Kınaları Hazırlayın: Ankara’nın Öne Çıkan Kına Gecesi Mekanlarını Listeledik!

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

4:32 dakika

04.10.2022

Ankara’da hem bütçene uygun hem de trendlere uygun bir organizasyon yapacak kına mekanı mı arıyorsun? Senin için bazı kına salonlarını listeledik. Ayrıca Ankara kına mekanları fiyatlarını da yazdık!

Ankara Kına Mekanları

1- Uluçınar Konağı

Kına organizasyon Ankara’nın farklı noktalarında yer alan mekanlarda düzenleniyor. Şimdi bahsedeceğim Uluçınar Konağı, Mamak’ta yer alıyor. Burası tarihi dokuyu buram buram hissedebileceğiniz bir mekan.

Beyaz sandalye ve masaların kullanıldığı mekanda giydirmeler gelin adayının istediği şekilde tasarlanıyor. Mor, kırmızı, beyaz veya fuşya gibi renklerden dilediğinizi seçebiliyorsunuz. Mekanın 400-500 kişilik kapasitesi var. Yani kına geceleri için gayet geniş.

Uluçınar Konağı Ankara kına organizasyonu fiyatları ise 50 TL’nin altında.

Uluçınar Konağı

2- Ayışığı Düğün & Kına Salonları

Etimesgut’ta yer alan bir Ankara kına salonuyla devam edelim. Ayışığı Düğün & Kına Salonları, uzun yıllardır gelin adaylarının diledikleri gibi bir kına gecesi yapmaları için hizmet veriyor. Mekanda İnci, Zümrüt ve Elmas Kına Salonu olmak üzere 3 farklı kına salonu bulunuyor.

İnci Salon’da 650 kişiye kadar davetli ağırlanabiliyor. Yüksek tavanı ve çift katlı oluşu sayesinde ferah ve aydınlık bir atmosfere sahip. Zümrüt Salon'un kapasitesi ise 550 kişilik, salon sade bir tasarıma sahip. Elmas Kına Salonu ise 200 kişilik kapasiteye sahip. Özellikle geleneksel kına gecelerine hizmet vermek için tasarlanmış.

Şimdi Ayışığı Düğün & Kına Salonları'nın fiyatlarına bakalım. Hafta içi yapılan kına geceleri kişi başı 30-50 TL, hafta sonu organizasyonları ise 50-100 TL civarında.

Ayışığı Düğün Kına Salonları

3- Kına Mona

Kına Mona, Gölbaşı’nda yer alan bir kına mekanı. Mekanın çok şık bir binası ve girişi var. Süslemeleri de buna eşdeğer olarak gayet hoş duruyor. Kına salonlarının 100-200 kişilik davetli kapasitesi var. Ortalama bir kına düğünü için yeterli genişlikte.

Gölün hemen yanında yer almasından dolayı davetliler çok güzel bir manzara eşliğinde eğlenebiliyor. Hem kapalı alan hem de boydan boya camları sayesinde ferah bir ortama sahip.

Mekanın kına paketleri ise kişi başı 100 TL'nin altında.

kına mona

Kına Mona

Kına Mona

Firmayı İncele

4- Ata Konağı

Ankara kına gecesi mekanlarından Ata Konağı, Altındağ’da konumlanmış. 1850’li yıllarda inşa edilmiş, tarihi konakta keyifli bir kına gecesine ev sahipliği yapabilirsiniz. 3 kattan oluşan binada Safir ve Mercan isimli iki farklı salon bulunuyor. Bu salonlarda 180-200 davetliye rahatça hizmet veriliyor.

Dileyenler için salonlar birleştirilebiliyor ve konuk kapasitesi 400 kişiye kadar çıkabiliyor. Yüksek tavanlı yapıya sahip salonlarda kına ve bekarlığa veda davetleri için oldukça geniş ve ferah bir ortam sunuluyor.

Ata Konağı, Ankara kına organizasyon fiyatları açısından uygun olan yerlerden biri. Kişi başı fiyatları hafta içi 30-50 TL’den başlıyor; hafta sonu fiyatları ise 50 TL'nin altında.

Ata Konağı

Ata Konağı

Ata Konağı

Firmayı İncele

5- Golden Butik Otel

Golden Butik Otel de Çankaya’da yer alıyor. Mekan, kaliteli hizmeti uygun fiyatlarla çiftlere ulaştırmayı hedefliyor. 100-200 kişilik kına salonları bulunuyor. Seçilen kına paketine göre çiftlere konaklama da hediye edebiliyorlar.

Kına organizasyonlarında; gelinin gün boyu kendisine ait olan hazırlık odası, menü alternatifleri, organizasyon boyunca geline eşlik eden nedime ekibi, DJ ve müzik arşivi, hatıra perdesi ve hoş geldiniz panosu, dilek ağacı, Hint kınacısı, yer minderleri ve sultan sofrasıyla hazırlanmış özel gelin tahtı sunuyorlar.

Golden Butik Otel Ankara kına gecesi fiyatları da gayet uygun. Kişi başı 100 TL'nin üstünde..

Golden Butik Otel

6- Eflatun Kına Konağı

Ankara kına evi arayan gelin adaylarına bir mekan tavsiyesi daha! Eflatun Kına Konağı, Yenimahalle’de yer alıyor. Mekanın kına salonu 100-200 kişilik davetli kapasitesine sahip.

Mekanın hizmetlerine baktığımızda kına mumu, hint kınası, kına ekibi ve kına tepsisi gibi kına gecelerine özel hemen her ihtiyaç karşılanıyor.

Eflatun Kına Konağı Ankara kına organizasyon paketleri de kişi başı 30-50 TL’den başlıyor.

Eflatun Kına Konağı

7- Amore Event

Önerilere Etimesgut’ta yer alan bir Ankara kına organizasyon mekanıyla devam edelim. Amore Event, 200-300 kişilik davetli kapasitesine sahip. Mekanın çok şık bir dekorasyonu var. Ayrıca firma, talep eden gelin adaylarına davul şov, kına ekibi, zenne / oryantal gibi birçok hizmet sunuyor.

Ankara kına mekanlarından Amore Event’in fiyatları ise kişi başı 50 TL'nin altında.

Amore Event

8- Ahes Event

Ankara kına salonlarından Bride Kına Konağı, Çankaya ilçesinde yer alıyor. Bu mekanın da kendine özgü bir dokusu var. Bu da kına gecelerini daha unutulmaz kılıyor. Ahes Event kına ve bekarlığa veda için maksimum 200-300 kişilik kapasiteye sahip.

Mekanın fiyatları da Ankara kına organizasyonları ortalamasına göre uygun. Hafta içi kişi başı minimum 30-50 TL; hafta sonu ise kişi başı minimum 50-100 TL aralığından başlıyor.

Ahes Event

Ahes Event

Ahes Event

Firmayı İncele

9- Demonti Otel

Demonti Otel, Çankaya’da konumlanmış Ankara kına yerlerinden biri. Otelin ekibi çiftlere karşı oldukça ilgili ve tecrübelerini en iyi şekilde kullanıyorlar.

KKına geceleri için kına tahtı, kına takımı, kına sandığı, kına tepsisi, bindallı ve kaftan gibi aksesuarları belirlediğin tarz ve konseptle uyumlu şekilde temin ediyorlar. Ay

Demonti Otel Ankara kına gecesi organizasyonları fiyatları hafta içi için 50-80 TL, hafta sonu için de 50-100 TL'den başlıyor.

Demonti Otel

Demonti Otel

Demonti Otel

Firmayı İncele

10- Riva Kına Evi

Ankara kına gecesi mekanları Yenimahalle çevresinde de bulunuyor. Bunlardan Riva Kına Evi, 500-750 kişilik kına salonuyla yeni evlenecek çiftlere hizmet veriyor. Ayrıca Ankara’nın en popüler kına mekanlarından biri olduğunu da belirtelim.

Riva Kına Evi, şık salon süslemesi hizmeti de veriyor. Mesela kına konseptinize uygun renklerde masa-sandalye ve salon süslemesi yapılıyor. Özel bir kına masası da hazırlıyorlar. Kına mumu, yaş-kuru kına, kına sepeti, kına tepsisi, el mumu, el gülü, tef, gelin örtüsüne masada yer veriliyor.

Ankara Riva Kına Evi fiyatları ise hafta içi kişi başı 30-50 TL, hafta sonu 50 TL'nin altında.

Riva Kına Evi


Ankara’daki kına mekanları arasında hoşuna giden olursa fiyat teklifi almayı unutma. Bu arada kına gecesi mekanlarının çoğu organizasyonu da yapıyor. Zaten düğün sürecinde yeterince yorulmuş olacağın için kına gecende organizasyonla ilgilenmek yerine doyasıya eğlenebilirsin!

Şunlar da ilgini çekebilir:

Ankara'daki En Popüler Düğün Mekanları

Ankara'da Gelinlik Fiyatlarını Araştırdık!

Ankara Düğün Davetiyesi Fiyatları

Ankara’da Gelin Hamamı Yapılan Mekanlar ve Paketleri

Ankara Otelde Kına Gecesi Fiyatları ve En Şık Seçenekler

Ankara’da Düğün Fotoğrafı İçin İdeal Mekanlar

Kına Mekanları

En iyi kına ve bekarlığa veda firmaları Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Firmanı bul

Sıradaki Makaleler

Kına ve Bekarlığa Veda Mekan kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Kına ve Bekarlığa Veda Mekan Firmaları

Kına ve Bekarlığa Veda Mekan kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

0 yorum