Nikah Başvurusunda Bunlara Dikkat Edin!

Nikah masasındaki çiftlerin sanki hiçbir sıkıntı yaşamamış, evlilik teklifinden hemen sonra dertsiz tasasız halleriyle nikah salonuna ışınlanmış gibi göründüğü konusunda seninle hemfikiriz. Elbette çiftimiz çok mutlu ancak o nikah masasına gelene dek birçok aşamayı geçtiler. En çok da nikah başvurusu öncesinde telaşlandılar. Çünkü onları bekleyen birçok bürokratik işlem vardı. Haydi gel bu bürokratik işlemlere ve nikah başvurusunun tüm detaylarına birlikte bakalım!

Evlenme teklifi edilip, kız isteme törenini gerçekleştirip söz yüzüğü takıldıktan sonra sıra geliyor evlilik için hazırlıklara. Evlilik hazırlıklarında en büyük öncelik tabii ki nikah başvurusunda. Bu aşamada pek çok çiftin kafasında “Nikah tarihi nasıl alınır?”, “Nikah başvurusu nasıl yapılır?” ve “Evlilik için gerekli belgeler nelerdir?” gibi sorular dönüp durur. Merak etme, tüm bunların cevabını bulup, hızlıca hazırlıklara başlamana yardımcı olacak bir rehber hazırladık.

Nikah İçin Gerekli Evraklar

Her başvuruda olduğu gibi nikah için yapacağın başvuruda da çeşitli evraklara ihtiyacın var. Evrak toplamak söz konusunu olduğunda genellikle herkes biraz gerilir. Ancak endişelenmene gerek yok. Planlı bir şekilde ilerlersen rahatça bu evrakları toplayabilirsin.

Evlilik başvurusu için tamamlaman gereken evraklar:

  • Fotoğraflı Nüfus Cüzdanı Aslı ve Fotokopileri
  • Vesikalık Fotoğraf
  • Resmi Veya Özel Sağlık Kurum ve Kuruluşundan Alınmış Sağlık Raporu
  • Nüfus Kayıt Örneği
  • İkametgah Belgesi
  • Evlenme Ehliyet Belgesi
  • İki Örnek Olarak Düzenlenen Evlenme Beyannamesi

Nikah Başvurusu İçin Nüfus Cüzdanı ve Fotoğraf

Her belediye aynı belgeleri istese de ihtiyacın olacak nüfus cüzdanı fotokopisi ve vesikalık fotoğraf sayısı belediyeden belediyeye fark gösterebilir. Nikah başvurusu yapacağın belediyenin internet sitesine girip bu sayıyı kolaylıkla öğrenebilirsin. Türkiye’de doğup büyüyen herkes gibi bugüne dek bol bol kimlik fotokopisi ve vesikalık fotoğraf çektirdiğini varsayarak, bu konuda sadece iki minik hatırlatma yapmayı yeterli görüyoruz. Nüfus cüzdanında TC Kimlik numaran yoksa ve/ya cüzdanın çok yıpranmışsa başvuru için uygun değildir. Fotoğrafa gelince; vesikalık deyip geçme, o fotoğraflar evlilik cüzdanına yapıştırılacak. Çoluk çocuk, torun torba o fotoğrafı görecek. O yüzden harika bir fotoğraf çektirdiğinden emin olursan yıllarca rahat edersin.

ffmujttzptff3the - nikah başvurusunda bunlara dikkat edin!

Nikah İçin Sağlık Raporunu Nereden Almalı?

Nikah başvurusunda kullanacağın sağlık raporunu resmi ya da özel sağlık kurum ve kuruluşlarından alabilirsin. Sağlık raporu için hastaneye başvurduğunda hem senin hem de müstakbel eşinin kan tahlili yapılır ve akciğer röntgeni çekilir. Böylece evlenmeye engel bir hastalığınızın olup olmadığı anlaşılır. Akciğer röntgeni ile verem hastalığının; kan tahlili ile hepatit, Akdeniz anemisi, frengi ve AIDS gibi hastalıkların tetkiki yapılır. Kan tahlili sonucunda çiftlerin kan uyuşmazlığının olup olmadığı da ortaya çıkar. Bu şekilde olası kan uyuşmazlığı durumundan ilk andan itibaren haberdar olursun ve doğacak çocuklarınız için gerekli önlemleri alabilirsin. Resmi nikah için gerekli olan sağlık raporunda en önemli adım, raporunu aile hekimine imzalatmaktır. Bu yüzden raporunu aldıktan sonra aile hekimine imzalatmayı asla unutmamalısın.

Nikah İçin Nüfus Kayıt Örneği ve İkametgah Nereden Alınmalı?

Nüfus kayıt örneği ve ikametgah, nikah başvurusu yapmak için ihtiyacın olan evraklardan. Bu belgelerin temini için iki şansın var; biri E-Devlet sistemi diğeri ise bağlı olduğun nüfus müdürlüğüne gitmek. E-Devlet sistemine giriş yapıp belgelerini alabilmen için bir şifreye ihtiyacın var. Eğer şifreni daha önce almadıysan gidip büyük bir PTT şubesinden alabilirsin. Hali hazırda bir şifren yoksa PTT’ye gitmek yerine bağlı olduğun nüfus müdürlüğüne gitmeni öneriyoruz. Çünkü burada hem nüfus kayıt örneğini ve ikametgahını hem de bir diğer evrak olan evlenme ehliyet belgeni alabilirsin.

Evlenme Ehliyet Belgesi Nedir ve Nereden Alınır?

Evlenme ehliyet belgesi, evlenmeye dair herhangi bir engele sahip olmadığını gösteren bir evraktır. Sağlık raporunuzu aldıktan sonra hem sen hem de eşin bağlı olduğunuz nüfus müdürlüğüne giderek evlenme ehliyet belgenizi alabilirsiniz. Unutma evlilik ehliyet belgenin geçerlilik süresi 6 aydır. Bu yüzden altı ay içinde başvuru yapmalısın. Evlenme ehliyeti hakkında daha detaylı bilgi isterseniz "Evlenme İzin Belgesi"makalemize göz atabilirsiniz.

Evlenme Beyannamesi Nereden Alınır?

Gerekli tüm evraklarını topladıktan sonra en son alman gereken belgeye yani evlenme beyannamesine geliyor sıra. Evlenmek istediğin belediyeye giderek evlenme beyannamesini temin edebilirsin. Belediye görevlileri iki örnek olarak başvuru esnasında senin için bu belgeyi düzenleyecek.

szmr66srs8xbsua8 - nikah başvurusunda bunlara dikkat edin!

Nikah Tarihi Alma İşlemleri Nasıl Olur?

Evlenme Beyannamen dahil tüm evraklarını topladıktan sonra 6 ay içinde müstakbel eşinin ya da senin ikamet ettiğiniz ilçedeki evlendirme dairesine başvuruda bulunabilirsiniz. Unutma; nikah dairesine gitmeden önce telefonla nikah işlemleri nasıl yapılır ve nikah işlem ücreti ne kadardır konularını öğrenmende fayda var. Böylece sadece beyannameni ve ücretini teslim ettikten sonra gün sorgulaması yaparak nikah tarihini hızlı ve sorunsuzca yapabilirsin.

Nikah İşlemleri Kaç Gün Sürer?

Nikah başvurusu yapacak çiftlerin kafasındaki bir diğer soru ise işlemlerin kaç gün süreceğidir. Eğer normal bir nikah istiyorsan evlenmek istediğin tarihten en az bir ay önce gidip nikah başvurunu yapıp işlemlere başlamalısın. Yıldırım nikahı yapmayı planlıyorsan, nikahının kıyılacağı günden bir gün önce gidip işlemlerini başlatmalısın.

Nikah İşlemleri Ücreti Ne Kadardır?

Nikah işlem ücretleri; belediye, nikah salonunda iç nikah, düğün mekanınızda dış nikah, hafta içi ya da hafta sonu gibi çeşitli faktörlere göre farklılık gösterebiliyor. Hafta içinde gerçekleşen iç nikahlar ortalama 250-300TL civarı, dış nikahlar ise ortalama 400-600TL civarı; hafta sonu ve tatillerde gerçekleşen iç nikahlar 400-600TL civarı, dış nikahlar ise ortalama 550-700TL civarında ücretlere sahip. Bu ücretler genellikle hizmet ve evlilik cüzdanı bedelini de kapsar. Kesin ve net ücretleri başvuru yapacağınız belediyenin internet sitesinden bakarak ya da telefon ederek öğrenebilirsiniz.

Hemen Evlenmek İsteyenlere: Yıldırım Nikahı

Çok romantik bulduğun için ya da tamamen mecburiyetten daha hızlı bir nikaha ihtiyaç duyabilirsin. İşte böyle durumlarda devreye yıldırım nikahı giriyor. Eğer böyle bir nikah kıydırmak istiyorsan normal süreçteki hazırladığın aynı evrakları hazırlamak ve belediyeye başvurmak zorundasın. Yıldırım nikahı için gerekli evraklar ile belediyeden alacağın beyannameyi evlendirme dairesine götürerek 2 gün içerisinde evlenebilirsin. Yıldırım nikahı ücreti konusunda evlenmek istediğin belediyeyi arayarak bilgi edinebilirsin.

vca90seq4ceold27 - nikah başvurusunda bunlara dikkat edin!

Evlilik Başvurusunun Kabul Edilmediği Durumlar

Evlilik başvurunda hiçbir sıkıntı çıkmamasını temenni ediyoruz. Ancak evlilik başvurularının kabul edilmediği bazı durumlar da var. Bilmen gerekenleri senin için sıraladım.

  • Sağlık raporun olmazsa evlilik başvurun kabul edilmez. Çiftlerden birinde verem, bel soğukluğu, cüzzam veya akıl hastalığı bulgusuna rastlanırsa evlilik gerçekleşemez. Verem, Hepatit C ve Hepatit B hastalıklarıyla karşılaşılması durumunda verem hastalığı olan taraf tedavi edilir. 6 ay sonra tedavi sonuç vermişse evlilik gerçekleşebilir. Hepatit B ve C söz konusu ise sağlıklı tarafa aşı yapılır. 1 ay sonra aşının sonuç verip vermediği incelenir. Sonuç olumlu ise evlilik başvurusu yapılabilir.
  • Çiftlerden biri veya her ikisi 17 yaşını geçmiş ama 18 yaşını doldurmamış ise yasal temsilcisinin izni olmadan, 16 yaşını doldurmuş kişiler olağanüstü durumlarda hakimlerin izni olmadıkça, 15 yaşını doldurmamış kişiler kesinlikle evlenemezler.
  • Eşini kaybetmiş ya da boşanmış kadınlar, 300 günlük iddet yani bekleme süresi dolmadan evlenemezler.

Evet, evlilik teklifinden aile cüzdanına giden bürokratik yolda bizim rehberliğimiz burada sona eriyor. Aklına takılanlar cevaplanmadıysa ya da eklemek istediğin şeyler varsa bizimle paylaşabilirsin.

Şehrindeki 25 Evlendirme Dairesi Düğün.com’da!

Ücretsiz Fiyat Teklifi Almak İçin Hemen Tıkla!
Bu makale Cemre Sena Baykara tarafından yazılmıştır.

Yorumlar (287)

+ Yorum Yaz

Yorumunuz başarıyla alınmıştır, editörlerimizin onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.

FS Ferhat Sever

ben bir konu hakkında bilginiz var ise cevap almak istiyorum nikahım düğünde olucak ona göre başvuru yapıcam ama nikah memurunu düğüne çağırcağım için 400-500 arası alınan parayı ne zaman alyorlar açıksası 3 ay var ben ne zaman vermem gerekiyor ?

D Düğün.com

Merhabalar Ferhat Bey, İlk olarak eğer nikah memurunu düğüne çağıracaksanız mutlaka başvuruda bunu belirtmeniz gerekiyor. Ödeme konusunda nikah dairesinden nikah dairesine değişiklik olabilse de genelde başvuru sırasında veya 3-5 gün içerisinde nikah memurunun parasının ödenmesi gerekmekte.

ET Esra Tosun

Merhaba, Ikimiz de londra da yasiyoruz.fakat ben bursali oldugum icin tatile turkiyeye gittigimde bursa evlendirme dairesine basvurdum, saglik raporlarim tam, nikahin nerde olucagini da sordular, belirttim ankara diye.esim bu islemleri ankaraya gittiginde yapacak.henuz yapmadi.nikah icin basvururken beraber basvurmak gerektigini soyluyorlar simdi beraber ankaradan mi basvurmamiz gerekiyor??

TK Tugce Korates

9 ağustos 2014 düğün mekanımı tuttum ve orada nikah kıyılsın istiyorum ne zaman başvuru yapmam lazım..

D Düğün.com

Merhabalar Tuğçe Hanım, Nikah memurunu bir an önce arayıp 9 Ağustos tarihini rezerve etmeniz gerekiyor. Nikah memurlarının günleri de çok çabuk dolabiliyor. Kolaylıklar ve şimdiden mutluluklar diliyoruz. :)

IK Ilker Kırcı

devlet tarafından verilen krediler dogru mu_? eger gecerli ise nereye ve nasıl başvuru yapmamız gerekiyor?

D Düğün.com

Merhabalar İlker Bey, Evlenecek genç çiftlere maddi imkanları müsait olmamasını ispat etmesi koşulu ile evlilik kredisi adı altında faizsiz bir imkan sağlanması üzerine Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bir çalışma yapıyor. Bu çalışma taslak haline getirilip, Maliye Bakanlığı’na sunulup bütçe alınması sağlanarak onayı alınacak. Sonrasında TCMB’de görüşülüp onaylanıp kanunlaşacak. Uygulamanın bu süreçlerden sonra başlaması bekleniyor.

NY Neslihan Yiğit

merhabalar ben ağustos ayında nikah salonunda nikah yapacağım.ancak nişanlım da ben de şehir dışında yaşıyoruz.nikah günü için yine de randevu alabiliyor muyuz? yani biz olmadan da ailemizden herhangi biri bizim için nikah salonu için şimdiden yer ayırtabilir mi?

D Düğün.com

Neslihan Hanım, Öncelikle tebrikler! :) Ailenizden bir kişinin sizin için randevu alabilmesi için, nişanlınız ile birlikte sizin veya onun bağlı olduğu evlendirme memurluğundan alacağınız izin belgesini ailenize iletmeniz gerekmektedir.

NK Necati Kucukkocak

Merhaba ben bir konu hakkında bilgi almak istiyorum. Şu anda nişanlıyım, nişanlım 20 yaşında ancak nüfus kayıtlarında 2 yaş küçük kaydettirilmiş ve 18 yaşını 15 Mart 2014'de dolduruyor. Haziran ayında düğün planlıyoruz. Nişanlım kendi yaşadığım şehirde değil. Çok uzakta olduğundan dolayı devamlı gidip gelmek maddi manevi iş dolayısıyla problem oluşturuyor. 2014 Şubat ayında kısmetse 10 günlüğüne yanıma gelecek biz o tarihe nikah düşünüyoruz. yaşının tutmaması sebebiyle ailesi nikahımızı onaylıyor ancak ailesinin iş dolayısıyla nikaha gelme imkanı yok. yaşının dolmasına 1 ay kalıyor. Normalde aile onayıyla kalan 1 ay için nikah gerçekleşebiliyor. Bu yüzden O tarihte kayın babamın vekaletnamesi olduğu zaman nikah işlemlerim gerçekleşir mi ? Vekaletname olduğu zaman aile reisi görevini vekalet alan kişi onaylayabilir mi? Şimdiden teşekkür ederim.

D Düğün.com

Necati Bey Selamlar, Nişanlınızın annesi ve babası ile birlikte bulunduğu şehirdeki bir noterden konu ile ilgili muvafakat belgesi alması gerekmektedir. Bu belge ile birlikte nikah kıyılmasında bir sorun çıkmayacaktır. Ancak yine de bir problem çıkmaması adına evlenmeyi planladığınız nikah dairesinden konu ile ilgili tekrar bilgi almanızı öneririz. Sevgilerimizle,

MD Meral Dericiler

Merhaba, Ben nikah için başvuru yapacağım. Nişanlımın veya benim ikamet ettiğim ilçe belediyesinden tarih alacağız. Tarihimiz de belli. Fakat biz nikah memurunu düğüne çağırmak istiyoruz. Düğün yerimiz de henüz belli değil. Başvuruyu yaptıktan sonra bu konuyu nasıl çözebiliriz? Bir an önce yeri mi belirlememiz gerekiyor yoksa herhangi bir zamanda nasılsa gün aldık diye değişiklik yapabiliyor muyuz?

D Düğün.com

Meral Hanım, Öncellikle tebrik ederiz! Her nikah dairesinin sorduğunuz konudaki politikası farklı. Kimi nikah daireleri nikah memurlarını daireden dışarıya göndermezlerken, kimi nikah daireleri ancak belli yerlere nikah memuru yollayabiliyorlar. En sağlıklı bilgiyi başvuru yapacağınız nikah dairesini arayarak öğrenebilirsiniz.

YA Yusra Aydın

Merhaba , Bizimde düğünümüz 16 haziran da olacak inşallah . Ankara'da yaşıyoruz fakat düğünümüz Konya'da yapılacak. Henüz nikah dairesine başvuru yapmadık . Çok mu geç kaldık acaba ? Bide bu işlemler 2 günde falan halledilebilir mi? uzun süreli gitmek iş yüzünden zor oluyor .

D Düğün.com

Merhaba Yusra Hanım, Başvuru öncesi hazırlamanız gereken belgeler için zamana ihtiyacınız olabilir. Evraklarınızı tamamladıktan sonra başvurunuzun tamamlanma süresi, istediğiniz tarihte nikah salonunun uygunluğuna göre değişebilir. Örneğin, istediğiniz tarih için nikah salonu uygun değilse, başka bir salon aramanız gerekebilir. Bu nedenle, başvuru işlemlerini mümkün olduğunca erken tamamlamanızı öneririz. Şimdiden kolaylıklar ve mutluluklar dileriz. :)

NC Necla Celik

Merhabalar, 3 Ağustos için mekan ayarladık ama nikah işlemini tamamlayanıyoruz. Bağlı olduğum belediyeye ilk başvuruyu yaptık ancak belgeleri tamamlamamıza rağmen evlendirme dairesinde nikah memurunun salona gelmesi başvurusunu yapamıyoruz çünkü nişanlım başka bir şehirde ve gelmek için bir izin daha alamıyor. Son imzada benimle bulunması şartmış ama geç kalmak istemiyoruz. Acaba başka bir yol bulamaz mıyız?

BD Bahar Deniz

bn nikah gunumu aldım ama saatini degiştirmek istyrm napmm gerek yardmcı olur musunz

AS Ayse Simsek

Merhaba, 10 agustos 2014 tarihinde dugun salonumuzda nikah kiydirmak istiyoruz nisanlimla. Secimler var o gun, nikah kiymamiz mumkunmu?? Tesekkur ederim.

N Nur

Merhaba benim sorum şu olucak nikah gunu aldik fakat tarihi degistirme sansimiz olur mu yardiminiz icin tesekkurler

ÇT Çağla Tanrıverdi

MERHABALAR; RESMİ NİKAH YAPILDIKTAN 1.5 AY SONRA DÜĞÜN YAPILACAK, BU DURUMDA DÜĞÜNE FORMALİTEDEN MEMUR GELİYOR MU BİLGİSİ OLAN VARMI

Ebru Çelik

merhabalar, 2015 mart ayında nikah tarihi almak istiyoruz. 2015'e sarktığı için ocak ayında başvuruların başladığını söyleyenler var, doğru mudur? doğruysa o vakte kadar dolmaz mı acaba, biz nikahı salonu tutup kıylmasını istiyorduk.

SE Sumeyye Erturk

Merhaba. Nikah gunu almak istyrz ama basvuru belgelerini daha sonradan toparlayabiliyor muyuz? Yani once gun alip daha sonra evraklari teslim edebiliyor muyuz? Ayrica nisanlim farkli bir ilde. Saglik raporunu ayni anda ayni saglik ocagindan mi almamiz gerekiyor? O kendi bulundugu ilden alsa oluyor mu?

BKA Bartuğ Kemal Akgül

Merhaba, Nikah için bir tarih belirledik ancak belediyeye başvurunun 6 ay öncesinden itibaren yapılabileceği söylendi. Belediye tarafından istenen sağlık raporu ve testlerini başvurudan evvel kendimiz yaptırıp götürmemiz mi gerekiyor yoksa başvuru sonrasında bir onay verilip sağlık raporu alabilirsiniz mi deniyor? Gerekli tüm belgeleri hiç belediyeye uğramadan önceden alıp, direk olarak nikah günü almaya gidebiliyor muyuz?

Esra Çubuk

Öncelikle merhabalar... biz düğün salonunu 5 eylül 2015 ićin tuttuk fakat nişanlım 19 aralık 2014 te askere gidecek nikah için tarihi en erken ne zaman alabiliriz bu arada nikahı düğün salonunda değil bi kaç hafta öncesinden nikah salonunda istiyoruz ... şimdiden teşekkür ederim

D Düğün.com

Merhabalar Esra Çubuk, 5 Eylül için salon tuttuysanız ve tahminen ağustos sonu eylül başı gibi nikah yapacaksanız istediğiniz nikah tarihinden en fazla 6 ay önce başvuru yapıp tarih alabilirsiniz. Çünkü 6 ay bir günden fazla bir zaman olduğunda bile işlem yapmıyorlar. İstediğiniz tarihten 6 ay geri giderek başvuru tarihinizi belirleyebilirsiniz. Şimdiden mutluluklar...

İY İlke Yıldırım

Güzel

M Mavinin.nili

Merhaba. Biz eylül 17 de nişanlımla nikag kıydık benim ikamet ettiğim sehirde . ve dugunu nisan ayinda yapmak istiyoruz. Ancak tekrar nikah yapamayacagimizi yasal olarak yasak oldugunu soylediler. Yani brnim dugunume ki bu dugunu sade bi nikah olarak dusunmustum, nikah memuru gelmeyecekmis. Nikah memursuz dugunmu olur. Bu ne sacma biseydir. Bu yasayı yetkili merciilere sikayet etmek istiyorum. Nasil yapabilirim ?

CA Cansu Akdağ

Merhaba, ben eylül ayında evlenmeyi düşünüyoruz ancak nikahı nikah dairesinde kıyıp düğünü farklı yerde yapmayı planlıyoruz.Nikah tarihini ancak mart ayında alabiliyoruz,düğün yerini şimdi ayarlamamız gerek yoksa yer kalmayacak.İkisinin tarihi uyuşmazsa ne yapacağız nasıl bir yol izlemeliyiz ? Cansu Akdağ

D Düğün.com

Merhaba Cansu Hanım, Eylül ayında nikah yapacaksanız zaten nikah işlemleri için 6 ay öncesinden başvuru yapıp tercih ettiğiniz tarihi alabilirsiniz. Düğün mekanınızı mutlaka ayarlayın çünkü düğün mekanınında istediğiniz güne yer bulamamanız, nikah günü alamamanızdan daha yüksek bir ihtimal. 6 ay öncesinden nikah dairesine gidip düğün mekanı ile anlaştığınız tarihe gün isteyebilirsiniz. Eğer 6 ay önce hemen giderseniz istediğiniz günü kolaylıkla alabilirsiniz. Bir aksilik olması ve farklı günlere denk gelmesi durumunda ise düğün mekanında formaliteden bir nikah merasimi yapabilirsiniz. Bunun için çoğu çift hitabet gücü yüksek bir yakınından ya da düğün mekanının önerdiği birinden yardım alıyor. Şimdiden her şeyin yolunda gitmesi dileğiyle...

D D.rec

Merhaba , ben nikahi subat ayinda yapmak istiyorum ancak dugun nisan da olacak . Dugune tekrardan gelebiliyor mu nikah memuru ? Tekrar basvuru mu yapmak gerekiyor ? Yardimci olabilir misiniz?

EO Elif Oğuz

merhaba, nikahı özür grubu atamaları nedeniyle ocakta yapmayı düşünüyoruz ama ailem nikah memurunun kesinlikle düğüne de gelmesini istiyor ve düğün haziranda. Haziranda formalite bile olsa memurun gelmesi mümkün mü acaba? acil cevap verirseniz çok memnun olurum

D Düğün.com

Merhaba Elif Hanım, Bir defa nikah işlemi tamamlandıktan sonra bir daha formalite dahi olsa bir nikah memurunun düğününüze gelmesi resmi olarak mümkün değil. Resmi nikah işlemi yalnızca bir defa gerçekleştiriliyor. Fakat bu konuda sorun yaşayan diğer çiftler gibi siz de dilerseniz çevrenizde hitabet yeteneği güçlü bir yakınınızla ya da düğün mekanının önerdiği biriyle anlaşarak düğün günü formaliteden bir nikah merasimi gerçekleştirebilirsiniz.

Emre Şahin

Merhabalar. 2015 Agustos ayı içerisinde nikahımı kıydırmak istiyorum.istenilen tüm evrakları tamamlayıp başvuru yapsam şimdiden başvurumu kabul ederler mi? İlginize şimdiden teşşekür ederim.

D Düğün.com

Merhaba Emre Bey, 2015 Ağustos ayı içerisinde evlenmek istiyorsanız tam 6 ay öncesinde başvuru yapmaya başlayabilirsiniz. İstediğiniz tarihten en fazla 6 ay önce başvuru yapabilirsiniz. İstediğiniz nikah tarihine 6 ay 1 gün bile olsa tarih vermeyeceklerdir. Yani şuan gitmeniz durumunda işlem yapmazlar. Şimdiden mutluluklar dileriz...

CA Ceylan Akgül

merhabalar ben yılbaşı günü nikah yapmak istiyorum yani illa yılbaşı günü yapmak istiyorum şuan oturduğum ilde eğer bu tarihe bulamazsam başka bir şehirde nikah yapmamız mümkün mü acaba ?

S S.şahin

Öncelikle herkese selamlar. Bir nikah memuru olarak bi kac duzeltme yapmak isterim. Nikah islemleri her belediye de farkli yürür, ucretlerde her belediye de farklidir. Belediye meclisi toplanip ucrete karar verir. 6 ay icine gun verilmesi tamamen resmi evraklarin 6 ay gecerli olmasi ile ilgilidir. Yani saglik raporunuzla nikah gununuz 6 ay olabilir. Bu konuda nikah memurunun tasarrufunda olup 3 aya gunde verebilir. Nikah salonuna memur gelmek zorunda degildir, zaten gelen talep karsisinda saat 20:00 de tek bir salonda olabileceginden gun icinde en fazla 4-5 salona gidebilir. Ayni gune 10 kisi isterse GIDEMEZ. Nikah memuru nikahinizi kiymak zorundadir ama kendi istediği yerde, sizin degil. Bunu iyi bilmek gerekir. Kanun bu sekildedir. Nikah memuru para alirmi? Eger belediye arac ve mesai vermiyorsa tabi ki alacaktir. Vatandasin keyfi için ( düğün salonunda nikah keyfidir) 2200-3000 tl lik maaşı yollarda harcamak akıl isi degildir. Bazi belediyelerde para almak serbest olup, bazilarinda yasaktir. Eksik bir konu gorursem yazmaya devam ederim.

AY Ayça Yalçın

İyi günler bana yardımcı olabilirmisiniz eşim ceza evinde resmi nikahımızı kıymak için ne yapmam lazım

DY Derya Yildirim

Merhaba dugun tarihim 6 eylul bizde dugun salonunda nikah istiyoruz bunun icin nezaman evrak teslimi yapmaliyiz basvurulara nezaman baslamaliyiz

D Düğün.com

Derya Hanım, 6 Mart itibariyle evraklarınızı temin edip, başvurursanız işlem yaptırabilirsiniz. Bunun sebebi evraklarınızın güncel olması ve son 6 ayda oluşturulması gerekliliğidir. Mutluluklar...

CK Cigdem Kirkinci

Şubat 16 da nikahin gerçekleşmesini istiyoruz en erken ne zaman işlemleri yapmamız gerekiyor

D D.tosun

Merhabalar, Yurtdışında çalışıyorum. İznime Mayıs 15'te çıkacağım. İznimde evlenmeyi planlıyorum. Evleneceğim kadın İstanbulda yaşıyor. İznimin kısa olması nedeniyle işlemleri önceden başlatıp başlatamayacağımızı merak ediyorum. Ben Türkiye'ye gitmeden kendi evraklarımı konsolosluk aracılığıyla tamamlayıp kız arkadaşıma vekalet verip bu işlemler önceden başlayabilir mi? önceden gün alabilme imkanımız varmı? yoksa illa ikimizinde yanyana olup mu müracat etmemiz gerekiyor?

BS Buse Salman

Merhabalar biz yıldırım nikahı ile evlenmek istiyoruz yapmamız gereken nedir

BK Bilal Karakuş

Bizim 30 agustosta düğünüz resmi tatil olan bi gun nikahimmizin 30 agustista dugun salonunda olmasini istiyoruz bu tahite nikah memurlari gorev yaparmi yani 30 agustosta nikah kiyilirmi yardimci olurmusunuz?

Pınar Şahin

Resmi nikah yaptıktan sonra düğün salonunda daha show amaçlı nikahın herhangi bir sakıncası bulunmamaktadır değil mi?

MD Melis Demir

merhaba, 2015 ağustos ayında nikah düşünüyorum.12 şubat itibariyle sağlık raporumu alıp martta başvuru yapacağım ama sağlık raporunun geçerlilik süresi 6 ay. başvuru esnasında güncel olması yeterli mi yoksa nikah tarihinde mi sağlık raporunun güncel olması gerekiyor. Bilgi verirseniz memnun olurum.

KK Kader Kaykuruz

merhabalar düğünüm 26 nisan olucak nikah işlemlerine ne zaman başlamalıyız. nişanlımla ayrı şehirlerdeyiz evrakları burdan hazırlayıp nişanlıma gönderebilirmiyim

Betül Çalış

merhaba 4ekimde düğünüm olcak ne zaman nikah tarihini alablirşm daha erken mi ? Yardımcı olursanz sevinrm simdiden tesekkurler

AK Ali Keser

Merhaba işlemlerin hepsini nişanlımın kütüğünün bağlı olduğu il de gerçekleştirmek istiyoruz ancak nikahı erkek tarafının olduğu başka bir ilde kıydıracağız. Bu işlemleri yaptıktan sonra toplanan belgelerin çiftlerden birinin götürmesi şart mı? Kargoyla göndersek bizim adımıza başkası teslim etse olur mu?

HS Huriye Soylu

Merhabalar efendim.. Ben Şanlıurfa'da öğretmenim.nişanlım istabbul'da asker. Düğünümüz ağustosta ama ağustos atamasında eş durumu yapabilmemiz için nikah işlemlerini ağustostan önce tamamlamamız gerekiyor. Eşimin İkametgahı Konya'da.Benimkisi Karaman.. Nikah başvurusunu birlikte yapmak zorunlu mu? Ben yapamaz mıyım? Veya eşimin ailesinden biri yapamaz mı? Eşim nikah zamanı izin kullanmayı düşünüyor birde başvuru için izin kullanırsa askerliği uzayacak ve özel sektörde çalıştığı için benim eş durumundan faydalanma durumum olamayacak.Ne yapmamız gerekiyor?

B Bilge

Merhaba dugunumuz Ağustos ayinda h.içi Perşembe günü olacak ve nikahimiz düğün yerinde kiyilacak .Nikah saatinin saat 20:00 demi 20:30 damı olması daha doğru olur ,yardımcı olur musunuz ?

Ismail Şahin

merhabalar benim düğünüm 9 agustosta nişanlımla doğuda görev yapıyoruz ve ikametgahımızda doğuda ama eskişehirde düğünümüzde nikah kıyılmasını istiyoruz.1 sorum hafta sonuda nikah memuru salona gelebilirmi2. görev yaptıgımızyerde ne tür işlemler yaptırmalıyız şimdiden teşekkürler

ÖE Özlem Erdoğan

Merhaba ben ve nişanlım farklı illerde ikamet ediyoruz. Her iki taraftada düğün olacak. Yalnız benim bulunduğum yerde nikah kıyılacak. Nişanlımın bulunduğu yerde ikamet edeceğiz. Nikahlandığımız yer ikamet edeceğimiz yere göre ne kadar önemli ??? Yani yaşayacağımız yerde mi nikah kıydırmamız gerekiyor ? Teşekkürler

AG Ayhan Güçlü

Mrb biz bütün evraklarimi hazirladik ve nikah günü nü aldik geriye sadece oraya gidip bi imzamı aticaz yoksa başka herhangi bir işlem yapiliyormu yapiliyorsa neler

MZ Merve Zafer

merhabalar.. Benimde nikahim 30 agusyosta salonda kiyilacak fakat ben baska bi sehre gidecegim.nikah islemlerinde istenilen belgeleri kendi memleketimde yapsam oluyormu yani saglik raporu ws. yoksa nikahimin olacagi ve sozlumun bulundugu sehirde mi hazirlamam gerekir?

EG Esra Gerem

merhabalar ben bir soru sormak istiyroum ocak ayı gibi başvrumuzu yaptık nikah için mayıs ayının 20 sine gün aldık benim memleketim kırıkkale de fakat şimdi ikamet ettiğim il olan şanlıurfa ya nisan ayına değiştirmek istiyorum böyle bir şey mümkün olabilir mi acaba

MD Merve Dınc

benım nısanlım baska bır sehırde yasıyor bende ıstanbulda ıkamet edıyorum 29 agustosda dugunumuz var nıkahımızın salonda kıyılmasını ıstıyoruz nıkah daıresıne basvuru yapmıs cıft olarak gelmenız gereklı denılmıs bu sartmıdır ben ısım dolayısıyla gıdemıyorum

BK Burcu Kucuk

Merhabalar biz nisanlimla gecen ay 18 nisana nikah gunu aldik dugunumuzde 2 mayısta fakat bazı aksiliklerden dolayı dugun gününe cekmek istiyoruz 18 nisanada 3 gün kaldi 2 mayısa degistirmemiz mümkün mu

HU Hayriye Uçakan

mrb ben bugun kan ve film çektirdim sonuçalrı ertesi gün alıncak ama kimliğimi değiştirmedim sizce değiştirmem gerekiyor mu

SK Sevda Karataş

Benim nişanlım izmirde oturuyo bende istanbulda ben oraya gıdemiyorm nişanlım istanbulda yapalım dedım istanbulda bilirmiyiz nikahımızı bi sorun olmadan

YY Yakup Yilmaz

Mrb ikametkah baska ilcede biz baska bir ilcede nikah yapabilirmiyiz teskler

DD Dilara Dagli

Merhaba, ben almanyada yasiyorum, müstakbel esimde bursada.. yalniz nikah dügün vs islemleri ortak en uygun istanbulda yapmak istiyoruz.. nkah dairesi oturdugunuz semtinkine gidin yaziyor heryerde… farkli bir yerde örnegin istanbul gibi yapmak mümkünmüdür acaba? Tskler

G Gökçen

Merhabalar, Nişanlım ve ben şehir dışında yaşıyoruz, farklı bir ilde evleneceğiz. Biz oturduğumuz şehirden nikah başvurusu yaptığımızda başka bir ile taşıyabiliyor muyuz bu başvuruyu acaba? Yoksa ailemizin mi işlemleri yapması gerekiyor?

D Dicle

Merhabalar, ben yurtdisinda yasiyorum ve eylül´de nisanlimla nikah kiymak istiyoruz. TC kimligim var, yalniz sorum su: saglik raporunu vs, yasadigim ülke´de cikartip türkiye´ye getirebiliyormuyum? Ve nikah tarihi alindiginda, nisanlimin da benim de bizzat beraber mi gidip almamiz gerekiyor? Son olarak, eylül basinda ve istanbul´da; nikah tarihini istedigimiz tarihe mümkün olabildigi kadar denk getirmek istiyorsak eger, ne kadar zaman önce basvuru yapmamiz gerekiyor? Yorum ve cevaplariniz icin simdiden cok tesekkürler.

MY Merve Yiğen

Merhaba. Hafta sonu nikah kıydırabiliyomuyuz?

TG Taner Güzel

11 ekimde düğünüm var ne zaman nikah günü almam gerekiyor

D Düğün.com

Merhaba Taner Bey, Nikah işlemleriniz için en fazla 6 ay öncesinden başvurunuzu yapabilirsiniz. Evraklarınız güncel olmalı ve son 6 içinde oluşturulmuş olmalıdır. 11 Ekim için, bugünlerde başvuru yapabilirsiniz. Mutluluklar.

Eda Çabuk

Merhaba, Nikah başvurusunda bulunduk. Yasal olarak yatırmamız gereken ücreti de yatırdık. Fakat nikah memuru salona geldiğinde ek ücret aldığını bildirdi. Ben zaten yasal olan parayı yatırdım. Ek ücret istemesi yasal mı?

AY Ahmet Yılmaz

25 temmuz 2015 cumartesi günü düğünüm olacak. Nikahı düğün salonunda kıydırmak istiyoruz. Biz daha evrakları toplamaya başlamadık. Acaba 25 temmuz tarihinde nikah günü alabilirmiyiz eğer belgeleri bir kaç gün içinde toparlarsak? Şimdiden teşekkür ederim

SY Serdar Yılmaz

Merhaba benim düğünüm 29 Ağustosda nikah memurları boş olamadığı için nikahı salonda kıyamıyoruz bizde özel bir gün olsun diye Nişaşandığımız gün koymak istiyoruz Haziran Ayında Düğün günü ile arada iki ay var bu normal midir ?

Betül Öztürk

Merhabalar biz nikah müracaatımızı yaptık 1 temmuz a gün aldık. Fakat müracaat ettiğimiz yer valilik fakat salonunu beğenmedik evraklarımızı alıp belediyede yaptırabilirmiyiz ?

AG Alaettin Gündüz

gülmedik başa gül taksan yine gülmez

MK Mehmet Kuru

Merhaba. NİKAH için özel bulduğumuz gün PAZARTESİ gününe denk geliyor DÜĞÜN günümüzü PAZAR günü yapacağız. Acaba PAZAR günü akşamı yapacağımız DÜĞÜNE nikah memurunu çağırsak tarih olarak PAZARTESİ gününü yazarmı. Yada pazar tatil günü olduğundan bu işlemin tarihi pazartesi günkü tarihmi oluyor normal şartlarda?

MK Mehmet Kuru

Merhaba. NİKAH için özel bulduğumuz gün PAZARTESİ gününe denk geliyor DÜĞÜN günümüzü PAZAR günü yapacağız. Acaba PAZAR günü akşamı yapacağımız DÜĞÜNE nikah memurunu çağırsak tarih olarak PAZARTESİ gününü yazarmı. Yada pazar tatil günü olduğundan bu işlemin tarihi pazartesi günkü tarihmi oluyor normal şartlarda?

EA Esra Aydın

Düğün salonunda nikah kıydırmak için para yatırmamızı istediler 3 ay geçti yatrmadık şimdi yatrsak olurmu nereye yatıyo Tşkkrlr.

MO Mahmut Oktar

Ben daha nikah tarihi almadım. ağustos ayına alabilir miyim gün istanbulda oturuyorumda.

MBY Mehmet Baki Yuregli

3ay sonra dügün var dügün me bir ay kal tarihi albilirmi

DI Dicle Ilze

Merhabalar, Nisanlimla ben temmuz sonlarina dogru nikah islemlerine baslayip, en gec agustos baslarinda eylül icin Istanbul´da nikah tarihi almak istiyoruz. Bu acaba mümkünmüdür? Yildirim nikahi olacak, ve bir ay öncesinden tarih bulunur diye düsündük.

İA İsa Aydın

Merhabalar. Benim aklıma takılan bi soru var nişanlım ankara ben ise samsunda yıldırım nikahı kıyacagız nıkah ankarada olacak ve benim yapmam gereken yanı samsun evlenme daıresınden veya muhtarlıktan almam gereken bi evrak oluyor mu ankara da nıkah yıkılırsa ve yıldırım nıkahı için gereklı evraklar nelerdir yazarsanız beni memnun edersınız.

Sadullah Şahin

Yıldırım nikahı diye bir nikah yoktur. en kısa süre için ankarayı arayıp sorun, ne yazarsak yazalım ankaradaki belediyeyinin memurunun görüşü önemlidir. arayıp görüşün.

FH Fatma Hanim

Merhabalar; 25 temmuzdan itibaren en erken hangi gune nikah tarihin alabiliriz. Internette istenilen tarihten uc ay once gun almak gerektigi yaxiyordu ama biz agustos sonu veya eylul basi olsun istiyorduk. Nikah salonu toren istemiyoruz, sadece imza islem ne gerekiyorsa o olsun bize yeter. Yardimci olursaniz sevinirim.

RT Ramazan Tamer

Arkadaşlar nikah için gün aldım fakat nişanlım işi bozdu mağlum nikah olmicak nikah dairesine verdiğim ücreti geri alabilirmiyim bi yardım edin teşekkürler

BE Buket Elmaci

Merhabalar nişanlımla resmi nikah tarihi olarak 23 Nisan'ı düşünüyoruz.Fakat resmi tatil olduğu için olur mu biliyoruz. Yardımcı olursanız sevinirim.

A Aslı

Merhaba, nikah işlemlerine başlamadan hamile kaldım. İşlemler sırasında sorun çıkarır mı bu durum?

ÖM Özge Mustafa

Merhabalar ben 01.04.1998 doğumluyum ocak ayında yasimi dolduruyorum en erken ocak ayında mı nikah kiyabiliriz ve nezaman başvuru yapabiliriz şu an başvuru yapamaz miyiz reşit olmama 3 ay var cevaplarsaniz çok sevinirim.

ED Esra Demır

Nikah memuruna düğüne gelmesi için ekstra ne kadar ödeniyor acaba

SA Sevin Arslan

Merhabalar, ben 1.08.2015 evlendim ama bu tarihi değiştirmek istiyorum yurtdışı için bazı engeller oluştu bu tarihi Nasıl değiştirebilirim kime başvurabilirim?

YE Yunus Emre"

19 mayıs 2016 da nikah kıyılıyor mu?

SM Serap M.

Benim ikametgahım Ümraniye 'ye nişanlımın Halkalı'ya bağlı.Nikah memurunu Kadıköy'e düğün mekanına getirmek istiyoruz.Nasıl bir yol çizmemiz gerekir?

BY Bilge Yesilkaya

Merhaba ben istanbulda nisanlim ankarada oturuuyor.bagli bulundugum ilcede degilde istanbulun farkili ilcesinde nikahim olsub istiyorum.baglu oldugun ilcede nikah kiyilir sadece diye bir mecburiyet varmidir

TB Tuğce Baykara

Merhaba ; benim nişanlim şuan askerde 2016 nisan ayında gelicek bizde nikahimizi mayıs haziran gibi istiyoruz başvuruyu ben yapsam gelince imza atsa olurmu ve istedigimiz tarihi almak icin suanmi basvuru yapmamiz lazim tesekkurler

D Düğün.com

Merhaba Tuğçe, Eğer nişanlın askerdeyse evrakları tamamladığınız takdirde dosya açılabiliyor, döndüğünde de imzası alındıktan sonra tarih alabiliyorsunuz. Şimdiden mutluluklar...

EB Esra Bulut

Nikah sahitlerini nezaman memurluga bildirmek lazm nikah kiyilacagi gun olabilirmi yoksa daha onceden mi

D Düğün.com

Merhaba Esra, Nikah şahitlerinizi nikah öncesinde bildirebilirsiniz, nikahınızın olduğu gün görevlilerde size soracaktır. Şahitlerinizin kimliklerinin yanında olması yeterli. Şimdiden mutluluklar...

Gamze Çakir

MERHABA, BEN İZMİRDE NİŞANLIM İSE SAMSUNDA İKAMET EDİYOR. NİKAHIMIZ İZMİRDE OLACAK. BUNUN İÇİN NİŞANLIMIN İKAMETGAHINI YADA KÜTÜĞÜNÜ İZMİRE ALDIRMASI GEREKİYOR MU?

Gülcan Öztürk

Merhaba, 19.05.2016 için nikah tarihi almak istiyoruz. Öncelikle 19 Mayıs için nikah günü alabiliyor muyuz? Alabiliyorsak ne zaman işlemleri yapmamız gerekiyor? Ocak ayını mı beklememiz gerekir yoksa şimdiden alabilir miyiz? teşekkürler,

T Tugba

Merhaba Gulcan Hanim, Biz de nikahimizi 30 Agu. da yapmayi dusunuyoruz ama resmi tatil oldugu icin yapabilirmiyiz bilmiyoruz. Siz nikah salonunda yapabildiniz mi?

FA Funda Ateş

Merhaba; düğünümüz 17.04.2016 da ocak ayında nikah günü almak istiyoruz ama nikah işlemleri için 6 ay önceden başvuru yapılması gerekiyomuş bizim de nisanda olduğu için 4 ay oluyo ne yapmamız gerekiyo rica etsem bilgilendirirmisiniz ?

EA Ezgi Altan

Merhaba size bir sorum var 23.10.1997 dogumlu bir arkadaşım var nikah günü alıcak sizce bir sorun çıkar mı yaştan dolayı

SB Serap Bayralı

Merhaba ben İstanbul'da oturuyorum ama nişanlım Bursa'da nikah işlemleri için gereken evrakları Bursa'da beraber mi hazırlamamız gerek ? Yoksa ayrı ayrı hazırlayıp birliktemi başvuru yapıcaz yardımcı olurmusunuz?

BT Berkay Tiryaki

merhaba biz 29 mayıs tarihi için düğün salonumuzu tuttuk fakat nikahımız düğün salonunda değil normal nikah salonunda kıyılıcak nikah salonu için ücret alınıyormu ve 29 mayıstaki düğün için sizce nezaman nikah başvurusu yapalım - tarih açısından suan alsak erken mi olur ?

GO Gamze Olur

Bir konu hakkında yardımcı olabilirmisiniiz bana ? Biz 2016 tarihi için gün almak istiyoruz ocaktamı gitmemiz gerekiyo şimdi aralıkta gitsek alabilirmiyiz . Bi arkadasım sormuş ocakta başlıyo demişler ama ona başka belediye o bilgiyi vermiş her belediye aynımıdır efendim

CC Cagla Canbaz

Merabalar ben 16 yasindayim evlenmek istiyorum bu durumum var bana bu konuda yardimci olurmusunuz rica etsem nutfen

RA Rabia Ali

Merhaba ben bilgi almak istiyorum temmuz 10 2016 ıda nikah yapacağız . En erken ne zmn tarih alabiliriz .

H Habibe

Merhaba. Oturduğumuz semt dışında bir yerden gün almak istiyorsak sorun çıkar mı? Ne yapmamız gerekir?

D Damla

düğünde nikahımı kıydırmak istiyorum. başvuruda ödeyeceegimiz ücret konusunda net bi bilgi alabilirmiyim

KG Kader Geçdoğan

Merhabalar, bizim 23 Nisan'da Allah nasip ederse düğünümüz var. Fakat nişanlım Zeytinburnu'nda ben ise Tuzla'da oturuyorum. Zeytinburnu Belediyesine müracaatta bulunmak istiyoruz. Ne yapmamız gerekiyor bu durumda. Bir de nikahı salonda kıymak istiyoruz. Bunu da ayrıyeten belirtmemiz mi gerekiyor. Şimdiden teşekkür ederim . İyi çalışmalar :)

BU Büşra Uysal

10 ocak pazar günü başvursak 14 şubata gün alabilirmiyiz

BU Büşra Uysal

nişanlım karşıda oturuyo nikahı bağcılarda kıymak istiyorum bu mümkün müdür.

FE Fatih Ersin

Merhabalar, Nikah tarihimizi aldık, tüm işlemler tamam ve dosyamız açıldı. Fakat günü değiştirmek istiyoruz. Yurt dışında olduğum için çift olarak gidip başvuru yapmamız çok zor. Dilekçe yazarak boş olan başka bir güne alabilir miyiz? Yardımınız için şimdiden teşekkürler.

DM Demet Malkoç

Ben evraklarımı tamamladım başvurmak için nişanlımın çıkarmasını bekliyorum acaba belgelerin geçerlilik süresi ne kadar..?

HE Hatice Ekinci

Merhaba ben evliyim ama nikahim yok nikah kiymaya karar verdik saglik raporu çıkardık ve ona bir ay oldu şimdi gidip günlsak rapor ise yarar mı tekrar rapor cikarmamiza gerek var mı

E Elif

sağlık raporu geçerlilik süresi 1 yıldır.

TA Tuğçe Atay

18 eylül için düğün salonunda yer tuttuk nikah işlemlerini şimdi yapabilir miyiz .

SY Sevtap Yıldırım

1 mayısta 2016 da düğünüm var o tarih için nikah memuru salona gelebilir mi?

Yücel Özdemir

Selam ben yücel şimdi biz yazın nikah yapmayı düşünüyoruz ama nikahi da memleketimizde yapacaz şuan ikimizde gurbette çalışıyoruz gitmemiz de zor memlekete birimiz gitse digerimiz gidemiyor nikah işlemlerini ve gün almayı nasıl bir yöntemle çözüme kavuşturabilirz var mı alternatif bir yol

HU Halen Unal

Ben uzakta otryrm gün almak için kendmin olmasi gereklimi evraklrimi nişanlıma gnderip olduğu yere görmesi ytrlmi

G Gamze

Merhabalar. Benim bu yaz düğünüm olacak inşallah. Yalnız kafama takılan bir soru var. Nikah sırasında deftere şimdi kullandığım imzamımı yoksa evlendikten sonra kullanacağım imzamımı atmam gerekiyor?

ED Elif Dirican

Merhaba bugun temmuz ayi icin torensiz nikah tarihi aldik. Ama yurt disindaki dayilarimin gelemeyecgini ve temmuz ayinin 2 hafta sonrasinda gelebilcklerini soylediler. Ve gidip tarihi degistirebilirmiyiz. Ucrete gerek varmi. Bide nisanlim calistgindan dolayi tek gitsem bu islemleri yapabilirmiyim acaba

DS Dogan Sefer

Nikahimizi 2 veya 3 ay onceden belediyeden kiyip dugun gunudugun salonuna nikah memurunu cagirsak prosedur olarak gelirmi tekrardan cevaplarsaniz sevinirim

B Burcugokhan

Ben yeni tanıştım sevgilimle ocakta ve şubat 28 de nisan oldu mayısın 8 inde nikah tarihi almamız lazım bu mümkün mü ben gerekli belgeler kisminda başka sitede böyle birşey gormedim

DA Derya Akıncı

merhaba ben 4 eylul nikah düşünuyoruz mart syında gun alabilirmiyiz ama yer belli degil düğün yapıcağimiz yer şimdıden nıkah gunu almak istıyoruz bulamayız dıye

Ayşe Çakir

merhabalar ben nişanlımla aynı yerde değilim ayrı şehirlerdeyiz çalışıyoruz yan yana gelemiyoruz bu yüzden ben bulunduğum ilden evrakları hazırlayıp ona yollasam nikah tarihi alabilir mi

Ayşe Çakir

merhabalar tekrar :) ben kendi soyadımı da almak istiyorum buna ek ücret ödeniyor mu?

GB Gülşah Baysal

Merhaba başvuru için 180 gün sınırlaması var ancak nişanlım 184 gün öncesinde benim yaşadığım yer olan izmire gelecek kendisi istanbulda ikamet ediyor ve neredeyse sürekli yurtdışına gidiyor vaktimiz kısıtlı bu durumda nasıl bir prosedür uygulanır fikir verirseniz sevinirim

CE Cem Ekelik

Merhaba, 24 Eylül için düğün mekanını siteniz aracılığıyla bularak tuttum. Başvuruyu 24 Nisanda yapmam gerekiyor. Bu tarihte gün alıp belgeleri birkaç gün içinde tamamlamak mümkün oluyor mu, yani gün ayırttırmak için nüfus cüzdanı ile başvurmak yeterli oluyor mu, teşekkürler

KD Kübra Dural

Merhabalar benim Ağustos 14 de düğünüm var mayısta nikah yapmak istiyoruz şimdiden gün almakmi gerek birde ben rizedeyim nisanlim istanbulda nikah gunu almak icin benim orda olmam gerekiyormu ya da mayısta gitsem hemen gün bulabilrmiyim acaba ? teşekkürler

MG Merve Güven

Merhaba ; benim nişanlim askerde 2016 haziran ayında gelicek nikahimizi agustosta istiyoruz başvuruyu ben ankarada ondan evrakları alırsam yapabiliyormuyum.

Y Yonca

Merhaba Bir şey sorabilir miyim Benim eşim cezaevinde Aydın'da oturuyor ve Aydın cezaevinde yatıyor o içeriden dilekçe vermiş nikah olmak için Eşim işe sağlık raporu falan almış fotoğraf çekilmiş şte benim ben de İzmir'de oturuyorum benim işlemleri burada mı halletmem lazım yoksa Aydın'a gidip halletmem lazım Ben burada nikah memuruna gittim ikimizin müracat etmesi lazımmış Sen burada edemezsin dedi acaba oraya gitsem olur mu Aydın'ı Lütfen yardımcı oluN Ne yapmam gerekiyor bilmiyorum

İ İsimiz

Zaten eşinse neye nikah başvurusu yapıyorsunuz ben anlamadım

G Gülten

Merhaba benim düğünün 15 mayıs nikahımda o gün için aldık fakat ben bu tarihi erkene almak istiyorum ne yapmalıyım

TK Tansu Kıratlı

Merhaba ben nişanlim la nikah tarihini 1 nisana aldık belediyede kiydirmak için fakat ben salonda kiydirmaya karar verdim bu konuda sıkıntı çıkar mı nikah gününü degistirsek

BA Burcin Akpinar

Merhaba, biz salon nikahindan gün aldik.bunu oda nikahina çevirmek istiyoruz.mümkün mü acaba ?

Merve Ç

Nikahımızı düğün salonunda kıydırmak istiyoruz önce düğün mekanını mı ayarlamak lazım,yoksa nikah gününü mü ?

MNŞ Melike Nur Şener

Ben bilgi almak icin nikah dairesine gidecegim ama hafta sonu acik mi bilmiyorum bana yardim edermisiniz ?

UY Ufuk Yaparel

Ağustos ayında nikahım vardı fakat nişanlım la ayrılma kararı aldık, nikah iptal olacak ve nikah salonu icin rezervasyon yapılmıştı, şimdi bu iptal olan nikaha ödemiş olduğum salon parası vs bana iade edilirmi

CG Cemal Güreş

merhaba.bır konuda yardımınıza ıhtıyacım olacak.06/04/2016 günü için nikah başvuru dilekcesını evraklarını ve harcırahları yatışmış ve gününü beklemekteyız.fakat anlaşmazlık hat safhada olunca evlenme fıkrınden en hızlı sekılde vazgectık.şimdi sizden nikah işlemlerı ıptalı ıcın bılgılendırme rıca edıyorum.nıkah gunu belge elımde bulunmakta.tesekkurler

AE Ayşenur Eroğlu

ben İstanbulda ikamet ediyorum nişanlım Eskişehir'de ikamet ediyor.. Eskişehirde nikah işlemlerini onaylattık ama bazı sebeplerden istanbulda kıymaya karar verdik.. burda aynı dosya ile ben nikah günü alabilirmiyim

EA Erkan Atacan

Pendikte sakin evlenmeyin.Nikah memuru da ortami da berbat.

DY Deniz Yıldız
Ç Çiğdem

İlk nikah dairesine gitmek şart mı biz belgeleri hazırlayıp başvurmak oluyor mu mesala saglık ocağına gidip nikah için belge istiyoruz desek belgeyi verirler mi? Yani nikah dairesine gittğimizde ilk başvuruda resmi bir ın ayır oluyor mu

DK Dilan Kayaalp

Merhaba ben nişanlıyım müstakbel eşimse cezaevinde orda nikah kıya bilir miyiz ve nasıl kıya biliriz aydınlatırsanız çok memnun olurum... Şimdiden teşekkürler...

Fulya Ünaldı

Hükümlü ise dışarıda özel izininde resmi nikah oluyor kapalıda ise tutuklu cezaevinde kıyılıyor nişanlınız başvuru yapacak kapalıda ise şahit seçme hakkın olmuyo cezaevi içinde gardiyanlar şahit olacak ve ikiniz ve nikah memuru bu kadar

FK Fatih Koçak

meraba nikah tarihini aldık biz ama değiştirme şansımız var mı

D Damlahmet

Merhabalar. Biz 29 ekim icin nikah salonundan yer ayirticaz fakat evraklar icin nisanlim tuzlaya baglo ben kartala. Kendi bagli.oldugumuz saglik ocagindanmi islem yaptirmam gerekiypr. Yoksa nisanlimin bagliolduguna mi ??

T Tugba

29 Ekim resmi tatil nikahinizi yapabildiniz mi? Yaptiysaniz hangi nikah salonu oldugunu ogrenebilir miyim?

DD Dilara Dgn

Merhaba peki ben malatyadayım nişanlım istanbulda nikahımızda orda kıyacaklar gun almak icin benim gitmem şartmı acaba

GB Gülçin Bolat

Merhaba bende Samsun'dan istanbula evlendim istanbulda eşime vekalet verdim noterden Samsun'da evreklarmi yaptım kargoyla gönderdim o bütün işlemleri yaptı

VK Velat Kaya

Merhabalar bizim durum biraz farklı kız arkadaşımın ailesi istemiyor, bizde kaçıp kendi imkanlarımız ile evlenmek istiyoruz kız arkdaşım nikah olsun işimiz garanti olsun diyor. Yıldırım nikahı Nasıl oluyor evrakları verdikten 1 gün sonraya gün alabilirmiyiz. Şimdiden teşekkür ederim.

SC Sedef Ceran

Merhaba bizim düğün tarihimiz belli oldu 26 ağustos 2016 nikahı düğünde yapmak istiyoruz. Hoca nikahı Nasıl olucak? Kanunen önce resmi sonra hoca nikahı olması gerektiği için Nasıl olacak?

Manolya Öztunc

Ben Almanyada yasiyorum Nisanlim ise Izmirde bensizde Randevu alabiliyormu? Yoksa sadece Randevu icin Türkiyeye gitmem mi gerekiyor?

Manolya Öztunc

21.06.2016 da Nikah kiymak istiyorum nezaman Tarih almam gerekiyor 6ci ayin 13de alsam yeterli oluyormu?

D Düğün.com

Merhaba Manolya, Şimdiden gidip tarihini almanı öneririz. Haziran nikah daireleri için yoğun bir ay. Resmi olarak tarih alabileceğin sürenin içerisindesin.

ŞB Şükran Bakım

Merhabalar, Nikah günümüzü aldık.Ancak hem günümüzü hem de nikahın kıyılacağı belediyeyi değiştirmek istiyoruz.Ödediğimiz harç yanar mı?

D Düğün.com

Merhaba Şükran, Her belediye kendi içerisinde özerk olduğu için bir belediyeye ödediğiniz harç diğerinde geçerli sayılmayacaktır. İstediğiniz belediyeye yeniden ödeme yapmanız gerekir.

TP Tayfun Pak

nikah esnasında herhangi bir evrak isteniyor mu ?

D Düğün.com

Merhaba Tayfun, Nikah esnasında nüfus cüzdanının yanında olması yeterli olacaktır fakat en sağlıklı bilgiyi nikah dairesinden almalısın.

Merve Öztürk

Mrb benim dugunum 20 eylül de ama nikahimizi ayın 10da yapmaya düşünüyoruz bunun için gerkli evrakları hazrladik ama nişanlımı ıstanbul da ben adanadayim ıstanbul da olcak nikah bunun için evraklarda bir değişiklik olur mu

FK Fadime Karataş

Mrb benim sorum olacaktı biz nişanlimla işlemleri tamamladık sonuçları aldık ama henüz nikah dairesine başvuru yapmadık bazı rahatsızlıkdan dolayı elimizdeki rapor ne zaman a kadar geçerli istediğimiz zaman gidip başvuru yapıp gün alabilirmiyiz

D Düğün.com

Merhaba Fadime, Başvurduğunuz tarihte elinizdeki evrakların son 6 aya ait olması gerekiyor. Buna dikkat ederek hazırlanmanızı öneririz.

MA Melek Asi

Merhaba melek ben anlasmali bosandim 3ay once simdi ise bir baskasiyla evlenmek istiyorum nezaman evlenebilirim Evlenmek icin napmam lazim bana yardimci olurmusunuz lutfen cvp yazarsaniz sevinirim

I Iaim

300 gün bekleyeceksin

A Ateş

Erkekler bosandiktan bir gun sonra evlenebilir. Kadinlar bosandikyan sonra 280 gun sonra (bir hamilelik suresi) evlenebilir

BD Buket Dosay

merhaba, nisan 2017 için şimdiden gün alamazmıyım ? sağlık raporu 6 ay geçerli yani evraklar sebebiyle 4 ila 6 ay arasında mı gün almam gerek. teşekkrler.

D Düğün.com

Merhaba Buket, İstediğin nikah tarihinden en erken 6 ay önce başvurularını yapmalısın bu yüzden de sağlık raporunun geçerlilik tarihine dikkat etmelisin. Başvurduğun tarihte son 6 ay içinde alınmış olması gerekiyor. Diğer evraklarını da buna dikkat ederek hazırlamanı öneririz.

I Isimsizhotmail.com

hiç acele etme ben son 1 ay kala yaptım evi bile 1ay kala tutum millet anca bos bos konusuyor

EE Ebru Eksi

nikah işlemleri için çiftlerin her ikisinin de orda bulunması şart mı .sağlık raporu alıp göndersek eşimimz başvuru yapsa olmuyor mu

MB Merve Başkan

malesef olmuyor nişanlım polis çalışıyor izin yok gelemeyeceğini söyledim sadece noterden vekalet ile tek başvuru yapabiliyorsunuz

MK Mehmet Kara

Nikah günü aldıktan sonra caymanın cezası var mı arkadaşlar

ÖK Özkan Karataş

merhaba ben nikahımı 2017 şubat istiyorum belediyeyi aradım şubat için hangi tarihlerde baş vuru yapabilirim die ocak dedi bu nun gerçekliliği nedir ve şubat için nezaman başvuru yapmam gerekiyo bilgilendirme sağlarsanız sevinirim

LA Lütfiye Abay

Belediyelerin nikah tarihlerini acmasiyla ilgili bir durum bu hepsi farkli zamanlarda basliyor kayda ve uskudar Belediyesi Şubat için kayıt acmis gidip alabilirsin ben Eylül'ün 15 inde gidip alicam

FK Fatma Kus

Alinan nikah tarihi bi kaç gün ileriye alinabilir mi? İptal edilmeden sadece gün değiştirilebilir mi yani. Yoksa yeniden raporlari hazırlamak mi gerekir?

ZM Zeynep Meral

Merhaba ben 29 ekimde evleniyorm nikahimin dugun salonunda kiyilmasinj istiyorm ama cumhuriyet bayrami oldugu icin yani resmi tatil oldugu icin o tarihte dugun salonuna memur arkds gelmez dedi bana esim dgru mu gelir mi gelmez mi

FA Fatma Aleni

Ben gun almaya gittim o gune ama 29 ekimde nikah dairesinde bile nikah yapilmamakta oldughnu sylediler :(

DG Didem Gönenç

Ben nikah başvurusu yaparken soyadimi kullanicam demeyi unuttum söylesem düzeltirler mi 16 ekimde düğün

D Düğün.com

Merhaba Didem, Bu konu ile ilgili en doğru bilgiyi T.C. İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşlemleri Genel Müdürlüğü'den alabilirsin.

LA Lütfiye Abay

Merhabalar biz Şubat 2017 tarihi için nikah başvuru yapmak istiyoruz nikah düğünde olucak en erken ne zaman başvuru yapabiliriz?

D Düğün.com

Merhaba Lütfiye, Evlilik işlemleriniz için oturduğunuz ilçenin ya da semtin nikah memurluğuna en az dört ay önceden çift olarak ve şahsen başvurmanız gerekiyor.

AG Ahmet Güldalı

merhaba ben bişi ogrenmek iştıyorum cok onemli yardımcı olursanız sevınırım nikah icin en erken ne zamann tarıh verılır bır hafta ıcınde nıkah kıyabılırmıyım acıba yardımcı olursanız sevınırım

D Düğün.com

Merhaba Ahmet, Bu konu ile ilgili T.C. İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşlemleri Genel Müdürlüğü'ne danışmanı tavsiye ediyorum.

E Esraa

Nikah işlemlerini bgun yaptırdıktan. Nikah için gün aldık. Ben kendi soyadımi da kullanmak istediğimi nikah anında söyleniyor diye biliyordum. Nikahı mız 8 kasımda . Düzenlemë yapılabilir mi

D Düğün.com

Merhaba Esra, Bildiğimiz kadarıyla başvuru yaptığın sırada soyadını kullanmak istediğini belirtmen gerekiyordu. Emin olmak için konu ile ilgili T.C. İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşlemleri Genel Müdürlüğü'ne danışmanı tavsiye ediyorum.

MA Mustafa Aras

Hayır kesinlikle :-)

SA Serap Aktepe

04/01/2000 kimlikte kendi ricam ile evlene bilirmiyim Mahkemem var onu beklemek istemiyorum.

D Düğün.com

Merhaba Serap, Şu an 16 yaşında olduğun için kendi rızan ile evlenemezsin. Hakim kararı ile veya 17 yaşını doldurduğunda ailenin izniyle evlenebilirsin. Dilersen Evlenme Ehliyeti ve Şartları adlı makalemizi inceleyebilirsin.

K Kubra

Nisanlimla ayri sehirlerdeyiz ben oldugum sehirde gerekli evraklari burda yapip nisanlima yollayabilirmiyim nisanlimin oldugu sehirde nikah kiyicaz ayri sehirlerde evraklar yapilabilir mi

D Düğün.com

Merhaba Kübra, Farlı şehirlerde yaşayanlar için burayı tıklayarak 5. maddeyi inceleyebilirsin. Daha ayrıntılı bilgi için T.C. İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşlemleri Genel Müdürlüğü’den bilgi alabilirsin.

DD Dilara Dogan

Ben 06/08/1999 doğumluyum 17 yaşındayım nişanlıyım anne babam imza attığı sürece evlene bilirmiyim ve düğün tarihim 23 nisan 2017 kasım ayında gün alsak olurmu ?

D Düğün.com

Merhaba Dilara, Ailenin imzasına gerek kalmadan evlenmek istiyorsan 18. yaşını doldurduktan sonrası için nikah tarihi almalısın. 06/08/2017 tarihinde 18. yaşını doldurduğun için rızasız evlenebilirsin.

EA Esra Avcı

Merhabalar, Biz eylül 2017 evlenmek istiyoruz en az kaç ay önce açılıyor şimdi gitsek olurmu? Birde benim beşiktaşda onunda bozcaada kütüğü ne yapmamız lazım ?

D Düğün.com

Merhaba Esra, Evlilik başvurusu müracaat tarihinden itibaren 6 ay geçerli olacağı için başvurunu Eylül 2017 tarihine denk gelecek şekilde ayarlamalısın. Diğer sorun için burayı tıklayarak 5. maddeyi inceleyebilirsin. Daha ayrıntılı bilgi için T.C. İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşlemleri Genel Müdürlüğü’den bilgi alabilirsin.

MG Muttalip Güner

Nikah yapmak için hangi. Evraklar gerekli söylermisiniz

D Düğün.com

Merhaba Muttalip, Evlenme dosyasında bulunacak belgeler için burayı tıklayabilirsin. Tabii her ihtimale karşı başvuracağın belediyeden de teyit almanı öneririm.

K Kadir

MERHABALAR. BEN NİŞANLIM İLE BİRLİKTE NİKAH KIYMAK İSTİYORUM AMA MERASİM NİKAHI İÇİN ZAMANIMIZ YOK. SİZCE KIŞ AYLARI OLDUĞU İÇİN 12 GÜN İÇİNDE MÜRACAAT VE MERASİMLİ NİKAH İÇİN ONAY VERİLİR Mİ?

D Düğün.com

Merhaba Kadir, Konu ile ilgili yetkili mercilere danışmanı tavsiye ediyoruz.

DS Dilara Sözen

Nisanda düğünum olcakta ne zaman nikah tarihi almaliyiz aceba cevap verir misiniz iki kere yazıyorum

D Düğün.com

Merhaba Dilara, Makalenin ilk maddesinde belirttiğimiz gibi nikah işlemleri için en az 4 ay öncesinde oturduğunuz ilçenin ya da semtin nikah memurluğuna çift olarak ve şahsen başvurmanız gerekiyor. Fakat topladığınız belgelerin geçerlilik süresi 6 ay olduğu için 6 ayı geçmeyecek şekilde başvuru yapmalısınız.

F Fatma

Merhaba bizim nikahimiz agustosta olacakti ve biz ayrildik simdi tekrar evlenmek istiyoruz bunun icin bi engelimiz varmi

D Düğün.com

Merhaba Fatma, Bildiğimiz kadarıyla olmaması gerekiyor fakat sen yine de emin olmak için konuyu, konusunda uzman olan mercilere danışmalısın.

E Esra

Merhaba. Nişanlım askerde , düğünümüz nisan da olacak askerden ocak ayında gelecek . En az 4 ay önce deniliyor bu durumda ne yapılması gerekiyor ?

D Düğün.com

Merhaba Esra, Nişanlın askerde olduğu için belki sizin durumunuzda farklı bir prosedür işlenebilir. O nedenle detaylı bilgi için T.C. İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşlemleri Genel Müdürlüğü'nden ulaşmanı tavsiye ediyorum.

IS Ipek Soyak

08.09.1998 doğumluyum ne zaman evlenebilirim ?

D Düğün.com

Merhaba İpek, 18. yaşını doldurduğun için kendi rızan ile evlenebilirsin.

ND Nur Deniz

Merhaba ben nikah kiycam eşim Almanyadan gelicek getirmesi gereken evraklar neler dır

D Düğün.com

Merhaba Nur, Konu hakkında detaylı bilgi almak için T.C. İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşlemleri Genel Müdürlüğü'ne danışmalısın.

Z Zeynep

Mayıs 2017 de düğünümüz var şimdi nikah işlemlerini başlatabiliyor muyuz

D Düğün.com

Merhaba Zeynep, Nikah için hazırlaman gereken belgelerin geçerlilik süresi 6 ay olduğu için nikahına 6 ay kala başvuru yapmanı tavsiye ediyoruz.

GG Gamze Güler

Nisanlım açık cezaevinde , biz nikah kıymak istiyoruz. Ama o zonguldak cezaevinde ben ise istanbuldayım. Nasıl yapabiliriz? Birde o izne geldigu güne tarih alsam normal evlendirme dairesindee nikah kıyabilir miyiz?

D Düğün.com

Merhaba Gamze, Bu sorunun cevabı için yetkili merciler ile iletişime geçmeni tavsiye ediyoruz.

D Dilara

Merhaba. Hazitan 23 2017 de nikahim olsun istiyorum fakatt bagli olduğumuz yer sadece sali ve persembe nikah kıyıyor hafta ici, bize cok yakın bir belediye ise hafta ici hergun kiyyor nikah oradan gün alablrmym ben peki mümkünmu. Oturduğumuz yerdn değilde baska biyerdn ? Bide haziran icin şubatın başında almmz gerkiyor sanırım tarihi degilmi.

D Düğün.com

Merhaba Dilara, Başka bir belediyeden nikah için gün alman mümkün tabi fakat arada belli bir fiyat farkı oluyor. Bu konu ile ilgili detaylı bilgiye T.C. İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşlemleri Genel Müdürlüğü'nden ulaşabilirsin.

N Nick

Amca kizi ile evlenmem de bir problem olurmu

Dilek Öztürk

Nikah için başvurucaz fakat nişanlımın bir miktar borcu var ailemin bilgisi yok bu konudan işlemler sırasında bu borç çıkar mı ???

Y Yalman

Güney Amerika'da yaşıyorum nışanlımda Avrupa vatandaşı, 20 Ağustos'ta Türkiye'ye gidiyoruz dönüşüm ise 12 aralık, toplam 22 günüm bar nu zaman zarfı içerisinde yıldırım nikahı ile İstanbul'da herhangi bir belediyesinde evlenebilirmiyiz, nüfus kaydım Adana'da.

D Düğün.com

Merhaba Yalman, Bu konu ile ilgili detaylı bilgiye T.C. İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşlemleri Genel Müdürlüğü'nden ulaşmanı tavsiye ediyoruz.

D Dilara

Merhabalar biz yildirim nikahi kiymak istiyoruz basvurdugumuz gun icinde nikah kiydirma sansimiz var mi?

D Düğün.com

Merhaba Dilara, Makale içerisinde de belirttiğimiz gibi yıldırım nikahı yaptırmak için en az 24 saat öncesinde başvuru yapmanız gerekiyor.

Y Yc

evlendikten sonra eşimin ve kendi soyadını kullanmak istiyorum bir sorun olurmu?

D Düğün.com

Merhaba, Nikah başvurusu yaparken hem kendi soyadını hem de eşinin soyadını kullanmak istediğini belirttiğin sürece kullanabilirsin. Fakat başvuru yaparken belirtmeyi unutmamalısın.

OA Onur Akgül

MERHABALAR, FARKLI ŞEHİRDE İKAMET EDEN ÇİFTLERİN BAŞVURUSU İÇİN EVRAK TOPLAMA SÜRECİ NE ŞEKİLDE İŞLEMEKTEDİR?

D Düğün.com

Merhaba Onur, Farlı şehirlerde yaşayanlar için burayı tıklayarak 5. maddeyi inceleyebilirsin. Daha ayrıntılı bilgi için T.C. İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşlemleri Genel Müdürlüğü’den bilgi alabilirsin.

MI Mehmet Irkin

Yeni nişanlandım, nişanlım Adana da ben Ankaradayım. Akrabalarımızın Adanada olduğu için nikahı Adanada yapmak istiyoruz Ben Ankara da çalışıyorum ailem de ankarada. Benim ne yapmam gerekiyor

D Düğün.com

Merhaba Mehmet, Farklı şehirlerde yaşayanlar için burayı tıklayarak 5. maddeyi inceleyebilirsin. Daha ayrıntılı bilgi için T.C. İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşlemleri Genel Müdürlüğü’den bilgi alabilirsin.

ÖU Ömer Ucar

Sevdigim kişiyle gizlice yıldırım nikahı kıymak iistiyoruz. Ailelerimiz istemiyor cünki. Ne kadar zamanda nikah kıydırabiliriz ve basvuruda bulundugumuzda eve bir yazı gidermi. Ögrenmemeleri gerekiyor lütfen yardımcı olsun bize bilgim yok :(

D Düğün.com

Merhaba Ömer, Kendi rızanız ile evlenebilmeniz için her ikinizinde 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekiyor. Yıldırım nikahları için ise en az 24 saat öncesinden başvurmalısınız.

F Funda

Merhaba Ben istanbulda çalışiyorum nişanlım ise konyada... nikahımızı ankarada kıymak istiyoruz, fakat nikah işlemleri için izin alamıyorum. Haftasonu gidip hemen yıldırım nikahı kıydırabilirmiyiz ?

D Düğün.com

Merhaba Funda, Yıldırım nikahlar için en az 24 saat öncesinden başvurmalısınız. Daha detaylı bilgi için T.C. İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşlemleri Genel Müdürlüğü’den bilgi alabilirsin.

OS Ozgur Sahin

merhabalar ben imam nikahli evliyim esim 17 yasinda kimlikteki yasi ve hamile ben nikah kiyabilormiyim gerekli belgeler nelerdir ve esimin aiesinin imzasi sartmi

D Düğün.com

Merhaba Özgür, Nikah kıyabilmeniz için müstakbel eşinin 18 yaşını doldurması gerekmektedir. Dilersen daha detaylı bilgi için T.C. İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşlemleri Genel Müdürlüğü'ne başvurabilir veya buradaki makaleyi okuyabilirsin.

Hacer Özer

Merhabalar ben mayısta evlenecegim fakat nikahımızin önceden kiyilması gerekiyor. Nikah Elazığ da kiyilacak fakat ben İzmirdeyim nişanlım mesleği dolayısıyla geçici olarak Bingöl de. Ben İzmirde ilk başvuruyu yapsam kendi evraklarimi hazirlasam nişanlım Elazığ a geldiğinde kendi evraklarini tamamlasa Elazığ evlendirme dairesinden gün alabiliyor muyuz.

D Düğün.com

Merhaba Hacer, Farklı şehirlerde yaşayanlar için burayı tıklayarak 5. maddeyi inceleyebilirsin. Daha ayrıntılı bilgi için T.C. İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşlemleri Genel Müdürlüğü’den bilgi alabilirsin.

GY Gamze Yıldız

Mrb bı sorum olcak acil cewap beklıyorum ben evlendım resmı nıkahımı yapamadım ıkı aylık evlıyım bıde hamıleyım sımdı yapmaya karar verdım başvuru yapacam böyle bısy duyduk nıkahı kıyıyorsun devlet gelın ıcın ücret vermiyormuş ceyız parası gıbı bısy bunla ılgılı cewapalabılırmıyım acil

D Düğün.com

Merhaba Gamze, Konu ile ilgili yetkili merciler ile iletişime geçmeni tavsiye ediyoruz.

D Duygu

Selam, Nikah işlemleri için sağlık raporunu aldım ancak sene sonu olduğu için başvuruların dört ay öncede değil ocakta yapılması gerektiğini söylediler. Yani 2 ay önceden başvuru yapmış olacağım ve aldığım sağlık raporu 40 gün öncesine ait olacak. Evrakların geçerlilik süresi 6 ay yazıyor. Sağlık raporu içinde bu geçerli midir. Şimdi aldığım sağlık raporu ile ocakta başvuru yapabilir miyim?

D Düğün.com

Mehaba Duygu, T.C. İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşlemleri Genel Müdürlüğü'nde belirtildiğine göre evrakların geçerlililik süresi 6 ay, fakat sağlık raporu için emin olmak için yine de oraya danışmanı tavsiye ediyorum

O Ozgur

Merhaba . Biz yildirim nikahiyla evlenicez yakin zamanda fakat ben askerden gelince yani resmi evliligimizden yaklasik 9 ay sonra tum insanlarin katilabilecegi bir merasim yapmak istiyorum . Bu konuda yeniden memur gonderimi ve resmiyeti olmasada nikah memuru gonderimi oluyormu acaba ?

D Düğün.com

Merhaba Özgür, Konu ile ilgili yetkili merciler ile iletişime geçmeni tavsiye ediyoruz.

MG Muhammet Gulsah

git oyuncu birini tut nikah memuru gibi olsun kimse anlamaz

EA Elif Arda

Merhaba ben 22.11.1999 tarihinde doğdum kendi rizamla evlenebilirmiyim??

D Düğün.com

Merhaba Elif, Henüz reşit olmadığın için kendi rızan ile evlenmem mümkün değil.

Ö Özge

nikah memurunu salona getirmek için nereye gitmemiz gerekiyo bursa da oturuyorum

D Düğün.com

Merhaba Özge, Nikah memurunu salona getirmek istesen bile bağlı bulunduğun belediyeye başvurman ve nikah memurunu evleneceğin salana getirmek istediğini belirtmelisin. Onlar sana zaten şartları ileteceklerdir.

Serap Çınar

Mrb bn 15.02.1999 tarihi doğumluyum kendi rizamla evlenebilir miyim doğum günün ertesi

D Düğün.com

Merhaba Serap, 2017 yılında doğum gününden sonra 18. yaşını dolduracağın için kendi rızan ile evlenebilirsin.

DE Didem Erkli

Mrb biz yıldırım nikahı istiyoruz bütün evrakları hazirlayipta gitsek peki Ogün nikahimizi kiyarlarmi

D Düğün.com

Merhaba Didem, Yıldırım nikahlar için en az 24 saat önceden başvuru yapmış olmanız gerekiyor. Daha detaylı bilgileri başvuru yapacağın belediyeden öğrenebilirsin.

B Betül

Merhaba acil bir sorum olucakti. Çalışıyorum ve iş yerimden izin alamıyorum nikah islemleri için gerekli evraklarimiz hazır illa ki hafta içi mi gitmemiz gerekiyor hafta sonu cumartesi günü gitsek acaba işlem yaptirabilirmiyiz nikah günü alabilirmiyiz yardımcı olursanız sevinirim

D Düğün.com

Merhaba Betül, Resmi daireler sadece hafta içi çalışmakta. Nikah işlemleri için özel bir durum var mı onu bilemiyoruz. Dilersen evraklarını teslim edeceğin belediyey danışabilirsin.

HI Hale Işık

Merhaba ben 16 kasım 1998 doğumluyum kendi isteğimle evlenebiliyormuyum?

D Düğün.com

Merhaba Hale, Şu an 18. yaşını doldurduğun için kendi rızan ile evlenebilirsin.

TA Turgut Albayrak

Merhabalar nisan ayında düğünüm var memuru salona cagiricaz geliş ücreti 250 tl bunun içine bütün nikah masrafları dahil mi acaba

D Düğün.com

Merhaba Turgut, Konu ile daha detaylı bilgiyi yetkili mercilerden ulaşmanı tavsiye ediyoruz.

EB Egecan Bayburt

YILDIRIM NIKAHI KAC GÜN SÜRER 1 HAFTA YI GEÇER MI ???

D Düğün.com

Merhaba Egecan, Bu sorunun cevabını yıldırım nikah için başvurduğun belediyeden öğrenebilirsin.

ÜD Ünal Demirhan

merhaba, kç gün öncden nikah günü alabiliyorum, mesela 2017 eylulunde evleneceğim şimdi günü ayarlayabilirmiyim 10 önceden. teşekkürler.

D Düğün.com

Merhaba Ünal, Evlenme dosyanızda bulunan evrakların geçerlilik tarihi en fazla 6 ay olduğu için şimdiden nikah günü alsan bile o tarihe kadar tekrar evrakları yenilemen gerekecektir. Fakat belki prosedür olarak bir değişiklik vardır. O nedenle daha ayrıntılı bilgiye T.C. İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşlemleri Genel Müdürlüğü'ne danışmalısın.

B Barlas

Merhaba, ben 16 ocak 1998 doğumluyum. 25 kasım 2016 da nikah kıymak istiyoruz. Bir sakınca varmı sizce

D Düğün.com

Merhaba Barlas, 18. yaşını doldurduğun için kendi rızan ile evlenebilirsin.

Tuğba Çil

Merhabalar Rabbim izin verirse temmuz 2017 de düğünüm olacak ramazanda yanı haziran ayında istediğimiz herhamgi bir günde nikahımızı kıydırmamız mümkün mü yoksa nikah gününü belediye mi ayarlıyor bu konuda bilgi almak istiyorum mümkünse teşekkürler

D Düğün.com

Merhaba Tuğba, Nikahın için nikahının yapılacağı belediyeye başvurarak yapman gerekiyor. Başvuru sırasında evlenmek istediğin günü belirtebilirsin. Arzu ettiğin gün ve saat boşsa o güne nikah tarihi alabilirsin.

MI Mehmet Işık

Merhaba nikah randevu tarihini 4 ay onceden oluşturabilirmiyiz

D Düğün.com

Merhaba Mehmet, Nikah işlemleri için evlendirme dairesine 4 ay önceden başvuru yapabilirsin.

KT Kubra Temur

Merhabalar benim bu ayi 24 dugunum var biz nihak evraklarin bugun yaptik pazartesi gunu nikah dairesine gidip gun alcagiz dugun yakin nikah tarihi verirlermi

D Düğün.com

Merhaba Kübra, Belediyeler nikah tarihi ve saatini o belediyenin müsaitlik durumuna göre vermektedirler. O nedenle bu sorun ile ilgili yetkili mercilere danışabilirsin.

G Gözde

Merhaba Biz Mayısın 14ünde nikah kıymak istiyoruz. Evraklarımızı aralığın 19unda hazırlamış bulunduk. Gün alırsak evrakları tekrar yenilemek gerekir mi? Teşekkürler.

D Düğün.com

Merhaba Gözde, Nikah için aldığın evrakların 6 ay geçerlilik tarihi var. Fakat yine de konu ile daha detaylı bilgiye yetkili mercilerden ulaşmanı tavsiye ediyoruz.

MD Merve Doğan

merhabalar baya yorumları okudum fakat hafta sonu nikah kıyılıp kıyılmadığına dair net bilgiye sahip olamadım?

D Düğün.com

Merhaba Merve, Hafta sonu tabi ki nikah kıyılıyor. Hatta nikahların neredeyse %90'ı hafta sonu yapılıyor. Acaba başka bir soru mu sormak istedin?

ÜY Ümit Yilmaz

Hafta sonu nikah kiyılır.bende hafta sonu dugün salonunda yaptirdim

E Ebruu

Merhaba nişanlım maltepe kapali cezaevinde acaba nikah işlemlerini nasıl başlatabiliriz birde hangi evraklar gerekiyor

D Düğün.com

Merhaba Ebru, Konu ile daha detaylı bilgiye yetkili mercilerden ulaşmanı tavsiye ediyoruz.

BU Begüm Uzuner

Merhaba ben 4 mart 2017 de evleneceğim başvurumu şimdi yapmam gerekir mi yoksa biraz daha beklemelimiyim ?

D Düğün.com

Merhaba Begüm, Nişanlınla beraber tüm evraklarınızı tamamladıysanız başvurabilirsiniz.

ÖD Özlem Doğan

Geç kalmışsin

B Berke.c

22.11.1999 doğumluyum 22.11.2017 de kendi rizamla evlenebilirmiyim? ?

D Düğün.com

Merhaba Berke, 18. yaşını doldurduktan sonra kendi rızan ile evlenebilirsin.

Sema Çoban

Merhaba ben kimlikte 04.05.1999 dogunluyum 2017 şubatinda dügünüm var nikahım kıyılabilir mi ? Yoksa aileden birinin izni mi gerekli eger öyleyse nikah dairesine mi ailemin izninin oldugunu belirtiyoruz

D Düğün.com

Merhaab Sema, 18. yaşını doldurmadığın için kendi rıza ile evlenemezsin. O nedenle konu ile daha detaylı bilgiye yetkili mercilerden ulaşmanı tavsiye ediyoruz.

B Burcu

Merhaba acil yardimci olur musunuz 17 yaşımı doldurdum 2017 şubatta dügünüm var ailemin imzası ile evlenebildigimi biliyorum. Sizden şunu öğrenmek istiyorum ailem bu imzayı nikah dairesine mi veriyo yani mahkemeyle falan ugrasmamiz gerekmiyo degil mi

D Düğün.com

Merhaba Burcu, Konu ile daha detaylı bilgiye yetkili mercilerden ulaşmanı tavsiye ediyoruz.

AC Ayrı Cetinkaya

Nikah için neler gerekiyor acil cvp

D Düğün.com

Merhaba, Konu ile ilgili Evlenme Dosyalarında Bulunacak Belgeler adındaki makaleyi inceleyebilirsin.

EY Eray Yaşar

01.06.2017 de nikah kıydırmak istiyoruz en erken nezaman ilgili kuruma gitmemiz gerekli ve ilk gittiğimizde mi tüm nikah evrakları tamamlayıp götürmeliyiz ?

D Düğün.com

Merhaba Eray, Yazdığımız maddelerde de bahsettiğimiz gibi en az 4 önce çift olarak nikah dairesine başvurmanız ve tüm evrakları eksiksiz olarak götürmeniz gerekmektedir.

G Gözde

Merhaba 30 ağustos tarihinde düğünümüz var nikahımızı düğün salonumuzda istiyoruz fakat resmi tatil olduğu için memura bağlı olduğu söylendi bunun için nereye müracaat edebiliriz.

D Düğün.com

Merhaba Gözde, Konu ile daha detaylı bilgiye yetkili mercilerden ulaşmanı tavsiye ediyoruz.

B Berk

22.11.1999 doğumluyum ne zaman evlenebilirim

D Düğün.com

Merhaba Berk, 18. yaşını doldurduğunda kendi rızan ile evlenebilirsin.

C Cansel

11.09.1999 doğumluyum Kendi Rızamala Evlenmek istiyorum Ve Sevgilim Benim İçin Ailesine Rest Çekti Uzakta Kalıyoruz Diye Sevgilim 19 yasında Ailem istemiyor Ailesiz Evlenebilir miyim ?

D Düğün.com

Merhaba Cansel, 18. yaşını doldurduğu gün kendi rızan ile evlenebilirsin.

KY Kader Yıldırım

Ben 16.05.1998 doğum günü evlenebilirmiyim

D Düğün.com

Merhaba Kader, 18. yaşını doldurduğun için kendi rızan ile evlenebilirsin.

HGT Hilal Gaye Turan

Mrb hafta sonlari aksam nikah kiyilirmi

D Düğün.com

Merhaba Hilal Gaye, Hafta sonu akşam nikah kıydırmak istiyorsan nikah memurunu evleneceğin mekana çağırman gerekiyor. Resmi daireler belli saat aralıklarında çalışıyor. Nikah memurunu düğün mekanına çağırmak içinse bağlı bulunduğun evlendirme dairesi ile irtibata geçmen gerekir.

ETD Elif Tuğçe Demir

Merhaba. Ağustos 2017 de evleneceğiz, nikah sonrası eğlence olacak. Şubat ayında nikah günü alabiliyor muyuz yoksa erken olduğu için vermezler mi? Şişli evlendirme dairesinde düşünüyoruz. Daha önce burada nikah kıydıran ya da tavsiye edeceğiniz bir şey var mı? Teşekkürler

O Ozlem

Merhaba bu sene aile hekimimizden saglik raporumu almis olsam 2017 mayis ayindaki nikah tarihi alicam gecerli olur mu

D Düğün.com

Merhaba Özlem, Konu ile daha detaylı bilgiyi yetkili mercilerden ulaşmanı tavsiye ediyoruz.

UA Umut Akyaz

Sevgilim Nikah Kıyacaz 21.12 1999 Bu Tarihte Doğdu Kendi Rizasiyan Nikah Kıyabilirmi Yaşı uygun Olduğu İçin

D Düğün.com

Merhaba Umut, Nişanlın henüz 18. yaşını doldurmadığı için kendi rızası ile evlenemez. Konu ile daha detaylı bilgiyi yetkili mercilerden ulaşmanı tavsiye ediyoruz.

BT Buse Taş

Merhaba ben 10 haziran1999 doyumluyum.nikah yapmam gerekiyor ama babamla yasamiyorum sadece annemin imzası olursa olur mu

D Düğün.com

Merhaba Buse, Konu ile daha detaylı bilgiyi yetkili mercilerden ulaşmanı tavsiye ediyoruz.

FD Fatma Dazkirli

Erkek arkadaşımla evlenecez 27.12.1999 annem imza atarak evlenebiliriz dimi

D Düğün.com

Merhaba Fatma, Henüz 18. yaşını doldurmadığın için ailenin rızası ile evlenmen gerekiyor. Daha detaylı bilgi için yetkili mercilere ulaşmanı tavsiye ediyoruz.

SY Sıla Yildirim

Mrb çok acill. . Nikah tarihi aldım fakat değiştirmek istiyorum mümkün mu bir hafta sonrasina aldırmak istiyorum. Tesekkurler

D Düğün.com

Merhaba Sıla, Konu ile daha detaylı bilgiye yetkili mercilerden ulaşmanı tavsiye ediyoruz.

İ İnci

Merhaba benim düğünüm 07.09.2017de ben nikah gününü pazartesi istiyorum ama kurban bayraminin 4.gunu oluyor

Ş Şeyma

Benim nişanlım başka sehirde ben izmir deyim burda nikah kıymak istiyruz farklı birşey gerekiyor mu ben tek hallede bilir miyim işten izn alması zor oluyor

D Düğün.com

Merhaba Şeyma, Konu ile daha detaylı bilgiyi yetkili mercilerden ulaşmanı tavsiye ediyoruz.

OE Onur Eroğlu

Nikah kıymak için baş vurduk sağlık raporu almamız için üstünde nişanlımın ve benim fotoğrafımızın olduğu bi kağıt verdiler bu kağıdın bi süresi varmı acaba bilginiz varmı

GH Gulya Hasan
SC Sıla Can

İyi günler eşimle ayrılalı 4 ay oldu ve ben başka birinden 1 aylık hamileyim evlilik düşünüyoruz mahkeme süre koymadı bana nikah için beklemem gerekiyormu

D Düğün.com

Merhaba Sıla, Konu ile ilgili yetkili mercilerden bilgi alman daha doğru olacaktır.

AA Ali Aktay

Tebrik ediyorum hızlıymışsın valla

BK Burak Kaya

4 yıl sonrası için nikah tarihi alınır mı

D Düğün.com

Merhaba Burak, Konu ile daha detaylı bilgiyi yetkili mercilerden ulaşmanı tavsiye ediyoruz.

EN Eda Nabik

4 yıla kim öle kim kala ne kadar sacma bir soru

Y Yelizcihan

iyi günler; ben 03.09.2022 de kısmetse evlenmek istiyorum bu tarihi almak yani istediğim tarihi almak zormuş öyle diyorlar bugün için nikah tarihi almıs olsam ne zaman nikah günü alamaya gitmeliyiz

G Gh

Ben 18 . 01 1999 dogumluyum kendi rizamla evlenebilirmiyim

AK Ahmet Kesen

haftasonu yada öğle arasında nikah evrakları için başvuru yapılabilirmi

SB Seracettin Bayar

Merhaba ben ünce evlilik yaptım boşandım ama kimligimde hala evli yazıyor bu yazın tekrar evlenecem bu kimlikle başvurup evlenebilirmıyim yoksa degiştirmem lazım kimligi

ÖS Özlem Soysal

Önce nufus mudurlugune basvuru yapip kimliginizin degismesi gerekiyor.Basvuru esnasinda kimlik degeri tasiyan gecici bir belge veriyorlar.o belge ve eski kimlikle muracaatiniz kabul ediliyor.izin belgesi veriyorlar

G Gulay

Slm ven ewlenicem ama bizden hangi ewraklar gerekiyor

ZD Zeynep Dogan

Siz nikah dairesine basvuru yapiyosunuz ordan size soyluyorlar. Aile hekimine gidiyorsunuz. Size kayit aciyorlar.orada kan veriyosunuz daha sonra verem savasa gidip rontgen cektiriyorsunuz. 1 resimle beraber tekrar aile hekimine gidip belgelerinizi aliyorsunuz. Nikah dairesine giderken 3 resim kimliginizin asli ve belgelerinizi verip uygun bir gune aliyorsunuz.

KC Kader Ctn

Meraba kardeşim 28.01.1999 doğumlu 3ay sonrası düğünü var kendi rızasıyla nikah kıyabilirlermi

D Düğün.com

Merhaba Kader, Kardeşin 18 yaşını doldurduğu için kendi rızası ile evlenebilir.

GBÇ Gamze Buse Çamlıca

Merhaba ben izmirdeyim nişanlım ankarada düğün 4 ağustosta ankarada olacak nikahı düğün salonunda kıymak istiyoruz neler yapmalıyız. İkimizde aynı şehirden mi başvuru yapmalıyız yoksa ben izmirde nişanlım ankarada işlem halledebilir mi?

T Tuba

Ayni sehirde ve ayni anda basvurmaniz gerekiyor. Farkli zamanlardaki basvurular kabul edilmiyo.

TT Tarkan Tastan

Meraba bikac gun icerisinde basvuru yapsak eger 15/05/2017 tarihini alma sansimiz varmi

ED Ebru Dogan

Merhabalar. Bizim 9 temmuz da düğünümüz var. Düğün salonu tutuldu ama nikah günü almadık. Düğün salonunda nikah istiyorum. Eğer düğün günü için yer kalmamissa başka belediye olabiliyor mu?

D Duygu

Meraba 10.01.1999 doğumluyum 18 yaşımı doldurmuş oluyorum kendi rızamla nikah yapabilirim dimi

DB Dursun Buran

EVET YAPABİLİRSİN KARDEŞİM BEN DE 20 YAŞINDAYIM EŞİM 19 YAŞINDA ŞU ANDA BİZ GEÇEN SENE EVLENDİK 18 YAŞINI DOLDURMAK ŞART ...

ÖÖ Özge Özcoskun

Tabikide yasını doldurdugun zaman evlenip nikahını kıyabiliyosun

RB Recep Bay

yapabilirsin

MT Muhammet Tutus

Evet tabiki rızvan varsa ve evliliği yurutebileceginize inanıyorsanız nikah kiyabilirsiniz

BG Büşra Göçer

Merhaba nisanlm memlekette ikametgahı da orda Bn de ist daym ikametgahm da burda ve bz memlekette nikah kıymak istiorz bnm ikametgahmi oraya aldırma ma gerek var mı ist da yascz ve burda calisiorm Bn herhangi bi sorunla karşılaşır miyim acil bilgi verirsenz sevnrm

İE İzzet Ergin

Nikah İşlemlerini Halletmesi İçin Nişanlına Noter Onaylı Vekalet Vermen Lazım. O Dosyayı Gönderirsen Nişanlın Senin İçin Ne Gerekiyorsa Yapabilir Basvuru Gerçekleştirebilir Fakat Sağlık Raporunu Alıp Vekaletle Beraber Gönder Fotoğraf Ve Nüfus Cüzdanı Fotokopisinide Unutmamak Lazım

EK Elif Kizil

Ben sakaryada nisanlim istanbul da oturuyor nikah istanbul da olacak ikamet belgesi ayrı ayrı mi alınır ve sağlık raporuna film cektiriliyormu bilgisi olan varmi

SY Sercan Yavuz

Nisanlina noterden vekalet vereceksin. O istanbuldan basvuracak. Akciger filmi cekiyorlar 5 sn lik is.

İE İzzet Ergin

Nikah İşlemleri İçin İkametgah Adresi Gerekmiyor

S Sinemm

düğün salonunu tuttuk ama istediğim tarihte bos yer bulamadık bu yüzden nikahımı istediğim gün yaptırmak istiyorum 12.10.2017 için şimdi başvuru yapsam olur mu ?

AK Ahmet Karalı

Ben yarın işlemlerimi halledeceğim benimde 14.10.2017 şimdiden yapmak en iyisi

BK Berfin Karaman

Nikah toreni istemiyorum sadece imza ile nikah olur mu?

D Düğün.com

Merhaba Berfin, Kimseyi davet etmeden nikah salonunda nikah yapabilirisiniz. Tabii şahitleriniz olmak zorunda.

İY İbrahim Ymk

14 temmuzda kına 15 temmuzda düğünüm var dugun salonunda yapılacak sizce bi sıkıntı olurmuş milli yas ilan edildi deniyor sizce dugunune bi sıkıntı cıkarmı

D Düğün.com

Merhaba İbrahim, Ulusal yas ilan edilen zamanlarda eğlence yapılmaz. Fakat daha detaylı bilgiye yetkili mercilerden ulaşmanı tavsiye ediyoruz.

VC Vildan Coskun

1999 dogumluyum nikah memuru evlenmede problem yok dedi fakat 18 e girmeden evraklari yaptirma da sıkıntı olur mu acaba ?

D Düğün.com

Merhaba Vildan, 18. yaşını doldurduysan evraklarını yaptırmanda hiçbir sakınca yok.

A Ayça

İyi akşamlar benim bi sorum olucak nişanlım işi geregi izin alamıyor farklı şwhirlwrdeyiz benim ikamet ettiğim ilde nikah yapmayı düşünüyoruz nişanlım gelmeden o evraklarını halledip bana gönderirse ben başvuru yapabiliyomuyum yoksa illede gelmesimi gerekiyo teşekkürlwr

D Düğün.com

Merhaba Ayça, Nişanlının sana vekalet vermesi durumunda başvuruyu sen ikiniz adına yapabilirsin.

H Hüseyin

Selam ben bir konu hakkında soru sormak istiyorum nikah günümüzü aldık ve parayı yatirdik ama biz şimdi salon günü nikahimizi istedik aceba değişiklik yapabiliyormuyuz

D Düğün.com

Merhaba Hüseyin, Konu ile ilgili detaylı bilgi için yetkili mercilere ulaşmanı tavsiye ediyoruz.

SY Sibel Yiğiter

Bisey sormak istiyorum ben 18 yaşındayım ama TC de bi yaş küçük yazılmışım yani 17 görünüyorum 17 mi doldurmuşum evlenebiliyomuyum? şimdiden teşekür ediyorum.

D Düğün.com

Merhaba Sibel, Kendi rızan ile evlenebilmek için nüfus kağıdındaki yaşın dikkate alınacağı için 18. yaşını doldurman gerekmekte.

Hafize Şen

MERHABA ben istanbul nişanlım bursa farklı yerlerden evrak toplasak sorun olurmu birde ben pozitif eşim negatif kangrupları sorun olurmu

D Düğün.com

Merhaba Hafize, Konu ile ilgili detaylı bilgiyi yetkililere danışmanı tavsiye ediyoruz.

DK Dilek Karayel

Merhaba nikah günü almak icin ilk önce bu evraklarimi hzirlamamiz gerekiyor?

D Düğün.com

Merhaba Dilek, Yazıda da bahsettiğimiz gibi önce 6 maddelik belgeleri hazırlamalısın.

MA Merve Ascioglu

Slm biz nisanlimla evliliğe karar verdik ama yaşadığımız şehirde değil başka bir şehirde nikahimizin kiyilmasini istiyoruz kısaca bütün işlemleri o şehirde yapmak istiyoruz mümkün mü sağlık raporu sart mı yaşadığımız şehirden almak lütfen cvplayin çok acil

S Seher

Merhabalar, kaleminize saglik guzel bir yazi olmuş. Peki oturdugunuz yerin dışında bir yerde nikah kıydırmak istenirse ne gibi işlemler gerekiyor? Onu da yazıp eklerseniz süper olacak. ;)

D Düğün.com

Merhaba Seher, Tavsiyen için teşekkür ederiz...

HK Hazal Koç

Ben nikah için evraklar olmadan gün alabilirmiyim bu süre zarfında evrakları toplayıp versem olmazmı

D Düğün.com

Merhaba Hazal, Ne yazık ki bu şekilde nikah günü alamazsın.

ME Medine Evlendi

merhaba hayırlı günler benim erkek arkadasım sevdiğim yeni askere giiti biz artık resmiyette de karı koca olabilmek için 1 ay sonra izne gelecek ve hızlı bi şekilde evrakalrı hazırlayıp yıldırım nikahı kıymaya karar verdik fakat onunda benimde ailem birlikteliğimi biliyor askerden sonra yapacaktık herşeyimizi ama aşk bu dayanamıyoruz artık ve yıldırım nikahını kıyıdğımız takdirde gerçekten evleneceğimiz zman tekrar nikah gerekiyormu ne yapılmalı o durumda

SG Senem Gözde

Mrb. Benim nikahım tam nikahıma bir gün kala bir takım anlaşmazlıklar yüzünden ertelendi. O gün nikah kıyılmadı iptal oldu. Mayıs ayında gün almıştık. Evraklar altı ay geçerli diye duymuştum. Tekrar nikah kıyma durumunda yine aynı işlemleri yaptırmak gereklimi yoksa gün alabiliyormuyuz hemen. Yıldırım nikahı gibi bişey yaptırabilirmiyiz yada malum düğün sezonu gün bulmak zor. İlginize şimdiden teşekkür ederim.

TA Tuğba Akdoğan

Merhabalar, nişanlımla aynı şehirdeyiz ama farklı ilçelerde oturuyoruz. Nikah kıymak istediğimiz belediye de başka ilçede.. Başvuru yaparken önce istediğimiz belediye ye mi gideceğiz yoksa oturduğumuz ilçe belediyesine mi?

EO Emilia Ozceyhan

Merhabalar benim evlilik cuzdanimdaki fotografim acilen cekildi ve korkunc bir resim bunu nasil degistirebilirm veya kendim yalabilirmiyim ?

A Aysu

Selam ben turkle evlenicem burda tahliller yapildu her sey temiz yalniz akdeniz anemisi deyil onun tasiyicisi cikmis bende bu sorun olurmu evlilik icin ve coxuklar icin akteniz anemisi norma 3,5 yailib brnfe 5,8 cikmis bunun kotkusu varmi lutfen cevep yazin

D Düğün.com

Merhaba Aysu, Konu ile ilgili detaylı bilgiyi yetkili mercilere danışmanı tavsiye ediyoruz.

FS Furkan Sert

Merhaba. Düğünümün nerde olacağı daha netleşmedi. İnşallah kasım sonu düşünüyoruz. Ancak nikah tarihi almaya gittiğimde, ilk önce nikah salonunda kıyılıcak düğünü ayrı yapıcam diyip tarih ayırtsam, daha sonradan bu değişse düğünümü nikahlı yapıyorum nikah memurunu şuraya çağırıcam desen bunda değişiklik yapabiliyorlarmı ?

D Düğün.com

Merhaba Furkan, Konu ilgili detaylı bilgiyi yetkili mercilere danışmanızı tavsiye ediyoruz.

RET Ramazan Eren Teke

Merhaba. Bursadan nikah günü alıcaz. Ancak istediğimiz tarih nisan ayı. Evrakları şimdiden hazırlayıp 28 eylülde başvuru yapacağız ancak evrakların geçerlilik süresi 6 ay. Bu durumda evrakların geçerlilik süresini göz önğnde bulundurarak mı başvuru yapacağız yoksa 6ayı dolunca evrakları yenileyecek miyiz nikah dairesine gidip??

HC Hasan C.

Merhaba ben yurtdisinda yasiyorum nisanlim türkiyede. Nikahimizi türkiyede olacak. Ben gitmeden nisanlim nikah icin basvursa yeterli olurmu ve benim belirli belgelere basvurmam gerekiyormu türkiyeye gitmeden? Benimde zamanim kisitli oldugu icin gittigimde nikah icin sorun ciksin istemiyorum. Sizce kac gün icinde hal olur islemler hemen tarih verirlermi?

D Düğün.com

Merhaba Hasan, Konu ilgili detaylı bilgiyi yetkili mercilere danışmanızı tavsiye ediyoruz.

HG Hacer Güleç

Hayırlı Geceler benim sorum şu. Benim oğlum ve nişanlısı nikah tarihi aldilar ama sorun çıktı. Bir daha tarih almak isteseler engel çıkar mı belediyeden

D Düğün.com

Merhaba Hacer, Konu ilgili detaylı bilgiyi yetkili mercilere danışmanızı tavsiye ediyoruz.

RS Ramazan Sekman

merhabalar ekim ayında nikâhım var bunu kasım ayına erteleyebilmem mümkün mü

MY Murat Yildiz

Merhaba nisanlim lise son ogrencisi, liseyi bitirir bitirmez evlenmek istiyoruz suan 17 yasinda lise bitimin de 18 yasini doldurmus olacak yani basvuru yaptigimiz da 17 yasindayken alacagimiz tarihi 18 yasini doldurdugu gunlere denk getirecegiz boylece 18 yasini doldurdugunda evlenmis olacagiz suan basvuru yapmamiz lise son ogrencisi icin bir sorun teskil eder mi ?

İS İsmet Sözer

Merhaba hayırlı günler sözlüm 1 mart 2001 doğumlu acaba aile izniyle nikah kıyabilirmiyim tesekkürler.

CA Ceyda Aktukmak

merhaba. nikah gününü hemen başvurduğumuz gün belirtmek zorunda mıyız? gün belirttik diyelim daha sonra günü değiştirme şansımız oluyor mu ?

GT Gülay Türe

Merhaba biz 19.03 te nikah kıymak istiyoruz.Ama nişanlım Çorlu'da ben Istanbul'dayım nikahı beşiktaşta yapmak istiyorum.Nasıl olur ne zamana işlemlere başlamamız bize bilgi verirmisiniz.Iyi Akşamlar

CBC Cabbar Bin Cafer

Tesekkur ederim cok yardimci oldu cok mutluyuz karimla tsk cnm bby

NA Nalan Arikan

Iyi aksamlar bir sorum olacakti yardımcı olursanız çok sevinirim.Ilk önce nişanlım laa manisada ikametgah ediyoruz ama düğünümüz manisanın ilçesinde olacak ve ben düğünüm de nikah kiyilsin istiyorum düğünü yapacağımız ilçedeki nikah memurları gelebilir mi düğünümüze yada manisadan getirebiliyor müyüz fazla para istiyolar mi nasıl bir çözümü varmı birde bayramda resmi nikah kiyiliyor mu kurban bayramında yapmayı düşünüyoruz düğünü cevaplarsanız çok iyi olur şimdiden teşekkür ederim.

UK Ufuk Kanyurdu

Merhaba benim öğrenmek istediğim. Ben ve nişanlım Bahçeli evlerde ikamet ediyoruz. Ama Küçükçekmece belediyesinden memur çağırmak istiyoruz. Yani evlenmek için bağlı olduğumuz nikah dairesi olması şartmı yada her hangi bir belediye olurmu..

İY İlke Yıldırım
EA Elif Akar
IB Ibrahim Bağcı

iyi günler 6 mayıs dügün olacakta resmi nikah için ne zaman basvuru yapmalıyız?

MP Melek Pak

Merhaba nikah tarihim resmi boşanma tarihinden bir yıl sonra yinede mahkeme den iddet evrakı almam gerekiyor mu

İSK İsrafil Songül Kurt

Evlenmek istiyorum ama nasıl nikah günümüzü alacagız bilmiyorum

ME Meryem Eltaş

Merhaba ben meryem nişanlım şuan asker biz nisan ayında resmi nikahımızı kıymak istiyoruz fakat bir ay önce tarih alınması gerekiyormuş ama o kadar zamanımız yok bu nisan ayında kıymak istiyoruz sizce nasıl yapabilirz şimdiden teşekkür ederim size

US Uğur Sağlam

Ben 9 9 2018 gün aldım işlemlerinde yaptım ama sağlık raporu 180 gün geçerli bizim düğün 181inci gün bi sıkıntı yasarmiyiz tekrardan başvuru yapmamız gerekirmi ücreti de yatirdim

MY Merve Yavnuk

Merhaba ben 10 yıllık evliyim bu sene evlilik yıldönümünde eşime süpriz yapmak istiyorum nikah tazeleme diye birşey var mi

MS Medet Sür

Ben Samsunda yaşıyorum ve nikah işlemlerini Istediğim yerde yaptırabilir miyim. Nişanlım Gebze 'de oturuyor. Nikâh işlemini de Gebze 'de yaptırabilir miyim.. teskkurler

BC Burcu Ctl

Merhabalar ben ıstanbul da oturuyorum benim nisanlim izmirde oturuyor nisanin 14 de nikah icin gun alacagiz eylul ayina her hangi bir sorun cikarmi nikametkah veya baska sorun izmire gdiicem cunku istanbulda yapmam gereken birsey var mi cevaplarsaniz cok memnun kalirim

OB Ozan Bakır

Bir konu hakkında yardım istiyorum nasip olursa yazın 07.08 tarihinde düğünüm olcak ve aynı günde istiyorum nikahı ve ayrıca nişanlım yurt dışında o güne tarih almamız için ne yapmamız gerekiyor o olmadan ben tarih alabilirmiyim almamız içinde evrakların olması lazım mı yardımcı olursanız sevinirim...

Elif Özen

İyi günler ben bir şey sormak istiyorum benim ve nişanlımın ikameti İstanbul’da ama aile Denizli’de yaşadığı için nikah Denizli’de olacak. Biz İstanbul’da başvuru yapabilir miyiz? Denizli’ye mi gitmek zorundayız?

LS Leyla Sönmez

Eger evlenecegimiz kişi askerlik yapmadiysa sorun olur mu

Nafel Özdemir

Evlenmek istediğim kisi yabancı şuan kendisi İstanbul'da yabancılar için ne tür evraklar lazım bilgi alablirmiyim

D Düğün.com

Merhaba. Sizin için faydalı olacağını düşündüğümüz makalemizin linkini aşağıya bırakıyoruz. Mutluluklar dileriz. Yabancıların Türkiye'de Evlenmesi

KU Kader Uzun

Nişanlım istanbulda yaşıyor ben bartında yaşıyorum evrakları tamamlarken nişanlımın ikametkahı istanbulda yaşadıgını mı göstermesi lazm? Nikah bartında kıyılıcak

D Düğün.com

Merhaba. Evlilik başvurunuzu Bartın'da nişanlınızın ikametgahının olduğu ilçe belediyesine çift olarak birlikte giderek yapmanız gerekiyor. Sizin müraacat sırasında, ikamet ettiğiniz belediyenin evlenme dairesinden aldığınız izin belgesini de yanınızda bulundurmanız gerekiyor. Mutluluklar dileriz.

FZ Fatma Zengin

Merhaba 23 Nisan 19 Mayıs gibi resmi bayaram tatili günlerinde nikah daireleri açık oluyor mu? Salonda değil nikah dairede yapmayı planlıyoruz ve resmi bayram tatili gününe denk geliyor

D Düğün.com

Fatma Hanım Merhaba. Nikah dairelerine başvuruyu hafta içi, mesai saatleri içerisinde yapmanız gerekiyor. Hafta içi müracaatta bulunup, resmi tatil günü için gün almak istiyorsanız, bunu işleminizi gerçekleştireceğiniz nikah dairesine danışmanız, sizin için o güne gün verip veremeyeceklerini öğrenmeniz gerekiyor.

IG Ilyas Gönül

Baska bi sitede boyle yazmiyor

H Hilal

Nişanlım ve benim ikametlerimiz farklı şehirler de ama biz ikametimiz olmayan bir şehirde nikah yapmak istiyoruz. Bu mümkün müdür?

D Düğün.com

Merhaba Hilal Hanım. Elbette mümkün. Aslına bakarsanız, hazırlamanız gereken evraklar da aynı. Nişanlınız ile birlikte ikinizden birinin bağlı olduğu belediyenin nikah memurluğuna birlikte giderek bu evrakları teslim ediyorsunuz. Evlenmeye engel bir durum olmadığı müddetçe, başvuru yaptığınız nikah memurluğu, size izin belgenizi onaylayarak veriyor. Bu belgeyi ile evlenmek istediğiniz belediyenin nikah memurluğuna başvurabilirsiniz.

HI Hasan Irmak

Merhabalar benimde bir sorum olacakti su anda askerim hakkaride şartlardan dolayi ben geldikten 1 hafta sonrasina dugun tarihini belirledik peki nikah islemlerini nasil yapariz şimdiden gun alıp kendime ait evrakları gelince mi yaptırmam gerekir yoksa simdi hic bisey yapmadan geldiğimde yıldırım nikahimi yapmamız gerekir teşekkürler...

D Düğün.com

Hasan Bey Merhaba. Eğer askerliğinizi yaptığınız görev yerinizden izin alabiliyorsanız, evlilik işlemleri için evraklarınızı tamamlayabilir, asker dönüşünde de nikahınızı kıydırabilirsiniz. Böyle bir imkanınız olmayacaksa ve asker dönüşünde bir an önce evlenmek istiyorsanız, yıldırım nikahı pratik ve hızlı bir çözüm olarak duruyor. Mutluluklar dileriz :)

FA Fadime Aydin

Merhaba 8.8.18 nikah tarihim nikâhımız normalde dairede olacaktı. Fakat babam trafik kazası geçirdi ve kısmı felç şuan evde yapılacak tören de nikah kıymak istiyoruz bu mümkün mü acaba aynı tarih aynı saatde

D Düğün.com

Fadime Hanım Merhaba. Çok geçmiş olsun. Başvuru yaptığınız daireye giderek, nikah memurunun eve gelmesi için tekrar müracaatta bulunmanız gerekiyor. Nikah dairesi dışında bir yerde nikah kıydırmak için ayrıca ücret ödemeniz gerektiğini de göz ardı etmeyin lütfen. Mutluluklar dileriz.

YB Y.t Balcı

Bakaya durumda iken nikah kıydırmak mümkün mü acaba her hangi bir sıkıntı yaşarmıyız bedelli askerlik çıktı çıkacak o yüzden bir sorun teşkil edermi bizlere

D Düğün.com

Merhaba. Evlilik işlemlerinden bağımsız olarak, bakaya kaldığınız, herhangi bir GBT kontrolü sırasında ortaya çıkabilecek bir durumdur. Bu nedenle yükümlülüklerinizi yerine getirmenizi ya da askerliğinizi tecil ettirmenizi öneriyoruz. Mutluluklar dileriz.

BA Bibijan Abakarova

Merhaba.Ben Istanbul da 12 sene.memleket Turkmenistan. Nisanliyim.yardimci olurmusunus ne evraklari lazim bana evlenmek icin? Nisanli Turk vatandas.Tesekkur ederim

D Düğün.com

Merhaba. "Yabancıların Türkiye'de Evlenmesi" başlıklı makalemizde hangi evrakları hazırlamanız gerektiğini belirttik. Faydalanabilirsiniz. Mutluluklar dileriz.

CU Ceylan Uysal

Meraba biz kaçtık evlenmek istiyoruz 19 yaşındayım ama kimliğimde fotoraf yok yıldırım nikahı kıymak istiyoruz ne kadar mümkün olabilir mi ?

D Düğün.com

Merhaba Ceylan Hanım. 18 yaşınızı doldurduğunuz için, evlenmeye yasal başka bir engelinizin olmaması durumunda, kendi rızanızla evlenebilirsiniz. Ancak evlilik işlemlerinizin başlatılabilmesi için fotoğraflı nüfus cüzdanınız olması gerekiyor.

HK Hande Küçük

şimdi benim bir sorum olucak ama lütfen cevaplayın evleneceğim kişi başka il de ben başka il'deyim örneğin: o muğlada ben afyondayım nikahı afyonda yapmamız gerekiyor nasıl hangi belgeleri hazırlamalıyız nelere ihtiyacımız olucak yazarsanız sevinirim iyi günler tam detaylıca yazın lütfen

D Düğün.com

Hande Hanım Merhaba. Öncelikle mutluluklar diliyoruz. Çiftlerden birinin bağlı bulunduğu belediyeye, yukarıda sözünü ettiğimiz evrakları tamamlayarak, çift olarak birlikte başvurmaları gerekiyor. İkameti evleneceği yerden farklı bir yerde olan kişi, bağlı olduğu nüfus müdürlüğünden, başka bir nüfus dairesinde evleneceğine ilişkin izin belgesini alıyor. İzin belgesi ve istenilen diğer evraklar ile birlikte evlenmek istenilen nüfus müdürlüğüne giderek başvuruda bulunulması gerekiyor.

SD Sercan Dönmez

Yani evlenecegimiz nüfus müdürlüğünden cikaramaz miyiz. Illa bağlı bulunduğumuz nüfus müdürlüğü olmak zorunda mi

SD Sercan Dönmez

Yani demek istediğim şu nisanlim antalyada yasiyor ben izmirde fakat nikahi istanbulda kiymak istiyoruz. Evlilik izin belgesini istanbul da çıkaramaz miyim

D Düğün.com

Merhaba Sercan Bey. Öncelikle bağlı olduğunuz nüfus müdürlüğünden, başka bir nüfus dairesinde evleneceğinize ilişkin izin belgesi almanız gerekiyor. Aldığınız bu izin belgesi ve istenilen diğer evraklar ile birlikte evlenmek istediğiniz nüfus müdürlüğüne müstakbel eşiniz ile birlikte giderek başvuruda bulunabilirsiniz.

HK Hatice Koç

Merhabalar nişanlım askerde izne geldiğinde nikah kıymak istiyoruz asker olduğu için bir sorun çıkar mı? Teşekkürler.

D Düğün.com

Merhaba, öncelikle mutluluklar dileriz. Askerlik görevi sırasında, evlilik yapılmak istenirse, askerin yıllık kanuni izninden düşerek izin alınabilir. Nişanlınızın, izin aldığı süre kadar geç teskere alacağını da göz önünde bulundurmalısınız.

G Gündüz

Merhaba, 23.06.2018 tarihinde düğünüm var. Nikahın salonda olmasını istiyorum. Ancak bi yerde en fazla 3 ay öncesinden başvuru yapabileceğim şeklinde bir yazı okudum ☹️ Ne zaman nikah işlemlerine başlamalıyım?

D Düğün.com

Merhaba, sanıyoruz düğününüz 2019'da :) Nikah işlemlerine ne zaman başlamanız gerektiği aslına bakarsanız, hangi şehirde yaşadığınıza ve düğününüzü ne zaman yapacağınıza göre değişiklik gösterir. Eğer İstanbul gibi kalabalık bir şehirde, yaz aylarında ve hafta sonu evlenmeyi düşünüyorsanız, elinizi çabuk tutmalı ve en az 5-6 ay öncesinden istediğiniz nikah dairesinin yolunu tutmalısınız. Ancak daha sakin bir şehirde, yaz mevsimi dışında evlenecekseniz, 1-2 ay önceden başvuru yapmanız yeterli olacaktır.

G Güler

Ben 17 yaşını doldurdum 18 den gün aldım sevgilim de 21 yasinda annem ve babam evlenmeme razı ama hamileyim bi ceza falan alırmıyız

D Düğün.com

Evlenmeniz yönünde yasal başkaca bir sorun olmadığı sürece, anne ve babanızın izni ile evlenebilirsiniz. Böyle bir durumda ceza söz konusu değildir.

BG Büşra Gündüz

Merhaba ? nasipse 22.06.2019 tarihinde düğünğm var. Nikahın salında koyulmasını istiyorum. Nikah işlemlerini ne zaman yapmalıyım? Teşekkür ederim.

D Düğün.com

Merhaba Büşra Hanım. Öncelikle size mutluluklar diliyoruz. Özellikle kalabalık bir şehirde yaşıyorsanız, talebin fazla olduğu yaz ayında da evlenmek istediğiniz için 2019 başı gibi nikah dairelerine müracaat etmenizi öneriyoruz.

AY Ahmet Yondem

Teyzemle evlensem resmi nikah kiyilirmi

SZ Sima Zengin

28 nisan icin ne zaman en erken ne zaman basvuru yapabilirim

D Düğün.com

Sima Hanım öncelikle mutluluklar diliyoruz. Başvuru tarihi, başvuruyu hangi ilde yapacağınıza göre de değişecek bir durum. Eğer nüfus yoğunluğu fazla olan bir ildeki talebin fazla olduğu bir nüfus müdürlüğüne başvuruda bulunacaksanız, 5-6 ay öncesinden harekete geçmenizi öneriyoruz.

N Nursel

Merhaba ben Çankırı da oturuyorum . nişanlım İstanbul'da sağlık raporunu Çankırı da alsak İstanbul'da nikah başvurusunu yapabilirsiniz.

MK Mesut Koca

Ben yurt disinda kaliyorum nikah icin Turkiye gidecem ben ve saglik belgesi olmadan nisanlim nikah gunu randevu alabilirmi alabilirmiyiz

D Düğün.com

Mesut Bey öncelikle size mutluluklar diliyoruz. Eksik evrakla nikah için gün alamazsınız. Gerekli tüm evrakları tamamladıktan sonra Evlendirme Dairesi'ne başvurmanız gerekiyor.

EA Elif. Aytekin

Evlenmek istiyoruz

EA Elif. Aytekin

Evlenmek istiyoruz

S Selin

Merhaba, 15 temmuzda düğünümüz gerçekleşecek ve nikah düğünde olsun istiyoruz. Düğün yeri belli ancak ikamet ettiğimiz bölgeden farklı bir bölgede düğün yeri. Prosedür nasıl olacak acaba? En başta nereye başvurmalıyız ve başka bir belediyeye ait yere nikah memuru çağırmak için nasıl yol izlemek gerekir? Teşekkürler

D Düğün.com

Merhaba Selin Hanım. Bağlı olduğunuz nüfus müdürlüğünden, başka bir nüfus dairesinde evleneceğinize ilişkin izin belgesi almanız gerekiyor. Aldığınız bu izin belgesi ve istenilen diğer evraklar ile birlikte evlenmek istediğiniz nüfus müdürlüğüne müstakbel eşiniz ile birlikte giderek başvuruda bulunabilirsiniz. Mutluluklar dileriz.