İzmir'de Düğün Fotoğrafı için İdeal Mekanlar

İzmir fotoğraf çekilecek yerler açısından zengin bir şehir. İster deniz manzaralı düğün fotoğrafı çektir istersen de tarihi yapıları fon olarak kullan. Ama tabii önceden bilgi sahibi olman gerekiyor ki çekim günü çuvallama. Zaten yeterince yoğunluğun var. Bu yoğunluğunu bir nebze de olsa azaltmak için “İzmir’de dış çekim mekanları nereler?” sorusunun cevabını bu yazıda derledik. Ayrıca İzmir düğün fotoğrafçısı fiyatlarını merak edersen de, fotoğrafları çeken firmaları sıraladım, onlardan fiyat teklifi alabilirsin.

1-Alaçatı

Alaçatı dış çekim için İzmir’in en gözde noktalarından biri. Çeşme sınırları içerisinde yer alan semt, renkli eski evleri ve Arnavut kaldırımlı sokaklarıyla düğün fotoğrafları için müthiş bir fon oluşturuyor.

İster eski evlerin önünde, çiçeklerin arasında poz ver; istersen de Alaçatı’daki yel değirmenlerinin önünde Don Kişotluk oyna! Zaten Çeşme düğün fotoğrafçılarının büyük bir kısmı bu sokaklarda çekim yapıyor.

Ancak şöyle bir durum var ki; özellikle son dönemlerde Alaçatı’nın turist popülasyonu bayağı arttı. Yani yazın kalabalık sokaklarında yorulmamak için bahar aylarında çekim yapmanı öneririm. Düğün zamanın yaz mevsimine geliyorsa da, özellikle bayram döneminde ve resmi tatillerde Alaçatı’dan olabildiğince uzak durmalısın.

Ya da sen en iyisi bu konuları İzmir dış mekan fotoğrafçılarından Volkan Aktoprak ile konuş. O sana daha iyi yardımcı olacaktır.

ovqdmgeo3ckd6u2h - izmir'de düğün fotoğrafı için ideal mekanlar

2- Antik Kentler

İzmir’de Efes, Bergama, Agora ve Teos gibi çok sayıda antik kent var. Özellikle tarihi yapılara düşkün olan çiftlerin tercih ettiği İzmir dış çekim mekanları bunlar.

Bu antik kentlerden en popüler olanları Efes ve Bergama. Zaten Efes, Dünya Mirası Listesi’nde yer alıyor. Yani namı dünyaca biliniyor. Efes’teki antik tiyatroda ve Artemis Tapınağı’nda çok başarılı düğün fotoğrafları çektirebilirsin. Agora da İzmir düğün fotoğrafçıları tarafından sıklıkla tercih edilen yerlerden.

Stüdyo Ekrem de antik kentlerde birçok düğün fotoğrafı çekmiş. Dilersen firma sayfasından örneklere bakabilir, hoşuna giderse firmadan fiyat teklifi alabilirsin.

xyw50txfbxyxbvzl - izmir'de düğün fotoğrafı için ideal mekanlar

3- Sahiller

Tatil şehrinden bahsedip sahillerini anlatmamak olmaz! İzmir’de Karaburun, Ilıca, Akkum gibi çok sayıda popüler plaj var. Bu noktalardaki denizlerin güzelliğini ise anlatarak tarif edemeyebilirim.

Ancak sahildeki çekimleri düğün gününün dışında bir tarihte yapmanı öneriyorum. Çünkü plajda gelinliğinin kirlenme ihtimali yüksek, düğününe o şekilde gitmek istemeyebilirsin.

Sahiller daha çok Trash The Dress çekimleri için uygun olan İzmir dış çekim yerlerinden. Düğün tarihinden başka bir gün gidip dilediğin gibi denizin içinde, kumsalda, yüzerken fotoğraf çektirebilirsin.

Dilek Karakaş Photography’nin kumsalda çektiği çok sayıda düğün fotoğrafı var. Profil sayfasını inceleyebilir, ayrıca İzmir dış çekim fiyatları hakkında da bilgi alabilirsin.

7pqqxb3eyt4nm8hk - izmir'de düğün fotoğrafı için ideal mekanlar

Sahiller Save the Date fotoğrafları için en sık tercih edilen yerlerden. Peki nedir bu Save the Date: Merak Edenler İçin Save the Date Ne Demek | Ne Zaman Çekilir?

4- Buca

İzmir’de fotoğraf çekilecek yerlerden biri de Buca. Aynı zamanda İzmir’in en kalabalık ilçelerinden biri ve çok sayıda nostaljik sokağı var.

Bu sokaklardaki eski evlerin önünde 70’lerden günümüze gelmiş gibi duran düğün fotoğrafları çekilebilir. Hatta vintage tarzı seviyorsan yanına kafes duvak, eldiven gibi aksesuarlar alıp bunları kullanarak siyah beyaz düğün fotoğrafları çektirebilirsin.

Ayrıca sokakların dışında Buca Göleti de İzmir düğün fotoğrafları için bir fon oluşturuyor. Oraya da bakmanda fayda var. Buca düğün fotoğrafçısı Orange Pv Wedding de çektiği karelerle sana bu konuda fikir verebilir.

83pygog92n07sc2b - izmir'de düğün fotoğrafı için ideal mekanlar

5- Edward Köşkü

Bir diğer tarihi mekanda sıra! Edward Whittal tarafından yaptırılan Bornova’daki köşk, eski dönemlerde çok sayıda tanınmış isme ev sahipliği yapmış. Yani tarihi dokusu ve önemi oradan geliyor.

Whittal, botanikçi olduğu için de köşk önüne muhteşem bir bahçe dizayn etmiş. Zaten senin düğün fotoğrafı çektirmeni önerdiğim asıl yer köşkün bahçesi. Tabii köşkün önünde de birkaç kare çektirirsin.

İzmir fotoğrafçılarından Vision Art Photography de bu mekanda çok sayıda düğün fotoğrafı çekmiş. Firma sayfası belki sana fikir verebilir.

bpjskqjj6gfpqyuo - izmir'de düğün fotoğrafı için ideal mekanlar

6- Dario Moreno Sokağı

Ünlü sanatçı Dario Moreno’nun evinin bulunduğu sokak burası. Sokağın iki tarafında eski Rum evleri var. Hatta bu evlerin bir kısmı kafe veya sanat atölyesi olarak hizmet veriyor.

Eski adıyla Asansör Sokağı’nın girişinde bir de Dario Moreno büstü var. Sokağın sonunda da asansöre ulaşıyorsun.

İzmir'de dış çekim yerlerinden biri olan bu dar sokaktaki şirin evlerin önünde düğün albümün için çok güzel fotoğraflar yakalayabilirsin.

wzvwm3ptzgddgc5t - izmir'de düğün fotoğrafı için ideal mekanlar

7- İzmir Doğal Yaşam Parkı

Yaklaşık olarak 1500 hayvanın yer aldığı bu doğal parkta düğün fotoğrafı çekimi yapmak çok keyifli olacak! Burası şöyle bir mekan ki; hem ilginç fotoğraflar çektirmek isteyen çiftler hem de sade doğa fotoğrafları sevenler ziyaret edebilir.

Dilersen aslanların önünde ilgi çekici pozlar verirsin dilersen de doğaya kendini kaptırıp göletlerin ve koruların arasında romantik kareler ortaya çıkmasını sağlarsın.

İzmir Doğal Yaşam Parkı’nın tam sana göre bir düğün fotoğrafı mekanı olduğunu düşünüyorsan Yedinci Sanat Prodüksiyon ile iletişime geçsene. Gayet başarılı kareler ortaya çıkarabiliyorlar.

csactp7gdattfjx9 - izmir'de düğün fotoğrafı için ideal mekanlar

8- Şirince

Türkiye’deki en popüler köylerden biri Şirince. Tabii bu popülerlikte sevimli sokaklarının, kırmızı kiremitli çatıları olan evlerinin etkisi büyük. Aynı zamanda İzmir'de fotoğraf çekilecek yerler arasında bayağı popüler.

Daracık sokaklarında nostaljik fotoğraflar çekmek için ideal yerlerden biri. Ayrıca köyde eski kiliseler de mevcut. Bu yapıları da düğün fotoğrafların için değerlendirebilirsin.

Bu arada İzmir düğün fotoğrafçısı tavsiyesi istiyorsan da Stüdyo İlker Özpınar’ın sayfasını incelemeni öneririm. Firmanın Şirince dış çekim fotoğrafları da mevcut.

cv59acxav0snvxlf - izmir'de düğün fotoğrafı için ideal mekanlar

9- Tarihi Havagazı Fabrikası

Havagazı Fabrikası, İzmir dış çekim fotoğrafçılarının ağırlıklı olarak değerlendirdiği bir mekan. Yaklaşık 150 yıllık bir tarihe sahip olan mekan, Alsancak’ta yer alıyor.

Şehir merkezinde yer almasından dolayı da popüler hale gelmiş durumda. Duvarları, mistik havasıyla burada çok güzel düğün fotoğrafları ortaya çıkabiliyor.

Ancak özellikle hafta sonları fazla yoğun olduğunu belirtmeliyim. Yani fotoğraf çekimi için sıra beklemeniz gerekebilir. Hatta istersen sen işini hiç riske atma. Hayrettin & Nefes Photography ile görüş, fotoğraf çekimi için bir gün belirleyin.

cw8rbvqws6uv9iqn - izmir'de düğün fotoğrafı için ideal mekanlar

10- Kordon

İzmir denince akla gelen ilk yerlerden biri de Kordon. Bir tarafında deniz bir tarafında çimenler ve şirin kafeleriyle en popüler sahil şeridi.

İzmir dış çekim mekanlarını gezerken buraya da uğramanızı öneriyorum. Çünkü sana ve müstakbel eşine müthiş bir deniz manzarası sunacağı kesin. Ayrıca gün batımına denk gelindiğinde de ortaya çok başarılı kareler çıkıyor.

İzmir düğün fotoğrafçısı Mustafa Bayram Photography’nin burada ve İzmir’in farklı noktalarında çektiği kareler var. Fikir vermesi açısından sayfasını inceleyebilirsin.

zuiyycaxj6vy4xwg - izmir'de düğün fotoğrafı için ideal mekanlar

İzmir’de düğün fotoğrafı çekilecek yerler bu şekilde. Tabii düğün tarihinden farklı bir günde çekim yaparsan bu 10 mekandan çoğunu gezme imkanı bulabilirsin. Düğün günü çekimi için de şehir merkezindeki noktaları tercih etmeni öneririm.

Senin de bizimle paylaşacağın ve “Burada mutlaka düğün fotoğrafı çekin.” diyeceğin yerler varsa yorum yazarak paylaşabilirsin. Ayrıca İzmir’deki düğün fotoğrafçılarından fiyat teklifi almayı da unutma.

Şehrindeki 202 Düğün Fotoğrafçısı Düğün.com’da!

Ücretsiz Fiyat Teklifi Almak İçin Hemen Tıkla!
Bu makale Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

Yorumlar (3)

+ Yorum Yaz

Yorumunuz başarıyla alınmıştır, editörlerimizin onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.

MA Melis Aykuş

Alaçatı fikri hoşuma gitti :)

Bengü Çelik

Son zamanlarda suda çekimler oldukça popüler gözüküyor.Burda da yer vermissiniz hoş olmuş :)

KP Kubra Pulat

ıyı aksamlar ben izmire nişan çekimi için gidicem ve izmiri pek bilmiyorumcbaska onerebileceğiniz biryer varmı acaba ?

D Düğün.com

Merhaba Kübra, İzmir'de düğün fotoğrafı çekilen her yerde nişan fotoğraflarını da çektirebilirsin. Sana en çok son yılların gözdesi Alaçatı sokaklarında begonviller eşliğinde, rengarenk evlerin önünde çekim yapmanı öneriyoruz. Tabii Tarihi Asansör, Tarihi Havagazı Fabrikası, Agora Antik Kenti, Kuşadası, Seferihisar, Manisa Sardes (Sard) Harabeleri, Manisa Mesir ve Tabiat Parkı’nda da müthiş fotoğraflar çektirebilirsiniz. Çekim mekanına karar vermeden önce vaktin varsa mutlaka gidip görmelisin. Böylece hayal ettiğin pozların çekilip çekilemeyeceğini de görmüş olursun.