En Güzel Düğün Pozları İçin 6 İpucu

Belgin Yetiş tarafından yazılmıştır.

4:17 dakika

28.05.2021

Yeni evlenecek her çift, aşkının en iyi şekilde ifade bulduğu eşsiz düğün fotoğraflarına sahip olmak ister. Senin de bunu isteyeceğini düşündüm ve en iyi düğün pozlarını seçtim ve bu pozları yakalayabilmen için sana bazı tavsiyelerde bulundum.

Düğün fotoğraf albümü, üzerinden yıllar geçse de bakıp, sevdiklerine göstereceğin ve sana hayatının belki de en güzel günlerini hatırlatacak olan değerli bir anıdır.

Düğün albümün için ilham alacağını düşündüğüm dış çekim pozlarını derledim. Bu kareler sonrasında, nasıl böyle etkileyici pozlar vereceğini tek tek anlatıyorum. Yalnız baştan söyleyeyim bu pozlar yüksek doz profesyonellik içerir. Nazar etme ne olur, iyi bir fotoğrafçı bul senin de olur.

En İyi Gelin Damat Pozları

İlk dans

en güzel düğün pozları i̇çin 6 i̇pucu

Aşkın zirvesi

en güzel düğün pozları i̇çin 6 i̇pucu

Bembeyaz karların arasında romantik pozlar vermeye ne dersin? Bence bu yazıyı da incele: Kış Düğünleri İçin İçleri Isıtacak 10 Düğün Fotoğrafı Fikri

Doğadan vazgeçemeyenler...

en güzel düğün pozları i̇çin 6 i̇pucu

Şemsiye varsa gerisini dert etme

en güzel düğün pozları i̇çin 6 i̇pucu

Kırda romantizm

en güzel düğün pozları i̇çin 6 i̇pucu

Yakın plan

en güzel düğün pozları i̇çin 6 i̇pucu

Düğün fotoğraflarında aksesuarlara yer vermeyi unutma: Düğününüzün Detaylarını Fotoğraflayın!

Göle karşı

en güzel düğün pozları i̇çin 6 i̇pucu

Göle karşı fotoğraflar için popüler mekanlardan biri: Salda Gölü Düğün Fotoğrafları

Ay çiçek tarlasında buram buram aşk

en güzel düğün pozları i̇çin 6 i̇pucu

Düğün Fotoğraflarında İyi Çıkmak İçin Tüyolar

Sen de böyle profesyonel düğün fotoğraflarına sahip olmak istiyorsan nasıl poz vereceğini bilmen gerekiyor. Sana bu konuda yardımcı olacak 6 ipucunu sıraladım.

1-Doğru Fotoğrafçıyla Çalış

En güzel düğün pozlarını yakalamanın belki de altın kuralı doğru fotoğrafçıyı seçmekten geçiyor.

Ne istediğini anlayıp, kendi birikimleri ile birleştiren ve yenilikleri takip eden bir profesyonelle çalışmak, kusursuz bir düğün albümü için çok önemli. Bu nedenle fotoğrafçı araştırırken, çalışacağın profesyonelin portfolyosu çok önemli.

Fotoğrafçının yetenekleri yanında teknik bilgisi, kullandığı ekipmanın kalitesi, yedek ekipman ve personel ile çalışıp çalışmadığı da sorgulaman gereken konular arasında.

en güzel düğün pozları i̇çin 6 i̇pucu

Bu yazıyı incelemeden düğün fotoğrafçını seçme: Düğün Fotoğrafçını Seçmene Yardım Ediyoruz!

2-Doğal Işığı Kaçırma

Fotoğrafın en önemli unsuru ışıktır. Işık olmazsa fotoğraf da olmaz ve en güzel fotoğraflar doğal ışıkta çekilenlerdir. Yani düğün fotoğraflarınızı çektirirken gün ışığından mümkün olduğunca faydalanmaya çalışmalısınız.

Burada küçük bir uyarıda bulunmak istiyorum: Çekim için güneş ışınlarının çok dik geldiği öğle saatleri yerine, yumuşak şekilde geldiği gün doğumu ve gün batımı saatleri ile parçalı bulutlu havaları tercih etmelisiniz.

en güzel düğün pozları i̇çin 6 i̇pucu

Bu arada nerede fotoğraf çektirmen gerektiğine hala karar veremediysen bu mekanlara göz at: İstanbul’da Düğün Fotoğrafı İçin En İdeal Mekanlar

3-Poz Verme, Doğal Ol

Yalnızca düğün fotoğrafları için değil, aslına bakarsan tüm fotoğraflar için geçerli bir kural bu. Hatırlasana en sevdiğin fotoğraflar objektife aldırmadan içten şekilde güldüklerin arasından çıkmıyor mu? O nedenle düğün günü klasik gelin-damat pozları dışında, poz verme ve kamerayı unut.

Bu konuda fotoğrafçının desteği önemli olacak. Çünkü fotoğraf çekerken müstakbel eşin ve senin stresini alan, sizi fotoğraflarken de mümkün olduğunca varlığını hissettirmeyen bir profesyonel ile harika kareler yakalayacağına emin olabilirsin. Bu durumda sana sadece eğlenmek kalacak.

en güzel düğün pozları i̇çin 6 i̇pucu

Sonradan "Keşke" dememek için bu yaratıcı pozlara da göz at: Düğün Fotoğrafı Fikirleri

4-Aksesuarlarını Doğru Seç

Yaratıcı düğün fotoğrafları için kullandığın aksesuarların da yaratıcı olması gerekir. Düğün fotoğrafı çektirirken, kişiliğini, hobilerini ve mekanı yansıtacak aksesuarlar kullanmak, hem stüdyo hem dış çekim fotoğraflarında gerçekten çok hoş etkiler yaratabiliyor.

Boş fotoğraf çerçeveleri, çiçekli çelenkler, şapkalar, sevdiğin film karakterinin kullandığı bir aksesuar, yaprak, kurdele, eğlenceli maskeler, renkli çiçekler, papyonlar benim ilk aklıma gelenler. Fotoğraflarda vintage etkisi yaratmak için sepetli bisiklet, klasik araba gibi araçlardan da faydalanabilirsin.

Eğer bir düğün konsepti belirlediysen, bunu fotoğraflarına da yansıtabilirsin. Mesela piknik konsepti için piknik sepeti, piknik örtüsü, şarap, kadeh gibi aksesuarlar kullanabilirsin. Bu arada düğün fotoğraflarını çok fazla aksesuara boğmamanı, bu konuda dengeli bir seçim yapmanı tavsiye ediyorum. Aksi taktirde kaş yapayım derken, göz çıkartabilirsin.

en güzel düğün pozları i̇çin 6 i̇pucu

Düğün fotoğrafı çekimi için ne kadar ödeyeceğini biliyor musun? Gel beraber bakalım: İstanbul'da Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

5-Beden Diline Dikkat!

Çalıştığın fotoğrafçının yetenek ve deneyimleri güzel fotoğraflara sahip olman için önemli ancak yeterli değil. Fotoğraflarda iyi çıkabilmek beden dilini doğru kullanmanı sağlayacak şu önerilere dikkat etmelisin:

  • Hafif kilo sorunu yaşayan gelin adaylarının kollarını düz tutup, vücudunun iki yanından aşağı sarkıtmak yerine, hafifçe bükerek vücudundan uzaklaştırmalarını öneriyorum. Çünkü vücuduna yapışık kollar bir beden daha büyük gösterir.

  • Kıvrımlı vücut hatlarına sahip gibi görünmek istiyorsan sana çok hoşuna gidecek bir ipucu vereceğim. Vücut ağırlığının önemli bölümünü, bir tek bacağına verir, diğer bacağını da dizden hafifçe kırarsan, belinin çok daha kıvrımlı görüneceğine emin olabilirsin.

  • Fotoğraf çekilirken beden dili kullanımına ilişkin en sık yapılan hata dik durmamak. Aksi takdirde belinin çevresine otomatikman birkaç kilo ekleneceğini, boyunun kısalacağını bilmelisin.

  • Yapılan bir diğer hata da çenenin öne doğru eğilmesi ve boynunun görünmemesi. Fotoğraf çekimlerinde mümkün olduğunca başı hafifçe yukarı doğru kaldırıp bakmaya çalışmalısın. Böylece boynun daha ince görünecek ve bakışlarının donuklaşmasını engellemiş olacaksın.

  • Eğer sen de fotoğraf çekilirken elini kolunu nereye koyacağını bilemeyenlerdensen, duvağın, çiçek buketin, gelinliğinin etek kısmı, belin hatta müstakbel eşinin elleri kurtarıcın olabilir.

en güzel düğün pozları i̇çin 6 i̇pucu

Düğün tarihini duyurmak için de fotoğraf çektirecek misin? Bu yazıyı incele, sonra karar ver: Merak Edenler İçin Save the Date Ne Demek | Ne Zaman Çekilir?

6-İyi Bir Makyöz Bul

Profesyonel bir makyözün kullanacağı gelin makyajı teknikleri ile, yüz yapında beğenmediğin noktaları değiştirebilir. Bunun için makyözün çeşitli aydınlatıcı ve kontür ürünleri kullanacaktır.

Mesela burnunu daha ince ve kalkık göstermek için göz diplerinden burun kanatlarına, elmacık kemiklerini ön planda tutmak için ise elmacık kemiğinin altına koyu renk kontür uygulanır. Elmacık kemikleri ve burnun üzerine ise aydınlatıcı ürünler sürülecektir.

en güzel düğün pozları i̇çin 6 i̇pucu

Fotoğraflarda nasıl daha güzel çıkacağına ilişkin detaylı bilgi almak istersen gelin makyajı tekniklerinin anlatıldığı aşağıdaki videoyu da izlemeni öneririm:

En güzel düğün pozlarını yakalayabilmen için benim tavsiyelerim bu kadar. Tüyolar benden, en güzel gelin damat pozlarını çektirmek sizden. İlginç düğün pozları konusunda senin de önerilerin varsa, yorumlar kısmında paylaşmayı unutma!

Düğün Fotoğrafçıları

Şehrindeki en iyi fotoğrafçılar Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Düğün fotoğrafçını bul

Sıradaki Makaleler

Düğün Fotoğrafçısı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Fotoğrafçısı Firmaları

Düğün Fotoğrafçısı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 yorum

D

defne

24/10/2014

en güzel düğün pozları hileleri :P


BA

basak akin

24/02/2013

Cok guzelmisssddssssssssddsssdssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssd