Nikah İçin Gerekli Belgeler Neler?

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

9:10 dakika

14.02.2024

Evlilik hazırlığı sürecinde en merak edilen konulardan biri resmi nikah işlemleri oluyor. Resmi nikah başvurusunun nasıl yapılacağından, "Nikah işlemleri için gerekli belgeler nelerdir" ve "Nikah işlemleri kaç gün sürer" gibi soruların yanıtlarına kadar tüm detaylar bu yazıda!

2023 nikah için gerekli belgeler

2024 Nikah İşlemleri İçin Ne Gerekli?

"Belediye evlilik başvurusunda hangi belgeleri ister?" ya da "Nikah tarihi almak için gerekli belgeler nelerdir?", diye merak edenler için önce listeyi verelim!

  1. Evlenme beyannamesi

  2. Fotoğraflı nüfus cüzdanı ve fotokopisi

  3. Vesikalık fotoğraf

  4. Evlilik sağlık raporu

Resmi nikah için gerekli belgeler bu şekilde. Belgeler hakkında detaylı bilgiyi yazımızın devamında bulabilirsin.

Nikahta istenen belgeleri ve başvuru sürecini ayrıca şu videomuzda da temel olarak anlattık. Dilersen nikah için neler gerekli öğrenmek için önce izle, sonra detaylar için okumaya devam et:

1►Evlenme Beyannamesi

Resmi nikah için gerekli evraklardan evlenme beyannamesi çiftlerin resmi nikah talebini gösteren ve doldurmaları gereken bir form. Evlilik başvuru formu olarak da bilinen bu belge, başvurulan belediyenin talebine göre iki veya dört kopya olarak düzenleniyor.

Evlenme beyannamesi nereden alınır?: Nikah başvurusu için gerekenler arasında evlenme beyannamesi de var. Bu belgenin nikah dairesinden müracaat sırasında verildiğini belirtelim.

2►Nüfus Cüzdanı

Nikah işlemleri için gerekli evraklar arasında bulunan nüfus cüzdanının mutlaka son 10 yıl içerisinde değiştirilmiş, fotoğraflı, okunaklı ve T.C. kimlik numaralı olması gerekiyor.

Nikah dairesine nüfus cüzdanının aslı değil yalnızca fotokopisi teslim ediliyor. Fakat fotokopinin aslı gibi olduğunu teyit etmek için aslı da talep isteniyor. Evlilik için gerekli belgeler arasında nüfus cüzdanı mutlaka bulunmalı. Çünkü sürücü belgesi gibi alternatifler, kimlik olarak kabul edilmiyor.

3►Evlilik İçin Fotoğraf

Evlilik için istenen belgeler arasında çiftlerin vesikalık fotoğraflarının da bulunması gerekiyor. "Nikah için kaç tane fotoğraf gerekli?" dersen, istenen fotoğraf sayısı belediyeye göre değişiklik gösteriyor.

Nikah İçin Fotoğraf Nasıl Olmalı?

Peki nikah için vesikalık fotoğraf nasıl olmalı diye merak edenler için; renkli, ön cepheden, sivil giysilerle ve son altı ay içerisinde çekilmiş olması gerektiğini söyleyelim. Kadınların alın, çene ve yüzleri açık olmak şartıyla başörtülü fotoğrafları da kabul ediliyor.

Evlilik için sağlık raporu nereden alınır

4►Nikah İçin Sağlık Raporu

Nikah için gerekenlerden biri de evlilik sağlık raporu. Eşlerin evlenmeye engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olup olmadığının teşhisi için bazı tetkiklerin yapılması ve evlilik sağlık raporu alınması gerekiyor.

Evlilik sağlık raporu için gerekli testler nedir? Eşlerin kan tahlili yaptırması ve akciğer filmi çektirmesi gerekiyor. 2021 yılı Aralık ayı itibarıyla evlilik öncesi SMA testi de çiftler için zorunlu hale getirildi.

Evlilik için sağlık raporu nereden alınır? Sağlık raporu, kişinin bağlı olduğu aile hekimliğinden alınabiliyor. Özel hastanelerden alındığında geçerli kabul edilmiyor.

Eşler tetkikleri dilediği yerde yaptırabilir ancak raporda mutlaka aile hekiminin kaşe ve imzası olmak zorunda.

Evlilik sağlık raporu ücreti nedir?: Aile hekiminden alınan raporun ücretini merak edenler için de 2024 yılında herhangi bir ücret talep edilmediğini söyleyelim.

Evlilik sağlık raporu geçerlilik süresi nedir? Raporun, alındığı tarihten itibaren 6 ay geçerliliği bulunuyor.

Evlilik sağlık raporuyla daha fazla bilgiye şu yazımızda yer verdik: Evlilik İçin Sağlık Raporu Nereden Alınır? Hangi Testler Yapılır?

5►Diğer Belgeler

Evlenme işlemleri için gerekli belgeler genel olarak bu şekilde. Birçok belediyenin e-devlet sistemine entegre olması sebebiyle, yukarıda saydığımız belgeler yeterli oluyor. Çünkü birçok bilginin belediyelerin online sisteminde otomatik olarak görünüyor. Yani E-devlet nikah tarihi alma seçeneği sunmasa da birçok belgenizi almanıza olanak sağlıyor.

E-devlet sistemine henüz entegre olamamış belediyelerin istediği belgeler daha detaylı olabiliyor. Saydığımız belgelere ek olarak;
-İkametgah belgesi,
-Nüfus kayıt örneği,
-Evlenme ehliyet belgesi gibi belgeler de istenebiliyor. Bu yüzden başvurudan önce ilgili belediye nikah başvurusu için gerekli belgeleri öğrenmek için iletişime geçmekte fayda var.

17 Yaşında Resmi Nikah İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Kişinin kendi rızasıyla evlenmesi için 18 yaşını doldurması gerekiyor. 17 yaşını dolduranların nikah tarihi için gerekli evrakları arasında ebeveynlerinin veya yasal vasisinin izni gerekiyor. 16 yaşın dolduğu durumlarda ise mahkeme kararı gerekiyor.

Eski Eşle Tekrar Evlenmek İçin Gerekli Belgeler Neler?

"Eski eşle tekrar evlilik için ne gerekli?" diyorsan, ayrıca bir belge gerekmediğini, evlilik için belgelerden standart evlenme evrakların istendiğini söyleyebiliriz.

Evlilik İçin İkametgah Belgesi Nasıl Alınır?

İkametgah belgesinin nereden alınacağı da en sık sorulan sorular arasında. Geçmişte sadece muhtarlıklardan alınan ikametgah belgesi, günümüzde nüfus müdürlükleri ve muhtarlıkların yanı sıra e-devlet üzerinden de alınabiliyor. E-devlet sistemine entegre olan belediyeler, ikamet bilgilerini sistemde görebildiği için genelde bu belgeyi istemiyor.

İkamet Edilen Yerin Dışında Evlilik İçin Gerekli Evraklar

Nikah başvurusu için gerekli evraklar; ikamet edilen yerin dışında evlenmek, yabancı uyruklu evlilik ya da küçük yaşta evlenmek gibi bazı özel koşullara göre değişebiliyor. Bu gibi durumlarda bu standart belgelerin yanı sıra, özel durumu belirten belgelerin de dosyaya eklenmesini gerektirebiliyor.

Nikah başvuruları, evlendirme memurluklarına, müftülüğe ya da köy muhtarlığına müracaat edilerek yapılıyor. Ancak çiftlerden birinin ikamet ettiği ilçe dışında bir yerde evlenmek için evlenme izin belgesi gerekebiliyor.

2020 yılının Aralık ayında kadar bu belgenin alınması şarttı. Ancak İçişleri Bakanlığı, tarafından bu tarihte belgenin kaldırılması için genelge yayınladı. Yani farklı şehirlerde nikah işlemleri 2024'te izin belgesi gerektirmiyor. Müracaatlar, herhangi bir evlendirme memurluğuna yapılabiliyor.

Dolayısıyla, 2024 yılında nikah için gerekli işlemler arasında izin belgesi şartı koşulmaksızın herhangi bir evlendirme memurluğuna evlilik başvurusu yapılabiliyor. Yani, kadın veya erkeğin evlenme başvuruları, birinin oturduğu yerdeki evlendirme memurluğu sınırlarına bağlı olarak gerçekleşmeyecek.

Evlilik işlemlerine dair sık sorulan soruları incelemek istersen şu yazımıza göz atabilirsin: Hepsini Yanıtladık: Evlilik Başvurusu ile İlgili En Sık Sorulan Sorular

Yabancı Uyruklu Biriyle Evlenmek İçin Gerekli Belgeler

Bir Türk vatandaşı, yabancı uyruklu biriyle evlilik başvurusunu bağlı bulunduğu ilçenin evlendirme dairesine yapabiliyor. Türkiye’de bir Türk vatandaşı ile bir yabancı ya da farklı uyruklu yabancı iki kişi, Türk evlendirme memuru önünde evlenebiliyor.

Eşlerden birinin yabancı olması halinde evlendirmeye, belediye evlendirme memurlukları ile nüfus müdürleri yetkili oluyor.

Yabancı uyruklu bir kişi ile evlilik başvurusu için gerekli belgeler ise şöyle:

  • Evlenme ehliyet belgesi

  • Doğum belgesi

  • Pasaportun noter tasdikli tercümesi

►Evlenme Ehliyet Belgesi

Yabancılar için yetkili merkezi makamlarca veya o devletin yerel temsilcilikleri tarafından kişinin adını, soyadını, anne-baba adı ile doğum tarihini, medeni halini ve evlenmesine engel halinin bulunup bulunmadığını gösterir şekilde düzenlenerek verilmiş ve onaylanmış belge, evlenme ehliyet belgesi kabul edilir.

►Doğum Belgesi

Eğer evlilik ehliyet belgesinde; anne-baba ismi, doğum yeri ve tarihinden herhangi biri yer almıyorsa ayrıca doğum belgesi de verilmeli. Belgeler apostilli olarak alınmışsa; sadece Türkiye'de noter tasdikli Türkçe tercüme yaptırılması yeterli.

►Pasaport

Yabancıların evlilik dosyalarına, pasaportlarının noter tasdikli, Türkçe’ye tercüme edilmiş pasaportlarını da eklemeleri gerekiyor.

Yabancı uyruklu biriyle evlenmek için gerekli tüm belgeleri ve detayları şu yazımızdan inceleyebilirsin: Yabancıların Türkiye’de Evlenmesi

Yurt dışında evlenmek gibi bir hayalin varsa ya da bu konuda bir zorunluluk söz konusuysa yurt dışında nasıl evlenilir, yurt dışında evlenmek için gerekli belgeler nelerdir gibi soruların yanıtını videomuzda bulabilirsin.

Peki bir düğün ne kadara mal olur, biliyor musun? İşte cevabı: A’dan Z’ye Düğün Masrafları

Evlenmeden Önceki Soyadını Kullanmak İçin Belgeler

Türk Medeni Kanunu'nun 187. maddesinde yer alan "kadınların evlenirken eşinin soyadını alması" zorunluluğu 28 Nisan 2023'te Resmi Gazete'de yayınlanan Anayasa Mahkemesi (AYM) kararında, kaldırıldı. Kararın yürürlüğe girmesi için beklenen 9 aylık süre 28 Ocak 2024 tarihinde doldu. Konuyla ilgili yasal düzenlemenin, TBMM tarafından yakın zamanda açıklanması beklenen 8. yargı paketinde açıklanması bekleniyor.

Halk arasında “kızlık soyadı” olarak da bilinen, kadınların, evlenmeden önceki soyadlarını evlendikten sonra eşinin soyadıyla birlikte kullanabilmesi mümkün. Bunun için evlilik işlemleri sırasında belediye evlendirme memurluğuna, yazılı olarak başvurulması gerekiyor. Böylece kadın, kocasının soyadı önünde önceki soyadını da kullanabiliyor.

Kızlık soyadını kullanmak isteyen gelin adaylarının, müracaat anında kayıt masasından temin edecekleri soyadı dilekçesini doldurması gerekiyor.

- Evlenmeden önceki soyadını da kullanmak için evlendikten sonra da başvuruda bulunabilirsin. Bu durumda, isteğini, evlendikten sonra kimliğini yenilerken, kimlik başvurusu sırasında dilekçe doldurarak beyan edebilirsin.

evlenmeden önceki soyadını kullanmak

Kimlik yenilemek gibi evlendikten sonra yapman gereken resmi işlemleri biliyor musun? Şu yazımızdan öğrenebilirsin: Tüm Detaylarıyla Anlattık: Evlendikten Sonra Yapılması Gereken Resmi İşlemler

Mal Ayrılığı Rejimi Belgeleri

Evlilikle ilgili en merak edilen konulardan biri de eşler arası mal paylaşımını ilgilendiren, evlilik sözleşmesi olarak da bilinen ‘yasal mal ayrılığı rejimi’ uygulaması.

Mal ayrılığı rejimi nedir dersen bu uygulama, eşler arasında, mal paylaşımı ya da mal ayrılığı gibi, edinilmiş mallara katılma rejiminin uygulanmasıdır.

Halk arasında “mal ayrılığı rejimi” ya da “mal ayrılığı sözleşmesi” de denilen bu uygulama evlenmeden önce ya da sonra yaptırılabilir. Ancak evlenmeden önce yaptırmak isteyen çiftler için, hangi mal rejimini seçtiklerini evlenme başvurusu sırasında yazılı olarak belirtmeleri gerektiğini söyleyelim.

Evlilik sözleşmesiyle ilgili tüm detayları şu yazımızda bulabilirsin: Tüm Detaylarıyla Mal Ayrılığı / Evlilik Sözleşmesi Nedir?

18 yaş altı evlilik

Resmi nikah için kimlerin şahit olabileceğini biliyor musun? Şu yazımızda anlattık: Nikah Şahidi Kimler Olabilir? Kimler Olamaz?

Belediye Nikah Ücreti 2024'te Ne Kadar?

Belediyeye bağlı nikah dairesine gitmeden önce nikah işlemleri nasıl yapılır ve nikah ücreti ne kadardır gibi soruların yanıtlarını öğrenmende fayda var. Çünkü nikah işlem ücretleri nikah dairesine göre değişiklik gösteriyor. Net belediye nikah işlemleri ücretini başvuru yapacağın belediyenin web sitesinden ya da telefonla öğrenebilirsin.

Örneğin; İstanbul’da 2024 nikah işlem ücreti;

  • Hafta içi: Nikah salonu ücreti ortalama 1.500-2.000 TL
  • Hafta sonu: Cumartesi ve pazar ile tatil günleri gerçekleşen nikahlar için ise 2.000-3.000 TL civarında.
  • Bu ücretlere genellikle hizmet bedeli, dosya ücreti dahil oluyor. Evlilik cüzdanı ücreti ise birçok belediyede ayrıca alınıyor.

Eğer evlendirme dairesinde değil, bir mekanda evleneceksen, düğün salonunda nikah ücretinin daha da arttığını belirtelim.

2024 Evlilik Cüzdanı Ücreti Nedir?

2024 yılı nikah cüzdanı ücreti ise 705 TL'dir.

6- Nikah İşlemleri İçin Neler Gerekli?

Evlilik için gereken belgeler bu şekilde. Peki bu belgeler ile nikah tarihi almak için başvuru nasıl ve nereye yapılır? Şimdi ona bakalım:

►Nikah İçin Nereye Başvurulur?

"Nikah başvurusu nasıl yapılır?" diyenler için 3 farklı adres bulunuyor:

Evlendirme Daireleri: Nikah günü almak için eşlerden birinin ikametinin bulunduğu ya da nikahın kıyılacağı yerin bağlı olduğu belediyeye bağlı evlendirme dairesine başvuru yapılıyor.

Eğer nikahın kıyılacağı evlendirme dairesi, çiftlerden birinin ya da ikisinin birden ikamet ettiği yerleşim yerinde değilse ve eğer belediye talep ederse evlilik izin belgesi alınması gerekiyor.

Müftülükler: 2018 yılı itibarıyla ilçe müftülükleri de nikah başvurularını kabul ediyor.

Nikahın müftülük tarafından kıyılmasını isteyen çiftler, belgeleri tamamlamaları halinde, eşlerden birinin ikamet ettiği ilçe müftülüğüne başvuruda bulunabiliyor.

Köy Muhtarlıkları:Köyde yaşayanlar için ise evlilik başvurusu köy muhtarlığına yapılıyor. Çiftlerin nüfus cüzdanlarını ve fotoğraflarını teslim alan muhtar, sağlık raporu için ilçe hükumet tabipliğine, evlenme ehliyet belgesi için de ilçe nüfus müdürlüğüne evrak hazırlıyor.

Evlenecek çiftler bu belgelerle sağlık ocağı ve nüfus müdürlüğüne giderek işlemlerini yaptırıyor. Bu iki kurumdan alınan belgeler nikahı kıyacak olan köy muhtarına teslim ediliyor. Belgeleri onaylama ve nikah kıyma işlemleri de yine köy muhtarı tarafından yapılabiliyor.

Evlilik Başvurusu Ne Zaman Yapılır?

Tüm evraklarını topladıktan sonra 6 ay içinde başvuruda bulunabilirsiniz.

Resmi Nikah İşlemleri Kaç Gün Sürer?

Nikah işlemleri kaç gün sürüyor diye soranlar için de yanıtı verelim: Nikah işlemleri dosyasının mesai saatleri içerisinde alınması gereken belgeler ve belgelerin alınacağı yerlerin birbirine olan uzaklığı gibi durumlar göz önünde bulundurularak, 2 veya 4 gün arasında tamamlanabileceğini söyleyebiliriz.

nikah-islemleri-kac-gun-surer

►İddet Süresi Nedir?

Daha önce evlenip boşanmış bir kadınsan nikah işlemlerinin süresi iddet süresine göre uzayabilir. Boşanman kesinleştiyse hukuki olarak yeniden evlenebilmen için boşanmanın kesinleştiği tarihten itibaren 300 günlük bir sürecin geçmesi gerekiyor.

Bu 300 günlük bekleme süresinin amacı, kadının olası bir hamilelik durumu yaşayabilecek olmasıdır. Boşandıktan sonra aile mahkemesi tarafından açılacak iddet davası ile söz konusu kararı kaldırabilirsin.

►Yıldırım Nikahı Nasıl Olur?

Yıldırım nikahı, halk arasında bilindiği gibi, evrakları teslim eder etmez nikahın kıyılması şeklinde gerçekleşmiyor. Nikah günü alırken evlenme dairesine, mümkün olan en kısa sürede evlenmek istediğini belirtirsen, başvurundan en erken 24 saat sonrasına nikah tarihi alman mümkün.

Hızlı nikah olarak da bilinen ve yıldırım nikahının günümüzde uygulanan bu haliyle ilgili detaylı bilgi için şu yazımıza bakabilirsin: Senin Yerine Araştırdık: Yıldırım Nikahı Nasıl Yapılır? Gerekli Evraklar Nelerdir?

Evlilik işlemleri için gerekli belgeleri ve başvurunun nasıl yapılacağına dair anlatacaklarımız bu şekilde. Bu belgelerin başvuruda bulunacağın belediyeye göre değişik gösterebileceğini de söylemeden geçmeyelim. Senin de evlilik başvurusuyla ilgili soruların varsa yorum olarak yazabilirsin.

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Evlendirme Dairesi kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Evlendirme Daireleri Firmaları

Evlendirme Daireleri kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

129 Yorum

Gül

Düğün Tarihi: 04.03.2024


yuh ciddi olamazsın çocuk saklanırmı ?


E T

Düğün Tarihi: 16.10.2023


Merhaba benim 1 çocuğum var başka biriyle evleniyorum evlendiğim kişi çocuğumu bilmiyor nikah evrakları vesayre herhangi bi resmi kurumda tesadüfen öğrenirmi

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili başvuru yapacağınız evlendirme dairesiyle iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...


Aydın

Düğün Tarihi: 29.09.2023


Evleneceğim eşim le farklı belediyelerde ikametgah ediyoruz nikah da hangi belediyeye gore nikah tarihi alacağız adres farkedıyomu eşimin oldugu adreste nıkah tarihi alınabılırmı teşeklürler

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, nikahın yapılacağı mekanın (nikah salonu ya da düğün mekanı) bağlı bulunduğu belediyenin evlendirme dairesine başvuru yapabilirsiniz. İyi günler dileriz...


Özge Koç

Düğün Tarihi: 01.08.2023


Merhaba 23.10.2005 doğumluyum 23.10.2023 den sonra de kendi rizam ile evlenebilir miyim 19 a geçmem mi gerekiyor??

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, 18 yaşınıza girmeniz yeterlidir. Belirttiğiniz tarihten sonra kendi rızanızla evlenmeniz yasal olarak mümkündür. İyi günler dileriz...


Esat

Düğün Tarihi: 01.07.2023


Merhaba kolay gelsin kız arkadaşım Özbekistan vatandaşı biz evlensek kaç günde alınır nikah günü tarihi

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba. Evrak hazırlama süreçleri, başvuru yapılacak kurumun yoğunluğu gibi kriterleri göz önünde bulundurarak bu konuda net bir süre vermek pek mümkün değil. Yine de süreç için evlendirme daireleriyle iletişime geçerek, detaylı bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...


Umut Bayram

Düğün Tarihi: 05.06.2023


merhabalar kız arkadasım bosanmısına az kaldı tekrar nıkah kıymamız ıcın kac ay beklememız lazım

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba. Boşanma tarihinden sonra 300 günlük iddet süresinin geçmesi gerekir. İyi günler dileriz...


Sevda Durmaz

Düğün Tarihi: 19.04.2023


Merhabalar, benzer bir sorum olacak, eş adayım ve ben yurdışında yaşıyoruz fakat Türkiye'de evleneceğiz, evlilik sağlık raporu için gerekli tahlilleri yaptırdıktan sonra sonuçları alıp nikah dairesine başvuruda bulunmak için vaktimiz olmayacak, bu durumda ikimiz de vekalet verdiğimiz durumda ailesi bizim için nikah dairesine başvuruda bulunabilir mi?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, başvuru yapacağınız evlendirme dairesiyle iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...


Mikail Korkmaz

Düğün Tarihi: 29.01.2023


Bosanali bir hafta oldu nikah kıymak istiyorum başka bir bayanla mümkün müdür

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba. Evet, mümkündür. Boşanmış bir erkeğin, boşandıktan sonra tekrar evlenebilmesi için beklenmesi gereken bir süre yoktur. İyi günler dileriz.


Metin Ozkol

Düğün Tarihi: 16.01.2023


Nişanlım 16 yaşından gün aldı eylülde tam 16 giriyor nasıl evlebiliriz

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, 16 yaşın dolduğu durumlarda evlilik için mahkeme kararı gerekiyor. Ancak bazı durumlarda mahkeme tarafından, ebeveyn veya yasal vasinin rızasının olup olmadığı da sorulabiliyor. Konuyla ilgili evlendirme dairelerinden detaylı bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...


Mahmut Aga

Düğün Tarihi: 05.01.2023


Merhaba ben evlenme ehliyet belgesi için soru soracaktım e-devlet'ten başvurusunu yapıyorum ama her zaman yanlış makam diyor ben diğer seçeneğe tuşluyorum Yıldırım belediyesi yazıyor red geliyor ben Bursa yıldırım'da oturuyorum

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, 160 e-Devlet çağrı merkezini arayarak ya da ilgili nüfus / göç idaresi müdürlüğüyle iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...


Emre Gürbak

Düğün Tarihi: 02.01.2023


babamla annemi tekrar evlendiricez fakat babam felçli şuanda bu gibi durumlarda ne yapmak gerekiyor

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili evlendirme daireleriyle iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...


Erdal Özcelik

Düğün Tarihi: 12.10.2022


Merhaba hükümlüyüm covid iznindeyim nikah kiyacam ama ikametgahim hükümlü olduğumdan dolayı görünmüyor nasıl bir yol izlemeliyim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, başvuru yapacağınız evlendirme dairesiyle iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...


Sevim Akgün

Düğün Tarihi: 20.09.2022


2023'te yapmak istediğimiz nikahımız için 2022 yılında başvuru yapılabilir mi? 2022 tarihli sağlık raporu (6 aylık süresini geçirmediği) sürece 2023 yılındaki bir nikah başvurusunda kullanılabilir mi?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, bu süre kurumdan kuruma değişiklik gösterebiliyor. Bu nedenle detaylı bilgi için başvuru yapacağınız evlendirme dairesiyle iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. İyi günler dileriz...


Mustafa Aşçı

Düğün Tarihi: 05.09.2022


Evleneceğim kişinin mavi kartı var bn ise Türk vatandaşıyim Türkiye evlenmek istiyoruz gerekli belgeler neler doğum belgesi vb istermi evleneceğim kisiden

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Yabancıların Türkiye’de Evlenmesi yazımızda yabancıların Türkiye'de evliliğine ilişkin genel prosedüre yer verdik. Ancak gerekli belgeler ve yapılacak işlemler ülkeden ülkeye farklılık gösterebiliyor. Bu nedenle Türkiye'deki evlendirme daireleri ile iki ülkedeki resmi makamlardan bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...


Muhammed Küçük

Düğün Tarihi: 11.08.2022


mrh iyi günler benim evlenecegin kız bolivyalı kendi ülkesinde bilgilendirme yapsı ve evlenmek için izin alması gerekiyormu

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, ülkedeki resmi makamlardan ve ülkenin Türkiye'deki temsilciğinden detaylı bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...


Semra Özkan

Düğün Tarihi: 30.07.2022


İyi günler benim eşim cezaevinde o başka bir şehir'de ben farklı bir şehir'de bu şekilde Nikah nikah yapabilir miyiz

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, şehrinizdeki evlendirme daireleri ve eşinizin bulunduğu cezaevinin yönetimi ile görüşerek detaylı bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...


Abdussamed Parlak

Düğün Tarihi: 15.07.2022


Fransa vatandaşıyım türkiyede evlenmek istiyorum ve burda kalmak istiyorum resmi nikah için neler lazım acaba

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Yabancıların Türkiye'de Evlenmesi yazımızda genel prosedüre yer verdik. Ancak gerekli belgeler ve yapılacak işlemler ülkeden ülkeye farklılık gösterebiliyor. Bu nedenle Türkiye'deki evlendirme daireleri ile ülkedeki resmi makamlardan bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...


Sema Soybir

Düğün Tarihi: 21.06.2022


Merhaba benim ogrenmek istedigim sey. Bosanali 4 yil oldu ama Bosandiktan sonra kimligimi degistirmedim yani eski eşimin soyadı yaziyor. Simdi yeniden evlenecegim nikah basvurusu yaparken bu kimlikle yapalirmiyim. Yoksa yenilemelimiyim.

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, başvuru yapacağınız evlendirme dairesiyle iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...


Nuri Ilan

Düğün Tarihi: 15.06.2022


Merhaba. Benim sorum şöyle arkadaşım yabancı uyruklu erkek. Ama türk vatandasiyla evlenmek istiyor. Oturma izni falanda yok evlilik için belgelerini nereden alabilir

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, genel olarak istenen belgeleri ve süresi Yabancıların Türkiye'de Evlenmesi yazımızda anlattık. Ancak gerekli evrak ve prosedür ülkeden ülkeye farklılık gösterebiliyor. Bu nedenle Türkiye'deki evlendirme daireleriyle iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...


Onur Karaş

Düğün Tarihi: 31.05.2022


Merhaba ben nişanlımla nikah yapıcam yaşı 17 ama aile rızası var nişanlımın kimlikdeki fotoğrafında başı kapalı yaklasık 1 sene önce değişdirmiş ama şuanda nişanlım açık kimlik kartının değişmesi gerekirmi nikah için ? Diğer sorumda kan vermesi için sağlık ocağına ailesinden biri ile mi gitmesi gerekiyo anne veya baba olarak yoksa tek başına halledebilirmi ? Şimdiden teşekkür ederim ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili başvuru yapacağınız evlendirme dairesinden ve aile hekiminizden bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...


İrem Baylan

Düğün Tarihi: 29.05.2022


17 yaşındayım ama aile rızasiyla nikah kiyicaz sağlık raporu sırasında anne baba olmadan sağlık raporunu alabilir miyim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuya ilişkin aile hekiminizden bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...


Elifff

Düğün Tarihi: 26.04.2022


Merhabalar ebeveynlerimiz izin belgesine ne yazacaklar ve kendi yazıları vs. Mi olucak

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili başvuru yapacağınız evlendirme dairesiyle iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...


Mustafa Aron

Düğün Tarihi: 23.03.2022


Merhaba size şöyle bir sorum olacaktı Ben bir kadın ile diyelim nikah için gerekli bütün formları işlemleri yaptım varsayalım ama evlenmedim ondan sonra herhangi bir kurum ya da bir yere bildirmem gerekir mi Evlenmediği mi yada bütün evrakların belli bir geçerlilik zamanı mı var?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, evlilik başvurusu için gerekli belgelerin geçerlilik süresi 6 aydır. Belgeleri hazırlamanıza rağmen başvuru yapmamanız halinde herhangi bir kurumu bilgilendirmeniz gerekmez. İyi günler dileriz...


Hakan Cantaş

Düğün Tarihi: 22.03.2022


Merhaba ben KKTC De Yaşıyorum Eşim Olacak Kişi Yabancı Uyruklu Bende Hem KKTC Hem TC Vatandaşıyım Evliligi İzmirde Yapacagız Benden Pasaport İstenilirmi

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, detaylı bilgi için başvuru yapacağınız evlendirme dairesiyle iletişime geçebilirsiniz. İyi günler dileriz...


Ceren

Düğün Tarihi: 20.03.2022


Merhaba nişanlım İzmirde çalışıyor ben muğlada çalışıyorum ve ikametimiz de yaşadığımız yerlerde ama nikahimizi ailelerimizin olduğu yerde sivasta yapmak istiyoruz. İşimiz sebebiyle de izin almamız sıkıntı oluyor. Muğla veya izmirden sivas için nikah başvurusu yapabilir miyiz?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, başvurunuzu evleneceğiniz ildeki evlendirme dairesine yapmanız gerekir. Detaylı bilgi için bağlı bulunduğunuz ve başvuru yapacağınız evlendirme dairesiyle iletişime geçebilirsiniz. İyi günler dileriz...


Yeşim Akyol

Düğün Tarihi: 07.03.2022


Merhaba 06.02.2005 doğumluyum kendi iznimle ne zaman evlenebilirim ? Aile izniyle ne zaman?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, 17 yaşını dolduranlar ebeveynlerinin veya yasal vasisinin rızasıyla evlenebiliyor. 6.02.2022 tarihi itibarıyla 17. yaşınızı doldurduğunuz için aile izniyle evlenebilirsiniz. 06.02.2023 tarihinde 18. yaşınızı doldurduktan sonra kendi rızanızla evlenebilirsiniz. İyi günler dileriz...


Amelina Syifa Razak

Düğün Tarihi: 04.03.2022


merhaba Malezyalıyım . nişanlım Türk.Malezyada nikah kıymak istiyoruz.Türkiyeye dönünce ne yapmamız gerekiyor evliliğimizi nasıl onay almamız gerekecek?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, yazımızda yer alan Yabancı Yetkili Makam Önünde Evlenenler İçin Evlilik Tescili Başvurusu Nasıl Yapılır? başlığı altında verdiğimiz detayları inceleyebilirsiniz. İyi günler dileriz...


Özlem

Düğün Tarihi: 04.03.2022


Merhabalar. Nişanlım da ben de, Türk vatandaşıyız. Fakat farklı şehirlerde yaşıyoruz. Nişanlım da, ben de iş sebebiyle bir araya gelip başvuru yapamadık. Sonbahar gibi nikah düşünüyoruz, kayınvalidem bulundukları İl belediyesinin evlendirme dairesine gidip sormuş, fakat onun herhangi bir işlem yapamayacağını söylemişler. Ya nişanlımla ben birlikte başvuru yapmalıymışız, ya da benim vekalet vermem gerekiyormuş. Sorum şu, vekalet nasıl verebilirim? Hangi evrakları toplayıp göndermeliyim? Bir de sağlık raporu kafamı karıştırdı, akciğer filmi isteniyorsa, sağlık ocağından alamam, nereden almalıyım? Ayrıca sma testi nedir, nasıl yapılır? Yardımcı olabilir misiniz?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, noterden vekalet verebilirsiniz. Bu belgede nikah başvurusu için düzenlendiği belirtilmeli. Yazımızda belirttiğimiz belgeleri hazırlayabilirsiniz ancak belgeler belediyeye göre değişiklik gösterebiliyor, bu nedenle başvuru yapacağınız belediyeyle iletişime geçmenizde fayda var. Akciğer filmini verem savaş, özel ve devlet hastanelerinden alabilirsiniz. SMA testi, evlenecek çiftlerin SMA taşıyıcılığının, yani doğacak çocuklarının çocuklarının SMA'lı hastası olma riskinin araştırıldığı bir testtir. Önce erkekten numune alınıyor, sonucuna göre kadından da istenebiliyor. Bu tarama için aile hekiminizle görüşerek detaylı bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...


Yakup Dündar

Düğün Tarihi: 01.03.2022


Merhaba ben İstanbul da yaşıyorum düğün yaptık ama eşim Azerbaycan vatandaşı ülkesinden Türkçe tercümeli bekarlık belgesini doğum belgesini getirdi nikah işlemi için sağlık raporunu benim aile hekimimden alabilirmiyiz?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, eşiniz evlilik sağlık raporunu Türkiye'deki devlet hastanelerinden alabilir. İyi günler dileriz...


Alorkon

Düğün Tarihi: 11.02.2022


Merhaba. Benim evleneceğim kız ispanyada ve kendisi işinden dolayı gelemiyor. Şimdi biz birlikte vekalet eile bir evlilik yapmayi düşünüyoruz benim bu durumda ne yapmam gerek hangi belgeleri ve hangi kuruma gitmmem gerekir yada konsolosluğa gidersem hangi belgelere sahip olmam gerek

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Türkiye'de Yabancı Biriyle Evlenmek İçin Gerekenler yazımızda genel olarak istenen belgelerden ve süreçten bahsettik. Ancak prosedür ülkeye göre değişiklik gösterebiliyor. Bu nedenle iki ülkedeki resmi makamlardan bilgi almanız daha doğru olacaktır. İyi günler dileriz...


Buse

Düğün Tarihi: 08.02.2022


Merhaba nişanlım azerbeycanli nikah kıymak istiyoruz Doğum belgesini mecbur almak zorundamiyiz yoksa bekarlik belgesi yeterli oluyor mu ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, yabancılar için hem doğum belgesi hem bekarlık belgesi genellikle istenen belgeler arasında. Yazımızda yabancıların Türkiye'de evliliğine ilişkin genel prosedüre yer verdik ancak gerekli belgeler ve yapılacak işlemler ülkeden ülkeye farklılık gösterebiliyor. Bu nedenle Türkiye'deki evlendirme daireleri ve iki ülkedeki resmi makamlardan bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...


Özge Filizer

Düğün Tarihi: 04.02.2022


Nişanlım hem tc vatandaşı hem kktc vatandasi tc kimlik kartı ile Türkiye vatandaşı olarak turkiyede nikah yapacağız. Kktcden evraklarını halledip bana noterler vekalet gönderip nikah gününü önceden belirleyip almamız lazım. Yalnız onun orada kktc de sağlık raporunu tek başına alamıyor benimde olmam lazım. Kktc den saglik raporu alıp doktor onaylı ve kaşeli bir şekilde bana noterden vekalet vererek gonderirse oluyor.kktc den saglik raporu nasıl alınır aile hekimi yok onlarda hastanede tek kişiye saglik raporu vermiyor .

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, ülkedeki resmi kurumlarla iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...


Ramazan Idem

Düğün Tarihi: 14.01.2022


16 yaştan dan 17 ye yeni giren biri resmî nikah yapabilir mi yapabilirse nasıl

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, 17 yaşını dolduranlar ebeveynlerinin veya yasal vasisinin rızasıyla evlenebiliyor. Detaylı bilgi için evlendirme daireleriyle iletişime geçebilirsiniz. İyi günler dileriz...


Esmanur Kumsar

Düğün Tarihi: 25.12.2021


Veli izniyle evlenmek nasıl oluyor açıklarmısınız?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, resmi evlilik yaşı 18'dir. Bu nedenle 16 ve 17 yaşındaki bireylerin evliliği için veli izni gerekir. Bunun için evlenecek kişinin anne-babası ya da yasal vasisi, başvuru yapılacak evlendirme dairesine yazılı bir izin belgesi iletir. Detaylı bilgi için evlendirme daireleriyle iletişime geçebilirsiniz. İyi günler dileriz...


Hülya Dogan

Düğün Tarihi: 25.12.2021


Merhaba nışanlım alile hekimnden kaşeli sağlık raporunu aldı falkat üstünde resmi yok ginede nikahımž kıyılrmı

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, başvuru yapacağınız evlendirme dairesiyle iletişime geçerek konuya ilişkin bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...


Kamil

Düğün Tarihi: 21.11.2021


Merhaba ben ayın 12 sinde nikah tarihi aldım 12 ü için ama sonra evlenmekten vazgeçtim bugün bana e devletten bildirim geldi ayın 13 ünde evlendin gibi bir bildirim . Ben imza atmadım şahit yoktu ama biz nasıl evlenmiş oluruz?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili bağlı bulunduğunuz nüfus müdürlüğü ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...


Emine Aydın

Düğün Tarihi: 12.11.2021


Merhaba iyi günler nikâh işlemleri için ne kadar bütçe gidiyor acaba

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, nikah işlem ücretleri başvuru yapacağınız nikah dairesine göre değişiklik gösteriyor. İlgili evlendirme dairesiyle iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...


Furkan Dağhan

Düğün Tarihi: 11.10.2021


Öncelikle ile merhabalar, müstakbel eşim Sakarya yüksek lisans öğrencisi ve yabancı uyruklu. Herhangi bir oturma izin vs gibi belgesi yok ama öğrenci belgesi mevcut. Bu durumda öğrenci belgesi yeterli midir yoksa pasaport yine de şart mı ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili göç idaresi müdürlüklerinden ve evlendirme dairelerinden bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...


Meliha Sonmez

Düğün Tarihi: 02.09.2021


Merhabalar evlenme ehliyet belgesi ne kadar surede cikar konsolosluktan

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, bu konuda kesin bir süre yoktur. İlgili kurumun yoğunluk durumuna göre bu süre değişebilir. İyi günler dileriz...


Sevgi Sarıoğlu

Düğün Tarihi: 23.08.2021


Merhaba nikah tarihi aldıktan sonra aldığımız evrakların nikah tarihine kadar geçerli olmasımı gerekir yoksa tarih aldıktan sonra önemli değilmidir

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, nikah başvurusu yapacağınız tarihe kadar belgelerin geçerli olması önemlidir. İyi günler dileriz..


Sümeyye Sönmez

Düğün Tarihi: 09.08.2021


Merhaba biz nikah tarihi alacağız gerekli evraklarla beraber saglık raporunu da mı hazırlayıp götüreceğiz yoksa nikah dairesinden verilen bi kağıtlamı onaylayıp götüreceğiz

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, hazırladığınız belgeler arasında, aile hekiminize onaylattığınız sağlık raporunun da yer alması gerekir. İyi günler dileriz...


Dilek Polat

Düğün Tarihi: 19.07.2021


Nikah günü aldık ama bize verilen saat yazılan kağıt kaybolursa nikah kıyabiliyor muyuz

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba. Evet, bu belge olmadan da nikah işlemi gerçekleştirilebilir. İyi günler dileriz...


Gülşen

Düğün Tarihi: 20.05.2021


Mrb nişanlım bana vekalat gönderecek nüfus cüzdanı zorunlu diyorlar onun yerine ehliyet sürücü belgesini göster sem olur mu birde vekalet verdiği için ben nüfustan evlenme ehliyet belgesini alabilir miyim şimdiden teşekkürler ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, sürücü belgesi evlilik işlemlerinde kimlik belgesi olarak kabul edilmiyor. Nişanlınızın vekalet vermesi halinde evlilik işlemlerini yalnız yapabilirsiniz. İyi günler dileriz...


Muhammed Temel

Düğün Tarihi: 17.05.2021


Nişanlım görevi icabı başka şehirde. Kendisi bana vekalet vererek nikâh tarihini ben alabilir miyim,bir de özel hastaneden alınan rapor geçerli olur mu yani illa aile hekimlerinden mi akmak lazım???

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, evlilik işlemleri için düzenlenmiş vekaletname ile nikah başvurusu yapabilirsiniz. Evlilik sağlık raporu için tetkiklerinizi dilediğiniz sağlık kuruluşunda yaptırabilirsiniz ancak raporun aile hekimi tarafından onaylanması şarttır. İyi günler dileriz...


Doğan Ince

Düğün Tarihi: 07.03.2021


Merhaba kız arkadaşım 18 yasinda 01.01.2003 doğumlu kendi rizasiyla evlenebilmemiz için 18 ı doldurması mi gerekli

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, 01.01.2021 tarihi itibarıyla 18. yaşını doldurduğu için kendi rızasıyla evlenebilir. İyi günler dileriz...


Maria

Düğün Tarihi: 04.03.2021


Ben 5 ay eviliyim ama nikah yapmadık hala. Eşim Türk Ben yabancıyım ve benim pasaportu ve kimliği süresi dolmuş Bundan dolay nikah yapabilir miyim?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili başvuru yapacağınız evlendirme dairesinden bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...


Kübra

Düğün Tarihi: 01.03.2021


Nışanlım asker vekalet gönderse noterden tüm işlemleri onsuz halledebilir miyim geleceği tarihe nikah tarihi alabilir miyim ? Teşekkürler .

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, evet, vekalet verilmesi halinde nikah işlemlerinizi yalnız gerçekleştirebilirsiniz. İyi günler dileriz...


Büşra Akça

Düğün Tarihi: 06.02.2021


Merhaba Evlilik dışı bir bebeğim oldu ve annenin soy adını aldı kutukte görünüyor .ama şimdi başkasıyla evlenicem nikah günü alırken bu karşıma çıkar mı acaba evlenme ehliyeti dedikleri şey ne orda görünür mü

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili evlendirme dairelerinden bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...


Glzralks

Düğün Tarihi: 10.01.2021


Ancak önceden evlenmediyseniz, boşanma durumu söz konusu değilse ve nikah işlemlerine başlamadan önce hamile olduğunuzu öğrendiyseniz, bu durum evlenmenize engel değil.diye bi yorumda bulunmussunuz eşim daha önce evlenip boşanmış şimdi nikah kıyıcaz hamile olduğum için her hangi Bi yerde dna testi falan istenirmi

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, evlilik sağlık raporu için istenen tetkiklerde DNA testi yoktur. İddet süresiyle ilgili detaylı bilgi için evlendirme dairelerine başvurabilirsiniz. İyi günler dileriz...


Zeynep

Düğün Tarihi: 09.01.2021


11.03.2003lüyüm 11.03.2021 tarihinde veya sorasında nikah kıyabilir miyim?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, yasalara göre, kişinin kendi rızasıyla evlenmesi için 18 yaşını doldurması gerekiyor. Belirttiğiniz tarih itibarıyla 18. yaşınıza gireceğiniz için aile iznine gerek kalmadan evlenebilirsiniz. İyi günler dileriz...


Batuhan

Düğün Tarihi: 03.01.2021


şuanda askerlik tescilim bitti ve daha tescil edemiyorum şubeye gitmedim henüz nişanlımla önce evlilk yapıp öyle gitmeyi düşünüyorum acaba evlenmek için bir sorun teşkil edermi.

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili evlendirme dairelerinden bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...


Musa Koç

Düğün Tarihi: 31.12.2020


Eski eşle tekrar evlenmek için hangi belgeler gerekli

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, eski eşle yapılacak evlilik için ekstra bir belgeye ihtiyaç duyulmaz. Yazımızda belirttiğimiz belgeleri hazırlayarak evlilik başvurusu yapabilirsiniz. İyi günler dileriz...


Kenan

Düğün Tarihi: 27.12.2020


Ben ve nişanlım beraber kan verdik 1 gün sonra onunki çıktı benimki çıkmadı daha neden olabilir.

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili tetkikleri yaptırdığınız sağlık kuruluşundan bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...


Muhammet Baykuş

Düğün Tarihi: 24.12.2020


İyi günler nihai hakkında soru sorucam Şimdi nişanlım kendi aile hekimine kan verdi bende kendi hekimime verdim biz o rdan aldığımız sonuçları ilk başta nereye götürecez nüfus dairesine mi yoksa nihak salonunami ve nişanlım farkı belediye bağlı ben farklı

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, tetkiklerin ardından aile hekiminin onayladığı evlilik sağlık raporuna ek olarak, nikah için gerekli diğer belgelerle birlikte, evlendirme dairesine başvurup nikah tarihi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...


Zeynep Gül

Düğün Tarihi: 03.12.2020


Merhabalar ben 17 yaşını doldurdum erkek arkadaşım 16 yaşını doldurdu aile izni olmadan nasıl evlenebilirim devlet korumasına gitsem evlenebilir miyim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, yasalara göre kişinin kendi rızasıyla evlenmesi için 18 yaşını doldurması gerekiyor. 17 yaşını dolduranlar ebeveynlerinin veya yasal vasisinin rızasıyla evlenebiliyor. 16 yaşın dolduğu durumlarda da mahkeme kararı gerekiyor. Ancak bazı durumlarda mahkeme tarafından, ebeveyn veya yasal vasinin rızasının olup olmadığı da sorulabiliyor.


Poyraz Soylu

Düğün Tarihi: 30.11.2020


Merhabalar benim kiz kardesim isvicrede yasiyor Damat ise istanbulda kiz kardesimin burda evlenme süreci uzun sürdügü icin istanbulda evlenmek istiyorlar Bu en az kac gün sürer istanbulda? Kiz kardesim tr gitmeden damat türkiyeden nasil nikah tarihi Alabilirler? Simdiden tesekkürler!!!!

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba. Gerekli belgeleri toparlamak, mesai saatlerinde alınacak belgeler, belgelerin alınacağı yerlerin birbirine olan uzaklığı ve yoğunluğu gibi durumları göz önünde bulundurarak nikah işlemlerinin 2 veya 4 gün arasında tamamlanabileceğini söyleyebiliriz. Belgeleri tamamlayıp evlendirme dairesine başvurduktan sonra en erken 24 saat sonrasına tarih alınabiliyor, Bu süre, ilgili nikah dairesinin yoğunluğuna göre uzayabiliyor. Türkiye'de evlilik başvurusunu gelin ve damat adayının bizzat yapması gerekiyor. Fakat birlikte gidilememesi halinde eşlerden birinin diğerine vekalet vermesi gerekiyor. Daha detaylı bilgi için evlendirme dairelerinden bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...


Meryem

Düğün Tarihi: 29.11.2020


Merhaba ben 10haziran 2003 doğumluyum tam 10haziran 2021 de nikah kıymak istiyoruz olur mu acaba?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, nikah başvurusu sırasında 17. yaşını sürdüren, 18 yaşına henüz girmemiş kişiler için ebeveyn veya yasal vasisinin rızası gerekir. İyi günler...


Fatmanur

Düğün Tarihi: 09.11.2020


Nikah işlemleri kaç gün içerisinde hazır oluyor

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, nikah için gerekli belgeleri hazırlamak mesai saatleri içerisinde alınması gereken belgeler ve belgelerin alınacağı yerlerin birbirine olan uzaklığı gibi durumlar göz önünde bulundurularak 2 veya 4 gün arasında tamamlanabiliyor. Belgeleri hazırladığınızda ise evlendirme dairesinin programına uygun olması halinde, başvurudan en erken 24 saat sonrasına nikah tarihi veriliyor. İyi günler...


Esra Tatar

Düğün Tarihi: 19.08.2020


Mrb 16 yaşını dolduran kisilerin nikahı nasıl oluyo nikah dairesinde mi oluyo

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, 16 yaşın dolduğu durumlarda da mahkeme kararı gerekiyor. Ancak bazı durumlarda mahkeme tarafından, ebeveyn veya yasal vasinin rızasının olup olmadığı da sorulabiliyor. Resmi işlemlerden sonra mekan seçimi size aittir. İyi günler dileriz...


Fehmi Ali

Düğün Tarihi: 15.07.2020


01-01-2004- doğmlim ne zaman kader evlenebilirim? Kiz

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba,Türkiye'de yasalara göre, kendi rızanızla evlenebilmeniz için 18 yaşınızı doldurmanız gerekiyor. 17 yaşınızı doldurduğunuzda ise ebeveyn veya yasal vasi rızasıyla evlenebilirsiniz. 16 yaşın dolduğu durumlarda da mahkeme kararı gerekiyor. Ancak bazı durumlarda mahkeme tarafından, ebeveyn veya yasal vasinin rızasının olup olmadığı da sorulabiliyor. İyi günler...


Elmira Musayeva

Düğün Tarihi: 15.07.2020


Merhaba nişanlim turk vatandaşi .ben Azerbaycan.bu ay evlenmek istiyoruz.2mizde yurtdişinda yaşadigimiz icin eşim 2haftaligina ben 1 haftaliginaTurkiyeye geliyoruz.nigah kiymak icin bu zaman bize yeterlimi? O evlenmek icin kendisi gün ala.bilirmi yoksa mutlaka benimde gitmem lazim.cunki zamanimiz cok az evlendikden sonra yurtdişina dönmemiz lazim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, nikah işlemlerinin, gerekli belgeleri toparlamak, mesai saatlerinde alınacak belgeler, belgelerin alınacağı yerlerin birbirine olan uzaklığı gibi durumlar söz konusu olduğunda 2 veya 4 gün arasında tamamlanabileceğini söyleyebiliriz. Evlendirme dairelerinin yoğunluğuna göre de bu süre değişebilir. Bu nedenle başvuru yapacağınız nikah dairesinden bilgi almanız daha doğru olacaktır. İyi günler dileriz...


Berk Şimşek

Düğün Tarihi: 13.07.2020


Merhaba nişanlım 29.10.2003 doğumlu aile rızasıyla 29.10.2020 den sonra evlenmek istiyoruz sağlık raporunu 29.10.2020 den önce alabilir miyiz? yoksa Yaşına girdikten sonra mı alabiliriz? Teşekkürler

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, evlilik sağlık raporunun geçerlik süresi 6 aydır. Sağlık raporunu aldığını tarihten sonraki 6 ay içerisinde nikah başvurusu yapabilirsiniz. İyi günler dileriz...


Onur Yaman

Düğün Tarihi: 10.07.2020


Merhabalar tc kimlik fotokopisi için en az 10 yıl önce çekilmiş fotoğraf istendiğinden bahsetmişsiniz fakat benim kimliğim eski en son 2006 yılında yenilendi sonrasın da ise yeni tc kimlik başvurusu yapmadım evleneceğim zaman değiştiririm diye bunun ne gibi bir problemi olur acaba fotokopi kabul edilmezse hangi adımları izlemeliyim. Teşekkürler ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, başvuru yapacağınız evlendirme dairesinden ve bağlı bulunduğunuz nüfus müdürlüğünden bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...


M.sakir Özden

Düğün Tarihi: 07.06.2020


Merhaba, eşlerden biri cezaevinde , Başvuru işlemi nasıl yapılır

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, gerekli işlemlerle ilgili cezaevi müdürlüğünden ve nüfus müdürlüklerinden bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...


Kubra Kaya

Düğün Tarihi: 20.03.2020


merhaba nisanlim 22 martta askere gidiyor ben nisanlim olmadan 01.11.2020 ne nikah tarihi alabiliyomuyum

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Evlilik başvurusunu gelin ve damat adayının bizzat yapması gerekir. Fakat eşlerden biri başvuruya kendi gidemeyecekse, vekil olarak belirlediği kişi yerine müracaatta bulunabilir. Bunun için fotoğraflı özel vekaletname düzenlenmesi şart. Vekaletname üzerinde, evlenme işlemlerinin yürütülmesi için verilmiş olduğunun açıkça belirtilmesi ve vekalet verenin kiminle evleneceğinin yazılması şartı da bulunuyor.


Pınarkotan

Düğün Tarihi: 04.03.2020


Mrb biz nisanlimda 2019son gunlerinde saglik raporu cikardik hala resmi nikah icin gecerli oluyomu zannedersem 6ay gecerliligivar diye biliyorum yardimci olurmusunuz

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Evet, sağlık raporunun 6 ay geçerliliği vardır. Bu nedenle 2019 yılının aralık ayında alınan sağlık raporu, 2020 yılının haziran ayına kadar geçerlidir. İyi günler dileriz...


Sena

Düğün Tarihi: 02.03.2020


ben evlenmek istiyorum nisanimla ondan icin bu site baktim


Zeynalabiddin Varol

Düğün Tarihi: 01.03.2020


Merhaba evlenmek istediğim eşim Türk vatandasligindan çıkmış ama mavi kart a sahip evlenme ehliyetini e devletten alabiliyormuyuz yoksa alman konsoloslugundan mi almamiz gerekiyor

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Konuyla ilgili nüfus müdürlüklerinden bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...


Fehmi Ali

Düğün Tarihi: 24.02.2020


01-01-2004- doğmlim ne zaman kader evlenebilirim?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, 01.01.2020 tarihinde 16. yaşınızı doldurduğunuz için mahkeme kararı ile evlenebilirsiniz. Ancak bazı durumlarda mahkeme tarafından, ebeveyn veya yasal vasinin rızasının olup olmadığının da sorulabildiğini bilmenizde fayda var. İyi günler dileriz...


Hümeyra Yıldız

Düğün Tarihi: 13.02.2020


24.07.2002 doğumluyum kendi rizamla evlenebilir miyim yada ailenin rızası alındığında bunu resmi bir evrakla belirtmemiz gerekiyor mu ??

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Türkiye’de yasal evlilik yaşı 18’dir. Yasalara göre, kişinin kendi rızasıyla evlenmesi için 18 yaşını doldurması gerekiyor. Siz henüz 18. yaşınızı doldurmadığınız için ebeveynlerinizin veya yasal vasinizin rızasıyla evlenebilirsiniz. Bu iznin resmi olarak belgelenmesi şarttır. İyi günler dileriz...


Fehmi Ali

Düğün Tarihi: 03.02.2020


مرحبا انا مواليد 01 01 2004 الى متى يجب ان انتظر للزواج من موفقة نفسي


Sabuhi Aliyev

Düğün Tarihi: 24.01.2020


Ben ve nişanlım Azerbaycan vatandaşıyız. Türkiyede nikah kıymak istiyoruz. Ne yapmamız gerek? Yardımçı olurmusunuz?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Yabancıların Türkiye’de Evlenmesi başlıklı yazımızda genel olarak işleyen sürece değindik, ancak konuyla ilgili istenen belgeleri düzenleme işlemleri ülkeden ülkeye değişiklik gösterebiliyor. Bu nedenle Türkiye'deki temsilciliklerden ve ülkenizdeki yerel makamlardan bilgi almanız daha doğru olacaktır. İyi günler dileriz...


Ceren Balcı

Düğün Tarihi: 16.01.2020


Merhaba Şubat ayında iddet sürem bitiyor sonrasında başka biriyle tekrar nikah yapıcaz evraklara ek olarak sürenin bittiğine dair bi belge isterlermi

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, İddet süresinin dolduğunu belirten bir belge istenmiyor. Nüfus kayıtlarında görünecektir. İyi günler dileriz...


Cenk

Düğün Tarihi: 06.01.2020


Merhaba benim nisanlım 08.05.2003 tarihinde doğdu şuan yaşı tutmuyor birde anne babası ayrı nasıl evlene biliriz biz

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Türkiye’de yasal evlilik yaşı 18’dir. Yasalara göre, kişinin kendi rızasıyla evlenmesi için 18 yaşını doldurması gerekiyor. 17 yaşını dolduranlar da ebeveynlerinin veya yasal vasisinin rızasıyla evlenebilir. 16 yaşın dolduğu durumlarda da mahkeme kararı gerekiyor. Ancak bazı durumlarda mahkeme tarafından, ebeveyn veya yasal vasinin rızasının olup olmadığı da sorulabiliyor. Nişanlınız henüz 16. yaşını sürdüğü için mahkeme kararı ile evlenebilirsiniz. 08.05.2020 tarihinde nişanlınız 17. yaşına gireceği için bu tarihten sonra ebeveynlerinin izniyle evlenmeniz mümkündür. İyi günler dileriz...


İbrahim Aydin

Düğün Tarihi: 05.01.2020


Merhaba benim kız arkadaşım yabancı uyruk vatandaşlığı türkiye cumhuriyet kimliği için başvurusu var ama kimlik hala çıkmadı yabancı kimliği ve pasaport üzerinde evlenirsek bir sıkıntı olurmu yoksa kimlik bekliyelim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Süreci hızlandırmak adına hangi seçeneğin avantaj sağlayacağını merak ediyorsanız, başvuru sürecinin ilgili makamların yoğunluğuna göre değişiklik göstereceğini, bu yüzden net bir yanıt vermenin zor olacağını söyleyebiliriz. Konuyla ilgili yetkili makamlara danışabilirsiniz. Yabancı kimlik ve pasaport ile başvuru yapacaksanız şu yazımız size yardımcı olabilir: Yabancıların Türkiye'de Evlenmesi

İyi günler dileriz...


Gulbaharkikic

Düğün Tarihi: 01.01.2020


Şubatın 17 2003luyum aile rızasıyla evlenebilir iyim bana cvb verin nolur acill

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Türkiye’de yasal evlilik yaşı 18’dir. Yasalara göre, kişinin kendi rızasıyla evlenmesi için 18 yaşını doldurması gerekiyor. 17 yaşını dolduranlar da ebeveynlerinin veya yasal vasisinin rızasıyla evlenebiliyor. Siz de 17 Şubat 2020 tarihi itibari ile 17. yaşınızı dolduracağınız için bu tarihten sonra aile rızasıyla evlenebilirsiniz. Şimdiden mutluluklar dileriz...


Damla Nur

Düğün Tarihi: 16.12.2019


01/01/2002 doğumluyum ocak 2020 de kendi rizam ile evlilik yapabilirmiyim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Türkiye’de yasal evlilik yaşı 18’dir. Yasalara göre, kişinin kendi rızasıyla evlenmesi için 18 yaşını doldurması gerekiyor. Siz de 1.1.2020 tarihi itibari ile 18. yaşınızı dolduracağınız için kendi rızanızla evlenmeniz mümkündür. İyi günler dileriz...


Düğün.com

Düğün Tarihi: 26.08.2019


Merhaba, Yasalara göre, kişinin kendi rızasıyla evlenmesi için 18 yaşını doldurması gerekiyor. Verdiğiniz doğum tarihine göre siz de 18 yaşınızı doldurmuş durumdasınız. Bu yüzden kendi rızanızla evlenebilirsiniz. Şimdiden mutluluklar dileriz...


Hazal Beste Kuru

Düğün Tarihi: 25.08.2019


01.08.2001 tarihiyim kendi rızamla evlenebilirmişim?


Düğün.com

Düğün Tarihi: 16.08.2019


Merhaba, Yabancıların Türkiye'de Evlenmesi başlıklı yazımızda genel olarak istenen belgeleri bulabilirsiniz. Ancak istenen belgeler ülkeden ülkeye değişiklik gösterebiliyor. Bu nedenle başvuru yapacağınız evlendirme dairesinden ve ülkenin Türkiye'deki temsilciliklerinden ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Şimdiden mutluluklar dileriz...


Burak Barışcan Akçadağ

Düğün Tarihi: 15.08.2019


Merhabalar benim kız arkadaşım Rus vatandaşı ve biz bu kış evlenmek istiyoruz ama evraklarla ilgili hiç bir bilgimiz yok, benim ne yapmam lazım, onun hangi evrakları hazırlaması gerekiyor ki , gün almaya gittiğimizde eksik olmasın ,bunun la ilgili bilginiz var ve yardımcı olursanız çok sevinirim , arıyıp sorabileceğim bir numara bile olabilir .


Beyzanurakyurek

Düğün Tarihi: 10.06.2019


26.09.2002 17 yaşındayımevlene bilirmiyim acaba kendi rizamla

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Türkiye’de yasal evlilik yaşı 18’dir. Yasalara göre, kişinin kendi rızasıyla evlenmesi için 18 yaşını doldurması gerekiyor. 17 yaşını dolduranlar ebeveynlerinin veya yasal vasisinin rızasıyla evlenebiliyor.


Yaren Göktaş

Düğün Tarihi: 09.06.2019


Benim halen okulum bitmedi evlene bilir miyim yani bir sorun olur mu ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Yaşınız evlenmeye uygun olduğu sürece öğrenci olmanız evlenmenize engel değil. Türkiye’de yasal evlilik yaşı 18’dir. Yasalara göre, kişinin kendi rızasıyla evlenmesi için 18 yaşını doldurması gerekiyor. 17 yaşını dolduranlar da ebeveynlerinin veya yasal vasisinin rızasıyla evlenebiliyor. 16 yaşın dolduğu durumlarda da mahkeme kararı gerekiyor. Bu şartları karşılıyorsanız evlenebilirsiniz.


Hatice Köse

Düğün Tarihi: 08.05.2019


Iyi günler hamileyken yıldırım nikahı kiyilirmi

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Evliliği sona eren kadının, boşanma kararının kesinleşmesinden itibaren 300 gün içerisinde evlenmesine olanak tanımamaktadır. Bunun nedeni kadının hamile olma ihtimali ve doğacak çocuğun korunmasının sağlanmasıdır. Bu nedenle eğer boşandıysanız iddet süresi dolmadan, hamileyken evlenmeniz mümkün değil. Ancak önceden evlenmediyseniz, boşanma durumu söz konusu değilse ve nikah işlemlerine başlamadan önce hamile olduğunuzu öğrendiyseniz, bu durum evlenmenize engel değil.


Barış Saatci

Düğün Tarihi: 21.04.2019


Nikah sağlık raporu kaç gün geçerli birde nişanlım tek gidip belediye ye nikah günü alabilir mi sağlık raporu nu devlet hastenesinden alsak aile hekimine onaylatmamız gerekir mi

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Nikah başvurusu için gerekli tüm belgeler gibi sağlık raporunun da geçerlilik süresi 6 aydır. Raporda aile hekiminin onayı da şart. Evlilik başvurusunu gelin ve damat adayının bizzat yapması gerekir. Fakat eşlerden biri başvuruya kendi gidemeyecekse, vekil olarak belirlediği kişi yerine müracaatta bulunabilir. Şimdiden mutluluklar dileriz...


Elmas Alkanat

Düğün Tarihi: 16.04.2019


Merhabalar, iki farklı şehirde yaşıyoruz. Gerekli evrakları kendi yaşadığımız şehirde alıp birinde nikah kıydırsak problem çıkar mı ? Yoksa gerekli bütün evrakları niikahın kıyılacağıı yerden mi almalıyıız ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Belgeleri ayrı ayrı yaşadığınız şehirden alabilirsiniz. Ancak nikah başvurusu yapacağınız belediyeye ikinizden biri bağlı değilse, birinizin evlenme izin belgesi de alması gerekiyor. Nikah başvurunuzu ikinizden birinin bağlı olduğu belediye yapacaksanız bu belgeye ihtiyacınız olmayacaktır. Nikah başvurusuyla ilgili sorularınız için şu yazımıza da bakabilirsiniz: Nikah Başvurusunda Bunlara Dikkat Edin


Gamze Atalay

Düğün Tarihi: 26.12.2018


Merhaba ben 10.09.2001 liyim aile rızası ile evlenebilir miyim ?

Düğün.com

Düğün.com
17 yaşınızı doldurduğunuz için aile onayı ile başka bir engelin bulunmaması koşulu ile evlenebilirsiniz. Mutluluklar dileriz.


Elif Asena

Düğün Tarihi: 31.10.2018


30.10.2001 doğumluyum kendi rızamla evlenebilmem için ne zamanı beklemeliyim?

Düğün.com

Düğün.com
Elif Hanım Merhaba. 18 yaşını doldurduktan sonra, ailenizin onayı olmaksızın evlenebilirsiniz. Bu durumda 30.10.2019 tarihinden sonra başvurunuzu yapabilirsiniz. Mutluluklar dileriz.


Melek

Düğün Tarihi: 13.07.2018


nisanlimin ikametgahi yurtdışında. ikimizin de ikinci evliliği olacak.turkiye de evlenmek için hangi belgeleri nereden almamız gerekecek tesekkurler

Düğün.com

Düğün.com
Melek Hanım Merhaba. Eğer nişanlınız yurt dışında yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ise yaşadığı ülkenin Türk Konsolosluğu'na başvurarak gerekli evraklar hakkında bilgi edinmesini öneriyoruz.


Bekir Çolakoğlu

Düğün Tarihi: 09.05.2018


Nisanlim 17.08.2000 li 8 ayin 17 si geldiginde kendi rizasi ile evlenebilirmiyiz


Emin

Düğün Tarihi: 28.03.2018


iyi aksamlar ben 20.06.2000 dogumluyum bugun itibariyle evlenebilirmiyim kendi rizam ile tesekkurler


Rümeysa

Düğün Tarihi: 05.03.2018


Yabancı kişiyle evlenirken o kişinin doğum belgesi bulunması gereklimi yada apostil yeterlimi olur


Muhammed Musab Vural

Düğün Tarihi: 05.03.2018


Nisanlimin 18ni doldurmasina 3 ay var 3 ay sonrasi icin yani 18ni doldurdugu gun veya ertesi gun icin nikah tarihi almamiz mumkunmu ailenin falan izni olmadan yani yasinin doldugu gune nikah tarihi almak istiyorum


Ali Öztürk

Düğün Tarihi: 10.02.2018


Ben Balıkesir de ikamet ediyorum.evlenmek istediğim kız Antalya da ikamet ediyor.evlilik için toplamamiz gereken belgeleri aynı belediye de yapabilir miyiz.


Sözer Ismet

Düğün Tarihi: 09.02.2018


Hayırlı günler sözlüm 1 mart 2001 doğumlu aile imzasiyla nikahim tam olarak nezaman çıkar


Kizlarkhon Boymatova

Düğün Tarihi: 20.01.2018


Merhaba, ben Uzbekistan vatandaşiyimi turk vatandasiyla evlenmek icin neler lazım olur? Pasaport da eski kocamin soyadı onu değiştirmelimiyim? ONeden Teşekkür ederim


İbrahim

Düğün Tarihi: 22.10.2017


Merhaba sevgilimle ikimiz 16 yaşındayız aile rızasıyla evlenebilirmiyiz


Mehmet Ali Kozan

Düğün Tarihi: 08.10.2017


Merhaba eşim olacak kişi yabancı Cezayir vatandaşı nasıl bir yol izlememiz gerekli teşekkürler


Dilek Şengül

Düğün Tarihi: 04.10.2017


Merhaba, boşanma harici bir davamız varsa bu evlilik belgeleri sürecinde karşımıza çıkar mı sıkıntı olur mu?


Serkan Tuna

Düğün Tarihi: 06.09.2017


evlenmek için greken evrak nedir

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Serkan, Sorunun cevabı makalede yazıyor...


Dinçer

Düğün Tarihi: 05.09.2017


Evlenmeme 8 ay var sans eseri taşıyıcı hebatitb olduğumu öğrendim. Acaba evleneceğim kız bu durumu nasıl karsilicak evlenmemize engel olurmu?


Yalçin Yörük

Düğün Tarihi: 21.08.2017


Merhaba yunanistan uyruklu bir bayan pasaportu hiç çıkartmamış ama kimligi var pasaportsuz türkiyede nikah kıydırabilirmi.


Mısra Irem Arslan

Düğün Tarihi: 18.08.2017


12.10.1999 doğumluyum kendi rizam ile evlenebilir miyim yoksa ekimin 12 sinin gelmesini beklemek zorunda mıyım?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Mısra İrem, 18. yaşını doldurman gerektiği için doğum gününü beklemelisin.

AH

Ayşe Hakann
benn 18 yaşından gün aldım kendi rızam ile evlnblrmym


İlyas Kandemi

Düğün Tarihi: 10.08.2017


Merhaba biz sözlümle nikah tarihini almak istiyoruz ama ben sozlumun doğum gününde almayı düşünüyorum fakat doğum günü 16 /06 tarihli olduğu için bayrama geliyor bunun için mesai yapılabilir mi


Edanur

Düğün Tarihi: 02.08.2017


2002 doğumluyum 16 yaşıma basınca izin olarak ne belgesi gerekiyor acaba

M

Mustafa
Kızım 16 yaşında evlenecek ne yaşadın sen


Aliye

Düğün Tarihi: 09.07.2017


Merhaba. Yabancı uyruklu kadın ile Türkiye vatandaşı evlenecek. Hangi evraklar gerekiyor her ikisi için de? Teşekkür ederim


Sukran

Düğün Tarihi: 03.07.2017


Ben 2000.15.01 liyim kendi rizamla evlene bilirmiyim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Şükran, 18. yaşını doldurmadığın için kendi rızan ile evlenemezsin.


Fettah Kurtulus

Düğün Tarihi: 24.04.2017


Merhaba kimligimi kaybettim randevu icinde 3 ay sonraya gun veriyorlar nikah basvurusunu kimlik yerine pasaport ile gerceklestirebiliyormuyuz bir bilginiz varmidir? Teşekkürler

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Fettah, Konu ile daha detaylı bilgiye yetkili mercilerden ulaşmanı tavsiye ediyoruz.


Melike Melike

Düğün Tarihi: 17.03.2017


Merhaba nisanlim mahkum hapishanede izne ciktigin da yildirim nikahiyle evlenebiliyor muyuz ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Melike, Konu ile daha detaylı bilgiye yetkili mercilerden ulaşmanı tavsiye ediyoruz.


Ayşe Kır

Düğün Tarihi: 16.03.2017


Merhaba benim nişanlım alman vatandaşı olmuş aslen türk, sivas'da doğmuş. Bizim evlenmemiz için kendisi almanyadan hangi belgeleri getirmesi gerekir, sivasa gitmesi gerekirmi yoksa almanyadan getireceği belgeler yeterlimi


Ali Leyla Akcam

Düğün Tarihi: 25.01.2017


Merhaba ben 01.01.1992 doğumluyum nisanlim ise 01.04.1999 dogumlu yildan doldu ama aydan dolmadi aile rizasi var evlensek bir sikiti olurmu

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Ali, Ailelerin rızası olduğu sürece ve bunu yetkili mercilere belirttiğiniz sürece evlenmenizde engel olmayacaktır.


Berrin Ak

Düğün Tarihi: 18.01.2017


Merhaba. Yıldırım nikahı kıymak istiyoruz bunun bi ucreti var mıdır ? Var ise acil olarak bildirirmisiniz

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Berrin, Konu ile daha detaylı bilgiye yetkili mercilerden ulaşmanı tavsiye ediyoruz.


Büşra Öz

Düğün Tarihi: 01.01.2017


Merhaba ben 16.05.2000 doğumluyum sözlüm İse 01.03.1998 doğumlu gizlice yıldırım nikahı kıyabilir miyiz ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Büşra, 2000 doğumlu olduğun için henüz 18. yaşını doldurmamışsın. O nedenle kendi rızan ile evlenemezsin.


Ömür Saygı

Düğün Tarihi: 26.12.2016


Benim nişanlım yurt dışında o gelmeden nikah günü alabilir miyim?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Ömür, Konu ile daha detaylı bilgiye yetkili mercilerden ulaşmanı tavsiye ediyoruz.


Büşra Ak

Düğün Tarihi: 16.11.2016


21.12.1997 doğumluyum. Kendi rızam ile evlenebiliyor muyum ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Büşra , 18. yaşını doldurduğun için kendi rızan ile evlenebilirsin.


Burcu

Düğün Tarihi: 22.10.2016


Merhaba biz ailemizden habersiz kaçarak evleneceğiz . nikaah işlemleri sırasında ailemizin haberı olur mu . eve kağıt falan gelme ihtimali varmıdır ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Burcu, Yasal olarak evlenebilmeniz için evlenme ehliyeti ve onun gibi birçok evrak tamamlamanız gerekiyor. Eğer her ikinizde 18. yaşınızı doldurduysanız yasal olarak da evraklarınızı tamamladıysanız kendi rızanız ile evlenebilirsiniz.


Melda Kulsuz

Düğün Tarihi: 18.10.2016


Merhaba ben 14.01.1999 doğumluyum ocak ayında 18oluyorum kendi rızamla evlebilirmiyim aile şartmı

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Melda, 18. yaşını doldurduğun gün kendi rızan ile evlenebilirsin.


Neriman Işık

Düğün Tarihi: 05.10.2016


Merhaba biz nisanlimla farklı şehirde yaşıyoruz. Nikahimizi benim yasadigim sehirde yapicaz. Başvuruyu beraber yapıcaz onun ikametgahi baska sehirde sıkıntı olur mu acaba

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Neriman, Farlı şehirlerde yaşayanlar için burayı tıklayarak 5. maddeyi inceleyebilirsin. Daha ayrıntılı bilgi için T.C. İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşlemleri Genel Müdürlüğü’den bilgi alabilirsin.


Burhan Karabiyik

Düğün Tarihi: 02.10.2016


Merhaba ben 14.04.1995 dogumluyum nisanlim ise 15.05.1998 evlenmek icin aile rizasina gerek var mi ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Burhan, Nişanlın 2016 mayıs ayında 18 yaşını doldurduğu için aile rızasını almadan da evlenebilirsiniz.


İsa Ceşen

Düğün Tarihi: 30.09.2016


Ben istanbul da oturuyorum ve nişanlım izmir de oturuyor ben izmire gidip orda nikah yapmak istiyorum ve yapmak için ne lazım yani ne evrak lazım

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba İsa, Nikah işlemleri için hazırlaman gereken belgeler bildiğimiz kadarıyla değişmiyor ve hepsi makalenin içerisinde yer alıyor. Fakat sana önerim İzmir'de nikahınızın kıyılacağı belediye ile irtibata geçmek olacak. Onların özel olarak istedikleri bir belge varsa onları da temin etmen daha iyi olacaktır.


Elif Ates

Düğün Tarihi: 17.09.2016


26\08\1998 dogumluyum kendi rizamla evlene bilir miyim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Elif, 18 yaşını doldurduğun için kendi rızan ile evlenebilirsin.


Gülşah

Düğün Tarihi: 11.08.2016


Ben 21eylül 1997 tarihinde doğdum kendi rızam ile evlenebiliyo muyum yoksa aile rızası mı gerekli


Murat dokuz

Düğün Tarihi: 12.04.2016


Ben ankarada nişanlım aydinda bu sağlık raporunu falan ayrı ayrı yerlerde yaptirsak olur mu


eda tas

Düğün Tarihi: 29.02.2016


Benim nişanlim yurt dışında o gelmeden nikah günü ben alabilir miyim


zeynep kilim

Düğün Tarihi: 02.02.2016


merhaba düğünüm 2 eylülde evlilik işlemleri için sağlık raporu aldım bugün ( 02.02.2016) şu an başvuru yapamıyor muyum? tam 7 ay var evlenmemize sağlık raporu geçerli olur mu?


Zafer Aycıl

Düğün Tarihi: 17.09.2015


Merhaba biz Yıldırım nikahı yapmak istiyoruz bunun için extra bi belge gerekiyor mu birde nişanlım kocaelinde oturuyor ben istanbul da nikahı da Üsküdar da yapmak istiyoruz herhangi bir sevk belgesi falan ole bişey varmı


sevim yardım

Düğün Tarihi: 15.03.2015


agustos ayı için nezaman nikah günü almak gerekiyor


Denizkocaaslan

Düğün Tarihi: 28.02.2015


21 ocak 1998 doggum taeigi var evlene bilirmiyiz ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Deniz, Henüz 18 yaşını doldurmadığın için ailenin rızası olmadan evlenemezsin. 2016 yılında, doğum tarihinden geçtikten sonra evlenebilirsin...


kadriye

Düğün Tarihi: 13.10.2014


aman dikkat son gün uğraşmayın