Kınaları Hazırlayın: Ankara’nın Öne Çıkan Kına Gecesi Mekanlarını Listeledik!

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

5:12 dakika

11.11.2019

Ankara’da hem bütçene uygun hem de trendlere uygun bir organizasyon yapacak kına mekanı mı arıyorsun? Senin için bazı kına salonlarını listeledik. Ayrıca Ankara kına mekanları fiyatlarını da yazdık!

Ankara Kına Mekanları

1- La Mozza Taş Konak

Önerilere Gölbaşı’nda yer alan bir Ankara kına organizasyon mekanıyla başlayalım. La Mozza Taş Konak, 220 kişilik davetli kapasitesine sahip. Mekanın çok şık bir dekorasyonu var. Ayrıca dans pisti de kapasitesine göre gayet geniş.

Mekan, talep eden gelin adaylarına davul şov, kına ekibi, zenne / oryantal gibi birçok hizmet sunuyor. Ankara kına konaklarından La Mozza'nın içerisinde organizasyon yapmanın şöyle bir avantajı var: Kına gecesi öncesinde bu güzel yapının içinde ve çevresinde çok güzel fotoğraflar çektirebiliyorsunuz.

Ankara kına mekanlarından La Mozza Taş Konak’ın fiyatları ise kişi başı 80-100 TL’den başlıyor.

La Mozza Taş Konak

Düğün salonlarına da şimdiden bakmanda fayda var: Ankara Düğün Salonları ve Fiyatları

2- Osmanlı Köşkü Davet Salonu

Ankara kına salonlarından Osmanlı Köşkü, Altındağ ilçesinde yer alıyor. Bu mekanın da kendine özgü bir tarihi dokusu var. Bu da kına gecelerini daha unutulmaz kılıyor. Dekorasyonuyla da gönüllerde taht kuran mekanın sayfasına burada kına gecesini yapan çiftler tarafından birçok yorum gelmiş. Yorumlardan birini paylaşmak istiyorum:

Aysun & Emre: "Buraya zarif ve zevkli kişilerin elleri değmiş. Nasıl şık, nasıl güzel… Dışarıdan bir organizasyon firmasıyla anlaşmanıza da gerek yok. Kendileri organizasyon firması aynı zamanda. Onlara sadece ne istediğinizi anlatmanız yeterli. Daha fazlasını zaten yapacaklardır. Ben kına gecemden çok memnun kaldım. Her şey çok güzeldi. Çok teşekkürler."

Mekanın fiyatları da Ankara kına organizasyonları ortalamasına göre gayet uygun. Kişi başı 10-30 TL’den başlıyor.

Osmanlı Köşkü Davet Salonu

Kına gecen için birbirinden şık davetiye modellerini incelemek istersen şu yazımıza bakabilirsin: Kına Davetiyesi Örnekleri

3- Havuzlu Bahçe

Altındağ’da yer alan bir Ankara kına salonuyla daha devam edelim. Havuzlu Bahçe, 2016 yılından beri gelin adaylarının diledikleri gibi bir kına gecesi yapmaları için hizmet veriyor. Gökçek Parkı Şelalesi’nin hemen yanında yer almasından dolayı davetlilere müthiş bir manzara sunuyor.

Mekanın 300 kişilik davetli kapasitesi var. İstenildiği zaman tüm camlar açılabildiğinden, dilersen açık hava konseptinde bir kına gecesi düzenlemeleri de mümkün. Soğuk havalarda da kış bahçesi formunda hizmet veriyor.

Şimdi Havuzlu Bahçe’nin fiyatlarına bakalım. Hafta içi yapılan kına geceleri kişi başı 10-30 TL, hafta sonu organizasyonları ise 30-50 TL'den başlıyor.

Havuzlu Bahçe

Gelin adaylarının kafasındaki soru işaretlerini gideriyoruz: Ankara'da Gelinlik Fiyatlarını Araştırdık!

4- Vela Nikah Balo

Ankara kına gecesi mekanlarından Vela Nikah Balo, Etimesgut’ta konumlanmış. Gelinlerin hayalini kurduğu kına geceleri için hem dans ekibi getiriyor hem de kına tahtı hazırlıyorlar. Gelin adayları mekana istedikleri kına konseptini söylüyor ve onlar da yapıyorlar.

Mekandaki nedimelerin de birbirinden farklı dans ve kostüm konseptleri var. Hangisi gelin adayıyla daha uyumlu olacaksa onu seçiyorlar. Ayrıca mekanın masa süslemelerini de çok beğendiğimi belirtmeden geçmeyeyim.

Vela Nikah Balo, Ankara kına organizasyon fiyatları açısından uygun olan yerlerden biri. Kişi başı fiyatları 10-30 TL’den başlıyor.

Vela Nikah Balo

Bütçenizi planlarken çok işe yarayacak: Ankara Düğün Organizasyon Fiyatları

5- İlci Residence Hotel

İlci Residence Hotel, Çankaya’da konumlanmış Ankara kına yerlerinden biri. Otelin ekibi çiftlere karşı oldukça ilgili ve tecrübelerini en iyi şekilde kullanıyorlar.

Kına organizasyonları için özel olarak hazırladıkları masa süslemesi, kına tahtı, gelin için kaftan, yüz örtüsü ve eldiveni, damat için omuz örtüsü ve eldiveni, kına tepsisi ve sepeti, lokum ve şeker ile karşılama, özel müzik arşivi ve daha bir sürü ücretsiz hizmet sunuyorlar.

İlci Residence Hotel Ankara kına gecesi organizasyonları fiyatları 30-50 TL’den başlıyor.

İlci Residence Hotel

Düğün fotoğrafların eşsiz olsun: 10 Ankara Düğün Fotoğrafçısı Tavsiyesi

6- Uluçınar Konağı

Kına organizasyon Ankara’nın farklı noktalarında yer alan mekanlarda düzenleniyor. Şimdi bahsedeceğim Uluçınar Konağı, Mamak’ta yer alıyor. Burası tarihi dokuyu buram buram hissedebileceğiniz bir mekan.

Beyaz sandalye ve masaların kullanıldığı mekanda giydirmeler gelin adayının istediği şekilde tasarlanıyor. Mor, kırmızı, beyaz veya fuşya gibi renklerden dilediğinizi seçebiliyorsunuz. Mekanın 400-500 kişilik kapasitesi var. Yani kına geceleri için gayet geniş.

Uluçınar Konağı Ankara kına organizasyonu fiyatları ise 10-30 TL’den başlıyor.

Uluçınar Konağı

Otelinden kır düğünü mekanına kadar hepsi burada: Ankara'daki En Popüler Düğün Mekanları

7- VE Hotels Gölbaşı Vilayetler Evi

Ankara kına evi arayan gelin adaylarına bir otel tavsiyesi daha! VE Hotels - Vilayetler Evi, Gölbaşı’nda yer alıyor. Mekanın kına salonu 400 kişilik davetli kapasitesine sahip.

Mekanın hizmetlerine baktığımızda bindallı / kaftan, kına süslemesi, davul şov, kına mumu, kına müziğibgibi kına organizasyonu için gereken hemen her şeyi sunduklarını görüyoruz.

VE Hotels Gölbaşı Vilayetler Evi Ankara kına organizasyon paketleri de kişi başı 80-100 TL’den başlıyor.

VE Hotels Gölbaşı Vilayetler Evi

Buralarda fotoğraf çektirmezsen pişman olabilirsin: Ankara’da Düğün Fotoğrafı İçin İdeal Mekanlar

8- Golden Butik Otel

Golden Butik Otel de Çankaya’da yer alıyor. Mekan, kaliteli hizmeti uygun fiyatlarla çiftlere ulaştırmayı hedefliyor. 100-200 kişilik kına salonları bulunuyor. Seçilen kına paketine göre çiftlere konaklama da hediye edebiliyorlar.

Kına organizasyonlarında; gelinin gün boyu kendisine ait olan hazırlık odası, menü alternatifleri, organizasyon boyunca geline eşlik eden nedime ekibi, DJ ve müzik arşivi, hatıra perdesi ve hoş geldiniz panosu, dilek ağacı, Hint kınacısı, yer minderleri ve sultan sofrasıyla hazırlanmış özel gelin tahtı sunuyorlar.

Golden Butik Otel Ankara kına gecesi fiyatları da gayet uygun. Kişi başı 10-30 TL’den başlıyor.

Golden Butik Otel

Ankara’daki kuaförleri araştırdık, senin için fiyat ortalaması çıkardık: Ankara Gelin Saçı ve Makyajı Fiyatları

9- Mona Wedding & Banquet

Mona Wedding & Banquet, Gölbaşı’nda yer alan bir kına mekanı. Mekanın çok şık bir binası ve girişi var. Süslemeleri de buna eşdeğer olarak gayet hoş duruyor. Kına salonlarının 100-200 kişilik davetli kapasitesi var. Ortalama bir kına düğünü için yeterli genişlikte.

Gölün hemen yanında yer almasından dolayı davetliler çok güzel bir manzara eşliğinde eğlenebiliyor. Hem kapalı alan hem de boydan boya camları sayesinde ferah bir ortama sahip.

Mekanın kına paketleri ise hafta içi kişi başı 10-30 TL, hafta sonu 30-50 TL’den başlıyor.

Mona Wedding

Düğün bütçeni planlarken, davetiye harcamalarını unutma: Ankara Düğün Davetiyesi Fiyatları

10- Ankatra Otel & Kına Konağı

Ankara kına gecesi mekanları Hamamönü çevresinde de bulunuyor. Bunlardan Ankara Kına Konağı, Altındağ ilçesinde yer alıyor. Mekan, tarihi Ankara Kalesi bölgesine çok yakın. 100 kişilik kına salonlarıyla yeni evlenecek çiftlere hizmet veriyorlar. Ayrıca Ankara’nın en popüler kına mekanlarından biri olduğunu da belirteyim.

Kına Konağı, sıradan kına aksesuarlarının dışında ürünler sunabiliyor. Mesela ledli pelerinleri, tüylü yelpazeleri ve ledli davulları gelin adaylarının ilgisini çeken aksesuarlardan bir kısmı. Kına paketi dahilinde sundukları kaftanlar da renk ve model açısından oldukça zengin.

Ankara Hamamönü Kına Konağı fiyatları ise hafta içi kişi başı 30-50 TL, hafta sonu 50-80 TL arasında değişiyor.

Ankatra Otel

Ankara’daki kına mekanları arasında hoşuna giden olursa fiyat teklifi almayı unutma. Bu arada kına gecesi mekanlarının çoğu organizasyonu da yapıyor. Zaten düğün sürecinde yeterince yorulmuş olacağın için kına gecende organizasyonla ilgilenmek yerine doyasıya eğlenebilirsin!

Kına Mekanları

Şehrindeki en iyi Kına ve Bekarlığa Veda Mekan firmaları burada!

Her 2 çiftten biri aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Kına Mekanları

Sıradaki Makaleler

Kına ve Bekarlığa Veda Mekan kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Kına ve Bekarlığa Veda Mekan Firmaları

Kına ve Bekarlığa Veda Mekan kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

0 yorum