Kusurlarını Kapamak İsteyen Damatlara Öneriler

Cemre Sena Baykara tarafından yazılmıştır.

5:21 dakika

28.07.2020

Herkesin kusurları vardır ama bunları gizlemek senin elinde. Sahip olduğun ufak tefek kusurlarının düğününde dikkat çekmesini istemiyorsan senin için hazırladığım önerilere kulak ver!

Kusursuz insan yoktur. Elbette senin de kısa boy, seyrek saç, kilo gibi problemlerin olabilir. İnan bana bu çok normal. Ancak bu gibi kusurlarını ufak tefek hilelerle gizleyebilirsin. Şimdi sana vereceğim önerileri iyi dinle. Onlar sayesinde düğününde mükemmel bir damat olacaksın.

kusurlarını kapamak i̇steyen damatlara öneriler

Kısa Boylu Erkekler Nasıl Damatlık Giymeli?

Kısa boylu olmak, pek çok damat adayının kafasına taktığı sorunlardan biri. Ancak doğru damatlık ve ayakkabı seçimi ile kısa boy, problem olmaktan çıkabilir. İstersen önce daha uzun boylu görünmek için nasıl bir damatlık seçmen gerektiği ile başlayalım. Damatlık seçimini yaparken öncelikle ceket boyuna dikkat etmelisin. Ceket boyun mutlaka tam kalça hizanda bitmeli. Eğer daha uzun olursa bu seni kısa gösterecektir. Ceket seçimini ise tek ya da çift düğmeli modellerden yana yapmalısın. İster kısa boylu ol ister uzun boylu, damatlığın mutlaka tam üzerine göre hazırlanmış olmalı. Aksi halde maalesef şık bir damat olamazsın. Damatlık seçiminde boyunu uzun gösterecek bir diğer şey ise dikine çizgili kumaşlardır. Kendinden çizgili bir takım elbise tercih ederek bir illüzyon yaratabilirsin. Unutma dikine çizgiler her zaman boyu daha uzun gösterir.

kusurlarını kapamak i̇steyen damatlara öneriler

Kısa boylu damatlar için ayakkabı mühim bir meseledir. Ayakkabı seçimini yaparken bazı noktalara dikkat edersen boyunu daha uzun gösterebilirsin. Öncelikle görünüşünü kesmemek için damatlığınla aynı renk bir ayakkabı seçmeni öneririm. Ayrıca ayakkabının altı, tabanı ve kendisi tamamen aynı renk olmalı. Böylece ortada boyunu kesecek hiçbir unsur kalmamış olur. İçten topuklu, boyu uzun gösteren erkek ayakkabılarını inceleyerek damat ayakkabılarında bu şekilde bir model kullanabilirsin. Böylece dışarıdan bakıldığında sıradan bir ayakkabı gibi dursa da içerisindeki topuğu sayesinde seni daha uzun gösterir. Ayakkabı seçimini yaparken sivri burunlu ayakkabıların bir illüzyon yaratarak boyunu daha uzun göstereceğini aklında bulundurmalısın.

Damatlık stilini belirlerken kısa boylu ünlü erkekler sana ilham kaynağı olabilir. Örneğin 1.65 boyundaki sempatik şarkıcı Bruno Mars, kısa boyuna rağmen kırmızı halılarda doğru seçimler yaparak bu kusurunu örtmeyi başarıyor. Kısa boylu erkekler nasıl giyinmeli konusunda adeta ders veren bir diğer ünlü isim ise 1.71 boyundaki Amerikalı yapımcı ve sunucu Ryan Seacrest. Her iki yıldız da smokin ve ayakkabı seçimlerini olması gerektiği gibi yapmış. Ceketleri tam kalça hizasında, ayakkabıları ise sivri burun. Seçimlerini bu şekilde yaparak da kısa boylarını başarıyla gizlemişler.

kusurlarını kapamak i̇steyen damatlara öneriler

Kilolu Damatlar Nasıl Damatlık Giymeli?

Düğün öncesi birkaç kilo fazlan olabilir. Ancak küçük hilelerle olduğundan daha zayıf gözükebilirsin. Bu hilelerin en başında tabii ki siyahın gücüne güvenmek geliyor. Fazla kilolarını gizlemek için damatlığında siyah renk tercih etmelisin. Ayrıca kuşak kullanmayı da deneyebilirsin. Damat kuşağı göbeğini kapatarak saklayacaktır. Tıpkı damatlığının rengi gibi kuşağında da siyah tercih etmende fayda var. Çünkü beyaz gibi açık renkler kullanmak dikkatleri o bölgeye çekmene sebep olabilir. Damatlığının ceketi sıralı düğmeli ise mutlaka önünü açık tutmalısın. Aksi halde ceketin potluk yapabilir. Sıralı düğmeli bir ceket yerine kruvaze kesim bir damatlık tercih ederek göbeğini gizleyebilirsin. Eğer kruvaze bir ceket giyineceksen mutlaka düğmelerini kapat yoksa salaş bir görünüm oluşturarak kilolu görünebilirsin. Damatlığını seçerken dar kesimlerden kaçınmalısın. Bu tarz modeller vücuduna oturacağı için fazlalıklarını ortaya çıkarabilir. Kilolu erkekler için damatlık modelleri arasından en uygun seçim hafif bol kesim tasarımlar olacaktır. Tabii bu hilelere başvurmadan önce sağlığın için spor ve sıkı bir diyetle kilo vermeni öneririm.

kusurlarını kapamak i̇steyen damatlara öneriler

Zayıf Erkekler Nasıl Damatlık Giymeli?

Zayıf erkekleri en çok zorlayan konulardan biri damatlık seçimidir. Çünkü genellikle üzerlerine tam oturan bir smokin ya da takım elbise bulmakta güçlük çekerler. Evlendiğin gün zayıflığını gizleyerek, damatlığınla şık bir görünüm sağlayabilmen için birkaç önerim var. Damatlık seçimini yaparken vatkalı modeller tercih etmelisin. Aman ha sakın abartıya kaçma! Fazla dikkat çekmeyecek ama duruşunu daha kalıplı yapacak küçük bir vatka olmalı. Ceket boyun ne çok uzun ne de çok kısa olmalı. Tam kalçalarının hizasına gelecek şekilde bir model seçmelisin. Aksi halde fazla kısa bir ceket zayıf belini ve bacaklarını ortaya çıkarır; uzun modeller ise seni çelimsiz gösterebilir. Daha dolgun bir görünüm için ise yelek kullanabilirsin.

kusurlarını kapamak i̇steyen damatlara öneriler

Damatlarda Kellik İçin Ne Yapılmalı?

Kellik ve seyrek saç, damatlar için en büyük problemlerden biridir. Düğününden birkaç ay öncesinden harekete geçerek bu sorununa bir çözüm getirebilirsin. Başvurabileceğin en garanti yöntem saç ekimidir. Ancak tam verimi alabilmek için düğününden 9 ay öncesinde işlem yaptırmalısın. Eğer o kadar vaktin yoksa saç gürleştirmek için başka yöntemler de yok değil. Saç ekimi kadar kesin çözüm olmasa bile piyasada bulabileceğin saç gürleştirici şampuan ve sprey gibi ürünlerden faydalanabilirsin. Son yıllarda çıkan saç görünümü yaratan boyalar ve tozlar da bu konuda sana yardımcı olabilir. Önerebileceğim bir diğer yöntem ise saç gürleştiren yağlardan kullanman. Hazır yağlar bulabileceğin gibi Hint yağı, argan yağı, Hindistan cevizi yağı ve fındık yağını karıştırarak kendin de saç gürleştirici yağ hazırlayabilirsin. Her akşam bu yağdan saçlarına ve saç diplerine sürerek bakım yap. Tabii sakın sabah saçlarını yıkamayı unutma. Eğer bu öneriler senin için yeterli gelmiyorsa deneyebileceğin bir diğer yöntem de saçlarını kazıtman olacaktır. Bu şekilde seyrek saçlarından kurtulup kel damat karizmasına kavuşabilirsin.

kusurlarını kapamak i̇steyen damatlara öneriler

Terleme Sorunu Yaşayan Damatlar Ne Yapmalı?

İster yaz olsun ister kış düğünde yaşadığın heyecan ve stres bir araya geldiğinde elbette ki terleyeceksin. Eminim fotoğraflarda gömleğinin ter lekeli bir biçimde olmasını istemiyorsundur. Bunu önlemek için deneyebileceğin birkaç yöntem var. Bunların en başında terleme önleyici kremler ve deodorantlar geliyor. Bu ürünler cildinin yüzeyini kaplayacağı için terlemeni önleyecektir. Deneyebileceğin bir diğer yöntem ise koltuk altı pedleri. Gömleğinin koltuk altı bölgesine içten yapıştıracağın bu pedler, terlediğin zaman terini emerek dışarıdan gözükmesini engelleyecektir. Eğer uzun vadeli bir çözüm arayışındaysan koltuk altı botoksu yaptırmanı öneririm. Koltuk altı botoksu aşırı terleme ile mücadele için en etkili yöntemdir ve etkisi yaklaşık 6 ay kadar sürer.

Tüy Sorunu Yaşayan Damatlar Ne Yapmalı?

Çoğu erkeğin dertli olduğu konulardan biri fazla tüy sorunudur. Ama endişe etmene gerek yok düğünden 4-5 ay önce lazer epilasyona giderek bu problemini büyük oranda azaltabilir hatta ortadan kaldırabilirsin. Ancak eğer o kadar vaktin yok ve hemen sonuç almak istiyorsan ağda ya da tüy dökücü kremler de işine yarayacaktır.

kusurlarını kapamak i̇steyen damatlara öneriler

Sivilce ve Cilt Lekesi Olan Damatlar Ne Yapmalı?

Sivilce ve cilt lekeleri sadece kadınların değil aynı zamanda erkeklerin de problemi. Eğer cildinde bu şekilde sorunlar varsa öncelikle bir dermatologdan yardım almalısın. Birkaç aylık bir tedaviyle cildinin toparlanmasını sağlayabilirsin. Daha sonra cilt bakımı yaptırarak cildini daha iyi bir hale getirebilirsin. Bu konuda sana önerebileceğim bir diğer yöntem ise düğününde hafif bir cilt makyajı yaptırmak. “Makyaj mı?” dediğini duyar gibiyim. Evet, makyaj. Hollywood yıldızlarından, yerli sanatçılara pek çok ünlü erkek özel davetlerde ve çekimlerde makyaj yaptırıyor. O kusursuz fotoğrafların sırrı da buradan geliyor. Cilt kusurlarını örtecek bir makyaj yaptırarak düğününde sivilce ve cilt lekelerini gizleyebilirsin. Aynı zamanda bu makyaj düğün fotoğraflarında daha iyi çıkmana da yardımcı olacak.

kusurlarını kapamak i̇steyen damatlara öneriler

Evet, küçük kusurlarını düğün günü gizlemek için sana vereceğim öneriler bu kadar. Bu tavsiyeleri uygulayarak kusurlarını rahatlıkla kapatabilirsin. Eğer aklına takılan başka bir problemin varsa ve öneri istersen yorum yazarak sorabilirsin.

Damatlık Firmaları

En şık damatlıklar Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Damatlık firmanı bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Damatlık kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Damatlık Firmaları

Damatlık kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

1 Yorum

murat

Düğün Tarihi: 24.10.2014


erkerğin korsesidir kuşak. cidden işe yarıyo arkadaşlar ;)

A

Ayss
1.62 bynda ve hafif gobekli damatlardada ise yarar mi?