Otel Düğünü Trend Raporu

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

2:38 dakika

29.06.2020

Otelde düğün yapmak isteyen Dugun.com Çiftleri, şık balo salonlarının kapıları size sonuna kadar açık. Otel düğünlerinin birbirinden cazip avantajlarından haberdar olup da bu seçeneği değerlendirmemek mümkün değil. Bir kez kararınızı verdikten sonra ise, göz alıcı bir otel düğünü için gerekenler çok basit. Bu yılın trendlerinden haberdar olmak! İşte oyunu kurallarına göre oynamak için bilmeniz gerekenler:

Salon da Sizin Gibi Şık Olmalı

Hayalinizdeki otel düğünü için düğün hazırlıklarına başladığınız andan itibaren en çok emek harcayacağınız konu bu olmalı. Ne de olsa otel düğünü son derece iddialı bir düğün şeklidir. Bunu bilen davetlilerin beklentileri yüksek olacak. Düğün dekorasyonunuzun olanca ihtişamıyla davetlileri büyülemesini istiyorsanız ışıklandırmada kristalden faydalanın. Hem yüksek tavanlı salonlarda avize olarak hem de masa süslemesinde şamdan olarak kullanılacak kristal aydınlatmalar düğün salonunuzu ışıltılarla bezeyecek, kullandığınız kumaş, örtü, çiçek gibi tüm diğer dekorasyon malzemelerinin de son derece klas görünmesini sağlayacak.

 otelde düğün

Gelinlik Göz Almalı

Tüm salon ışıltıyla yıkanırken gelinin sönük kalması düşünülemez! Bu yüzden gelinliğiniz konusunda alçak gönüllü olmayın ve düğün mekanınıza uygun gelinlik nasıl olmalı çok iyi araştırın. Swarovski taşlı, boncuklu ve kristal süslemeleri isterseniz gelinliğinizin bel ya da omuz gibi belli bölgelerinde, isterseniz de etek ya da büstiyer gibi daha yaygın kısımlarında kullanabilirsiniz. İşlemelerle süslü bir gelinliğin ağırlığı, giyilmesi ve içinde yürünmesi elbette daha zor olacaktır; ancak üzülmeyin. Düğün günü hazırlığı için en uygunu otel odası. Size ayrılan özel odanızda siz, gelinliğiniz ve yakınlarınız çok rahat edeceksiniz.

swarovski taşlı gelinlik

Mükemmellik Ayrıntıda

Otel düğünü gelini kelimenin tam anlamıyla bir prenses olmalıdır. Prensesliğin gizli kuralları ise ayrıntıda gizlidir. Kural bir; gelin ayakkabınız ne kadar ince topuklu olursa yürüyüşünüz o kadar zarifleşecek. Balo salonunda zemin sorunu yaşamayacağınızdan emin olabilirsiniz. Kural iki; sallantılı küpeler, siz sabit dururken bile hafifçe hareket ederek görünümünüze tarifsiz bir güzellik katar. Dikkatleri boynunuza, makyajınıza ve başınıza çekmeyi başarır. Kural üç, tek elinizde küçük bir gelin çantası olmalı. Bu küçücük ayrıntı siz o ince topukların üzerinde zarifçe yürürken hafif bir tökezlemenin korkunç bir düşme felaketine dönüşmesine engel olur. Kısaca dengenizi daha rahat kurmanızı sağlar. Bir çok kadının çanta taşımasının nedeni aslında farkında olmasalar da çantalarının dengeli yürümelerine yardımcı olduğu gerçeğidir.

gelinlik aksesuarları

Damatlığın Şakası Yok

Otel düğünleri düşleyen gelinler; dikkat! Pek çok erkek gibi sevgiliniz de damatlık konusunda çok özenli davranmayabilir. Erkeklerin alışverişe meraklı olmadıkları bir gerçek. Damatlık seçimine ayrılan zamanın kısalığı ve alışverişin son ana kalması da bunun bir kanıtı. Eğer hangi mekanda ne tür bir damatlığın giyilebileceğine dair şüpheleriniz varsa, çok gecikmeden konuyu araştırın. Otel düğününün ihtişamının en önemli tamamlayıcısı, geleneksel üç parçalı smokin hatta frak gibi resmi bir takımdır. Böyle bir damatlığı hazır almanın mı diktirmenin mi daha uygun olduğu ise eşinizin vücut yapısına, zevklerine ve elbette bütçenize bağlı.

damatlık modelleri

Asil Aksesuarlar

Damatlıkla iş bitse iyi. Ancak sevgilinizin bir de damat aksesuarlarına ihtiyacı var. Otel düğünündeki ihtişamlı dekorasyon, gelinliğinizin asil ışıltısı ve davetlilerin hayranlık dolu bakışları eşliğinde onun da mükemmel görünmesi için gereken aksesuarlar gümüş renkli kol düğmesi, mutlaka rugan ayakkabı ve siyah kadranlı saat olabilir. Tercihlerinizi bu ağırbaşlı aksesuarlardan yana kullanın ve ne kadar stil sahibi bir çift olduğunuzu tüm davetlilerinize kanıtlayın.

damat ayakkabi

Otelin Adı Var

Bütçe tamam, hayaller hazır, planlamalar başlıyor mu? Öyleyse vakit kaybetmeden düğününüzü yapacağınız oteli seçin. Unutmayın ki, şehrinizdeki en güzel otellerin rezervasyonları hızla dolacak ve düğün tarihi yaklaştıkça istediklerinize ulaşmanız zorlaşacak. Durun, hemen çantanızı alıp otellerin kapısını çalmaya kalkmayın! Şehrinizdeki en iyi otelleri gezmek; kapasite, yer, otopark durumu gibi detayları öğrenmek için tek yapmanız gereken şehrinizdeki düğün mekanlarını seçmek ve beğendiklerinize tek tıkla fiyat teklifi isteği göndermek. İşte bu kadar basit!!

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Sıradaki Makaleler

Diğer makaleleri de görüntüleyin

2 yorum

şeyma kartepe

Düğün Tarihi: 09.10.2014


duruşunuzu mükemmelleştirecek çok doğru ayrıntılar seçilmiş. altın kurallar göz ardı edilmemeli


cenk bilir

Düğün Tarihi: 22.10.2014


kendi şıklığımız ve otelin şıklığı orantılı olmalı. yoksa otelin şıklığı sizi perdeleyebilir ya da tam tersi...