Truvakar Kollu Gelinlikler

Truvakar kollu gelinlik modelleri her dönem moda!

Vintage Bohem Modern İllüzyon yaka
KRG 3
Kırçiçeği Gelinlik

Model: KRG 3

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Vintage İllüzyon yaka
MAF 8
Merve Alkan Bridal

Model: MAF 8

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Vintage Hakim yaka
CSS 14
Çağrı Şengül & Serdar Yüzer Couture

Model: CSS 14

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Düşük omuz
MHM 21
Mehtap Moda Evi

Model: MHM 21

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik İllüzyon yaka
AVR 17
Avrupa Modaevi

Model: AVR 17

 
Romantik Vintage Düşük omuz
PRY 15
Piraye Vera By Sevil Özaşan

Model: PRY 15

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik Düşük omuz
Celandia
Behiye Gelinlik ve Modaevi

Model: Celandia

5.000 TL - 7.000 TL

Sade Vintage Romantik Düşük omuz
SET 32
Seda Ersan Tasarım

Model: SET 32

3.000 TL - 5.000 TL

Tesettür Kayık yaka
SSH 21
Songül Sarpbaş Haute Couture

Model: SSH 21

5.000 TL - 7.000 TL

Görkemli Straplez
Eleanor
Mediha Cambaz Gelinlik Bursa

Model: Eleanor

29.250 TL

Bohem Romantik Vintage Bisiklet yaka
MAF 12
Merve Alkan Bridal

Model: MAF 12

7.000 TL - 10.000 TL

Modern Bohem Bisiklet yaka
WHM 40
White House Moda Evi

Model: WHM 40

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik İllüzyon yaka
Odette
Behiye Gelinlik ve Modaevi

Model: Odette

5.000 TL - 7.000 TL

Vintage Romantik Kayık yaka
MAF 45
Merve Alkan Bridal

Model: MAF 45

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Kayık yaka
YS-231
Yasemin Gelinlik & Modaevi

Model: YS-231

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik Görkemli İllüzyon yaka
RGM 74
Rüyam Gelinlik Moda Evi

Model: RGM 74

5.000 TL - 7.000 TL

Görkemli Romantik İllüzyon yaka
BTM 9
Büşra Tezel Modaevi

Model: BTM 9

7.000 TL - 10.000 TL

Romantik V yaka
1627
Çağteks Gelinlik

Model: 1627

7.000 TL - 10.000 TL

Klasik Romantik Bisiklet yaka
SSH 25
Songül Sarpbaş Haute Couture

Model: SSH 25

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Vintage V yaka
1934
Çağteks Gelinlik

Model: 1934

7.000 TL - 10.000 TL

Sade Vintage Bisiklet yaka
YSG 26
Yasemin Gelinlik & Modaevi

Model: YSG 26

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik Modern V yaka
VZJ 73
Vizaje Gelinlik

Model: VZJ 73

5.000 TL - 7.000 TL

Görkemli Romantik İllüzyon yaka
MEC 8
Mediha Cambaz

Model: MEC 8

10.000 TL - 20.000 TL

Romantik V yaka
YS-236
Yasemin Gelinlik & Modaevi

Model: YS-236

3.000 TL - 5.000 TL

Firmanız Burada Yer Alsın.

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Firmanı Ekle
Tüm modeller

Modası hiç geçmeyen dirseğin hemen altında biten “Truvakar kollu gelinlik modelleri nedir, hangi vücut tipinde ve gelinlik kesiminde daha güzel durur, tercih eden ünlüler kimlerdir?” gibi soruların hepsinin cevabı burada! İnan bana yazıyı okuduğunda truvakar kollu gelinlik modeli ile ilgili kafanda hiçbir soru kalmayacak.

Truvakar Kol Nedir?

Halk arasında ¾ kol, fakir kol, yetim kol adı da verilen, dirsek ile bilek arasında biten kol boyuna truvakar kol denir. Truvakar kol zamansız bir kol boyudur. Bu da onun modası hiç geçmeyecek kıyafet türleri arasında yerini almasını sağlar.

En çok kullanıldığı parçalar abiye elbiseler ve gelinlik modelleri olmasına rağmen dönem dönem döpiyeslerden mantolara, ceketlerden gömleklere kadar birçok parçada da kullanılmıştır. Şuna emin olabilirsin ki rengi ve modeli ne olursa olsun truvakar kollu kıyafetler her dönem ve mevsim giyilebilir ve stilinizi tek bir döneme bağlı bırakmaz.

Kimler Nerede Giymeli?

Vintage sever gelin adayları zaten bu kolun öneminin farkında olduğu için romantik ve gizemli bir gelin olmanın hayalini kuran tüm gelin adayları bu truvakar kol tipini ilk seçenekleri olarak düşünmeli.

Truvakar kollu gelinlikler öyle bir noktada durur ki hem çok ince kolların hem de kalın kolların kurtarıcısıdır. Kilo problemin veya vücuduna göre kalın ya da biçimsiz kolların varsa sırtından başlayarak kol ve sırt bölgendeki fazlalıkları gizler. Çok ince kol yapısına sahipsen de güpür veya kalın dantelden tasarlanan truvakar kollu gelinlikler ile ince kollarını zarifçe kalınlaştırabilirsin.

Mekan seçiminde ise akşamları serin olan kır düğünleri, tarihi mekan düğünleri ya da romantikliği kollarında sergilemek isteyen gelinlerdensen havuz başı düğünlerinde tercih edilebilirsin. Bu mekanlarda truvakar kol tipini tercih ederken en önemli vurgunun kumaş türü olduğunu aklından çıkarmayı unutma!. Evet, kır düğününde truvakar kol harika olur ama güpür kumaş ile kurdeşen dökmen de mümkündür. O yüzden kumaş seçimine dikkat etmelisin.

Truvakar Kol Hangi Kumaşlar ile Kullanılır?

Madem kumaş seçimine dikkat etmelisin o halde açıklayalım. Bu kol tipinde çoğunlukla brode, Fransız danteli, ipek şantuk ve güpür kumaş kullanıldığı gibi dupont saten, fay ve ziperlin kumaşları da sık olmasa da tercih edilebilir. Kolda tercih edilen kumaş gelinliğin bütünü ile uyum sağlayacağı için gelinlik kumaşı seçimi ile yön değiştirir. O nedenle gelinliğin üst bedeni Fransız danteli, şifon veya güpür ise kolu da aynı kumaşlardan yapılmalıdır. Aksi halde bütünlük bozulacağı için hoş bir görünüm olmaz. Bu kumaşların dışında öyle bir kumaş tipi vardır ki truvakar kollar bu kumaşlar ile adeta şaha kalkar. Gördüğünüz anda asla tek bir bakış yetmez, kendine tekrar tekrar baktırır. Tabii ki taş işlemeli kumaşlardan bahsediyorum. Taş işlemeli kumaş tipinde yoğunluğun üst beden ve kollarda eşit dağılmasına dikkat etmelisiniz. İşlemeler ise mekana göre inci de olur, swarosvki de…

Unutma, bu kol boyu için mevsimin önemi yoktur, önemli olan seçtiğin kumaş türüdür! Yaz ve kış düğünlerinde tercih etmen gereken kumaş türleri ise değişiklik gösterir. Yaz düğünlerinde şifon ve tül ya da hayal tül olarak adlandırdığımız illüzyon kumaşı, kış düğünlerinde ise ipek şantuk, dupont saten, güpür tercih edebilirsin. Fransız danteli hafif bir kumaş olduğu için her iki mevsim içinde uygundur.

Truvakar Kollu Gelinliklere Hangi Yakalar Yakışır?

En sık kullanımı V yakalarda görülür. Geniş, derin ya da yatay her V yakanın kol tipidir. Özellikle derin V yaka ile kullanılmasının nedeni dekolteyi sağlamlaştırması içindir. V yaka ne kadar derinleşirse hem kumaş hem de kol tarafından dik tutulması gerekir. O yüzden V yakanın en yakın arkadaşı uzun ya da truvakar kollardır. Tabii sadece bu nedenle değil üst bedeni daha uzun göstermek için de kullanılır.Truvakar kola en çok yakışan diğer yaka tipi de kayık yakalardır. Çünkü kayık yaka truvakar kollu gelinlikler sırt dekoltesini en güzel toparlayan kol ve yaka ikilisidir. Bu yaka ve kollar ile gizemli görünürken, sırt dekoltesi ile seksi görünebilirsin. Ayrıca kayık yaka gelinlik tipi vücudu orantıladığı için de en çok tercih edilen yakalar arasındadır. Özellikle armut vücut tipindeki gelin adaylarının vazgeçilmez yaka tipi olan kayık yakalar omuzları da geniş gösterirken truvakar kolları ile romantikliğin doruklarına çıkmanızı sağlar.

Bisiklet ve hakim yakalarda da tercih edilebilir ama bu yakalar ve truvakar kol görünüm olarak biraz boğucu olacağı için özellikle tercih sebebiniz değilse diğer yakalarda kullanın derim. Yok, ben özellikle isterim diyenlerdensen hafif kumaşlar seçmeye ya da üst bedeni detaylı kumaşla dikkat çekmeye özen göstermelisin.

Truvakar Kollu Gelinliklere Göre Gelinlik Kesimleri Nelerdir?

A kesim, balık, yarım balık, prenses ya da düz kesim! Truvakar kol her gelinlik kesiminin dostudur. En çok yakışanı olduğunu söylemiyorum ama en çok tercih edileni kesinlikle A kesim, A kesim ve A kesimdir. Bunun nedeni tamamen vücudu oranlaması ile doğru orantılı olduğu gibi gelinliğin etek kumaşı ile üst bedende kullanılan kumaş çeşidinin uyumunun kolaylıkla sağlanması da olabilir. İki ayrı tür kumaş seçimi A kesim dışında düz kesim gelinlik modellerinde de sıklıkla kullanılır. Bunun nedeni üst beden ile alt bedeni ayırmaktır. Dikdörtgen vücut tipindeki gelin adaylarına önerdiğimiz düz kesim gelinliklerde vurgu üst beden ve kollara yapıldığı için dantel kumaş sıklıkla kullanılırken alt bedende çoğunlukla ipek şifon tercih edilir. Romantik olmanın yolu ise en çok prenses kesim truvakar kollu gelinliklerden geçer. Özellikle görkemli görünüm arayanların etek kumaşının ağır dantellerden ve uzun kuyruklu modellerden seçmesine, sadece romantik olmak isteyenlerin ise tek bir çeşit kumaş tipindeki balo tipi ya da prenses kesim truvakar kollu gelinlikleri tercih etmelerini öneriyorum. Balık etek kesimli truvakar kollu gelinlik modeli ise seni seksi bir görünüme kavuşturacak. Burada doz çok önemli! Eğer gizemli ve seksi siluet istiyorsan yarım balık kesimli, göz alıcı ve seksi bir gelinlik istersen de tam balık kesimli truvakar kollu gelinlik modeli öneriyorum.

Truvakar Kollu Gelinliklere Göre Mücevher

Mücevher seçiminin kol ile ne alakası var diye düşünme sakın. Yaka ve koluna göre takacağın takının ağırlığı değişecek. Gelinlik kumaşın ne kadar sade olursa olsun V yaka ve kayık yaka truvakar kollu gelinlik ile boynuna ve koluna takacağın her mücevher kalabalık bir görüntü yaratacağı için aksesuarlarını küpe, saç aksesuarı ve yüzüklerden yana kullanmanı öneriyorum. Mücevher seçiminde en çok dikkat etmen gereken kumaş ise taş işlemeli gelinlikler olacak. Üst bedeni ve kolları işlemeli gelinliğin inci işlemeli ise mücevherlerin incilerden, taş işlemeli ise işlenen taş renginde –bu çok önemli özellikle aynı renklerde gelin takısı tercih etmeye önem göstermelisin.

Truvakar Kollu Gelinliklere Göre Saç Modelleri

Ben kalabalık görünümü sevmediğim için truvakar kollu gelinlikler ile hep topuz modellerinden birinin seçilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu benim fikrim tabii, kural değil. Sen hangi görünümde kendini daha hoş hissedeceksen o şekilde bir saç modeli yaptırmalısın. Önerilerimi istersen geniş kayık yaka gelinlikler ile saçlarını bukleler halinde omuzlarına bıraktırabilirsin. Düşük omuzlarda tepeden topuz modeli ile daha asil görünebilir, yarım toplanmış saç modeli ile romantik bir hava yakalayabilirsin. Gelinliğin ile saç modelinin bütünü zarif bir çizgide yürüsün istersen ense topuzu seçmeli, seksi görünüm içinse de V yaka gelinliklerle bombeli topuz tercih edebilirsin.