İzmir'de Düğün Fotoğrafı için İdeal Mekanlar

İzmir düğün fotoğraf mekanları nerelerdir diye öğrenmek isteyenler parmak kaldırsın! İzmir'deki dış çekim düğün fotoğrafçılarına sordum, sizin için sıraladılar.

hasan vardarl la photographie - İzmir Düğün©Hasan Vardar La Photographie D'art

İzmir düğün fotoğrafçısı Haydar Doğramacı bakın nereleri önerdi sizler için: “Tarihi Asansör, Tarihi Havagazı Fabrikası, Agora Antik Kenti, Karagöl, Bayraklı Sahili İzmir’de dış çekim mekanları olarak önerebileceğim yerler arasında. Ayrıca Alsancak Gazi Kadınlar Sokağı’ndaki barların iç mekanlarını da kullanmalarını tavsiye ederim İzmirli çiftlere.”

Ne yalan söyleyeyim ilk başta bar fikri bana biraz garip geldi. Fakat o eski binaların içleri o kadar güzel restore ediliyormuş ki ortaya çok özel karelerin çıktığı söyleniyor. En azından bir gidip bakın derim. Bir şey kaybetmezsiniz.

Zaman konusunda sıkıntı yaşamayan çiftler için ise İzmir'de dış mekan çekim yerleri bol: Kuşadası, Seferihisar, Manisa Sardes (Sard) Harabeleri, Manisa Mesir ve Tabiat Parkı’nı öneren fotoğrafçı, şehir dışı çekimlerinde çiftlerin gözetleniyormuş hissi yaşamadıkları için daha rahat olduklarını söylüyor.

Düğün Fotoğrafçıları İndirimleri

haydardogramaci1 - Alaçatı©Haydar Doğramacı / Fotoğrafhane

Alaçatı dedi, başka bir şey demedi!

Bir başka İzmirli fotoğrafçımız Kubilay Demirtaş ise Alaçatı düğün fotoğrafları diyor, başka bir şey demiyor: “Tarihi dokusu, rengarenk evleri, panjurları, kapıları ve begonvilleri ile adeta doğal bir stüdyo seti olan Çeşme/ Alaçatı İzmir'de düğün fotoğrafları çektirmek için en ideal mekanlardan birisi. Alaçatı'daki şirin, tarihi taş evlerin ve cana yakın yerli halkın ortama yaymış olduğu pozitif enerjinin, çiftin yüzüne yansıması ile birlikte harika kareler yakalamakta ve çok keyifli çekimler gerçekleştirmekteyiz.”

avelvia34.jpg - Köşk©Velvia Photography

Bu köşk bir harika!

Fotoğraf Sandığı ekibinden Ayselin Boyacı ve Aslı Toy ise, İzmir dış çekim mekanları için Fuar, Kordon, Alsancak - Karşıyaka Vapur İskeleleri ve hatta vapurları, Bostanlı- Mavişehir Sahili, Göztepe Köprüsü, Alsancak Gar'ı ve Ege Üniversitesi Kampüsü’nü öneriyor. Hemen Alsancak Garı’nda yapılacak çekimlerin ücrete tabii olduğunu, Ege Üniversitesi için ise önceden izin almak gerektiğini belirtiyor fotoğrafçılarımız.

Şuna bir bakın! Bornova’da yer alan Edward Köşkü'nde çekilmiş bu kare beni gerçekten büyüledi. Burada çekim yapmak için de yine önceden randevu alınması gerektiğini ve 2 saatlik bir çekimin 200 EURO civarında olduğunu belirtmek isterim.

fotograf_sandigi1 - Fotoğraf Sandığı©Fotoğraf Sandığı

Ben bile heyecanlandım!

Fotoğrafçıların gözüne çok güvenirim. Bir İstanbullu olarak bu öneriler karşısında ben bile heyecanlandım. Bir İzmir ziyaretimde bütün bunlardan bir gezi rehberi çıkartıp, fotoğraflar çekmeyi çok isterim. Siz önce bir fotoğrafçınızı seçin, fiyatta anlaşın da kim bilir belki birinde karşılaşırız!

Şehrindeki 267 Düğün Fotoğrafçısı Düğün.com’da!

Ücretsiz Fiyat Teklifi Almak İçin Hemen Tıkla!
Bu makale Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

Yorumlar (3)

+ Yorum Yaz

Yorumunuz başarıyla alınmıştır, editörlerimizin onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.

MA Melis Aykuş

Alaçatı fikri hoşuma gitti :)

Bengü Çelik

Son zamanlarda suda çekimler oldukça popüler gözüküyor.Burda da yer vermissiniz hoş olmuş :)

KP Kubra Pulat

ıyı aksamlar ben izmire nişan çekimi için gidicem ve izmiri pek bilmiyorumcbaska onerebileceğiniz biryer varmı acaba ?

D Düğün.com

Merhaba Kübra, İzmir'de düğün fotoğrafı çekilen her yerde nişan fotoğraflarını da çektirebilirsin. Sana en çok son yılların gözdesi Alaçatı sokaklarında begonviller eşliğinde, rengarenk evlerin önünde çekim yapmanı öneriyoruz. Tabii Tarihi Asansör, Tarihi Havagazı Fabrikası, Agora Antik Kenti, Kuşadası, Seferihisar, Manisa Sardes (Sard) Harabeleri, Manisa Mesir ve Tabiat Parkı’nda da müthiş fotoğraflar çektirebilirsiniz. Çekim mekanına karar vermeden önce vaktin varsa mutlaka gidip görmelisin. Böylece hayal ettiğin pozların çekilip çekilemeyeceğini de görmüş olursun.