Evlerini Birleştirenlere Öneriler

Pinar Karabağ tarafından yazılmıştır.

Okuma Süresi: 0:44 DK

21.03.2018

Birlikte yaşayacağınız evi döşerken kendi mobilyalarınızı mı kullanacaksınız, yeni mi alacaksınız? Her iki tarafın kendine ait evi olunca mobilyaların birbiri ile uyumunu sağlamanın çok da kolay olmadığını biliyoruz. Bu nedenle işinizi kolaylaştıracak öneriler paylaşacağız sizinle!

Evlilik hazırlıklarının en keyifli taraflarından biri birlikte yaşanacak evi dekore etmektir. Yeni ev kurmak zaten yeterince zorlu bir deneyimken iki farklı zevkin bir potada birleşmesi bu stresli süreci daha da zorlaştırır. Fakat iki farklı zevki ortak paydada buluşturmaktan daha zor bir şey varsa, o da iki ayrı evi birleştirmektir.

evlerini birleştirenlere öneriler

Bunun iki yolu vardır. Ya mobilyalar atılmalı yerine yenileri gelmeli, ya da iki evdeki eşyaların birbiriyle uyumu sağlanmalıdır. Sıfırdan eşyalar seçmek nispeten kolay olan yoldur. Ancak maddi –ya da manevi- şartlar buna el vermiyorsa, öncelikle birbiri ile uyumlu olacağını düşündüğünüz parçaları bir araya getirmeyi denemelisiniz. Örneğin mavi bir koltuk takımınız varsa, bu takım ile kombinleyebileceğiniz masif bir orta sehpa, evinizin dekorasyonu için hoş bir seçenek olabilir.

Ayrıca mobilyaları boyamak, döşemeleri değiştirmek yoluyla hem tarafları mutlu etmek hem de uyumlu bir ev yaratmak mümkündür. Bu aşamadan sonra yeni bir çehre kazanan dekorasyonunuzu uygun halı, perde ve aksesuar seçimleri ile tamamlayabilirsiniz.

Sıradaki Makaleler

Diğer makaleleri de görüntüleyin

Yorumlar (0)