Nikah Tarihi Alma: Nikah İşlemleri Neler? Nikah Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

7:21 dakika

14.02.2024

Nikah randevu alma işlemi için pek çok çiftin kafasında "Nikah işlemleri için ne gerekli?", “Nikah tarihi nasıl alınır?” ve “Nikah başvurusu nasıl yapılır?” gibi sorular dönüp durur. Tüm bunların cevabını araştırıp, senin için yazdık!

Nikah Başvurusu

Evlenme İşlemleri Nedir? Nikah İşlemleri Nasıl Olur?

Evlenmek için yapılması gerekenler;
-Nikah işlemleri gerekli evrakları hazırlamak,
-Bu belgelerle nikah günü almak için başvuru yapmaktır.

Peki nikah için ne yapılmalı, belediyeden nikah randevusu nasıl alınır? Şu videomuzda kısaca anlattık. Önce izle, sonra detaylar için okumaya devam et:

Evlilik İçin Gerekli Belgeler

Nikah başvurusu için gerekli belgelerin belediyeye göre değişiklik gösterebileceğini de belirterek başlayalım. Yani farklı belediyede nikah işlemleri daha farklı ilerliyor olabilir. Bu nedenle belediyeden nikah tarihi alma işleminde öncelikle başvuru yapacağın belediyeden gerekli belgeleri öğrenmende fayda var. Resmi nikah için gerekli evraklardan genel olarak şu şekilde:

►Fotoğraflı nüfus cüzdanı aslı ve fotokopileri

►Vesikalık fotoğraf

►Sağlık raporu

►Evlenme beyannamesi

Nikah işlemleri için gerekli belgelerle ilgili daha fazla detay için şu yazımıza bakabilirsin: Evlenme Dosyalarında Bulunacak Belgeler

Nikah için gerekli belgeleri sıraladık. Peki bu belgeleri nereden alacağını biliyor musun? Gel, bakalım:

Evlenme Beyannamesi Nereden Alınır?

Nikah işlemleri için gerekenler arasında evlenme beyannamesi doldurmak da var. Evlenmek istediğin belediyeye giderek evlenme beyannamesini temin edebilirsin. Belediye görevlileri başvuru esnasında senin için bu belgeyi düzenleyecek.

Evlilik İçin Sağlık Raporu Nereden Alınır?

Evlilik hazırlığı yapan çiftler tarafından en çok sorulan sorulardan biri nikah için sağlık raporu nereden alınır sorusu oluyor. Öncelikle şunu bilmelisin ki; evlilik sağlık raporu özel hastaneler tarafından verilemiyor. Evlilik sağlık raporu için gerekli testleri ister özel ister devlet hastanelerinde yaptırabilirsin. Ancak, resmi nikah için gerekli olan sağlık raporunu mutlaka aile hekimine onaylatmalısın.

Evlilik İçin Sağlık Raporu

Evlilik sağlık raporuyla ilgili tüm detaylara şu yazımızdan ulaşabilirsin: Evlilik İçin Sağlık Raporu Nereden Alınır? Hangi Testler Yapılır?

Nikah İçin Nüfus Kayıt Örneği Nereden Alınmalı?

Nüfus kayıt örneği, nikah başvurusu yapmak için bazı belediyelerin talep ettiği belgelerden. Bu belgeyi ister e-devlet sisteminden istersen bağlı olduğun nüfus müdürlüğünden temin edebilirsin. Ancak öncelikle başvuru yapacağın belediyenin bu belgeyi isteyip istemediğini de öğrenmende fayda var çünkü bazı belediyeler nüfus kayıt örneği istemeyebiliyor.

Evlenme Ehliyet Belgesi Nedir ve Nereden Alınır?

Nüfus idarelerince aile kütük kayıtlarına dayanılarak düzenlenen ve nüfus açısından evlenmesine engel bir halinin bulunup bulunmadığını gösteren belge, evlenme ehliyet belgesi olarak adlandırılır. Yine nüfus müdürlüklerinden alınan nüfus kayıt örnekleri de evlenme ehliyet belgesi olarak kabul edilir. Bu belgenin de her belediyeden istenmediğini de belirtelim.

Resmi Nikah Randevusu Alma İşlemi: Nikah İşlemleri İçin Nereye Başvurulur?

"Nikah başvurusu nereye yapılır?" yanıtı en çok merak edilen sorular arasında. Hemen yanıtını verelim: Nikah işlemleri belediyelerin evlendirme dairelerine yapılıyor. Nikahın kıyılacağı yerin bağlı olduğu belediyenin evlendirme dairesine başvuru yapılması gerekiyor.

►Farklı il ya da ilçelerde ikamet eden çiftlerin merak ettiği bir soru da "Nikah işlemleri için ilk nereye gidilir" sorusu oluyor. 2021 yılı başında İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgeye göre çiftlerin, izin belgesine gerek olmadan, müracaatlarını herhangi bir evlendirme memurluğuna yapabileceği belirtildi.

Çiftlerden birinin ikamet ettiği ilçe dışında bir yerde evlenmek için evlenme izin belgesi gerekebiliyor. Ancak geçiş sürecindeki uygulamada belediyeden belediyeye farklılıklar görüldüğünü de belirtelim. Bu nedenle bazı belediyeler izin belgesi isterken bazıları ise bu belgeyi şart koşmuyor.

►2018 yılı itibarıyla ilçe müftülükleri de nikah başvurularını kabul ediyor. Başvuru için eşlerden birinin ikamet ettiği ilçe müftülüğüne başvuru yapılabiliyor.

►Köyde yaşayanlar için ise evlilik başvurusu köy muhtarlığına yapılıyor. Ancak çiftlerin nüfus cüzdanlarını ve fotoğraflarını teslim alan muhtar, sağlık raporu için ilçe hükumet tabipliğine, evlenme ehliyet belgesi için de ilçe nüfus müdürlüğüne evrak hazırlıyor.

Evlenecek çiftler bu belgelerle sağlık ocağı ve nüfus müdürlüğüne giderek işlemlerini yaptırıyor. Bu iki kurumdan alınan belgeler, köy muhtarına teslim ediliyor. Belgeleri onaylama ve nikah kıyma işlemleri de yine köy muhtarı tarafından yapılıyor.

Evlilik Başvurusu Ne Zaman Yapılır?

Nikah tarihi kaç ay önceden alınır diye merak ediyorsan, tüm evraklarını topladıktan sonra 6 ay içinde başvuru yapabilirsin. 6 ay sonra yapacağın başvurular, belgelerin geçerlik süresini yitirmesine sebep olacağı için kabul edilmeyecektir.

Evlilik Başvurusu Ne Zaman Yapılır

Peki bir düğün ne kadara mal olur, biliyor musun? İşte cevabı: A’dan Z’ye Düğün Masrafları

Evlilik Başvurusunun Kabul Edilmediği Durumlar

Evlilik başvurunda hiçbir sıkıntı çıkmamasını temenni ediyoruz. Ancak evlilik başvuruları, bazı özel durumlar göz önüne alındığında reddedilebiliyor. Peki, evlilik başvurusunun kabul edilmediği durumlar nedir dersen şöyle sıralayabiliriz:

  • Akrabalık
  • Evli olmak
  • Gaiplik durumu
  • Resmi sağlık raporunun bulunmaması
  • Evlenmeye engel hastalıkların tespiti
  • Akıl hastalıkları
  • Kadın için iddet süresinin dolmamış olması

iddet süresi nedir

Peki nikah şahitliğinin koşullarını biliyor musun? Şu yazımızda anlattık: Nikah Şahidi Kimler Olabilir? Kimler Olamaz?

Nikah İçin Gün Alma İşlemleriyle İlgili Sık Sorulan Sorular

Evlenmek için resmi başvuruda bulunan çiftlerin, bu aşamada yanıtını merak ettiği birçok soru oluyor. Sen de nikah işlemlerinden önce bu sorulara göz atarak daha rahat bir başvuru aşamasından geçebilirsin.

Nikah İşlemleri Kaç Gün Sürer?

"Nikah işlemleri nasıl başlatılır?" diyorsan, buna yanıt vererek başlayalım. Evlilik işlemleri, çiftin başvuru yapacakları yere beraber gitmeleri ile başlamış olur. "Nikah tarihi ne zaman alınır?" da en sık sorulan sorulardan biri. Bu soruyu cevaplarken ise birkaç noktaya dikkat etmemiz gerekiyor.

Nikah işlemleri dosyasının, resmi kurumlardan mesai saatleri içerisinde alınması gereken belgeler ve belgelerin alınacağı yerlerin birbirine olan uzaklığı gibi durumlar göz önünde bulundurularak 2 veya 4 gün arasında tamamlanabileceğini söyleyebiliriz.

Nikah Günü Kaç Gün Sonraya Verilir?

Peki nikah günü kaç gün önceden alınır? Nikah başvurusu için gerekli belgeleri tamamlayan çiftlerin evlendirme dairesine başvurmasından sonra en erken 24 saat sonrasına nikah tarihi veriliyor. Yani "Nikah tarihi en erken ne zaman alınır?" diye merak ediyorsan bunun cevabı 1 gündür.

Kaç Yaşında Resmi Nikah Yapılır?

Türkiye’de yasal evlilik yaşı 18’dir. Yasalara göre;

►Kişinin kendi rızasıyla evlenmesi için 18 yaşını doldurması gerekiyor.
►17 yaşını dolduranlar da ebeveynlerinin veya yasal vasisinin rızasıyla evlenebiliyor.
► 16 yaşın dolduğu durumlarda da mahkeme kararı gerekiyor. Ancak bazı durumlarda mahkeme tarafından, ebeveyn veya yasal vasinin rızasının olup olmadığı da sorulabiliyor.

Kaç Yaşında Resmi Nikah Yapılır

Nikah başvurusunda, seçilen evlilik sözleşmesi de işleme konulabilir. Bu sözleşmeyle ilgili tüm detayları şu yazımızda bulabilirsin: Tüm Detaylarıyla Mal Ayrılığı / Evlilik Sözleşmesi Nedir?

Resmi Tatillerde ve Hafta Sonu Nikah Kıyılır mı?

Çiftlerin talepleri doğrultusunda ve evlendirme memurunun da uygun olması durumunda, hafta sonunda, resmi tatil günlerinde ya da mesai saatleri dışında nikah kıyma işlemleri gerçekleştiriliyor. Peki nikah tarihi hafta sonu alınır mı? Başvurularınızı yalnızca hafta içi günlerde yapabiliyorsunuz.

Evlilik Başvurusunda Kadının Soyadı Değişikliği İşlemleri Nasıl Olur?

Evlendikten sonra bekarlık soyadını kullanmak isteyen gelin adayları, nikah başvurusu anında kayıt masasından temin edecekleri soyadı dilekçesini doldurmalı. Evlenmeden önceki soyadını kullanmak istersen bunun için evlendikten sonra aile mahkemelerinde dava açman gerekiyor. Ancak bu konudaki son gelişmeyi de ekleyelim; 28 Nisan 2023'te Resmi Gazete'de yayınlanan Anayasa Mahkemesi (AYM) kararında, "kadınların evlenirken eşinin soyadını alması" zorunluluğu kaldırıldı. Yayınlanan kararın yürürlüğe girmesi için 9 aylık süre verilmişti ve bu tarih, 28 Ocak 2024'te doldu. Konuyla ilgili yasal düzenlemenin, TBMM'ye yakın zamanda sunulması beklenen 8. yargı paketinde açıklanması bekleniyor.

Evlendikten sonra soyadı değişikliğiyle ilgili tüm detaylar şu yazımızda: Kızlık Soyadını Kullanmak İçin Bilinmesi Gerekenler

Nikah İşlemleri Ücreti

Yabancı Uyruklu Bir Kişi İle Evlenmek İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Standart belgelerin yanı sıra, yabancı uyruklu biriyle evlenmek için gerekli belgeler şu şekilde:

  • Yabancılar için devletin yerel temsilcilikleri tarafından verilen yabancılar için evlenme ehliyet belgesi,
  • Ehliyet belgesinde doğum yeri, tarihi, anne-baba ismi gibi bilgiler yer almıyorsa doğum belgesi,
  • Pasaportun noter tasdikli tercümesi.

Yabancı uyruklu biriyle evlenmek için gerekli tüm belgeleri ve detayları şu yazımızdan inceleyebilirsin: Yabancıların Türkiye’de Evlenmesi

Yıldırım Nikahı Nasıl Olur?

Çok romantik bulduğun için ya da tamamen mecburiyetten daha hızlı bir nikaha ihtiyaç duyabilirsin. Bunun için yıldırım nikahı kıydırabileceğine dair bir düşünceye kapılabilirsin.

Ancak, halk arasında, resmi makamlara başvuru yapıldığı anda yıldırım nikahı kıyılır gibi yaygın bir görüş bulunsa da bu bilginin doğru olmadığını söyleyelim. Günümüzde evlilik işlemlerinin kısa sürede tamamlanması nedeniyle yıldırım nikahı uygulaması bulunmuyor. Nikah başvurusu yaptığın tarihten en geç 24 saat sonrasına nikah günü alabilirsin.

evlilik başvurusu

Evlilik işlemleriyle ilgili sık sorulan soruları şu yazımızda bulabilirsin: Hepsini Yanıtladık: Evlilik Başvurusu ile İlgili En Sık Sorulan Sorular

Nikah Tazeleme Nasıl Yapılır?

Nikah başvurusu konusunda en çok merak edilen konulardan biri de nikah tazelemedir. Nikah tazeleme işlemi gibi resmi bir uygulama bulunmadığını söyleyelim. Nikah tazelemek ya da nikahını daha önce yapıp düğün günü tekrar tören isteyenler gibi resmi nikah dışında nikah yapacak çiftler tiyatral nikah uygulamasından yararlanabiliyor.

Nikah İşlemleri Ücreti Nedir?

"Nikah başvuru ücreti nedir" diye araştıranlar için de genel ücretlerden bahsedelim. Nikah işlem ücretleri, başvurulan belediye, nikah salonunun kapasitesi, dış nikahsa gidilecek mekanın türü, düğünün hafta içi ya da hafta sonu olması gibi çeşitli faktörlere göre farklılık gösterebiliyor.

Örneğin; İstanbul’da hafta içinde gerçekleşen nikahlar için nikah salonu ücreti ortalama 200-300 TL, hafta sonu ve tatillerde gerçekleşen nikahlar için ise 400-600 TL civarında. Bu ücretler genellikle hizmet bedeli, dosya ücreti ve evlilik cüzdanı maliyeti gibi masrafları da kapsıyor. Net ücretleri başvuruda bulunacağın kurumun web sitesinden nikah ücreti ne kadar diye araştırman yerinde olacaktır.

Resmi Nikah Nasıl Kıyılır?

Nikah başvurunu tamamladıktan sonra resmi işlerle ilgili "Nikah nasıl kıyılır" sorusunun yanıtını da merak edebilirsin diye düşündük. Kısaca anlatalım: Belirlenen nikah gününde evlenecek çift hazır bulunur. Belediye tarafından görevlendiren evlendirme memuru, çifte evlilik isteklerini sözlü olarak sorar. Nikah şahitlerinin de onayını ister. Bu sürecin ardından çift ve şahitler nikah defterini imzalar.

Evlilik teklifinden aile cüzdanına giden bürokratik yolda bizim rehberliğimiz burada sona eriyor. Evlendikten sonra yapılacak resmi işlemlere de göz atmak istersen şu yazımıza bakabilirsin: Tüm Detaylarıyla Anlattık: Evlendikten Sonra Yapılması Gereken Resmi İşlemler

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Evlendirme Dairesi kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Evlendirme Daireleri Firmaları

Evlendirme Daireleri kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

419 Yorum

Vildan Çenet

Düğün Tarihi: 16.03.2024


Mrb hayırlı ramazanlar hayırlı sahurlar öncelikle şunu belirtmek istiyorum nişanlım şuan cezaevinde nikah işlemleri için bütün evrakları hazırladık bugün de onun kan sonuçlarını almaya gidecektim fakat cezaevi revir doktoru nisanlimi hastahaneye sevk ettiğini ve sağlık raporunu imzalamayacagini belirtti nişanlım da hepatit c çıktığını ve tedavi edilmesini söyledi bu yüzden de raporu imzalamamis fakat biz nikahın biran önce kırılmasını istediğimiz için herhangi bi sıkıntı olmicagini arz ettik fakat doktor yanasmadi bu nikah kiymamiza engel mi bugün akşama kadar araştırdım fakat bi sakıncası yokmuş dilersek nikah kiyabilirmiyiz

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, sağlık tetkikleri sırasında tedavi gerektiren bir durum tespit edildiğinde onay verilmiyor. Nikah başvurusu için de hekimi onaylı sağlık raporu şartı bulunuyor. Hekim tavsiyesini takip etmenizi öneririz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Beyzanur Özkan

Düğün Tarihi: 07.09.2022


Merhaba nikah günü belediyeden verilen tarih ve saat yazılı kağıdı nişanlım kaybetmiş bi sorun olurmu

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, belediyede kaydınız bulunduğu için sorun yaşamazsınız. Yine de ilgili evlendirme dairesiyle iletişime geçip detaylı bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Muhammed Irgat

Düğün Tarihi: 02.09.2022


Mrb ben nikah için gün alıcamda belediye gidip başvurmak gerekirmi

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba. Evet. Nikah günü almak için, gerekli belgelerle birlikte ilgili belediyeye bağlı evlendirme dairesine başvuruda bulunmalısınız. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Sevgi Yılmaz

Düğün Tarihi: 13.07.2022


Merhaba biz nişanlımla gerekli evrakları hazırladık yanlış nişanlım bugün kimliğini kaybetti ve iptal ettirdi eski kimlik fotokopisiyle işlem yapılır mı yoksa kimlik yeniletmeyi mi beklememiz gerekiyor

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, başvuru yapacağınız evlendirme dairesiyle iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz iyi günler dileriz...

  Cevapla

Hikmet Gür

Düğün Tarihi: 10.07.2022


Merhaba.Ben 3 ay önce evlilik raporu için kan verdim bulasıcı hastalıkların sonucu cıktı orda bir sıkıntı yok ama SMA testimin sonucu cıkmadı ve bende henüz raporumu almadım.Sorum şu Sağlık raporunun geçerlilik süresi ben Raporu aldığımda mı başlayacak yoksa ilk kan testi verdiğim tarihden itibaren mi başlayacak ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, evlilik için gerekli belgelerin geçerlilik süresi, belgenin düzenlendiği tarihten itibaren başlar. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Çiğdem Altun

Düğün Tarihi: 05.07.2022


Merhaba ben 5 aydır evliyim ama resmi nikahimiz yok daha yeni yapicaz hamile olduğum için akciğer röntgeni çekmekte tereddüt ediyorum cekmeden sağlık raporu alabilirmiyim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili aile hekiminizle iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Şevval Koyuncu

Düğün Tarihi: 27.05.2022


Mrb 18 yaşına girmeme 1 ay var izin için annem yeterli olur mu

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba. Anne-baba sağ ve birlikteyse her ikisinin de onayı istenir. Bunun için nikah başvurusu sırasında size doldurmanız için verilecek olan "evlenme beyannamesi"ndeki izin alanını imzalamaları gerekiyor. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Canan Börklü

Düğün Tarihi: 16.05.2022


Merhaba ben 16 mayıs 2004 lüyüm hangi yılda nikah olur

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, 16 Mayıs 2022 tarihi itibarıyla 18. yaşınıza girdiğiniz için bu tarihten sonra aile izni gerekmeksizin evlenebilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Pınar Tütüncü

Düğün Tarihi: 13.04.2022


Merhaba nikah için aldığım sağlık raporumu kaybettim yeniden mi aynı işlemleri tekrarlayarak çıkaracağız acaba ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili aile hekiminizle iletişime geçebilirsiniz. İyi günler dileriz....

  Cevapla

Fırat Yüksel

Düğün Tarihi: 24.03.2022


Merhaba Nikahı düğün salonunda kıymak istiyoruz ama böyle bir uygulama olup olmadığını merak ediyoruz nikah memurunu salona getirebiliyor muyuz?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba. Evet, resmi nikah işlemini belirlediğiniz mekanda yaptırabilirsiniz. Bunun için başvuru yapacağınız evlendirme dairesiyle; istediğiniz tarihteki müsaitlik durumları ve ücretleri hakkında bilgi almak üzere iletişime geçmeniz gerekir. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Songül Yıldız

Düğün Tarihi: 14.03.2022


İyi günler nikah için gerekli belgeleri hazırladıktan ne kadar süre içinde gün alabilirim. Örneğin belgeleri hazırladıktan bir ay sonra gidip başvuru yapabilir miyim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, nikah için gerekli belgelerin geçerlilik süresi 6 aydır. Belgeleri hazırladığınız tarihten itibaren 6 ay içinde gün alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Hanife Kucur

Düğün Tarihi: 04.03.2022


Ben Bayrampaşa belediyesinden nikah günü aldım fakat farklı bir belediye de evlenmek istiyorum. Evrakları geçirebilirmiyiz

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, bunun için başvuru yaptığınız belediye ile iletişime geçmeniz gerekir. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Zeynep Can

Düğün Tarihi: 28.02.2022


Eşim yurt dışında olduğu için tarih almaya gelme durumu zor tarihi neden kendim alamıyorum eşiminse belgelerini hazırlayıp neden kendim tarih alamıyorum?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Türkiye'de evlilik başvurusunu gelin ve damat adayının bizzat yapması gerekir. Fakat birlikte gidilememesi halinde eşlerden birinin diğerine vekalet vermesi gerekir. Böylece yalnız müracaatta bulunulabilir. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Nesli

Düğün Tarihi: 13.02.2022


Merhaba, nikah tarihi alacağımız belediyeden farklı bir belediyeye nikah için başvuruda bulunmamız mümkün mü? (Farklı bir ilde olduğu için). Teşekkürler.

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, 2021 yılı başında İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgeye göre çiftlerin, müracaatlarını herhangi bir evlendirme memurluğuna yapabileceği belirtildi. Ancak geçiş sürecindeki bu uygulamada belediyeden belediyeye farklılıklar görüldüğünü de belirtelim. Bu nedenle bazı belediyeler izin belgesi isterken bazıları ise bu belgeyi şart koşmuyor. Detaylı bilgi için başvuru yapacağınız evlendirme dairesi ile iletişime geçmenizde fayda var. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Ds

Düğün Tarihi: 22.01.2022


Merhaba Benim nisanlim Istanbulda Ve Ben almanyada oturuyorum. Nikahmizi giresunda yapmak istiyoruz. Giresunda ailesinin birisine vekaleti vermiş olsak nikah tarihi alabilirmi bizim için ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, vekil olarak belirlediğiniz kişi vekalet vermeniz durumunda sizin yerinize başvuru yapabilir. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Doğan Ince

Düğün Tarihi: 22.01.2022


Merhaba nikah işlemleri sırasında eşlerden birinin evine belge vs şeyler geliyor mu?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, evlilik yapacak kişilerin adreslerine herhangi bir belge gönderilmez. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Ramazan Tarak

Düğün Tarihi: 29.12.2021


Nikah basvuru yaptıktan sonra en erken hangi gün evlenebilirim örneğin 1 hafta sonra evlenebilirmiyim ama yabancı biri ile evlenecegim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, nikah başvurusundan en erken 24 saat sonrasına gün alınabilir. Ancak bu süre başvuru yapılan evlendirme dairesinin yoğunluk durumuna göre değişiklik gösterebilir. Bu nedenle ilgili nikah dairesiyle iletişime geçerek bilgi almanızı öneririz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Songül Yokuş

Düğün Tarihi: 26.11.2021


23 Haziran 2004 lüyüm 2022 yılında kendi iznim ile evlenebiliyor muyum ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, 23 Haziran 2022 tarihi itibarı ile 18. yaşınızı doldurmuş olacağınız için kendi rızanızla evlenebilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Ömer Usul

Düğün Tarihi: 16.11.2021


Merhabalar; Nişanlım ile beraber belgeleri hazırlayıp 30 Ağustos’a nikah tarihi almak istiyoruz. Yaklaşık olarak 10 ay var . 10 ay öncesinden söylemiş olduğum tarihi nikah randevusu alabilir muyuz ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, belgeleri hazırlamanızdan 6 ay sonrasına kadar nikah tarihi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Gizem Gürdal

Düğün Tarihi: 08.11.2021


Merhaba nikahtan sonra eve yazı gider mi ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, resmi nikah sonrası böyle bir uygulama yoktur. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Gizem Sa

Düğün Tarihi: 03.11.2021


Eski kimlikle nikah basvurusu yapılır mı

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, çiftlerden istenilen nüfus cüzdanının son 10 yıl içerisinde değiştirilmiş, fotoğraflı, okunaklı ve T.C. kimlik numaralı olması gerekiyor. Kimliğin eski ya da yeni tip olması şartı aranmıyor. İyi günler...

  Cevapla

Nil Sal

Düğün Tarihi: 20.09.2021


Merhaba biz nikah gunu aldık ama o gun sorun cıktı olamadık daha sonra yeniden gun almak için evrakları yeniden mı hazırlıycaz aynısı gıbı yoksa ortaki evraklar gecerlı olup sadece gunu mu değiştircez yada nasıl olacak

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, nikah için gerekli belgelerin geçerlilik süresi 6 aydır. Bu süre içinde tekrar başvuru yapabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Hasan B

Düğün Tarihi: 12.09.2021


Benim nişanlık başka ülkede vatandaşı ve gelirken bekarlık belgesi alması lazımmış peki bu belgenin geçerlilik süresi ne kadar işlemleri kaç ay içinde yapmamız lazım ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, nikah başvurusu için istenen belgelerin geçerlilik süresi 6 aydır. Ancak farklı ülkeden istenen belgelerde prosedür farklı olabiliyor. Bu nedenle evlendirme dairelerinden ve ülkenin Türkiye'deki yerel temsilciliklerinden bilgi almanız daha doğru olacaktır. İyi günler dileriz..

  Cevapla

Gül Arsoy

Düğün Tarihi: 16.07.2021


merhaba evrakları tamamladıktan sonra nikah gününü 3 ya da 4 ay sonraya alabiliyor muyuz

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, evet, belgeleri hazırlamanızdan 6 ay sonrasına kadar nikah tarihi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Gül Arsoy

Düğün Tarihi: 16.07.2021


merhaba nikah için gerekli evrakları topladık fakat evraklar hazır sadece belediyeye gidip başvrucaz gün alacaz ama ileri bir tarih için düşünüyoruz evraklara bir şey olma değil mi

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, nikah için gerekli belgelerin geçerlilik süresi 6 aydır. Bu süre içinde hazırladığınız belgelerle başvuru yapabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Esma

Düğün Tarihi: 09.07.2021


Merhaba nikah için belediye ve gün değişikliği yapılabilir mi iptali durumunda yeni başvuruda tekrar ücret ödemek zorunda kalır mıyız

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, başvuru yaptığını belediyenin yoğunluk durumuna göre gün değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için ilgili evlendirme dairesi ile iletişime geçebilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Hacer Gözen

Düğün Tarihi: 07.07.2021


Merhabalar biz bir sene öncesinde nikâhımızı yaptık ailelerden gizli olara. Evlenmemize karsiydilar simdi ise kabul ettiler ama biz soyleyemedik söylersek tekrar araya kırgınlık girecek acaba nikah tazeleme gibi bisey yapılabiliyor mu aileler yeni evlenmiyormuşuz gibi görse

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, resmi olarak nikah tazeleme işlemi bulunmuyor. Ancak tekrar nikah yapmak isteyen çiftler temsili nikah hizmeti veren firmalar ile çalışabiliyor. Detaylı bilgi için Tiyatral Nikah Nedir? Neden Temsili Nikah Memuru Bulmalısın? yazımızı inceleyebilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Cano

Düğün Tarihi: 04.07.2021


Merhaba nikah başvurusu için özel hastaneden alınan akciğer ve kan tahlilleri kabul ediliyormu? Çok acil lütfen?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, evet, tetkiklerinizi özel hastanede yaptırabilirsiniz ancak raporunuz aile hekiminiz tarafından onaylanmalı. İyi günler...

  Cevapla

Çağla Demirel

Düğün Tarihi: 03.07.2021


Ben Çorlu nişanlım tekirdaginda oturyo sağlık raporu için gerekli evrakları aynı hastanede yaptırsam sorun olrmu

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, tetkikleri aynı hastanede yaptırabilirsiniz ancak sağlık raporunuzu aile hekiminizden almanız gerekir. İyi günler...

  Cevapla

Ayla

Düğün Tarihi: 29.06.2021


Merhabalar. Ben istanbulda ikamet ediyorum. Ama nişanlım Bitliste askeri personel. İzin süreçleri sıkıntılı olduğu için tek başıma başvuru yapabilmem mümkün olur mu? Bana vekalet mi vermesi gerekiyor? Bir de Ağustos için gün almak mümkün olur mu?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, nişanlınızın size vekalet vermesi halinde yalnız başvuru yapabilirsiniz. Başvuru yapacağınız evlendirme dairesinin takviminin müsait olması halinde Ağustos ayına gün alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Yılmaz Tağayer

Düğün Tarihi: 28.06.2021


Ben türk vatandaşıyım nişanlım alman vatandaşı biz gurcistanda nikah kıyacağız mümkün mü ve gerekli belgeler neler?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, detaylı bilgi için ülkedeki resmi makamlardan ve ülkenin Türkiye'deki temsilciliklerinden bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Bahtsız Bedevi

Düğün Tarihi: 23.06.2021


Nikahtan hemen önce ayrıldık beni aldattığını öğrendim bekarlık kağıdıydı vs tüm evrakları toplamıştık iptali için bir yere başvurmam gerekiyor mu ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili başvuru yaptığınız evlendirme dairesiyle iletişime geçebilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Sinem Çelik

Düğün Tarihi: 13.06.2021


tek kişi giderek tarih alınabilir mi.

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Türkiye'de evlilik başvurusunu gelin ve damat adayının bizzat yapması gerekir. Fakat birlikte gidilememesi halinde eşlerden birinin diğerine vekalet vermesi yeterlidir. Böylece yalnız müracaatta bulunulabilir. Bunun için fotoğraflı özel vekaletname düzenlenmesi şarttır. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Hatice Küçükkör

Düğün Tarihi: 05.06.2021


Merhaba ben 7 aylık hamileyim resmi nikah kıyılırken hamilelik problem olur mu babalık testi isteniyor mu

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili evlendirme daireleriyle iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Anıl Batum

Düğün Tarihi: 02.06.2021


Merhaba, Benim ikametim Bursa’da fakat kız arkadaşımın ikameti İstanbul Gaziosmanpaşa’da. Nikahı Gaziosmanpaşa belediyesinde yapmak istediğimizde evlilik izin belgesine gerek var mıdır ve bu durumda yalnızca benim mi izin almam gerekiyor? Eğer istanbulda farklı bir ilçede yaparsak gerek var mıdır ve bu durumda ikimizin de mi izin belgesi alması gerekiyor? Son sorum evlilik beyannamesinde bizzat gelin ve damat beraber mi gitmesi gerekiyor? Teşekkürler

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Gaziosmanpaşa Belediyesi için izin belgesi almanıza gerek yoktur. İstanbul'da farklı bir ilçede yapmak isterseniz ikinizin de ikameti dışında bir bölgeyi tercih etmiş olacağınız için izin belgesi almanız gerekir. Evlilik başvurusunu eşlerin birlikte yapması gerekir. Ancak eşlerden birinin başvuruda bulunamayacak olması halinde vekil olarak belirlediği kişiye vekalet vermesi gerekir. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Gizem Güngör

Düğün Tarihi: 20.05.2021


Merhabalar 20 yaşındayım nüfus cüzdanımda 2012 ye ait fotarafim var nikah işlemlerinde sıkıntı olurmu

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, çiftlerden istenilen nüfus cüzdanı suretinin son 10 yıl içerisinde değiştirilmiş, fotoğraflı ve T.C. kimlik numaralı olması gerekir. Detaylı bilgi için başvuru yapacağınız evlendirme dairesiyle iletişime geçebilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Nur Nur

Düğün Tarihi: 02.03.2021


Nikahta takılacak takılar hala salon dışında mı takılıyor?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili başvuru yapacağınız evlendirme dairesinden bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Yunus Başol

Düğün Tarihi: 23.02.2021


Merhaba bir konu hakkında danışacaktım nikah günü aldım fakat evlendirme dairesinde verdikleri dekontu kayıp ettim napmam gerek

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili başvuru yaptığınız evlendirme dairesiyle iletişime geçebilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Hatice

Düğün Tarihi: 27.01.2021


Merhaba, nikah hazırlıkları yaparken, kimlik ne zaman değişiyor. Benim mi randevu alıp da kimliğimi değiştirmem gerekiyor. Yoksa kimlik, nikah kıyıldıktan sonra otomatikmen mi? Değişiyor. Şimdiden cevap için teşekkür ederim ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, evlilik sonrası bağlı bulunduğunuz nüfus müdürlüğünden randevu alarak kimliğinizi yeniletebilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Büşra Baba

Düğün Tarihi: 13.01.2021


Evde nikah memuru nikah kıyabilir mi isteğe göre

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, nikah memurları, evlendirme dairesi dışında da nikah kıyabiliyor. Gerekli prosedür ve alınan ek ücrete ilişkin bilgi almak için başvuru yapacağınız evlendirme dairesiyle iletişime geçebilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

M.k

Düğün Tarihi: 28.12.2020


Merhaba, Ben alman vatandasiyim, nisanlim ise türkiye. Ikimizde trkiyede evlenmek istiyoruz, fakat ikametgahi konyada ama biz Istanbulda evlenmek istiyoruz. Evlenebiliyormuyuz baska bir sehirde ve ne gerek islemlerden dolayi?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, evlilik başvurusu yapacak çiftlerin ikametinin bulunduğu yerin dışında bir yerde evlenebilmeleri için evlenme izin belgesi alması gerekiyor. Belgeye dair detaylı bilgi için Evlenme İzin Belgesi yazımıza bakabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Denız Cagatag

Düğün Tarihi: 27.12.2020


Merhabalar. Benim oglum yabanci ulke vatandasi, Turkiye'de ikametgah izni olan bask abir yabanci ile evlenebilmesi icin, yaninda getirmesi gereken "Bekarlik belgesi" Veya "Medeni hal belgesinin" en fazla ne kadar olmasi gerekiyor, Yani alindigi tarihten itibaren son gunu. Saygilar iyi, calismalar

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Türkiye'de evlilik için gerekli belgelerin geçerlilik süresi genellikle 6 aydır. Ancak evlilik işlemleri ve istenen belgelere ilişkin detaylar, ülkeden ülkeye farklılık gösterebiliyor. Bu nedenle ilgili ülkenin Türkiye'deki yerel temsilciliklerinden ve ülkedeki resmi makamlardan da bilgi almanızı öneriyoruz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Eda

Düğün Tarihi: 20.12.2020


Merhabalar benim nişanlim alman vatandasi ama aslen bursali ben ankarada yasiyorum ikametim ankarada nikahimizi bursada yapabilmek icin benim ikametimi orayami tasimam lazim ikamet tasidiktan sonra bir sure varmi gecmesi gereken

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, evlilik başvurusu yapacak çiftlerin ikametinin bulunduğu yerin dışında bir yerde evlenebilmeleri için evlenme izin belgesi alması gerekiyor. Bu belgeye ilişkin tüm detaylar için Evlenme İzin Belgesi yazımıza bakabilirsiniz:. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Özlem Geygel

Düğün Tarihi: 02.12.2020


Nişanlım tutuklu cezaevinde bizde nikah yapmak istiyoruz bunun için bir bilgi verirseniz çok sevinirim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili cezaevi müdürlüğünden bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Habib Aras

Düğün Tarihi: 23.11.2020


Nişanlım farklı bir ilçede oturuyor nikamhimizi nişanlımın ikamet ettiği ilçede kıymak istiyoruz bunun için napmamiz gerekiyor

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, nikahınızı nişanlınızın ikamet ettiği ilçede kıyacağınız için evlenme izin belgesi almak gibi ekstra bir işlem yapmanız gerekmiyor. Nikah için gerekli belgeleri hazırlayarak başvuru yapabilirsiniz. Ayrıntılı bilgiyi ilgili evlendirme dairesinden alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Çuç

Düğün Tarihi: 17.11.2020


Ben 22 Kasım 2002 liyim bu ay 24 kasımda başvuru yapabilir iyim birde benim kimlikte fotoğraf kapalı halim var şuan açığım bi sıkıntı olur mu

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Türkiye’de yasal evlilik yaşı 18’dir. Belirttiğiniz tarihten itibaren evlilik başvurusu yapabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Suatnur Ayrenk

Düğün Tarihi: 15.11.2020


Şimdi nikah günü alsak en yakın hangi tarihe verilir

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, evlendirme dairesinin programına uygun olması halinde, başvurudan en erken 24 saat sonrasına nikah tarihi alabilirsiniz. İyi günler...

  Cevapla

Z Z

Düğün Tarihi: 08.11.2020


Merhaba muhtar resmi nikah kıyabiliyor mu? Resmiyete geçerliliği varmı?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, yalnızca köy muhtarlarının nikah için yetkileri vardır. Çiftler tarafından hazırlanan belgeleri onaylama ve nikah kıyma işlemleri köy muhtarı tarafından yapılabilir. İyi günler...

  Cevapla

Suatnur Ayrenk

Düğün Tarihi: 05.11.2020


Merhaba bir sorum olacaktı şimdi nikah günü alsak en yakın ne zamana verirler mesela 2 veya 4 gün sonra nikâhımızı kıyabilirmiyiz

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, nikah başvurusu sırasında, mümkün olan en kısa sürede evlenmek istediğinizi beyan ettiğinizde, evlendirme dairesinin programına uygun olması halinde, başvurudan en erken 24 saat sonrasına nikah tarihi veriliyor. İyi günler...

  Cevapla

Sedat Yücel

Düğün Tarihi: 04.09.2020


Meraba ben boşandım ama kimliği değiştiremedim evli yaziyor ben şimdi nikah icin gün alaçam ama evli yazdığı için ne evrak istiyolar

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, nikah için gerekli belgeler için şu yazımıza bakabilirsiniz: Evlenme Dosyalarında Bulunacak Belgeler. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Alehna Tas

Düğün Tarihi: 31.08.2020


merhaba bizim nihahımız kıyıldı fakat korona sebebiyle akrablarımızı cagırıp takı vs seyler icin nikah töreni gibi bişey yapmak istiyoruz acaba tekrardan bumu yapabilme sansimiz varmi

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, resmi nikah işlemi yalnızca bir kez yapılır. İkinci nikah için temsili bir organizasyon düzenleyebilirsiniz. Bunun için Alternatif Fikirler kategorimizde yer alan, şehrinizdeki tiyatral nikah memuru hizmeti sunan firmalar ile görüşebilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Asli

Düğün Tarihi: 30.08.2020


Nisanlim bir evlilik yapıp boşandı ama ailem bilmiyor nikahımi amcam kiyacak nikah memuru olarak nişanlımın eski evliliğini nikah memuru görür mü?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuya ilişkin evlendirme dairelerinden bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Semiye Doğan

Düğün Tarihi: 29.08.2020


Merhaba nikah için hastaneye kan vermemiz gereklimidir acaba teşekkürler.

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Evlilik sağlık raporu için genellikle kan tahlili ve akciğer filmi isteniyor. Rapora ilişkin tüm detayları şu yazımızda da anlattık: Evlilik İçin Sağlık Raporu Nereden Alınır? Hangi Testler Yapılır?. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Gözde Kabagöz

Düğün Tarihi: 12.08.2020


Merhaba ben ve nişanlım izmir in bir ilçesinde ikamet ediyoruz fakat nikahımızı farklı bi ilçede yapmak istiyoruz. Bu mümkün mü acaba?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, ikamet ettiğiniz ilçeden farklı bir ilçede evlenmek için, bağlı bulunduğunuz belediyeden evlenme izin belgesi almanız gerekir. Bu belgeye ilişkin detaylı bilgiyi Evlenme İzin Belgesi yazımızda bulabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Ali Sönmez

Düğün Tarihi: 28.07.2020


Merhaba iyi günler şimdi evlenmeyi düşünüyoruz herşey yolunda çok şükür ama birimizin ikametgahı İzmir'de birimiz İstanbul evlilik başvurusu yapılırken aynı ildemi ikametgah etmemiz gerekiyor şimdiden teşekkürler ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, evlilik başvurusu için aynı ilde ikamet etmenize gerek yoktur. Eğer İzmir ya da İstanbul'da, ikinizin de ikametinin bulunmadığı bir ilçede evlenecekseniz, sizin ya da müstakbel eşinizin evlenme izin belgesi alması gerekir. Bu belgeyle ilgili detaylı bilgi için şu yazımıza bakabilirsiniz: Evlenme İzin Belgesi. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Ibrahim Çetin

Düğün Tarihi: 26.07.2020


Benim eşim yabanci. virus yuzunden evliligimi yabamadim esim 6 aydir hamile yildirim everaklar tamamladiginda hemen gitsek o gun icinde nikahi kiyilarmi

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, evlendirme yönetmeliğine göre halk arasında bilindiği gibi, belgeleri teslim eder etmez nikahın kıyılması şeklinde bir uygulama bulunmuyor. Ama nikah başvurusu sırasında, mümkün olan en kısa sürede evlenmek istediğinizi beyan ettiğinizde, evlendirme dairesinin programına uygun olması halinde, başvurudan en erken 24 saat sonrasına nikah tarihi veriliyor. Detaylı bilgi için şu yazımıza bakabilirsiniz: Yıldırım Nikahı Nasıl Yapılır? Gerekli Evraklar Nelerdir?. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Songül Öner

Düğün Tarihi: 22.07.2020


Merhabalar öncelikle verdiğiniz bilgiler için çok tşk ediyorum . Bi sorum olucak eski kimlik kartıyla nikah başvurusu yapılabilir mi cevaplarsanız çok sevinirim.

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, eski kimlikle nikah başvurusu yapabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Erasmuslumuarrem

Düğün Tarihi: 17.07.2020


22 hazirana nikahımız vardı gitmedik dosyalarımızı ayırmıslar ama simdi gun alabilirmiyiz daireye gitmeden telefonla ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuya ilişkin başvuru yaptığınız evlendirme dairesinden bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Nurcan Şeker

Düğün Tarihi: 16.07.2020


Merhabalar ben 13.08.2002 doğumluyum.nikah islemlerine baslamak istiyorum. Düğün günüm 15.08.2020. Tarihi olucak. Benim onume evlenmemle ilgili bir engel çıkarmı acaba

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, başvuru yapacağınız evlendirme dairesinden bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Berk Şimşek

Düğün Tarihi: 13.07.2020


Merhaba Nişanlım 29.10.2003 doğumlu aile rızasıyla 29.10.2020 den sonra evlenmek istiyoruz sağlık raporunu 29.10.2020 den önce alabilir miyiz? yoksa 29.10.2020 den sonra mı alabiliriz? teşekkürler

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, evlilik sağlık raporunun geçerlik süresi 6 aydır. Sağlık raporunu aldığını tarihten sonraki 6 ay içerisinde nikah başvurusu yapabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Mtd

Düğün Tarihi: 02.07.2020


Merhaba nişanlıma nikah işlemlerini yürütmesi için vekalet verdim ben yanında olmadan bütün nikah işlemlerini tamamlayabilir mi? Bütün evraklarımız tamam eksik yok

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, vekalet verdiğiniz için nişanlınızın nikah işlemlerini yalnız yapabilmesi mümkündür. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Duygu Gündem

Düğün Tarihi: 21.06.2020


biz nikah evraklarını hazırlayıp evlendirme dairesine verdik ama ben şuan fotoğrafımı değiştirmek istiyorum yerine başka fotoğraf versem kabul ederler mi

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Konuyla ilgili başvuru yaptığınız evlendirme dairesinden bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Bahar Taşpınar

Düğün Tarihi: 19.06.2020


mrhb benim sorum benim ikametim izmir nişanlımın marmaris , nikahı marmariste istiyoruz ama başvuruyu izmirden yapabilirmiyiz marmariste kıymak için nikahi ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, evlilik başvurusunu nikahın kıyılacağı bölge belediyesine bağlı evlendirme dairesine yapmalısınız. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Fatma

Düğün Tarihi: 18.06.2020


Merhaba ben ve nişanlım aynı şehirde yaşamıyoruz nikah başvurusu yapmak için nişanlımin bulunduğu şehirde başvuru yapacağız ama kaç gün içerisinde nikah günü veriyorlar bu konu hakkında bilgi almak istiyorum

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, bu durum ilgili evlendirme dairesinin yoğunluğuna göre değişiklik gösterebiliyor. Konuyla ilgili başvuru yapacağınız nikah dairesine danışmanız daha doğru olacaktır. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Fidan Hatay

Düğün Tarihi: 17.06.2020


Ben nikah şahidimin kim olmuş unuttum bunu nasıl sorgulayabiliirim??‍♀️

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, evlilik başvurusu yaptığınız belediyeye danışabilirsiniz. İyi günler dileriz..

  Cevapla

Ceylan

Düğün Tarihi: 07.06.2020


17 yaşında nikah kıyarken annenin yanında belediye ye gidip sadece iznim var demesi mi gerekiyor nasıl oluyor

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Anne-baba sağ ve birlikteyse her ikisinin de onayı gerekir. Bunun için nikah başvurusu sırasında size doldurmanız için verilecek olan "evlenme beyannamesi"ndeki izin alanını imzalamaları gerekiyor. İyi günler...

  Cevapla

Gamze Dogan

Düğün Tarihi: 05.06.2020


Bursa'da yasıyorum. Eylul ayinda düğün yapacağım. Şimdı dugun salonu ile anlasip, 1 ay sonra o gün icin nikah basvurusu yapsak nikah memurlarinin dolu olmasi gibi bir ihtimal olur mu? Yani once dugun salonu ile mi anlasalim nikah basvurusu mu?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, evlilik işlemlerinde resmi olan nikah işlemidir. Evlenmek istediğiniz tarih için nikah dairesinin yoğunluk durumuna göre boşluk bulamayabilirsiniz.Bu nedenle bizim önerimiz öncelikle nikah başvurusunda bulunmanız yönünde olacak. Ancak seçtiğiniz bir düğün salonu varsa, bu dönemde mekanın da yoğunluk durumunu göz önünde bulundurmalısınız. Nikah ve düğün tarihlerini denk getirememeniz durumunda düğünde, sembolik bir nikah yapmayı da düşünebilirsiniz. İyi günler dileriz.

  Cevapla

Nureda Guven

Düğün Tarihi: 03.06.2020


Merhaba benim ikametgâhım antalyada nişanlım ile vanda nikah kiyacaz bunun için belediyeden izin falan almama gerek var mı???

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Eşinizin bağlı bulunduğu belediyeye nikah başvurusunda bulunacaksanız izin belgesi almanız gerekmiyor ancak Van'da başvuru yapacağınız belediyeye nişanlınız da bağlı değilse birinizin izin belgesi alması gerekir. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Nikahla Altın Takmak

Düğün Tarihi: 31.05.2020


Dügün yapmak düşünmüyoruz, nikah salonda altın takabiliyor mu ? Sadece altın takmak icin ve oynamak icin değil

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, sürece ilişkin aklınızdaki tüm soruları sorabilmeniz ve planlamanızı en doğru şekilde yönetebilmeniz için 0212 963 3415 numaralı çağrı hattını ve iletisim@dugun.com mail adresi üzerinden hızlı destek kanalını oluşturduk. Bu kanallar üzerinden sormak istediğiniz her türlü soruyu sorabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Zeynep Akbaş

Düğün Tarihi: 31.05.2020


Nikah günü almak istiyoruz ancak benim kimliğim eski yeni kimlik çıkartmam gerekiyor mu ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, nikah başvurusunda yeni kimlik şart değildir. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Seyit Şen

Düğün Tarihi: 20.05.2020


Merhaba, sağlık raporunda kan verme olayını atlamamız mümkün müdür? Acayip korkuyorum ve bayılıyorum sırf bu yüzden evliliğimi öteliyorum? Komik gelecek ama alternatif bir şey var mı? Teşekkürler..

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuya ilişkin sağlık kurumlarından ve aile hekiminizden bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Feriha Saydam

Düğün Tarihi: 18.05.2020


Ben cezaevindeki nisanlimla nikah kiymak istiyorum nikah islemleri nasil oluyor cezaevinde oldugu icin nasil bir yol izlemeliyiz nasil nikah kiyabiliriz cezaevinde

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Konuyla ilgili evlendirme dairelerinden ve cezaevi yetkililerinden bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Fatma..

Düğün Tarihi: 01.05.2020


17 yaşında evlenicem imza ila fakat babam cezaevinde babaannem ile yaşıyoruz ama sadece annem imza atabilir mi evlenmem için yoksa illa babamın imza atması gerekiyor mu veya babamın yerine annesi yani babaannem imza atabilir mi?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Konuyla ilgili başvuru yapacağınız evlendirme dairesinden bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Arya Bilen

Düğün Tarihi: 21.04.2020


Merhaba ben istanbuldayim izin belgesi aldim ve izmirde evlenmek için başvuru yaptım. İçinde bulunduğumuz durum dolayısıyla izmirde evlenmek yerine istanbulda evlenmek istiyorum. Tarih ve ilçeyi değiştirebiliyor muyum? Yoksa yeni başvuru mu yapmam lazım?

Düğün.com

Düğün.Com
Merhaba, sürece ilişkin aklınızdaki tüm soruları sorabilmeniz ve planlamanızı en doğru şekilde yönetebilmeniz için 0212 963 3415 numaralı çağrı hattını ve iletisim@dugun.com mail adresi üzerinden hızlı destek kanalını oluşturduk. Bu kanallar üzerinden sormak istediğiniz her türlü soruyu sorabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Seçil Avcıbaşı

Düğün Tarihi: 19.04.2020


Merhabalar benim bi sorum olucak aranması olan kişi nikah yapabilirmi

Düğün.com

Düğün.Com
Merhaba, Konuyla ilgili evlendirme dairelerinden bilgi almanız daha doğru olacaktır. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Başak Ekinci

Düğün Tarihi: 16.04.2020


Merhaba, biz 6 Haziran için gün aldık Beyoğlu Belediyesinden. Normalde otelde düğünümüz olacaktı. Fakat şu anda içinde bulunduğumuz durum sebebiyle düğünümüz iptal oldu. Hazırlıklarımızda tamamlandığı için nikahı beklememize gerek yok. Erkene alma şansımız var? Arkadaşım iptal etmek için aramıştı çok iptal eden var denmiş. Şimdiden teşekkürler, iyi çalışmalar.

Düğün.com

Düğün.Com
Merhaba, sürece ilişkin aklınızdaki tüm soruları sorabilmeniz ve planlamanızı en doğru şekilde yönetebilmeniz için 0212 963 3415 numaralı çağrı hattını ve iletisim@dugun.com mail adresi üzerinden hızlı destek kanalını oluşturduk. Bu kanallar üzerinden sormak istediğiniz her türlü soruyu sorabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Buse Bilen

Düğün Tarihi: 24.03.2020


18 yaşındayım fakat evleneceğim için kimliğimi değiştirmedik ve fotoğraf da yok sorun olur mu acaba başvururken

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Evlilik başvurusunda fotoğraflı nüfus cüzdanı şarttır. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Pınar

Düğün Tarihi: 13.03.2020


Nikah işlemleri eski kimlikle yapılabilir mi ? Yeni kimlik şart mı?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Evlilik başvurusu için yeni kimlik şartı bulunmuyor. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Mahmut Yaman

Düğün Tarihi: 13.03.2020


evlilik başvurusu sırasında çiftlerden 1'inin olması yeterli mi yoksa ikisinin de başvuru yaparken olması gerekiyor mu

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Evlilik başvurusunu gelin ve damat adayının bizzat yapması gerekir. Fakat eşlerden biri başvuruya kendi gidemeyecekse, vekil olarak belirlediği kişi yerine müracaatta bulunabilir. Bunun için fotoğraflı özel vekaletname düzenlenmesi şart. Vekaletname üzerinde, evlenme işlemlerinin yürütülmesi için verilmiş olduğunun açıkça belirtilmesi ve vekalet verenin kiminle evleneceğinin yazılması şartı da bulunuyor. Bu kurallara uyulmazsa çiftin, evlilik müracaatını birlikte yapmaları gerekir.

  Cevapla

Muko

Düğün Tarihi: 09.03.2020


İyi günler salonda nikah için tarih kapatmak istiyoruz 6 ay öncesinden ama nişanlım yurt dışında olduğu için yapamıyoruz bende şehir dışındayim 3 ay kala gelecek memurlarin günü dola diye korkuyoruz daha önce randevu alma ya da vekalet verme gibi bi durumu olabilir mi ne yapmamiz gerekiyor ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Evlilik başvurusunu gelin ve damat adayının bizzat yapması gerekir. Fakat eşlerden birinin başvuruya kendi gidemeyecek olması durumunda vekil olarak belirlediği kişi yerine müracaatta bulunabilir. Bunun için evlenme işlemlerinin yürütülmesi için verilmiş olduğu açıkça belirtilen, fotoğraflı, özel vekaletname düzenlenmesi gereklidir. Bu şekilde başvuru yapabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Banu Hojayeva

Düğün Tarihi: 04.02.2020


Merhabalar ben burda evlilik yapicam ama benim berlik evragim memeleketde ben gelmesem vermezlermis ve doğum hakkimdeki kimliğimde memleketde ben bunlarsiz basvuru yapabilirmim? Yoksa bunlar onemlimi.

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Bu belgelerin temini için ülkenizdeki resmi makamların belirttiği prosedür geçerlidir. Belirttiğiniz belgeler, yabancıların Türkiye'de evliliği için şarttır. Eğer ülkenizin Türkiye'deki yerel temsilciliklerinden bu belgeleri alamıyorsanız ülkenizdeki resmi kurumlardan almanız gerekir. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Hünkar Taşgın

Düğün Tarihi: 04.02.2020


Nikah başvurusu yaptık ancak kimliğim kayboldu nikah esnasında sorulurmu ve eski ehliyet üzerinde TC yazıyor oyeterli olurmu veya kimlik cikarttirmak şartmi

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Kimliğinizi yalnızca nikah başvurusu sırasında belgelemeniz yeterlidir. Nikah sırasında kimliğinizi ibraz etmeniz gerekmez. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Seda Türel

Düğün Tarihi: 29.01.2020


Merhaba eşim Aksarayda ben gaziantepte oturuyorum nikahim gaziantepte yapilacak aksaraydan alınması gereken belgeler var mi yoksa gaziantepte temin yapılır mi

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Nikah için genellikle istenen belgeler evlenme beyannamesi, kimlik belgesi, fotoğraf ve sağlık raporudur. Bu belgeler arasında yer alınan sağlık raporunun aile hekiminiz tarafından onaylı olması gerekir. Bu nedenle tetkiklerinizi yaptırdıktan sonra yaşadığınız şehirde bağlı bulunduğunuz aile hekimine raporunuzu onaylatmalısınız. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Dilek

Düğün Tarihi: 07.01.2020


Mrb biz nikah dairesine bas vurduk fotograf felan goturduk ewrak aldik saglik raporu getirin dediler hemen goturmemiz gerekmi 2 afta 3 afta sonra gotursek gun ala bilirmiyiz hemen mi goturmek gerek

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Sağlık raporunu alacağınız 2-3 haftalık süre içinde diğer belgeler geçerlilik süresini yitirmeyecektir. Belgelerinizi tamamladığınızda da başvuru yapabilirsiniz. Ancak başvurunuzun işleme konulması için gerekli belgeleri mümkün olan en kısa sürede tamamlamanız gerektiğini de unutmamalısınız. Şimdiden mutluluklar dileriz...

  Cevapla

Baris

Düğün Tarihi: 25.12.2019


merhabalar efendim nisanlim ozbekistanda orya gidip nikah kiyacam acaba randevu aldigimiz zaman kac gunde beli.olur yani.kac gun.surer rendavu tarihi

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Konuyla ilgili ülkenin yerel temsilciliklerinden ya da ülkedeki resmi makamlardan bilgi almanız daha doğru olacaktır. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Melike Erkan

Düğün Tarihi: 19.12.2019


Merhaba nikah memuru ev de nikah kiyarmi bilginiz varmı

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Nikah memurları, nikah dairesi dışında da nikah kıyabiliyor. Bunun için evlilik başvurusunda ilgili evlendirme dairesine nikahın kıyılacağı adresi belirtmeniz gerekiyor. Konuyla ilgili, başvuru yapacağınız evlendirme dairesinden detaylı bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Remziye Varlı

Düğün Tarihi: 16.12.2019


Hayırlı günler dilerim ben ve eşim iş için Medine'ye gitcez orda resmi nikah kiyilsa Türkiye'de geçerlimi lütfen bana açıl cvp verin bizahmet

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Konuyla ilgili ülkenin yerel temsilciliklerinden bilgi almanız daha doğru olacaktır. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Ozan Karadeniz

Düğün Tarihi: 07.12.2019


Mrb ben Malatya'da oturuyorum nişanlım Erzurum'da benim nüfusa kayıt olduğum yer Malatya ben buradan ikametgah ve nüfus kayıt örneğini çıkardım ve nikahı Erzurum'da kiydirmak istiyoruz orda başvuru yapsam sıkıntı olurmu kaydım orda olmasimi gerek yoksa orda da nikah tarihi aldırıp nikahimizi kiya bilirlermi

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, İkametinizin bulunduğu ilçe dışında evlilik yapabilirsiniz. Kaydınızı aldırmanıza gerek yok. Eğer Erzurum'da, eşinizin eşinizin ikamet ettiği bölgedeki evlendirme dairesine başvuru yapacaksanız, nikah için gerekli belgeleri hazırlamanız yeterli olacaktır. Ancak eşinizin ikametinin bulunduğu ilçe dışında bir ilçe dışında evlenecekseniz, belgelerinizin arasına evlenme izin belgenizi de eklemeniz gerekecek. Farklı il veya ilçede evlenecek çiftlerin alması gereken bu belge ile ilgili tüm detayları şu yazımızda bulabilirsiniz: Evlenme İzin Belgesi Şimdiden mutluluklar dileriz...

  Cevapla

Gülsen

Düğün Tarihi: 04.12.2019


Merhaba annemle babam 2 yıl önce bir inatlaşma sonucu ayrıldılar. Annem benimle Adana da yaşıyor babam da Kahramanmaraş ta şimdi her ikisinde ikna ettim tekrar evlenecekler ama annemin ikahmeti burda babamın Kahramanmaraş ta biz ise burada evlensinler istiyoruz farklı şehirde oturduklarından dolayı sorun çıkar mı Adana da kıyılır mı nikahları sorunsuz şekilde yada nasıl bir yol izlememiz lazım bilgi alabilir miyim lütfen

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Nikah, eşlerin ikamet ettiği iki ilin dışında bir ilde kıyılacaksa eşlerden birinin bağlı bulunduğu belediyeden evlenme izin belgesi alınması gerekiyor. Bu belge ile ilgili detaylı bilgiye şu yazımızdan ulaşabilirsiniz: Evlenme İzin Belgesi. İzin belgesi ve bu yazıda da bulabileceğiniz evlilik için gerekli diğer belgeleri ilgili evlendirme dairesine teslim ederek nikah başvurusunda bulunabilirler. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Hakan Kul

Düğün Tarihi: 03.12.2019


Merhaba sevgilime evlilik teklif edicem fakat nikah günü alıp teklif etmek istiyorum yani sevgilim olmadan tek ben başvursam kabul edilirmi

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Evlilik başvurusunu gelin ve damat adayının bizzat yapması gerekir. Sevgilinizin haberi olmadan nikah günü almanız mümkün değildir. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Dila Özdemir

Düğün Tarihi: 27.10.2019


Harika olmus


Keriman Küçümen

Düğün Tarihi: 16.10.2019


Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler


Htc

Düğün Tarihi: 04.10.2019


Merhabalar Ben almanya dan katiliyorum ve nisanlim türkiye den katiliyo Saglik belgesi nasil olucak yani almanya da yaptira biliyo muyum yoksa türkiye de mi yaptirmam gerek

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Türkiye'de evlenecek çiftlerin sağlık raporunun aile hekimi tarafından onaylı olması gerekiyor. Türkiye'de ikamet edenler, bağlı bulundukları aile hekiminden; Türkiye'de ikameti bulunmayanlar ise devlet hastanelerinden onaylı sağlık raporu alabiliyor. Şimdiden mutluluklar dileriz...

  Cevapla

Reyna

Düğün Tarihi: 29.09.2019


Merhaba,nikah isleminden ne kadar sure sonra,nikah kayitlara gecer acaba? Nikah gunu gecer mi ? Hemen o gun nufus cuzdanini ,pasarportu vs. degistirebilir miyiz ? Tesekkurler

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Başvuru yaptığınız evlendirme dairesinden ve bağlı bulunduğunuz nüfus müdürlüğünden bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Mustafa Akkurt

Düğün Tarihi: 15.09.2019


Merhabalar bişey sorucam nikah tazelemek için gerekli evraklar neler acaba

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Evli olanlar için nikah tazeleme diye resmi bir işlem yoktur. Evlilik devam ederken nikah tazelenmez. Nikah sadece boşanmadan sonra yeniden kıyılabilir. Bu durumda da standart nikah başvuru belgelerini toplamanız gerekir.

  Cevapla

Düğün.com

Düğün Tarihi: 06.08.2019


Merhaba, Çiftlerin ikisinden birinin ikametinin bulunmadığı bir ilde ya da ilçede nikah kıydırılması için evlilik izin belgesi isteniyor. Bu belgeyle ilgili detaylı bilgi için şu yazımıza bakabilirsiniz: Evlenme İzin Belgesi Şimdiden mutluluklar dileriz...


Daria Shkalkova

Düğün Tarihi: 06.08.2019


Nişanlımla ikamet ettiğimiz il dışında nikah yapacağız. Ben bir yabancı olarak ikamet ettiğim il dışında nikah yaparsam herhangi bir sakıncası var mıdır?


Düğün.com

Düğün Tarihi: 05.08.2019


Merhaba, Konuyla ilgili başvuru yaptığınız nikah dairesinden bilgi alabilirsiniz. Şimdiden mutluluklar dileriz...


Kenan Fındık

Düğün Tarihi: 05.08.2019


Merhabalar bir sorum olacaktı. Biz nikah işlemlerini bitirdik ve tarih aldık ama bize orda verilen 7 veya 8 haneli numaralı kağıdı kayıp ettik. Bir sıkıntı yaşarmıyız ? Yada nikah işlemleri bitmiş tarih almış çift nikah salonuna gittiğinde bizi ordan sistemde kimlebilir kimiğimizle felan görebilir mi ? Teşekkürler..


Mert Soler

Düğün Tarihi: 31.07.2019


Merhaba çok acil bir sorum olacak lütfen yardım Ben yıllar önce boşandım şimdi evleneceğim kısmet Olursa inş nikah günü aldık nişanlımın bilgisi var Boşandığından fakat nikah memuru nikahı kıyarken Bu ortaya çıkar mı böyle birşey nikah kıyma esnasında ortaya çıkar mı ? Nişanlımın akrabalarında duyuramadığımız Kişiler var da yani kısacası herşey tamam nikah günümüz bir hafta sonra orada nikah memuru veyahut başka türlü bu ortaya çıkar mı lütfen acil cvp bekliyorum Şimdiden çok tşk ederim...

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Boşanma işleminiz, yalnızca nikah başvurusunda gerekli olan nüfus kayıt örneğinde yer alır. Nikah sırasında, akrabalarınızın boşandığınızı öğrenmesine yol açacak bir durum yaşamazsınız. Şimdiden mutluluklar dileriz...

  Cevapla

Selen

Düğün Tarihi: 22.07.2019


Merhabalar bizim nikah evragimizda yani formda mezuniyet isaretlemesinde bi sorun oldu sonradan farkettik kağıt alamadık birdaha bir sorun olurmu acaba ??

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Konuyla ilgili başvuru yaptığınız resmi makamdan bilgi almanız daha sağlıklı olacaktır. Şimdiden mutluluklar dileriz...

  Cevapla

Huriye Kaçırmaz

Düğün Tarihi: 11.07.2019


Teşekkürler☺️


Huriye Kaçırmaz

Düğün Tarihi: 10.07.2019


Meraba iyi günler.. Ben trabzonda ikamet ediyorum nişanlım gümüşhanede nikahıda gümüşhanenin bir ilçesinde kıydırmak istiyoruz ve nikah işlemlerinde orada ki belediyede yapcaz.. Nikah işlemi yapılan yerde ikametgah etmek zorundamıyız

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Nikah işlemlerinizi ikamet ettiğiniz yerin bağlı olduğu belediyede yaptırma zorunluluğunuz bulunmuyor. Nişanlınızın ya da sizin bağlı bulunduğunuz belediyeden evlenme izin belgesi alarak, farklı bir yerde de nikah başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu belgeyle ilgili detaylara şu yazımızdan ulaşabilirsiniz: Evlenme İzin Belgesi

Şimdiden mutluluklar dileriz...

  Cevapla

Serdar Aydın

Düğün Tarihi: 02.07.2019


Merhaba ben geçen gün nikah günü almıştım ve biz bu günü erkene çekmeye karar verdik diğer komsu ilçelerden erken gün bulduk herseyimiz hazır ben nikah harç ücretini pesin verdim bir daha ödeyecekmiyim harç ücreti yada ilk başvuru yaptım nikah Dairesi odedim harcı veriyormu geri?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Nikah tarihi aldığınız belediyeden konuyla ilgili bilgi alabilirsiniz. Şimdiden mutluluklar dileriz...

  Cevapla

Elif

Düğün Tarihi: 05.06.2019


Merhaba , benim aile hekimim babam , acaba onun onayladigi saglik raporunu kabul ederler mi?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Evlilik sağlık raporunda aile hekimi onayının olması şartı aranıyor. Aile hekiminiz ile aranızda kan bağı bulunması problem olmayacaktır. Şimdiden mutluluklar dileriz...

  Cevapla

Ömer Yasin Buğdaycı

Düğün Tarihi: 02.06.2019


Merhabalar benim aklıma takılan şey evleneceğim kızla benim ikametim başka şehirde biz illa o şehire mi gitmemiz gerekiyor bir de nikah mekanın da biz tutmamız mı gerekiyor belediyenşm evlendirme dairesi felan olmuyor mu ne kadar ücreti varsa artık

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Evlilik başvurusu yapacak çiftlerin ikametinin bulunduğu yerin dışında bir yerde evlenebilmeleri için evlenme izin belgesi almaları gerekiyor. Nikah salonları arasından seçimi de çiftler yapıyor, ücretler ise belediyeler arasında değişiklik gösteriyor. Başvuruda bulunacağınız belediyeden nikah salonları ve fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz. Şimdiden mutluluklar dileriz...

  Cevapla

Kaan

Düğün Tarihi: 30.05.2019


Merhaba nisanlimin almanyada turk vatandasi olarak oturumu var yabanci uyruklu degil saglik raporunu turkiyeden alabilirmiyiz oda nikahina hemen gun alabilirmiyiz

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Sağlık raporunu Türkiye'den alabilirsiniz. Oda nikahı için de başvuru yaptığınız evlendirme dairesinin programı belirleyici olacaktır. Şimdiden mutluluklar dileriz...

  Cevapla

Tekin Sevgi

Düğün Tarihi: 23.05.2019


nikah işlemleri için tek gidebilir miyiz yoksa çift olarak mı gitmemiz gerekiyor

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Evlilik başvurusunu gelin ve damat adayının bizzat yapması gerekiyor. Fakat eşlerden biri başvuruya kendi gidemeyecekse, vekil olarak belirlediği kişi yerine müracaatta bulunabiliyor. Bunun için fotoğraflı özel vekaletname düzenlenmesi şart. Vekaletname üzerinde, evlenme işlemlerinin yürütülmesi için verilmiş olduğunun açıkça belirtilmesi ve vekalet verenin kiminle evleneceğinin yazılması şartı da bulunuyor. Bu kurallara uyulmazsa çiftin, evlilik müracaatını birlikte yapmaları gerekiyor. Şimdiden mutluluklar dileriz...

  Cevapla

Ömer Uzun

Düğün Tarihi: 20.05.2019


Merhaba ben Rizedeyim nişanlım İstanbulda nikah istanbulda olucak yanlız çalıştığım için evrak teslimlerine gidemiyorum evrakları burda toparlayıp istanbula yollasam nikah işlemlerini nişanlım sağlayabilirmi yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Evlilik başvurusunu gelin ve damat adayının bizzat yapması gerekiyor. Fakat başvuruya siz gidemeyecekseniz, vekil olarak belirlediğiniz kişi müracaatta bulunabilir, yani nişanlınıza vekalet verebilirsiniz. Belgelerinizle birlikte, düzenlettiğiniz, fotoğraflı özel vekaletnameyi de nişanlınıza gönderebilirsiniz. Vekaletname üzerinde, evlenme işlemlerinin yürütülmesi için verilmiş olduğunun açıkça belirtilmesi ve vekalet verenin kiminle evleneceğinin yazılması şartı da bulunuyor. Şimdiden mutluluklar dileriz...

  Cevapla

Ayşe Şimşek

Düğün Tarihi: 20.05.2019


Merhabalar ben yabancı uyrukluyum evlenicek eşim Türk vatandaşı yurt dışında okumaya gidecek diye kötükte evli gzükmemesi gerekiyor bu hangi şartlarla bilgisayara düşmez .

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Türkiye'de nikah işlemleri gerçekleştirildiğinde, evlilik durumu nüfus kayıtlarına yansıyor. Bu nedenle kütükte görünmemesi mümkün değil.

  Cevapla

Ceren

Düğün Tarihi: 18.05.2019


Merhaba, nişanlım başka şehirde yaşıyor ben başka şehirde. Benim olduğum şehirde nikâhı kıyacaz. Başvuru için Nişanlımın yaşadığı şehirden herhangi bi evrak getirmesi gerekiyor mu?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Nişanlınız, belgelerini yaşadığı şehirde hazırlayabilir. Ancak başvuruyu birlikte yapmanız gerekiyor. Eğer nikah başvurusunu birlikte yapamayacaksanız size vekalet vermesi gerektiğini de söyleyelim. Şimdiden mutluluklar dileriz...

  Cevapla

Süleyman Arsu

Düğün Tarihi: 05.05.2019


Merhabalar Bir konu hakkında bilginize ihtiyacım var Benim kız arkadaşım yabancı uyruklu nikaha tarih alıcaz Kız arkadaşımın kendi ülkesinden getirmesi gereken belgeler nelerdir acaba Kız arkadaşım İran uyruklu

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Yabancıların Türkiye'de Evlenmesi yazımızda istenen belgeleri bulabilirsiniz. Şimdiden mutluluklar dileriz...

  Cevapla

Zulal Yalçın

Düğün Tarihi: 03.05.2019


merhabalar, nikah için başvuruda bulunduk. Nikah için Pazar gunune gün verildi. Nikah işlem ücretini Cuma akşam saat 18:00 de yatırabildim. Pazartesi hesaplarına geçecek olması Pazar gün kü nikah işleminde sorun çıkarır mı acaba? ya da ne yapmam gerekir? teşekkürler

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Konuyla ilgili başvuruda bulunduğunuz evlendirme dairesine danışmanız daha doğru olacaktır. Mutluluklar dileriz...

  Cevapla

Deniz Kaplan

Düğün Tarihi: 18.04.2019


Meraba . Ben daha farklı bir sey ögrenmek istiyorum . Biz nikahımızın tanışma yıl dönümünde olmasını istiyoruz ve bu tarihe de 5 ay kadar bi süre var. İstediğimiz tarihi alabilmek için en geç yada en erken ne zaman basvurmamız gerekir yada tarih belirtme imkanımız var mı ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, İstediğiniz nikah tarihinden en fazla 6 ay önce başvuru yapıp tarih alabilirsiniz. Şimdiden mutluluklar dileriz...

  Cevapla

Sefa Sarı

Düğün Tarihi: 11.04.2019


Merhabalar. Sağlık raporu için 3 gün beklemek gerekiyor galiba. Hiç beklemeden hastaneden çıkıp başvuru yapabiliyor muyum? Yoksa raporu beklemem şart mı? Teşekkürler

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, sağlık raporu için tetkikleri yaptırdığınız sağlık kuruluşunun, işlemleri ne kadar sürede tamamlayacağı önemli. Hastanede tetkikleri yaptırdıktan sonra aile hekiminize onaylatmanız gerekiyor. Nikah başvurusu sırasında dosyanızda sağlık raporu da olması şart. Yani başvuru için sağlık raporunu beklemelisiniz.

  Cevapla

Elif Savaş

Düğün Tarihi: 29.03.2019


bizim düğün tarihimiz 21.09.2019 nikah tarihi için ne zaman başvuru yapmam gerekir ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, düğün tarihinizden önceki 6 ay içerisinde başvuru yapabilirsiniz. Yani 21.09.2019 tarihinde yapılacak düğün için başvuru tarihi 21.03.2019'dan itibarendir. Bu tarih geçtiği için, dilediğiniz zaman nikah başvurusunda bulunabilirsiniz.

  Cevapla

Ugur

Düğün Tarihi: 11.03.2019


Benim sevdigim bursada bizler ikimiz tek nikah kılabiliyormuyuz anne baba gelmesi şart mi

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Eğer nişanlınız reşitse anne-babanın nikaha gelmesi şartı aranmıyor. En az iki şahitle birlikte nikahınızı kıydırabilirsiniz. Şimdiden mutluluklar dileriz...

  Cevapla

Adem Açmaz

Düğün Tarihi: 09.03.2019


Merhaba, ben bir konu hakkında bilgi almak istiyorum. Ben k.maraşta yaşıyorum. Nişanlıyım. Ama benim ikametgahım K.maraşta. ben nişanlım ile başka ilde nikah kılmak istiyoruz. Böyle bir şey mümkün mü. Yardımcı olur musunuz

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Evet bu mümkün. Eşlerin ikisinden birinin ikametinin bulunmadığı bir ilde ya da ilçede nikah kıydırmak isteyen çiftlerin evlenme izin belgesi alması gerekiyor. Bunun için sizin ya da nişanlınızın bağlı bulunduğu belediyeye başvurmanız yeterli. Bu belge ile daha ayrıntılı bilgi için şu yazımıza bakabilirsiniz: Evlenme İzin Belgesi

Şimdiden mutluluklar dileriz...

  Cevapla

Meltem Tüfekçi

Düğün Tarihi: 25.02.2019


Merhaba bir sorum olacak size ben 1 ay önce nikah tarihi aldım 10 nisanda nikah salonunda fakat düğünüm 13 nisanda şimdi bazı durumlar oldu be memuru salona getirtmek istiyorım yani düğün salonunda olsun istiyoruz ekstra bir ücret çıkcak biliyorum fakat bu değişiklik sağlanırmı problem olur mu ??

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Nikah törenini düğün sırasında yaptırmak istiyorsanız nikah gününü kaydırmanız gerekiyor. Bunun için başvuruda bulunduğunuz evlendirme dairesiyle iletişime geçmelisiniz. Eğer belirttiğiniz gün ve saatte evlendirme dairesinin programında boşluk varsa sorun yaşamadan, ek bir ücret ödeyerek istediğiniz değişikliği yapabilirsiniz.

  Cevapla

Mert Ürkmez

Düğün Tarihi: 24.02.2019


Merhaba ben Mert biz nişanlımla farklı şehirlerde yaşıyoruz. Kısmetse bu ay nikah kıymayı düşünüyoruz. Ben yaşadığım yerde nişanlım yaşadığı şehirde nikah için gerekli evrakları toplasak sonra ben kendi evraklarımı ona yollayıp tek başına nikah günu alabilir mi. Bir diğeri de arkadaşımdan duymuştum ne kadar dogru bilmiyorum nişanlım ilk başvurup bende buradaki belediyeden başvuru yaptığımıza dahi belgeyle saglık Ocağına gidip saglık raporu için başvurabiliyormuşum.

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Nikahınız nişanlınızın oturduğu şehirde ve ilçede gerçekleşecekse, belgelerinizi nişanlınıza göndermeniz yeterli olacaktır. Ancak nikahınızı nişanlınızın oturduğu şehirdeki farklı bir ilçede kıydırmak istiyorsanız nişanlınıza vekalet de vermeniz gerekiyor. Nişanlınız da vekaletmaneniz ve tüm belgelerle birlikte oturduğu ilçedeki evlendirme dairesine başvurarak evlenme izin belgesi almalı. Nikah başvurusunu bağlı olduğu belediyeye yaptıktan sonra nikahın kıyılacağı belediyeye nikah günü almak için başvurabilir. Sağlık raporu için ikiniz de aile hekiminize başvurabilirsiniz. Şimdiden mutluluklar dileriz...

  Cevapla

Hüseyin Gümüşoğlu

Düğün Tarihi: 19.02.2019


Merhabalar, nişanlım 17 yaşını doldurdu 18den gün aldı evlilik hazırlıkları tamamlanmaya başladı salon vs hersey tamam sira geldi nikah tarihi almaya. 4 ay sonrasina yani haziran ayına almayı düşünüyoruz ve size sorum evlilik başvurusu yapacağız düzceden buraya gelecek ve bu başvurular sırasında ailesinin yaninda olması gerekiyor mu yada ikimiz halledebilirmiyiz bu işlemleri ? Yoksa sadece nikah günü olmalari yeterli olur mu ?

Düğün.com

Düğün.com
17 yaşını doldurduğu ancak 18 yaşını doldurmadığından nişanlınız için anne babasının izni gereklidir. Eğer izin vermiyorlarsa, hakim kararı ile evlenme yoluna başvurabilirsiniz. Anne babası izin veriyorsa, nikah başvurusu sırasında size doldurmanız için verilecek olan "evlenme beyannamesi"ndeki izin alanını imzalamaları gerekiyor. Bu nedenle başvuru sırasında sizinle olmalarında fayda var. Şimdiden mutluluklar dileriz...

  Cevapla

Nurettin Ilan

Düğün Tarihi: 23.01.2019


Merhaba, benim 5 gün sonra nikahim var, nişanlımın nüfus cüzdanı kayip, nikah için sorun olur mu? Fotokopisini zaten vermiştik başvuru için. Acil cevap bekliyorum?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Nikah sırasında nüfus cüzdanınızın yanınızda olması şart değil. Ancak kimliğe ihtiyaç duyabileceğiniz durumlar için nüfus müdürlüklerinden kolayca geçici kimlik belgesi alabilir, yeni kimliğiniz çıkana kadar bu belgeyi kimlik yerine kullanabilirsiniz.

  Cevapla

Didem Avşar

Düğün Tarihi: 16.01.2019


Merhabalar ben çanakkaleliyim nişanlım Bursalı Bursa’da nikah yapmak istiyoruz ben hastane de ki işlemlerimi Bursa’da nişanlımla yaptırabilir miyim yoksa Çanakkale’de mi yaptırmam gerekiyor

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Evlilik için alacağınız sağlık raporunda mutlaka aile hekiminizin onayının bulunması gerekiyor. Gerekli tetkikleri dilediğiniz yerde yaptırabilirsiniz ancak raporu aldıktan sonra aile hekimine imzalatmalısınız. Şimdiden mutluluklar dileriz...

  Cevapla

Ayşe Nur Söğütçü

Düğün Tarihi: 15.01.2019


Merhaba ben nikahımı düğün salonunda yapmak istiyorum nikah memurlarının salona gelmeleri için berlirli bir saatleri var mı bunu öğrenmek istiyorum rica etsem cevaplar mısınız

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Çiftlerin talepleri doğrultusunda ve evlendirme memurunun da uygun olması durumunda, hafta sonunda, resmi tatil günlerinde ya da mesai saatleri dışında nikah kıyma işlemleri gerçekleştiriliyor. Nikah başvurusu sırasında, başvurduğunuz kurumdan, istediğiniz gün ve saatte nikah memuru görevlendirmeleri hakkında bilgi edinebilirsiniz. Şimdiden mutluluklar dileriz...

  Cevapla

Cansu Akbaş

Düğün Tarihi: 09.01.2019


Merhaba, 7 eylül 2019'da düğünüm var ve biz düğün günümüzde nikah kıymak istiyoruz ne zaman nikah başvurusu yapmalıyız ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Cansu hanım, Nikah başvurusu için gerekli belgelerden bazılarının geçerlilik süresi 6 ay olduğu için istediğiniz nikah tarihinden en fazla 6 ay önce başvuru yapıp tarih alabilirsiniz. İstediğiniz tarihten 6 ay geri giderek başvuru tarihinizi belirleyebilirsiniz. Şimdiden mutluluklar dileriz...

  Cevapla

Zafer Kaya

Düğün Tarihi: 01.01.2019


merhaba.evleneceğim kişi azerbaycanda yaşıyor ve eşinden yeni boşandı.oraya göre başka biriyle nikah hemen oluyormuş.burda ise 300 gün geçmesi gerekiyormuş.acaba bu konuda yardımcı olurmusunuz

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Zafer Bey. Türkiye'de geçerli kanunlara göre, 300 günlük iddet süresi geçtikten sonra, boşanan bir kadın yeniden başka biriyle evlenebiliyor. Bu süreyi kaldırmak için, eş adayınızın hamile olmadığını gösterir doktor raporları ve dilekçe ile Türkiye'deki Aile Mahkemesine başvuruda bulunması gerekiyor. Mutluluklar dileriz.

  Cevapla

Yılmaz

Düğün Tarihi: 12.12.2018


Nikahima 2 gün kaldı kimliğimi kaybettim tüm evraklarım tamam ama nikah gününe 2 gün var kimlik yok sıkıntı olur mu???

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Yılmaz Bey. Bağlı olduğunuz nüfus müdürlüğüne giderek, geçici kimlik belgesi çıkartmayı deneyebilirsiniz. Mutluluklar dileriz.

  Cevapla

Esra Doğan

Düğün Tarihi: 30.11.2018


Merhabalar.. eşim ceyhan da ben erzurumdayim. Nikâhı ceyhan da düşünüyoruz yalnız.. sağlık raporu tüm tahliller dahil ve aile hekimine imzalatma işlemlerini ben erzurumda o ceyhan da yaptirsa tüm diğer işlemlerimiz de dahil farkli sehirlerde yaptirip sadece ceyhan belediyesi ne başvursak sonrası olur değil mi?

Düğün.com

Düğün.com
Esra Hanım Merhaba. Müstakbel eşiniz Ceyhan'da ikamet ettiği için, Ceyhan Belediyesi Evlendirme Dairesine, dairenin nikah için istediği belgeler ile birlikte başvuruda bulunabilirsiniz. Herhangi bir sorun olmayacaktır. Ancak belgelerinizi hazırlamadan önce Ceyhan'daki evlendirme dairesini arayıp, hangi belgeleri istediklerini teyit etmenizi öneririz.Mutluluklar.

  Cevapla

İsmet Yılmaz

Düğün Tarihi: 24.11.2018


Merhaba benim adım İsmet Yılmaz ,,ben bir bayanı sevdim ve onunla evlenmek istiyorum,evleneceğim kadın boşanalı 5 yıl olmuş ve bizim evlenmemizde bir engel varmı ,,varsa ne yapılması gerekir,, şimdiden teşekkür ederim .

Düğün.com

Düğün.com
İsmet Bey merhaba. Evlenmenize engel bir durumun olup olmadığını, bağlı olduğunuz nüfus müdürlüğünden alacağınız 'evlenme ehliyet belgesi' ortaya koyacaktır. Herhangi bir engelin olmadığını umuyoruz biz de :) Mutluluklar dileriz.

  Cevapla

Buhara Çıçek

Düğün Tarihi: 23.11.2018


Merhaba, Ramazan bayramının 3. Günü için, yanı resmî tatilde nikah memurunu otele getirmek istiyorum. Özel nikah memuru olacak sanıyorum , nasıl bir yol izlemem gerekiyor ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, resmi tatil günlerinde de nikah memurunu otele getirtebilirsiniz. Burada istediğiniz gün için belediyeden tarih alabilmeniz önem taşıyor. Yaşanabilecek yoğunluktan dolayı, başvurunuzu yapıp, istediğiniz tarihe gün alamayabilirsiniz. Bu durumda tiyatral nikah sanatçılarından destek alarak, nikah töreninizi eğlenceli bir hale de getirebilirsiniz. Nasıl mı? Daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. Mutluluklar dileriz.

  Cevapla

Fatmanur

Düğün Tarihi: 12.11.2018


Nişanlım Almanyada yaşıyor biz türkiye de evlenicez gerekli evraklar genede aynımı

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Fatmanur Hanım. Eğer her ikiniz de Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı iseniz yazıda sözünü ettiğimiz evrakları hazırlamanız gerekiyor.

  Cevapla

Ezo

Düğün Tarihi: 09.11.2018


Mrb.. Ben kimlikte küçük yazıldım fakat yıl olarak 2019 da 18 oluyom ay olarak doldurmamış olacağım ama babamın üzerine kayıtlı görünüyoruz.. Avukat la görüştüm o dedi ki senn hükmün annendedir.. Babanın üzerine olman bişi değiştirmez dedi yani annemin imzası olan evlenmem için bi kağıt yeterli olur mu?

Düğün.com

Düğün.com
Sorunuza en doğru cevabı, işin uzmanı olan avukatlardan alabileceğinizi düşünüyoruz. Mutluluklar dileriz.

  Cevapla

Selin

Düğün Tarihi: 05.11.2018


Merhaba, 15 temmuzda düğünümüz gerçekleşecek ve nikah düğünde olsun istiyoruz. Düğün yeri belli ancak ikamet ettiğimiz bölgeden farklı bir bölgede düğün yeri. Prosedür nasıl olacak acaba? En başta nereye başvurmalıyız ve başka bir belediyeye ait yere nikah memuru çağırmak için nasıl yol izlemek gerekir? Teşekkürler

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Selin Hanım. Bağlı olduğunuz nüfus müdürlüğünden, başka bir nüfus dairesinde evleneceğinize ilişkin izin belgesi almanız gerekiyor. Aldığınız bu izin belgesi ve istenilen diğer evraklar ile birlikte evlenmek istediğiniz nüfus müdürlüğüne müstakbel eşiniz ile birlikte giderek başvuruda bulunabilirsiniz. Mutluluklar dileriz.

  Cevapla

Elif. Aytekin

Düğün Tarihi: 01.11.2018


Evlenmek istiyoruz


Elif. Aytekin

Düğün Tarihi: 01.11.2018


Evlenmek istiyoruz


Mesut Koca

Düğün Tarihi: 28.10.2018


Ben yurt disinda kaliyorum nikah icin Turkiye gidecem ben ve saglik belgesi olmadan nisanlim nikah gunu randevu alabilirmi alabilirmiyiz

Düğün.com

Düğün.com
Mesut Bey öncelikle size mutluluklar diliyoruz. Eksik evrakla nikah için gün alamazsınız. Gerekli tüm evrakları tamamladıktan sonra Evlendirme Dairesi'ne başvurmanız gerekiyor.

  Cevapla

Nursel

Düğün Tarihi: 27.10.2018


Merhaba ben Çankırı da oturuyorum . nişanlım İstanbul'da sağlık raporunu Çankırı da alsak İstanbul'da nikah başvurusunu yapabilirsiniz.


Sima Zengin

Düğün Tarihi: 20.10.2018


28 nisan icin ne zaman en erken ne zaman basvuru yapabilirim

Düğün.com

Düğün.com
Sima Hanım öncelikle mutluluklar diliyoruz. Başvuru tarihi, başvuruyu hangi ilde yapacağınıza göre de değişecek bir durum. Eğer nüfus yoğunluğu fazla olan bir ildeki talebin fazla olduğu bir nüfus müdürlüğüne başvuruda bulunacaksanız, 5-6 ay öncesinden harekete geçmenizi öneriyoruz.

  Cevapla

Ahmet Yondem

Düğün Tarihi: 14.10.2018


Teyzemle evlensem resmi nikah kiyilirmi


Büşra Gündüz

Düğün Tarihi: 09.10.2018


Merhaba ? nasipse 22.06.2019 tarihinde düğünğm var. Nikahın salında koyulmasını istiyorum. Nikah işlemlerini ne zaman yapmalıyım? Teşekkür ederim.

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Büşra Hanım. Öncelikle size mutluluklar diliyoruz. Özellikle kalabalık bir şehirde yaşıyorsanız, talebin fazla olduğu yaz ayında da evlenmek istediğiniz için 2019 başı gibi nikah dairelerine müracaat etmenizi öneriyoruz.

  Cevapla

Güler

Düğün Tarihi: 06.10.2018


Ben 17 yaşını doldurdum 18 den gün aldım sevgilim de 21 yasinda annem ve babam evlenmeme razı ama hamileyim bi ceza falan alırmıyız

Düğün.com

Düğün.com
Evlenmeniz yönünde yasal başkaca bir sorun olmadığı sürece, anne ve babanızın izni ile evlenebilirsiniz. Böyle bir durumda ceza söz konusu değildir.

  Cevapla

Gündüz

Düğün Tarihi: 03.10.2018


Merhaba, 23.06.2018 tarihinde düğünüm var. Nikahın salonda olmasını istiyorum. Ancak bi yerde en fazla 3 ay öncesinden başvuru yapabileceğim şeklinde bir yazı okudum ☹️ Ne zaman nikah işlemlerine başlamalıyım?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, sanıyoruz düğününüz 2019'da :) Nikah işlemlerine ne zaman başlamanız gerektiği aslına bakarsanız, hangi şehirde yaşadığınıza ve düğününüzü ne zaman yapacağınıza göre değişiklik gösterir. Eğer İstanbul gibi kalabalık bir şehirde, yaz aylarında ve hafta sonu evlenmeyi düşünüyorsanız, elinizi çabuk tutmalı ve en az 5-6 ay öncesinden istediğiniz nikah dairesinin yolunu tutmalısınız. Ancak daha sakin bir şehirde, yaz mevsimi dışında evlenecekseniz, 1-2 ay önceden başvuru yapmanız yeterli olacaktır.

  Cevapla

Hatice Koç

Düğün Tarihi: 01.10.2018


Merhabalar nişanlım askerde izne geldiğinde nikah kıymak istiyoruz asker olduğu için bir sorun çıkar mı? Teşekkürler.

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, öncelikle mutluluklar dileriz. Askerlik görevi sırasında, evlilik yapılmak istenirse, askerin yıllık kanuni izninden düşerek izin alınabilir. Nişanlınızın, izin aldığı süre kadar geç teskere alacağını da göz önünde bulundurmalısınız.

  Cevapla

Sercan Dönmez

Düğün Tarihi: 04.09.2018


Yani demek istediğim şu nisanlim antalyada yasiyor ben izmirde fakat nikahi istanbulda kiymak istiyoruz. Evlilik izin belgesini istanbul da çıkaramaz miyim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Sercan Bey. Öncelikle bağlı olduğunuz nüfus müdürlüğünden, başka bir nüfus dairesinde evleneceğinize ilişkin izin belgesi almanız gerekiyor. Aldığınız bu izin belgesi ve istenilen diğer evraklar ile birlikte evlenmek istediğiniz nüfus müdürlüğüne müstakbel eşiniz ile birlikte giderek başvuruda bulunabilirsiniz.

  Cevapla

Sercan Dönmez

Düğün Tarihi: 04.09.2018


Yani evlenecegimiz nüfus müdürlüğünden cikaramaz miyiz. Illa bağlı bulunduğumuz nüfus müdürlüğü olmak zorunda mi


Hande Küçük

Düğün Tarihi: 17.08.2018


şimdi benim bir sorum olucak ama lütfen cevaplayın evleneceğim kişi başka il de ben başka il'deyim örneğin: o muğlada ben afyondayım nikahı afyonda yapmamız gerekiyor nasıl hangi belgeleri hazırlamalıyız nelere ihtiyacımız olucak yazarsanız sevinirim iyi günler tam detaylıca yazın lütfen

Düğün.com

Düğün.com
Hande Hanım Merhaba. Öncelikle mutluluklar diliyoruz. Çiftlerden birinin bağlı bulunduğu belediyeye, yukarıda sözünü ettiğimiz evrakları tamamlayarak, çift olarak birlikte başvurmaları gerekiyor. İkameti evleneceği yerden farklı bir yerde olan kişi, bağlı olduğu nüfus müdürlüğünden, başka bir nüfus dairesinde evleneceğine ilişkin izin belgesini alıyor. İzin belgesi ve istenilen diğer evraklar ile birlikte evlenmek istenilen nüfus müdürlüğüne giderek başvuruda bulunulması gerekiyor.

  Cevapla

Ceylan Uysal

Düğün Tarihi: 15.08.2018


Meraba biz kaçtık evlenmek istiyoruz 19 yaşındayım ama kimliğimde fotoraf yok yıldırım nikahı kıymak istiyoruz ne kadar mümkün olabilir mi ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Ceylan Hanım. 18 yaşınızı doldurduğunuz için, evlenmeye yasal başka bir engelinizin olmaması durumunda, kendi rızanızla evlenebilirsiniz. Ancak evlilik işlemlerinizin başlatılabilmesi için fotoğraflı nüfus cüzdanınız olması gerekiyor.

  Cevapla

Bibijan Abakarova

Düğün Tarihi: 07.08.2018


Merhaba.Ben Istanbul da 12 sene.memleket Turkmenistan. Nisanliyim.yardimci olurmusunus ne evraklari lazim bana evlenmek icin? Nisanli Turk vatandas.Tesekkur ederim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba. "Yabancıların Türkiye'de Evlenmesi" başlıklı makalemizde hangi evrakları hazırlamanız gerektiğini belirttik. Faydalanabilirsiniz. Mutluluklar dileriz.

  Cevapla

Y.t Balcı

Düğün Tarihi: 12.07.2018


Bakaya durumda iken nikah kıydırmak mümkün mü acaba her hangi bir sıkıntı yaşarmıyız bedelli askerlik çıktı çıkacak o yüzden bir sorun teşkil edermi bizlere

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba. Evlilik işlemlerinden bağımsız olarak, bakaya kaldığınız, herhangi bir GBT kontrolü sırasında ortaya çıkabilecek bir durumdur. Bu nedenle yükümlülüklerinizi yerine getirmenizi ya da askerliğinizi tecil ettirmenizi öneriyoruz. Mutluluklar dileriz.

  Cevapla

Fadime Aydin

Düğün Tarihi: 09.07.2018


Merhaba 8.8.18 nikah tarihim nikâhımız normalde dairede olacaktı. Fakat babam trafik kazası geçirdi ve kısmı felç şuan evde yapılacak tören de nikah kıymak istiyoruz bu mümkün mü acaba aynı tarih aynı saatde

Düğün.com

Düğün.com
Fadime Hanım Merhaba. Çok geçmiş olsun. Başvuru yaptığınız daireye giderek, nikah memurunun eve gelmesi için tekrar müracaatta bulunmanız gerekiyor. Nikah dairesi dışında bir yerde nikah kıydırmak için ayrıca ücret ödemeniz gerektiğini de göz ardı etmeyin lütfen. Mutluluklar dileriz.

  Cevapla

Hasan Irmak

Düğün Tarihi: 06.07.2018


Merhabalar benimde bir sorum olacakti su anda askerim hakkaride şartlardan dolayi ben geldikten 1 hafta sonrasina dugun tarihini belirledik peki nikah islemlerini nasil yapariz şimdiden gun alıp kendime ait evrakları gelince mi yaptırmam gerekir yoksa simdi hic bisey yapmadan geldiğimde yıldırım nikahimi yapmamız gerekir teşekkürler...

Düğün.com

Düğün.com
Hasan Bey Merhaba. Eğer askerliğinizi yaptığınız görev yerinizden izin alabiliyorsanız, evlilik işlemleri için evraklarınızı tamamlayabilir, asker dönüşünde de nikahınızı kıydırabilirsiniz. Böyle bir imkanınız olmayacaksa ve asker dönüşünde bir an önce evlenmek istiyorsanız, yıldırım nikahı pratik ve hızlı bir çözüm olarak duruyor. Mutluluklar dileriz :)

  Cevapla

Hilal

Düğün Tarihi: 06.06.2018


Nişanlım ve benim ikametlerimiz farklı şehirler de ama biz ikametimiz olmayan bir şehirde nikah yapmak istiyoruz. Bu mümkün müdür?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Hilal Hanım. Elbette mümkün. Aslına bakarsanız, hazırlamanız gereken evraklar da aynı. Nişanlınız ile birlikte ikinizden birinin bağlı olduğu belediyenin nikah memurluğuna birlikte giderek bu evrakları teslim ediyorsunuz. Evlenmeye engel bir durum olmadığı müddetçe, başvuru yaptığınız nikah memurluğu, size izin belgenizi onaylayarak veriyor. Bu belgeyi ile evlenmek istediğiniz belediyenin nikah memurluğuna başvurabilirsiniz.

  Cevapla

Ilyas Gönül

Düğün Tarihi: 05.06.2018


Baska bi sitede boyle yazmiyor


Fatma Zengin

Düğün Tarihi: 10.05.2018


Merhaba 23 Nisan 19 Mayıs gibi resmi bayaram tatili günlerinde nikah daireleri açık oluyor mu? Salonda değil nikah dairede yapmayı planlıyoruz ve resmi bayram tatili gününe denk geliyor

Düğün.com

Düğün.com
Fatma Hanım Merhaba. Nikah dairelerine başvuruyu hafta içi, mesai saatleri içerisinde yapmanız gerekiyor. Hafta içi müracaatta bulunup, resmi tatil günü için gün almak istiyorsanız, bunu işleminizi gerçekleştireceğiniz nikah dairesine danışmanız, sizin için o güne gün verip veremeyeceklerini öğrenmeniz gerekiyor.

  Cevapla

Kader Uzun

Düğün Tarihi: 09.05.2018


Nişanlım istanbulda yaşıyor ben bartında yaşıyorum evrakları tamamlarken nişanlımın ikametkahı istanbulda yaşadıgını mı göstermesi lazm? Nikah bartında kıyılıcak

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba. Evlilik başvurunuzu Bartın'da nişanlınızın ikametgahının olduğu ilçe belediyesine çift olarak birlikte giderek yapmanız gerekiyor. Sizin müraacat sırasında, ikamet ettiğiniz belediyenin evlenme dairesinden aldığınız izin belgesini de yanınızda bulundurmanız gerekiyor. Mutluluklar dileriz.

  Cevapla

Nafel Özdemir

Düğün Tarihi: 02.05.2018


Evlenmek istediğim kisi yabancı şuan kendisi İstanbul'da yabancılar için ne tür evraklar lazım bilgi alablirmiyim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba. Sizin için faydalı olacağını düşündüğümüz makalemizin linkini aşağıya bırakıyoruz. Mutluluklar dileriz. Yabancıların Türkiye'de Evlenmesi

  Cevapla

Leyla Sönmez

Düğün Tarihi: 25.04.2018


Eger evlenecegimiz kişi askerlik yapmadiysa sorun olur mu


Elif Özen

Düğün Tarihi: 24.04.2018


İyi günler ben bir şey sormak istiyorum benim ve nişanlımın ikameti İstanbul’da ama aile Denizli’de yaşadığı için nikah Denizli’de olacak. Biz İstanbul’da başvuru yapabilir miyiz? Denizli’ye mi gitmek zorundayız?


Ozan Bakır

Düğün Tarihi: 24.04.2018


Bir konu hakkında yardım istiyorum nasip olursa yazın 07.08 tarihinde düğünüm olcak ve aynı günde istiyorum nikahı ve ayrıca nişanlım yurt dışında o güne tarih almamız için ne yapmamız gerekiyor o olmadan ben tarih alabilirmiyim almamız içinde evrakların olması lazım mı yardımcı olursanız sevinirim...


Burcu Ctl

Düğün Tarihi: 02.04.2018


Merhabalar ben ıstanbul da oturuyorum benim nisanlim izmirde oturuyor nisanin 14 de nikah icin gun alacagiz eylul ayina her hangi bir sorun cikarmi nikametkah veya baska sorun izmire gdiicem cunku istanbulda yapmam gereken birsey var mi cevaplarsaniz cok memnun kalirim


Medet Sür

Düğün Tarihi: 18.03.2018


Ben Samsunda yaşıyorum ve nikah işlemlerini Istediğim yerde yaptırabilir miyim. Nişanlım Gebze 'de oturuyor. Nikâh işlemini de Gebze 'de yaptırabilir miyim.. teskkurler


Merve Yavnuk

Düğün Tarihi: 18.03.2018


Merhaba ben 10 yıllık evliyim bu sene evlilik yıldönümünde eşime süpriz yapmak istiyorum nikah tazeleme diye birşey var mi


Uğur Sağlam

Düğün Tarihi: 13.03.2018


Ben 9 9 2018 gün aldım işlemlerinde yaptım ama sağlık raporu 180 gün geçerli bizim düğün 181inci gün bi sıkıntı yasarmiyiz tekrardan başvuru yapmamız gerekirmi ücreti de yatirdim


Meryem Eltaş

Düğün Tarihi: 09.03.2018


Merhaba ben meryem nişanlım şuan asker biz nisan ayında resmi nikahımızı kıymak istiyoruz fakat bir ay önce tarih alınması gerekiyormuş ama o kadar zamanımız yok bu nisan ayında kıymak istiyoruz sizce nasıl yapabilirz şimdiden teşekkür ederim size


İsrafil Songül Kurt

Düğün Tarihi: 25.02.2018


Evlenmek istiyorum ama nasıl nikah günümüzü alacagız bilmiyorum


Melek Pak

Düğün Tarihi: 04.02.2018


Merhaba nikah tarihim resmi boşanma tarihinden bir yıl sonra yinede mahkeme den iddet evrakı almam gerekiyor mu


Ibrahim Bağcı

Düğün Tarihi: 25.01.2018


iyi günler 6 mayıs dügün olacakta resmi nikah için ne zaman basvuru yapmalıyız?


Elif Akar

Düğün Tarihi: 21.01.2018


Slm


İlke Yıldırım

Düğün Tarihi: 07.01.2018


Bencede


Ufuk Kanyurdu

Düğün Tarihi: 14.12.2017


Merhaba benim öğrenmek istediğim. Ben ve nişanlım Bahçeli evlerde ikamet ediyoruz. Ama Küçükçekmece belediyesinden memur çağırmak istiyoruz. Yani evlenmek için bağlı olduğumuz nikah dairesi olması şartmı yada her hangi bir belediye olurmu..


Nalan Arikan

Düğün Tarihi: 18.11.2017


Iyi aksamlar bir sorum olacakti yardımcı olursanız çok sevinirim.Ilk önce nişanlım laa manisada ikametgah ediyoruz ama düğünümüz manisanın ilçesinde olacak ve ben düğünüm de nikah kiyilsin istiyorum düğünü yapacağımız ilçedeki nikah memurları gelebilir mi düğünümüze yada manisadan getirebiliyor müyüz fazla para istiyolar mi nasıl bir çözümü varmı birde bayramda resmi nikah kiyiliyor mu kurban bayramında yapmayı düşünüyoruz düğünü cevaplarsanız çok iyi olur şimdiden teşekkür ederim.


Cabbar Bin Cafer

Düğün Tarihi: 16.11.2017


Tesekkur ederim cok yardimci oldu cok mutluyuz karimla tsk cnm bby


Gülay Türe

Düğün Tarihi: 13.11.2017


Merhaba biz 19.03 te nikah kıymak istiyoruz.Ama nişanlım Çorlu'da ben Istanbul'dayım nikahı beşiktaşta yapmak istiyorum.Nasıl olur ne zamana işlemlere başlamamız bize bilgi verirmisiniz.Iyi Akşamlar


Ceyda Aktukmak

Düğün Tarihi: 07.11.2017


merhaba. nikah gününü hemen başvurduğumuz gün belirtmek zorunda mıyız? gün belirttik diyelim daha sonra günü değiştirme şansımız oluyor mu ?


İsmet Sözer

Düğün Tarihi: 19.10.2017


Merhaba hayırlı günler sözlüm 1 mart 2001 doğumlu acaba aile izniyle nikah kıyabilirmiyim tesekkürler.


Murat Yildiz

Düğün Tarihi: 16.10.2017


Merhaba nisanlim lise son ogrencisi, liseyi bitirir bitirmez evlenmek istiyoruz suan 17 yasinda lise bitimin de 18 yasini doldurmus olacak yani basvuru yaptigimiz da 17 yasindayken alacagimiz tarihi 18 yasini doldurdugu gunlere denk getirecegiz boylece 18 yasini doldurdugunda evlenmis olacagiz suan basvuru yapmamiz lise son ogrencisi icin bir sorun teskil eder mi ?


Ramazan Sekman

Düğün Tarihi: 03.10.2017


merhabalar ekim ayında nikâhım var bunu kasım ayına erteleyebilmem mümkün mü


Hacer Güleç

Düğün Tarihi: 01.10.2017


Hayırlı Geceler benim sorum şu. Benim oğlum ve nişanlısı nikah tarihi aldilar ama sorun çıktı. Bir daha tarih almak isteseler engel çıkar mı belediyeden

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Hacer, Konu ilgili detaylı bilgiyi yetkili mercilere danışmanızı tavsiye ediyoruz.

  Cevapla

Hasan C.

Düğün Tarihi: 28.09.2017


Merhaba ben yurtdisinda yasiyorum nisanlim türkiyede. Nikahimizi türkiyede olacak. Ben gitmeden nisanlim nikah icin basvursa yeterli olurmu ve benim belirli belgelere basvurmam gerekiyormu türkiyeye gitmeden? Benimde zamanim kisitli oldugu icin gittigimde nikah icin sorun ciksin istemiyorum. Sizce kac gün icinde hal olur islemler hemen tarih verirlermi?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Hasan, Konu ilgili detaylı bilgiyi yetkili mercilere danışmanızı tavsiye ediyoruz.

  Cevapla

Ramazan Eren Teke

Düğün Tarihi: 14.09.2017


Merhaba. Bursadan nikah günü alıcaz. Ancak istediğimiz tarih nisan ayı. Evrakları şimdiden hazırlayıp 28 eylülde başvuru yapacağız ancak evrakların geçerlilik süresi 6 ay. Bu durumda evrakların geçerlilik süresini göz önğnde bulundurarak mı başvuru yapacağız yoksa 6ayı dolunca evrakları yenileyecek miyiz nikah dairesine gidip??


Furkan Sert

Düğün Tarihi: 13.09.2017


Merhaba. Düğünümün nerde olacağı daha netleşmedi. İnşallah kasım sonu düşünüyoruz. Ancak nikah tarihi almaya gittiğimde, ilk önce nikah salonunda kıyılıcak düğünü ayrı yapıcam diyip tarih ayırtsam, daha sonradan bu değişse düğünümü nikahlı yapıyorum nikah memurunu şuraya çağırıcam desen bunda değişiklik yapabiliyorlarmı ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Furkan, Konu ilgili detaylı bilgiyi yetkili mercilere danışmanızı tavsiye ediyoruz.

  Cevapla

Aysu

Düğün Tarihi: 03.09.2017


Selam ben turkle evlenicem burda tahliller yapildu her sey temiz yalniz akdeniz anemisi deyil onun tasiyicisi cikmis bende bu sorun olurmu evlilik icin ve coxuklar icin akteniz anemisi norma 3,5 yailib brnfe 5,8 cikmis bunun kotkusu varmi lutfen cevep yazin

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Aysu, Konu ile ilgili detaylı bilgiyi yetkili mercilere danışmanı tavsiye ediyoruz.

  Cevapla

Emilia Ozceyhan

Düğün Tarihi: 19.08.2017


Merhabalar benim evlilik cuzdanimdaki fotografim acilen cekildi ve korkunc bir resim bunu nasil degistirebilirm veya kendim yalabilirmiyim ?


Tuğba Akdoğan

Düğün Tarihi: 13.08.2017


Merhabalar, nişanlımla aynı şehirdeyiz ama farklı ilçelerde oturuyoruz. Nikah kıymak istediğimiz belediye de başka ilçede.. Başvuru yaparken önce istediğimiz belediye ye mi gideceğiz yoksa oturduğumuz ilçe belediyesine mi?


Senem Gözde

Düğün Tarihi: 06.08.2017


Mrb. Benim nikahım tam nikahıma bir gün kala bir takım anlaşmazlıklar yüzünden ertelendi. O gün nikah kıyılmadı iptal oldu. Mayıs ayında gün almıştık. Evraklar altı ay geçerli diye duymuştum. Tekrar nikah kıyma durumunda yine aynı işlemleri yaptırmak gereklimi yoksa gün alabiliyormuyuz hemen. Yıldırım nikahı gibi bişey yaptırabilirmiyiz yada malum düğün sezonu gün bulmak zor. İlginize şimdiden teşekkür ederim.


Medine Evlendi

Düğün Tarihi: 02.08.2017


merhaba hayırlı günler benim erkek arkadasım sevdiğim yeni askere giiti biz artık resmiyette de karı koca olabilmek için 1 ay sonra izne gelecek ve hızlı bi şekilde evrakalrı hazırlayıp yıldırım nikahı kıymaya karar verdik fakat onunda benimde ailem birlikteliğimi biliyor askerden sonra yapacaktık herşeyimizi ama aşk bu dayanamıyoruz artık ve yıldırım nikahını kıyıdğımız takdirde gerçekten evleneceğimiz zman tekrar nikah gerekiyormu ne yapılmalı o durumda


Hazal Koç

Düğün Tarihi: 25.07.2017


Ben nikah için evraklar olmadan gün alabilirmiyim bu süre zarfında evrakları toplayıp versem olmazmı

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Hazal, Ne yazık ki bu şekilde nikah günü alamazsın.

  Cevapla

Seher

Düğün Tarihi: 03.07.2017


Merhabalar, kaleminize saglik guzel bir yazi olmuş. Peki oturdugunuz yerin dışında bir yerde nikah kıydırmak istenirse ne gibi işlemler gerekiyor? Onu da yazıp eklerseniz süper olacak. ;)

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Seher, Tavsiyen için teşekkür ederiz...

  Cevapla

Merve Ascioglu

Düğün Tarihi: 24.06.2017


Slm biz nisanlimla evliliğe karar verdik ama yaşadığımız şehirde değil başka bir şehirde nikahimizin kiyilmasini istiyoruz kısaca bütün işlemleri o şehirde yapmak istiyoruz mümkün mü sağlık raporu sart mı yaşadığımız şehirden almak lütfen cvplayin çok acil


Dilek Karayel

Düğün Tarihi: 19.06.2017


Merhaba nikah günü almak icin ilk önce bu evraklarimi hzirlamamiz gerekiyor?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Dilek, Yazıda da bahsettiğimiz gibi önce 6 maddelik belgeleri hazırlamalısın.

  Cevapla

Hafize Şen

Düğün Tarihi: 07.06.2017


MERHABA ben istanbul nişanlım bursa farklı yerlerden evrak toplasak sorun olurmu birde ben pozitif eşim negatif kangrupları sorun olurmu

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Hafize, Konu ile ilgili detaylı bilgiyi yetkililere danışmanı tavsiye ediyoruz.

  Cevapla

Sibel Yiğiter

Düğün Tarihi: 04.06.2017


Bisey sormak istiyorum ben 18 yaşındayım ama TC de bi yaş küçük yazılmışım yani 17 görünüyorum 17 mi doldurmuşum evlenebiliyomuyum? şimdiden teşekür ediyorum.

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Sibel, Kendi rızan ile evlenebilmek için nüfus kağıdındaki yaşın dikkate alınacağı için 18. yaşını doldurman gerekmekte.

  Cevapla

Hüseyin

Düğün Tarihi: 28.05.2017


Selam ben bir konu hakkında soru sormak istiyorum nikah günümüzü aldık ve parayı yatirdik ama biz şimdi salon günü nikahimizi istedik aceba değişiklik yapabiliyormuyuz

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Hüseyin, Konu ile ilgili detaylı bilgi için yetkili mercilere ulaşmanı tavsiye ediyoruz.

  Cevapla

Ayça

Düğün Tarihi: 28.05.2017


İyi akşamlar benim bi sorum olucak nişanlım işi geregi izin alamıyor farklı şwhirlwrdeyiz benim ikamet ettiğim ilde nikah yapmayı düşünüyoruz nişanlım gelmeden o evraklarını halledip bana gönderirse ben başvuru yapabiliyomuyum yoksa illede gelmesimi gerekiyo teşekkürlwr

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Ayça, Nişanlının sana vekalet vermesi durumunda başvuruyu sen ikiniz adına yapabilirsin.

  Cevapla

Vildan Coskun

Düğün Tarihi: 27.05.2017


1999 dogumluyum nikah memuru evlenmede problem yok dedi fakat 18 e girmeden evraklari yaptirma da sıkıntı olur mu acaba ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Vildan, 18. yaşını doldurduysan evraklarını yaptırmanda hiçbir sakınca yok.

  Cevapla

İbrahim Ymk

Düğün Tarihi: 09.05.2017


14 temmuzda kına 15 temmuzda düğünüm var dugun salonunda yapılacak sizce bi sıkıntı olurmuş milli yas ilan edildi deniyor sizce dugunune bi sıkıntı cıkarmı

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba İbrahim, Ulusal yas ilan edilen zamanlarda eğlence yapılmaz. Fakat daha detaylı bilgiye yetkili mercilerden ulaşmanı tavsiye ediyoruz.

  Cevapla

Berfin Karaman

Düğün Tarihi: 04.05.2017


Nikah toreni istemiyorum sadece imza ile nikah olur mu?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Berfin, Kimseyi davet etmeden nikah salonunda nikah yapabilirisiniz. Tabii şahitleriniz olmak zorunda.

  Cevapla

Sinemm

Düğün Tarihi: 04.04.2017


düğün salonunu tuttuk ama istediğim tarihte bos yer bulamadık bu yüzden nikahımı istediğim gün yaptırmak istiyorum 12.10.2017 için şimdi başvuru yapsam olur mu ?

AK

Ahmet Karalı
Ben yarın işlemlerimi halledeceğim benimde 14.10.2017 şimdiden yapmak en iyisi

  Cevapla

Elif Kizil

Düğün Tarihi: 03.04.2017


Ben sakaryada nisanlim istanbul da oturuyor nikah istanbul da olacak ikamet belgesi ayrı ayrı mi alınır ve sağlık raporuna film cektiriliyormu bilgisi olan varmi

SY

Sercan Yavuz
Nisanlina noterden vekalet vereceksin. O istanbuldan basvuracak. Akciger filmi cekiyorlar 5 sn lik is.

  Cevapla

İE

İzzet Ergin
Nikah İşlemleri İçin İkametgah Adresi Gerekmiyor

  Cevapla

Büşra Göçer

Düğün Tarihi: 17.03.2017


Merhaba nisanlm memlekette ikametgahı da orda Bn de ist daym ikametgahm da burda ve bz memlekette nikah kıymak istiorz bnm ikametgahmi oraya aldırma ma gerek var mı ist da yascz ve burda calisiorm Bn herhangi bi sorunla karşılaşır miyim acil bilgi verirsenz sevnrm

İE

İzzet Ergin
Nikah İşlemlerini Halletmesi İçin Nişanlına Noter Onaylı Vekalet Vermen Lazım. O Dosyayı Gönderirsen Nişanlın Senin İçin Ne Gerekiyorsa Yapabilir Basvuru Gerçekleştirebilir Fakat Sağlık Raporunu Alıp Vekaletle Beraber Gönder Fotoğraf Ve Nüfus Cüzdanı Fotokopisinide Unutmamak Lazım

  Cevapla

Duygu

Düğün Tarihi: 22.02.2017


Meraba 10.01.1999 doğumluyum 18 yaşımı doldurmuş oluyorum kendi rızamla nikah yapabilirim dimi

DB

Dursun Buran
EVET YAPABİLİRSİN KARDEŞİM BEN DE 20 YAŞINDAYIM EŞİM 19 YAŞINDA ŞU ANDA BİZ GEÇEN SENE EVLENDİK 18 YAŞINI DOLDURMAK ŞART ...

  Cevapla

ÖÖ

Özge Özcoskun
Tabikide yasını doldurdugun zaman evlenip nikahını kıyabiliyosun

  Cevapla

RB

Recep Bay
yapabilirsin

  Cevapla

MT

Muhammet Tutus
Evet tabiki rızvan varsa ve evliliği yurutebileceginize inanıyorsanız nikah kiyabilirsiniz

  Cevapla

Ebru Dogan

Düğün Tarihi: 21.02.2017


Merhabalar. Bizim 9 temmuz da düğünümüz var. Düğün salonu tutuldu ama nikah günü almadık. Düğün salonunda nikah istiyorum. Eğer düğün günü için yer kalmamissa başka belediye olabiliyor mu?


Tarkan Tastan

Düğün Tarihi: 16.02.2017


Meraba bikac gun icerisinde basvuru yapsak eger 15/05/2017 tarihini alma sansimiz varmi


Gamze Buse Çamlıca

Düğün Tarihi: 10.02.2017


Merhaba ben izmirdeyim nişanlım ankarada düğün 4 ağustosta ankarada olacak nikahı düğün salonunda kıymak istiyoruz neler yapmalıyız. İkimizde aynı şehirden mi başvuru yapmalıyız yoksa ben izmirde nişanlım ankarada işlem halledebilir mi?

T

Tuba
Ayni sehirde ve ayni anda basvurmaniz gerekiyor. Farkli zamanlardaki basvurular kabul edilmiyo.

  Cevapla

Kader Ctn

Düğün Tarihi: 06.02.2017


Meraba kardeşim 28.01.1999 doğumlu 3ay sonrası düğünü var kendi rızasıyla nikah kıyabilirlermi

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Kader, Kardeşin 18 yaşını doldurduğu için kendi rızası ile evlenebilir.

  Cevapla

Gulay

Düğün Tarihi: 06.02.2017


Slm ven ewlenicem ama bizden hangi ewraklar gerekiyor

ZD

Zeynep Dogan
Siz nikah dairesine basvuru yapiyosunuz ordan size soyluyorlar. Aile hekimine gidiyorsunuz. Size kayit aciyorlar.orada kan veriyosunuz daha sonra verem savasa gidip rontgen cektiriyorsunuz. 1 resimle beraber tekrar aile hekimine gidip belgelerinizi aliyorsunuz. Nikah dairesine giderken 3 resim kimliginizin asli ve belgelerinizi verip uygun bir gune aliyorsunuz.

  Cevapla

Seracettin Bayar

Düğün Tarihi: 30.01.2017


Merhaba ben ünce evlilik yaptım boşandım ama kimligimde hala evli yazıyor bu yazın tekrar evlenecem bu kimlikle başvurup evlenebilirmıyim yoksa degiştirmem lazım kimligi

ÖS

Özlem Soysal
Önce nufus mudurlugune basvuru yapip kimliginizin degismesi gerekiyor.Basvuru esnasinda kimlik degeri tasiyan gecici bir belge veriyorlar.o belge ve eski kimlikle muracaatiniz kabul ediliyor.izin belgesi veriyorlar

  Cevapla

Ahmet Kesen

Düğün Tarihi: 25.01.2017


haftasonu yada öğle arasında nikah evrakları için başvuru yapılabilirmi


Gh

Düğün Tarihi: 19.01.2017


Ben 18 . 01 1999 dogumluyum kendi rizamla evlenebilirmiyim


Yelizcihan

Düğün Tarihi: 16.01.2017


iyi günler; ben 03.09.2022 de kısmetse evlenmek istiyorum bu tarihi almak yani istediğim tarihi almak zormuş öyle diyorlar bugün için nikah tarihi almıs olsam ne zaman nikah günü alamaya gitmeliyiz


Burak Kaya

Düğün Tarihi: 15.01.2017


4 yıl sonrası için nikah tarihi alınır mı

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Burak, Konu ile daha detaylı bilgiyi yetkili mercilerden ulaşmanı tavsiye ediyoruz.

  Cevapla

EN

Eda Nabik
4 yıla kim öle kim kala ne kadar sacma bir soru

  Cevapla

Sıla Can

Düğün Tarihi: 15.01.2017


İyi günler eşimle ayrılalı 4 ay oldu ve ben başka birinden 1 aylık hamileyim evlilik düşünüyoruz mahkeme süre koymadı bana nikah için beklemem gerekiyormu

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Sıla, Konu ile ilgili yetkili mercilerden bilgi alman daha doğru olacaktır.

  Cevapla

AA

Ali Aktay
Tebrik ediyorum hızlıymışsın valla

  Cevapla

Onur Eroğlu

Düğün Tarihi: 13.01.2017


Nikah kıymak için baş vurduk sağlık raporu almamız için üstünde nişanlımın ve benim fotoğrafımızın olduğu bi kağıt verdiler bu kağıdın bi süresi varmı acaba bilginiz varmı

GH

Gulya Hasan
6ay

  Cevapla

Şeyma

Düğün Tarihi: 11.01.2017


Benim nişanlım başka sehirde ben izmir deyim burda nikah kıymak istiyruz farklı birşey gerekiyor mu ben tek hallede bilir miyim işten izn alması zor oluyor

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Şeyma, Konu ile daha detaylı bilgiyi yetkili mercilerden ulaşmanı tavsiye ediyoruz.

  Cevapla

İnci

Düğün Tarihi: 10.01.2017


Merhaba benim düğünüm 07.09.2017de ben nikah gününü pazartesi istiyorum ama kurban bayraminin 4.gunu oluyor


Sıla Yildirim

Düğün Tarihi: 06.01.2017


Mrb çok acill. . Nikah tarihi aldım fakat değiştirmek istiyorum mümkün mu bir hafta sonrasina aldırmak istiyorum. Tesekkurler

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Sıla, Konu ile daha detaylı bilgiye yetkili mercilerden ulaşmanı tavsiye ediyoruz.

  Cevapla

Fatma Dazkirli

Düğün Tarihi: 04.01.2017


Erkek arkadaşımla evlenecez 27.12.1999 annem imza atarak evlenebiliriz dimi

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Fatma, Henüz 18. yaşını doldurmadığın için ailenin rızası ile evlenmen gerekiyor. Daha detaylı bilgi için yetkili mercilere ulaşmanı tavsiye ediyoruz.

  Cevapla

Buse Taş

Düğün Tarihi: 01.01.2017


Merhaba ben 10 haziran1999 doyumluyum.nikah yapmam gerekiyor ama babamla yasamiyorum sadece annemin imzası olursa olur mu

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Buse, Konu ile daha detaylı bilgiyi yetkili mercilerden ulaşmanı tavsiye ediyoruz.

  Cevapla

Umut Akyaz

Düğün Tarihi: 01.01.2017


Sevgilim Nikah Kıyacaz 21.12 1999 Bu Tarihte Doğdu Kendi Rizasiyan Nikah Kıyabilirmi Yaşı uygun Olduğu İçin

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Umut, Nişanlın henüz 18. yaşını doldurmadığı için kendi rızası ile evlenemez. Konu ile daha detaylı bilgiyi yetkili mercilerden ulaşmanı tavsiye ediyoruz.

  Cevapla

Ozlem

Düğün Tarihi: 28.12.2016


Merhaba bu sene aile hekimimizden saglik raporumu almis olsam 2017 mayis ayindaki nikah tarihi alicam gecerli olur mu

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Özlem, Konu ile daha detaylı bilgiyi yetkili mercilerden ulaşmanı tavsiye ediyoruz.

  Cevapla

Elif Tuğçe Demir

Düğün Tarihi: 27.12.2016


Merhaba. Ağustos 2017 de evleneceğiz, nikah sonrası eğlence olacak. Şubat ayında nikah günü alabiliyor muyuz yoksa erken olduğu için vermezler mi? Şişli evlendirme dairesinde düşünüyoruz. Daha önce burada nikah kıydıran ya da tavsiye edeceğiniz bir şey var mı? Teşekkürler


Hilal Gaye Turan

Düğün Tarihi: 27.12.2016


Mrb hafta sonlari aksam nikah kiyilirmi

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Hilal Gaye, Hafta sonu akşam nikah kıydırmak istiyorsan nikah memurunu evleneceğin mekana çağırman gerekiyor. Resmi daireler belli saat aralıklarında çalışıyor. Nikah memurunu düğün mekanına çağırmak içinse bağlı bulunduğun evlendirme dairesi ile irtibata geçmen gerekir.

  Cevapla

Kader Yıldırım

Düğün Tarihi: 26.12.2016


Ben 16.05.1998 doğum günü evlenebilirmiyim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Kader, 18. yaşını doldurduğun için kendi rızan ile evlenebilirsin.

  Cevapla

Cansel

Düğün Tarihi: 25.12.2016


11.09.1999 doğumluyum Kendi Rızamala Evlenmek istiyorum Ve Sevgilim Benim İçin Ailesine Rest Çekti Uzakta Kalıyoruz Diye Sevgilim 19 yasında Ailem istemiyor Ailesiz Evlenebilir miyim ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Cansel, 18. yaşını doldurduğu gün kendi rızan ile evlenebilirsin.

  Cevapla

Berk

Düğün Tarihi: 24.12.2016


22.11.1999 doğumluyum ne zaman evlenebilirim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Berk, 18. yaşını doldurduğunda kendi rızan ile evlenebilirsin.

  Cevapla

Gözde

Düğün Tarihi: 24.12.2016


Merhaba 30 ağustos tarihinde düğünümüz var nikahımızı düğün salonumuzda istiyoruz fakat resmi tatil olduğu için memura bağlı olduğu söylendi bunun için nereye müracaat edebiliriz.

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Gözde, Konu ile daha detaylı bilgiye yetkili mercilerden ulaşmanı tavsiye ediyoruz.

  Cevapla

Eray Yaşar

Düğün Tarihi: 23.12.2016


01.06.2017 de nikah kıydırmak istiyoruz en erken nezaman ilgili kuruma gitmemiz gerekli ve ilk gittiğimizde mi tüm nikah evrakları tamamlayıp götürmeliyiz ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Eray, Yazdığımız maddelerde de bahsettiğimiz gibi en az 4 önce çift olarak nikah dairesine başvurmanız ve tüm evrakları eksiksiz olarak götürmeniz gerekmektedir.

  Cevapla

Ayrı Cetinkaya

Düğün Tarihi: 23.12.2016


Nikah için neler gerekiyor acil cvp

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Konu ile ilgili Evlenme Dosyalarında Bulunacak Belgeler adındaki makaleyi inceleyebilirsin.

  Cevapla

Burcu

Düğün Tarihi: 22.12.2016


Merhaba acil yardimci olur musunuz 17 yaşımı doldurdum 2017 şubatta dügünüm var ailemin imzası ile evlenebildigimi biliyorum. Sizden şunu öğrenmek istiyorum ailem bu imzayı nikah dairesine mi veriyo yani mahkemeyle falan ugrasmamiz gerekmiyo degil mi

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Burcu, Konu ile daha detaylı bilgiye yetkili mercilerden ulaşmanı tavsiye ediyoruz.

  Cevapla

Sema Çoban

Düğün Tarihi: 22.12.2016


Merhaba ben kimlikte 04.05.1999 dogunluyum 2017 şubatinda dügünüm var nikahım kıyılabilir mi ? Yoksa aileden birinin izni mi gerekli eger öyleyse nikah dairesine mi ailemin izninin oldugunu belirtiyoruz

Düğün.com

Düğün.com
Merhaab Sema, 18. yaşını doldurmadığın için kendi rıza ile evlenemezsin. O nedenle konu ile daha detaylı bilgiye yetkili mercilerden ulaşmanı tavsiye ediyoruz.

  Cevapla

Berke.c

Düğün Tarihi: 22.12.2016


22.11.1999 doğumluyum 22.11.2017 de kendi rizamla evlenebilirmiyim? ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Berke, 18. yaşını doldurduktan sonra kendi rızan ile evlenebilirsin.

  Cevapla

Begüm Uzuner

Düğün Tarihi: 21.12.2016


Merhaba ben 4 mart 2017 de evleneceğim başvurumu şimdi yapmam gerekir mi yoksa biraz daha beklemelimiyim ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Begüm, Nişanlınla beraber tüm evraklarınızı tamamladıysanız başvurabilirsiniz.

  Cevapla

ÖD

Özlem Doğan
Geç kalmışsin

  Cevapla

Ebruu

Düğün Tarihi: 21.12.2016


Merhaba nişanlım maltepe kapali cezaevinde acaba nikah işlemlerini nasıl başlatabiliriz birde hangi evraklar gerekiyor

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Ebru, Konu ile daha detaylı bilgiye yetkili mercilerden ulaşmanı tavsiye ediyoruz.

  Cevapla

Merve Doğan

Düğün Tarihi: 19.12.2016


merhabalar baya yorumları okudum fakat hafta sonu nikah kıyılıp kıyılmadığına dair net bilgiye sahip olamadım?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Merve, Hafta sonu tabi ki nikah kıyılıyor. Hatta nikahların neredeyse %90'ı hafta sonu yapılıyor. Acaba başka bir soru mu sormak istedin?

  Cevapla

ÜY

Ümit Yilmaz
Hafta sonu nikah kiyılır.bende hafta sonu dugün salonunda yaptirdim

  Cevapla

Gözde

Düğün Tarihi: 19.12.2016


Merhaba Biz Mayısın 14ünde nikah kıymak istiyoruz. Evraklarımızı aralığın 19unda hazırlamış bulunduk. Gün alırsak evrakları tekrar yenilemek gerekir mi? Teşekkürler.

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Gözde, Nikah için aldığın evrakların 6 ay geçerlilik tarihi var. Fakat yine de konu ile daha detaylı bilgiye yetkili mercilerden ulaşmanı tavsiye ediyoruz.

  Cevapla

Kubra Temur

Düğün Tarihi: 15.12.2016


Merhabalar benim bu ayi 24 dugunum var biz nihak evraklarin bugun yaptik pazartesi gunu nikah dairesine gidip gun alcagiz dugun yakin nikah tarihi verirlermi

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Kübra, Belediyeler nikah tarihi ve saatini o belediyenin müsaitlik durumuna göre vermektedirler. O nedenle bu sorun ile ilgili yetkili mercilere danışabilirsin.

  Cevapla

Mehmet Işık

Düğün Tarihi: 14.12.2016


Merhaba nikah randevu tarihini 4 ay onceden oluşturabilirmiyiz

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Mehmet, Nikah işlemleri için evlendirme dairesine 4 ay önceden başvuru yapabilirsin.

  Cevapla

Tuğba Çil

Düğün Tarihi: 13.12.2016


Merhabalar Rabbim izin verirse temmuz 2017 de düğünüm olacak ramazanda yanı haziran ayında istediğimiz herhamgi bir günde nikahımızı kıydırmamız mümkün mü yoksa nikah gününü belediye mi ayarlıyor bu konuda bilgi almak istiyorum mümkünse teşekkürler

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Tuğba, Nikahın için nikahının yapılacağı belediyeye başvurarak yapman gerekiyor. Başvuru sırasında evlenmek istediğin günü belirtebilirsin. Arzu ettiğin gün ve saat boşsa o güne nikah tarihi alabilirsin.

  Cevapla

Barlas

Düğün Tarihi: 13.12.2016


Merhaba, ben 16 ocak 1998 doğumluyum. 25 kasım 2016 da nikah kıymak istiyoruz. Bir sakınca varmı sizce

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Barlas, 18. yaşını doldurduğun için kendi rızan ile evlenebilirsin.

  Cevapla

Ünal Demirhan

Düğün Tarihi: 08.12.2016


merhaba, kç gün öncden nikah günü alabiliyorum, mesela 2017 eylulunde evleneceğim şimdi günü ayarlayabilirmiyim 10 önceden. teşekkürler.

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Ünal, Evlenme dosyanızda bulunan evrakların geçerlilik tarihi en fazla 6 ay olduğu için şimdiden nikah günü alsan bile o tarihe kadar tekrar evrakları yenilemen gerekecektir. Fakat belki prosedür olarak bir değişiklik vardır. O nedenle daha ayrıntılı bilgiye T.C. İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşlemleri Genel Müdürlüğü'ne danışmalısın.

  Cevapla

Egecan Bayburt

Düğün Tarihi: 06.12.2016


YILDIRIM NIKAHI KAC GÜN SÜRER 1 HAFTA YI GEÇER MI ???

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Egecan, Bu sorunun cevabını yıldırım nikah için başvurduğun belediyeden öğrenebilirsin.

  Cevapla

Turgut Albayrak

Düğün Tarihi: 02.12.2016


Merhabalar nisan ayında düğünüm var memuru salona cagiricaz geliş ücreti 250 tl bunun içine bütün nikah masrafları dahil mi acaba

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Turgut, Konu ile daha detaylı bilgiyi yetkili mercilerden ulaşmanı tavsiye ediyoruz.

  Cevapla

Hale Işık

Düğün Tarihi: 02.12.2016


Merhaba ben 16 kasım 1998 doğumluyum kendi isteğimle evlenebiliyormuyum?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Hale, Şu an 18. yaşını doldurduğun için kendi rızan ile evlenebilirsin.

  Cevapla

Betül

Düğün Tarihi: 01.12.2016


Merhaba acil bir sorum olucakti. Çalışıyorum ve iş yerimden izin alamıyorum nikah islemleri için gerekli evraklarimiz hazır illa ki hafta içi mi gitmemiz gerekiyor hafta sonu cumartesi günü gitsek acaba işlem yaptirabilirmiyiz nikah günü alabilirmiyiz yardımcı olursanız sevinirim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Betül, Resmi daireler sadece hafta içi çalışmakta. Nikah işlemleri için özel bir durum var mı onu bilemiyoruz. Dilersen evraklarını teslim edeceğin belediyey danışabilirsin.

  Cevapla

Didem Erkli

Düğün Tarihi: 01.12.2016


Mrb biz yıldırım nikahı istiyoruz bütün evrakları hazirlayipta gitsek peki Ogün nikahimizi kiyarlarmi

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Didem, Yıldırım nikahlar için en az 24 saat önceden başvuru yapmış olmanız gerekiyor. Daha detaylı bilgileri başvuru yapacağın belediyeden öğrenebilirsin.

  Cevapla

Serap Çınar

Düğün Tarihi: 30.11.2016


Mrb bn 15.02.1999 tarihi doğumluyum kendi rizamla evlenebilir miyim doğum günün ertesi

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Serap, 2017 yılında doğum gününden sonra 18. yaşını dolduracağın için kendi rızan ile evlenebilirsin.

  Cevapla

Özge

Düğün Tarihi: 30.11.2016


nikah memurunu salona getirmek için nereye gitmemiz gerekiyo bursa da oturuyorum

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Özge, Nikah memurunu salona getirmek istesen bile bağlı bulunduğun belediyeye başvurman ve nikah memurunu evleneceğin salana getirmek istediğini belirtmelisin. Onlar sana zaten şartları ileteceklerdir.

  Cevapla

Elif Arda

Düğün Tarihi: 29.11.2016


Merhaba ben 22.11.1999 tarihinde doğdum kendi rizamla evlenebilirmiyim??

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Elif, Henüz reşit olmadığın için kendi rızan ile evlenmem mümkün değil.

  Cevapla

Ozgur

Düğün Tarihi: 26.11.2016


Merhaba . Biz yildirim nikahiyla evlenicez yakin zamanda fakat ben askerden gelince yani resmi evliligimizden yaklasik 9 ay sonra tum insanlarin katilabilecegi bir merasim yapmak istiyorum . Bu konuda yeniden memur gonderimi ve resmiyeti olmasada nikah memuru gonderimi oluyormu acaba ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Özgür, Konu ile ilgili yetkili merciler ile iletişime geçmeni tavsiye ediyoruz.

  Cevapla

MG

Muhammet Gulsah
git oyuncu birini tut nikah memuru gibi olsun kimse anlamaz

  Cevapla

Duygu

Düğün Tarihi: 21.11.2016


Selam, Nikah işlemleri için sağlık raporunu aldım ancak sene sonu olduğu için başvuruların dört ay öncede değil ocakta yapılması gerektiğini söylediler. Yani 2 ay önceden başvuru yapmış olacağım ve aldığım sağlık raporu 40 gün öncesine ait olacak. Evrakların geçerlilik süresi 6 ay yazıyor. Sağlık raporu içinde bu geçerli midir. Şimdi aldığım sağlık raporu ile ocakta başvuru yapabilir miyim?

Düğün.com

Düğün.com
Mehaba Duygu, T.C. İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşlemleri Genel Müdürlüğü'nde belirtildiğine göre evrakların geçerlililik süresi 6 ay, fakat sağlık raporu için emin olmak için yine de oraya danışmanı tavsiye ediyorum

  Cevapla

Gamze Yıldız

Düğün Tarihi: 20.11.2016


Mrb bı sorum olcak acil cewap beklıyorum ben evlendım resmı nıkahımı yapamadım ıkı aylık evlıyım bıde hamıleyım sımdı yapmaya karar verdım başvuru yapacam böyle bısy duyduk nıkahı kıyıyorsun devlet gelın ıcın ücret vermiyormuş ceyız parası gıbı bısy bunla ılgılı cewapalabılırmıyım acil

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Gamze, Konu ile ilgili yetkili merciler ile iletişime geçmeni tavsiye ediyoruz.

  Cevapla

Hacer Özer

Düğün Tarihi: 17.11.2016


Merhabalar ben mayısta evlenecegim fakat nikahımızin önceden kiyilması gerekiyor. Nikah Elazığ da kiyilacak fakat ben İzmirdeyim nişanlım mesleği dolayısıyla geçici olarak Bingöl de. Ben İzmirde ilk başvuruyu yapsam kendi evraklarimi hazirlasam nişanlım Elazığ a geldiğinde kendi evraklarini tamamlasa Elazığ evlendirme dairesinden gün alabiliyor muyuz.

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Hacer, Farklı şehirlerde yaşayanlar için burayı tıklayarak 5. maddeyi inceleyebilirsin. Daha ayrıntılı bilgi için T.C. İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşlemleri Genel Müdürlüğü’den bilgi alabilirsin.

  Cevapla

Ozgur Sahin

Düğün Tarihi: 16.11.2016


merhabalar ben imam nikahli evliyim esim 17 yasinda kimlikteki yasi ve hamile ben nikah kiyabilormiyim gerekli belgeler nelerdir ve esimin aiesinin imzasi sartmi

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Özgür, Nikah kıyabilmeniz için müstakbel eşinin 18 yaşını doldurması gerekmektedir. Dilersen daha detaylı bilgi için T.C. İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşlemleri Genel Müdürlüğü'ne başvurabilir veya buradaki makaleyi okuyabilirsin.

  Cevapla

Funda

Düğün Tarihi: 16.11.2016


Merhaba Ben istanbulda çalışiyorum nişanlım ise konyada... nikahımızı ankarada kıymak istiyoruz, fakat nikah işlemleri için izin alamıyorum. Haftasonu gidip hemen yıldırım nikahı kıydırabilirmiyiz ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Funda, Yıldırım nikahlar için en az 24 saat öncesinden başvurmalısınız. Daha detaylı bilgi için T.C. İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşlemleri Genel Müdürlüğü’den bilgi alabilirsin.

  Cevapla

Ömer Ucar

Düğün Tarihi: 15.11.2016


Sevdigim kişiyle gizlice yıldırım nikahı kıymak iistiyoruz. Ailelerimiz istemiyor cünki. Ne kadar zamanda nikah kıydırabiliriz ve basvuruda bulundugumuzda eve bir yazı gidermi. Ögrenmemeleri gerekiyor lütfen yardımcı olsun bize bilgim yok :(

D

Düğün.com
Merhaba Ömer, Kendi rızanız ile evlenebilmeniz için her ikinizinde 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekiyor. Yıldırım nikahları için ise en az 24 saat öncesinden başvurmalısınız.

  Cevapla

Mehmet Irkin

Düğün Tarihi: 15.11.2016


Yeni nişanlandım, nişanlım Adana da ben Ankaradayım. Akrabalarımızın Adanada olduğu için nikahı Adanada yapmak istiyoruz Ben Ankara da çalışıyorum ailem de ankarada. Benim ne yapmam gerekiyor

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Mehmet, Farklı şehirlerde yaşayanlar için burayı tıklayarak 5. maddeyi inceleyebilirsin. Daha ayrıntılı bilgi için T.C. İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşlemleri Genel Müdürlüğü’den bilgi alabilirsin.

  Cevapla

Onur Akgül

Düğün Tarihi: 14.11.2016


MERHABALAR, FARKLI ŞEHİRDE İKAMET EDEN ÇİFTLERİN BAŞVURUSU İÇİN EVRAK TOPLAMA SÜRECİ NE ŞEKİLDE İŞLEMEKTEDİR?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Onur, Farlı şehirlerde yaşayanlar için burayı tıklayarak 5. maddeyi inceleyebilirsin. Daha ayrıntılı bilgi için T.C. İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşlemleri Genel Müdürlüğü’den bilgi alabilirsin.

  Cevapla

Yc

Düğün Tarihi: 14.11.2016


evlendikten sonra eşimin ve kendi soyadını kullanmak istiyorum bir sorun olurmu?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Nikah başvurusu yaparken hem kendi soyadını hem de eşinin soyadını kullanmak istediğini belirttiğin sürece kullanabilirsin. Fakat başvuru yaparken belirtmeyi unutmamalısın.

  Cevapla

Dilara

Düğün Tarihi: 11.11.2016


Merhabalar biz yildirim nikahi kiymak istiyoruz basvurdugumuz gun icinde nikah kiydirma sansimiz var mi?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Dilara, Makale içerisinde de belirttiğimiz gibi yıldırım nikahı yaptırmak için en az 24 saat öncesinde başvuru yapmanız gerekiyor.

  Cevapla

Yalman

Düğün Tarihi: 05.11.2016


Güney Amerika'da yaşıyorum nışanlımda Avrupa vatandaşı, 20 Ağustos'ta Türkiye'ye gidiyoruz dönüşüm ise 12 aralık, toplam 22 günüm bar nu zaman zarfı içerisinde yıldırım nikahı ile İstanbul'da herhangi bir belediyesinde evlenebilirmiyiz, nüfus kaydım Adana'da.

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Yalman, Bu konu ile ilgili detaylı bilgiye T.C. İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşlemleri Genel Müdürlüğü'nden ulaşmanı tavsiye ediyoruz.

  Cevapla

Dilek Öztürk

Düğün Tarihi: 31.10.2016


Nikah için başvurucaz fakat nişanlımın bir miktar borcu var ailemin bilgisi yok bu konudan işlemler sırasında bu borç çıkar mı ???


Nick

Düğün Tarihi: 30.10.2016


Amca kizi ile evlenmem de bir problem olurmu


Dilara

Düğün Tarihi: 24.10.2016


Merhaba. Hazitan 23 2017 de nikahim olsun istiyorum fakatt bagli olduğumuz yer sadece sali ve persembe nikah kıyıyor hafta ici, bize cok yakın bir belediye ise hafta ici hergun kiyyor nikah oradan gün alablrmym ben peki mümkünmu. Oturduğumuz yerdn değilde baska biyerdn ? Bide haziran icin şubatın başında almmz gerkiyor sanırım tarihi degilmi.

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Dilara, Başka bir belediyeden nikah için gün alman mümkün tabi fakat arada belli bir fiyat farkı oluyor. Bu konu ile ilgili detaylı bilgiye T.C. İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşlemleri Genel Müdürlüğü'nden ulaşabilirsin.

  Cevapla

Gamze Güler

Düğün Tarihi: 23.10.2016


Nisanlım açık cezaevinde , biz nikah kıymak istiyoruz. Ama o zonguldak cezaevinde ben ise istanbuldayım. Nasıl yapabiliriz? Birde o izne geldigu güne tarih alsam normal evlendirme dairesindee nikah kıyabilir miyiz?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Gamze, Bu sorunun cevabı için yetkili merciler ile iletişime geçmeni tavsiye ediyoruz.

  Cevapla

Zeynep

Düğün Tarihi: 20.10.2016


Mayıs 2017 de düğünümüz var şimdi nikah işlemlerini başlatabiliyor muyuz

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Zeynep, Nikah için hazırlaman gereken belgelerin geçerlilik süresi 6 ay olduğu için nikahına 6 ay kala başvuru yapmanı tavsiye ediyoruz.

  Cevapla

Nur Deniz

Düğün Tarihi: 20.10.2016


Merhaba ben nikah kiycam eşim Almanyadan gelicek getirmesi gereken evraklar neler dır

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Nur, Konu hakkında detaylı bilgi almak için T.C. İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşlemleri Genel Müdürlüğü'ne danışmalısın.

  Cevapla

Ipek Soyak

Düğün Tarihi: 19.10.2016


08.09.1998 doğumluyum ne zaman evlenebilirim ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba İpek, 18. yaşını doldurduğun için kendi rızan ile evlenebilirsin.

  Cevapla

Esra

Düğün Tarihi: 19.10.2016


Merhaba. Nişanlım askerde , düğünümüz nisan da olacak askerden ocak ayında gelecek . En az 4 ay önce deniliyor bu durumda ne yapılması gerekiyor ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Esra, Nişanlın askerde olduğu için belki sizin durumunuzda farklı bir prosedür işlenebilir. O nedenle detaylı bilgi için T.C. İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşlemleri Genel Müdürlüğü'nden ulaşmanı tavsiye ediyorum.

  Cevapla

Fatma

Düğün Tarihi: 16.10.2016


Merhaba bizim nikahimiz agustosta olacakti ve biz ayrildik simdi tekrar evlenmek istiyoruz bunun icin bi engelimiz varmi

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Fatma, Bildiğimiz kadarıyla olmaması gerekiyor fakat sen yine de emin olmak için konuyu, konusunda uzman olan mercilere danışmalısın.

  Cevapla

Dilara Sözen

Düğün Tarihi: 15.10.2016


Nisanda düğünum olcakta ne zaman nikah tarihi almaliyiz aceba cevap verir misiniz iki kere yazıyorum

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Dilara, Makalenin ilk maddesinde belirttiğimiz gibi nikah işlemleri için en az 4 ay öncesinde oturduğunuz ilçenin ya da semtin nikah memurluğuna çift olarak ve şahsen başvurmanız gerekiyor. Fakat topladığınız belgelerin geçerlilik süresi 6 ay olduğu için 6 ayı geçmeyecek şekilde başvuru yapmalısınız.

  Cevapla

Kadir

Düğün Tarihi: 15.10.2016


MERHABALAR. BEN NİŞANLIM İLE BİRLİKTE NİKAH KIYMAK İSTİYORUM AMA MERASİM NİKAHI İÇİN ZAMANIMIZ YOK. SİZCE KIŞ AYLARI OLDUĞU İÇİN 12 GÜN İÇİNDE MÜRACAAT VE MERASİMLİ NİKAH İÇİN ONAY VERİLİR Mİ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Kadir, Konu ile ilgili yetkili mercilere danışmanı tavsiye ediyoruz.

  Cevapla

Muttalip Güner

Düğün Tarihi: 15.10.2016


Nikah yapmak için hangi. Evraklar gerekli söylermisiniz

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Muttalip, Evlenme dosyasında bulunacak belgeler için burayı tıklayabilirsin. Tabii her ihtimale karşı başvuracağın belediyeden de teyit almanı öneririm.

  Cevapla

Esra Avcı

Düğün Tarihi: 05.10.2016


Merhabalar, Biz eylül 2017 evlenmek istiyoruz en az kaç ay önce açılıyor şimdi gitsek olurmu? Birde benim beşiktaşda onunda bozcaada kütüğü ne yapmamız lazım ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Esra, Evlilik başvurusu müracaat tarihinden itibaren 6 ay geçerli olacağı için başvurunu Eylül 2017 tarihine denk gelecek şekilde ayarlamalısın. Diğer sorun için burayı tıklayarak 5. maddeyi inceleyebilirsin. Daha ayrıntılı bilgi için T.C. İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşlemleri Genel Müdürlüğü’den bilgi alabilirsin.

  Cevapla

Dilara Dogan

Düğün Tarihi: 30.09.2016


Ben 06/08/1999 doğumluyum 17 yaşındayım nişanlıyım anne babam imza attığı sürece evlene bilirmiyim ve düğün tarihim 23 nisan 2017 kasım ayında gün alsak olurmu ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Dilara, Ailenin imzasına gerek kalmadan evlenmek istiyorsan 18. yaşını doldurduktan sonrası için nikah tarihi almalısın. 06/08/2017 tarihinde 18. yaşını doldurduğun için rızasız evlenebilirsin.

  Cevapla

Kubra

Düğün Tarihi: 27.09.2016


Nisanlimla ayri sehirlerdeyiz ben oldugum sehirde gerekli evraklari burda yapip nisanlima yollayabilirmiyim nisanlimin oldugu sehirde nikah kiyicaz ayri sehirlerde evraklar yapilabilir mi

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Kübra, Farlı şehirlerde yaşayanlar için burayı tıklayarak 5. maddeyi inceleyebilirsin. Daha ayrıntılı bilgi için T.C. İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşlemleri Genel Müdürlüğü’den bilgi alabilirsin.

  Cevapla

Serap Aktepe

Düğün Tarihi: 25.09.2016


04/01/2000 kimlikte kendi ricam ile evlene bilirmiyim Mahkemem var onu beklemek istemiyorum.

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Serap, Şu an 16 yaşında olduğun için kendi rızan ile evlenemezsin. Hakim kararı ile veya 17 yaşını doldurduğunda ailenin izniyle evlenebilirsin. Dilersen Evlenme Ehliyeti ve Şartları adlı makalemizi inceleyebilirsin.

  Cevapla

Esraa

Düğün Tarihi: 23.09.2016


Nikah işlemlerini bgun yaptırdıktan. Nikah için gün aldık. Ben kendi soyadımi da kullanmak istediğimi nikah anında söyleniyor diye biliyordum. Nikahı mız 8 kasımda . Düzenlemë yapılabilir mi

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Esra, Bildiğimiz kadarıyla başvuru yaptığın sırada soyadını kullanmak istediğini belirtmen gerekiyordu. Emin olmak için konu ile ilgili T.C. İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşlemleri Genel Müdürlüğü'ne danışmanı tavsiye ediyorum.

  Cevapla

MA

Mustafa Aras
Hayır kesinlikle :-)

  Cevapla

Ahmet Güldalı

Düğün Tarihi: 12.09.2016


merhaba ben bişi ogrenmek iştıyorum cok onemli yardımcı olursanız sevınırım nikah icin en erken ne zamann tarıh verılır bır hafta ıcınde nıkah kıyabılırmıyım acıba yardımcı olursanız sevınırım

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Ahmet, Bu konu ile ilgili T.C. İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşlemleri Genel Müdürlüğü'ne danışmanı tavsiye ediyorum.

  Cevapla

Lütfiye Abay

Düğün Tarihi: 28.08.2016


Merhabalar biz Şubat 2017 tarihi için nikah başvuru yapmak istiyoruz nikah düğünde olucak en erken ne zaman başvuru yapabiliriz?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Lütfiye, Evlilik işlemleriniz için oturduğunuz ilçenin ya da semtin nikah memurluğuna en az dört ay önceden çift olarak ve şahsen başvurmanız gerekiyor.

  Cevapla

Didem Gönenç

Düğün Tarihi: 27.08.2016


Ben nikah başvurusu yaparken soyadimi kullanicam demeyi unuttum söylesem düzeltirler mi 16 ekimde düğün

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Didem, Bu konu ile ilgili en doğru bilgiyi T.C. İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşlemleri Genel Müdürlüğü'den alabilirsin.

  Cevapla

Zeynep Meral

Düğün Tarihi: 13.08.2016


Merhaba ben 29 ekimde evleniyorm nikahimin dugun salonunda kiyilmasinj istiyorm ama cumhuriyet bayrami oldugu icin yani resmi tatil oldugu icin o tarihte dugun salonuna memur arkds gelmez dedi bana esim dgru mu gelir mi gelmez mi

FA

Fatma Aleni
Ben gun almaya gittim o gune ama 29 ekimde nikah dairesinde bile nikah yapilmamakta oldughnu sylediler :(

  Cevapla

Fatma Kus

Düğün Tarihi: 04.08.2016


Alinan nikah tarihi bi kaç gün ileriye alinabilir mi? İptal edilmeden sadece gün değiştirilebilir mi yani. Yoksa yeniden raporlari hazırlamak mi gerekir?


Özkan Karataş

Düğün Tarihi: 01.08.2016


merhaba ben nikahımı 2017 şubat istiyorum belediyeyi aradım şubat için hangi tarihlerde baş vuru yapabilirim die ocak dedi bu nun gerçekliliği nedir ve şubat için nezaman başvuru yapmam gerekiyo bilgilendirme sağlarsanız sevinirim

LA

Lütfiye Abay
Belediyelerin nikah tarihlerini acmasiyla ilgili bir durum bu hepsi farkli zamanlarda basliyor kayda ve uskudar Belediyesi Şubat için kayıt acmis gidip alabilirsin ben Eylül'ün 15 inde gidip alicam

  Cevapla

Mehmet Kara

Düğün Tarihi: 21.07.2016


Nikah günü aldıktan sonra caymanın cezası var mı arkadaşlar


ebru eksi

Düğün Tarihi: 30.06.2016


nikah işlemleri için çiftlerin her ikisinin de orda bulunması şart mı .sağlık raporu alıp göndersek eşimimz başvuru yapsa olmuyor mu

MB

Merve Başkan
malesef olmuyor nişanlım polis çalışıyor izin yok gelemeyeceğini söyledim sadece noterden vekalet ile tek başvuru yapabiliyorsunuz

  Cevapla

buket dosay

Düğün Tarihi: 17.06.2016


merhaba, nisan 2017 için şimdiden gün alamazmıyım ? sağlık raporu 6 ay geçerli yani evraklar sebebiyle 4 ila 6 ay arasında mı gün almam gerek. teşekkrler.

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Buket, İstediğin nikah tarihinden en erken 6 ay önce başvurularını yapmalısın bu yüzden de sağlık raporunun geçerlilik tarihine dikkat etmelisin. Başvurduğun tarihte son 6 ay içinde alınmış olması gerekiyor. Diğer evraklarını da buna dikkat ederek hazırlamanı öneririz.

  Cevapla

İ

isimsizhotmail.com
hiç acele etme ben son 1 ay kala yaptım evi bile 1ay kala tutum millet anca bos bos konusuyor

  Cevapla

Melek asi

Düğün Tarihi: 12.06.2016


Merhaba melek ben anlasmali bosandim 3ay once simdi ise bir baskasiyla evlenmek istiyorum nezaman evlenebilirim Evlenmek icin napmam lazim bana yardimci olurmusunuz lutfen cvp yazarsaniz sevinirim

I

Iaim
300 gün bekleyeceksin

  Cevapla

A

Ateş
Erkekler bosandiktan bir gun sonra evlenebilir. Kadinlar bosandikyan sonra 280 gun sonra (bir hamilelik suresi) evlenebilir

  Cevapla

Fadime Karataş

Düğün Tarihi: 12.06.2016


Mrb benim sorum olacaktı biz nişanlimla işlemleri tamamladık sonuçları aldık ama henüz nikah dairesine başvuru yapmadık bazı rahatsızlıkdan dolayı elimizdeki rapor ne zaman a kadar geçerli istediğimiz zaman gidip başvuru yapıp gün alabilirmiyiz

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Fadime, Başvurduğunuz tarihte elinizdeki evrakların son 6 aya ait olması gerekiyor. Buna dikkat ederek hazırlanmanızı öneririz.

  Cevapla

Merve öztürk

Düğün Tarihi: 31.05.2016


Mrb benim dugunum 20 eylül de ama nikahimizi ayın 10da yapmaya düşünüyoruz bunun için gerkli evrakları hazrladik ama nişanlımı ıstanbul da ben adanadayim ıstanbul da olcak nikah bunun için evraklarda bir değişiklik olur mu


tayfun pak

Düğün Tarihi: 27.05.2016


nikah esnasında herhangi bir evrak isteniyor mu ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Tayfun, Nikah esnasında nüfus cüzdanının yanında olması yeterli olacaktır fakat en sağlıklı bilgiyi nikah dairesinden almalısın.

  Cevapla

Şükran Bakım

Düğün Tarihi: 10.05.2016


Merhabalar, Nikah günümüzü aldık.Ancak hem günümüzü hem de nikahın kıyılacağı belediyeyi değiştirmek istiyoruz.Ödediğimiz harç yanar mı?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Şükran, Her belediye kendi içerisinde özerk olduğu için bir belediyeye ödediğiniz harç diğerinde geçerli sayılmayacaktır. İstediğiniz belediyeye yeniden ödeme yapmanız gerekir.

  Cevapla

Manolya Öztunc

Düğün Tarihi: 09.05.2016


21.06.2016 da Nikah kiymak istiyorum nezaman Tarih almam gerekiyor 6ci ayin 13de alsam yeterli oluyormu?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Manolya, Şimdiden gidip tarihini almanı öneririz. Haziran nikah daireleri için yoğun bir ay. Resmi olarak tarih alabileceğin sürenin içerisindesin.

  Cevapla

Manolya Öztunc

Düğün Tarihi: 09.05.2016


Ben Almanyada yasiyorum Nisanlim ise Izmirde bensizde Randevu alabiliyormu? Yoksa sadece Randevu icin Türkiyeye gitmem mi gerekiyor?


Sedef Ceran

Düğün Tarihi: 07.05.2016


Merhaba bizim düğün tarihimiz belli oldu 26 ağustos 2016 nikahı düğünde yapmak istiyoruz. Hoca nikahı Nasıl olucak? Kanunen önce resmi sonra hoca nikahı olması gerektiği için Nasıl olacak?


Velat kaya

Düğün Tarihi: 07.05.2016


Merhabalar bizim durum biraz farklı kız arkadaşımın ailesi istemiyor, bizde kaçıp kendi imkanlarımız ile evlenmek istiyoruz kız arkdaşım nikah olsun işimiz garanti olsun diyor. Yıldırım nikahı Nasıl oluyor evrakları verdikten 1 gün sonraya gün alabilirmiyiz. Şimdiden teşekkür ederim.


Dilara dgn

Düğün Tarihi: 28.04.2016


Merhaba peki ben malatyadayım nişanlım istanbulda nikahımızda orda kıyacaklar gun almak icin benim gitmem şartmı acaba

GB

Gülçin Bolat
Merhaba bende Samsun'dan istanbula evlendim istanbulda eşime vekalet verdim noterden Samsun'da evreklarmi yaptım kargoyla gönderdim o bütün işlemleri yaptı

  Cevapla

Damlahmet

Düğün Tarihi: 25.04.2016


Merhabalar. Biz 29 ekim icin nikah salonundan yer ayirticaz fakat evraklar icin nisanlim tuzlaya baglo ben kartala. Kendi bagli.oldugumuz saglik ocagindanmi islem yaptirmam gerekiypr. Yoksa nisanlimin bagliolduguna mi ??

T

Tugba
29 Ekim resmi tatil nikahinizi yapabildiniz mi? Yaptiysaniz hangi nikah salonu oldugunu ogrenebilir miyim?

  Cevapla

fatih koçak

Düğün Tarihi: 14.04.2016


meraba nikah tarihini aldık biz ama değiştirme şansımız var mı


Dilan Kayaalp

Düğün Tarihi: 13.04.2016


Merhaba ben nişanlıyım müstakbel eşimse cezaevinde orda nikah kıya bilir miyiz ve nasıl kıya biliriz aydınlatırsanız çok memnun olurum... Şimdiden teşekkürler...

Fulya ünaldı
Hükümlü ise dışarıda özel izininde resmi nikah oluyor kapalıda ise tutuklu cezaevinde kıyılıyor nişanlınız başvuru yapacak kapalıda ise şahit seçme hakkın olmuyo cezaevi içinde gardiyanlar şahit olacak ve ikiniz ve nikah memuru bu kadar

  Cevapla

Çiğdem

Düğün Tarihi: 10.04.2016


İlk nikah dairesine gitmek şart mı biz belgeleri hazırlayıp başvurmak oluyor mu mesala saglık ocağına gidip nikah için belge istiyoruz desek belgeyi verirler mi? Yani nikah dairesine gittğimizde ilk başvuruda resmi bir ın ayır oluyor mu


deniz yıldız

Düğün Tarihi: 08.04.2016


çok güzel


Erkan atacan

Düğün Tarihi: 05.04.2016


Pendikte sakin evlenmeyin.Nikah memuru da ortami da berbat.


AYŞENUR EROĞLU

Düğün Tarihi: 04.04.2016


ben İstanbulda ikamet ediyorum nişanlım Eskişehir'de ikamet ediyor.. Eskişehirde nikah işlemlerini onaylattık ama bazı sebeplerden istanbulda kıymaya karar verdik.. burda aynı dosya ile ben nikah günü alabilirmiyim


cemal güreş

Düğün Tarihi: 29.03.2016


merhaba.bır konuda yardımınıza ıhtıyacım olacak.06/04/2016 günü için nikah başvuru dilekcesını evraklarını ve harcırahları yatışmış ve gününü beklemekteyız.fakat anlaşmazlık hat safhada olunca evlenme fıkrınden en hızlı sekılde vazgectık.şimdi sizden nikah işlemlerı ıptalı ıcın bılgılendırme rıca edıyorum.nıkah gunu belge elımde bulunmakta.tesekkurler


Ufuk yaparel

Düğün Tarihi: 26.03.2016


Ağustos ayında nikahım vardı fakat nişanlım la ayrılma kararı aldık, nikah iptal olacak ve nikah salonu icin rezervasyon yapılmıştı, şimdi bu iptal olan nikaha ödemiş olduğum salon parası vs bana iade edilirmi


Melike Nur Şener

Düğün Tarihi: 26.03.2016


Ben bilgi almak icin nikah dairesine gidecegim ama hafta sonu acik mi bilmiyorum bana yardim edermisiniz ?


Merve ç

Düğün Tarihi: 22.03.2016


Nikahımızı düğün salonunda kıydırmak istiyoruz önce düğün mekanını mı ayarlamak lazım,yoksa nikah gününü mü ?


burcin akpinar

Düğün Tarihi: 20.03.2016


Merhaba, biz salon nikahindan gün aldik.bunu oda nikahina çevirmek istiyoruz.mümkün mü acaba ?


Tansu Kıratlı

Düğün Tarihi: 17.03.2016


Merhaba ben nişanlim la nikah tarihini 1 nisana aldık belediyede kiydirmak için fakat ben salonda kiydirmaya karar verdim bu konuda sıkıntı çıkar mı nikah gününü degistirsek


Gülten

Düğün Tarihi: 16.03.2016


Merhaba benim düğünün 15 mayıs nikahımda o gün için aldık fakat ben bu tarihi erkene almak istiyorum ne yapmalıyım


yonca

Düğün Tarihi: 14.03.2016


Merhaba Bir şey sorabilir miyim Benim eşim cezaevinde Aydın'da oturuyor ve Aydın cezaevinde yatıyor o içeriden dilekçe vermiş nikah olmak için Eşim işe sağlık raporu falan almış fotoğraf çekilmiş şte benim ben de İzmir'de oturuyorum benim işlemleri burada mı halletmem lazım yoksa Aydın'a gidip halletmem lazım Ben burada nikah memuruna gittim ikimizin müracat etmesi lazımmış Sen burada edemezsin dedi acaba oraya gitsem olur mu Aydın'ı Lütfen yardımcı oluN Ne yapmam gerekiyor bilmiyorum

İ

İsimiz
Zaten eşinse neye nikah başvurusu yapıyorsunuz ben anlamadım

  Cevapla

merve güven

Düğün Tarihi: 07.03.2016


Merhaba ; benim nişanlim askerde 2016 haziran ayında gelicek nikahimizi agustosta istiyoruz başvuruyu ben ankarada ondan evrakları alırsam yapabiliyormuyum.


Kübra dural

Düğün Tarihi: 04.03.2016


Merhabalar benim Ağustos 14 de düğünüm var mayısta nikah yapmak istiyoruz şimdiden gün almakmi gerek birde ben rizedeyim nisanlim istanbulda nikah gunu almak icin benim orda olmam gerekiyormu ya da mayısta gitsem hemen gün bulabilrmiyim acaba ? teşekkürler


CEM EKELİK

Düğün Tarihi: 03.03.2016


Merhaba, 24 Eylül için düğün mekanını siteniz aracılığıyla bularak tuttum. Başvuruyu 24 Nisanda yapmam gerekiyor. Bu tarihte gün alıp belgeleri birkaç gün içinde tamamlamak mümkün oluyor mu, yani gün ayırttırmak için nüfus cüzdanı ile başvurmak yeterli oluyor mu, teşekkürler


Gülşah Baysal

Düğün Tarihi: 03.03.2016


Merhaba başvuru için 180 gün sınırlaması var ancak nişanlım 184 gün öncesinde benim yaşadığım yer olan izmire gelecek kendisi istanbulda ikamet ediyor ve neredeyse sürekli yurtdışına gidiyor vaktimiz kısıtlı bu durumda nasıl bir prosedür uygulanır fikir verirseniz sevinirim


AYŞE ÇAKIR

Düğün Tarihi: 02.03.2016


merhabalar tekrar :) ben kendi soyadımı da almak istiyorum buna ek ücret ödeniyor mu?


AYŞE ÇAKIR

Düğün Tarihi: 02.03.2016


merhabalar ben nişanlımla aynı yerde değilim ayrı şehirlerdeyiz çalışıyoruz yan yana gelemiyoruz bu yüzden ben bulunduğum ilden evrakları hazırlayıp ona yollasam nikah tarihi alabilir mi


derya akıncı

Düğün Tarihi: 01.03.2016


merhaba ben 4 eylul nikah düşünuyoruz mart syında gun alabilirmiyiz ama yer belli degil düğün yapıcağimiz yer şimdıden nıkah gunu almak istıyoruz bulamayız dıye


Burcugokhan

Düğün Tarihi: 01.03.2016


Ben yeni tanıştım sevgilimle ocakta ve şubat 28 de nisan oldu mayısın 8 inde nikah tarihi almamız lazım bu mümkün mü ben gerekli belgeler kisminda başka sitede böyle birşey gormedim


dogan sefer

Düğün Tarihi: 23.02.2016


Nikahimizi 2 veya 3 ay onceden belediyeden kiyip dugun gunudugun salonuna nikah memurunu cagirsak prosedur olarak gelirmi tekrardan cevaplarsaniz sevinirim


Elif dirican

Düğün Tarihi: 19.02.2016


Merhaba bugun temmuz ayi icin torensiz nikah tarihi aldik. Ama yurt disindaki dayilarimin gelemeyecgini ve temmuz ayinin 2 hafta sonrasinda gelebilcklerini soylediler. Ve gidip tarihi degistirebilirmiyiz. Ucrete gerek varmi. Bide nisanlim calistgindan dolayi tek gitsem bu islemleri yapabilirmiyim acaba


Gamze

Düğün Tarihi: 16.02.2016


Merhabalar. Benim bu yaz düğünüm olacak inşallah. Yalnız kafama takılan bir soru var. Nikah sırasında deftere şimdi kullandığım imzamımı yoksa evlendikten sonra kullanacağım imzamımı atmam gerekiyor?


Halen unal

Düğün Tarihi: 15.02.2016


Ben uzakta otryrm gün almak için kendmin olmasi gereklimi evraklrimi nişanlıma gnderip olduğu yere görmesi ytrlmi


Yücel ÖZDEMİR

Düğün Tarihi: 06.02.2016


Selam ben yücel şimdi biz yazın nikah yapmayı düşünüyoruz ama nikahi da memleketimizde yapacaz şuan ikimizde gurbette çalışıyoruz gitmemiz de zor memlekete birimiz gitse digerimiz gidemiyor nikah işlemlerini ve gün almayı nasıl bir yöntemle çözüme kavuşturabilirz var mı alternatif bir yol


Sevtap Yıldırım

Düğün Tarihi: 01.02.2016


1 mayısta 2016 da düğünüm var o tarih için nikah memuru salona gelebilir mi?


Tuğçe atay

Düğün Tarihi: 19.01.2016


18 eylül için düğün salonunda yer tuttuk nikah işlemlerini şimdi yapabilir miyiz .


Hatice Ekinci

Düğün Tarihi: 10.01.2016


Merhaba ben evliyim ama nikahim yok nikah kiymaya karar verdik saglik raporu çıkardık ve ona bir ay oldu şimdi gidip günlsak rapor ise yarar mı tekrar rapor cikarmamiza gerek var mı

E

elif
sağlık raporu geçerlilik süresi 1 yıldır.

  Cevapla

Demet malkoç

Düğün Tarihi: 08.01.2016


Ben evraklarımı tamamladım başvurmak için nişanlımın çıkarmasını bekliyorum acaba belgelerin geçerlilik süresi ne kadar..?


Fatih Ersin

Düğün Tarihi: 08.01.2016


Merhabalar, Nikah tarihimizi aldık, tüm işlemler tamam ve dosyamız açıldı. Fakat günü değiştirmek istiyoruz. Yurt dışında olduğum için çift olarak gidip başvuru yapmamız çok zor. Dilekçe yazarak boş olan başka bir güne alabilir miyiz? Yardımınız için şimdiden teşekkürler.


büşra uysal

Düğün Tarihi: 06.01.2016


nişanlım karşıda oturuyo nikahı bağcılarda kıymak istiyorum bu mümkün müdür.


büşra uysal

Düğün Tarihi: 06.01.2016


10 ocak pazar günü başvursak 14 şubata gün alabilirmiyiz


Kader Geçdoğan

Düğün Tarihi: 04.01.2016


Merhabalar, bizim 23 Nisan'da Allah nasip ederse düğünümüz var. Fakat nişanlım Zeytinburnu'nda ben ise Tuzla'da oturuyorum. Zeytinburnu Belediyesine müracaatta bulunmak istiyoruz. Ne yapmamız gerekiyor bu durumda. Bir de nikahı salonda kıymak istiyoruz. Bunu da ayrıyeten belirtmemiz mi gerekiyor. Şimdiden teşekkür ederim . İyi çalışmalar :)


DAMLA

Düğün Tarihi: 04.01.2016


düğünde nikahımı kıydırmak istiyorum. başvuruda ödeyeceegimiz ücret konusunda net bi bilgi alabilirmiyim


Habibe

Düğün Tarihi: 03.01.2016


Merhaba. Oturduğumuz semt dışında bir yerden gün almak istiyorsak sorun çıkar mı? Ne yapmamız gerekir?


Rabia ali

Düğün Tarihi: 24.12.2015


Merhaba ben bilgi almak istiyorum temmuz 10 2016 ıda nikah yapacağız . En erken ne zmn tarih alabiliriz .


cagla canbaz

Düğün Tarihi: 20.12.2015


Merabalar ben 16 yasindayim evlenmek istiyorum bu durumum var bana bu konuda yardimci olurmusunuz rica etsem nutfen


Gamze Olur

Düğün Tarihi: 16.12.2015


Bir konu hakkında yardımcı olabilirmisiniiz bana ? Biz 2016 tarihi için gün almak istiyoruz ocaktamı gitmemiz gerekiyo şimdi aralıkta gitsek alabilirmiyiz . Bi arkadasım sormuş ocakta başlıyo demişler ama ona başka belediye o bilgiyi vermiş her belediye aynımıdır efendim


Berkay Tiryaki

Düğün Tarihi: 01.12.2015


merhaba biz 29 mayıs tarihi için düğün salonumuzu tuttuk fakat nikahımız düğün salonunda değil normal nikah salonunda kıyılıcak nikah salonu için ücret alınıyormu ve 29 mayıstaki düğün için sizce nezaman nikah başvurusu yapalım - tarih açısından suan alsak erken mi olur ?


Serap bayralı

Düğün Tarihi: 29.11.2015


Merhaba ben İstanbul'da oturuyorum ama nişanlım Bursa'da nikah işlemleri için gereken evrakları Bursa'da beraber mi hazırlamamız gerek ? Yoksa ayrı ayrı hazırlayıp birliktemi başvuru yapıcaz yardımcı olurmusunuz?


Ezgi altan

Düğün Tarihi: 27.11.2015


Merhaba size bir sorum var 23.10.1997 dogumlu bir arkadaşım var nikah günü alıcak sizce bir sorun çıkar mı yaştan dolayı


Funda ateş

Düğün Tarihi: 26.11.2015


Merhaba; düğünümüz 17.04.2016 da ocak ayında nikah günü almak istiyoruz ama nikah işlemleri için 6 ay önceden başvuru yapılması gerekiyomuş bizim de nisanda olduğu için 4 ay oluyo ne yapmamız gerekiyo rica etsem bilgilendirirmisiniz ?


GÜLCAN ÖZTÜRK

Düğün Tarihi: 26.11.2015


Merhaba, 19.05.2016 için nikah tarihi almak istiyoruz. Öncelikle 19 Mayıs için nikah günü alabiliyor muyuz? Alabiliyorsak ne zaman işlemleri yapmamız gerekiyor? Ocak ayını mı beklememiz gerekir yoksa şimdiden alabilir miyiz? teşekkürler,

T

Tugba
Merhaba Gulcan Hanim, Biz de nikahimizi 30 Agu. da yapmayi dusunuyoruz ama resmi tatil oldugu icin yapabilirmiyiz bilmiyoruz. Siz nikah salonunda yapabildiniz mi?

  Cevapla

GAMZE ÇAKIR

Düğün Tarihi: 17.11.2015


MERHABA, BEN İZMİRDE NİŞANLIM İSE SAMSUNDA İKAMET EDİYOR. NİKAHIMIZ İZMİRDE OLACAK. BUNUN İÇİN NİŞANLIMIN İKAMETGAHINI YADA KÜTÜĞÜNÜ İZMİRE ALDIRMASI GEREKİYOR MU?


esra bulut

Düğün Tarihi: 13.11.2015


Nikah sahitlerini nezaman memurluga bildirmek lazm nikah kiyilacagi gun olabilirmi yoksa daha onceden mi

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Esra, Nikah şahitlerinizi nikah öncesinde bildirebilirsiniz, nikahınızın olduğu gün görevlilerde size soracaktır. Şahitlerinizin kimliklerinin yanında olması yeterli. Şimdiden mutluluklar...

  Cevapla

Tuğce baykara

Düğün Tarihi: 01.11.2015


Merhaba ; benim nişanlim şuan askerde 2016 nisan ayında gelicek bizde nikahimizi mayıs haziran gibi istiyoruz başvuruyu ben yapsam gelince imza atsa olurmu ve istedigimiz tarihi almak icin suanmi basvuru yapmamiz lazim tesekkurler

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Tuğçe, Eğer nişanlın askerdeyse evrakları tamamladığınız takdirde dosya açılabiliyor, döndüğünde de imzası alındıktan sonra tarih alabiliyorsunuz. Şimdiden mutluluklar...

  Cevapla

bilge yesilkaya

Düğün Tarihi: 01.11.2015


Merhaba ben istanbulda nisanlim ankarada oturuuyor.bagli bulundugum ilcede degilde istanbulun farkili ilcesinde nikahim olsub istiyorum.baglu oldugun ilcede nikah kiyilir sadece diye bir mecburiyet varmidir


Serap M.

Düğün Tarihi: 31.10.2015


Benim ikametgahım Ümraniye 'ye nişanlımın Halkalı'ya bağlı.Nikah memurunu Kadıköy'e düğün mekanına getirmek istiyoruz.Nasıl bir yol çizmemiz gerekir?


yunus emre"

Düğün Tarihi: 03.10.2015


19 mayıs 2016 da nikah kıyılıyor mu?


Sevin arslan

Düğün Tarihi: 30.09.2015


Merhabalar, ben 1.08.2015 evlendim ama bu tarihi değiştirmek istiyorum yurtdışı için bazı engeller oluştu bu tarihi Nasıl değiştirebilirim kime başvurabilirim?


Esra Demır

Düğün Tarihi: 21.09.2015


Nikah memuruna düğüne gelmesi için ekstra ne kadar ödeniyor acaba


Özge mustafa

Düğün Tarihi: 13.09.2015


Merhabalar ben 01.04.1998 doğumluyum ocak ayında yasimi dolduruyorum en erken ocak ayında mı nikah kiyabiliriz ve nezaman başvuru yapabiliriz şu an başvuru yapamaz miyiz reşit olmama 3 ay var cevaplarsaniz çok sevinirim.


Aslı

Düğün Tarihi: 09.09.2015


Merhaba, nikah işlemlerine başlamadan hamile kaldım. İşlemler sırasında sorun çıkarır mı bu durum?


Buket ELMACI

Düğün Tarihi: 03.09.2015


Merhabalar nişanlımla resmi nikah tarihi olarak 23 Nisan'ı düşünüyoruz.Fakat resmi tatil olduğu için olur mu biliyoruz. Yardımcı olursanız sevinirim.


Ramazan Tamer

Düğün Tarihi: 29.07.2015


Arkadaşlar nikah için gün aldım fakat nişanlım işi bozdu mağlum nikah olmicak nikah dairesine verdiğim ücreti geri alabilirmiyim bi yardım edin teşekkürler


Fatma hanim

Düğün Tarihi: 25.07.2015


Merhabalar; 25 temmuzdan itibaren en erken hangi gune nikah tarihin alabiliriz. Internette istenilen tarihten uc ay once gun almak gerektigi yaxiyordu ama biz agustos sonu veya eylul basi olsun istiyorduk. Nikah salonu toren istemiyoruz, sadece imza islem ne gerekiyorsa o olsun bize yeter. Yardimci olursaniz sevinirim.


sadullah şahin

Düğün Tarihi: 24.07.2015


Yıldırım nikahı diye bir nikah yoktur. en kısa süre için ankarayı arayıp sorun, ne yazarsak yazalım ankaradaki belediyeyinin memurunun görüşü önemlidir. arayıp görüşün.


İsa aydın

Düğün Tarihi: 24.07.2015


Merhabalar. Benim aklıma takılan bi soru var nişanlım ankara ben ise samsunda yıldırım nikahı kıyacagız nıkah ankarada olacak ve benim yapmam gereken yanı samsun evlenme daıresınden veya muhtarlıktan almam gereken bi evrak oluyor mu ankara da nıkah yıkılırsa ve yıldırım nıkahı için gereklı evraklar nelerdir yazarsanız beni memnun edersınız.


Dicle Ilze

Düğün Tarihi: 07.07.2015


Merhabalar, Nisanlimla ben temmuz sonlarina dogru nikah islemlerine baslayip, en gec agustos baslarinda eylül icin Istanbul´da nikah tarihi almak istiyoruz. Bu acaba mümkünmüdür? Yildirim nikahi olacak, ve bir ay öncesinden tarih bulunur diye düsündük.


mehmet baki yuregli

Düğün Tarihi: 02.07.2015


3ay sonra dügün var dügün me bir ay kal tarihi albilirmi


Mahmut oktar

Düğün Tarihi: 02.07.2015


Ben daha nikah tarihi almadım. ağustos ayına alabilir miyim gün istanbulda oturuyorumda.


esra aydın

Düğün Tarihi: 27.06.2015


Düğün salonunda nikah kıydırmak için para yatırmamızı istediler 3 ay geçti yatrmadık şimdi yatrsak olurmu nereye yatıyo Tşkkrlr.


Mehmet KURU

Düğün Tarihi: 24.06.2015


Merhaba. NİKAH için özel bulduğumuz gün PAZARTESİ gününe denk geliyor DÜĞÜN günümüzü PAZAR günü yapacağız. Acaba PAZAR günü akşamı yapacağımız DÜĞÜNE nikah memurunu çağırsak tarih olarak PAZARTESİ gününü yazarmı. Yada pazar tatil günü olduğundan bu işlemin tarihi pazartesi günkü tarihmi oluyor normal şartlarda?


Mehmet KURU

Düğün Tarihi: 24.06.2015


Merhaba. NİKAH için özel bulduğumuz gün PAZARTESİ gününe denk geliyor DÜĞÜN günümüzü PAZAR günü yapacağız. Acaba PAZAR günü akşamı yapacağımız DÜĞÜNE nikah memurunu çağırsak tarih olarak PAZARTESİ gününü yazarmı. Yada pazar tatil günü olduğundan bu işlemin tarihi pazartesi günkü tarihmi oluyor normal şartlarda?


alaettin gündüz

Düğün Tarihi: 24.06.2015


gülmedik başa gül taksan yine gülmez


Betül Öztürk

Düğün Tarihi: 12.06.2015


Merhabalar biz nikah müracaatımızı yaptık 1 temmuz a gün aldık. Fakat müracaat ettiğimiz yer valilik fakat salonunu beğenmedik evraklarımızı alıp belediyede yaptırabilirmiyiz ?


Serdar Yılmaz

Düğün Tarihi: 06.06.2015


Merhaba benim düğünüm 29 Ağustosda nikah memurları boş olamadığı için nikahı salonda kıyamıyoruz bizde özel bir gün olsun diye Nişaşandığımız gün koymak istiyoruz Haziran Ayında Düğün günü ile arada iki ay var bu normal midir ?


Ahmet yılmaz

Düğün Tarihi: 04.06.2015


25 temmuz 2015 cumartesi günü düğünüm olacak. Nikahı düğün salonunda kıydırmak istiyoruz. Biz daha evrakları toplamaya başlamadık. Acaba 25 temmuz tarihinde nikah günü alabilirmiyiz eğer belgeleri bir kaç gün içinde toparlarsak? Şimdiden teşekkür ederim


Eda ÇABUK

Düğün Tarihi: 23.05.2015


Merhaba, Nikah başvurusunda bulunduk. Yasal olarak yatırmamız gereken ücreti de yatırdık. Fakat nikah memuru salona geldiğinde ek ücret aldığını bildirdi. Ben zaten yasal olan parayı yatırdım. Ek ücret istemesi yasal mı?


taner güzel

Düğün Tarihi: 21.05.2015


11 ekimde düğünüm var ne zaman nikah günü almam gerekiyor

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Taner Bey, Nikah işlemleriniz için en fazla 6 ay öncesinden başvurunuzu yapabilirsiniz. Evraklarınız güncel olmalı ve son 6 içinde oluşturulmuş olmalıdır. 11 Ekim için, bugünlerde başvuru yapabilirsiniz. Mutluluklar.

  Cevapla

merve yiğen

Düğün Tarihi: 18.05.2015


Merhaba. Hafta sonu nikah kıydırabiliyomuyuz?


Dicle

Düğün Tarihi: 09.05.2015


Merhabalar, ben yurtdisinda yasiyorum ve eylül´de nisanlimla nikah kiymak istiyoruz. TC kimligim var, yalniz sorum su: saglik raporunu vs, yasadigim ülke´de cikartip türkiye´ye getirebiliyormuyum? Ve nikah tarihi alindiginda, nisanlimin da benim de bizzat beraber mi gidip almamiz gerekiyor? Son olarak, eylül basinda ve istanbul´da; nikah tarihini istedigimiz tarihe mümkün olabildigi kadar denk getirmek istiyorsak eger, ne kadar zaman önce basvuru yapmamiz gerekiyor? Yorum ve cevaplariniz icin simdiden cok tesekkürler.


Gökçen

Düğün Tarihi: 05.05.2015


Merhabalar, Nişanlım ve ben şehir dışında yaşıyoruz, farklı bir ilde evleneceğiz. Biz oturduğumuz şehirden nikah başvurusu yaptığımızda başka bir ile taşıyabiliyor muyuz bu başvuruyu acaba? Yoksa ailemizin mi işlemleri yapması gerekiyor?


Dilara Dagli

Düğün Tarihi: 01.05.2015


Merhaba, ben almanyada yasiyorum, müstakbel esimde bursada.. yalniz nikah dügün vs islemleri ortak en uygun istanbulda yapmak istiyoruz.. nkah dairesi oturdugunuz semtinkine gidin yaziyor heryerde… farkli bir yerde örnegin istanbul gibi yapmak mümkünmüdür acaba? Tskler


yakup yilmaz

Düğün Tarihi: 26.04.2015


Mrb ikametkah baska ilcede biz baska bir ilcede nikah yapabilirmiyiz teskler


Sevda karataş

Düğün Tarihi: 24.04.2015


Benim nişanlım izmirde oturuyo bende istanbulda ben oraya gıdemiyorm nişanlım istanbulda yapalım dedım istanbulda bilirmiyiz nikahımızı bi sorun olmadan


hayriye uçakan

Düğün Tarihi: 20.04.2015


mrb ben bugun kan ve film çektirdim sonuçalrı ertesi gün alıncak ama kimliğimi değiştirmedim sizce değiştirmem gerekiyor mu


burcu kucuk

Düğün Tarihi: 15.04.2015


Merhabalar biz nisanlimla gecen ay 18 nisana nikah gunu aldik dugunumuzde 2 mayısta fakat bazı aksiliklerden dolayı dugun gününe cekmek istiyoruz 18 nisanada 3 gün kaldi 2 mayısa degistirmemiz mümkün mu


merve dınc

Düğün Tarihi: 07.04.2015


benım nısanlım baska bır sehırde yasıyor bende ıstanbulda ıkamet edıyorum 29 agustosda dugunumuz var nıkahımızın salonda kıyılmasını ıstıyoruz nıkah daıresıne basvuru yapmıs cıft olarak gelmenız gereklı denılmıs bu sartmıdır ben ısım dolayısıyla gıdemıyorum


esra gerem

Düğün Tarihi: 06.04.2015


merhabalar ben bir soru sormak istiyroum ocak ayı gibi başvrumuzu yaptık nikah için mayıs ayının 20 sine gün aldık benim memleketim kırıkkale de fakat şimdi ikamet ettiğim il olan şanlıurfa ya nisan ayına değiştirmek istiyorum böyle bir şey mümkün olabilir mi acaba


merve zafer

Düğün Tarihi: 05.04.2015


merhabalar.. Benimde nikahim 30 agusyosta salonda kiyilacak fakat ben baska bi sehre gidecegim.nikah islemlerinde istenilen belgeleri kendi memleketimde yapsam oluyormu yani saglik raporu ws. yoksa nikahimin olacagi ve sozlumun bulundugu sehirde mi hazirlamam gerekir?


ayhan güçlü

Düğün Tarihi: 02.04.2015


Mrb biz bütün evraklarimi hazirladik ve nikah günü nü aldik geriye sadece oraya gidip bi imzamı aticaz yoksa başka herhangi bir işlem yapiliyormu yapiliyorsa neler


Özlem ERDOĞAN

Düğün Tarihi: 01.04.2015


Merhaba ben ve nişanlım farklı illerde ikamet ediyoruz. Her iki taraftada düğün olacak. Yalnız benim bulunduğum yerde nikah kıyılacak. Nişanlımın bulunduğu yerde ikamet edeceğiz. Nikahlandığımız yer ikamet edeceğimiz yere göre ne kadar önemli ??? Yani yaşayacağımız yerde mi nikah kıydırmamız gerekiyor ? Teşekkürler


ismail ŞAHİN

Düğün Tarihi: 27.03.2015


merhabalar benim düğünüm 9 agustosta nişanlımla doğuda görev yapıyoruz ve ikametgahımızda doğuda ama eskişehirde düğünümüzde nikah kıyılmasını istiyoruz.1 sorum hafta sonuda nikah memuru salona gelebilirmi2. görev yaptıgımızyerde ne tür işlemler yaptırmalıyız şimdiden teşekkürler


Bilge

Düğün Tarihi: 26.03.2015


Merhaba dugunumuz Ağustos ayinda h.içi Perşembe günü olacak ve nikahimiz düğün yerinde kiyilacak .Nikah saatinin saat 20:00 demi 20:30 damı olması daha doğru olur ,yardımcı olur musunuz ?


huriye soylu

Düğün Tarihi: 08.03.2015


Merhabalar efendim.. Ben Şanlıurfa'da öğretmenim.nişanlım istabbul'da asker. Düğünümüz ağustosta ama ağustos atamasında eş durumu yapabilmemiz için nikah işlemlerini ağustostan önce tamamlamamız gerekiyor. Eşimin İkametgahı Konya'da.Benimkisi Karaman.. Nikah başvurusunu birlikte yapmak zorunlu mu? Ben yapamaz mıyım? Veya eşimin ailesinden biri yapamaz mı? Eşim nikah zamanı izin kullanmayı düşünüyor birde başvuru için izin kullanırsa askerliği uzayacak ve özel sektörde çalıştığı için benim eş durumundan faydalanma durumum olamayacak.Ne yapmamız gerekiyor?


Ali Keser

Düğün Tarihi: 07.03.2015


Merhaba işlemlerin hepsini nişanlımın kütüğünün bağlı olduğu il de gerçekleştirmek istiyoruz ancak nikahı erkek tarafının olduğu başka bir ilde kıydıracağız. Bu işlemleri yaptıktan sonra toplanan belgelerin çiftlerden birinin götürmesi şart mı? Kargoyla göndersek bizim adımıza başkası teslim etse olur mu?


betül çalış

Düğün Tarihi: 04.03.2015


merhaba 4ekimde düğünüm olcak ne zaman nikah tarihini alablirşm daha erken mi ? Yardımcı olursanz sevinrm simdiden tesekkurler


kader kaykuruz

Düğün Tarihi: 20.02.2015


merhabalar düğünüm 26 nisan olucak nikah işlemlerine ne zaman başlamalıyız. nişanlımla ayrı şehirlerdeyiz evrakları burdan hazırlayıp nişanlıma gönderebilirmiyim


melis demir

Düğün Tarihi: 11.02.2015


merhaba, 2015 ağustos ayında nikah düşünüyorum.12 şubat itibariyle sağlık raporumu alıp martta başvuru yapacağım ama sağlık raporunun geçerlilik süresi 6 ay. başvuru esnasında güncel olması yeterli mi yoksa nikah tarihinde mi sağlık raporunun güncel olması gerekiyor. Bilgi verirseniz memnun olurum.


Pınar Şahin

Düğün Tarihi: 10.02.2015


Resmi nikah yaptıktan sonra düğün salonunda daha show amaçlı nikahın herhangi bir sakıncası bulunmamaktadır değil mi?


bilal karakuş

Düğün Tarihi: 10.02.2015


Bizim 30 agustosta düğünüz resmi tatil olan bi gun nikahimmizin 30 agustista dugun salonunda olmasini istiyoruz bu tahite nikah memurlari gorev yaparmi yani 30 agustosta nikah kiyilirmi yardimci olurmusunuz?


buse salman

Düğün Tarihi: 09.02.2015


Merhabalar biz yıldırım nikahı ile evlenmek istiyoruz yapmamız gereken nedir


D.Tosun

Düğün Tarihi: 25.01.2015


Merhabalar, Yurtdışında çalışıyorum. İznime Mayıs 15'te çıkacağım. İznimde evlenmeyi planlıyorum. Evleneceğim kadın İstanbulda yaşıyor. İznimin kısa olması nedeniyle işlemleri önceden başlatıp başlatamayacağımızı merak ediyorum. Ben Türkiye'ye gitmeden kendi evraklarımı konsolosluk aracılığıyla tamamlayıp kız arkadaşıma vekalet verip bu işlemler önceden başlayabilir mi? önceden gün alabilme imkanımız varmı? yoksa illa ikimizinde yanyana olup mu müracat etmemiz gerekiyor?


cigdem kirkinci

Düğün Tarihi: 17.01.2015


Şubat 16 da nikahin gerçekleşmesini istiyoruz en erken ne zaman işlemleri yapmamız gerekiyor


derya yildirim

Düğün Tarihi: 08.01.2015


Merhaba dugun tarihim 6 eylul bizde dugun salonunda nikah istiyoruz bunun icin nezaman evrak teslimi yapmaliyiz basvurulara nezaman baslamaliyiz

Düğün.com

Düğün.com
Derya Hanım, 6 Mart itibariyle evraklarınızı temin edip, başvurursanız işlem yaptırabilirsiniz. Bunun sebebi evraklarınızın güncel olması ve son 6 ayda oluşturulması gerekliliğidir. Mutluluklar...

  Cevapla

S.Şahin

Düğün Tarihi: 04.01.2015


Öncelikle herkese selamlar. Bir nikah memuru olarak bi kac duzeltme yapmak isterim. Nikah islemleri her belediye de farkli yürür, ucretlerde her belediye de farklidir. Belediye meclisi toplanip ucrete karar verir. 6 ay icine gun verilmesi tamamen resmi evraklarin 6 ay gecerli olmasi ile ilgilidir. Yani saglik raporunuzla nikah gununuz 6 ay olabilir. Bu konuda nikah memurunun tasarrufunda olup 3 aya gunde verebilir. Nikah salonuna memur gelmek zorunda degildir, zaten gelen talep karsisinda saat 20:00 de tek bir salonda olabileceginden gun icinde en fazla 4-5 salona gidebilir. Ayni gune 10 kisi isterse GIDEMEZ. Nikah memuru nikahinizi kiymak zorundadir ama kendi istediği yerde, sizin degil. Bunu iyi bilmek gerekir. Kanun bu sekildedir. Nikah memuru para alirmi? Eger belediye arac ve mesai vermiyorsa tabi ki alacaktir. Vatandasin keyfi için ( düğün salonunda nikah keyfidir) 2200-3000 tl lik maaşı yollarda harcamak akıl isi degildir. Bazi belediyelerde para almak serbest olup, bazilarinda yasaktir. Eksik bir konu gorursem yazmaya devam ederim.

AY

Ayça Yalçın
İyi günler bana yardımcı olabilirmisiniz eşim ceza evinde resmi nikahımızı kıymak için ne yapmam lazım

  Cevapla

ceylan akgül

Düğün Tarihi: 20.12.2014


merhabalar ben yılbaşı günü nikah yapmak istiyorum yani illa yılbaşı günü yapmak istiyorum şuan oturduğum ilde eğer bu tarihe bulamazsam başka bir şehirde nikah yapmamız mümkün mü acaba ?


Emre ŞAHİN

Düğün Tarihi: 17.12.2014


Merhabalar. 2015 Agustos ayı içerisinde nikahımı kıydırmak istiyorum.istenilen tüm evrakları tamamlayıp başvuru yapsam şimdiden başvurumu kabul ederler mi? İlginize şimdiden teşşekür ederim.

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Emre Bey, 2015 Ağustos ayı içerisinde evlenmek istiyorsanız tam 6 ay öncesinde başvuru yapmaya başlayabilirsiniz. İstediğiniz tarihten en fazla 6 ay önce başvuru yapabilirsiniz. İstediğiniz nikah tarihine 6 ay 1 gün bile olsa tarih vermeyeceklerdir. Yani şuan gitmeniz durumunda işlem yapmazlar. Şimdiden mutluluklar dileriz...

  Cevapla

elif oğuz

Düğün Tarihi: 15.12.2014


merhaba, nikahı özür grubu atamaları nedeniyle ocakta yapmayı düşünüyoruz ama ailem nikah memurunun kesinlikle düğüne de gelmesini istiyor ve düğün haziranda. Haziranda formalite bile olsa memurun gelmesi mümkün mü acaba? acil cevap verirseniz çok memnun olurum

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Elif Hanım, Bir defa nikah işlemi tamamlandıktan sonra bir daha formalite dahi olsa bir nikah memurunun düğününüze gelmesi resmi olarak mümkün değil. Resmi nikah işlemi yalnızca bir defa gerçekleştiriliyor. Fakat bu konuda sorun yaşayan diğer çiftler gibi siz de dilerseniz çevrenizde hitabet yeteneği güçlü bir yakınınızla ya da düğün mekanının önerdiği biriyle anlaşarak düğün günü formaliteden bir nikah merasimi gerçekleştirebilirsiniz.

  Cevapla

d.rec

Düğün Tarihi: 07.12.2014


Merhaba , ben nikahi subat ayinda yapmak istiyorum ancak dugun nisan da olacak . Dugune tekrardan gelebiliyor mu nikah memuru ? Tekrar basvuru mu yapmak gerekiyor ? Yardimci olabilir misiniz?


CANSU AKDAĞ

Düğün Tarihi: 28.11.2014


Merhaba, ben eylül ayında evlenmeyi düşünüyoruz ancak nikahı nikah dairesinde kıyıp düğünü farklı yerde yapmayı planlıyoruz.Nikah tarihini ancak mart ayında alabiliyoruz,düğün yerini şimdi ayarlamamız gerek yoksa yer kalmayacak.İkisinin tarihi uyuşmazsa ne yapacağız nasıl bir yol izlemeliyiz ? Cansu Akdağ

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Cansu Hanım, Eylül ayında nikah yapacaksanız zaten nikah işlemleri için 6 ay öncesinden başvuru yapıp tercih ettiğiniz tarihi alabilirsiniz. Düğün mekanınızı mutlaka ayarlayın çünkü düğün mekanınında istediğiniz güne yer bulamamanız, nikah günü alamamanızdan daha yüksek bir ihtimal. 6 ay öncesinden nikah dairesine gidip düğün mekanı ile anlaştığınız tarihe gün isteyebilirsiniz. Eğer 6 ay önce hemen giderseniz istediğiniz günü kolaylıkla alabilirsiniz. Bir aksilik olması ve farklı günlere denk gelmesi durumunda ise düğün mekanında formaliteden bir nikah merasimi yapabilirsiniz. Bunun için çoğu çift hitabet gücü yüksek bir yakınından ya da düğün mekanının önerdiği birinden yardım alıyor. Şimdiden her şeyin yolunda gitmesi dileğiyle...

  Cevapla

Mavinin.nili

Düğün Tarihi: 26.11.2014


Merhaba. Biz eylül 17 de nişanlımla nikag kıydık benim ikamet ettiğim sehirde . ve dugunu nisan ayinda yapmak istiyoruz. Ancak tekrar nikah yapamayacagimizi yasal olarak yasak oldugunu soylediler. Yani brnim dugunume ki bu dugunu sade bi nikah olarak dusunmustum, nikah memuru gelmeyecekmis. Nikah memursuz dugunmu olur. Bu ne sacma biseydir. Bu yasayı yetkili merciilere sikayet etmek istiyorum. Nasil yapabilirim ?


Esra Çubuk

Düğün Tarihi: 25.11.2014


Öncelikle merhabalar... biz düğün salonunu 5 eylül 2015 ićin tuttuk fakat nişanlım 19 aralık 2014 te askere gidecek nikah için tarihi en erken ne zaman alabiliriz bu arada nikahı düğün salonunda değil bi kaç hafta öncesinden nikah salonunda istiyoruz ... şimdiden teşekkür ederim

Düğün.com

Düğün.com
Merhabalar Esra Çubuk, 5 Eylül için salon tuttuysanız ve tahminen ağustos sonu eylül başı gibi nikah yapacaksanız istediğiniz nikah tarihinden en fazla 6 ay önce başvuru yapıp tarih alabilirsiniz. Çünkü 6 ay bir günden fazla bir zaman olduğunda bile işlem yapmıyorlar. İstediğiniz tarihten 6 ay geri giderek başvuru tarihinizi belirleyebilirsiniz. Şimdiden mutluluklar...

  Cevapla

İY

İlke Yıldırım
Güzel

  Cevapla

bartuğ kemal akgül

Düğün Tarihi: 17.11.2014


Merhaba, Nikah için bir tarih belirledik ancak belediyeye başvurunun 6 ay öncesinden itibaren yapılabileceği söylendi. Belediye tarafından istenen sağlık raporu ve testlerini başvurudan evvel kendimiz yaptırıp götürmemiz mi gerekiyor yoksa başvuru sonrasında bir onay verilip sağlık raporu alabilirsiniz mi deniyor? Gerekli tüm belgeleri hiç belediyeye uğramadan önceden alıp, direk olarak nikah günü almaya gidebiliyor muyuz?


Sumeyye erturk

Düğün Tarihi: 02.11.2014


Merhaba. Nikah gunu almak istyrz ama basvuru belgelerini daha sonradan toparlayabiliyor muyuz? Yani once gun alip daha sonra evraklari teslim edebiliyor muyuz? Ayrica nisanlim farkli bir ilde. Saglik raporunu ayni anda ayni saglik ocagindan mi almamiz gerekiyor? O kendi bulundugu ilden alsa oluyor mu?


ebru çelik

Düğün Tarihi: 07.10.2014


merhabalar, 2015 mart ayında nikah tarihi almak istiyoruz. 2015'e sarktığı için ocak ayında başvuruların başladığını söyleyenler var, doğru mudur? doğruysa o vakte kadar dolmaz mı acaba, biz nikahı salonu tutup kıylmasını istiyorduk.


çağla tanrıverdi

Düğün Tarihi: 25.09.2014


MERHABALAR; RESMİ NİKAH YAPILDIKTAN 1.5 AY SONRA DÜĞÜN YAPILACAK, BU DURUMDA DÜĞÜNE FORMALİTEDEN MEMUR GELİYOR MU BİLGİSİ OLAN VARMI


nur

Düğün Tarihi: 18.08.2014


Merhaba benim sorum şu olucak nikah gunu aldik fakat tarihi degistirme sansimiz olur mu yardiminiz icin tesekkurler


Ayse Simsek

Düğün Tarihi: 01.06.2014


Merhaba, 10 agustos 2014 tarihinde dugun salonumuzda nikah kiydirmak istiyoruz nisanlimla. Secimler var o gun, nikah kiymamiz mumkunmu?? Tesekkur ederim.


bahar deniz

Düğün Tarihi: 17.05.2014


bn nikah gunumu aldım ama saatini degiştirmek istyrm napmm gerek yardmcı olur musunz


Necla Celik

Düğün Tarihi: 18.04.2014


Merhabalar, 3 Ağustos için mekan ayarladık ama nikah işlemini tamamlayanıyoruz. Bağlı olduğum belediyeye ilk başvuruyu yaptık ancak belgeleri tamamlamamıza rağmen evlendirme dairesinde nikah memurunun salona gelmesi başvurusunu yapamıyoruz çünkü nişanlım başka bir şehirde ve gelmek için bir izin daha alamıyor. Son imzada benimle bulunması şartmış ama geç kalmak istemiyoruz. Acaba başka bir yol bulamaz mıyız?


yusra aydın

Düğün Tarihi: 24.03.2014


Merhaba , Bizimde düğünümüz 16 haziran da olacak inşallah . Ankara'da yaşıyoruz fakat düğünümüz Konya'da yapılacak. Henüz nikah dairesine başvuru yapmadık . Çok mu geç kaldık acaba ? Bide bu işlemler 2 günde falan halledilebilir mi? uzun süreli gitmek iş yüzünden zor oluyor .

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Yusra Hanım, Başvuru öncesi hazırlamanız gereken belgeler için zamana ihtiyacınız olabilir. Evraklarınızı tamamladıktan sonra başvurunuzun tamamlanma süresi, istediğiniz tarihte nikah salonunun uygunluğuna göre değişebilir. Örneğin, istediğiniz tarih için nikah salonu uygun değilse, başka bir salon aramanız gerekebilir. Bu nedenle, başvuru işlemlerini mümkün olduğunca erken tamamlamanızı öneririz. Şimdiden kolaylıklar ve mutluluklar dileriz. :)

  Cevapla

Meral Dericiler

Düğün Tarihi: 31.12.2013


Merhaba, Ben nikah için başvuru yapacağım. Nişanlımın veya benim ikamet ettiğim ilçe belediyesinden tarih alacağız. Tarihimiz de belli. Fakat biz nikah memurunu düğüne çağırmak istiyoruz. Düğün yerimiz de henüz belli değil. Başvuruyu yaptıktan sonra bu konuyu nasıl çözebiliriz? Bir an önce yeri mi belirlememiz gerekiyor yoksa herhangi bir zamanda nasılsa gün aldık diye değişiklik yapabiliyor muyuz?

Düğün.com

Düğün.com
Meral Hanım, Öncellikle tebrik ederiz! Her nikah dairesinin sorduğunuz konudaki politikası farklı. Kimi nikah daireleri nikah memurlarını daireden dışarıya göndermezlerken, kimi nikah daireleri ancak belli yerlere nikah memuru yollayabiliyorlar. En sağlıklı bilgiyi başvuru yapacağınız nikah dairesini arayarak öğrenebilirsiniz.

  Cevapla

Necati Kucukkocak

Düğün Tarihi: 25.12.2013


Merhaba ben bir konu hakkında bilgi almak istiyorum. Şu anda nişanlıyım, nişanlım 20 yaşında ancak nüfus kayıtlarında 2 yaş küçük kaydettirilmiş ve 18 yaşını 15 Mart 2014'de dolduruyor. Haziran ayında düğün planlıyoruz. Nişanlım kendi yaşadığım şehirde değil. Çok uzakta olduğundan dolayı devamlı gidip gelmek maddi manevi iş dolayısıyla problem oluşturuyor. 2014 Şubat ayında kısmetse 10 günlüğüne yanıma gelecek biz o tarihe nikah düşünüyoruz. yaşının tutmaması sebebiyle ailesi nikahımızı onaylıyor ancak ailesinin iş dolayısıyla nikaha gelme imkanı yok. yaşının dolmasına 1 ay kalıyor. Normalde aile onayıyla kalan 1 ay için nikah gerçekleşebiliyor. Bu yüzden O tarihte kayın babamın vekaletnamesi olduğu zaman nikah işlemlerim gerçekleşir mi ? Vekaletname olduğu zaman aile reisi görevini vekalet alan kişi onaylayabilir mi? Şimdiden teşekkür ederim.

Düğün.com

Düğün.com
Necati Bey Selamlar, Nişanlınızın annesi ve babası ile birlikte bulunduğu şehirdeki bir noterden konu ile ilgili muvafakat belgesi alması gerekmektedir. Bu belge ile birlikte nikah kıyılmasında bir sorun çıkmayacaktır. Ancak yine de bir problem çıkmaması adına evlenmeyi planladığınız nikah dairesinden konu ile ilgili tekrar bilgi almanızı öneririz. Sevgilerimizle,

  Cevapla

Neslihan Yiğit

Düğün Tarihi: 13.11.2013


merhabalar ben ağustos ayında nikah salonunda nikah yapacağım.ancak nişanlım da ben de şehir dışında yaşıyoruz.nikah günü için yine de randevu alabiliyor muyuz? yani biz olmadan da ailemizden herhangi biri bizim için nikah salonu için şimdiden yer ayırtabilir mi?

Düğün.com

Düğün.com
Neslihan Hanım, Öncelikle tebrikler! :) Ailenizden bir kişinin sizin için randevu alabilmesi için, nişanlınız ile birlikte sizin veya onun bağlı olduğu evlendirme memurluğundan alacağınız izin belgesini ailenize iletmeniz gerekmektedir.

  Cevapla

ilker kırcı

Düğün Tarihi: 11.11.2013


devlet tarafından verilen krediler dogru mu_? eger gecerli ise nereye ve nasıl başvuru yapmamız gerekiyor?

Düğün.com

Düğün.com
Merhabalar İlker Bey, Evlenecek genç çiftlere maddi imkanları müsait olmamasını ispat etmesi koşulu ile evlilik kredisi adı altında faizsiz bir imkan sağlanması üzerine Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bir çalışma yapıyor. Bu çalışma taslak haline getirilip, Maliye Bakanlığı’na sunulup bütçe alınması sağlanarak onayı alınacak. Sonrasında TCMB’de görüşülüp onaylanıp kanunlaşacak. Uygulamanın bu süreçlerden sonra başlaması bekleniyor.

  Cevapla

tugce korates

Düğün Tarihi: 15.10.2013


9 ağustos 2014 düğün mekanımı tuttum ve orada nikah kıyılsın istiyorum ne zaman başvuru yapmam lazım..

Düğün.com

Düğün.com
Merhabalar Tuğçe Hanım, Nikah memurunu bir an önce arayıp 9 Ağustos tarihini rezerve etmeniz gerekiyor. Nikah memurlarının günleri de çok çabuk dolabiliyor. Kolaylıklar ve şimdiden mutluluklar diliyoruz. :)

  Cevapla

Esra tosun

Düğün Tarihi: 16.09.2013


Merhaba, Ikimiz de londra da yasiyoruz.fakat ben bursali oldugum icin tatile turkiyeye gittigimde bursa evlendirme dairesine basvurdum, saglik raporlarim tam, nikahin nerde olucagini da sordular, belirttim ankara diye.esim bu islemleri ankaraya gittiginde yapacak.henuz yapmadi.nikah icin basvururken beraber basvurmak gerektigini soyluyorlar simdi beraber ankaradan mi basvurmamiz gerekiyor??

Z

Zzz
VEKALET VER

  Cevapla

ferhat sever

Düğün Tarihi: 11.02.2013


ben bir konu hakkında bilginiz var ise cevap almak istiyorum nikahım düğünde olucak ona göre başvuru yapıcam ama nikah memurunu düğüne çağırcağım için 400-500 arası alınan parayı ne zaman alyorlar açıksası 3 ay var ben ne zaman vermem gerekiyor ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhabalar Ferhat Bey, İlk olarak eğer nikah memurunu düğüne çağıracaksanız mutlaka başvuruda bunu belirtmeniz gerekiyor. Ödeme konusunda nikah dairesinden nikah dairesine değişiklik olabilse de genelde başvuru sırasında veya 3-5 gün içerisinde nikah memurunun parasının ödenmesi gerekmekte.

  Cevapla