İstanbul'un Deniz Manzaralı Düğün Mekanları

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

6:18 dakika

24.11.2014

İstanbul düğün mekanları arasında kimi deniz kenarında kimi deniz manzaralı ama hepsi şahane düğün mekanlarını seçtik sizin için. Anadolu Yakası'nda oturanlarınız da Avrupa Yakası'nda yaşayanlarınız da kendileri için süper seçenekler bulabilecek. Beğendiklerinizden kolayca fiyat teklifi isteyebileceğinizi unutmayın!

i̇stanbul'un deniz manzaralı düğün mekanları

1- Nossa Costa

İstanbul'da deniz manzaralı düğün mekanları denilince ilk akla gelenlerden bir tanesi de Nossa Costa. Ataköy Marina'da, mendirek sonunda bulunmasıyla muhteşem bir konuma sahip Nossa Costa, kokteyl düzeninde 1.500 kişiyi ağırlayabilecek bir kapasiteye sahip.

Düğününüzün bir festival havasında geçebilmesi için tüm imkanlar ayağınıza seriliyor. Denize nazır bir balkonda nikah, ardından havuz başında düğün ve yemek, bunların üzerine bir de müthiş bir ilgi, alaka ve güler yüz... Bir çift daha ne isteyebilir!

Nossa Costa

Çiftlerimizin önerilerine kulak ver: Düğün.com Çiftlerinden Düğün Mekanı Önerileri!

2- The Green Park Hotels Pendik

İstanbul deniz manzaralı oteller içinde, Anadolu yakasında, Pendik sahilde yer alan bir mekan The Green Park Hotels. Bakın burada evlenen Sanem Apa otel için ne yorum yapmış:

"Bizi anlayan, çok fazla bir şey söylememize gerek kalmadan bizim bile beklediğimizin üzerinde hizmet veren ve gelen her misafirimizin düğünümüzden mutlu ayrılmasına yardımcı olan Green Park Hotel Pendik ekibine teşekkür ediyoruz. Sorunsuz bir düğün için tercih edebilirsiniz."

The Green Park Hotels Pendik

Anadolu yakasındaki birbirinden güzel kır düğünü mekanlarına da göz at: Seçim Yapmakta Zorlanan Çiftlere Anadolu Yakası Kır Düğünü Mekanları

3- Şişli Öğretmenevi Nişantaşı Teras

Avrupa Yakası'nda yer alan Şişli Öğretmenevi Nişantaşı Teras, keyifli bir İstanbul manzarasına sahip. Teşvikiye'de bulunan mekan, son derece merkezi ve ulaşımı çok kolay.

Açık ve kapalı organizasyon alanı bulunan Şişli Öğretmenevi Nişantaşı Teras'ın yemekli kapasitesi 350. Keyifli bir düğün organizasyonu düşünenler için ideal bir seçim. Fiyatları da uygun, bizden söylemesi.

Şişli Öğretmenevi Nişantaşı Teras

Bu mekanların manzarasına hayran kalacaksın: Boğaz’ın En Güzel Düğün Mekanları

4- Ada Beach Wedding

İstanbul deniz kenarı düğün mekanları arasında değerlendirilebilecek en iyi seçeneklerden birinin de adalardaki düğün mekanları olduğunu unutmayın. Ada Beach Wedding, Heybeliada'da Camlimanı Koyu'nda yer alıyor.

Burayı düğün mekanı konusunda değişik bir seçim yapmak isteyen çiftlere tavsiye ediyoruz. Kır, deniz, orman manzarasının bir araya geldiği mekanın kapasitesi ise oldukça fazla. Ayrıca mekanın Bostancı'dan alınıp, özel ve keyifli bir tekne gezisiyle mekana getirilmesi ve aynı şekilde tekrar Bostancı'ya ulaştırılması hizmetinden de faydalanabilirsiniz.

Ada Beach Wedding

Bu yazı da ilgini çekebilir: İstanbul Tarihi Düğün Mekanları | Kasır, Saray ve Yalıda Düğün Fiyatları

5- Yeşilyurt Spor Kulübü Teras Restaurant

Kulüp ve davet alanları kategorisinde ismini duyuran Yeşilyurt Spor Kulübü Teras Restaurant, Bakırköy'de sahil yolunda bulunuyor. 400-600 kişi kapasiteli, 250 araçlık otoparklı, deniz manzarasına sahip bu mekan için fiyat teklifi alabilirsiniz.

Ayrıca mekanın bir bölümünde 150 kişilik, camlarla çevrelenmiş, kış aylarında da kullanılabilen kapalı bir alan bulunmakta. Böylece kışın da muhteşem bir Marmara Denizi manzarasıyla düğün yapabilirsiniz.

Yeşilyurt Spor Kulübü Teras Restaurant

Peki Boğaz turu eşliğinde evlenmeye ne dersin? Bunun için şu yazımıza bakabilirsin: İstanbul'da Boğaz’a Nazır Tekne Düğünü Seçenekleri

6- İstanbul Yelken Kulubü

İstanbul Anadolu Yakası'nda, Kadıköy'de yer alan Kulüp ve Davet Alanlarından biri olan İstanbul Yelken Kulubü, deniz manzaralı bir başka düğün mekanı. Mekanın açık alanında havuz başı düğünler gerçekleştirilebileceği gibi herhangi bir hava muhalefetinde ise kapalı alan planına geçilebilir.

Havuz başında deniz manzaralı yemekli bir düğün için kapasitesi yaklaşık 400 olan İstanbul Yelken Kulübü'nde after parti alanı da genç çiftlerin gönlünü çalıyor.

İstanbul Yelken Kulübü

İstanbul Yelken Kulübü gibi Anadolu yakasında yer alan mekanları buradan inceleyebilirsin: Anadolu Yakası Düğün Mekanları

7- Ata Garden

Beylikdüzü'nde bulunan ve deniz manzaralı bir kır düğünü mekanı olan Ata Garden, yemekli düzende 2.000 kişilik kapasitesiyle upuzun bir davetli listesi olan çiftler için birebir. Kır bahçelerinin içinde yer alan mekan, deniz manzarasının yanı sıra içinizi açacak bir orman manzarasına da sahip. Ata Garden'da evlenen Göksel ve Burak bakın ne demiş:

"Ata Garden'da kır düğünü muhteşemdi. Yetkililerin ilgisi, alakası, gayreti bizi çok mutlu etti. Mekan, çalışanlar, yemekler, süsleme, müzik harikaydı. Yemekler aynı anda sıcak servis edildi. Düğünümüzde her şey istediğimiz gibiydi. Hiçbir aksilik yaşanmadı. Gelen herkes Ata Garden'dan çok memnun kaldıklarını söyledi. Şiddetle tavsiye ediyorum."

Ata Garden

Avrupa yakasındaki bütçeni sarsmayacak kır düğünü mekanlarına da göz at: Uygun Fiyatlı Avrupa Yakası Kır Düğünü Mekanları

8- Eski Büyükdere İskelesi

19. yüzyıldan günümüze gelen Eski Büyükdere İskelesi son yapılan restorasyonla birlikte hem tarihi dokusunu koruyup hem de şık bir görüntü kazandı. Sarıyer'de yer alan mekanın açık ve kapalı olmak üzere iki adet düğün alanı var. Yani dilediğin mevsimde burada düğün yapabilirsin.

Mekan, yaklaşık 100 araçlık kapasitesi olan bir otoparka sahip ve vale hizmeti de veriyor. Boğaz manzarası eşliğinde düğün yapmak istiyorsan, mekanın Düğün.com çiftlerine özel sunduğu kampanyaları kaçırmamak için acele etmelisin.

i̇stanbul'un deniz manzaralı düğün mekanları

Düğününe çok kişi çağırmayacaksan bu mekanları da incele: İstanbul'da 100-200 Kişilik Düğün Mekanları

9- Crowne Plaza İstanbul - Florya

Bakırköy'de ter alan Crowne Plaza İstanbul, hava koşullarının izin verdiği mevsimlerde deniz manzaralı davet alalarında düğün organizasyonları gerçekleştiriyor. 3 tarafı ağaçlar ile çevrili bir tarafı ise Marmara Denizi’nin muhteşem maviliğine sahip geniş bahçede 500-750 kişilik büyük davetlere ev sahipliği yapılabiliyor. Çiftlerin taleplerine ve seçtikleri konsepte uygun dekorasyon çalışmalarını da yapan mekanda ister denize karşı nikah düzeni ister yemekli oturma düzeni oluşturulabiliyor.

i̇stanbul'un deniz manzaralı düğün mekanları

10- Portaxe

Portaxe, yazın Boğaz manzarası eşliğinde gün batımına uzanan terasta, kışın ise İstanbul Boğazı manzaralı kapalı alanında birbirinden farklı organizasyonlara ev sahipliği yapıyor. 1.500 kişiye kadar çıkabilen geniş kapasiteye sahip, Portaxe’te tüm misafirler kapıda karşılanıyor. Valet-parking hizmetiyle, aracıyla gelen davetlilerin otopark sorunu yaşamasının önüne geçiliyor. Ayrıca deniz yoluyla gelmek isteyen misafirler için Portaxe’in teknesi ve iskelesinin bulunduğunu da ekleyelim.

Portaxe

Portaxe

Portaxe

Firmayı İncele

11-Feyzabad Garden

Beykoz'da yer alan Feyzabad Garden, çiftlerin belirlediği kır düğünü konsepti için çim zeminli deniz manzaralı bahçesini özenle hazırlıyor. Çiçeklerle ve beyaz tüllerle bezenmiş platformda, çiftlerin İstanbul Boğazı’nın enfes manzarası eşliğinde geleceğe ‘’Evet’’ diyebileceği özel bir nikah alanı bulunuyor. Açık hava misafir ağırlama kapasitesi 750 olan mekanda kokteyl kapasitesi 2.000 kişiye kadar çıkabiliyor.

i̇stanbul'un deniz manzaralı düğün mekanları

12- Liya

Sedef Adası'nda yer alan Liya, gerek manzarasıyla gerekse dekorasyonuyla çiftlerin hayallerini süsleyecek bir mekan. Birbirinden güzel vintage, rustik, deniz kıyısı ve füzyon konseptleriyle farklı atmosferler yakalıyorlar.

Ayrıca 4K video ve fotoğraf çekimleri, after parti, LCV aramaları, davetiye, çifte özel web sitesi hazırlanması gibi birçok ekstra hizmeti de sağlayabiliyorlar.

Liya

13- Teras 212 Beşiktaş

Boğaziçi Köprüsü’nün, Adalar’ın, Topkapı Sarayı’nın, Ayasofya’nın, Kız Kulesi’nin ve Sultan Ahmet Camii’nin manzarasına sahip Teras 212 Garden, Beşiktaş sahilinde yer alıyor. Alanda 100 kişiden 1000 kişiye kadar değişen misafir ağırlama kapasitesine sahip iki adet teras bulunuyor. Set menüler, kokteyller, kokteyl prolonge ve brunch menüleribulunan mekanda deneyimli mutfak şefleriyle birlikte çiftler, kendi menüsünü de oluşturabiliyor. Düğün menüsü için tadım imkanı da sunuluyor.

Teras 212 Beşiktaş

14- Çamlık Garden

Sarıyer'de bulunan Çamlık Garden'ın içerisinde açık ve kapalı olmak üzere 2 farklı alan bulunuyor. Açık alan 450, kapalı alan ise 350 kişilik kapasiteye sahip. Genel olarak beyaz temasını tercih eden mekanda farklı renk tüller kullanarak da konsept değişikliği yapılabiliyor. ÇAmlık Garden, mekanda evlenecek çiftlere, başarılı müzisyenlerden oluşan orkestrasıyla müziğin eğlenceyle buluştuğu bir kır düğünü yaşama imkanı da sunuyor.

Çamlık Garden

15- Paella Davet

Bir yanda muhteşem Boğaz manzarası ve 3. köprü, diğer yanda da yemyeşil orman manzarası bulunan Paella Davet, Sarıyer'de yer alıyor. Firmanın organizasyon ekibi, süslemelerden masa ve sandalye giydirmelerine, aksesuar temininden ışık, ses ve sahne sistemlerinin hazırlanmasına kadar önemli detayların hepsiyle ilgileniyor. Yemekli düzende 300-400 davetli ağırlama kapasitesi bulunan mekanın 250-500 araçlık da otoparkı bulunuyor.

Paella Davet

16- Elio Sedef

İstanbul'daki Sedef Adası'nda dört tarafı denizlerle çevrili bir düğün yapmaya ne dersin? Biz kesinlikle hem evlenecek çift açısından hem de davetliler açısından çok farklı bir deneyim olacağını düşünüyoruz.

Yaklaşık 300 kişilik kapasitesiyle Elio Sedef, Düğün.com çiftlerine özel güzel jestler yapıyor. Mesela çiftlerin özel teknelerle ulaşımını paket dahilinde sunuyor. Tekneden indiğinizde ise sizi şarap ikramıyla karşılıyor. Diğer hizmetleri de firma sayfasından incelemeni öneriyoruz.

i̇stanbul'un deniz manzaralı düğün mekanları

Kokteyl düğünü alternatifini de es geçme: Kokteyl Düğünü Yapmadan Önce Bilinmesi Gereken Her Şey

Sana önerdiğimiz deniz manzaralı mekanlar bu şekilde. Eğer deniz manzarası eşliğinde düğün yapacaksan, gün batımı nikahı da yapmanı öneriyorum. Böylelikle güneş batarken denizin üzerine yansıyan ışıklar ortaya müthiş bir görüntü çıkaracak!

Şimdi de fiyatlara göz atmaya ne dersin: İstanbul’da Düğün Mekanı Fiyatları

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Sıradaki Makaleler

Düğün Mekanı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Mekanı Firmaları

Düğün Mekanı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

1 yorum

Merve Öztürk

23/05/2015

BEYLİK DÜZÜ SAKLIDENİZ DENİZ MANZARALI KIR DÜĞÜNÜDE GÜZEL:-)