En Güzel Düğün Pozları İçin 6 İpucu

Yeni evlenecek her çift, aşkının en iyi şekilde ifade bulduğu eşsiz düğün fotoğraflarına sahip olmak ister. Senin de bunu isteyeceğini düşündüm ve en iyi düğün pozlarını seçtim ve bu pozları yakalayabilmen için sana bazı tavsiyelerde bulundum.

Düğün fotoğraf albümü, üzerinden yıllar geçse de bakıp, sevdiklerine göstereceğin ve sana hayatının belki de en güzel günlerini hatırlatacak olan değerli bir anıdır.

Düğün albümün için ilham alacağını düşündüğüm dış çekim pozlarını senin için derledim. Yalnız baştan söyleyeyim bu pozlar yüksek doz profesyonellik içerir. Nazar etme ne olur, iyi bir fotoğrafçı bul senin de olur.

En İyi Gelin Damat Pozları

İlk dans

rzfapjbhe9g7q3ak - en güzel düğün pozları için 6 ipucu

Aşkın zirvesi

am9vnpxdxgzqcufk - en güzel düğün pozları için 6 ipucu

Doğadan vazgeçemeyenler...

ux0ulsn6ea7ic95j - en güzel düğün pozları için 6 ipucu

Şemsiye varsa gerisini dert etme

s4ohbvjzyu1lwoex - en güzel düğün pozları için 6 ipucu

Kırda romantizm

cb65blr3jcriufr5 - en güzel düğün pozları için 6 ipucu

Yakın plan

yzp9kuzvgyuqcyry - en güzel düğün pozları için 6 ipucu

Göle karşı

onu4kptmoicz3m9t - en güzel düğün pozları için 6 ipucu

Ay çiçek tarlasında buram buram aşk

ktk4pic0khibzrw4 - en güzel düğün pozları için 6 ipucu

Düğün Fotoğraflarında İyi Çıkmak İçin Tüyolar

Sen de böyle profesyonel düğün fotoğraflarına sahip olmak istiyorsan nasıl poz vereceğini bilmen gerekiyor. Sana bu konuda yardımcı olacak 6 ipucunu sıraladım.

1-Doğru Fotoğrafçıyla Çalış

En güzel düğün pozlarını yakalamanın belki de altın kuralı doğru fotoğrafçıyı seçmekten geçiyor.

Ne istediğini anlayıp, kendi birikimleri ile birleştiren ve yenilikleri takip eden bir profesyonelle çalışmak, kusursuz bir düğün albümü için çok önemli. Bu nedenle fotoğrafçı araştırırken, çalışacağın profesyonelin portfolyosu çok önemli.

Fotoğrafçının yetenekleri yanında teknik bilgisi, kullandığı ekipmanın kalitesi, yedek ekipman ve personel ile çalışıp çalışmadığı da sorgulaman gereken konular arasında.

onrpbxgabpecqqrn - en güzel düğün pozları için 6 ipucu

2-Doğal Işığı Kaçırma

Fotoğrafın en önemli unsuru ışıktır. Işık olmazsa fotoğraf da olmaz ve en güzel fotoğraflar doğal ışıkta çekilenlerdir. Yani düğün fotoğraflarınızı çektirirken gün ışığından mümkün olduğunca faydalanmaya çalışmalısınız.

Burada küçük bir uyarıda bulunmak istiyorum: Çekim için güneş ışınlarının çok dik geldiği öğle saatleri yerine, yumuşak şekilde geldiği gün doğumu ve gün batımı saatleri ile parçalı bulutlu havaları tercih etmelisiniz.

mgaajd3euaukutbr - en güzel düğün pozları için 6 ipucu

3-Poz Verme, Doğal Ol

Yalnızca düğün fotoğrafları için değil, aslına bakarsan tüm fotoğraflar için geçerli bir kural bu. Hatırlasana en sevdiğin fotoğraflar objektife aldırmadan içten şekilde güldüklerin arasından çıkmıyor mu? O nedenle düğün günü klasik gelin-damat pozları dışında, poz verme ve kamerayı unut.

Bu konuda fotoğrafçının desteği önemli olacak. Çünkü fotoğraf çekerken müstakbel eşin ve senin stresini alan, sizi fotoğraflarken de mümkün olduğunca varlığını hissettirmeyen bir profesyonel ile harika kareler yakalayacağına emin olabilirsin. Bu durumda sana sadece eğlenmek kalacak.

sbr0qb7ner1hd6wx - en güzel düğün pozları için 6 ipucu

4-Aksesuarlarını Doğru Seç

Yaratıcı düğün fotoğrafları için kullandığın aksesuarların da yaratıcı olması gerekir. Düğün fotoğrafı çektirirken, kişiliğini, hobilerini ve mekanı yansıtacak aksesuarlar kullanmak, hem stüdyo hem dış çekim fotoğraflarında gerçekten çok hoş etkiler yaratabiliyor.

Boş fotoğraf çerçeveleri, çiçekli çelenkler, şapkalar, sevdiğin film karakterinin kullandığı bir aksesuar, yaprak, kurdele, eğlenceli maskeler, renkli çiçekler, papyonlar benim ilk aklıma gelenler. Fotoğraflarda vintage etkisi yaratmak için sepetli bisiklet, klasik araba gibi araçlardan da faydalanabilirsin.

Eğer bir düğün konsepti belirlediysen, bunu fotoğraflarına da yansıtabilirsin. Mesela piknik konsepti için piknik sepeti, piknik örtüsü, şarap, kadeh gibi aksesuarlar kullanabilirsin. Bu arada düğün fotoğraflarını çok fazla aksesuara boğmamanı, bu konuda dengeli bir seçim yapmanı tavsiye ediyorum. Aksi taktirde kaş yapayım derken, göz çıkartabilirsin.

nownhdbm9cdy2l3z - en güzel düğün pozları için 6 ipucu

5-Beden Diline Dikkat!

Çalıştığın fotoğrafçının yetenek ve deneyimleri güzel fotoğraflara sahip olman için önemli ancak yeterli değil. Fotoğraflarda iyi çıkabilmek beden dilini doğru kullanmanı sağlayacak şu önerilere dikkat etmelisin:

  • Hafif kilo sorunu yaşayan gelin adaylarının kollarını düz tutup, vücudunun iki yanından aşağı sarkıtmak yerine, hafifçe bükerek vücudundan uzaklaştırmalarını öneriyorum. Çünkü vücuduna yapışık kollar bir beden daha büyük gösterir.

  • Kıvrımlı vücut hatlarına sahip gibi görünmek istiyorsan sana çok hoşuna gidecek bir ipucu vereceğim. Vücut ağırlığının önemli bölümünü, bir tek bacağına verir, diğer bacağını da dizden hafifçe kırarsan, belinin çok daha kıvrımlı görüneceğine emin olabilirsin.

  • Fotoğraf çekilirken beden dili kullanımına ilişkin en sık yapılan hata dik durmamak. Aksi takdirde belinin çevresine otomatikman birkaç kilo ekleneceğini, boyunun kısalacağını bilmelisin.

  • Yapılan bir diğer hata da çenenin öne doğru eğilmesi ve boynunun görünmemesi. Fotoğraf çekimlerinde mümkün olduğunca başı hafifçe yukarı doğru kaldırıp bakmaya çalışmalısın. Böylece boynun daha ince görünecek ve bakışlarının donuklaşmasını engellemiş olacaksın.

  • Eğer sen de fotoğraf çekilirken elini kolunu nereye koyacağını bilemeyenlerdensen, duvağın, çiçek buketin, gelinliğinin etek kısmı, belin hatta müstakbel eşinin elleri kurtarıcın olabilir.

3gcsf3e7qjxizoco - en güzel düğün pozları için 6 ipucu

6-İyi Bir Makyöz Bul

Profesyonel bir makyözün kullanacağı gelin makyajı teknikleri ile, yüz yapında beğenmediğin noktaları değiştirebilir. Bunun için makyözün çeşitli aydınlatıcı ve kontür ürünleri kullanacaktır.

Mesela burnunu daha ince ve kalkık göstermek için göz diplerinden burun kanatlarına, elmacık kemiklerini ön planda tutmak için ise elmacık kemiğinin altına koyu renk kontür uygulanır. Elmacık kemikleri ve burnun üzerine ise aydınlatıcı ürünler sürülecektir.

lt9drvtvelrfurmb - en güzel düğün pozları için 6 ipucu

Fotoğraflarda nasıl daha güzel çıkacağına ilişkin detaylı bilgi almak istersen gelin makyajı tekniklerinin anlatıldığı aşağıdaki videoyu da izlemeni öneririm:

En güzel düğün pozlarını yakalayabilmen için benim tavsiyelerim bu kadar. Tüyolar benden, en güzel gelin damat pozlarını çektirmek sizden. İlginç düğün pozları konusunda senin de önerilerin varsa, yorumlar kısmında paylaşmayı unutma!

Şehrindeki 199 Düğün Fotoğrafçısı Düğün.com’da!

Ücretsiz Fiyat Teklifi Almak İçin Hemen Tıkla!
Bu makale Belgin Yetiş tarafından yazılmıştır.

Yorumlar (2)

+ Yorum Yaz

Yorumunuz başarıyla alınmıştır, editörlerimizin onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.

BA Basak Akin

Cok guzelmisssddssssssssddsssdssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssd

D Defne

en güzel düğün pozları hileleri :P