Bütçe Mühim Mesele: İstanbul'da Kiralık Gelinlik Bulabileceğin Modaevleri

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

4:32 dakika

23.08.2021

“Bir gelinliğe o kadar para vermeli miyim?”, “Düğünden sonra nerede saklayacağım?”, “Bir daha nerede giyeceğim?” gibi sorularla gelinlik kiralama seçeneklerini araştırmaya başladın. Nereden başlayacağın konusunda endişelerin varsa senin için kiralık gelinlik seçeneklerini, fiyatlarını ve İstanbul’da gelinlik kiralayabileceğin bazı firmaları anlattık. Merakını gidermek için okumaya devam et!

kiralık gelinlik

Kiralık gelinlik modelleri denince, çoğu gelin adayının aklına düğün gününde hayalindeki gelinliği giymek yerine başkasının giydiği gelinliği giyme fikri geliyor. Bu, yaygın bir görüş olsa da işin aslı tam olarak böyle değil.

Kiralık gelinliklerin iki seçeneği var. İlki, firmaların hazır kalıplı gelinlik modellerinden sana uygun olanını düğün günün için kiralamak. Hazır modellerin vücuduna uymayacağını düşünme çünkü birkaç ufak tadilatla üzerine göre hazırlanabiliyor.

Bir diğer seçeneğin de hayalindeki gelinliği diktirerek, satın almak yerine kiralamak. Yani gelinlik kiralama metodu hayalindeki gelinliği giymene engel değil.

kiralık gelinlik

Hangisinin senin için daha uygun olduğuna karar veremiyorsan şu yazımız sana yardımcı olabilir: Gelinliği Hazır Almak mı Diktirmek mi Daha Doğru?

Satılık ve Kiralık Gelinlik Fiyatları Arasında Ne Kadar Fark Olur?

Gelelim yanıtını en çok merak ettiğin konu olan iki seçenek arasındaki fiyat farklılığına:

Kiralık gelinlikler, satılık fiyatları üzerinden ortalama 500-1000 TL daha düşük fiyatla kiralanıyor. Satış fiyatı 3000 TL olan bir gelinliği İstanbul’da 2000-2500 TL arasında bir fiyata kiralayabilirsin.

Bu rakamlara baktığımızda gelinlik kiralama fiyatlarının, gelinliğin satış fiyatına yakın olduğunu görüyoruz. Bunun nedenini firmalara sorduk. Birçok firma, bunun nedeninin kiralanan gelinliklerin, oldukça yıpranmış şekilde geri getirilmesi olduğunu ifade ediyor. Kiralık gelinlikleri tekrar kullanılacak hale getirmenin zorlu olduğundan yakınan firmalar, fiyatları yüksek tutarak gelin adaylarını satılık modellere yönlendirmeyi tercih ettiklerini belirtiyor.

kiralık gelinlik

Gelinliğini seçerken sana yardımcı olacak şöyle bir yazımız var: Vücut Tipine Göre Gelinlik Nasıl Seçilir?

Gelinlik Kiralama Fiyatları Neye Göre Değişir?

Gelinlik modelleri arasındaki fiyatları etkileyen faktörler nedir dersen sıralayalım: Gelinliğin dikim şekli, markası, gelinlikte kullanılan kumaş ve işlemeler ile firmanın bulunduğu lokasyon.

Bir diğer faktör de gelinliğini kiraladığın süre. Gelinliğin sadece düğün gününde lazım olmayabilir. Örneğin; farklı bir günde yaptıracağın gelin-damat çekiminde de gelinliğini giymek isteyebilirsin. Bu durum gelinliğinin kiralama süresini uzatacağı için fiyatta da artışa neden olacaktır.

kiralık gelinlik

Fiyatları etkileyen faktörler ile İstanbul gelinlik fiyatları hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak istersen, şu yazımızda ayrıntılarıyla anlattık: İstanbul’da Gelinlik Fiyatlarını Araştırdık!

Kiralık Gelinlik İstanbul’da Nerede Bulunur?

İstanbul gelinlik mağazaları ağırlıklı olarak Fatih, Bakırköy, Nişantaşı, Kadıköy gibi semtlerde bulunuyor. Bakırköy ve Fatih, her bütçeye uygun gelinlik seçenekleri sunan firmalar açısından daha zengin. Nişantaşı ve Kadıköy gibi bölgelerdeki firmalar da gelin adaylarına birçok farklı tarz ve kesimde gelinlik seçenekleri sunuyor.

kiralık gelinlik

Gelinlik alışverişine çıkmadan şu yazımıza da göz atabilirsin: Adım Adım Gelinlik Alışverişi

Kiralık gelinlikleri kısaca anlatmaya çalıştık. Dilersen İstanbul’da gelinlik kiralayabileceğin firmalara da göz atalım:

Gülay Şengün Modaevi

İstanbul Beylikdüzü'nde bulunan Gülay Şengün Modaevi, birbirinden güzel tasarımlarını, Türkiye'de kiralık gelinlik arayan gelinlerle buluşturuyor. Abiye modelleri de bulabileceğin firmada minimum fiyatlar 5000-7000 TL arasında.

Gülay Şengün Modaevi

White House Moda Evi

Bakırköy gelinlik firmaları arasında yer alan White House Moda Evi, hazır model gelinliklerin yanı sıra özel dikim hizmeti de veriyor. Bu gelinlikleri satın almak zorunda da değilsin; firmanın gelinlik kiralama imkanından yararlanabilirsin. Firma hafta sonları da ziyarete açık.

White House Moda Evi

Nurcan Ege Wedding Dress

Bohem gelinlik modelleriyle dikkat çeken Nurcan Ege Wedding Dress, Kadıköy kiralık gelinlik hizmeti sunan firmalar arasında yer alıyor. Hazır model ve özel dikim gelinlik seçenekleri sunan Nurcan Ege Wedding Dress’te abiye modellerini be bulabilirsin.

Nurcan Ege Wedding Dress

Nurcan Ege Wedding Dress’le ilgili daha fazla detaya ulaşmak istersen şu yazımıza göz atabilirsin: Tecrübeli Ellerden Çıkan Modern Gelinlikler İçin: Nurcan Ege Wedding Dress!

Zümrüt Gelinlik Moda Evi

Her tarzda ve kesimde gelinlik modellerini bulabileceğin Zümrüt Gelinlik Moda Evi, Fatih gelinlik modaevleri arasında yer alıyor. Hafta sonları da hizmet veren firma yalnızca gelinlik değil, abiye ve nişanlık seçenekleri de sunuyor.

Zümrüt Gelinlik Moda Evi

İğne İplik Moda Nişantaşı

İğne İplik Moda Nişantaşı, Şişli gelinlik firmaları arasında yer alıyor. İğne İplik Moda Nişantaşı hazır gelinlik modellerinin yanı sıra özel dikim hizmeti de veriyor. Bu gelinlikleri firmadan ister satın alabilir ister kiralayabilirsin.

İğne İplik Moda Nişantaşı

Pınar Bent

İddialı gelinlik tasarımlarıyla dikkat çeken Pınar Bent, Nişantaşı’nda faaliyet gösteriyor. Modacı Pınar Bent, her yıl hazırladığı gelinlik koleksiyonunda modern ve gösterişli gelinlik modellerine yer veriyor. İster bu modellerden birini seçebilir istersen hayalindeki gelinliği firmada diktirebilirsin.

pınar bent

Pınar Bent

Pınar Bent

Firmayı İncele

Firmayla ilgili tüm detayları şu yazımızda anlattık: İddialı Gelinlerin Adresi: Pınar Bent Gelinlik

Emine Meral Modaevi

Modern, klasik ve bohem tarzlardaki balık, A kesim ve prenses gelinlikleri ile öne çıkan Emine Meral Modaevi, Kadıköy’de Söğütlüçeşme Caddesi üzerinde bulunuyor. Gelinlik ve nişanlık modelleri bulabileceğin firmanın haftanın 7 günü hizmet verdiğini de söylemeden geçmeyelim.

emine meral moda

Sara Modaevi

Kadıköy’de hizmet veren ve kiralık gelinlik bulabileceğin firmalardan biri de Sara Modaevi. Hazır modellerin yanı sıra özel dikim imkanı da bulabileceğin firmada son yıllarda trend olan evden çıkış elbiselerini de bulabilirsin.

sara modaevi

Sara Moda Evi

Sara Moda Evi

Firmayı İncele

Sude Yağmur Modaevi

Kadıköy'de kiralık gelinlik hizmeti veren bir firma arıyorsan sana Sude Yağmur Modaevi’ni önerebiliriz. Gösterişli gelinlik modelleriyle öne çıkan firmadan hayalindeki gelinliği gerçeğe dönüştürmek için özel dikim hizmeti de alabilirsin. Firmanın Söğütlüçeşme Caddesi üzerindeki mağazasını ziyaret etmek istiyorsan hafta sonu için de randevu alabilirsin.

sude yağmur modaevi

Büşra Tezel Modaevi

Bayrampaşa gelinlik firmaları arasında yer alan Büşra Tezel Modaevi; Gelinlik de İstanbul’da gelinlik kiralama hizmetinden yararlanabileceğin modaevlerinden. A kesimden prensese, üç boyutludan dantelliye, birçok farklı modelde gelinlik bulabileceğin firmada özel dikim hizmeti de verildiğini söyleyelim.

Büşra Tezel Modaevi

İstanbul’da kiralık gelinlik fiyatları hakkında sana fikir vermesi için hazırladığımız yazının sonuna geldik. Sen de gelinlik kiralamak istiyorsan ilgini çeken firmalarla iletişime geçebileceğini unutma!

Şunlar da ilgini çekebilir:

İstanbul’da Düğün Mekanı Fiyatları

Ucuz Gelinlik Nereden Alınır?

İstanbul'da Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

İstanbul'daki Gelinlik Firmaları

Gelinlik Firmaları

Tarzına ve bütçene uygun en iyi gelinlik firmaları Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Gelinlik firmalarını incele

0 Yorum