Sosyal Tesislerde Düğün Yapacak Çiftlere Mekan Önerileri

Sosyal tesislerde düğün yapmayı hiç düşündünüz mü bilmiyorum ama sizin için şahane mekanlar buldum. İstanbul sosyal tesisleri arasından seçtiğim bu mekanlardan fiyat teklifi isteyebilir, bütçenize en uygun olanıyla anlaşabilirsiniz. Sade, mütevazı ama şık, butik ve ekonomik bir düğün için bu seçenekleri mutlaka değerlendirin derim! İşte bütçe dostu sosyal tesislerde düğün yapmak isteyen çiftlere 10 mekan önerisi!

TED Spor Klübü / Golden Chef Düğün ve Davet Organizasyon

TED Spor Kulübü düğün mekanı Golden Chef Düğün ve Davet Organizasyon ile İstanbul'da sosyal tesis düğünü yapacak çiftlerin Tarabya'daki seçeneklerinden biri. Havuzbaşı açık alanı ve balo salonu, bar, restaurant olmak üzere 3 farklı kapalı alan alternatifiyle çiftlere açık alanda 900, kapalı alanda ise 450 kişiye kadar hizmet verebiliyor.

  • 2013 Ağustos'unda evlenmiş İdil Çetin bakın ne demiş: "Düğünümüz restaurantın bahçe kısmında oldu, ortam güzeldi. Yemekler ve servis çok iyiydi. Organizasyonda hiçbir aksaklık yaşanmadı, her şey gayet keyifliydi. DJ isteklerden anlayan biriydi ve müzik istediğimiz gibi oldu. Tek olumsuzluk masaları gezerken biraz sıkışıklık olmasıydı diyebilirim ama biz bunu hiç dert etmedik."

Sosyal tesis

Şişli Öğretmenevi Nişantaşı Teras

Şişli Öğretmenevi düğün mekanı olan Nişantaşı Teras'la çiftlerin Avrupa yakasındaki sosyal tesis seçeneklerinde bir diğeri. Ailesinde veya yakınlarında öğretmen olanlar zaten öğretmenevi düğünlerine alışıktır ama bu seçenek gittikçe daha fazla çiftin tercisi olmaya başladı. Şişli Öğretmenevi Nişantaşı Teras, kolonsuz yüksek tavanları ve Boğaz manzarası ile 400 kişiye kadar olan düğünlere ev sahipliği yapıyor. Ekonomik bir seçenek olan Şişli Öğretmenevi, düğün paketine, DJ, süsleme ve düğün pastasını da dahil ediyor.

Avrupa yakasındaki

Cent Koleji Sosyal Tesisleri

Cent Koleji Sosyal Tesisleri Tarabya'daki sosyal tesislerden bir diğeri. Cent Koleji düğün mekanı tercihini havuzbaşında, çim alanda ve doğa manzarasına sahip bir yerden yana kullanmak isteyen çiftlerin ilk aklına gelen yerlerden biri. Açık alanda yemekli düğünlerde 400, kokteyl düğünlerde ise 600 kişiye kadar kapasiteye sahip bir mekan olan Cent Koleji, düğün paketine düğün videosu ve fotoğrafları haricinde her şeyi dahil ediyor. Fotoğraf ve video hizmetleri ise ekstraya giriyor.

Doğa manzarasına

Yadinbey Restaurant

Sosyal tesisler düğün yapmak için ekonomik düğün mekanları. Bunlardan bir diğeri de Anadolu yakasında yer alan Yadinbey Restaurant. Bostancı Club Sporium Tesisleri içinde yer alan Yadinbey Restaurant'ın açık alanda havuzbaşı kapasitesi 500, teras kapasitesi ise daha butik düğünler için tasarlanmış, 150 kişi kapasiteli. Kokteyl kapasitesi ise 750 kişilik olan mekan, şık dekorasyonu ve mütevazı tarzıyla sade çiftlerin kalbini çelecek!

 Anadolu yakasında

Tuzla Termal Organizasyon ve Davet Alanları

İstanbul sosyal tesisler açısından oldukça şanslı bir şehir. Şehrin hemen hemen her ilçesinde düğün yapabileceğiniz mekanlar var. Tuzla Termal Organizasyon ve Davet Alanları da bunlardan biri. Tuzla'da kır manzaralı bir mekan olan Termal Organizasyon ve Davet Alanları açık ve kapalı alanı olan, yemekli kapasitesi 750 ile 1000 kişi arasında değişen bir sosyal tesis.

Kır manzaralı bir mekan

Bervaze Ortadağ Sosyal Tesisleri

Bervaze Ortadağ Sosyal Tesisleri Sancaktepe'de yer alan, deniz ve doğa manzaralı bir düğün mekanı. Açık ve kapalı alanı olan mekanın maksimum yemekli kapasitesi 200-300 kişi civarında. Bervaze Ortadağ Sosyal Tesisleri düğün yemeği bütçesi planlayan çiftler için ise oldukça uygun.

Ortadağ Sosyal Tesisleri

Doğa Koleji Sosyal Tesisleri

İstanbul'da okul, kolej ya da sosyal tesis gibi düğün yerleri bünyesinde kalan mekanlar ekonomik bir düğün yapmak isteyen çiftler tarafından sıkça tercih ediliyor. Bu mekanlar arasında üniversitelerin sosyal tesislerinden tutun da çeşitli kolej ve spor komplekslerinin mekanlarına kadar birçok seçenek var. Yakacık, Kartal'daki Doğa Koleji Sosyal Tesisleri de bunlardan biri. Maksimum yemekli kapasitesi 500-750 civarında olan mekanın açık ve kapalı alanı mevcut. Havuzbaşı düğün yapmak isteyen çiftlere önerilir!

Havuzbaşı düğün

Salon Venedik / Sular Vadisi

Sosyal tesisler İstanbul Başakşehir'de seçeneklerinden bir tanesi de Salon Venedik / Sular Vadisi. Açık ve kapalı olan mekanın açık hava kapasitesi 300, kapalı alan kapasitesi ise 700 civarında. Şehir manzaralı mekanda dışarıdan catering firması kabul edilmiyor.

Sosyal tesisler İstanbul

2 Hece

Bakırköy'de yer alan 2 Hece göl kenarında, çim alanda, merkezi bir konuma sahip. Sanırım çiftleri en çok ilgilendiren özelliklerinden biri de kolonsuz bir salona sahip olması. Menülerinde dilediğiniz gibi değişiklik yapabileceğiniz mekanda, düğün öncesi tadım günü de yapabilirsiniz. Sosyal Tesisler düğün fiyatları konusunda araştırma yapıyorsanız hatırlatmadan bitirmeyelim, tüm mekanlardan sayfalarındaki form yoluyla kolayca fiyat bilgisi alabilirsiniz.!

Bakırköy'de yer alan

Bu makale Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

Yorumlar (1)

+ Yorum Yaz

Yorumunuz başarıyla alınmıştır, editörlerimizin onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.

TD Tuğçe Demir

nişan için uygun yemeksiz 100 150 kişilik mekan öneriniz var mıdır ?

23 kategori ve 27 şehirde düğününle ilgili
aradığın her şey burada.

Görüşleriniz için teşekürler.

Fikrini almak istiyoruz. Neleri beğendin, neleri beğenmedin bu formu kullanarak bize bildirebilirsin.