İzmir'de Düğün Fotoğrafı İçin İdeal Mekanlar

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

4:57 dakika

09.03.2021

İzmir fotoğraf çekilecek yerler açısından zengin bir şehir. Ama tabii önceden bilgi sahibi olman gerekiyor ki çekim günü çuvallama. İzmir’de dış çekim mekanları ve İzmir düğün fotoğrafçısı önerilerimiz bu yazıda!

i̇zmir'de düğün fotoğrafı i̇çin i̇deal mekanlar

1-Alaçatı Düğün Fotoğrafları

Alaçatı dış çekim için İzmir’in en gözde noktalarından biri. Çeşme sınırları içerisinde yer alan semt, renkli eski evleri ve Arnavut kaldırımlı sokaklarıyla düğün fotoğrafları için müthiş bir fon oluşturuyor.

İster eski evlerin önünde, çiçeklerin arasında poz ver; istersen de Alaçatı’daki yel değirmenlerinin önünde Don Kişotluk oyna! Zaten Çeşme düğün fotoğrafçılarının büyük bir kısmı bu sokaklarda çekim yapıyor.

Bu konuları İzmir dış mekan fotoğrafçılarından Pukka Wedding ile konuş. O sana daha iyi yardımcı olacaktır.

i̇zmir'de düğün fotoğrafı i̇çin i̇deal mekanlar

Pukka Wedding

Pukka Wedding

Firmayı İncele

2- Antik Kentler

İzmir’de Efes, Bergama, Agora ve Teos gibi çok sayıda antik kent var. Özellikle tarihi yapılara düşkün olan çiftlerin tercih ettiği İzmir dış çekim mekanları bunlar.

Bu antik kentlerden en popüler olanları Efes ve Bergama. Zaten Efes, Dünya Mirası Listesi’nde yer alıyor. Yani namı dünyaca biliniyor. Efes’teki antik tiyatroda ve Artemis Tapınağı’nda çok başarılı düğün fotoğrafları çektirebilirsin. Agora da İzmir düğün fotoğrafçıları tarafından sıklıkla tercih edilen yerlerden.

Digital Atölye da antik kentlerde birçok düğün fotoğrafı çekmiş. Dilersen firma sayfasından örneklere bakabilir, hoşuna giderse firmadan fiyat teklifi alabilirsin.

i̇zmir'de düğün fotoğrafı i̇çin i̇deal mekanlar

3- Sahiller

Tatil şehrinden bahsedip sahillerini anlatmamak olmaz! İzmir’de Karaburun, Ilıca, Akkum gibi çok sayıda popüler plaj var. Bu noktalardaki denizlerin güzelliğini ise anlatarak tarif edemeyebilirim.

Ancak sahildeki çekimleri düğün gününün dışında bir tarihte yapmanı öneriyorum. Çünkü plajda gelinliğinin kirlenme ihtimali yüksek, düğününe o şekilde gitmek istemeyebilirsin.

Sahiller daha çok Trash The Dress çekimleri için uygun olan İzmir dış çekim yerlerinden. Düğün tarihinden başka bir gün gidip dilediğin gibi denizin içinde, kumsalda, yüzerken fotoğraf çektirebilirsin.

Metin Otu Photography’nun sahilde çektiği çok sayıda düğün fotoğrafı var. Profil sayfasını inceleyebilir, ayrıca İzmir dış çekim fiyatları hakkında da bilgi alabilirsin.

i̇zmir'de düğün fotoğrafı i̇çin i̇deal mekanlar

4- Buca

İzmir’de fotoğraf çekilecek yerlerden biri de Buca. Aynı zamanda İzmir’in en kalabalık ilçelerinden biri ve çok sayıda nostaljik sokağı var.

Bu sokaklardaki eski evlerin önünde 70’lerden günümüze gelmiş gibi duran düğün fotoğrafları çekilebilir. Hatta vintage tarzı seviyorsan yanına kafes duvak, eldiven gibi aksesuarlar alıp bunları kullanarak siyah beyaz düğün fotoğrafları çektirebilirsin.

Şehirdeki tecrübeli düğün fotoğrafçılarından İzmirfotoğrafçım da çektiği karelerle sana ilham verebilir.

i̇zmir'de düğün fotoğrafı i̇çin i̇deal mekanlar

5- İzmir Doğal Yaşam Parkı

Yaklaşık olarak 1500 hayvanın yer aldığı bu doğal parkta düğün fotoğrafı çekimi yapmak çok keyifli olacak! Burası şöyle bir mekan ki; hem ilginç fotoğraflar çektirmek isteyen çiftler hem de sade doğa fotoğrafları sevenler ziyaret edebilir.

Dilersen aslanların önünde ilgi çekici pozlar verirsin dilersen de doğaya kendini kaptırıp göletlerin ve koruların arasında romantik kareler ortaya çıkmasını sağlarsın.

İzmir Doğal Yaşam Parkı’nın tam sana göre bir düğün fotoğrafı mekanı olduğunu düşünüyorsan Yedinci Sanat Prodüksiyon ile iletişime geçsene. Gayet başarılı kareler ortaya çıkarabiliyorlar.

i̇zmir'de düğün fotoğrafı i̇çin i̇deal mekanlar

6- Şirince Düğün Fotoğrafları

Türkiye’deki en popüler köylerden biri Şirince. Tabii bu popülerlikte sevimli sokaklarının, kırmızı kiremitli çatıları olan evlerinin etkisi büyük. Aynı zamanda İzmir'de fotoğraf çekilecek yerler arasında bayağı popüler.

Daracık sokaklarında nostaljik fotoğraflar çekmek için ideal yerlerden biri. Ayrıca köyde eski kiliseler de mevcut. Bu yapıları da düğün fotoğrafların için değerlendirebilirsin.

Bu arada İzmir düğün fotoğrafçısı tavsiyesi istiyorsan da Pena Weddings’in sayfasını incelemeni öneririm. Firmanın Şirince dış çekim fotoğrafları da mevcut.

i̇zmir'de düğün fotoğrafı i̇çin i̇deal mekanlar

Pena Weddings

Pena Weddings

Firmayı İncele

7- Kordon

İzmir denince akla gelen ilk yerlerden biri de Kordon. Bir tarafında deniz bir tarafında çimenler ve şirin kafeleriyle en popüler sahil şeridi.

İzmir dış çekim mekanlarını gezerken buraya da uğramanızı öneriyorum. Çünkü sana ve müstakbel eşine müthiş bir deniz manzarası sunacağı kesin. Ayrıca gün batımına denk gelindiğinde de ortaya çok başarılı kareler çıkıyor.

İzmir düğün fotoğrafçısı Mustafa Bayram Photography’nin burada ve İzmir’in farklı noktalarında çektiği kareler var. Fikir vermesi açısından sayfasını inceleyebilirsin.

i̇zmir'de düğün fotoğrafı i̇çin i̇deal mekanlar

8- Bostanlı

Karşıyaka’da yer alan Bostanlı, İzmir içi dış çekim mekanlarından biri. Oldukça geniş bir sahili var. Özellikle yaz dönemlerinde İzmirlilerin vakit geçirmeyi en çok sevdiği yerlerden biri haline gelmiş.

Burada deniz kenarında birçok fotoğraf çektirebilirsin. Ama benim en sevdiğim noktalarından biri kesinlikle gün batımı terası! İzmir’in en güzel gün batımı manzaralarından birine tanık olabileceğin bu yerde ters ışığı kullanarak çok başarılı fotoğraflar ortaya çıkabiliyor.

İzmir fotoğraf çekim yerleri Bostanlı’yı da düğün albümüne taşımak istersen Papyon Foto ile iletişime geçebilirsin.

i̇zmir'de düğün fotoğrafı i̇çin i̇deal mekanlar

Papyon Foto

Papyon Foto

Firmayı İncele

9- Sığacık Kaleiçi

Nostaljik sokaklarda düğün fotoğrafların olsun ister misin? Eğer bu fikir hoşuna gittiyse İzmir düğün fotoğraf mekanlarından Kaleiçi’ni çok seveceksin.

Sığacık’ın Kaleiçi sokaklarındaki turuncu kiremitli evler, rengarenk çiçeklerle donatılmış pencereler ve Arnavut kaldırımlar fotoğraflara müthiş bir fon oluşturuyor.

Buraya kadar gelmişken Sığacık Kalesi’nin önünde ve Teos Antik Kenti’nde de fotoğraf çektirmeyi ihmal etmemelisin. Bir taşla üç kuş!

Fanus Medya, İzmir’de dış çekim yapılacak yerler konusunda bayağı bir bilgiye sahip. Zaten aşağıdaki Kaleiçi’nde çekilmiş fotoğraf da onlara ait. Dilersen firma sayfasından diğer fotoğraflarına bakabilirsin.

i̇zmir'de düğün fotoğrafı i̇çin i̇deal mekanlar

10- Tarihi Asansör

1907 yılından günümüze gelen bir yapıyla sonlandıralım listeyi! İzmir fotoğraf çekim mekanlarından Tarihi Asansör, Konak’ta yer alıyor.

Asansör, birbirinden 58 metrelik yükselti farkına sahip olan iki mahalle arasındaki mesafeyi kısaltmak için yapılmış. Eskiden kullanım amacı böyleyken şimdi seyir terası görevi görüyor.

i̇zmir'de düğün fotoğrafı i̇çin i̇deal mekanlar

11- Çamlık Buharlı Lokomotif Müzesi

Bu müze, İzmir düğün fotoğrafı mekanları arasında en ilgi çekici olanlardan biri. Öncelikle buranın tarihinin 1866 yılına kadar uzandığını ve hafife alınmayacak bir geçmişi olduğunu belirteyim.

Müzede eski dönemlere ait olan 36 tane buharlı lokomotif sergileniyor. Bu lokomotiflerin arasında düğün fotoğrafı çektirebilirsin. Hatta bazılarının içini gezme imkanı da var. Yani o eski lokomotif koltuklarında müstakbel eşinle oturup vintage karelere imza atabilirsiniz.

İzmir’de düğün fotoğrafı çekilecek mekanlar listesine mutlaka Çamlık Buharlı Lokomotif Müzesi’ni eklemeni öneriyorum.

i̇zmir'de düğün fotoğrafı i̇çin i̇deal mekanlar

İzmir’de düğün fotoğrafı çekilecek yerler bu şekilde. Tabii düğün tarihinden farklı bir günde çekim yaparsan bu mekanlardan çoğunu gezme imkanı bulabilirsin. Düğün günü çekimi için de şehir merkezindeki noktaları tercih etmeni öneririm.

Senin de bizimle paylaşacağın ve “Burada mutlaka düğün fotoğrafı çekin.” diyeceğin yerler varsa yorum yazarak paylaşabilirsin. Ayrıca İzmir’deki düğün fotoğrafçılarından fiyat teklifi almayı da unutma.

Şunlar da ilgini çekebilir:

Merak Edenler İçin Save the Date Ne Demek | Ne Zaman Çekilir?

Düğün Fotoğrafçıları Jargonu

Düğün Fotoğrafçınıza Sormanız Gereken 10 Soru

Açık ve Kapalı Alana Sahip İzmir Düğün Salonları

Düğün Fotoğrafında Son Trend: Trash The Dress

İzmir Dış Çekim Fiyatları ve Fiyat Teklifi Alabileceğin Firmalar

İzmir Gelin Saçı ve Makyajı Fiyatları

Düğün Fotoğrafçıları

Şehrindeki en iyi fotoğrafçılar Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Düğün fotoğrafçını bul

Sıradaki Makaleler

Düğün Fotoğrafçısı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Fotoğrafçısı Firmaları

Düğün Fotoğrafçısı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

3 yorum

KP

kubra pulat

26/10/2015

ıyı aksamlar ben izmire nişan çekimi için gidicem ve izmiri pek bilmiyorumcbaska onerebileceğiniz biryer varmı acaba ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Kübra, İzmir'de düğün fotoğrafı çekilen her yerde nişan fotoğraflarını da çektirebilirsin. Sana en çok son yılların gözdesi Alaçatı sokaklarında begonviller eşliğinde, rengarenk evlerin önünde çekim yapmanı öneriyoruz. Tabii Tarihi Asansör, Tarihi Havagazı Fabrikası, Agora Antik Kenti, Kuşadası, Seferihisar, Manisa Sardes (Sard) Harabeleri, Manisa Mesir ve Tabiat Parkı’nda da müthiş fotoğraflar çektirebilirsiniz. Çekim mekanına karar vermeden önce vaktin varsa mutlaka gidip görmelisin. Böylece hayal ettiğin pozların çekilip çekilemeyeceğini de görmüş olursun.


Bengü Çelik

14/10/2014

Son zamanlarda suda çekimler oldukça popüler gözüküyor.Burda da yer vermissiniz hoş olmuş :)


MA

Melis Aykuş

14/10/2014

Alaçatı fikri hoşuma gitti :)