Peri Masallarındaki Kadar Muhteşem Düğünler İçin Otel Önerileri

Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

4:13 dakika

16.02.2022

Otelde düğün yapmak isteyen çiftlere İstanbul otelleri arasından muhteşem mekanlar seçtik. Döne döne düğün mekanı aradığınız bugünlerde bu yazımız size çok yardımcı olacak! İşte seçim yapmakta zorlanacağınız 9 otel önerisi!

Swissôtel The Bosphorus, İstanbul

Beşiktaş'ın en nezih semtlerinden biri olan Maçka'da bulunan 5 yıldızlı Swissôtel The Bosphorus, semtin en muhteşem manzarasına sahip bir noktasına konumlanmış. Düğün için açık ve kapalı alanları olan otelin kapasitesi oldukça geniş.

Yemekli bir düğün yapacaksanız 500, kokteyl tipi bir düğün yapacaksanız yaklaşık 750 davetlinizi ağırlayabilirsiniz. Eğer kapalı alanda yapacaksanız kolonsuz ve yüksek tavanlı bir salonları olduğunu söyleyebilirim. Geniş olabildiğince ferah bir otel düğünü yapabilirsiniz.

Şanslısınız ki Swissôtel The Bosphorus düğününüzde istediğiniz fotoğrafçı ve organizasyon firması ile çalışmanıza izin veriyor ve kendi anlaşmalı firmalarını dayatmıyor. Bu çiftler için en büyük esnekliklerden biri diyebilirim. Düğün öncesi menü tadımı ve menüde değişiklik imkanı, after parti alanı, müzik ve servisin 01:00'e kadar sürmesi de sayabileceğim özellikleri arasında!

Bana kalırsa bu otelde düğün yapmanın en harika yönlerinden birinin de o gece muhteşem Boğaz manzaralı odalarda konaklayacak olmanız!

 Beş yıldızlı otelde düğün

Wyndham Grand İstanbul Levent

Şişli'de 5 yıldızlı bir şehir oteli olan Wyndham Grand İstanbul Levent, açık ve kapalı alanları olan bir düğün oteli. Şehir merkezinde, panaromik bir İstanbul manzarasına sahip Wyndham Grand, tam bir konfor oteli diyebilirim.

Otelin kapalı alanları, balo salonları insana kendini ayrıcalıklı bir düğün yaptığını hissettirecek kadar şık ve konforlu. Yüksek tavanlı, teraslı, yaklaşık 1500 kişi kapasiteli.

Organizasyon sorumlusu, after parti alanı, düğün öncesi menü tadımı olan otelde, fotoğrafçınızı kendiniz getiremiyorsunuz. Size sunulan listeden seçeceğiniz bir fotoğrafçıyla çalışmanız gerekiyor ama zaten içlerinden mutlaka beğeneceğiniz bir ekip çıkacak iyi fotoğrafçılarla çalışıyorlar.

Servis ve müzik 24:00'e kadar süren otelde düğün paketi olarak size sunulacak hizmetler şöyle:

  • Karşılama kokteyli
  • Düğün yemeği (4 Çeşit), limitsiz yerli içki ile
  • Beyaz masa örtüsü ve beyaz Tiffany sandalyeli dekorasyon
  • Düğün pastası, pasta maketi
  • Balayı odası (1 gece konaklama & odada balayına özel kahvaltı)

Wyndham Grand İstanbul Levent balo salonu ve masa düzeni.

Dedeman İstanbul

İstanbul düğün mekanları arasında marka bilinirliğine sahip mekanlardan biri olan Dedeman İstanbul, Esentepe, Şişli'de bulunuyor. Sonbahar ve kış aylarında evlenecek çiftler için çok daha uygun olan Dedeman İstanbul, aslında bir kapalı alan mekanı. Sözü çok uzatmadan 2013 yılında orada evlenmiş birkaç çiftin yorumunu sizinle paylaşmak istiyorum.

  • Zeynep Mulvalı: "Hayatımızın en önemli ve en özel gününü en muhteşem şekilde gerçekleştirmemizi sağladılar. Şiddetle tavsiye ediyoruz."

  • Pınar Ceylan Akbalik: "Mükemmel hizmet ve mükemmel eğlenceliydi. Verilen her kuruşa değer. Tavsiye ederim."

 Sonbahar ve kış aylarında evlenecek çiftler

İstanbul Vilayetler Evi

İstanbul'da düğün mekanları içinde hem açık hem de kapalı alana sahip olan İstanbul Vilayetler Evi, Sarıyer'de Kireçburnu Sahili'nde bulunuyor. Boğaz manzaralı çok şık bir mekan olan Vilayetler Evi'nin kapalı alanda yemekli kapasitesi 250 iken, kokteyl kapasitesi bu rakamı ikiye katlıyor.

  • 2014 Ağustos'ta orada evlenmiş Lale Öz bakın ne diyor: "Deniz kenarı, uygun fiyat, yeni tesis, açık hava düğünü istiyorum ama ya yağmur yağarsa, diyorsanız; Teras Restoran aradığınız yer olabilir."

 Boğaz manzaralı çok şık bir mekan

İstanbul'un ihtişamlı düğün mekanları da burada: İstanbul'un En Lüks Düğün Mekanları

Mövenpick Hotel İstanbul

Kapalı düğün mekanları arasında sayabileceğimiz Mövenpick Hotel İstanbul, 4. Levent'te, Büyük Dere Caddesi'nde yer alıyor. Mekanın kapasitesine gelince, sizin nasıl bir ikram türü tercih edeceğinizle bağlantılı olarak değişiyor. Yemekli bir düğünde 390, kokteyl tipi düğünlerde 500, kokteyl prolonge tercih ederseniz ise 450 kişi ağırlayabilirsiniz. Mövenpick’te düğün yapan çiftler genellikle menülerden, lezzetten, hizmet kalitesi ve temizlikten son derece memnun ayrılıyorlar.

Büyük Dere Caddesi'nde yer alıyor.

The Green Park Hotels Pendik

İstanbul Anadolu Yakası’nda yemekli düğün yapmak için otel arayan çiftler için ideal bir seçenek ise The Green Park Hotels Pendik. Eğer bir de şehir dışından misafirleriniz gelecekse ve yana yana onların konaklama işlerini organize etmeye çalışıyorsanız, tam aradığınız mekan. Yüksek konaklama kapasitesi sayesinde davetlilerinize otelin adresini vermeniz ve adlarına toplu bir rezervasyon yaptırmanız yeterli.

Açık ve kapalı alan seçeneği olan mekanda davetli kapasitesi konusunda kesinlikle sorun yaşamayacağınız garanti. Kalabalık bir düğün yapacaksanız doğru bir tercih olacaktır.

Kalabalık bir düğün yapacaksanız

Titanic Port Bakırköy Hotel

Avrupa Yakası düğün mekanları arasında popülasyonun fazlaca olduğu bölgelerden biri de Bakırköy. Bakırköy’ün popüler otellerinden Titanic Port, çiftlerin sıkça tercih ettiği mekanlardan biri. Titanic Port Bakırköy Hotel, deniz ve şehir manzaralı bir kapalı alan mekanı. Çok kalabalık davetli listeleri için pek uygun olmayan Titanic Port Bakırköy Hotel, 250-300 kişilik ideal sayıda davetlisi olan düğünler için mutlaka değerlendirilmesi gereken bir mekan.

Avrupa Yakası düğün mekanları

WOW İstanbul Hotels

İstanbul Avrupa Yakası düğün mekanları içinde yer alan WOW İstanbul Hotels, bir kapalı alan mekanı. WOW Istanbul Hotels, Convention Center olma özelliği sayesinde kapasite konusunda hiç sorun yaşamayacağınız genişlikte bir mekan. Farklı bütçelere uygun seçeneklerle, hoş geldiniz kokteyli, düğün yemeği, düğün pastası, balayı odası ve aile yakınları için hazırlık odası gibi düğün ile ilgili tüm ihtiyaçlarınızın düşünüldüğü özel paketler oluşturmuşlar, bu da çiftlerin işini bir hayli kolaylaştırıyor.

Convention Center

ByOtell İstanbul

Düğün yapılacak yerler arasında bir tercihini bir otelden yana kullanacak olan çiftler için seçeneklerden biri de Anadolu yakasında Kozyatağı’nda bulunan ByOtell İstanbul. Hem açık hem kapalı alanı olan mekanın kapasitesi düğünün yemekli ya da kokteyl olmasına göre 650 ile 800 arasında değişiyor. Otel olma özelliğinin yanı sıra aslında bahçesi sayesinde kır düğünü atmosferi de bulabileceğiniz bir mekan. Kararsız kalan çiftler düğün tarihlerine göre iki seçeneği de değerlendirebilir. Üstelik haklarında yapılan yorumlar gerçekten fikir veriyor, bence bir göz atın!

Anadolu yakasında Kozyatağı

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Düğün Mekanı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Mekanları Firmaları

Düğün Mekanları kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!