En Güzel Düğün Pozları İçin 6 İpucu

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

4:53 dakika

04.02.2024

Yeni evlenecek her çift, aşkının en iyi şekilde ifade bulduğu eşsiz düğün fotoğraflarına sahip olmak ister. Senin de bunu isteyeceğini düşündük ve önce en iyi düğün pozlarını seçtik, sonra bu pozlar için önerilerde bulunduk!

düğün pozları

En İyi Gelin Damat Fotoğrafları

Düğün fotoğraf albümü, üzerinden yıllar geçse de bakıp, sevdiklerine göstereceğin ve sana hayatının belki de en güzel günlerini hatırlatacak olan değerli bir anıdır. Düğün albümün için önce ilham alacağını düşündüğümüz gelin-damat pozlarını derledik. Yalnız baştan söyleyelim bu düğün pozları yüksek doz profesyonellik içerir. Nazar etme ne olur, iyi bir düğün fotoğrafçısı bul, senin de olur.

1- Tarihi Yer Gelin Damat Fotoğrafı

İstanbul'un o tarihi ambiyansını, düğün albümüne taşımak istersen, Ortaköy Camii'nin önündeki bu çiftin fotoğrafı sana ilham verebilir. "Bizim de böyle bir fotoğrafımız olmalı!" diyorsan Nacinstamedya ile görüşebilirsin.

çift pozları

Nacinstamedya

Nacinstamedya

Firmayı İncele

2- Doğayla İç İçe Çift Pozları

Yemyeşil bir ormanın içinde, sessizliğin ve huzurun tam ortasında sevdiğine sarıldığın bir kare düğün albümünü oldukça romantik hale getirecek! Kartpostal gibi bu fotoğrafı beğendiysen İkimizin Hikayesi ekibiyle iletişime geçebilirsin!

çift pozları

3- Eğlenceli Gelin Damat Fotoğrafı

Çocuk ruhunu kaybetmemiş, birlikte çok eğlenen bir çiftseniz Ajans Red ekibi tarafından çekilen bu karede siz de olmak isteyeceksiniz! Ajans Red'in portfolyosunda bulunan, ünlü oyuncu Burcu Biricik ve eşi Emre Yetkin'in bu keyifli pozları sana da ilham verdiyse firmayla iletişime geçmende fayda var.

düğün pozları

Ajans Red

Ajans Red

Firmayı İncele

4- Gölde Gelin Damat Fotoğrafı

Romantik karelere değinmişken çekim platolarında sıklıkla karşımıza çıkan göl temalı fotoğraflara da yer vermemek olmaz. Fobos Photo Film imzası taşıyan bu kare, senin de albümüne renk ve romantizm katabilir!

düğün pozları

5- Kapadokya Gelin Damat Fotoğrafı

Gelin-damat çekimleri için en çok tercih edilen lokasyonlardan olan Kapadokya da eşsiz bir kare için uygun fonu sağlayan mekanlardan. Kapadokya'nın rengarenk balonları ve eşsiz yapısına günbatımı ve romantik pozlarınız da eklenince ortaya harika bir fotoğraf çıkması kaçınılmaz! Bu hoş kare için Olivo Wedding ile çalışabileceğini de ekleyelim.

düğün pozları

Olivo Wedding

Olivo Wedding

Firmayı İncele

6- Bohem Gelin Damat Fotoğrafı

Bohem çiftler, tarzlarını düğün albümlerine de yansıtıyor. Halil Sarı Fotoğrafçılık imzası taşıyan bu karede olduğu gibi, bohem tarzdaki gelin ve damat görünümünüzü, rustik aksesuarlarla tamamlayarak keyifli bir kare yaratabilirsiniz. Keyifle gülümsemeyi de unutmayın!

düğün pozları

7- İhtişamlı Gelin Damat Fotoğrafı

Tarihi yapıların ihtişamı ve nostaljisini düğün albümünü süslemek isteyen çiftler Arif Öztürk Photography'nin portfolyosunda yer alan bu kareyi çok beğeniyor! Ihlamur Kasrı'nın görkemli bir fon yarattığı bu kareyi beğendiysen vakit kaybetmeden firma ile iletişime geç!

düğün pozları

8- Günbatımı Gelin Damat Fotoğrafı

Sen müstakbel eşinle birlikte günbatımının tadını çıkarırken bu romantik anlarını yakalayacak bir fotoğraf ekibiyle çalışman, birbirinden doğal karelere sahip olmanızı sağlayabilir. Fikir hoşuna gittiyse, bu samimi kareye imza atan Düğün Kına Wedding Studio'nun profiline mutlaka göz at!

düğün pozları

9- Rengarenk Nikah Pozları

En iyi gelin damat pozu, en doğal olandır! Masal gibi bir mekanda, müstakbel eşinle birlikte içinden geldiği gibi eğlenirken en doğal ve renkli fotoğraflara sahip olabilirsin. Wedding Photograph & Film'in bu iç ısıtan karesinde olduğu gibi... Beğendiysen firma sayfasına da bir uğramayı ihmal etme!

düğün pozları

10- Romantik Gelin Damat Fotoğrafı

İlk dansınızın provasını baş başa, doğanın içinde yapmak ister misiniz? İki Kalp Bir Kare ile çalışan bu çift, romantik anlar yaşarken çok hoş bir gelin-damat çekimi de gerçekleştirmiş. Albümlerine etkileyici bir kare eklemeleri de cabası! Sen de böyle bir çekim yaptırmak istersen İki Kalp Bir Kare ile görüşebilirsin!

düğün pozları

Düğün Fotoğraflarında İyi Çıkmak İçin Tüyolar

Sen de böyle profesyonel düğün fotoğraflarına sahip olmak istiyorsan nasıl poz vereceğini bilmen gerekiyor. Sana bu konuda yardımcı olacak 6 ipucunu sıraladık!

1- Doğru Fotoğrafçıyla Çalış: En güzel düğün pozlarını yakalamanın belki de altın kuralı doğru fotoğrafçıyı seçmekten geçiyor. Bu nedenle fotoğrafçı araştırırken, çalışacağın ekibin portfolyosu çok önemli. Fotoğrafçının yetenekleri yanında teknik bilgisi, kullandığı ekipmanın kalitesi, yedek ekipman ve personel ile çalışıp çalışmadığı da sorgulaman gereken konular arasında.

2- Doğal Işığı Kaçırma: Işık olmazsa fotoğraf da olmaz ve en güzel fotoğraflar doğal ışıkta çekilenlerdir. Yani düğün fotoğraflarınızı çektirirken gün ışığından mümkün olduğunca faydalanmaya çalışmalısınız. Burada küçük bir uyarı: Çekim için güneş ışınlarının çok dik geldiği öğle saatleri yerine, yumuşak şekilde geldiği gün doğumu ve gün batımı saatleri ile parçalı bulutlu havaları tercih etmelisiniz.

3- Poz Verme, Doğal Ol: Yalnızca düğün fotoğrafları için değil, aslına bakarsan tüm fotoğraflar için geçerli bir kural bu. O nedenle düğün günü klasik gelin-damat pozları dışında, poz verme ve kamerayı unut. Bu konuda fotoğrafçının desteği önemli. Çünkü fotoğraf çekerken çiftin stresini alan, mümkün olduğunca varlığını hissettirmeyen bir profesyonelle harika kareler mümkün!

4- Aksesuarlarını Doğru Seç: Yaratıcı düğün fotoğrafları için kullandığın aksesuarların da yaratıcı olması gerekir. Düğün fotoğrafı çektirirken, kişiliğini, hobilerini ve mekanı yansıtacak aksesuarlar kullanmak, hem stüdyo hem dış çekim fotoğraflarında gerçekten çok hoş etkiler yaratabiliyor. Eğer bir düğün konsepti belirlediysen, bunu fotoğraflarına da yansıtabilirsin.

5- İyi Bir Makyöz Bul: Profesyonel bir makyözün kullanacağı gelin makyajı teknikleri ile, yüz yapında beğenmediğin noktaları değiştirebilir. Bunun için makyözün çeşitli aydınlatıcı ve kontür ürünleri kullanacaktır. Mesela burnunu daha ince ve kalkık göstermek için göz diplerinden burun kanatlarına koyu renk kontür uygulanır.

6- Beden Diline Dikkat! Çalıştığın fotoğrafçının yetenek ve deneyimleri güzel fotoğraflara sahip olman için önemli ancak yeterli değil. Fotoğraflarda iyi çıkabilmek beden dilini doğru kullanmanı sağlayacak şu önerilere dikkat etmelisin:

  • Yapışık kollar: Vücuda yapışık kollar bir beden büyük gösterir. Bu nedenle kilolu gelinler kollarını düz tutup, hafifçe bükerek vücudundan uzaklaştırmalı.
  • Ağırlığı tek bacağa vermek:Kıvrımlı vücut hatlarına sahip gibi görünmek istiyorsan; vücut ağırlığının önemli bölümünü, bir tek bacağına verir, diğer bacağını da dizden hafifçe kır. Belin çok daha kıvrımlı görünecek!
  • Dik durmak:Fotoğraf çekilirken beden dili kullanımına ilişkin en sık yapılan hata dik durmamak. Dik durmazsan belinin çevresine otomatikman birkaç kilo ekleneceğini, boyunun kısalacağını bilmelisin.
  • Başı yukarı kaldırmak:Yapılan bir diğer hata da çenenin öne doğru eğilmesi ve boynunun görünmemesi. Mümkün olduğunca başı hafifçe yukarı doğru kaldırıp bakmaya çalışmalısın.

En güzel düğün pozlarını yakalayabilmen için bizim tavsiyelerimiz bu kadar. Tüyolar bizden, en güzel gelin damat pozlarını çektirmek sizden. İlginç düğün pozları konusunda senin de önerilerin varsa, yorumlar kısmında paylaşmayı unutma!

Şunlar da ilgini çekebilir:

Düğününüzün Detaylarını Fotoğraflayın!

Düğün Fotoğrafçını Seçmene Yardım Ediyoruz!

İstanbul’da Düğün Fotoğrafı İçin En İdeal Mekanlar

Düğün Fotoğrafı Fikirleri

Kış Düğünleri İçin İçleri Isıtacak 10 Düğün Fotoğrafı Fikri

Düğün Fotoğrafçıları

Şehrindeki en iyi fotoğrafçılar Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Düğün fotoğrafçını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Düğün Fotoğrafçısı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Fotoğrafçıları Firmaları

Düğün Fotoğrafçıları kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 Yorum

defne

Düğün Tarihi: 24.10.2014


en güzel düğün pozları hileleri :P


basak akin

Düğün Tarihi: 24.02.2013


Cok guzelmisssddssssssssddsssdssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssd