Düğün Videosu Firmanıza Bunları Sorun

Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

1:32 dakika

28.05.2021

Düğün videonuz düğün gününüzden geriye kalacak en canlı hatıra! Dolayısıyla son derece mükemmel ve sorunsuz olmasına özen gösteriyorsunuz. İlgili firmayla anlaşırken mutlaka kesinleştirmeniz ve onlara sormanız gereken birtakım noktaları göz ardı etmezseniz sağlıklı bir anlaşma yapabilirsiniz. İşte bu yüzden bir bilene sorduk. Genç yönetmen Hakan Cigaoğlu’ndan işinize çok yarayacak tüyolar aldık.

İlk adım senaryo taslağı olmalı!

Her filmin başlangıç noktası senaryodur. Sizin projenizde de ilk adım senaryoyu belirlemek olmalı. Filminizin hangi konseptte olacağını ve hikayesini belirlediğiniz zaman gerisi bu hayalinizi gerçeğe dönüştürmeye kalıyor. Bu yüzden anlaşacağınız firmaya düğün belgeseli, düğün günü hikayesi, düğün klibi gibi konseptlerle ilgili aklınızdakileri sorarak başlayabilirsiniz. Bu konudaki talep ve trendler hakkında bilgi sahibi olduklarından size de değişik bir öneride bulunabilirler.

Daha önce çektikleri videoları izleyin!

Düğün videosu firmanızla anlaşmadan önce mutlaka nasıl bir tarzları olduğunu anlamak için daha önce çekmiş oldukları videoları izleyin. Böylece sizin hayalinizdeki düğün videonuzla uyumlu bir çalışma yürütüp yürütmediklerini, bu konudaki genel eğilimlerini anlamış olursunuz.

Çekim ekibi ve ekipmanlar hakkında bilgi edinin!

Anlaşmış olduğunuz firmaya sizin çekimlerinizi gerçekleştirecek olan ekibi önceden sorup öğrenmek daha sonra yaşayacağınız amatör sorunlar için iyi bir önlem olacaktır. Sonuçta yola birlikte çıktığınız kişileri bilmeniz önemlidir… Aynı şekilde çekim ekipmanları konusunda da firmadan ön bilgi alınması sonradan doğabilecek kötü sürprizleri önleyecektir. Özellikle istediğiniz bir çekim ekipmanı ya da hikayeniz gereği ihtiyaç duyulacak bir malzeme varsa bunu çekim gününden önce firmayla paylaşmalısınız.

videocu

Çekim mekanını belirleyin!

Anlaştığınız firmanın daha önce nerelerde çekim yaptığını öğrenin. Eğer özellikle çekim yapmak isteyeceğiniz bir mekan yoksa, çekim yapılabilecek başka mekanları önceden belirleyip, bu mekanların çekim için uygunluğunu anlaştığınız firma ile kontrolden geçirin. Uygunluk testini geçen mekanlar arasında bir sıralama yaparak çekim planlamanızı oluşturun. Bu size hem daha kaliteli bir çekim hem de daha az vakit kaybı sağlayacaktır.

Peki ya çekim sonrası?

Çekimleriniz bittikten sonra projenizin montajlanması ne kadar sürecek? Filminizin fon müziğinde özellikle istediğiniz bir fon müziği var mı? Filminizin süresi ne kadar olacak? Alt yazı ya da seslendirme istiyor musunuz? Bunlar gibi aklınızda oluşan her türlü soru ve isteği anlaşmış olduğunuz firmayla mutlaka paylaşın. Çekim sonrası işlemlerinin de en az çekim süreci kadar önemli olduğunu asla unutmayın.

Düğün videosu firmanıza neler sormanız gerektiği konusunda artık fikir sahibi olduğunuza göre şehrinizdeki seçenekleri inceleyerek firmanızı seçmenin vakti geldi demektir.

Düğün Fotoğrafçıları

Şehrindeki en iyi fotoğrafçılar Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Düğün fotoğrafçını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Düğün Fotoğrafçısı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Fotoğrafçıları Firmaları

Düğün Fotoğrafçıları kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 Yorum

FATMA YUMUK

Düğün Tarihi: 22.10.2014


Evet çok haklısınız önceki çekimlerini izleyerek karar verdik


Demet Develi

Düğün Tarihi: 22.10.2014


Güzel hatıraları saklamak için kaliteli insanlarla çalışmak gerek haklısınız :D