Engagement Session Fotoğraflarıyla Tanışın!

Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

2:24 dakika

29.06.2020

Artık bir stüdyoya gidip, lacivert bir fon önünde, nişan kıyafetleriniz içerisinde, aklınıza gelebilecek en klasik pozu vermek suretiyle fotoğraflar çektirme devri bitti. Şimdi evlenmeye karar verdiğinizi, eşe dosta neşeli ve sıra dışı konseptlerle çekilmiş dış mekan nişan fotoğrafları ilan etme zamanı. Vakit, yurt dışından gelen yeni fotoğraf akımı Engagement Session çekimleriyle tanışma vakti!

Nedir Bu Engagement Session?

Evet, öncelikle nedir bu Engagement Session dediğinizi duyar gibiyiz. "Engagement" kelimesini gördüğünüzde, bu çekim konseptini nişan fotoğrafı olarak yorumlayabilirsiniz; fakat bu terimin doğru karşılığı "Nişanlılık dönemi fotoğrafı" veya "Çiftler için portre fotoğrafı" olabilir. Bu çekimler sırasında çift, günlük kıyafetleriyle olabileceği gibi, belirledikleri fotoğraf konseptinin gerektirdiği şekilde de giyinebilir. Aklınızda aşağı yukarı şekillenen bu formatta gelin bir de yapabileceklerinizden bazılarına göz atalım.

EngagementSession

Vintage Rüzgalar

İçinizde nostaljik bir romantik yatıyor mudur bilinmez ama yıl kaç olursa olsun geçmişe öykünen temalar şıklığından ve zarafetinden bir şey kaybetmeyeceğe benziyor. Hayalinizde vintage bir düğün teması varsa bu düğüne elbette vintage fotoğraflar yakışacaktır. Düğün fotoğraflarınıza hazırlık yapmak için engagement session fotoğraf çekimlerinizde vintage bir konsept tercih edebilirsiniz. Dilerseniz 1920'lerin havasında, elinizde eski bir bavulla demir yolunda, dilerseniz 60'ların ruhu içinizde, sevimli mayolarınızla bir sahilde birbirinden güzel nişan dış çekim pozları verip, harika albümlere sahip olabilirsiniz.

vintage fotoğraf

Düğün Fotoğrafçıları İndirimleri

Emrah Akman Media
%31 İNDİRİM
192 22 18
Emrah Akman Media

Dış Çekim Paketi %31 İndirimle 890 ₺'den Başlayan Fiyatlarla!

Umudun Karesi Photography
HEDİYE
50 6
Umudun Karesi Photography

Ağustos Ayına Özel 1Dakikalık Video Klip Hediyeli Fotoğraf Çekimi Kampanyası!

Hobilerinizi Gösterin

Portre çekimlerinizde sizi en iyi yansıttığını düşündüğünüz materyalleri kullanmakta özgürsünüz. Yapmayı sevdiğiniz şeyleri bir düşünün. Kitap okumak, fotoğraf çekmek, film izlemek... Bir fotoğraf makinası, projeksiyon aleti, film makaraları, kitaplar size nişan fotoğrafları dış çekim süresince sıkılmadan eşlik edebilir. Kullandığınız bu ortak yaşam unsurlarıyla nasıl uyumlu bir çift olacağınızın sinyallerini de sevdiklerinize vermiş olacaksınız. Dilerseniz orijinal düğün fotoğrafı fikirlerini inceleyerek bu fikirleri portre fotoğraf çekimlerinizde de kullanabilirsiniz.

Hobilerinizle gelin damat fotoğrafları

En Can Dostlarınız

Yurt dışında çokça tercih edilen engagement session konseptlerinden bir tanesi de, bu birbirinden keyifli çekimlere evcil hayvanları da dahil etmek. Çiftler belki de birbirlerinden sonra en çok sevdikleri hayat arkadaşlarını, kedilerini, köpeklerini de yanlarına alarak hem unutulmaz anlar yaşıyor, hem de unutulmaz hatıralar biriktiriyor. Fotoğraf çekimleri için eşsiz stüdyo fikirleri olsa da evcil hayvanları ile birlikte poz veren çiftler genellikle dış çekim mekanları tercih ediyor.

Evcil Hayvanınız ile nişan fotoğrafı

The Notebook Romantizmi

Aşağıdaki fotoğraf kareleri size bir şey çağrıştırıyor mu? İzleyenler bilir, gelmiş geçmiş en romantik filmlerden biri olan "The Notebook" (Not Defteri), herkesi içine çeken bir duygulanımla ilerler. Ve anlaşılan bu filmin hayranı bir çift, engagement session çekimlerinde bazı sembolik sahneleri canlandırmış. Filmi izlememiş olanların mutlaka izlemesini tavsiye ederek; sizin de, hayatınızda yer etmiş bir filmle özdeşleşmiş sahneleri dış çekim nişan fotoğrafları karelerine taşıyabileceğinizi söylemeden geçmeyelim.

Gelin damat dış çekim romantik kareler

Save The Date: Kimseye Söz Vermeyin!

Gelelim esas meseleye! Gelin damat fotoğraflarınıza gösterdiğiniz özeni eğer engagement session çekimlerinize de gösterirseniz işinize çok yarayacak karelere sahip olabilirsiniz. Ön davetiye yerine de kullanabileceğiniz Save The Date konseptli fotoğraflarla sevdiklerinize evlenmeye karar verdiğiniz tarihi eğlenceli bir şekilde ilan edebilir ve o tarihte kimseye söz vermemeleri gerektiği mesajını verebilirsiniz.

SaveTheDate

Bir Taşla İki Kuş

Yurt dışında sıkça yapılan ve yavaş yavaş ülkemizde de bir trend hallini alan engagement session albümleri için dış mekan nişan fotoğraf çekimi yapan fotoğrafçıların kapısını çalmanız gerekiyor. Profesyonel bir düğün fotoğrafçısı ile hem nişan dış mekan çekimleri için, hem de eğer uyumlu bir ekip olduğunuzu düşünürseniz evlilik fotoğraflarınız için anlaşabilirsiniz. Hemen şehrinizdeki fotoğraf firmalarını incelemeye başlayın!

Düğün Fotoğrafçıları

Şehrindeki en iyi fotoğrafçılar Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Düğün fotoğrafçını bul

Vitrindeki Düğün Fotoğrafçısı Firmaları

Düğün Fotoğrafçısı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 yorum

DP

Duygu Perişangil

13/10/2014

the notebook çok başarılı gerçekten


S

Sıla

13/10/2014

çok güzel fikirler gerçekten. klasik pozlar eskide kaldııı :)