Fotoğrafçını Seç!

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

1:11 dakika

29.06.2020

Evet, daha öncede söylediğim gibi fotoğrafçıyı araştırmak, ön görüşmeleri yapmak ve bunları sevgilinin fikirleri ve beğenileriyle birleştirip bir seçenekler listesi oluşturmak senin görevin.

Bunun için düğün fotoğrafçılarınıve eğer istiyorsanız düğün videosu çeken firmaları araştırmaya başlamalısın.

Nasıl bir çekim düşünüyorsun: Dış mekan katalog çekimi mi, tüm gün hikaye çekimi mi, düğün sonrası trash the dress çekimi mi?

Dış mekan katalog çekimleriyle trash the dress çekimleri aşağı yukarı aynı rakamlara denk geliyor. Tüm gün hikaye çekimi ise sabah hazırlıklarla başlayıp gece sonuna kadar devam ettiği için daha yüksek bir rakama geliyor.

fotoğrafçını seç!

Çiftler genellikle düğün günü (ki bu da çoğu zaman cumartesi gününe denk geliyor) çekim yaptırdıkları için fotoğrafçılar yoğun düğün sezonunda hafta sonları dolu oluyorlar. Eğer tüm gün hikaye çekimi yaptıracaksanız zaten düğün günü dışında bir seçeneğiniz kalmıyor ama 2-3 saatlik dış mekan çekimi yaptıracaksanız düğün günü strese girmemek için düğün öncesinde hafta içi bir gün yaptırmanızı öneririm.

Bunun için en ideal gün ise müstakbel eşinin saç ve makyaj provasının alınacağı güne organize olmak. Üstelik hafta içi çekimleri için bazı fotoğrafçıların fiyatları daha uygun olabiliyor.

Yoğun düğün sezonunda evleniyorsan ve popüler fotoğrafçılardan biri ile çalışmak istiyorsan elini çabuk tutmalısın. Günleri çok çabuk doluyor.

Fotoğrafçı seçerken çektiği karelere ve o karelerde sizi görüp göremediğine bak. Çift olarak sizin tarzınız ne ve bu tarz o fotoğrafçının elinden çıkan karelerle uyuşuyor mu? Gösterişli bir çift misiniz, romantik mi, sade ve doğal mı? Ortaya iyi sonuçlar çıkması fotoğrafçı ve çiftin ne kadar aynı dili konuştuğu ile ilgili.

Ayrıca düğün fotoğrafçıları indirimleri sayfamızdan güncel olarak kampanya yapan fotoğrafçıları takip edebilir, fırsatlar yakalayabilirsin.

Düğün Fotoğrafçıları

Şehrindeki en iyi fotoğrafçılar Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Düğün fotoğrafçını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Düğün Fotoğrafçısı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Fotoğrafçıları Firmaları

Düğün Fotoğrafçıları kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

Yorum yap