 kişilik olan salonlarında; nişan, düğün, nikah, kına organizasyonlarını gerçekleştirebiliyorlar.

Mekandaki salonlar çok şık mimariye sahip. Zarafeti ön plana çıkardıkları salonlarında masaları dans pistinin etrafına konumlandırmışlar. Bu da herkesin pisti rahatlıkla görmesini sağlıyor. Ayrıca servis kalitesi açısından da çok başarılılar.

Muhteşem Weddings

10- İremce Düğün Sarayı

Altındağ düğün salonlarından biriyle sonlandıralım listeyi. İremce Düğün Sarayı, 750-1.000 kişiye kadar davetli ağırlayabileceğiniz bir mekan. Salonlarında son teknoloji ürünleri ve sistemleri kullanıyorlar. Ayrıca mekanda; gelin odası, çocuklar için çizgi film odası, otopark bulunuyor.

Süslemelerden masa ve sandalye giydirmelerine, aksesuar temininden orkestraya kadar birçok detayı çiftin isteği doğrultusunda hazırladıklarını da söyleyelim.

İremce Düğün Sarayı

Listede yer alan Ankara düğün salonları arasından beğendikleriniz olursa, sayfasına girip fiyat teklifi almayı ihmal etmeyin. Ne kadar çok mekandan fiyat teklifi alırsanız, o kadar çabuk sonuca ulaşırsınız! Ayrıca dilerseniz Ankara’daki tüm düğün salonlarnı da inceleyebilirsiniz.

Düğün Salonları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Sıradaki Makaleler

Düğün Salonu kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Salonu Firmaları

Düğün Salonu kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

0 yorum