Kusurlarını Kapamak İsteyen Damatlara Öneriler

Düğün gününde en şık hallerinde boy gösterebilmek için damatlar da gelinler kadar özenli ve vücut tiplerine uygun giyinmeliler. Kilolu, zayıf veya kısa boylu bir damat olabilirsiniz. Ama vücut tipinize uygun bir damatlık seçimiyle rahatsız olduğunuz tüm özelliklerinizi neredeyse tamamen kapatabilirsiniz. Kiğılı moda danışmanlarının damatlar için yazdığı tavsiyelere kulak verin ve bilmeniz gereken her şeyi öğrenin.

Vücut Yapınıza Göre Damatlık Seçimleri

Damatlık seçimi, gelinlik seçimine oranla daha kolay gibi görünür. Ancak öyle değildir. Çünkü seçilecek olan damatlık, sizi ya şık gösterecek ya da kusurlarınızı ön plana çıkartacak. Bundan dolayı öncelikle vücut tipi ve tarz oldukça önemlidir. Vücut tipine göre seçilmesi gereken damatlıkta yapılan hata vücudun bütün kusurlarını ön plana çıkarmanıza neden olacaktır. Ayrıca damatlığınızın mekana uygun olmasının önemini de unutmayın!

Damat adayları vücut tiplerine göre, hem damatlık renkleri seçiminde hem de gelinlik ile uyum sağlayacak damatlıklar konusunda dikkatli olmalıdırlar. Çok klasik bir gelinliğe spor bir damatlık alarak büyük bir hata yapabilirsiniz. Modern bir gelinin yanında ise vintage model bir damatlık ile çok eski bir duruş sergilemeyin, bunun yerine bir smokin giymeniz daha doğru olacaktır. Elbette smokin giymenin püf noktalarını da mutlaka öğrenin!

Kiğılı'nın Moda Danışmanları Seni Arasın!

Fazla kilolu olan damat adaylarımız, ten renkleri ne olursa olsun siyah rengi tercih etmeliler. Dar kesimler yerine bol kesim tercih edilmeli ve özellikle ceketin ön kısmı açık bırakılmalı ve kemer detayı mutlak gösterilmelidir. Kemer, göbeği keserek daha şık bir görüntü oluşturacaktır.

Kaslı olan damat adaylarımız; ten renklerine uygun herhangi bir renk seçebilirler. Bu sene özellikle bordo damatlık modası olduğunu unutmayın! Bir klasik olarak ise gece mavisi damatlık giyerek geceye damganızı vurabilirsiniz. Ama kesinlikle Slim Fit modelleri tercih etmemelisiniz. Slim Fit modeller her an yırtılacakmış hissi vereceğinden bol kesim duran fakat çok da salaş olmayan damatlık modelleri tercih edilmelidir.

İnce ya da ideal kilo’ya sahip olan damat adaylarımızın ise; cool ve formda görünmeleri için slim fit damatlık tercih etmeleri idealdir. Üzerine oturan bir pantolon, gömlek ve ceket, şık bir görüntü sunacaktır. Böylece çok güzel ve çekici bir görünüm kazanacaklar. Şimdi damatlık almanın tam zamanı!

Bonus: Ayrıca düğüne kısa bir süre kala vücut ölçülerinizde olabilecek değişiklikleri göz önünde bulundurarak bir prova yapmanız da gerekmektedir. Bu sayede düğün günü eksiksiz ve şık bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Bu makale Düğün.com tarafından yazılmıştır.

Yorumlar (1)

+ Yorum Yaz

Yorumunuz başarıyla alınmıştır, editörlerimizin onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.

M Murat

erkerğin korsesidir kuşak. cidden işe yarıyo arkadaşlar ;)

A Ayss

1.62 bynda ve hafif gobekli damatlardada ise yarar mi?

23 kategori ve 27 şehirde düğününle ilgili
aradığın her şey burada.

Görüşleriniz için teşekürler.

Fikrini almak istiyoruz. Neleri beğendin, neleri beğenmedin bu formu kullanarak bize bildirebilirsin.

programattik