Evlilik İçin Sağlık Raporu Nereden Alınır? Hangi Testler Yapılır?

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

7:00 dakika

29.02.2024

Evlilik başvurusu için gerekli belgeler arasında nikah sağlık raporu da yer alıyor. Çiftlerin evlenmeye engel herhangi bir hastalığının olup olmadığı bu rapor ile ortaya konuyor. Peki nikah için sağlık raporu nereden alınır? Evlenirken hangi testler yapılır? Evlenme sağlık raporu Ücreti nedir? Evlilik öncesi sağlık raporu hakkındaki tüm sorularının yanıtları bu yazıda!

evlilik sağlık raporu

Nikah İşlemleri İçin Sağlık Raporu Şart mı?

Türk Medeni Kanunu’na göre resmi nikah başvurusu için gerekli belgeler arasında evlenme işlemlerine mahsus evlenmek için sağlık raporu da yer alıyor. Yani nikah başvurusu sağlık raporu olmadan yapılamıyor. Peki evlilik sağlık raporu nedir? Çiftlerden istenen sağlık raporu, evlilik için kişilerin haberdar olmadıkları, cinsel yolla bulaşan hastalıklarının olup olmadığını saptamak amacıyla yapılıyor.

Ayrıca eşlerin taşıyıcı durumunda oldukları bulaşıcı hastalıklarını, varsa bu hastalıklar için evlilik öncesi tedbirleri almak, eşler arasında ileride ortaya çıkabilecek ve doğacak çocuklarını etkileyecek kan uyuşmazlığı gibi sorunları önceden saptamak amacıyla evlilik işlemleri için evlenme sağlık raporu şart koşuluyor.

Evlilik için gerekli belgelerin tümünü incelemek istersen şu yazımıza bakabilirsin: Evlenme Dosyalarında Bulunacak Belgeler

Nikah İçin Sağlık Raporu Nasıl Alınır?

Evlilik için sağlık raporu nasıl alınır diye merak ediyorsan hemen anlatalım: Başvuru yapacağın evlendirme dairesinden istenen tüm tetkikleri öğrenip, bir sağlık kuruluşunda bu işlemleri gerçekleştirebilirsin. Bu tetkiklerin sonuçlarını aile hekimine onaylatarak, aile hekimi imzalı sağlık raporunu alabilirsin. İşte artık evlilik raporu nasıl alınır biliyorsun!

"Nikah için sağlık raporu birlikte mi alınır?" da sık sık sorulan sorulardan. Çiftler, bu raporu almaya beraber gitmeli. Bu nedenle "Evlilik için sağlık raporu ayrı ayrı alınır mı?" sorusunun cevabı maalesef hayır. Fakat nikah başvurusu için düzenlendiği belirtilen bir vekalet belgesini noterden alıp müstakbel eşine verebilirsin.

nikah için sağlık raporu

Evlilik Sağlık Raporu İçin Gerekli Testler Nelerdir?

Evlilik başvurusuyla ilgili sık sorulan sorular arasında “Evlilik için sağlık raporunda neler var” sorusu da yer alıyor. "Evlilik için akciğer filmi zorunlu mu?" sorusunun cevabı da bu listede bulunuyor.

Peki evlenmeden önce hangi testler yapılır? Evlilik sağlık raporu için gerekenler şöyle:

  • Kan tahlili
  • Akciğer filmi
  • Evlilik öncesi SMA testi
  • (Opsiyonel) Akdeniz anemisi testi

"Nikah için sağlık raporunda neler var?" diye araştırdığında Akdeniz anemisi testi de evlenmeden önce yapılan testler arasında çıkıyor. Sağlık raporunu alırken Akdeniz anemisi testi sonuçları da değerlendirmeye alınıyor. Bazı belediyeler ise sağlık raporunun yanı sıra çiftlerden ayrıca Akdeniz anemisi için kan alındı belgesi de istiyor. 50 yaş üzeri kadınlar ve evleneceği erkeklerden Akdeniz anemisi testi istenmiyor.

65 yaş üstü evlilik raporu için devlet hastanesinden heyet raporu alınması gerekiyor. Bazı belediyeler, akıl sağlığı raporu da isteyebiliyor.

Evlilik Kan Testinde Nelere Bakılır?

Evlilik sağlık raporunda nelere bakılır sorusunun kan testi özelinde de bir cevabı var. Peki, evlilik için kan testinde nelere bakılır? Nikah için hangi kan tahlili alınır? Hemen bakalım:

  • Kan grubu
  • Hepatit
  • Frengi
  • AIDS
  • Kan uyuşmazlığı

Evlilik öncesi kan tahlili yaptırmak, çiftlerin kan uyuşmazlığına sahip olması halinde çocuk yapmadan önce önlemlerini de almaları açısından önem taşıyor. "Evlilik için kan testi sağlık ocağında yapılır mı?" sorusunun da çok kolay bir cevabı var. Bu testi hastanelerin kardiyoloji bölümünde yaptırabilirsiniz. "Nikah için kan tahlili kaç tüp olur?" diye merak ediyorsan da cevap, üç tüp.

Evlilik Öncesi SMA Testi Zorunlu mu? Neden Yapılır?

Evlenmeden önce yapılan zorunlu testlere 2021 yılı Aralık ayı itibarıyla Spinal Müsküler Atrofi (SMA) hastalığına yönelik taramalar da eklendi. Taşıyıcılık taraması, çiftlerin bebeklerinde SMA hastalığına yol açacak bir mutasyonu taşıyıp taşımadıklarını belirlemek için yapılıyor.

Evlilik Öncesi SMA Taraması Nasıl Yapılır?

SMA taraması için önce erkekten kan örneği alınıyor ve taşıyıcılık testi yapılıyor. Buna göre eğer erkek taşıyıcı çıkarsa, kadından da örnek alınıyor ve eşlerin her ikisi de SMA taşıyıcısı çıkarsa, çocuk sahibi olmak istedikleri zaman tüp bebek tedavisine yönlendiriliyor.

Evlenmeye Engel Hastalıklar Nelerdir?

Mevzuata göre evliliğe engel olarak kabul edilen bulaşıcı hastalıklar; frengi, bel soğukluğu, şankroid, cüzzam ve veremdir. Bu hastalıkların tedavisi gerçekleşmeden sağlık raporu verilmiyor. Günümüzde cüzzam rastlanan bir rahatsızlık değil. Verem hastalığının bulunması halinde de evlilik 6 ay erteleniyor. Bu hastalıklar için uygun tedavi uygulanıp, tedavi sonucunda hastalık ortadan kalkmışsa evlilik gerçekleştirilebiliyor.

Tahlillerde bakılan SMA, Talasemi, HIV, hepatit B, hepatit C de evliliğe engel bulaşıcı hastalıklar arasında sayılmıyor ancak bu hastalıkların tespiti halinde çiftlere danışmanlık ve olası aşılama programı konusunda yönlendirme yapılıyor.

Evlilikte Kan Uyuşmazlığı Nedir? Hangi Kan Grupları Evlenemez?

Sağlık raporu evlilik için alınırken araştırılan konulardan biri de kan uyuşmazlığı. Peki kan uyuşmazlığı evliliğe engel mi? Evlenemez raporu kimlere verilir? Evlilik için kan verme neden önemli? Bunun için öncelikle kan uyuşmazlığını açıklayalım.

Anne ve babanın kan gruplarının uyuşmaması, doğacak bebekte kansızlık, kalp yetmezliği gibi hastalıklar ile anne karnında ölüm de dahil olmak üzere pek çok kötü sonuç doğurabiliyor.

Burada bahsettiğimiz kan grubu A veya B gibi gruplar değil Rh değeri. Baba Rh (+) ve anne Rh (-) iken eğer bebek de Rh (+) olursa bebeğin kanındaki bu Rh faktörü anne kanına geçiyor ve annenin bağışıklık sitemi Rh faktörünü ortadan kaldırmak için antikor adı verilen maddeler üretiyor.

Rh uyumsuzluğundan sadece baba pozitif, anne negatif iken söz edilebiliyor. Baba negatif, anne pozitif ise uyuşmazlık önemini yitiriyor.

Kan uyuşmazlığının evliliğe engel bir durum olmadığını da söyleyelim. Ancak çocuk yapmayı planlayan çiftlerin çocuk doğmadan önce önlemini alması gereken bir durum olduğu için, evlenmeden önce kan uyuşmazlığı testi de, evlilikte sağlık raporu için yapılıyor. Kan grubu Rh (-), eşi Rh (+) olan hamilelere 28. haftada anti-D iğnesi yapılarak oluşabilecek sorunların önüne geçilebiliyor.

Evlilik İçin Sağlık Raporu Aç Karnına mı Alınır?

Nikah için sağlık raporu aç karnına kan vermeni gerektirecek tahlilleri de içeriyor. "Evlilik öncesi kan testi aç karnına mı yapılır?" sorusu da böylece cevap buluyor. Nikah için kan vermeye aç gitmen gerekiyor.

evlilik sağlık raporu

Evlilik İçin Sağlık Raporu Nereden Alınır?

Evlilik için sağlık raporu veren hastaneler hangileri ve nikah işlemleri için sağlık raporu nereden alınır diye merak edenler için hemen açıklayalım:

Evlilik raporu nereden alınır?

Evlilik sağlık raporu tetkiklerini aile hekimliklerinde, toplum sağlığı merkezlerinde ya da devlet hastanelerinde yaptırabilirsin. Evlilik sağlık raporu özel hastanelerden de alınabilir. Evlilik için sağlık raporu özel hastane fiyatlarını öğrenmek için ise kurumlarla iletişime geçmen gerekiyor. Böylece "Evlilik için sağlık raporu özel hastaneden alınır mı?" soruna da yanıt vermiş olduk. Ancak sağlık raporu için aile hekiminin onayı şart.

"Evlilik için kan testi nerede yapılır" sorusunun yanıtı da aynı. Bu testi istediğin özel veya devlet kurumunda yaptırabilirsin.

Bununla birlikte yabancılar evlilik işlemleri için sağlık raporu almalı. Yabancı uyrukla biriyle evlenmek için; müstakbel eşinin sağlık raporu, evlenme ehliyet belgesi, doğum belgesi ve pasaportunun noter tasdikli tercümesi gerekiyor. "Yabancı uyruklu evlilik sağlık raporu nereden alınır?" diye merak ediyorsan cevap yine özel veya devlet kurumları oluyor.

Evlilik İçin Sağlık Raporu Devlet Hastanesinden Alınır mı?

Birçok devlet hastanesinden evlilik için sağlık raporu için gerekli tetkikler yapılabiliyor. Ayrıca ister sağlık ocağına istersen de aile ve toplum sağlığı merkezlerine başvurabilirsin. "Evlilik için tahliller nerede yapılır?" diye soruyorsan; sağlık ocağı, aile ve toplum sağlığı merkezleri gibi küçük sağlık merkezlerinde tüm teçhizatlar bulunmadığı için daha büyük sağlık kuruluşlarına devlet hastanelerine de yönlendirilebilirsin. Peki evlilik için akciğer filmi nerede çekilir? Sağlık ocağında evlilik için yapılan testler, kan tahlilleri gibi daha basit işlemlerdir. Bu sebeple nikah için verem savaş evlilik raporu akciğer grafiğinin çekildiği yerler arasında yer alır. Devlet hastanesine de gitmen gerekebilir.

Bu kurumlarda tetkiklerini yaptırabilirsin. Ancak raporu aile hekimi düzenliyor. Bu nedenle, tetkiklerinin sonuçlarını alıp aile hekimine giderek, raporunu düzenletebilirsin. Bunun için aile hekimi evlilik sağlık raporu randevusu almayı unutma.

evlilik sağlık raporu

Evlilik Raporu Veren Özel Hastaneler Var mı?

Sağlık raporu için gerekli tetkikler için hafta içi vakit ayıramayacağını düşünen çiftlerin tercihleri özel hastaneler oluyor. Bu nedenle evlilik için sağlık raporu veren özel hastaneler çiftlerin en çok araştırdığı konulardan biri.

Özel hastaneler için anlatacaklarımız da devlet hastanelerinde uygulanan prosedürle aynı diyebiliriz. Tahlillerini bu kurumlarda yaptırabilirsin ama sonuçları aldıktan sonra aile hekimine onaylatman ve raporu aile hekimine düzenletmen gerekiyor.

Evlilik Sağlık Raporu Geçerlilik Süresi Nedir?

Nikah başvurusu için gerekli tüm belgeler gibi sağlık raporunun da geçerlilik süresi 6 aydır.

Nikah başvurusu öncesi göz atmanı önerdiğimiz şöyle bir yazımız da var: Nikah Başvurusunda Bunlara Dikkat Edin

Nikah İçin Sağlık Raporu Kaç Günde Çıkar?

Peki evlilik için sağlık raporu kaç günde çıkar? Tahlil sonuçları ve nikah için akciğer filmi sonuçlarını alma süren, bu işlemleri yaptıracağın sağlık kuruluşuna göre değişiklik gösteriyor. Özel bir hastaneye müracaat etmen halinde gerekli testler hemen yapılabilir. Bu durumda sonuçları aynı gün içinde bile alabilirsin. Devlet hastanelerinde ise yoğunluktan dolayı bu süre uzayabiliyor. "Nikah için kan tahlili kaç günde çıkar?" sorusunun cevabı da aynı.

evlilik sağlık raporu

İşlemlerini kısa sürede halledip yıldırım nikahı mı kıymak istiyorsun? Şu yazımızda yıldırım nikahına dair detayları bulabilirsin: Senin Yerine Araştırdık: Yıldırım Nikahı Nasıl Yapılır? Gerekli Evraklar Nelerdir?

Evlilik İçin Sağlık Raporu Ücreti Nedir?

Gelelim nikah için sağlık raporu ücretine… Eğer tahlillerini özel hastanelerde yaptıracaksan bu kurumların belirlediği tahlil ücretlerini karşılaman gerekiyor. Devlet kurumlarında ise evlilik sağlık raporu ücretsiz veriliyor. Tetkikler için ise hastaneden hastaneye değişen ücretler talep edilebiliyor.

Evlilik İçin Sağlık Raporu Örneği

Evlilik sağlık raporu örneğini de sana fikir vermesi için şöyle bırakıyoruz:

evlilik sağlık raporu

Evlilik sağlık raporuyla ilgili merak edilen soruları yanıtlamaya çalıştık. Nikah başvuru süreci hakkında aklında sorular varsa şu videomuza da göz atmanda fayda var:

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Evlendirme Dairesi kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Evlendirme Daireleri Firmaları

Evlendirme Daireleri kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

119 Yorum

D.g

Düğün Tarihi: 24.08.2023


Evlilik için yapılan tahlillerde diyabet kollestrol gibi hastalıklara da bakılınabilir mi ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba. Evlilik öncesi kan tahlili, çiftlerin kan uyuşmazlığına sahip olması halinde çocuk yapmadan önce önlemlerini de almaları için durum tespiti amacıyla yapılır. Kan grubu, hepatit, frengi, AIDS ve kan uyuşmazlığına bakılır. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Bora Günter

Düğün Tarihi: 07.04.2023


Merhaba Türkiye'de alman vatandaşları tc vatandaşıyla evlilik için sma testi yaptırabilir mi? veya bu test zorunlu mu? ve bazı illerde bu testin zorunlu olmadığını söylüyorlar! Bir arkadaşım 2021 yılında yabancı kız arkadaşıyla istanbul'da sma testi yaptıramadığı için evlenememiş. Sma test için en az 3 aylık Türkiye'de ikamet olması gerektiğini söylemişler bu doğru mu acaba?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, uygulamada farklı belediyelerden farklı yanıtlar alınabiliyor. Bu nedenle başvuru yapmayı planladığınız evlendirme dairesi ve aile hekiminiz ya da sağlık kuruluşlarından bilgi alabilirsiniz. Yabancı uyruklu kişilere evlilik için sağlık raporu devlet hastanelerinden veriliyor, bu kurumlarla iletişime geçerek detaylı bilgi edinebilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Leyla Ulu

Düğün Tarihi: 11.03.2023


Bn bipolar hastasıyim evlilik için bipolar hastasında sağlık kurulu raporu gerekiyor mu yoksa aile hekimi onaylıyor mu teşekkür lr

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili başvuru yapacağınız evlendirme dairesinden ya da aile hekiminizden bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Hys

Düğün Tarihi: 16.12.2022


Eski eşimle tekrardan evlenme durumunda sağlık raporu gereklimidir.

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba. Evet. Kimle evlendiğinize bakılmaksızın, yeni bir evlilik başvurusunda gerekli tüm belgelerini hazırlamanız gerekir. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Ebru Cıbır

Düğün Tarihi: 12.06.2022


Sağlık raporunu aynı sağlık ocağından alabiliyormuyuz?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, gerekli tetkikleri yaptırmak için ister devlet hastanesine ister sağlık ocağına istersen de aile ve toplum sağlığı merkezlerine başvurabilirsiniz. Sağlık ocağı, aile ve toplum sağlığı merkezleri gibi küçük sağlık merkezlerinde tüm teçhizatlar bulunmadığı için daha büyük sağlık kuruluşlarına devlet hastanelerine yönlendirilebilirsiniz. Örneğin; kan testleri sağlık ocağında yapıldıktan sonra akciğer grafiğinin çekilmesi için verem savaş merkezlerine ya da devlet hastanesine gitmeniz gerekebilir. Tetkikleri istediğiniz kurumda yaptırabilirsiniz ancak raporu, aile hekiminiz düzenliyor. Bu nedenle, tetkiklerinin sonuçlarını alıp aile hekiminize giderek, raporunuzu düzenletebilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Sude Tokgöz

Düğün Tarihi: 24.03.2022


Merhaba. %15 ortopedik engelli raporum var. Evleneceğim kişi ortopedi rahatsızlığımı biliyor. Sorum şu evlilik için işlemler başlatıldığında engelli raporunun olduğu sistemde görünür mü

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili başvuru yapacağınız evlendirme dairesinden bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Esra Özdemir

Düğün Tarihi: 23.03.2022


Merhaba ben nikah için sağlık raporumu aldım, fakat vesikalık yerine biyometrik fotoğraf vardı yanımda nikah başvurusu sırasında sıkıntı çıkar mı doktor kaşe imza yaptı ama bir sıkıntı olur mu

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili başvuru yapacağınız evlendirme dairesiyle iletişime geçebilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Derya Çiçek

Düğün Tarihi: 22.03.2022


Merhaba, sağlık raporu alacağız ama yapılan kan testlerinde gebelik varsa görünür mü acaba

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, evlilik sağlık raporu için yapılan tetkiklerde gebeliğe bakılmaz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

E. Y

Düğün Tarihi: 18.02.2022


Benim sigortam yok acaba evlilik sağlık raporu verirken sigortali olmadigim icin ucret alinir mi bide covid testi yapmak zoruunlu mu asisizsa yada asiliysa

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, devlet kurumlarından evlilik sağlık raporunu ücretsiz alabilirsiniz. Sağlık raporu için gerekli tetkikler arasında covid testi bulunmuyor. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Ufuk

Düğün Tarihi: 17.02.2022


Merhaba Eşim Almanya'da Türk Vatandaşı Ama Burada Aile Hekimi Yok Benim Aile Hekimim Tarafından Mı Onaylanacak

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, partneriniz evlilik sağlık raporunu devlet hastanelerinden alabilir. Detaylı bilgi için başvuru yapacağınız evlendirme dairesiyle iletişime geçebilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Serhat Bey

Düğün Tarihi: 10.02.2022


Hastaneye gittiğimizde evlilik raporu için ilk nereye başvuruyoruz?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, sağlık kuruluşuna gittiğinizde danışma bankosu sizi ilgili birimlere yönlendireceklerdir. Bu birimlerde kayıt açtırdıktan sonra işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Gülderen Güngör

Düğün Tarihi: 07.02.2022


Merhaba evlilik için sağlık raporu alicam fakat önce sma testi istiyorlar bunu nişanlımla ikimiz de yaptırmak zorundamiyız internette önce erkege yapılıp bişey çıkarsa kadın a yapılacağı yaziyo ama.

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, yazımızda da belirttiğimiz üzere SMA taraması için önce erkekten kan örneği alınıyor ve taşıyıcılık testi yapılıyor. Buna göre eğer erkek taşıyıcı çıkarsa, kadından da örnek alınıyor. Detaylı bilgi için aile hekiminizle ve sağlık kuruluşlarıyla iletişime geçebilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Hikmet

Düğün Tarihi: 04.02.2022


Normal saglik raporu ile evlilik islemleri oluyor mu

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, nikah için istenen sağlık raporu, evlenmeye engel hastalıkların bulunup bulunmadığının araştırıldığı tetkiklerin sonucuna göre verilir. Evlilik için özel olarak düzenlenmiş olması gerekir. Sağlık kuruluşlarından ve aile hekiminizden detaylı bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Kübra Yıldız

Düğün Tarihi: 04.02.2022


Ben evlenmek için rapor çıkardım nikah günü de aldık ama evlenmekten vazgeçtik ayrıldık bu rapor başka bir evlilikte kullanılabilir mi acaba başka kişiyle yani aynı kişiyle değil teşekkür ederim..

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, son 6 ay içinde alınmış sağlık raporu evlilik başvurusunda kullanılabilir. Detaylı bilgi için evlendirme daireleriyle iletişime geçmenizi öneririz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Muammer Aytaş

Düğün Tarihi: 31.01.2022


Merhabalar, nikah için talasemi taraması için kan verdim. Ancak sonucu 4 gün geçmesine rağmen çıkmadı. Araştırmalarım sonucunda talasemi gün içinde sonuçlanıyor. Ancak bazı hastalar için uygulanan talasemi taramasında 15 günde sonuçlandığını öğrendim. Benim sorum; Nikah için yapılan talasemi taramaları gün içinde sonuçlanan mi yoksa 15 gün süren tarama mi yapılmaktadır?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili sağlık kuruluşlarından ya da aile hekiminizden bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Fırat Bayraktar

Düğün Tarihi: 25.12.2021


Devlet hastanesinden kaç güne çıkar sağlık raporu

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, bu konuda net bir süre yoktur. İşlemleri yaptıracağınız sağlık kuruluşuna göre değişiklik gösterir. Dilerseniz ilgili sağlık kuruluşu ile önceden iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Serpil Çöpür

Düğün Tarihi: 17.10.2021


Merhaba evleneceğim nisanlim 72 yasinda acaba akilsagligi yerindemidir diye rapor gerekiyomu benim yaşında 52

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, resmi olarak 60 yaş üzeri çiftlerde evlilik için alınacak sağlık raporunun heyet raporu olarak düzenlenmesi gerekiyor. Bazı belediyeler, akıl sağlığı raporu da isteyebiliyor. Başvuru yapacağınız evlendirme dairesinden detaylı bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Mst

Düğün Tarihi: 15.10.2021


Merhaba ben eşime vekalet verdim sağlık raporunu gönderdim fakat sağlık raporundaki fotoğrafın üstüne mühür vurulmasi gerekiyormuş bunu herhangi aile hekimi muhurleyebilirmi

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, sağlık raporunuzda aile hekiminizin onayı olması gerekir. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Yener

Düğün Tarihi: 06.10.2021


Merhaba, ben boşandım ve iddet sürem doldu şimdi eski eşimle yeniden barıştım ve bu süreçte ondan hamile kaldım . Nikah işlemleri için ne istenir babalık testi gerekli mi ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili evlendirme dairelerinden bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Jacob Christiansen

Düğün Tarihi: 25.09.2021


Merhaba avrupada evlenmek için böyle isteklerde bulunulmuyor kimlik yeterli oluyor ben danimarka vatandaşıyım türkiyede evlenmek için saglık raporu türkiyedenmi almam gerekiyor eğer buradan kendi doktorumdan alırsam bunun onaylanması gerekirmi

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Türkiye'de yabancı uyruklu kişiler devlet hastanelerinden evlilik için sağlık raporu alabiliyor. Detaylı bilgi için başvuru yapacağınız evlendirme dairesiyle iletişime geçebilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Deniz Aydin

Düğün Tarihi: 17.09.2021


Merhaba kızım yüzde elli hafif düzeyde zihinsel engelli..evlenebilir mi ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Türk Medeni Kanunu'nun 133. maddesinde “Akıl hastaları, evlenmelerinde tıbbî sakınca bulunmadığı resmî sağlık kurulu raporuyla anlaşılmadıkça evlenemezler” ifadesi yer alır. Detaylı bilgi için evlendirme daireleri, aile hekiminiz ve sağlık kuruluşlarıyla iletişime geçebilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Şirin Iriç

Düğün Tarihi: 13.09.2021


Merhaba sağlık raporunun hem alt kısmına kaşe basıldı hemde vesikalık resmin üzerine kaşe basıldı ama vesikalık fotoğrafın üzerine basılan kaşe hafif silik şeklinde sıkıntı olurmu

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili başvuru yapacağınız evlendirme dairesiyle iletişime geçebilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Şirin Iriç

Düğün Tarihi: 11.09.2021


Evlik işlemleri için sağlık ocağına kan verdim ama ondan birgün önce kovid aşısı oldum kan vermemde sıkıntı olurmu

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili sağlık kurumlarından bilgi almanız daha doğru olacaktır. İyi günler...

  Cevapla

Melda

Düğün Tarihi: 22.07.2021


Merhaba ikamet adresimden farklı bir şehirde sağlık ocağına gitsem evlilik için sağlık raporu alabilir miyim?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, tetkikleri dilediğiniz yerde yaptırabilirsiniz ancak evlilik sağlık raporunuzun bağlı bulunduğunuz aile hekimi tarafından onaylanması şarttır. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Büşra Sağkal

Düğün Tarihi: 21.07.2021


Merhaba. Nişanlımla farklı şehirlerdeyiz. Ben İzmirdeyim Nikah izmirde olacak. Sağlık raporu İzmirden alınabilir mi. Yoksa kendi şehrinde aile hekimi mi onaylamalı.

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, nişanlınızın evlilik sağlık raporunu, bağlı bulunduğu aile hekimine onaylatması gerekiyor. İyi günler...

  Cevapla

Merve Bakar

Düğün Tarihi: 06.07.2021


Merhaba aile toplumu merkezinde yada verem savaşta 10 dan önce kan tahlili verilirse aynı gün sonuç çıkar mı

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, sonuç alma süresi ilgili kurumun yoğunluğuna göre değişebilir. Tahlil yaptıracağınız sağlık kuruluşu ile iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Şule Kara

Düğün Tarihi: 23.04.2021


Merhaba. Nikah işlemleri kaç günde halloluyor. İşlemler bittikten sonra nikah gününü 1 gün sonraya almak istesek verebiliyolar mı? Yani nikah yerlerinde doluluktan kaynaklı daha da geç tarihe verme gibi bi durum oluyor mu. Kaç gün önceden gidip tarih almamız gerekiyor

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, nikah başvurusu sırasında, mümkün olan en kısa sürede evlenmek istediğinizi beyan ettiğinizde, evlendirme dairesinin programına uygun olması halinde, başvurudan en erken 24 saat sonrasına nikah tarihi veriliyor. Nikah için istediğiniz tarihten en erken 6 ay önce başvuru yapabiliyorsunuz. İyi günler...

  Cevapla

Selma Örs

Düğün Tarihi: 07.04.2021


Merhaba, evlilik izin belgesini sadece eşim alsa ikimiz adına ikamet ettiği ilçede bir mahsuru olurmu muhtemelen nikah yeri oturduğu ilçede olacaktır ozman benimmi almam gerekiyor ikamet ettiğim ilçeden

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, nikah eşlerden birinin ikamet ettiği ilçede yapılacaksa izin belgesine ihtiyaç duyulmuyor. Farklı bir ilçede yapılması halinde ise eşlerden birinin alması yeterli oluyor. Şimdiden mutluluklar dileriz...

  Cevapla

Serdar

Düğün Tarihi: 08.03.2021


slm ben şehir dışındayı aile hekimim başka şehirde ve şuan o şehre gitmem imkansız başka şehirde saglık raporu almak için ne gibi prosedürleri izlemeliyim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili başvuru yapacağınız evlendirme dairesinden ya da il/ilçe sağlık müdürlüklerinden bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Saniye Bilgiç

Düğün Tarihi: 04.03.2021


Merhaba ben 17 yaşımdayım annem babam evlenmeme izin veriyor ama aile hekimim sağlık raporunu bana vermiyor ne yapmam gerekiyor lütfen yardımcı olun

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili il/ilçe sağlık müdürlüklerinden bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Ebru Duvan

Düğün Tarihi: 28.02.2021


merhaba saglık raparunu saglık ocagından alabıliyormuyuz

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, sağlık ocağı, aile ve toplum sağlığı merkezleri gibi küçük sağlık kurumlarında tüm teçhizatlar bulunmadığı için daha büyük sağlık kuruluşlarına, devlet hastanelerine de yönlendirilebilirsiniz. Örneğin; kan testleri sağlık ocağında yapıldıktan sonra akciğer grafiğinin çekilmesi için verem savaş merkezlerine ya da devlet hastanesine gitmeniz gerekebilir. Dilediğiniz kurumda tetkik yaptırabilirsiniz ancak rapor aile hekimi tarafından düzenlendiği için tetkiklerinizin sonuçlarını alıp aile hekiminize giderek, raporunuzu düzenletmeniz gerekir. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Hatice

Düğün Tarihi: 22.02.2021


Merhaba.nisanlimla ben farkli illerdeyiz.bulundugumuz illerde saglik raporu almamiz gecerli olur mu yoksa ayni yerden ayni hekimden mi almamiz lazim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, evlilik sağlık raporunuzu ayrı ayrı, bağlı bulunduğunuz aile hekiminden almanız gerekir. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Hakan Hakan

Düğün Tarihi: 17.02.2021


Merhaba kısaca anlatayım nişanlım ve ben aynı ildeyiz Aksaray'da buradan sağlık raporu alip Ankara'ya nikah yapmak için gitmek istiyoruz aldığımız rapor sadece Aksaray'da gecerliymis Ankara'da geçiyormuş aslı varmıdır?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, aile hekiminizin onayladığı sağlık raporu diğer illerde yapılacak evlilik başvurusunda da geçerlidir. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Ömer Il

Düğün Tarihi: 14.02.2021


Merhaba öncelikle bilgilendirici yazılarınız için teşekkür ederim. Benim sormak istediğim şey evlenmek istediğim kişi almanyada yaşıyor ve türk vatandaşı .Gerekli Evraklarını bana yolladığında başvuruyu sadece ben yapabilir miyim birde sağlık raporunu birlikte mi almamız gerekiyor ? ayriyeten onun adresi burası değil dolasıyla aile hekimide yok nereye onaylatması gerekiyor ve

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Türkiye'de çiftlerin, evlilik başvurusunu birlikte yapması şarttır ancak eşinizin size vekalet vermesi halinde yalnız da başvuru yapabilirsiniz. Sağlık raporunuzu, ayrı ayrı, bağlı bulunduğunuz aile hekiminden almanız gerekir. Aile hekimi olmayan kişilerin, evlilik sağlık raporu için devlet hastanelerine başvurmaları gerektiğini de belirtelim. Şimdiden mutluluklar dileriz...

  Cevapla

Tulin Çakır

Düğün Tarihi: 25.11.2020


Aile hekimin izinli oldugum gun calismiyor baska aile hekiminden rapor alabilir miyim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili sağlık kuruluşlarından ve evlendirme dairelerinden bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Can Atakan

Düğün Tarihi: 02.11.2020


Merhaba kronik böbrek yetmezliği ve hipertansiyon hastalığım var evlilik için rapor verirlermi engel teşkil edermi,ilaç kullanıyorum

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, yazımızda "Evlenmeye Engel Hastalıklar Nelerdir?" başlığı altında, mevzuata göre evlilik öncesi araştırılması gereken rahatsızlıklara yer verdik. Böbrek yetmezliği ve hipertansiyon, bunlar arasında yer almıyor. Daha detaylı bilgi için aile hekiminize danışabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Duygu Aladağ

Düğün Tarihi: 31.10.2020


Merhabalar benim nisanlim ceza evinde ve ben nikah kiyicam onunla ama ceza evinde oldugu icin o nasil yapicagimi bilmiyorum bana yardimci olabilir misiniz o herseyini aldi ceza evinden saglik raporunu fotograflarini cekildi ama ben yapamadim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili evlendirme dairelerinden bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Merve

Düğün Tarihi: 30.10.2020


Merhaba ben 17 yaşımı bitirmek üzereyim 1 ay sonra ben evlilik sağlıkl raporu çıkarabilir miyim tek başıma velisiz

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, evlilik sağlık raporu için yaş kriteri yoktur. Gerekli tetkikleri yaptırdıktan sonra aile hekiminize onaylatabilirsiniz. İyi günler...

  Cevapla

Yardımcı Olursanız Sevinirim

Düğün Tarihi: 21.10.2020


Verem savaşa gittiğimizde akciğer raporumuzda verem ,bulaşıcı hastalık olduğun bakıyorlar değil mi . Sigara kullanımı ile ilgili herhangi birşey derler mi tek korkum bu

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, yazımızda evlilik sağlık raporu tetkiklerinde nelere bakıldığına dair ayrıntılı bilgiye yer verdik. Konuyla ilgili detaylı bilgi için aile hekiminize başvurabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Turgay Çelik

Düğün Tarihi: 16.10.2020


Merhabalar ben evlilik kanı verdim sonuçlari almaya gittiğimde sistemde 2 hafta sonra tekrarlanması istenmiş acaba bunun sebebi nedir ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuya ilişkin, ilgili sağlık kuruluşundan bilgi alabilirsiniz.

  Cevapla

Anıl Akta

Düğün Tarihi: 07.10.2020


Merhaba evlilik için kan tahlili yapılıyor ve ben enjektörü gördügüm zaman bayılıyorum bunun bi çaresi varmı yada ve kaç tüp kan alınıyor

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili bir sağlık kuruluşuna başvurabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Yorumcu

Düğün Tarihi: 21.09.2020


Merhaba, ben TR deyim, nişanlım Almanya da fakat alman vatandaşı değil, burada o na nereden sağlık raporu alabiliriz. TR de ikameti yok. Devlet hastanelerinden temin edebilir miyiz?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili devlet hastanelerine başvuruda bulunabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Sümeyye Kaya

Düğün Tarihi: 27.08.2020


Merhaba ben nişanlımla farklı şehirler de ikamet ediyoruz. O nikah için sağlık raporu işlemlerini orada tamamlasa,bende burada tamamlasam ve benim bulunduğum belediyeye sağlık raporlarını sunabiliriz değil mi

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, nikah için gerekli belgeleri ayrı ayrı hazırladıktan sonra sizin bağlı bulunduğunuz belediyeye başvuru yapabilirsiniz. İyi günler dileriz..

  Cevapla

Nagihan Dddd

Düğün Tarihi: 11.08.2020


Merhabalar yakın zamanda evleneceğim. Nikah işlemlerini başlatmak için sağlık ocağına sağlık raporu almak için gittiğimde bana evlilik öncesi risk değerlendirme formu verildi. Sorulan sorulardan bazıları "daha önce intihar girişiminiz oldu mu?" , "Ailenizde ve çevrenizde verem hastası var mı " Sorularıydı. erğenliğimde aptalca düşüncelerle intihar girişimim olmuştu ve annem gençliğinde verem tedavisi görmüş bunlar evlenmeye engel mi? Rapor alma sürecinde bunlarla alakalı pürüzlerle karşılaşır mıyım? Yardımlarınızı bekliyorum.

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili aile hekiminizden bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Sıla Balcı

Düğün Tarihi: 11.08.2020


Nikah için kan aldırma işlemini iki taraftamı yapacak tek kişi yapsa olmuyormu

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, evlilik sağlık raporu için gerekli tüm tetkikleri eşlerin ayrı ayrı yaptırması gerekir. İyi günler...

  Cevapla

Azra

Düğün Tarihi: 10.08.2020


İyi günler hamileyim evlilik raporunda kan verirken hamile olduğum çıkarmı

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, evlilik sağlık raporu için istenen tahlillerde hamileliğe bakılmaz. Bu durum ayrı bir test ile saptanır. Konuyla ilgili aile hekiminize de danışabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Ümit Ateş

Düğün Tarihi: 09.08.2020


nikahmuammelesi için kağıthane verem savaş derneğinden alınacak akciğer filimi ücretlildir


Nur O.

Düğün Tarihi: 06.08.2020


Merhabalar. Nişanlımla farklı şehirlerde ikamet ediyoruz. Evlilik sağlık raporlarını herkes kendi aile hekimine mi onaylatması gerekiyor yoksa sadece birinin aile hekim onayı yeterli midir? Teşekkürler.

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, eşlerin ayrı ayrı kendi aile hekimlerine onaylatması gerekir. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Hüseyin Vedat Gültekin

Düğün Tarihi: 27.07.2020


Psikolojik tedavi gören bir hasta tedavi sürecinde aile sahiplenmesi ile evlenebilir sağlık raporu aldı evlenebilirmi;?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili aile hekiminize danışabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

A.k

Düğün Tarihi: 26.07.2020


Frengi hastaligi evlilik tarihi almak icin engel midir

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, mevzuata göre evliliğe engel olarak kabul edilen bulaşıcı hastalıklar arasında frengi de yer alıyor. Bu hastalıkların tedavisi gerçekleşmeden sağlık raporu verilmiyor. Bu hastalıklar için uygun tedavi uygulanıp, tedavi sonucunda hastalık ortadan kalkmışsa evlilik gerçekleştirilebiliyor. İyi günler...

  Cevapla

Ali Küçük

Düğün Tarihi: 25.07.2020


Merhaba ben yurtdışında yaşıyorum ve Alman vatandaşıyım Türkiyede evleneceğim bu raporu Türkiyede özel hastaneden alırsam benim Türkiyede aile hekimim yok nereye onaylatacağım

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, bunun için devlet hastanelerine başvurabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Hilal Yıldırım

Düğün Tarihi: 25.07.2020


Merhabalar. Ben Başka şehirden evleneceğim kişinin yanına gidip ordan sağlık raporu almayı düşünüyorum bu mümkün mü ? Ve birde sağlık raporunda hamilelik çıkar mı ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, evlilik sağlık raporu için aile hekiminizin onayı gerekir. Ayrıca evlilik sağlık raporu için istenen tahlillerde hamileliğe bakılmaz. Bu durum ayrı bir test ile saptanır. Konuyla ilgili aile hekiminize de danışabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Ali

Düğün Tarihi: 22.07.2020


https://www.saglikaktuel.com/d/file/72e2e383cd774363b2468fa5d4cdd924.pdf adresinde 25. sayfaya bakınız lütfen yazınızda yanlış bilgi veriyorsunuz aile hekimlerinde rapor ücretsiz verilir doğru ama devlet hasatnesine tetkik için aile hekimi yönlendirirse kişi bunu ödemek zorundadır. Çünkü evlilik işlemleri özel amaçlı duruma girer sgk geçmişte bunu resmi yazı ile duyurdu sadece hastalık ile ilgili durumları sgk öder. Lütfen yazınızdaki ilgili yanlışı düzelterek kişileri yanlış bilgilendirmeyiniz. https://www.saglikaktuel.com/d/file/72e2e383cd774363b2468fa5d4cdd924.pdf


Ali

Düğün Tarihi: 22.07.2020


merhaba bir konuda yanlış ve hatalı bilgi vermişsiniz devlet hastanelerinde evlilik tetkikleri ücretsiz demişsiniz bilgisizce ve hatalı bir yazı olmuş. finansal analiz daire başkanlığının revize algoritmasına göre SGK özel amaçlı olarak kabul ettiği evlilik rapor ücreti ve tetkiklerini ödememekte olup raporu aile hekimi vereceği için algoritmaya göre 1. basamakta rapor ücretsiz ancak tetkikler devlet hastanesinde yapılacağı için tetkik ücretleri alınır. Lütfen yazınızı düzeltin ki insanlara yanlış bilgi vermeyiniz Bu konuda Sağlık Bakanlığı Finansal Analiz Daire Başkanlığı ile görüşülebilir Ayrıca SGK özel amaçlı raporları ve tetkikleri ödemeyeceğine dair resmi yazısı var evlilik ehliyet vb.. gibi. L tfen yazıda düzenleme yaparak insanları yanıltmayınız


Muharrem Yildiztepe

Düğün Tarihi: 16.07.2020


yani yapılan testte MS karşımıza çıkmaz diyorsunuz doğrumu anladım :S


Şaban Karaca

Düğün Tarihi: 15.07.2020


Merabalar sağlık ocağından kan aldılar sonra beni özel hastaneye için yonlerdiler özel hastaneden akciğer testi almam yeterlimi sağlık ocağına onaylatacagim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, sağlık ocağı, aile ve toplum sağlığı merkezleri gibi küçük sağlık merkezlerinde tüm teçhizatlar bulunmadığı için daha büyük sağlık kuruluşlarına yönlendirme yapılabiliyor. Gerekli olan tetkikleri aile hekiminizden öğrenebilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Muharrem Yildiztepe

Düğün Tarihi: 14.07.2020


MS hastasıyım yapılan testte MS hastası olduğum anlaşılırmı testte çıkarmı ????????????

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, evlilik sağlık raporu için yapılan tetkiklere ve araştırılan rahatsızlıklara yazımızda yer verdik. MS, bunlara dahil değildir. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Süleyman Turhan

Düğün Tarihi: 08.07.2020


Müstakbel eşim ve ben yaşlı kişileriz bu haldede sağlık raporu gerekli mi acaba ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, her yaşta resmi nikah işlemi için sağlık raporu şarttır. Şimdiden mutluluklar dileriz...

  Cevapla

Nazan Ulutaş

Düğün Tarihi: 01.07.2020


Sağlık ocagina saglik raporu icin basvurdum benden kan alindiktan sonra sonuclar almaya gelirken evlenme dairesinden form almami sonuclari ondan sonra vericeklerini soylediler boyle bisey varmi

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili aile hekiminizden bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Ayşe Yağcı

Düğün Tarihi: 30.06.2020


MERHABA DEVLET HASTANELERİNDEN HANGİ BÖLÜMDEN RANDEVU ALINMALI SAĞLIK RAPORU İÇİN

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Hastaneye evlilik sağlık raporu tetkikleri için başvurduğunuzu belirttiğinizde sizin için ilgili polikliniklerden kayıt açılacaktır. Tetkik sonuçlarınızı aldıktan sonra rapor için aile hekiminize başvurabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Can Saka

Düğün Tarihi: 22.06.2020


iyi günler, benim nisanlimin tc vatandasligi olmadigi icin saglik raporu ona nereden alacagiz ? Istanbul Kücük Cekmecedeyiz.

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, ilçedeki devlet hastanelerinden alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Sevgi Kaplan

Düğün Tarihi: 14.06.2020


Ben Karabük nişanlım bursa da nikahımız Karabük te kıyılacak. Bu sağlık raporunu nişanlım kendisi için bursadan alsa ben burdan alsam geçerli olur mu?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, eşlerin, evlilik sağlık raporlarını, bağlı bulundukları aile hekimlerinden almaları gerekir. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Ahmet Çifci

Düğün Tarihi: 08.06.2020


İyi günler sadece nişanlım saglık raporu alsa olurmu çünkü ben suriyedeyim benim kan vermem tahlil yaptırmam imkansız

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, evlilik için eşlerin ikisinin de sağlık raporu alması şarttır. Türkiye'ye gelmeniz halinde herhangi bir devlet hastanesinde bu işlemleri yaptırabilir, rapor alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Ahmet Esta

Düğün Tarihi: 06.06.2020


uçuk olup olmadığını kontrol ediyorlar mı? bir engel mi?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, evliliğe engel hastalıklara yazımızda yer verdik. Uçuk bunların arasında değildir. İyi günler dileriz.

  Cevapla

Elina Maratova

Düğün Tarihi: 05.06.2020


Merhaba. Ben yabancıyım, nişanlım türk. Evlilik başvuru yaptıktan sonra yaklaşık ne kadar beklemek lazım evlenmek için? 1-2 ay mı?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, nikah başvurusu yaptığınız tarihten sonraki 6 ay içerisine tarih alabilirsiniz. Nikah başvurusu sırasında, sizin isteğinize ve ilgili nikah dairesinin yoğunluğuna göre tarih seçebilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Zeynep Arslam

Düğün Tarihi: 01.06.2020


Merhaba, nişanlım giresun ben ist ikamet ediyorum nikahimiz ist ikimizde aile hekimlerimizden saglik raporlarimizi onaylatirsak aramizda kan uyusmazligi vs nasil tespit edilecek benim sonuclarimla karsilastirilmasi gerekmez mi?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili aile hekiminizden bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Ömürhan Sömer

Düğün Tarihi: 01.06.2020


Merhaba ben yaklaşık 5 yıl önce yabancı uyruklu kız arkadaşımdan frengi hastalığına yakalandım ve verekli tedavimi gördüm ama halen düşükte olsa pozitif gözüküyor bu evlenmeme engel olurmu

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, uygun tedavi uygulanıp, tedavi sonucunda hastalık ortadan kalkmışsa evlilik gerçekleştirilebiliyor.

  Cevapla

Ercan Babaoğlu

Düğün Tarihi: 31.05.2020


Merhaba benim kanım red gözüyor tahlil yaptırınca bi sıkıntı çıkar mı veya neden red çıktığı gözükür mü

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili aile hekiminizden bilgi almanız daha doğru olacaktır. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Dilara Köse

Düğün Tarihi: 21.05.2020


Virüs den önce kan tahlili yaptırdık nikah günü için ama alamadik 6ay geçerlimi sağlık raporu

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, sürece ilişkin aklınızdaki tüm soruları sorabilmeniz ve planlamanızı en doğru şekilde yönetebilmeniz için 0212 963 3415 numaralı çağrı hattını ve iletisim@dugun.com mail adresi üzerinden hızlı destek kanalını oluşturduk. Bu kanallar üzerinden sormak istediğiniz her türlü soruyu sorabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Murat Özkan

Düğün Tarihi: 18.05.2020


Merhaba saglık raporunda kan tahlili yapıldıgında hamıle olup olmadıgı anlaşılıyor mu

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Evlilik sağlık raporu için istenen tahlillerde hamileliğe bakılmaz. Bunun için ayrı bir test yaptırmak gerekir. Konuyla ilgili aile hekiminize de danışabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Eslem A

Düğün Tarihi: 28.04.2020


Benim sağlık raporuma sadece doktor onayladığına dair kaşe imza yaptı, ancak nişanlımınkinde bir not düşüp altına kaşe imza yapmış talasemi vs anlatıldı yazmış. Bunu yazmasının sebebi nedir nişanlım doktorun kendisine birşey anlatmadığını söylüyor.

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Konuyla ilgili aile hekimlerinize ya da sağlık müdürlüklerine danışabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Duygu Erdem

Düğün Tarihi: 15.04.2020


Yaa elinize emeğinize dilinize sağlık herşeyi o kadar detaylı, bilinçli ve açıklayıcı yazmışsınız ki değil size ekstra bir soru sormak aklımıza gelmeyeni bile hatırlatıyorsunuz ?? Bayılıyorum işini böylesi düzgün ve mükemmel yapan insanlara. İyi ki varsınız ?


Hasan Turk

Düğün Tarihi: 12.04.2020


Merhaba arkadaşımın %89 engelli raporu var bide zihinsel gelişim %25 Bu oran evliliğe herhangi bir yönden etkiler mi

Düğün.com

Düğün.Com
Merhaba, Konuyla ilgili aile hekiminizden ya da Sağlık Bakanlığı'nın danışma hattı olan Alo 184'ten bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Mısra Aksu

Düğün Tarihi: 14.03.2020


Sağlık raporunda bakire olup olmadığımız anlaşılırmı

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Evlilik sağlık raporu, eşlerin taşıyıcı durumunda oldukları bulaşıcı hastalıkları, eşler arasında ileride ortaya çıkabilecek ve doğacak çocuklarını etkileyecek kan uyuşmazlığı gibi sorunları önceden saptamak amacıyla istenir. Bu rapor için bekaret testi istenmez. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Mahmut Çavuş

Düğün Tarihi: 24.02.2020


Merhabalar benim sigortam yok bu sorun olur mu bunu nişanlım bilmiyor çünkü

Düğün.com

Düğün.com
Merhabalar, Sigortalılık durumunuz sağlık tetkikleri sırasında öğrenilebilecek bir durumdur. Ancak bu işlemleri yalnız da yaptırabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Dilara Köse

Düğün Tarihi: 15.02.2020


Merhaba nisanlim baska sehirde astsubay orada tahlillerini yaptirip bi aysonra saglik ocagina onaylatabilirmi simdiden tesekurler

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Konuyla ilgili aile hekiminize danışmanız daha doğru olacaktır. İyi günler dileriz.

  Cevapla

Hulya

Düğün Tarihi: 15.02.2020


2 gun once nıkah ıcın gerekli olan saglık rapprunu ocagından saglık ocagından alıp aile hekimine onaylatıp sonrasında nisanlımla tartısınca yırttım gitsem aynısını bana verebilirmı yoksa yeniden mı tahliller yapılır

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Tetkik sonuçlarınızla birlikte aile hekiminize danışmanız daha doğru olacaktır. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Seda

Düğün Tarihi: 15.02.2020


Merhabalar sağlık tetkiklerini yaptırmak için devlet hastanesinde hangi polikliniğe başvurulmalıdır? Sadece dahiliye uygun olur mu yoksa röntgen filmi için ayrıca göğüs hastalıklarından da randevu almak mı gerekir?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Hastaneye evlilik sağlık raporu tetkikleri için başvurduğunuzu belirttiğinizde sizin için ilgili polikliniklerden kayıt açılacaktır. Tetkik sonuçlarınızı aldıktan sonra rapor için aile hekiminize başvurabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Gül Can

Düğün Tarihi: 12.02.2020


İyi günler. Bugün nikah için kan tahlili vermeye gittik sağlık ocağına genelde damarimi bulamıyor doktor ve hemşireler. Damarlarin ince ve çok geride dediler. Bugün de elimden aldılar 3 tüp doldurulması gerekiyordu ama 2 tüp doldu hemşire kan tahlili eğer çıkmazsa hastaneye gidersin kan tahlili yapmaya dedi. Doktorda merak etme çıkar dedi bilginiz var mı kan tahlilim çıkar mı ??

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Bu konuda doktorunuzun söylediklerin dikkate almanız daha doğru olacaktır. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Gülçin Aslan

Düğün Tarihi: 08.02.2020


Erhaba Verem savaş akçiğer filmi için 40 lira ücret alıyor bu yasal mı tanıdıklarım filim parası vermedi

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Resmi sağlık kurumlarında akciğer görüntüleme işlemi için ücret alınabiliyor. Bazı bölgelerdeki verem savaş dispanserlerinde bu ücret istenebiliyor. Konuyla ilgili sağlık müdürlüklerinden bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Suat Öztürk

Düğün Tarihi: 03.02.2020


Merhaba nişanlım İstanbul’da ikamet ediyor ben Sivas’ın ilçesinde ikamet ediyorum. Soru 1: Nişanlım buraya gelecek sağlık raporunu buradan alabilir miyiz ikameti İstanbul olduğu için sorun olur mu ? Soru 2: Düğünümüz Temmuz’da sağlık raporunu Mart’ta almamız sorun olur mu ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Evlilik saplık raporu için aile hekimi onayı gerektiği için müstakbel eşiniz, sağlık raporunu bağlı bulunduğu aile hekimine onaylatmalı. Sağlık raporunuzun geçerlilik süresi 6 aydır. Bu yüzden Mart ayında almanız sorun olmayacaktır. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Asu

Düğün Tarihi: 02.02.2020


Merhabalar ben yurt disinda kaliyorum ve sadece bir hafta izin alabiliyorum nisanlim türkiyede hikamet ediyor nikah icin bir hafta yeterlimi saglik raporu vs

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Nikah işlemleri için gerekli belgeleri toparlamak, mesai saatlerinde alınacak belgeler, belgelerin alınacağı yerlerin birbirine olan uzaklığı gibi durumlar söz konusu olduğunda 2 veya 4 gün arasında tamamlanabileceğini söyleyebiliriz. Bu yüzden genel olarak 1 haftalık sürenin bu belgeleri hazırlamak için yeterli olduğunu söyleyebiliriz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Ahmet Samet Gezer

Düğün Tarihi: 01.02.2020


Saglik raporunu sadece esimin aile hekimine onaylatsak yeterli olur mu

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Eşlerin, evlilik sağlık raporlarını, kendilerinin bağlı bulundukları aile hekimine onaylatmaları gerekir. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Jale Aliyeva

Düğün Tarihi: 30.01.2020


Merhabalar ben azerbaydan vatandasiyim turkle evlenmeyi dusunuyorm ama bende talasemi tasiyiciligi var nisamlimda yok tasiyicilik evlenmeye engelmidir?ikimizdede olursa engel olurmu nikaha

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Bu durum evlenmenize engel değildir. Evlilik öncesi yapılan tetkiklerde talasemi taşıyıcılığının aranmasının amacı, bebeklerin hasta doğması riskini önceden saptamak ve gerekli önlemler konusunda evlenecek çiftleri bilgilendirmektir. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Betül

Düğün Tarihi: 21.01.2020


Aile hekimliği, evleneceğim kişininde tc numarasını istedi. Neden istemiş olabilir? Yukarıdaki yorunlarda gerek yok demişsiniz.

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Evlilik sağlık raporu için genellikle evleneceğiniz kişinin bilgilerine ihtiyaç duyulmuyor. Konuyla ilgili aile hekiminize ya da sağlık müdürlüklerine danışabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Yusuf

Düğün Tarihi: 20.01.2020


yabancıyla evleneceğim aile hekimim eşim için rapor düzenlemiyor, eşimin sağlık raporunu nasıl alabilirim? Prosedürü bilen biri yardımcı olursa sevinirim...

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Yabancı uyruklu kişinin bağlı olduğu bir aile hekimi yoksa devlet hastanesinden evlilik için sağlık raporu alınması gerekiyor. Siz de en yakın devlet hastanesine başvuruda bulunabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Zeliha Bekdik

Düğün Tarihi: 14.01.2020


merhaba 24 ocakta yaptıracağım kanlar 9 temmuza kadar geçerli sayılır mı

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Güncel kan tahlilleriniz ile aldığınız sağlık raporu 6 ay süreyle geçerlidir. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Merve Demir

Düğün Tarihi: 09.01.2020


merhabalar yapılan tahlilleride gün almaya giderken götürmeye gerek varmı o tahlilleri istiyorlarmı yoksa onaylı sağlık raporu yeterlimi?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Evlilik başvurusu için sağlık raporunuzu götürmeniz yeterlidir. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Azime Meser

Düğün Tarihi: 08.01.2020


Biz nikâh için kan vereceğiz ama sağlık ocağında kan verilirse belediye kabul etmiyormus bu kuruma özel yerler varmış ordan verilecekmis Ankara da oturuyorum nereye gitmem gerekiyor bilgisi olan varmı acaba yardımcı olursanız sevinirim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Devlet hastaneleri, eğitim ve araştırma hastaneleri ile özel hastanelerde evlilik sağlık raporu için gerekli tetkikleri yaptırabilirsiniz.

  Cevapla

Ela Sözen

Düğün Tarihi: 07.01.2020


Merhaba. Ben özel bir hastaneden kan tahlili yapip akciger filmi cektirdim. Saglik raporunu özel hastane hazirladi. Aile hekimi bu raporumu imzalayacak kendisi bir rapor mu hazirlayip imzalayacak. Aile hekimi ozel hastanedeki akciger filmi sonucunu kabul ediyor mu verem savas dispanserine mi gitmek zorundayiz?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Düzenlenen raporu da onaylatabilirsiniz, tetkik sonuçlarıyla birlikte gittiğinizde aile hekiminiz tarafından yeni bir rapor da hazırlanabilir. Özel hastanede yapılan tetkikler geçerli olur. Önemli olan sonuçların aile hekimi tarafından onaylanmasıdır. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Ezgi İnci

Düğün Tarihi: 02.01.2020


Merhaba her hangi bi testte boy kilo gibi şeyler soruluyor veya bunlar gerekiyor mu

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Evlilik sağlık raporu için bu bilgilere gerek yoktur. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Önder Sancar

Düğün Tarihi: 01.01.2020


Merhaba, Avrupa Birliği vatandaşı nişanlım ile Ocak ayında evleneceğiz, ben gerekli kan tetkiklerini yaptırdım, fakat aile hekimim, TC numarası olmayan birine rapor veremem dedi, gerekli sağlık raporunu nereden alabilirim, not yabancı uyruklu eşim için

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Yabancı ülke vatandaşlarına evlilik sağlık raporu devlet hastanelerinden veriliyor. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Serkan Akçal

Düğün Tarihi: 30.12.2019


Merhaba benim nikahim yalovada olcak acaba esimin oldugu ilden ikimiz rapor alabilirmiyizz bn sakaryada oturuyorum ikimizde nikah kiyilacak ilden alabilirmuyizz

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Sağlık raporunuz, aile hekiminiz tarafından onaylanmış olmalı. Bu nedenle raporunuzu, yaşadığınız yerde bağlı bulunduğunuz aile hekiminden almanız gerekir. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Yasin Zorlu

Düğün Tarihi: 28.12.2019


Alman vatandaşları sağlık raporunu verem savaştan alacaklar. Ilk once erkek sağlık ocağına gidecek ve muayene olup sağlık raporunu alacak sonra kiz verem savaşa gidip film çektirecek ve akdeniz anemisi yoksa 1 gün icinde sağlık raporu veriliyor.


Hakan Kayadelen

Düğün Tarihi: 25.12.2019


Alman vatandaşı ile evlenecek oğlum sağlıklı raporu onay nasil yapılacak. Kiz alman vatandaşi ve tc yok aile hekimi nasıl onay vercegini bulamıyor yardım edermişniz

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Yabancı uyruklu kişiler, evlilik sağlık raporunu devlet hastanesinden alabiliyor. Daha fazla detay için şu yazımıza göz atabilirsiniz: Yabancıların Türkiye’de Evlenmesi

İyi günler dileriz...

  Cevapla

Bölge Ozturk

Düğün Tarihi: 24.12.2019


Evlilik izin belgesi alması için eşimin benim kimlik koma ve ikametgahında ihtiyaç varmi

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Evlenme izin belgesi için müstakbel eşiniz, sizin belgelerinize ihtiyaç duymadan başvuruda bulunabilir. İyi günler dileriz.

  Cevapla

Mehmet Hata

Düğün Tarihi: 18.12.2019


Saglık raporu almamız için ilk verem savaşamı gitmemiz gerekli yoksa ilk aile hekiminemi başvurmanız gerek?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Öncelikle rapor için dilediğiniz yerde gerekli tetkikleri yaptırmanız, daha sonra bu tetkiklerin sonuçları ile aile doktorunuza gitmeniz gerekiyor. Sağlık raporunuz aile hekiminiz tarafından verilecektir. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Gülcan Demir

Düğün Tarihi: 16.12.2019


MERHABA, sağlık raporunu işyeri hekiminden alsak sıkıntı oluyor mu? teşekkürler.

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Evlilik sağlık raporu için aile hekimi onayı şarttır. Bu yüzden raporu aile hekiminizden almanız gerekir. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Ozan Ardo

Düğün Tarihi: 10.12.2019


Eşimin aile hekimi benim sağlık raporum olmadan eşime sağlık raporu vermiyor bunu yapmasındaki amaç nedir ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Aile hekiminin risk gördüğü durumlarda ek talepleri olabiliyor ancak eş adayının raporunu talep etmesiyle ilgili olarak il, ilçe sağlık müdürlüklerine danışmanızda fayda var. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Ilker Keleş

Düğün Tarihi: 06.12.2019


merhaba hepatit b taşıyıcılıgı evlilige engelmidir. tşkler

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Evlilik öncesi taramada bu virüsü taşıdığını öğrenenlerin evlenmelerinde bir sakınca bulunmuyor. Eşlerden birinde hepatit B taşıyıcılığı varsa genellikle evleneceği kişiye hepatit B aşısı yapılarak koruyucu önlem alınıyor. Uygulanacak yöntemlerle ilgili aile hekiminize danışmalısınız.. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Betül Yılmaz

Düğün Tarihi: 02.12.2019


Merhaba Tahlilleri ve akciğer filmini özel hastanede çektirip bir hafta sonra aile hekiminden onay alabilimiyiz

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Evlilik sağlık raporu için önemli olan tetkik sonuçlarının aile hekimi tarafından onaylanmasıdır. Tetkikleri istediğiniz bir sağlık kuruluşunda gerçekleştirebilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Eda Tasdemir

Düğün Tarihi: 22.10.2019


Merhaba, evlilik saglik raporu icin özel yerlerimize veya bakire olup olmadigimiza da bakiliyormu?

D

Düğün.com
Merhaba, Evlilik sağlık raporu için istenen tetkiklere yazımızda yer verdik. Bekarete ilişkin testlerin konuyla ilgisi yoktur. İyi günler...

  Cevapla

Hasan Özkanlı

Düğün Tarihi: 19.09.2019


Eşim benim bağlı olduğum aile sağlık merkezinde kan verdi raporları da benm bağlı olduğum sağlık merkezine onaylatsak olur mu ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Evlilik sağlık raporu için gerekli tetkikleri dilediğiniz yerde yaptırabilirsiniz. Fakat rapor onayını bireysel olarak aile hekiminizden almanız gerekiyor.

  Cevapla

Ayşe Aktaş

Düğün Tarihi: 11.09.2019


Nikah için kan verdigimizde hamilelik belli olur mu

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Evlilik sağlık raporu için istenen tahlillerde hamileliğe bakılmaz. Bunun için ayrı bir test yaptırmak gerekir. Konuyla ilgili aile hekiminize de danışabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Sema Yilmaz

Düğün Tarihi: 06.09.2019


sağlık raporunu kendi aile hekiminiz dışnda onalatamazsınız demişsiniz ben misafir olarak gittiğim asm de doktor olabileceğini söyledi tamamen doktorun insiyatifine bağlı kesin dille şart demeniz yanlış yönlendirme oluyor


Yasin

Düğün Tarihi: 03.09.2019


Ozel hastaneden alınan raporlar kabul edilmiyor. Ne kadar saçma durum eşim alman vatandaşı vakti yok özelde alacaz olmaz dedi aile hekimi

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Yabancı uyruklu kişiler evlilik sağlık raporunu devlet hastanesinden alabiliyor.

  Cevapla

Eda Kocaoglu

Düğün Tarihi: 31.08.2019


ozel yerlerimize bakma olasiligi var mi yoksa sadece kan tahlili ve filmle mi gerceklesiyor

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Evlilik sağlık raporu için istenen tetkiklerden yazımızda bahsettik. Bunların dışında genital muayene gibi konular evlilik sağlık raporu için söz konusu değildir. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Gülşen Sezer

Düğün Tarihi: 20.08.2019


Evlilik islemleri saglik raporu icin devlet hastanesine basvurduk kisi basi 150 tl gibi bir para talep ettiler vezneye yatirilacak dediler vazgectik burda devlet hastanesi ucretsiz yazinizi okuyunca yazmak istedim iyigunler


Mahmut Maymun

Düğün Tarihi: 15.08.2019


BUNlar boş konuşuyorlar...hepsı ne dedıklerını bılmıyorlar...bu sayfa ya gırmeyın


Düğün.com

Düğün Tarihi: 15.08.2019


Merhaba, Evlenme yönetmeliğinde yer alan evliliğe engel rahatsızlıklara yazımızda yer verdik. Bunların dışındaki tüm ilaçlar ve rahatsızlıklarla ilgili bilgiyi doktorunuza ve evlendirme dairelerine danışarak edinebilirsiniz. Şimdiden mutluluklar dileriz...


Düğün.com

Düğün Tarihi: 15.08.2019


Merhaba, Evet, ikinizin de sağlık raporu alması gerekiyor. Yabancı uyruklu kişiler evlilik sağlık raporunu devlet hastanesinden alabiliyor. Yabancıların Türkiye'de evliliğiyle ilgili tüm detaylar için şu yazımıza da bakabilirsiniz: Yabancıların Türkiye’de Evlenmesi Şimdiden mutluluklar dileriz...


Zeynep

Düğün Tarihi: 13.08.2019


Merhaba.eşim Almanya’da oturuyor Türkiye’de evlilik yapacaz onun da sağlık raporu alması gerekiyor mu gerekiyorsa nasıl alacak


Henry

Düğün Tarihi: 12.08.2019


Evlelik icin metadon iciykhrum problem varma?


Seray Özdemir

Düğün Tarihi: 28.06.2019


Sağlık raporunda hastaliklardan salim olmadığı anlaşılmıştır yazıyor yani ne demek hastalık var anlamına mı geliyor?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Sağlık raporunuza ilişkin değerlendirmeyi aile hekiminizden alabilirsiniz.

  Cevapla

Sncr

Düğün Tarihi: 15.06.2019


Sağlık güvencem olmadan resmi nikah için aile hekiminden sağlık raporu alabilir miyim?diğer sorumda nişanlımın bağlı olduğu aile hekiminden gidip bende sağlık raporu alabilir miyim?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Aile hekiminizden sağlık raporu almak için sağlık güvencenizin olup olmamasının bir önemi bulunmuyor. Ancak bu raporu kendi aile hekiminize onaylatmalısınız. Şimdiden mutluluklar dileriz.

  Cevapla

Hüseyin Cengiz

Düğün Tarihi: 11.06.2019


Merhaba ben gorevim nedeniyle malatya da ikamet ediyorum eşim karabuk te ikamet ediyor ve niz nikahımizi eskisehir de kıydırmak istiyoruz bunun için nasıl bir yol izlemeliyiz ayrıca sağlık raporunu nikah dairesine gitmeden direk devlet hastanesine gidip alıp sonrasında nikah dairesine versem olur mu

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Evlilik başvurusu yapacak çiftlerin ikametinin bulunduğu yerin dışında bir yerde evlenebilmeleri için evlenme izin belgesi almaları gerekiyor. Bu belgeyi, eşlerden birinin, bağlı bulunduğu belediyeden alması yeterli. Bu belgeyle ilgili detaylı bilgiye şu yazımızdan ulaşabilirsiniz: Evlenme İzin Belgesi

Evlilik sağlık raporu için istenen tahlil sonuçları ve akciğer filmi sonuçlarını alma süreniz, bu işlemleri yaptıracağınız sağlık kuruluşuna göre değişiklik gösteriyor. Özel bir hastaneye müracaat etmeniz halinde gerekli testler hemen yapılabilir. Bu durumda sonuçları aynı gün içinde bile alabilirsiniz. Devlet hastanelerinde ise yoğunluktan dolayı bu süre uzayabiliyor.

  Cevapla

Burçin Açıkyıldız

Düğün Tarihi: 06.06.2019


Evlilik sağlık raporunu eşim kendi ikametgah ettiği yerden bende kendi ikametgah yerimden alırsam olur mu?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Evlilik sağlık raporu için gerekli tetkikleri dilediğiniz sağlık kurumunda yaptırabilirsiniz ancak sağlık raporunu bağlı bulunduğunuz aile hekimine onaylatmanız şart. Şimdiden mutluluklar dileriz...

  Cevapla

Zeynep Demir

Düğün Tarihi: 28.05.2019


Sağlık raporunu illa kendi aile hekimimize mi onaylatmamız gerek. Nikah işlemlerini yapacağımız belediyenin bulunduğu ilçede değilse aile hekimimiz başka bir aile hekimine de onaylatabilir miyiz

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Sağlık raporunuzda bağlı bulunduğunuz aile hekiminin onayı olması şart. Şimdiden mutluluklar dileriz...

  Cevapla

Meryem Acar

Düğün Tarihi: 24.05.2019


evlilik icin rapor alma sirasinda yani kan tahlili vs icin gidildiginde evlenecegin kisinin tc numarasina ihtiyac oluyor mu ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Evlilik sağlık raporu için kendi kişisel bilgileriniz yeterli oluyor. Evleneceğiniz kişinin T.C. kimlik numarasına ihtiyacınız olmayacak. Şimdiden mutluluklar dileriz...

  Cevapla